Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Τι δώρο σας έκανε ο σύζυγος όταν γεννήσατε;


Recommended Posts

Εμένα λόγω οικονομικών δεν μου έκανε κάτι στην πρώτη και τώρα θέλει να μου πάρει κάτι, τι με 2 παιδια έτσι θα τη βγάλει? Πλάκα κάνω, τα θεωρούσα ανούσια όλα αυτα, αλλά τώρα τελευταία έχω μια τρέλα για σκουλαρίκια ή ρολόι οπότε είπα ευκαιρία είναι τώρα γιατι μετά.. με 2 παιδιά παιδικούς κλπ. δεν το βλέπω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


να σκεφτω........

προταση γαμου δεν μου κανε

πολιτικο συζητησαμε, θρησκευτικο καναμε

γαμοβαπτισια ηθελα (ολα μαζι μια γιορτη), γαμο εξπρες σε 20 μερες καναμε (ναι με την κοιλια τουρλα αλλωνιζα ωρες ατελειωτες να βρω αυτα που ηθελα)

κλειστο κυκλο ηθελε, μετα βιας ανοιχτο,χωρις αξιολογο πακετο(μιας κ το μονο που ειχα φροντισει ηταν τα στεφανα που ηρθαν απο κρητη κ το νυφικο της μαμας μου που ηθελε λιγο ανοιγμα!!!!)

για μετα δεν το συζηταμε που χαρες κ πανηγυρια (οχι μονο δεν εγινε γλεντι, αλλα στην μικρη συνεστιαση που καναμε με φιλους στο σπιτι ελειπαν οι δικοι μου της ηλικιας!!!)

μετα που γεννησα εχεστηκε πανω του (οχι απο τη χαρα του αλλα απο το φοβο του)

οποτε εν ολιγοις πηρα το τριτο το μακρυτερο!!!!!!! απο δαυτον κ την οικογενεια του!!!

το μονο που με συγκινησε ηταν η λιρα της μαμας μου που μου εδωσε ο πατερας μου (δωρο που ητς ειχε κανει στη δικη μου γεννηση!!!)

 

 

τα σχολια δικα σας!!!!!

Link to comment
Share on other sites

εμενα μου πηρε ρολόι , εγω το διαλεξα βεβαια μετα την γεννα (φοβαμαι να τον αφησω να διαλεξει μονος του , ειμαι καπως ιδιοτροπη)! τωρα για την δευτερη γεννα δεν το χω σκεφτει ακομη....

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα...

Προτίμησα να δώσουμε κάτι παραπάνω για ένα μονόκλινο στη γέννα, να έχω την ησυχία μου....

Προσωπικά για μένα ήταν το καλύτερο "δώρο" που θα μπορούσε να μου κάνει :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμένα πάλι το καλύτερο δώρο που μπορούσε να μου κάνει είναι μέσα στην κοιλίτσα μου....

 

Αν όλα πάνε καλά και το κρατήσω και στην αγκαλιά μου τότε θα λέω ότι όλα τα δώρα του κόσμου μαζί δεν πιάνουν μια μπροστα στον μπεμπούκο μου....

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι το καλύτερο δώρο που μπορούσε να μου κάνει είναι μέσα στην κοιλίτσα μου....

 

Αν όλα πάνε καλά και το κρατήσω και στην αγκαλιά μου τότε θα λέω ότι όλα τα δώρα του κόσμου μαζί δεν πιάνουν μια μπροστα στον μπεμπούκο μου....

 

σωστη

Οι ηλίθιοι είναι αήτητοι

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι το καλύτερο δώρο που μπορούσε να μου κάνει είναι μέσα στην κοιλίτσα μου....

 

Αν όλα πάνε καλά και το κρατήσω και στην αγκαλιά μου τότε θα λέω ότι όλα τα δώρα του κόσμου μαζί δεν πιάνουν μια μπροστα στον μπεμπούκο μου....

 

Νομίζω ότι σε αυτό δε διαφωνεί κανείς....:D

Απλά προφανώς το θέμα αναφέρεται σε αυτούς που κάναν δώρο στη γυναίκα τους και κάτι άλλο....

Όλα καλά θα πάνε.....μην ανησυχείς ;)

Link to comment
Share on other sites

στο πρώτο είχε γέμιση με ανθοδέσμες τον διάδρομο του νοσοκομείου μέχρι και στην μανά μου έφερε!!!! και στις νοσοκόμες μοίραζε τριαντάφυλλα από την χαρά του στην δεύτερη γέννα ήταν πιο ήπια τα πράγματα μοίραζε γλυκά χαχαχαχαχα

Ζήσε τη ζωή σου όπως θέλεις, χωρίς να υπολογίζεις τη γνώμη του κόσμου. Ο κόσμος είναι πολύς, η ζωή σου όμως λίγη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ πήρα δώρο από τον άντρα μου για τα γενέθλιά μου που ήταν 5 μέρες αφότου γέννησα μια ακριβή τσάντα (που τους έχω και αδυναμία!). Πάντως, 2 φίλες μου φέραν από ένα μικρό δωράκι στο μαιευτήριο (με τη παραπάνω λογική του να κάνουμε δώρο στη μαμά και όχι στο παιδί που θα πάρει τόσα) και το χάρηκα πολύ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Εμενα κοριτσια με το που γεννησα γελουσαν και τα αφτια του !!!!

Οσο εμινα στην κλινικη 4 μερες δηλ. τον ειδα πολυ λιγο , ολη την ωρα ηταν κατω εξω απ το δωματιο με τα νεογεννητα κ χαζευε το παιδι......

μολισ βγηκα μου αγορασε ενα χρυσο rolex !!!!! ειναι τρελλαρας ο ανθρωπος !!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν μου έκανε τίποτα :oops::oops::oops:. Λίγες μέρες μετά την γέννηση της κόρης μας είχαμε την πρώτη μας επέτειο. Πάλι τίποτα :oops::oops::oops: Ένα μήνα μετά την επέτειο είχα την γιορτή μου. Τότε του ζήτησα αντί για 3 δώρα να κανονίσουμε ένα ταξιδάκι στο εξωτερικό. Τελικά καταφέραμε και πήγαμε πριν 2 εβδομάδες

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω πως τα καταφερα και γεννησα τον ιδιο μηνα που εχουμε επετειο γαμου κ εγω γενεθλια. Οποτε πηρα ενα δωρο για ολα, αλλα πολυ ομορφο. Ενα μενταγιον με φιλντισενιο δακρυ δεμενο με ροζ χρυσο.

MF88p3.png

 

Hf3jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας μανουλες! Ειμαι καινουργια στην σελιδα και ειπα να κανω εδω την αρχη!:) Εκτος απο τα χρηματα, που μοιρασε στις μαιες και νοσοκομες της κλινικης, τα γλυκα και τα χαμογελα, μου πηρε ενα πολυ ωραίο DKNY ρολοι!:):):)

3OQKp2.png

Tyj9p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εμενα μου πηρε βραχιολι και σκουλαρικια απο το LI-LA-LO.....πολυ ωραια! :)

 

Και μου εφερε και ενα μπουκετο τριανταφυλλα, αλλα αυτα υποτιθεται οτι ηταν απο το γιο μας :)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μου πηρε ενα δακτυλιδι, το οποιο ειχαμε δει μαζι καποια στιγμη και καταλαβε οτι μου αρεσε, αν και δεν το ειπα γιατι ηταν πανακριβο.Χαρηκα πολυ βεβαια αλλα τον μαλωσα γιατι το θεωρω υπερβολη και, μπορει να σας φανει παραξενο, αλλα προτιμω να παιρνω και να κανω δωρα σε ασχετες στιγμες,εκει που δεν το περιμενεις..

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχα τωρα το ειδα.......! ........τπτ δεν μου εκανε.....επρεπε?......δεν ειχα επιλογη απαξ και γκαστρωθηκα θα γενναγα ......!.....μα πραγματικα ουτε εμενα θα μου περναγε απο το μυαλο οτι πρεπει να μου κανει δωρο επειδη .......εμ.....γεννησα........(επειδη προσπαθω καθε μερα το καλυτερο για το παιδι και για εκεινον το βλεπω πιο νορμαλ παντως σαν λογο δωρου.......)

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχα τωρα το ειδα.......! ........τπτ δεν μου εκανε.....επρεπε?......δεν ειχα επιλογη απαξ και γκαστρωθηκα θα γενναγα ......!.....μα πραγματικα ουτε εμενα θα μου περναγε απο το μυαλο οτι πρεπει να μου κανει δωρο επειδη .......εμ.....γεννησα........(επειδη προσπαθω καθε μερα το καλυτερο για το παιδι και για εκεινον το βλεπω πιο νορμαλ παντως σαν λογο δωρου.......)

 

Αχ πόσο συμφωνώ μαζί σου!!!

Μέχρι και που τον απείλησα για να μην μου πάρει δώρο...αυτά τα πρέπει δεν τα αντέχω..του έλεγε η πεθερά μου, πρέπει κάτι να της πάρεις..κάτι χρυσό..Πρώτον εκτός από τη βέρα μου δεν φοράω καθόλου κοσμήματα..και δεύτερον έκανα κάτι που να αξίζει δώρο? Αυτό που κάνουν όλες οι γυναίκες του κόσμου..το δώρο και για τους δυο μας ήταν η κορούλα μας..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν το βλέπω σαν τίποτα... Το βλέπω σαν τα πάντα...Ο άντρας μου και η κόρη μου είναι τα δώρα μου.. τα ΠΑΝΤΑ μου..δεν χρειάζονται δαχτυλίδια για να έχεις τα ΠΑΝΤΑ..

Link to comment
Share on other sites

Να παρηγοριέμαι δηλαδή........ υπάρχουν κι' άλλα τίποτα!

 

Ναι βρε παρτο αλλιως.....ας πουμε εμενα μου εφτιαξε ΟΛΗ την κουζινα απο την αρχη και μου πηρε καινουργιο πλυντηριο πιατων και ψυγειο γιατι με εβλεπε ολη μερα να σκλαβιαζομαι με τα πιατα. Να σου πω τετοιου ειδους πρακτικα δωρα τα προτειμω.......:rolleyes:

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν το βλέπω σαν τίποτα... Το βλέπω σαν τα πάντα...Ο άντρας μου και η κόρη μου είναι τα δώρα μου.. τα ΠΑΝΤΑ μου..δεν χρειάζονται δαχτυλίδια για να έχεις τα ΠΑΝΤΑ..

 

Κι εμένα τίποτα... δηλαδή... τα πάντα!!! 2 υπέροχους γιους!

Εξ άλλου φοράω κι εγώ μόνο τη βέρα και ένα ζευγάρι μαργαριταράκια σκουλαρίκια βρέξει-χιονίσει!!!;)

tZh5p3.png

G0KVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...