Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Εγχείρηση ΘΥΡΕΟΕΙΔΟΥΣ


Recommended Posts

Doroula χαίρομαι που νοιώθεις καλύτερα.Οπως είπε και η Σόνια θα παίρνεις για λίγο ακόμη καιρό χάπια ασβεστίου και βιτ. D και θα κάνεις εξετάσεις ασβεστίου και φοσφώρου και μάλλον και παραθορμόνης (PTH).Οσο για το εντερικό σου πρόβλημα δεν μπορώ να σου απαντήσω, αυτό που ξέρω σίγουρα είναι ότι το ασβέστιο (σε μεγάλες ποσότητες) προκαλεί δυσκοιλιότητα και μπορεί να προκαλέσει και πέτρα στα νεφρά (εγώ το έπαθα και αυτό, αλλά ευτυχώς δεν ταλαιπωρήθηκα πολύ).

Και πάλι σιδερένια!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 558
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερουδια κοριτσια απο τη βροχερη Πατρα!

Περασαν ηδη 20 μερες και ειμαι πολυ καλα!Μονο οταν καταπινω νοιωθω ενοχληση και παρατηρησα πως οταν κοιμαμαι ξηραινεται ο λαιμος μου(μπορει να ειναι και ασχετο βεβαια)! Αυριο ανεβαινω Αθηνα για να με δει ο χειρουργος,γιατι νωριτερα δεν μπορουσα, και θα τα ρωτησω ολα τωρα που εχω ξεκαθαρο μυαλο.Επισης, παρατηρησα πως εχω αρκετα νευρα,φουντομαρες,ζεσταινομαι ευκολα,ιδρωνω,τυχαια να ειναι?Απο κιλα ειμαι στα ιδια.Ασβεστιο εξακολουθω και παιρνω (1 πρωι ενα βραδυ) καθως και βιταμινη D(1 ημερησιως).Και Eutirox των 100 για αρχη και στο μηνα πανω θα κανω εξεταση για να δει που βρισκομαι και ετσι θα μου δωσει την αναλογη δοση.Και οσον αφορα το αισθητικο μερος,μπορω να πω πως εκανε αψογη δουλεια,εχει πατησει και πανω σε ρυτιδα του λαιμου μου και ηδη δε πολυφαινεται!

Ολα καλα Δοξα Το Θεο!

0b50f73f94.png

 

af879bb122.png

Link to comment
Share on other sites

Doroula, μπράβο που είσαι καλύτερα. Σιδερένια!!

Σε παρακαλώ πες μου πόσα χρήματα πλήρωσες στο Υγεία και πόσα στο Λινό γιατί και ο άντρας μου ίσως αποφασίσει να κάνει αυτή την επέμβαση και όλοι μας λένε ότι ο Λινός είναι ο καλύτερος αλλά πολύ ακριβός.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

γεια σας.ξερετε τι ειναι το thyrogen ; εβγαλα πριν απο 1,5 χρονο λογω οζων και εχω tsh 0,0 εδω και 1 χρονο και μου πε να αω το φθινοπωρο γιαυτο.αυτη η τρελη μου λεει οτι ειναι μια χαρα γιατι εκανα το ιωδιο.εχω ολα τα συμπτωματα του υποθυροειδησμου.ευτυχως προλαβα να τελειωσω το πανεπιστημιο.αληθεια,αν το παθαινα στο λυκειο, θα με αφηναν να σερνομαι επειδη αυτοι τα βλεπουν τελεια ;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
γεια σας.ξερετε τι ειναι το thyrogen ; εβγαλα πριν απο 1,5 χρονο λογω οζων και εχω tsh 0,0 εδω και 1 χρονο και μου πε να αω το φθινοπωρο γιαυτο.αυτη η τρελη μου λεει οτι ειναι μια χαρα γιατι εκανα το ιωδιο.εχω ολα τα συμπτωματα του υποθυροειδησμου.ευτυχως προλαβα να τελειωσω το πανεπιστημιο.αληθεια,αν το παθαινα στο λυκειο, θα με αφηναν να σερνομαι επειδη αυτοι τα βλεπουν τελεια ;

ΟΣΤΡΑΚΟ γεια σου!καλως ηρθες στην παρεα μας!αν ηθελες.....ας μας διατυπωσεις λιγο καλυτερα το προβλημα που εχεις με τον θυρεοειδη σου για να σου δωσουμε την βοηθεια μας!!!!το οτι σερνεσαι μπορει να φταιει η δοση της θυρορμονης που περνεις!γραψε μας πιο αναλυτικα για να σε βοηθησουμε:confused:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΟΣΤΡΑΚΟ γεια σου!καλως ηρθες στην παρεα μας!αν ηθελες.....ας μας διατυπωσεις λιγο καλυτερα το προβλημα που εχεις με τον θυρεοειδη σου για να σου δωσουμε την βοηθεια μας!!!!το οτι σερνεσαι μπορει να φταιει η δοση της θυρορμονης που περνεις!γραψε μας πιο αναλυτικα για να σε βοηθησουμε:confused:

2001-2006, με το οστρακο ηδη μιλαμε στο cafe.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Να' μαι πάλι εδώ... Λοιπόν σήμερα πήγα στη ενδοκρινολόγο και Ριο και μου είπε πως πρέπει άμεσα να αφαιρέσω το θυρεοειδή, αφού μετά από 8 μηνη "θεραπεία" οι όζοι μου παραμένουν ακριβώς οι ίδιοι...

Μου μίλησε για 2 χερούργους, γενικοί και οι δύο αφού δεν υπάρχουν χειρούργοι με ειδικότητα στην Πάτρα. Τα ονόματα είναι Σταυρόπουλος & Καββαδίας. Εχει κάποιος εμπειρία καλή ή κακή σε κάποιον από τους 2; Είμαι γενικότερα άσχετη με Νοσοκομεία και χειρουργεία αφού δεν έχει τύχει πάλι να νοσηλευτώ για κάτι, οπότε όπως καταλαβαίνετε τα'χω παίξει... :?

Sk6Gp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Anga και 'γω απο Πατρα ειμαι,τους εχω απλα ακουσει,εμπειρια δεν εχω απο αυτους δηλαδη,γιατι χειρουργηθηκα Αθηνα.Για τον Σταυροπουλο καλα λογια λενε,οτι ειναι καλος χειρουργος,μονο αυτα εχω να σου πω sorry!

Κανε μια επισκεψη και συζητησε μαζι του......

0b50f73f94.png

 

af879bb122.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλο μηνα.

 

Anga, κανε μια αναρτηση και σε αυτο το link του cafe οπου υπαρχει σχετικο θεμα, μηπως και βρεις περισσοτερες απαντησεις.

 

http://parentscafe.gr/showthread.php?t=2178

 

Και οταν λες 8μηνη θεραπεια, τι εννοεις??? Εκανες μονο αγωγη με χαπια ή παρακεντηση κλπ??? Δεν υπηρξε καμια αυξομειωση στο μεγεθος των οζων σου??? Αν θες μιλησε μας για αυτο.

 

Doroula, πως εισαι???

Link to comment
Share on other sites

Ναι, έκανα αγωγή με χάπια και παρακέντηση, η οποία δεν έδειξε κάποια κακοήθεια. Είναι όμως μεγάλοι οι οζοι (2 & 3 εκατοστά), και δεν υπήρξε καμια απολύτως αυξομείωση. Σ'ευχαριστώ για την απάντηση, θα γράψω και στο cafe.

Sk6Gp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας. Είμαι καινούρια εδω γιατι προσφατα εμφανίστηκε προβλημα με τον θυρεοειδη και ολοι μου λένε να κανω εγχείρηση για ν' αφαιρεθει. Διάβασα όμως με πολλη προσοχή τις εμπειριες σας και δεν ξέρω τι να κάνω. Καταρχας θα ήθελα το όνομα ενός καλού χειρουργου σοβαρού και υπευθυνου γιατι τα χω χαμενα μ'αυτα που διαβάζω οτι μπορεί να συμβούν.

Και κάτι άλλο : λες οτι δεν ζήτησες δευτερη γνωμη ( eliana _76) Με τι συμπτώματα και τι ευρήματα σ' εστειλαν αρον αρον χειρουργείο?

Ευχαριστώ προκαταβολικα για το χρόνο σας , και θα περιμενω εναγωνιως απάντηση

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Είμαι καινούρια εδω γιατι προσφατα εμφανίστηκε προβλημα με τον θυρεοειδη και ολοι μου λένε να κανω εγχείρηση για ν' αφαιρεθει. Διάβασα όμως με πολλη προσοχή τις εμπειριες σας και δεν ξέρω τι να κάνω. Καταρχας θα ήθελα το όνομα ενός καλού χειρουργου σοβαρού και υπευθυνου γιατι τα χω χαμενα μ'αυτα που διαβάζω οτι μπορεί να συμβούν.

Και κάτι άλλο : λες οτι δεν ζήτησες δευτερη γνωμη ( eliana _76) Με τι συμπτώματα και τι ευρήματα σ' εστειλαν αρον αρον χειρουργείο?

Ευχαριστώ προκαταβολικα για το χρόνο σας , και θα περιμενω εναγωνιως απάντηση

 

Olgavo, καλημερα. Οπως και σε καθε περιπτωση ετσι και στο θεμα θυρεοειδη, δε χρειαζεται πανικος. Εξηγησε μας, αν θες, τι εννοεις "εμφανίστηκε προβλημα με τον θυρεοειδη και ολοι μου λένε να κανω εγχείρηση για ν' αφαιρεθει". Ποιοι ολοι??? Τι προβλημα?? Η καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη και η αγωγη-θεραπεια που θα επιλεχθει, διαφερει κατα οργανισμο.

Μη βαζεις ιδεες με το νου σου. Ο,τι συμβαινει στο σωμα μας πρεπει να το αντιμετωπιζουμε με ψυχραιμια, παρακολουθηση και παντα σε συνεργασια με τους ειδικους.

Αν θες, ελα και στο cafe, (εχω σχετικο λινκ παραπανω).

Link to comment
Share on other sites

Καταρχας ευχαριστω για την ανταπόκριση. Το προβλημα που εμφανιστηκε ειναι οι πολυ αυξημένες τιμές καλσιτονίνης ( πρωτη μέτρηση 18 και οι επομενες μεχρι 70 ) μαζί με την ευρεση ενός οζου 1,3 εκατ.Πήγα στο Πανεπιστημιακό των Ιωαννίνων και έγινε διεγερση ασβεστίου FNA που έδωσε τιμες καλσιτονίνης μέχρι 1000. Οι γιατροί με στέλνουν κατεπειγόντως για αφαίρεση και για έλεγχο στους λεμφαδένες γιατι φοβούνται τα χειρότερα.Από έρευνα όμως βλέπω οτι ολοι πανε στα ιδιωτικα που θελουν πολλα λεφτα .Κανενας καλός χειρουγός στα μεγαλα δημοσια νοσοκομεια δεν υπαρχει?

Link to comment
Share on other sites

Το καταλαβαίνω αυτό που λές, και εμένα για ιδιωτικά μου λένε, αλλά δεν τα βγάζουμε εύκολα πέρα. Οπότε ψάχνω για το Νοσοκομείο. Όχι ότι εκεί θα είναι δωρεάν, εύχομαι μόνο να είναι το σύνολο μικρότερο. Τωρα γι'αυτά που λένε για τους γιατρούς (χειρούργους, αναισθησιολόγους κ.α.) όσον αφορά "άλλες αμοιβές" δεν ξέρω τι θα αντιμετωπίσω. Είδωμεν!

Sk6Gp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εγω χειρουργηθηκα σε δημοσιο νοσοκομειο της Θεσ/νικης με ασφαλεια ΙΚΑ και ειμαι πολυ ευχαριστημενη απο γιατρους και νοσηλεια. Φυσικα ο γιατρος μου ..... ιδιωτης.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

SOS! Επικοινώνησα σήμερα με χειρούργο του Ριο και μου είπε πως ο χρόνος αναμονής για να χειρουργηθώ είναι εως την Ανοιξη!!! Προέχουν οι καρκίνοι μου είπε. Συμφωνώ αλλά αν μέχρι την Ανοιξη γίνει και ο δικός μου καρκίνος ;;;

Ψάχνω πληροφορίες για το Ολύμπιο (ιδιωτικό) στην Πάτρα. Ξέρει κάποιος να μου συστήνει κάποιον χειρούργο και να μου πεί ενδεικτικά για το κόστος εκεί; Τελικά τσάμπα πληρώνουμε την ασφάλεια μου φαίνεται... Εχω στενοχωρηθεί τόσο πολύ... Περνάμε δύσκολα και προσπαθούσα να αποφύγω τα ιδιωτικά... αλλά τελικά μου φαίνεται...

Ιατρο-δάνειο δίνει καμια τράπεζα;;; :confused::(:evil:

Sk6Gp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

καλησπερα σε ολους.Είμαι νεα στο forum σας απο Κρήτη και θα ήθελα να σας πω και την δικια μου περιπτωση.Έκανα ολικη θυροειδοκτωμη το 2007 ειχα θυλωδες καρκινωμα πηρα ιωδιο και μαζί με αυτο 12 κιλα!Έκανα ξανα λεμφαδενικο καθαρισμο το 2010 ξανα ιωδιο (χωρις κιλα αυτη τη φορα) και πριν 21 μερες εκανα και 3ο χειρουργειο και το Σεπτεμβριο θα κανω τριτη φορα ιωδιο. Το προβλημα μου ειναι πολυ λεπτο γιατι με καθαρίζουν καλα οι γιατροι παιρνω ιωδιο ειμαι καθαρη για καποιους μηνες χωρις ομως οι θυροεσφαιρινη να μηδενιζει εντελως αλλα να κυμαινεται απο 0,3-1,2. Βέβαια το 2011 υπηρξε και 3μηνο με μηδενικη τιμη παρολα αυτα υπηρχαν 2 λεμφαδενες οι οποιοι εδειχναν με την παρεκεντιση καλοι αλλα ήταν παλυ κακοηθεια. Τωρα χειρουργηθηκα στη Θεσ/κη σε ιδιωτικο γιατι με παρακολουθουν και στο αντικαρκινικο νοσοσκομειο ΘΕΑΓΕΝΕΙΟ μια ειδικη ομαδα ενδοκρινολόγων που είναι μόνο για τις κακοηθειες και καταγράφουν περιστατικα από όλη την Ελλαδα.Συνεργάζονται με την ενδοκρινολόγο μου και γενικα θελω να πω ότι με παρακολουθούν πολλοι γιατροί και ευτυχως είναι όλοι τους καταπληκτικοι.Λόγω του ότι είμαι μικρή δηλ είμαι 29 ετων και το παλευω τωρα 5 χρόνια μου ειπαν οτι αυτο συμβαινει σε νεαρες ηλικίες κάτω των 35 χρονων γίνονται πολλα χειρυργεία και κάποια στιγμη όλη η ιστορία τελειωνει.Δεν ξερουν ομως να σου πουν πότε γιατι είναι αναλογα τον οργανισμο.Φιλοι και φιλες μην φοβαστε καθόλου είναι κάτι που λύνεται 1000% απλα μας ταλαιπωρει μην το βάζεται κάτω και μην δυσανασχετείτε με την απομονωση και τα κιλά. Αυτά φτιάχνουν εμεις να είμαστε καλά. Θα συνεχίσω να προσπαθω όσο αυτο διαρκέσει γιατί θέλω να κάνω ένα παιδάκι. Ευχαριστω για το χρόνο σας και αν θελετε όποιαδηποτε πληροφορια στη διαθεση σας

Link to comment
Share on other sites

ΟΣΤΡΑΚΟ γεια σου!καλως ηρθες στην παρεα μας!αν ηθελες.....ας μας διατυπωσεις λιγο καλυτερα το προβλημα που εχεις με τον θυρεοειδη σου για να σου δωσουμε την βοηθεια μας!!!!το οτι σερνεσαι μπορει να φταιει η δοση της θυρορμονης που περνεις!γραψε μας πιο αναλυτικα για να σε βοηθησουμε:confused:

το thyrogen είναι μια βελονα που σε κάνει υποθυροειδικο ατομο χωρις να κόψεις το χαπι του θυρωειδη.Σου κανουν αιμοληψία 5 μερες και αν οι τιμές TSH kai TG είναι μηδέν είσαι μια χαρα θεραπευτηκες!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.Είμαι νεα στο forum σας απο Κρήτη και θα ήθελα να σας πω και την δικια μου περιπτωση.Έκανα ολικη θυροειδοκτωμη το 2007 ειχα θυλωδες καρκινωμα .........................................

Φιλοι και φιλες μην φοβαστε καθόλου είναι κάτι που λύνεται 1000% απλα μας ταλαιπωρει μην το βάζεται κάτω και μην δυσανασχετείτε με την απομονωση και τα κιλά. Αυτά φτιάχνουν εμεις να είμαστε καλά. Θα συνεχίσω να προσπαθω όσο αυτο διαρκέσει γιατί θέλω να κάνω ένα παιδάκι. Ευχαριστω για το χρόνο σας και αν θελετε όποιαδηποτε πληροφορια στη διαθεση σας

 

Καλωσηρθες Dosoula στην παρεα μας. Φαινεσαι πολυ θετικο ατομο και καλα κανεις να εισαι ετσι. Εχεις απολυτο δικιο. Ο,τι μας τυχαινει στη ζωη πρεπει να το αντιμετωπιζουμε με τολμη και υπομονη.

Σου ευχομαι γρηγορα περαστικα και επισης γρηγορα να κρατησεις στην αγκαλια σου το πολυποθητο μωρακι σου.

Link to comment
Share on other sites

dosoula από τον τρόπο που έγραψες σε φαντάζομαι αισιόδοξο άτομο και σε θαυμάζω γι' αυτό! Σου εύχομαι να σου πάνε όλα όπως τα θέλεις και να αποκτήσεις γρήγορα όσα παιδάκια επιθυμείς!!!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπερα-σας διαβαζω αρκετο καιρο, σας θαυμαζω για οσα γραφετε, πώς αντιμετωπιζετε την κατασταση και ποση δυναμη κρυβετε!

 

θα ηθελα να ζητησω τη βοηθεια σας- ψαχνουμε εδω και 10 μερες περιπου την thyrogen για να μπορεσει ο αδελφος μου να κανει σπινθηρογραφημα αλλα δεν υπαρχει πουθενα-ο γιατρος μας παρεπεμψε στον Μπακακο, απο οπου με ενημερωσαν οτι η εταιρεια θα ξαναπρομηθευσει την αγορα τον Φλεβαρη2012!!

 

Δεν ξερω αν εχετε εσεις καμια ακρη ή μπορειτε να μου δωσει καμια αλλη πληροφορια (σε πμ παρακαλω πολυ).

 

Να ειστε καλα!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα kappaduo και εγω εψαχνα μεχρι χτες το thyrogen γιατι το χρειαζομαι 2 μέρες πριν κανω το ραδιενεργό ιώδιο που εχω ραντεβου 5/9/2011.Δυστυχως δεν υπάρχει πουθενα παγκόσμια ελλειψη για όλο το 2011 μου είπαν όπου και να εψαξα.Τωρα θα κόψω ενα μήνα το χαπι του θυρωειδη για να κανω το ιώδιο και μετα απο 6 μήνες που θα κανω σπινθηρογράφημα πάλι μου είπαν οι γιατροί μου να κόψω 1 μήνα το χαπι.Οπότε συζητηστε με το γιατρό σας να βρείτε λύση με διακοπή χαπιού μόνο.Εύχομαι καλή επιτυχία

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπερα-σας διαβαζω αρκετο καιρο, σας θαυμαζω για οσα γραφετε, πώς αντιμετωπιζετε την κατασταση και ποση δυναμη κρυβετε!

 

θα ηθελα να ζητησω τη βοηθεια σας- ψαχνουμε εδω και 10 μερες περιπου την thyrogen για να μπορεσει ο αδελφος μου να κανει σπινθηρογραφημα αλλα δεν υπαρχει πουθενα-ο γιατρος μας παρεπεμψε στον Μπακακο, απο οπου με ενημερωσαν οτι η εταιρεια θα ξαναπρομηθευσει την αγορα τον Φλεβαρη2012!!

 

Δεν ξερω αν εχετε εσεις καμια ακρη ή μπορειτε να μου δωσει καμια αλλη πληροφορια (σε πμ παρακαλω πολυ).

 

Να ειστε καλα!!

 

καλησπέρα kappaduo. εψαχνα και εγω το thyrogen γιατι θα κάνω ραδιενεργό ιώδιο 5/9/2011 και πρέπει να κανω τη βελόνα 2 μερες πριν. Δυστυχως όπου και αν εψαξα μου είπαν ότι υπάρχει παγκόσμια έλλειψη γι όλο το 2011. Έτσι μου είπαν οι γιατροί μου να κόψω το χάπι του θυρωειδη 1 μήνα για να κανω το ιώδιο.Μετά από 6 μήνες που πρεπει να κάνω και εγω σπινθηρογραφημα μου ειπαν ότι θα κάνω πάλι διακοπή χαπιου.Οπότε συζυτηστε με τον γιατρο σας να γίνει με διακοπη χαπιού το σπινθηρογράφημα.Καλη Επιτυχία ευχομαι

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους!Ήθελα να σας ρωτήσω τι παρενέργειες ή τι συμπτώματα έχουμε όταν κόψουμε το Τ4 και πάρουμε Τ3. Τώρα και 3 μέρες έχω κόψει το Τ4 και παίρνω 1 Τ3 το πρωί και 1 το βράδυ έως τις 20/8 και μετά τίποτα μέχρι τις 5/9 που θα κάνω ιώδιο.Αν και 3η φορά που κάνω το ιώδιο είναι η πρώτη που κόβω το χάπι.Μου είπαν να κόψω αλάτι, θαλλασσινά, ψάρια , κονσέρβες και ζαχαρη (προεραιτικα για να μην πάρω κιλά πολλά).Επίσης μου είπαν ότι τις τελευταίες βδομάδες δεν θα είμαι καθόλου καλά. Προς το παρόν λίγο παραπάνω νυστάζω και πάω συχνά τουαλέτα.Θα ήθελα τις συμβουλές όσων έχουν κάνει ιώδιο με διακοπή χαπιού.Σας ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Dosoula, καλημερα. Αυτο το διαστημα λειπουν, ευτυχως για κεινους -δυστυχως για σενα, πολλα απο τα παιδια που εχουν λαβει ιωδιο με τη μεθοδο διακοπης χαπιου.

Εγω δεν εχω κανει ποτε αρα δεν εχω προσωπικη εμπειρια. Ξερω ομως απο αυτα που μεχρι τωρα μιλανε τα παιδια, οτι οταν διακοψει καποιος το χαπι Τ4 (θυροξινη), πεφτει σε βαρυ υποθυρεοειδισμο με ολα τα συμπτωματα που αυτος φερει. Δες σε παραπανω ποστ, υπαρχουν σχετικες αναφορες.

Επισης, δες στο παρακατω λικν του parents cafe, οπου εχουμε το αλλο μερος συναντησης μας και αν θες ελα κι εσυ απο κει να τα λεμε.

 

http://parentscafe.gr/showthread.php?t=2178

 

Θα ενημερωσω ομως ωστε να μπουν και να σου δωσουν μερικες απαντησεις στις ερωτησεις σου.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...