Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Φαγητοδοχεία στο νηπιαγωγείο


Recommended Posts

πρίν από 35 λεπτά , little lamb είπε:

Δεν έχουμε βάλει τίποτα ζεστό προς το παρόν. Μόνο μια φορά αυγό είχαμε βάλει κ δεν θυμάμαι αν είχε κρυώσει. Όλα τα υπόλοιπα που έχουμε βάλει προς το παρον είναι ψωμί, παξιμάδι, κουλούρι, φρούτα, καρότο, αγγούρι, τυρί (κίτρινο, γραβιέρα, κεφαλοτύρι κλπ). Κυρίως το ψωμί και το τυρί ιδρώνουν. Την πρώτη φορά μας ρώτησε γιατί είχαμε βρέξει το ψωμί! 

 

Ευχαριστούμε! Αν και πήγε πέρσι σταθμό τώρα πάλι δυσκολεύεται κάπως με τον αποχωρισμό αλλά θα δούμε.

 

Το διωροφο το λέω για να είναι τελείως ξεχωριστά τα στεγνά (ψωμιά κλπ) από τα πιο ζουμερα (φρούτα, λαχανικά κλπ). Εμένα με ενοχλεί και να έχει ας πούμε το φρούτο μου ψιχουλακια πάνω του και δεν θα βάλω ποτέ να φάω σε πιάτο που είχε κάτι τέτοιο πριν. Η μικρή δεν έχει εκφράσει κάτι τέτοιο αλλά το σκέφτομαι κι αυτό.

Εντάξει τότε αυτά με το χώρισμα θα σε βολεύουν καλητερα τώρα διοροφο υπερβολή λυπισου Κ το παιδάκι να πάει για ένα δεκατιανο με ολόκληρο σύστημα τάπερware  . Το τυρί ιδρώνει επειδή είναι απτό ψυγείο Κ ξεπαγωνει ίσως γι'αυτό γίνετε έτσι Κ το ψωμί. Επισης αν βάζεις Κ φρούτα μαζί με το ψωμί πάλι θα μουσκευει το ψωμί . Νομίζω το χώρισμα  βολεύει καλύτερα . Πάντως επειδή δεν έχουν πολύ χρόνο για το φαγητό τους να προτιμάς ευκολοφαγωτα πράγματα που δεν θέλουν πολύ ώρα για να χορτάσει το παιδί . Όχι δηλαδή πολλά διαφορετικά κομματάκια δεν τα περιμένουν όπως τον παιδικό σταθμό να φάνε είναι λίγο πιο προγραμματισμένα στα νήπια . 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μικρό είναι πάντως αυτό απλά δύο επιπέδων. 

Πάντως ο άντρας μου λέει ότι είτε διώροφο είτε με χωρίσματα πάλι θα ιδρώνουν γιατί δεν το παθαίνουν επειδή ακουμπάνε αλλά επειδή είναι κλειστά. Και το καθένα μόνο του σε άλλο τάπερ θα το παθαινε.

Γι'αυτό λέω μήπως είδατε διαφορά με τρυπούλα εξαερισμού 

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, little lamb είπε:

Δεν έχουμε βάλει τίποτα ζεστό προς το παρόν. Μόνο μια φορά αυγό είχαμε βάλει κ δεν θυμάμαι αν είχε κρυώσει. Όλα τα υπόλοιπα που έχουμε βάλει προς το παρον είναι ψωμί, παξιμάδι, κουλούρι, φρούτα, καρότο, αγγούρι, τυρί (κίτρινο, γραβιέρα, κεφαλοτύρι κλπ). Κυρίως το ψωμί και το τυρί ιδρώνουν. Την πρώτη φορά μας ρώτησε γιατί είχαμε βρέξει το ψωμί! 😆

 

Ευχαριστούμε! Αν και πήγε πέρσι σταθμό τώρα πάλι δυσκολεύεται κάπως με τον αποχωρισμό αλλά θα δούμε.

 

Το διωροφο το λέω για να είναι τελείως ξεχωριστά τα στεγνά (ψωμιά κλπ) από τα πιο ζουμερα (φρούτα, λαχανικά κλπ). Εμένα με ενοχλεί και να έχει ας πούμε το φρούτο μου ψιχουλακια πάνω του και δεν θα βάλω ποτέ να φάω σε πιάτο που είχε κάτι τέτοιο πριν. Η μικρή δεν έχει εκφράσει κάτι τέτοιο αλλά το σκέφτομαι κι αυτό.

Καλη χρόνια! Μήπως η τσάντα είναι στον ήλιο? Εμάς στα νήπια τις εβαζαν όλες μαζί κοντά στο παράθυρο και έλεγα στο παιδί να βάζει την τσάντα σε σκιά αν μπορεί. 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...