Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Εξ αποστάσεως εκπαίδευση στα ιδιωτικά σχολεία


Recommended Posts

Η οιελε έχει κόντρα με υπουρφειο κ σχολάρχες βασικά γιατί υπήρχε η επιθυμία τα ιδιωτικά ουσιαστικά να μην υπάγονται στο παιδείας αλλά να λειτουργούν τελείως ελεύθερα. πράγμα που έχει τα καλά του πχ γλιτώνουν βλακείες που αναγκαζόμαστε εμείς να κάνουμε όπως η μέρα αθλητισμού κ άλλες ανοησίες που όλο χάνουμε μάθημα, που είναι κ ο λογοσ φυσικά που πολλοί γονείς διαλέγουν ιδιωτικό, για να γλιτώσουν τις ανοησίες του δημοσίου. αλλά έτσι μπορεί κ να καταλήξουν απλώς σε εμπορική επιχείρηση κ όχι εκπαιδευτικό οργανισμό, κ να κάνουν πχ παρανομίες με τις απουσίες ή όπως παλιά που κάποιοι έκοβαν τις ώρες της γενικής παιδείας κ ουσιαστικά λειτουργούσαν σαν φροντιστήρια. κ υπάρχει κ θέμα για τα εργασιακά των εκπαιδευτικών εκεί. μέρες άκρες αυτό είναι το παρασκήνιο. Δεν έχω κάποια πληροφόρηση για τις τωρινές ενέργειες τους ως προς το ωράριο αλλά φαντάζομαι ότι είναι συνέχεια αυτού του παρασκηνίου. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 56
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 22 λεπτά , Έσπερος είπε:

όπως παλιά που κάποιοι έκοβαν τις ώρες της γενικής παιδείας κ ουσιαστικά λειτουργούσαν σαν φροντιστήρια.

Κ ποιος σου έχει πει ότι τώρα πλέον δεν το κάνουν αυτό? Τουλάχιστον ένα που γνωρίζω το κάνει

Link to comment
Share on other sites

Έχετε καμια ενημέρωση για την αλλαγή προγράμματος στα δημοτικά?

Ξερω πχ ότι ο Παναγιωτοπουλος που έκανε μαθημα μεσημέρι την Δευτέρα ξεκιναει πρωί.

Επίσης έχω φρικάρει με ταχπρογραμματα.

Ένα ιδιωτικό για την έκτη δημ τουλάχιστον ξεκινάει το πρωί γύρω στις εννια κ τελειώνει έξι παρα εικοσι.Το κανουν κι άλλα αυτο? 

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι και ο Μωραΐτης και η Ελληνοαγγλικη Αγωγή γυρίζουν σε πρωί από αύριο, δεν ξέρω όμως μέχρι ποια ώρα.

 

Ολο αυτό το ωράριο που λες τί διαλείμματα έχει; Μήπως έχει μεγάλα κενά ενδιάμεσα;

 

Νομιζω ότι κάποια έκαναν την πατέντα να βάζουν και κάποια μαθήματα στο ωράριο του Υπουργείου, ώστε να είναι τυπικά εντάξει.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Deena είπε:

Νομίζω ότι και ο Μωραΐτης και η Ελληνοαγγλικη Αγωγή γυρίζουν σε πρωί από αύριο, δεν ξέρω όμως μέχρι ποια ώρα.

 

Ολο αυτό το ωράριο που λες τί διαλείμματα έχει; Μήπως έχει μεγάλα κενά ενδιάμεσα;

 

Νομιζω ότι κάποια έκαναν την πατέντα να βάζουν και κάποια μαθήματα στο ωράριο του Υπουργείου, ώστε να είναι τυπικά εντάξει.

 

 

Κανουν μέχρι νωρίς το μεσημέρι τα φροντιστηριακα κ μη υποχρεωτικά.

Μετα αρχίζουν το προγραμμα του υπουργειου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Στο δικό μας σχολείο ξεκινήσαμε πρωινό πρόγραμμα μετά απογευματινό και μετά πάλι πρωινό.

Δεν μπορώ να καταλάβω ποιος φταίει για αυτό το μπάχαλο.

Το σχολείο ριχνει την ευθυνη στην Υπουργό πάντως

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...