Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μωρό 8 μηνών σε εκδήλωση με δυνατή μουσική;


Recommended Posts

Καλησπέρα σας,

εχω την εξής απορία, 

εχω έναν γάμο σε λίγες ημέρες και είμαστε καλεσμένοι στο γλέντι το οποίο θα είναι σε ανοιχτό χώρο θα έχει χάλκινα.... καταλάβατε μουσική δυνατή !!!!

το μωράκι μου είναι στον 8ο μήνα υπάρχει πρόβλημα αν το πάρω μαζί μια και δρν έχω που να το αφήσω ;; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


18 ώρες πρίν, Gogoula2017 είπε:

Καλησπέρα σας,

εχω την εξής απορία, 

εχω έναν γάμο σε λίγες ημέρες και είμαστε καλεσμένοι στο γλέντι το οποίο θα είναι σε ανοιχτό χώρο θα έχει χάλκινα.... καταλάβατε μουσική δυνατή !!!!

το μωράκι μου είναι στον 8ο μήνα υπάρχει πρόβλημα αν το πάρω μαζί μια και δρν έχω που να το αφήσω ;; 

Να σου ζήσει το μωράκι!!! Εγώ να σου πω την αλήθεια τον έπαιρνα παντού από πολύ πιο μικρό. Ζούμε μακριά από γιαγιάδες και παππούδες και αναγκαστικά τον είχαμε μαζί μας διαφορετικά θα έπρεπε να κλείσουμε μέσα και δεν το θέλαμε. Θυμάμαι γύρω στους 3 μήνες είχαμε πάει σε εκδήλωση με δυνατή μουσική σε εσωτερικό χώρο (ευτυχώς οχι πολυ τσιγάρο) και το μωρό κοιμόταν στο καρότσι του. Για να μη σου πω 7 μημων πήραμε μέρος στο καρναβάλι στην Πάτρα κι επίσης κοιμόταν... Και άλλες ανάλογες περιπτώσεις. Το παιδί δεν έπαθε τίποτα. Ίσα ίσα θεωρώ ότι έμαθε να προσαρμόζεται και έγινε και πιο κοινωνικός. Νομίζω ότι δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα. Ειδικά από τη στιγμή που είναι και ανοιχτός ο χώρος. 

Link to comment
Share on other sites

6,5 μηνών πήγαμε στο γαμο της αδερφης μου. το τραπεζι ηταν εξω αλλα η μουσικη φυσικα ηταν δυνατα. μια χαρα κοιμηθηκε χωρις ιδιαιτερη δυσκολια. ξυπνησε 1-2 φορες αλλα δεν τον βγαλαμε καν απο το καροτσι, κοιμηθηκε ξανα ευκολα. ξημερωματα φυγαμε ενω ειχαμε στο μυαλο μας οτι θα υπηρχε δυσκολια. στην ηλικια που ειναι τωρα (20 μηνων) θα το σκεφτομουν ως πιο δυσκολο. 

Link to comment
Share on other sites

Εγω τους εχω παει και τους δυο απο 3 μηνων σε συναυλια, κοιμοντουσαν στο μαρσιπο και εκλεινα με το υφασμα ελαφρως το ενα αυτι (το αλλο ακουμπουσε πανω μου). Υπαρχουν και ακουστικα για μωρα που προοριζονται για αυτον τον σκοπο (συναυλιες κλπ) αν θελεις αλλα πιστευω οτι σε ενα γαμο δεν ειναι και τοσο τερμα η μουσικη. Πιστευω δεν θα εχετε θεμα, αν ενοχληθει θα στο δειξει το ιδιο το μωρο.

 
Link to comment
Share on other sites

2 μηνών παρά μία εβδομάδα πήγαμε σε γἀμο και ήταν δυνατά η μουσική και το τραπέζι μας κοντά σε ηχείο. Φοβηθηκαμε λίγο και την βγάζαμε από την αίθουσα στον κήπο με το καρότσι ανά διαστήματα, αλλά έμεινε και κάποια ώρα μέσα. Κοιμόταν μια χαρά απλά φοβηθήκαμε για τα αυτιά. Τελικά σήμερα 4 μηνών δεν υπάρχει κανένα θέμα στα αυτιά της ευτυχώς! Δεν ξέρω όμως αν γενικά επιτρέπεται.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ θα έβλεπα το πρόβλημα στον καπνό. Με τον θόρυβο δεν θα έχεις πρόβλημα. Τον είχαμε πάρει σε γάμο σε εξωτερικό χώρο σε αυτή την ηλικία. Έκανε κάτι ύπνους....... ΄Μετά από κάποια ώρα, όλοι τον κοιτούσαμε με ζήλια........Πες να μην σας βάλουν κοντά στο ηχείο και ίσως να πρέπει να τον κοιμήσεις έξω, όταν θα έρθει η ώρα και μετά να τον ξαναβάλεις μέσα.....Καλά να περάσετε.

Link to comment
Share on other sites

Ένα αλλο "προβλημα" ειναι οτι αν το μωρο εχει κοιμηθει καλα και δεν ξυπνησει ουτε κατα τη μεταφορά στο αυτοκινητο και το κρεβατι του, την αλλη μερα θα ξυπνησει ενδεχομενως την ωρα που ξυπναει παντα. εσεις ομως θα ειστε ξενύχτες. αν δεν υπαρχει καποιος να βοηθησει λιγο και δυσκολεύεστε να ειστε λειτουργικοί μετα απο ξενυχτι, καλο ειναι να το λάβετε υποψη για να κανονισετε να φυγετε μια λογικη ωρα που θα σας επιτρεψει να ξεκουραστείτε καπως. 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...