Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Εμβόλιο λεμφοκυττάρων για αντιπατρικά αντισώματα


cathy

Recommended Posts

ειδες που τελικα εκανες πιο εξειδικευμενες εξετασεις και βρηκες προφανως την αιτια? σε αλλο ανοσολογο? τι εξειδικευμενες εξετασεις ηταν αυτες? ρωταω γιατι πιθανων καποιες κοπελες που ειχαν προβλημα παρομοιο με το δικο σου να βοηθηθουν.αλλωστε ο στοχος μου ειναι εδω να καταθεσω την δικη μου εμπειρια για να μην περασουν τα ιδια και οι αλλες. απλα στεναχωρηθηκα που μιλησες ετσι για αυτον γιατι εγω εχω παιδι χαρη σε αυτον και πιστεψε με εβλεπα την εγκυμοσυνη να χανεται να μην πηγαινει καλα και τελικα σωθηκε. δεν πιστευω οτι αν εκανα απλα ενεσεις θα τα καταφερνα. αυτο που εκανα ηταν υστεροσαλπιγγογραφια δηλαδη εξεταση της μητρας και της σαλπιγγας . δεν ειναι επικινδυνη εξεταση. μαλλον ρισκαρες εγω δεν ρισκαρα δεν αντεχα να περασω τα ιδια και εκανα απο πριν οτι μου ειπε οτι πιθανα να δημιουργουσε προβλημα...δεν το μετανιωσα γιατι εχω την μικρη. και μονο το κουραγιο που μου εδωσε μου ανεβασε την ψυχολογια.γι αυτο απορησα με αυτα που ειπες...γιατι με εμψυχωσε.και ειχα τοσο δυσκολη κυηση που το χρειαζομουν. απο κει και περα αν σε ακουσει κανεις θα τον νομισει πραγματι οτι ο ανθρωπος ειναι τερας.ετσι τον περιγραφεις. και απλα για μενα δεν ειναι ετσι. και βλεπω και σε αλλα προσωπα γυναικων εκει μεσα οταν πηγαινω την ελπιδα που εγινε χαρα και απλα ηθελα να βοηθησω. τωρα δεν ξερω τι πηγε τοσο στραβα σε σενα.πραφματικα απορω....δεν εχω κατι μαζι σου απλα με εκπλησσει η περιγραφη γιατι εγω που τον ξερω τοσα χρονια οτι θεμα προκυψει παντα ειναι πλαι μου και παντα με βοηθα. απλα στεναχωρηθηκα. τελος δεν εχω κατι αλλο να πω .

αngelina

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 283
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ειδα πως εχεις μπει σε αλλες συζητησεις και ειδα πως τον στολιζεις γενικως οπου σταθεις και οπου βρεθεις ειναι πολυ κριμα αυτο.....απαξιωνεις εναν ανθρωπο τοσο πολυ λες και δεν βοηθησε ποτε του καμια κοπελα.σαν να κατεστρεψε ολες τις κοπελες που τον επισκεπτονται. λυπαμαι πολυ γι αυτο. ειληκρινα δεν θα ασχοληθω ξανα με το θεμα αυτο . τελικα δεν επρεπε να ασχοληθω γιατι βρηκα και τον μπελα μου. ας κανει καθε μια αυτο που κρινει με τις δικες της εμπειριες ας πιστευει καθε μια οτι θελει.εγω δεν προκειται να ξανασχοληθω ουτε να προσπαθησω να πεισω κανενα. εγω βρηκα την λυση μου . τωρα ο καθενας που διαβαζει κρινει για τον εαυτο του τις εμπειριες των αλλων. απλα κουραστηκα. πηγα μονο να βοηθησω και απογοητευτηκα. δεν προκειται να ασχοληθω ξανα .καλη τυχη σε ολες!!!!ευχομαι να σας πανε καλα τα πραγματα και να επιτυχετε τους στοχους σας!!!!να γινετε γρηγορα μαμαδες. ειναι το πιο ομορφο πραγμα στη ζωη.

αngelina

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω εμπειρία στο θέμα και κάποια στιγμή ένας σούπερ καθηγηταράς ανοσολόγος μάς είχε βρει όλα τα προβλήματα που υπάρχουν σε αυτόν τον κόσμο και τα αντιπατρικά και τα ΝΚ και θρομβοφιλία και αντισώματα δικά μου εκεί που είχε ο σύζυγος έναν ιό, μου πούλησε τρέλλα και μου έφαγε πολλά λεφτά, με έβαλε να κάνω και καρυότυπο (ευτυχώς εδώ δεν τον έπαιρνε να πει ασυναρτησίες γιατί αυτά είναι στάνταρ) αλλά μας "λιάνισε" κοινώς οικονομικά, μπήκα στο τρυπάκι να τα κάνω όλα και απέτυχαν άλλες δύο εγκυμοσύνες. Οταν πέρασαν κάποια χρόνια και ηρέμησα και είπα "οκ, αν είναι να είμαστε ασύμβατοι μάλλον δεν είναι γραφτό να κάνουμε παιδί μαζί", τότε ήρθαν εξ ουρανού τρία (τα δίδυμα και το τωρινό) χωρίς να πάρω ούτε βιταμίνες πριν και χωρίς να κάνω και την πιο υγιεινή ζωή. Τι θέλω να πω; Υποβαθμιζουν όλοι τον παραγοντα "τύχη" και "άγχος". Δε λέω ότι δεν υπάρχει σε κάποιες κοπέλες κάποιο από αυτά τα προβλήματα. Μπορεί. Αλλά ρε κορίτσια αν όσες πάμε για έλεγχο είμαστε ασύμβατες με το σύζυγο, δε σας φαίνεται λίγο τραβηγμένο. Δηλαδή αντί για εξαίρεση όλα αυτά αποτελούν τον κανόνα; Τότε κανείς δε θα γεννούσε από δω και πέρα. Κι είναι δυνατόν να πέφτουμε τόσο συχνά και άντρες που είναι ασύμβατοι; Έλεος, δηλαδή, αρχίζω και εκνευρίζομαι με τους γιατρούς. Τέλος πάντων, ό,τι νομίζετε ότι σας κάνει να νιώθετε καλύτερα και να πάτε καλύτερα σε μια επόμενη εγκυμοσύνη, κάντε το. Αλλά καλό είναι να το ψάχνουμε και λίγο παραπέρα...

NEwNp3.pngUnT9p3.png
Link to comment
Share on other sites

. Τι θέλω να πω; Υποβαθμιζουν όλοι τον παραγοντα "τύχη" και "άγχος". Δε λέω ότι δεν υπάρχει σε κάποιες κοπέλες κάποιο από αυτά τα προβλήματα.

Markar ,θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου! Συγχαρητήρια για τις εγκυμοσύνες σου!! Με το καλό να γεννηθεί και το τρίτο μωράκι σου!!

Co8Lp3.png

 

 

QkL2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν ήθελα να συνεχίσω το θέμα, αλλά πραγματικά νιώθω ότι αδικούμαι. Δεν απαξιώνω κάποιο γιατρό(που δεν έχω καν αναφέρει το όνομά του), καταθέτω απλά την εμπειρία μου όπως κάνουν ΟΛΕΣ οι κοπέλες εδώ μέσα. Πολλές γυναίκες ρωτανε εδώ μέσα τι εμπειρία έχουμε από τον τάδε γιατρό! Εγώ σε τέτοια περίπτωση (δηλαδή ονομαστικά)μίλησα μόνο μέσω προσωπικού μηνύματος.Δεν απέτρεψα καμία να μην πάει σε καποιο γιατρό ούτε παρουσιάζω το γιατρό-τέρας. Μπήκα σε αυτό το φόρουμ για να ανταλλάσω απόψεις με γονείς και όχι για να δημιουργώ αντιπαραθέσεις, δεν είναι του χαρακτήρα μου.Το θέμα μας είναι τα αντιπατρικά και κατάντησα να απολογούμαι για την κακή εμπειρία που έιχα με γιατρό! Κατηγορούμαι ότι όπου σταθώ και όπου βρεθώ "στολίζω" ένα γιατρό! Δεν απαξιώνω ούτε αυτόν ούτε τις κοπέλες που πέτυχαν εγκυμοσύνη μαζί του.

Αλίκη μου συγγνώμη, αλλά λες ότι βρήκες το μπελά σου επιεδή πήγες να βοηθήσεις.Δεν κατέστρεψα καμία από τις κοπέλες που τον επισκέπτονται, για όνομα του θεού δηλαδή! Βλέπω απο την αρχή μία επιθετική διαθεση, προσπαθώ να ισορροπήσω τα πράγματα και βρίσκω εγώ το μπελά μου τελικά! Επειδή πέρασα μέσα από δύσκολες καταστάσεις, προσπαθώ να εμψυχώνω όποια κοπέλα περνάει το ίδιο. Και επειδή μπήκα και γω στον κόπο τώρα να δω τις δημοσιεύσεις μου, σίγουρα δεν τον στολίζω οπου σταθώ και οπου βρεθώ, ασχολούμαι και με άλλα θέματα! Ξέχασα και τις εξετάσεις και τις ενέσεις και τους γιατρούς και τα αντιπατρικά , όλα τα ξέχασα όταν γέννησα το γιο μου και τον έβαλαν στην αγκαλιά μου! Αυτό το μήνυμα πρέπει να περάσουμε, ότι όλα μπορούν να ξεπεραστούν!! Οχι να βρούμε τον τέλειο γιατρό! Μάλλον δεν έπρεπε να τολμήσω να πω την αποψη μου-γιατί κι άλλες κοπέλες δεν ενέκριναν τα αντιπατρικά- αφού δε συμφωνεί με τη δική σου.Δεν περίμενα ποτέ ότι θα βρεθώ μπλεγμένη! Δεν είπα κάτι κακό για σένα!! Μίλησα ανώνυμα για την κακή εμπειρία μου με γιατρό! Πού είναι το έγκλημα?? Δεν βοηθάμε τις γυναίκες με το να συνεχίζουμε τη συζήτηση μας, γιατί απλά δεν θα βγει ποτέ άκρη. Εσύ μπορεί να έχεις το γιατρό σου σα θεο και πολύ καλά κάνεις αφού σου χάρισε τη ζωή σου, αλλά πρέπει να δεχτεις ότι εγώ βρήκα αλλού το Θεό μου, σε άλλο γιατρό και όχι στον ίδιο! Πού είναι το κατακριτέο?? Δημοκρατία έχουμε και λέμε ελεύθερα την αποψη μας. Αλλά κατάλαβα ότι πρέπει να κρατάω για τον εαυτό μου τη γνώμη μου.Αν παρόλα αυτά, θέλεις κάτι να μου πεις, μπορείς να το κάνεις μέσω προσωπικού μηνύματος και να λήξει εδώ το θέμα.

Ζητώ συγγνώμη από τις γυναίκες που είδαν την παρεμβολή μας σε αυτό το θέμα. Εύχομαι πραγματικά όλες να ζήσουν-εφόσον το θέλουν- το θαύμα της μητρότητας!

Co8Lp3.png

 

 

QkL2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σου mylife10 γεια σου!Γραφω για να σου πω τα νεα μου!Ειμαι εγκυος!Παλι!:shock:Δεν προλαβα να κανω την προλειπτικη θεραπεια δυστυχως αλλα ξεκινησα αμεσως τα εμβολια και ελπιζω να πανε ολα καλα!Ο ανοσολογος βεβαια μου ειπε οτι πεφτει το ποσοστο επιτυχιας μας τωρα αλλα και παλι ειναι πολυ πιο πολυ απο οτι αν το αφηναμε στην τυχη!Ελπιζω να ειμαι τυχερη αυτη τη φορα και να με βοηθησει ο Θεος να εχω μια ηρεμη εγκυμοσυνη!;)

The best is yet to come!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου mylife10 γεια σου!Γραφω για να σου πω τα νεα μου!Ειμαι εγκυος!Παλι!:shock:Δεν προλαβα να κανω την προλειπτικη θεραπεια δυστυχως αλλα ξεκινησα αμεσως τα εμβολια και ελπιζω να πανε ολα καλα!Ο ανοσολογος βεβαια μου ειπε οτι πεφτει το ποσοστο επιτυχιας μας τωρα αλλα και παλι ειναι πολυ πιο πολυ απο οτι αν το αφηναμε στην τυχη!Ελπιζω να ειμαι τυχερη αυτη τη φορα και να με βοηθησει ο Θεος να εχω μια ηρεμη εγκυμοσυνη!;)

Αλήθεια καλή μου??Μπράβο, μπράβο!!! Θα είσαι τυχερή, πίστεψε το και θα δεις πόσο θα αλλάξει η ζωή σου! Θα νιώσεις πράγματα που δεν περίμενες ότι θα νιώσεις!! Με το καλό να προχωρήσει η εγκυμοσύνη αυτή και να σου χαρίσει μοναδικές στιγμές!!!

Co8Lp3.png

 

 

QkL2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια καλή μου??Μπράβο, μπράβο!!! Θα είσαι τυχερή, πίστεψε το και θα δεις πόσο θα αλλάξει η ζωή σου! Θα νιώσεις πράγματα που δεν περίμενες ότι θα νιώσεις!! Με το καλό να προχωρήσει η εγκυμοσύνη αυτή και να σου χαρίσει μοναδικές στιγμές!!!

 

 

Σε ευχαριστω πολυ!Αυτες τις μαγικες στιγμες περιμενω!Μακαρι να πανε ολα καλα τωρα!:lol:

Φιλακια:wink:

The best is yet to come!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

διαβασα το θεμα σας και απλα ηθελα να πω οτι για ενα μεγαλογιατρο (οχι το δικο σας) εχω ακουσει τα καλυτερα σχολια....οτι ειναι καλος γιατρος καλος ανθρωπος και μια μερα πηγα σε ενα φιλικο μας σπιτι και καθως συζητουσα με μια κοπελα που ηταν εκει μου ειπε μια κακη εμπειρια που ειχε με το συγκεκριμενο γιατρο! Ξερω οτι πολλες κοπελες τον εχουν αποθεωσει εδω (και παλι λεω δνε αναφερομαι στο δικο σας γιατρο) αλλα εκεινη η κοπελα κοντεψε να πεθανει επειδη δνε της εκανε καισαρικη εγκαιρως και την αφησε 20 ωρες να περιμενει και τελικα το εβαλε το μαχαιρι!! Αυτη λοιπον η κοπελα ειχε κακη εμπειρια.....ολες οι αλλες ειχαν πολυ καλη εμπειρια ....γι αυτη τη κοπελα ο γιατρος ηταν αχρηστος για τις υπολοιπες ηταν ΘΕΟΣ!! Καθε εμπειρια και καθε γυναικα ειναι διαφορετικη και βιωνει διαφορετικα μια εγκυμοσυνη μια επαφη με το γιατρο μια γεννα στη συνεχεια! Καλο ειναι να κατατιθενται ολες οι αποψεις,......κι εγω αμα ημουν στη θεση σας για ενα τετοιο θεμα σαφως θα ηθελα να ακουσω δυο αποψεις για καποιον γιατρο για να παω ψιλλιασμενη σε αυτον! Οποτε ακομα κι αν εμενα καποιος γιατρος μου εκανε μεγαλο καλο δεν θα αμφισβητουσα αν σε καποια αλλη κοπελα εκανε μεγαλο κακο.......αλλωστε κανεις δεν ειναι ΘΕΟΣ!! Και οπως αναφερθηκε και πιο πανω ας εχουμε και λιγη πιστη γιατι οι πραγματικοι γιατροι ειναι ΑΥΤΟΙ!

Κι αν ημουν στη θεση της mylife οχι απλα θα τον στολιζα αλλα θα τον εκανα λατερνα ετσι και μου ειχε κανει κατι που ενιωθα οτι δνε ηταν σωστο και υπερ του κερδους! Γιατι τι μου ειναι αυτος ο γιατρος και δνε θα καταθεσω την αποψη μυο δημοσια σε ενα φορουμ?? ..... ετσι ωστε καποια αλλη κοπελα να μη τη πατησει και να παει σε αυτον πιο ενημερωμενη! Καλο ειναι να ακουγονται ολες οι αποψεις και να μην υπαρχει φανατισμος!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

κοιτα αν ημουν επιστημονας και καποιος μου εκανε υποδειξεις να ξερεις πως οχι απλα δε θα του φερομουνα καλα μαλλον θα τον εδιωχνα κακην κακως. και εγω δεν ειπα πως δεν πρεπει να λεμε την γνωμη μας αλλα κατα την γνωμη μου σε διαφορα θεματα τα οποια δεν εχουμε σπουδασει καλο ειναι να μην απαξιωνουμε γιατρους λεγοντας οτι αυτα που προτεινει ειναι μπουρδες ειδικα αν αυτες οι μπουρδες εμενα μου χαρησαν το παιδι μου. και απο οτι καταλαβα ο γιατρος αυτος δεν γουσταρει καποιοι ασχετοι να αμφιβαλλουν για τις πρακτικες του μετα απο τοσα χρονια εφαρμογων και να του υποδεικνυουν τι θα κανει. γι αυτο μαλλον χαλασε η σχεση με καποιους ...γιατι και εγω πετυχα ατομα που στην δουλεια μου μου εκαναν υποδειξεις και τους εστειλα κανονικα. ξερω την δουλεια μου δεν θα μου την υποδειξει καποιος. οσον αφορα το χρηματικο, συγγνωμη αλλα η γνωση πληρωνεται...δε σπουδασε καποιος για την ψυχη της μανας του. εξαλλου τι αξιζουν ολα τα λεφτα του κοσμου για το παιδι μου ...τιποτα και πιο πολλα να μου ζητουσε θα τα εδινα για το θυσαυρο μου ..εδω ανακαινιση στο σπιτι κανεις και πληρωνεις απιστευτα λεφτα αυτο θα με νοιαξει?

εγω δεν αμφεβαλλα εκανα οτι μου ειπε και εχω το παιδι μου ετσι απλα.

αngelina

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αν τωρα απο το πρωτο λεπτο που θα πας σε καποιον γιατρο του πεις εγω δεν κανω αυτο και κεινο...εννοειται δεν υπαρχει συνεργασια και επομενως ουτε λυση.

αngelina

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημερα! σχετικά με τα αντιπατρικά όσες έχετε τη δυνατότητα διαβαστε site του εξωτερικού. σε κάποιες χώρες τα τελευταία 7 χρόνια τα αντιπατρικά εμβόλια και ότι έχει σχέση με αυτά έχο υν απαγορευτεί. ήταν της μόδας κάποτε τώρα εκ των υστέρων έγιναν μόδα και στην ελλάδα. ψαξτε το λίγο μην κάνετε αμέσως ότι σας προτείνουν κάποιοι "επιστήμονες" εκμεταλευόμενοι την απελπισία της κάθε γυναίκας να γίνει μάνα.

Link to comment
Share on other sites

για μενα ο σωστος γιατρος ειναι αυτος που θα σου εμπνευσει εμπιστοσυνη και οχι ο τελειος επιστημονες....εχουμε δει απο δαυτους ενα σωρο....αλλα οι περισσοτεροι ειναι διεφθαρμενοι....ανθρωπους δεν τους λες! Ετσι λοιπον μια μαμα που θελει να κανει παιδι και δνε μπορει πολυ απλα δνε της φτανει ενας επιστημ ονας.....θελει ενα ανθρωπο γιατρο πανω απο ολα! Και αλικη δεν καταλαβαινω γιατι φανατιζεσαι τοσο με το συγκεκριμενο γιατρο.....οκ εσενα σου χαρισε ενα παιδι...στην αλλη κοπελα δεν εκανε καλο...γιατι την αμφισβητεις?? εχει κανενα κερδος να μας λεει ψεματα.....τον ξερεις τοσο καλα το γιατρο σου που βαζεις το χερι σου στη φωτια γι αυτον!! Κι μενα ο γυναικολογος μου εινια πολυ σουπερ ανθρωπος και καλος γιατρος για μενα....αλλα δεν τολμω να τον συστησω σε αλλη κοπελα γιατι δνε ξερω αν θα της κανει καλο ή κακο...μπορει η αλλη να στραβωσει μαζι του για καποιο λογο! Ακομα το γεγονος οτι η αλλη κοπελα εινια απο επαρχια με προβληματιζει και με κανει να σκεφτομαι....μηπως ο γιατρος αυτος ηθελε να κανει μια γερη αρπαχτη απο αυτην μιας και δνε ειναι μονιμη πελατισσα του! Αμφισβητεις το γεγονος οτι οι "επιστημονες" ελιωσαν στα θρανια για να κανου "καλο " στο κοσμο.....οχι βεβαια για να βγαλουν χρηματα πανε ΟΛΟΙ τους.....απλα εμεις προσπαθουμε να βρουμε και καποιον να μας αγγιζει λιγο παραπανω και να μας εμπνεει εμπιστοσυνη! Μην εισαι λοιπον τοσο αδιαλλακτη και καλο ειναι να δεχεσαι και τη γνωμη των αλλων....εγω εδω σε αυτο το ποστ ακουσα δυο γνωμες και τις δεχομαι και τις δυο και τις εχω και στο μυαλο μου και τις δυο για το συγκεκριμενο γιατρο! Αν ησουν στη θεση της αλλης κοπελας και σου εκανε κατι κακο ο γιατρος που δεν σου αρεσε δεν θα το ελεγες να προστατεψεις και τις υπολοιπες?? Εσενα μπορει να σου χαρισε ενα θησαυρο αλλα στην αλλη κοπελα δεν το εκανε!Για μενα που ειμαι τριτη γνωμη ...δεν υπαρχει λογος να αμφισβητησω καμια απο τις δυο σας.....αλλα κι εσυ να δεχεσαι και το κατι αλλο που μπορει να υπαρχει για το σγκεκριμενο γιατρο.....κανεις δεν ειναι ΘΕΟΣ...και ειδικα οι "ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΕΣ"!!!

Ακομα ναι αμφισβητω κι εγω και η μαμα μου και ολοι μερικους γιατρους που σου λενε κανε αυτη την εξεταση κανε εκεινη την εξεταση και οταν το ψαχνω παραπανω με αλλο γιατρο ή με δευτερη γνωμη ή απο ιντερνετ βλεπω οτι μερικες εξετασεις που βαζουν ειναι περιττες και δεν δειχνουν κατι παρπαπανω.....απλα τις βαζουν για να κινειται το επαγγελμα και το χρημα μεσα σε αυτο το επαγγελμα! Ολοι οι γιατροι αν εχεις προσεξει δινουν πελατες ο ενας στον αλλον!! Και μια φορα που το συζητησα με καποιον γιατρο μου λεει.....εμ βεβαια ετσι δουλευει το κυκλωμα μας....εμεις πως θα ζησουμε αν δεν δινυομε πελατεια ο ενας στον αλλον! Γι αυτο να πονηρευεσαι οταν ενα ς επιστημονας σου λεει κανε αυτη την εξεταση και να το ψασχνεις.....ο κοσμος μας δνε ειναι αγγελικα πλασμενος!!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας!μεσα σε 8 μηνες ειχα δυο παλλινδρομες στην εκτη εβδομαδα χωρις καρδιακο παλμο και οι 2,εκανα ολες τις εξετασεις που μου υπεδειξαν στο τμημα των καθ'εξιν αποβολων στο παπαγεωργιου και ολες πεντακαθαρες εκτος απο απλο ερπη και παρβοιο που μου βρηκαν και μειωμενα αντιπατρικα(16%αρνητικα).για να μην πολυλογω ο γιατρος μου δεν πιστευει οτι φταινε οι οιοι και για τα αντιπατρικα δεν το συζηταει καν που ειπε κιολας οτι στο εξωτερικο εχουν απαγορευτει εδω και χρονια.μου προτεινε να επιδιωξω να ξαναμεινω εγκυος και προληπτικα να παρω παιδικη ασπιρινη και ενεσησ ηπαρινησ χαμηλου μοριακου βαρους επισης και filicine ποια ειναι η γνωμη σασ κοριτσια ?φοβαμαι εφοσον δεν εχω θρομβοφιλια μην μου προκαλεσουν αιμοραγια τα φαρμακα,παρακαλω τα φωτα σας!

Link to comment
Share on other sites

και εγώ μια από τα ίδια με τις παλίνδρομες blonde.

ακόμα δεν έχω κάνει τις εξετάσεις αλλά έχω ακούσει από πολλές κοπέλες να κάνουν προληπτικά ηπαρίνες με παιδική ασπιρίνη.

νομίζω ότι ρυθμίζει τη δόση ο γιατρός έτσι ώστε να μην προκαλεί προβλήματα.

τον γιατρό σου τον ρώτησες?

να σε ρωτήσω και κάτι αν επιτρέπεται?

τι περιλαμβάνει το πακέτο αποβολών του παπαγεωργίου και πόσο σου κόστισε?

την άλλη εβδομάδα θα πάω στο Λητω και δεν έχω ιδέα...

19-02-2011 my first baby is gone...

25-06-2011 my second baby is gone...

12-05-2012 το θαύμα έγινε..καλωςήρθες μωρό μου!

 

tXbzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Στην πραγματικότητα, τα "Εμβόλια με Λεμφοκύτταρα" (LIT) [ LIT = (L) με Λεμφοκύτταρα (Ι) Ανοσος (Τ) Θεραπεία ] εφόσον παρασκευαστούν από εξειδικευμένο άτομο και εκτελεστούν από ειδικό γιατρό, σε περιστατικά μόνον που έχουν την απόλυτη παθογνωμονική ένδειξη, τότε, προκαλούν τη δημιουργία "προστατευτικών αντισωμάτων", που περιβάλλουν τα πατρικά μόρια του εμβρύου και τα προστατεύουν από τα κυτταροτοξικά κύτταρα, τα κυτταροτοξικά αντισώματα και τις κυτταροτοξικές αντιδράσεις που τα απειλούν. Σύμφωνα με άλλη δόκιμο επωνυμία, τα αντισώματα αυτά, καλούνται και "δεσμευτικοί παράγοντες", διότι μπλοκάρουν τις κυτταροτοξικές αντιδράσεις ενάντια στα πατρικά μόρια του εμβρύου (Blocking Factors).

 

Δεν είναι λοιπόν τυχαίο ότι στις Ηνωμένες Πολιτείες της Αμερικής, εδώ και τρία χρόνια, έχει απαγορευθεί (για τους ίδιους λόγους) όχι μόνον η χρήση των "Εμβολίων" (LIT) από μη ειδικούς Μαιευτήρες - Γυναικολόγους (που δεν έχουν επάρκεια στην Ανοσολογία) αλλά και η απλή υπόδειξή τους στα ζευγάρια.

 

 

αυτα αναφερει ο μαντουβαλος σε γραπτη διαλεξη .

εκει οποια μπει πιστευω μπορει να παρει τις απαντησεις σχετικα με τα αντιπατρικα....θα ελεγα οτι με καλυπτει πληρως γιατι αρκετες αμφισβητησαν τα λεγομενα μου...θα ηθελα λοιπον να διαβασετε ολο το αρθρο...δεν τα απορριπτει τα εμβολια απλα πολυ απλα λεει πως η χρηση τους πρεπει να γινεται μονο απο ειδικους που γνωριζουν την παρασκευη τους. γιατι αν δεν παραχθουν σωστα δεν σωζουν την κατασταση...νομιζω οτι με καλυπτει το αρθρο.

αngelina

Link to comment
Share on other sites

και εγώ μια από τα ίδια με τις παλίνδρομες blonde.

ακόμα δεν έχω κάνει τις εξετάσεις αλλά έχω ακούσει από πολλές κοπέλες να κάνουν προληπτικά ηπαρίνες με παιδική ασπιρίνη.

νομίζω ότι ρυθμίζει τη δόση ο γιατρός έτσι ώστε να μην προκαλεί προβλήματα.

τον γιατρό σου τον ρώτησες?

να σε ρωτήσω και κάτι αν επιτρέπεται?

τι περιλαμβάνει το πακέτο αποβολών του παπαγεωργίου και πόσο σου κόστισε?

την άλλη εβδομάδα θα πάω στο Λητω και δεν έχω ιδέα...

 

Μόλις θυμήθηκα ότι μου είχες πει τις εξετάσεις σου:oops::oops::oops:

το πόσο κόστισαν δεν ξέρω:oops::oops::oops:

19-02-2011 my first baby is gone...

25-06-2011 my second baby is gone...

12-05-2012 το θαύμα έγινε..καλωςήρθες μωρό μου!

 

tXbzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεγονός είναι ότι από την χορήγηση "Εμβολίων" με λεμφοκύτταρα θα ωφεληθούν μόνον εκείνες οι γυναίκες στις οποίες έχει εντοπισθεί και αναγνωρισθεί η απόλυτη ένδειξή τους, δηλαδή, η έλλειψη ή η ανεπάρκεια "δεσμευτικών παραγόντων" και με την προϋπόθεση ότι έχει προηγηθεί "παλίνδρομη" κύηση, ήτοι αναπαραγωγική αποτυχία στο παρελθόν. Ομως, στην καθημερινή πρακτική, με την "ένδειξη" που έχει επιλεγεί να χορηγούνται στις γυναίκες τα "Εμβόλια" (δηλαδή, την έλλειψη Αντιπατρικών αντισωμάτων) χωρίς δόκιμο επιστημονικό και παθογνωμονικό κριτήριο ότι πράγματι τα έχουν ανάγκη, με την τεχνική που παρασκευάζονται και με τον τρόπο που εκτελούνται (από πρόσωπα που στην πλειονότητά τους έχουν βαθιά επιστημονική άγνοια του αντικειμένου) οι μόνες πιθανότητες που υπάρχουν είναι να επιφέρουν το αντίθετο αποτέλεσμα από τον στόχο του εμπνευστού τους ή έστω να λειτουργήσουν, μαγικά, σαν "φυλακτά" για να φέρουν μόνο "τύχη" στην γυναίκα που υποβάλλεται σε μια ακόμη άστοχη και ανώφελη ταλαιπωρία, με πρόθεση να τελεσφορήσει η τρέχουσα ή έστω η επόμενη προσπάθεια εμβρυομεταφοράς από την "δυναμική" τους. Τέλος, οι γυναίκες που υποβάλλονται σε αμφιλεγόμενους "Εμβολιασμούς" είναι εν δυνάμει υποψήφιες να υποστούν πολλές παρενέργειες και ποικίλης μορφής επιπλοκές καθώς και να θέσουν σε μικρό ή μεγάλο κίνδυνο την μελλοντική τους καλή υγεία, όπως και να διακινδυνεύσουν την ακεραιότητα και ομοιόσταση του ανοσολογικού τους συστήματος

αngelina

Link to comment
Share on other sites

απο κει και περα στην δικη μου περιπτωση που προεκυψε οτι ηταν ενας απο τους λογους αυτος μαζι με καποιους αλλους τα εφαρμοσα και ειχα επιτυχια απλα στην δικη μου περιπτωση ηταν ενδεδειγμενα. τωρα σε αλλες περιπτωσεις μπορει να μην ειναι δεν ειμαι φανατισμενη απλα ειδα πως σε μενα αυτο πετυχε. και το κατεθεσα. και αυτο που ειπα ειναι οτι συνεργαστηκα με το γιατρο μου δεν τον αμφισβητησα. ειναι ομως ανοσολογος γνωριζει . γιατι να μην υποστηριξω δηλαδη κατι το οποιο ειδα πως απεδωσε?απο κει και περα μπορει να ειχε και μια ατυχια και να παλινδρομησε η κυηση καποιου αλλου και να επρεπε να αντιμετωπισει την κατασταση με διαφορετικο τροπο. ολα τα αιτια δεν ειναι γνωστα....αυτο δε σημαινει οτι ειναι ο χειριστος ουτε οτι ειμαι φανατισμενη. οκ αυτα συμβαινουν σε ολους. του δοθηκε η ευκαιρια ομως να εξετασει την περιπτωση ...η δεν προλαβε? δεν σημαινε οτι ηθελε το κακο της κοπελας η οτι παει για τα λεφτα...εξαλλου η εξωσωματικες κοστιζουν πιο πολυ γιατι να μην με βαλει στη διαδικασια οπως αλλες εαν δεν ηταν απαραιτητο δε θα κερδιζε πιο πολλα αν ειναι ετσι? και γιατι στην ξαδερφη μου μιλησε για φυσιολογικη συλληψη παρολο ποου ειναι 43 ετων αλλα σε καλη κατασταση...αλλοι με αποβολες σε στελνουν για εξοσωματικες ...αυτα δεν ειναι μεγαλη κονομα? εξαλλου σε επομενη κυηση μου ειπε πως θα κανω απλα ενεσεις για θρομβοφιλια αν γουσταρει τα λεφτα δε θα μου κοπα;ναγε παλι ενεσεις ..μου ειπε δε χρειαζεται αφου ο οργανισμος τα καταφερε να ανταποκριθει σε μια πρωτη κυηση με τα πρωτα εμβολια...εκφραζω απλα αποριες μετα απο οσα ειδα οτι γραψατε.

αngelina

Link to comment
Share on other sites

και απο εξετασεις εκανα οσες ειναι απαραιτητες σε περιπτωση αποβολων. δεν εκανα καμια αχρηστη. ξερω οτι το συστημα κινειται βρωμικα πολυ καλα. και οντως διασταυρωσα και σε αλλον οτι ειχα τα προβληματα που μου ειπε. λοιπον δεν ημουνα χαζη να με πιασει κοροιδο για να μου φαει τα λεφτα.

αngelina

Link to comment
Share on other sites

μηπως τελικα αν καποια κυηση παλινδρομει μετα τα εμβολια συμβαινει επειδη ο καθε οργανισμος ειναι διαφορετικος ....μηπως τα εμβολια λειτουργησαν μεταγενεστερα στην επομενη κυηση και δεν ειχαν προλαβει στην παλινδρομη να λειτουργησουν?λεω εγω τωρα....μπορει τα χιλια δυο να εχουν συμβει. επισης καποιος μηχανισμος της αποβολης για καποιο λογο να μην ενεργοποιηθει στην μια κυηση και να ενεργοποιηθει σε καποια αλλη κυηση. αυτο δεν σημαινει οτι ο κινδυνος δεν υπαρχει...πχ φιλη με θρομβοφιλια γεννα κανονικα το πρωτο χανει το δευτερο κανει εξετασεις το ανακαλυπτει σωζει την επομενη κυηση με ηπαρινη. τυχαιο γεγονος το οτι δεν εχασε το επομενο λογω θρομβοφιλιας θα μπορουσε να χασει το πρωτο επισης. εγω δεν αντεχω να ρισκαρω.

αngelina

Link to comment
Share on other sites

greeklia τις εξετασεις σχεδον ολες εκτος απο αντιπατρικα νκ και τοτ αντρα καποιες μικροβιολογικες στο σπερμα τις εκανα στο παπαγεωργιου και δεν πληρωσα τιποτα γιατι εχω βιβλιαριο δημοσιου.οσο για τις υπολοιπες 240 για νκ και αντιπατρικα και 330 για σπερμοδιαγραμμα καλλιεργεια και pcr σπερματος για χλαμυδια απλο ερπη και μυκοπλασμα.θα σε συμβουλευα παντος να πας σε δημοσιο νοσοκομειο με τμημα καθ'εξιν αποβολων εχουν εμπειρια και θα σε κατευθυνουν σωστα .ευχομαι οτι καλυτερο!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!καποια κοπελα που της βρηκαν μειωμενα αντιπατρικα αποφασισε να μην κανει τα αντιπατρικα εμβολια ,πηρε μονο παιδικη ασπιρινη και ενεσεις ηπαρινησ και εκανε παιδακι υπαρχει να μου πει την εμπειρια της?please!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...