Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Εμβόλιο λεμφοκυττάρων για αντιπατρικά αντισώματα


cathy

Recommended Posts

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.. ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΕΔΩ ΚΑΙ ΚΑΙΡΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΚΑΙ ΠΗΡΑ ΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΗ ΝΑ ΓΡΑΨΩ.. ΕΙΜΑΙ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΗ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ 1ο ΧΡΟΝΟ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΛΥΠΟΘΗΤΟ ΠΑΙΔΙ... ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΠΟΥ ΚΑΝΑΜΕ ΚΑΙ ΟΙ 2 ΒΡΗΚΑΜΕ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ ΣΠΕΡΜΑ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ Μ. ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΣΤΑ ΠΟΛΥΛΟΓΩ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟΣΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΠΟΥ ΠΗΓΑΜΕ ΠΗΡΑΜΕ ΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΗ ΝΑ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΜΕΤΑ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ..ΑΛΛΑ Η ΠΕΘΕΡΑ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΓΝΩΜΗ ΑΠΟ ΕΝΑΝ ΓΙΑΤΡΟ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΠΑΕΙ ΜΙΑ ΓΝΩΣΤΗ ΤΗΣ.. ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΟΣ ΠΗΓΑΜΕ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΚΑΙ ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΓΙΑ ΤΑ ΑΝΤΙΠΑΤΡΙΚΑ ΑΝΤΙΣΩΜΑΤΑ . ΤΗΝ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΕΞΕΤΑΣΗ ΚΑΙ ΒΡΕΘΗΚΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΝΤΙΣΩΜΑΤΑ... ΤΟ ΕΜΒΟΛΙΟ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΟΧΙ ΓΙΑΤΙ ΔΙΑΒΑΣΑ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΣΧΟΛΙΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΣΑΥΤΟΝ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ.. ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΙΔΑ ΚΑΤΙ ΔΕ ΜΟΥ ΠΗΓΑΙΝΕ ΚΑΛΑ ΜΕ ΑΥΤΟΝ...ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΦΤΑΕΙ ΓΙΑ ΟΛΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΠΟΒΑΛΟΥΜΕ ΠΡΩΤΑ ΑΠ'ΟΛΑ..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 283
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εγω εχω κανει τα εμβολια και δεν ειχαν κανενα αποτελεσμα μονο ζημια στην τσεπη μου! Το προβλημα μου ηταν αλλο και εγω εδωσα κανενα διχιλιαρο για αυτες τις αηδιες που ηταν και πολυ επωδυνες. Κοριτσια παρτε κι αλλη γνωμη.... Κυκλοφορουν πολλοι απατεωνες ακομη και με ακαδημαϊκο τιτλο!

sq3Zp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΕΔΩ ΚΑΙ ΚΑΙΡΟ.ΕΙΜΑΙ 27,ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΗ ΕΔΩ ΚΑΙ 7 ΧΡΟΝΙΑ.ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΑ ΑΝΤΙΠΑΤΡΙΚΑ ΕΧΩ ΚΑΙ ΘΡΟΜΒΟΦΙΛΙΑ.ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ 5 ΠΑΙΔΙΑ ΩΣ ΤΩΡΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΒΑΖΩ ΚΑΤΩ.

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΑ ΑΝΤΙΠΑΤΡΙΚΑ ΒΟΗΘΑΝΕ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΠΛΗΡΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ.ΕΧΩ ΓΥΡΙΣΕΙ ΟΛΑ ΤΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΣΤΟ ΕΝΑ ΚΟΝΤΕΨΑ ΝΑ ΠΕΘΑΝΩ.ΚΑΙ ΤΑ 5 ΤΑ ΕΧΩ ΓΕΝΝΗΣΕΙ ΣΤΟΝ 5 ΜΗΝΑ.ΜΟΛΙΣ ΒΡΗΚΑ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΤΩΡΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΜΕ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΕ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΑΙ ΟΧΙ 1 ΦΟΡΑ ΤΟ ΜΗΝΑ ΟΠΩΣ ΕΚΑΝΑΝ ΟΙ ΑΛΛΟΙ.ΚΑΝΩ ΕΝΑ ΕΜΒΟΛΙΟ ΚΑΘΕ 6 ΜΗΝΕΣ

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιον γιατρο πηγες τωρα?

 

σε ρωταω γιατι κατι μου θυμιζει......

 

Καμπυλη σακχαρου εχεις κανει? τον θυρεοειδη σου τον εχεις δει?

 

Περα απο τα αντιπατρικα, εχεις κανει ολο πακετο εξετασεων? ανοσολογικο, ενδοκρινολογικο κτλ?

 

Σε ρωταω γιατι χαλασα 2000 ευρω για θεραπεια και το προβλημα μου ηταν αλλο!

sq3Zp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κοριτσια θα ηθελα την γνωμη σας και οποιαδηποτε πληροφορια για τα εμβολια (αντιπατρικα αντισωματα)..ειναι το μονο που δεν εχω κανει κ η τελευταια μου ελπιδα..ειχα κανει την εξεταση και βγηκε αρνητικη.. αν ξερετε αν εχουν αποτελεσμα ,την τιμη,παρενεργειες και που γινεται..εγω ειμαι θεσσαλονικη ,ξερει καποια για την θεσ/νικη?

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια θα ηθελα την γνωμη σας και οποιαδηποτε πληροφορια για τα εμβολια (αντιπατρικα αντισωματα)..ειναι το μονο που δεν εχω κανει κ η τελευταια μου ελπιδα..ειχα κανει την εξεταση και βγηκε αρνητικη.. αν ξερετε αν εχουν αποτελεσμα ,την τιμη,παρενεργειες και που γινεται..εγω ειμαι θεσσαλονικη ,ξερει καποια για την θεσ/νικη?

γραψε μας ποσες αποβολες ειχες και σε ποια εβδομαδα. εγω τα εκανα χωρις αποτελεσματα χαλασα γυρω στα 2000 ευρω και το προβλημα μου ηταν αλλο.

 

γινομαι γραφικη αλλα καμπυλη σακχαρου εχεις κανει?

sq3Zp2.png
Link to comment
Share on other sites

kalimera , ta antipatrika einai antisomata tis ginaikas pou den dexontai to sperma tou sintrofou tis kai sinithos prokaloun panidromi egkimosini. iparxei omos ena emvolio pou boreis na kaneis kai an meineis egkios mesa se 6 mines apo ti mera pou ekanes to emvolio den exeis kanena provlima kai exeis fisiologiki egkimosini . an de meineis egkios to diastima afto boreis na xanakaneis to emvolio alla de xero poso diastima prepei na perasei.milise me to ginaikologo sou gia na se enimerosei gia ti diadikasia , gia na epivevaiothoun ta antipatrika kaneis mia exetasi mazi me to sintrofo sou kai meta proxoras sto emvolio . elpizo na se voithisa.

Link to comment
Share on other sites

kalimera , ta antipatrika einai antisomata tis ginaikas pou den dexontai to sperma tou sintrofou tis kai sinithos prokaloun panidromi egkimosini. iparxei omos ena emvolio pou boreis na kaneis kai an meineis egkios mesa se 6 mines apo ti mera pou ekanes to emvolio den exeis kanena provlima kai exeis fisiologiki egkimosini . an de meineis egkios to diastima afto boreis na xanakaneis to emvolio alla de xero poso diastima prepei na perasei.milise me to ginaikologo sou gia na se enimerosei gia ti diadikasia , gia na epivevaiothoun ta antipatrika kaneis mia exetasi mazi me to sintrofo sou kai meta proxoras sto emvolio . elpizo na se voithisa.

παρα πολυ Τασουλα μου σε ευχαριστω,κ σενα ευχομαι οτι καλυτερο...:D

Link to comment
Share on other sites

εχω κανει την εξεταση και δεν βγηκε καθολου καλη,παρολα αυτα επειδη ο γιατρος μου,μου ειπε οτι περισσοτερο προβλημα μπορει να δημιουργησει το εμβολιο παρα βοηθεια και αυτη την εξεταση πολυ γιατροι δεν την λαμβανουν υποψιν, δεν εκανα το εμβολιο,και ολα πηγαν καλα και στην πρωτη εγκυμοσυνη και τωρα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα κοριτσια

εχοντας δυο αποβολες εκανα διαφορες εξετασεις οι οποιες δεν εδιξαν απολυτος τιποτα

τα αντιπατρικα τα συζητησα με τον γιατρο μου κ μου ειπε οτι δεν τα εμπιστευεται κ να μην εξεταστω σε αυτα κ δεν το εκανα ελπιζω να επραξα σωστα

fSOwp2.png

 

ηρθες ψυχη μου κ γεμησες την ζωη μου!!!ΜΑΡΙΑ- ΕΙΡΗΝΗ

ersTp3.png

16/9/12 ηρθε κ το χρυσανθεμακι μου

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια

εγραψα στην iatronet κ ρωτησα εναν γυναικολογο την γνωμη του για τα αντιπατρικα κ οτι οι γνωμες διιστανται απο γιατρο σε γιατρο κ ποια ειναι έιναι η γνωμη του κ με παρεπεμψε στο εξης αρθρο:

PostHeaderIcon.pngΝΚ Cells & Εμβόλια Λεμφοκυττάρων

 

 

pdf_button.png printButton.png emailButton.png

Υπογονιμότητα - Γυναικεία Υπογονιμότητα

NK cells -Κύτταρα Φονείς & Εμβόλιο Λεμφοκυττάρων

 

Τα κύτταρα ΝΚ αποτελούν ένα φυσικό τρόπο άμυνας του οργανισμού απέναντι σε εξωγενείς παράγοντες-λοιμώξεις, μικριοργανισμούς κλπ.

  • Ανιχνεύονται όχι μόνο στο αίμα, αλλά οπουδήποτε στο ανθρώπινο σώμα. Για την παρουσία τους στο αίμα υπάρχουν διεθνώς αναγνωρισμένες φυσιολογικές τιμές.

  • Εδώ και μερικά χρόνια αρκετοί πιστεύουν πως οι επαναλαμβανόμενες αποβολές και αποτυχημένες προσπάθειες εξωσωματικής γονιμοποίησης οφείλονται σε κάποιο βαθμό στην αυξημένη παρουσία ΝΚ κυττάρων στη μήτρα και ότι αυτά καταστρέφουν τα έμβρυα θεωρώντας τα ξένο σώμα.

  • Η αλήθεια είναι ότι αυτό δεν είναι πρόβλημα γιατί ο οργανισμός της γυναίκας «ρίχνει» αυτόματα το επίπεδο άμυνάς του με την έναρξη της εγκυμοσύνης προκειμένου να μην έχουμε αποβολές. Έτσι εξηγείται η μεγαλύτερη ευπάθεια που έχουν οι έγκυες σε λοιμώξεις -ουρολοίμωξη, κολπίτιδα κλπ.

  • Επιπλέον δεν υπάρχουν διεθνώς αναγνωρισμένες φυσιολογικές τιμές για τα κύτταρα ΝΚ στη μήτρα. Είναι λάθος λοιπόν να συλλέγεται το αίμα της περιόδου για να προσδιορίζονται τα κύτταρα ΝΚ σε αυτό. Δεν υπάρχει καμία αντιστοιχία με το φλεβικό αίμα και οι μετρήσεις είναι αυθαίρετες.

  • Με βάση τις αυθαίρετες αυτές μετρήσεις διάφοροι «ειδικοί» συνιστούν στην ασθενή θεραπείες που τις περισσότερες φορές δεν έχουν επαρκή επιστημονική βάση. Η πιο συχνή από αυτές είναι τα «εμβόλια λεμφοκυττάρων».

  • Τα εμβόλια αυτά -που μόνο εμβόλια δεν είναι- αποτελούνται από ορό και λεμφοκύτταρα του αίματος του συζύγου για να επιτευχθεί δήθεν ανοσοποίηση της γυναίκας στα έμβρυα που προέρχονται από το σπέρμα του.

  • Εάν αυτό δεν πετύχει μερικοί προχωρούν ακόμα παραπέρα χρησιμοποιώντας αίμα άλλων γυναικών ή και άλλων ανδρών!

Η παρασκευή και χρήση των ορών αυτών:

 

  1. Δεν έχει επαρκή επιστημονική βάση
  2. Δεν είναι πιστοποιημένη διεθνώς
  3. Δεν έχει στατιστικά αποδεδειγμένα αποτελέσματα
  4. Είναι επικίνδυνη για την ασθενή με βαρειές πιθανές επιπλοκές (οξεία ηπατική ανεπάρκεια) που μπορεί ακόμα και να απειλήσουν τη ζωή της
  5. Είναι απαγορευμένη από το Αμερικανικό και το Βρετανικό Κολλέγιο Μαιευτήρων Γυναικολόγων - ACOG & MRCOG
  6. Επιτρέπεται μόνο στα πλαίσια πιστοποιημένων ερευνητικών πρωτοκόλλων -όπως με όλα τα πειραματικά φάρμακα που δεν έχουν έγκριση- όπου οι ασθενείς ενημερώνονται για τους κινδύνους και υπογράφουν επίσημη συγκατάθεση αναλαμβάνοντας την ευθύνη για πιθανές παρενέργειες.

Με λίγα λόγια η χρήση τους είναι αυθαίρετη.

fSOwp2.png

 

ηρθες ψυχη μου κ γεμησες την ζωη μου!!!ΜΑΡΙΑ- ΕΙΡΗΝΗ

ersTp3.png

16/9/12 ηρθε κ το χρυσανθεμακι μου

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, εγώ τα έκανα πέρσι τον Αύγουστο, δεν μπορώ να σου πώ αν πρέπει να τα κάνεις ή όχι, εμένα μου τα πρότεινε ο γυναικολόγος μου και τα έκανα παρόλο που είχα πολλές αναστολές και έχοντας πάντα ως βάση οτι αν ξαναέμενα έγκυος και το έχανα πάλι θα έριχνα ευθύνες στο εαυτό μου. Δεν έχω πάθει προς το παρόν τίποτα και εύχομαι να μην πάθω, δεν έμεινα έγκυος όλο αυτό το χρονικό διάστημα για να ξέρω αν θα προχωρούσε η εγκυμοσύνη ή όχι. Το σίγουρο είναι οτι δεν θα τα ξαναέκανα. Αν ψάξεις λίγο μέσα στο forum θα βρείς ένα topic στο οποίο πολλές κοπέλες τα έκαναν αλλά δυστυχώς είχαν ξανά παλλίνδρομη.

Link to comment
Share on other sites

το ξερω εχω μιλησει με καποιες απο αυτες η αληθεια ειναι οτι μπηκα στο τριπακι να θελω να τα κανω αλλα το μετανοιωσα θα ακουσω τον γιατρο μου που εμπιστευομαι απολυτα αν κ εκανα πισκεψη κ σε αλλους δυο να διασταρωσω γνωμες ο ενας μου ειπε να τα κανω κ η αλλη οχι

οτι ειναι να γινει θα γινει το αφηνω στα χερια του θεου κ αν το τυχερο μου ειναι να γινω μανα θα γινω

σου ευχομαι να γινεις κ συ συντομα μανουλα κ αυτα να ειναι περασμενα

fSOwp2.png

 

ηρθες ψυχη μου κ γεμησες την ζωη μου!!!ΜΑΡΙΑ- ΕΙΡΗΝΗ

ersTp3.png

16/9/12 ηρθε κ το χρυσανθεμακι μου

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Εχω κανει 2 προσπαθειες εξωσωματικης κ μου ειπαν τωρα να κανω αυτο το εμβολιο,θα παρουν απο τον συζηγο μου αιμα κ θα το χορηγησουν σε μενα για να μπορεσω να κρατησω το εμβρυο.Αν το εχει κανει καποια αυτο ας με ενημερωσει παρακαλω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

MARY εννοεις τα αντιπατρικα

εχω κ γω δυο αποβολες ο γιατρος μου δεν τα δεχεται κ ετσι δεν την εκανα αυτη την εξεταση

ρωτησα κ εναν γιατρο απο το ιατρονετ κ με παρεπεμψε στο εξης αρθρο

 

NK cells -Κύτταρα Φονείς & Εμβόλιο Λεμφοκυττάρων

 

Τα κύτταρα ΝΚ αποτελούν ένα φυσικό τρόπο άμυνας του οργανισμού απέναντι σε εξωγενείς παράγοντες-λοιμώξεις, μικριοργανισμούς κλπ.

  • Ανιχνεύονται όχι μόνο στο αίμα, αλλά οπουδήποτε στο ανθρώπινο σώμα. Για την παρουσία τους στο αίμα υπάρχουν διεθνώς αναγνωρισμένες φυσιολογικές τιμές.

  • Εδώ και μερικά χρόνια αρκετοί πιστεύουν πως οι επαναλαμβανόμενες αποβολές και αποτυχημένες προσπάθειες εξωσωματικής γονιμοποίησης οφείλονται σε κάποιο βαθμό στην αυξημένη παρουσία ΝΚ κυττάρων στη μήτρα και ότι αυτά καταστρέφουν τα έμβρυα θεωρώντας τα ξένο σώμα.

  • Η αλήθεια είναι ότι αυτό δεν είναι πρόβλημα γιατί ο οργανισμός της γυναίκας «ρίχνει» αυτόματα το επίπεδο άμυνάς του με την έναρξη της εγκυμοσύνης προκειμένου να μην έχουμε αποβολές. Έτσι εξηγείται η μεγαλύτερη ευπάθεια που έχουν οι έγκυες σε λοιμώξεις -ουρολοίμωξη, κολπίτιδα κλπ.

  • Επιπλέον δεν υπάρχουν διεθνώς αναγνωρισμένες φυσιολογικές τιμές για τα κύτταρα ΝΚ στη μήτρα. Είναι λάθος λοιπόν να συλλέγεται το αίμα της περιόδου για να προσδιορίζονται τα κύτταρα ΝΚ σε αυτό. Δεν υπάρχει καμία αντιστοιχία με το φλεβικό αίμα και οι μετρήσεις είναι αυθαίρετες.

  • Με βάση τις αυθαίρετες αυτές μετρήσεις διάφοροι «ειδικοί» συνιστούν στην ασθενή θεραπείες που τις περισσότερες φορές δεν έχουν επαρκή επιστημονική βάση. Η πιο συχνή από αυτές είναι τα «εμβόλια λεμφοκυττάρων».

  • Τα εμβόλια αυτά -που μόνο εμβόλια δεν είναι- αποτελούνται από ορό και λεμφοκύτταρα του αίματος του συζύγου για να επιτευχθεί δήθεν ανοσοποίηση της γυναίκας στα έμβρυα που προέρχονται από το σπέρμα του.

  • Εάν αυτό δεν πετύχει μερικοί προχωρούν ακόμα παραπέρα χρησιμοποιώντας αίμα άλλων γυναικών ή και άλλων ανδρών!

Η παρασκευή και χρήση των ορών αυτών:

  1. Δεν έχει επαρκή επιστημονική βάση
  2. Δεν είναι πιστοποιημένη διεθνώς
  3. Δεν έχει στατιστικά αποδεδειγμένα αποτελέσματα
  4. Είναι επικίνδυνη για την ασθενή με βαρειές πιθανές επιπλοκές (οξεία ηπατική ανεπάρκεια) που μπορεί ακόμα και να απειλήσουν τη ζωή της
  5. Είναι απαγορευμένη από το Αμερικανικό και το Βρετανικό Κολλέγιο Μαιευτήρων Γυναικολόγων - ACOG & MRCOG
  6. Επιτρέπεται μόνο στα πλαίσια πιστοποιημένων ερευνητικών πρωτοκόλλων -όπως με όλα τα πειραματικά φάρμακα που δεν έχουν έγκριση- όπου οι ασθενείς ενημερώνονται για τους κινδύνους και υπογράφουν επίσημη συγκατάθεση αναλαμβάνοντας την ευθύνη για πιθανές παρενέργειες.

Με λίγα λόγια η χρήση τους είναι αυθαίρετη.

user_offline.gif

fSOwp2.png

 

ηρθες ψυχη μου κ γεμησες την ζωη μου!!!ΜΑΡΙΑ- ΕΙΡΗΝΗ

ersTp3.png

16/9/12 ηρθε κ το χρυσανθεμακι μου

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω για την ενημερωση adnihor1,αλλα ομολογω οτι εχω μπερδευτει,τι συμβαινει ρε κοριτσια?

ενας γιατρος δεν υπαρχει που να βεβαιωνει αν οντως πρεπει να κανουμε αυτο το εμβολιο η οχι?τι ειμαστε πειραματοζωα?γαμωτο...χτυπανε εκει που ποναμε,στην αποκτηση ενος παιδιου,ασε που πρεπει να εχεις το χερι στην τσεπη απο την στιγμη που ξεκινας αυτη την διαδικασια ολο δινεις-δινεις λες κ τα ευρω ειναι ψιχουλα...

Link to comment
Share on other sites

giota81,εγω ειμαι απο επαρχια κοντα στην Θεσ/νικη κ εχω παει στο μικροβιολογικο της κας Πραπα στην Ερμου στο εργαστηριο Υγεια κ εκανα αυτην την εξεταση για τα αντιπατρικα κ μου βγηκε κ μενα αρνητικη,ακομη δεν εχω αποφασισει αν θα την κανω γιατι προσφατα βγηκαν τα αποτελεσματα απλα με ενημερωσε η κα Πραπα την διαδικασια πως γινετε,παρενεργεις δεν μου αναφερε κ μου ειπε οτι κοστιζει 600 ευρω κ θα εχει διαρκεια στον οργανισμο μου 1 χρονο,εντωμεταξυ εγω ειμαι απο εξωσωματικη οποτε μου ειπε οτι πρεπει να το κανω εφοσων εχω προγραμματισει εξωσωμ. για να μην περναει ο χρονος αδικα,αυτα,,,δεν ξερω αν σε εχω καλυψει ευχομαι καλο κουραγιο σε ολες μας κ ας ελπισουμε ο Θεος να βαλει το χερι του κ να αποκτησουμε αυτο που ολες λαχταραμε.Επισης η κα Πραπα ειναι συνεργατης κ στο Ιακεντρο κεντρο εξωσωματικης στην Θεσ/νικη.

Link to comment
Share on other sites

mary

πριν αποφασισω να μην κανω αυτη την εξεταση το εψαξα αρκετα ωστε να ειμαι σιγουρη

αλλοι δυο γυναικολογοι που ρωτησα ο ενας μου ειπε να την κανω την εξεταση

αυτη αλλα δεν τον εμπιστευτηκα γιατι του πηγα ενα σωρο εξετασεις κ αυτος ζηταγε ξανα τις ιδιες να τις κανω απο την αρχη γιατι λεει αφου δεν τις εκανα σε αυτον δεν τις εμπιστευοταν τους καρυοτυπους εμβρυων τους εβγαζε σκαρτους μετα μου ελεγε οτι εφταιγε το ζαχαρο κ.α τετοιες ανοησιες η παλια γυναικολογος μου ειπε οχι δεν τα εμπιστευεται

μετα το εψαξα στο ιντερνετ με κοπελες που την εχουν κανει την εξεταση κ αυτο που καταλαβα ειναι οτι το 90% των κοριτσιων ειχαν βγει θετικες κ ενα αλο 5%στο οριο

αυτο ομως δεν ειναι φυσιολογικο οπως μου ειπε κ ο γιατρος μου δεν μπορει ολες οι αποβολες που γινονται να οφειλονται εκει.

κ οτι εχει δει κοπελες που κανανε την εξεταση κ καναν το εμβολιο ξαναεκαναν αποβολη ενω κοπελες που δεν τα εκαναν εβγαλαν την εγκυμοσυνη εις περας

αυτο που εγω δεν καταλαβαινω με σενα ειναι γιατι να το κανεις αφου δεν εχεις αποβολες αλλα 2 αποτυχημενες προσπαθειες εξωσωματικης δεν ειχες επιβαιβεωμενη εγκυμοσυνη θα σου προτεινα λοιπον να παρεις κ αλλη γνωμη απο αλο γιατρο εγω παρολο που εμπιστευομαι τον γιατρο μου πηρα κ απο αλου γνωμη να ειμαι σιγουρη

fSOwp2.png

 

ηρθες ψυχη μου κ γεμησες την ζωη μου!!!ΜΑΡΙΑ- ΕΙΡΗΝΗ

ersTp3.png

16/9/12 ηρθε κ το χρυσανθεμακι μου

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Το ιστορικό μου εν ολίγοις έχει ως εξής: αποβολές-βιοχημικές και πρόσφατα παλίνδρομη. Έχω κάνει το πακέτο εξετάσεων των καθ'έξιν αποβολών από πέρυσι και το μόνο αρνητικό αποτέλεσμα ήταν αυτό των αντιπατρικών, τα οποία ήταν αρνητικά. Παίρνοντας τα αποτελέσματα από το Αλεξάνδρας μου πρότειναν να κάνω τα περιβόητα εμβόλια. Φυσικά δεν τα έκανα αν και ήταν το μοναδικό εύρημα που ήταν αρνητικό και μπορούσα σε αυτό να αποδώσω την κακή πορεία των κυήσεων...

Άρχισα "έναν αγώνα δρόμου" για να καταλάβω τι ήταν τα εμβόλια, που χρησιμεύουν κι αν στα αρνητικά μου αντιπατρικά οφείλονταν οι ατυχείς καταλήξεις των κυήσεων.

Πήρα τουλάχιστον δέκα απόψεις γιατρών, ανάμεσά τους και εξωσωματικοί. Οι 9 στους δέκα μου είπαν κατηγορηματικά όχι, να μην ασχοληθώ.

Πρόσφατα πήρα τους καρυότυπους και κάποιες άλλες εξετάσεις και πήγα σε έναν πολύ γνωστό γεννετιστή(δεν ξέρω αν επιτρέπεται να γράψω το όνομά του). Του ανέφερα ότι το μόνο που δεν έχω κάνει είναι τα εμβόλια και ζήτησα την άποψή του, τι προσφέρουν και τι παρενέργειες έχουν...Μιας και είναι το μόνο που δεν έχω κάνει μήπως θεωρούσε πως είναι η λύση στο πρόβλημά μου..

Ο άνθρωπος μου είπε να εξακολουθήσω να μην ασχολούμαι με τα εμβόλια, δεν προσφέρουν τίποτα, κάθε κύηση που επέρχεται μετά τη χρήση τους είναι καθαρά σύμπτωση. Και το κυριότερο ότι δεν έχουν βραχυπρόθεσμες αλλά μακρυπρόθεσμες και επικίνδυνες παρενέργειες για τον οργανισμό. Προς θεού δεν έχω καμμία πρόθεση να πανικοβάλλω τα κορίτσια που έχουν κάνει τα εμβόλια... απλά κορίτσια ψάξτε καλά το θέμα πριν προχωρήσετε σε χρήση των εμβολίων.

Προσωπικά εγώ δεν θα τα κάνω...

"cogito,ergo sum"

Link to comment
Share on other sites

ΒΡΕ ΣΥ ΚΟΥΚΛΑ ...ΠΗΓΕΣ ΚΙΟΛΑΣ 14 ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ. ΠΩ ΠΩ ΠΕΡΑΣΕ ΓΡΗΓΟΡΑ Ο ΚΑΙΡΟΣ. ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΑΥΧΕΝΙΚΗ. ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΕΙΔΕΣ ΤΟ ΦΥΛΟ. ΤΩΡΑ ΚΟΙΜΑΤΑΙ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΚΑΙ ΒΡΗΚΑ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΝΑ ΜΠΩ ΣΤΟ FORUM. ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΝΑ ΣΕ ΠΑΡΩ ΑΛΛΑ ΠΕΡΑΣΕ Η ΩΡΑ ΚΑΙ ΦΟΒΗΘΗΚΑ ΟΤΙ ΚΟΙΜΑΣΣΙ Ή ΕΦΥΓΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ.

gzTDp3.png
Link to comment
Share on other sites

εγω εκανα ενα εβολιο με αιμα απο τον συζυγο.τελικα καναμε εξωσωματικη λιγους μηνες μετα.παντως τα αλλα εμβολια που ειναι απο αλλους δοτες κι εγω οταν το ειχα ψαξει κι εμενα με ειχε φοβισει.

Nrulp3.png?mUxDOJnd
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...