Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΜΝΙΟ


Recommended Posts

Κι εμένα με τρύπησαν δύο φορές την προηγούμενη φορά! Επιδημία πολλαπλών τρυπημάτων διαβλέπωωωωω. Πάντως, αντιβίωση παίρνεις έτσι κι αλλιώς στην άμνιο, και μια φορά να σε τρυπήσουν θα πάρεις, αφού έχει εκτεθεί το εσωτερικό σου σε εξωτερικούς κινδύνους πρέπει να πάρεις αντιβίωση.

 

Εγώ έχω ένα νέο: τελικά δεν την έκανα την άμνιο χτες. Πήγα στο γιατρό αλλά είχα σύσπαση και δε γινόταν. Δηλαδή κάπως θα γινόταν, βρήκε λίγο χώρο αλλά είπαμε να μην το διακινδυνεύσουμε. Οπότε ξεκούραση και πάω τη Δευτέρα να ξαναδοκιμάσουμε. Τώρα αγχώθηκα σοβαρά για πρώτη φορά: αν κάθε φορά που πάω στο γιατρό έχω σύσπαση δε με βλέπω καλά. Νοιώθω σα να έχω συνέχεια σύσπαση και πιθανώς να είναι έτσι... μάλλον πρέπει ν'ανοίξω νέο θέμα. Α, και άρχισα prepar, τί χαρά :cry:

 

Πάντως η ευχάριστη νότα ήταν η εξής: όταν ο γιατρός πίεζε για να δει πού να βάλει τη βελόνα (πίεζε όχι συνεχώς, αλλά στιγμιαία και επαναλαμβανόμενα), τότε το μωρό κλώτσαγε, είχε πολλή πλάκα. Και μετά, κούρνιαζε στη σύσπαση, μου είπαν ότι όταν βρίσκει εξόγκωμα το βλέπει σα μαξιλάρι και πάει και κολάει εκεί. Τουλάχιστον το καϋμένο δεν υποφέρει...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 58
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Vann

    Vann 15 δημοσιεύσεις

  • Ekabn

    Ekabn 7 δημοσιεύσεις

  • EYA79

    EYA79 4 δημοσιεύσεις

  • vatraxaki

    vatraxaki 3 δημοσιεύσεις

... ή μάλλον εγώ θα περιμένω τώρα,να μου τα πεις εσύ, αφού πλέον προηγείσαι :lol:

 

Κοίτα, όντως πιστεύω ότι δεν είναι τίποτα. Είδες και στην περίπτωσή μου: υπήρξε κάποια πιθανότητα προβλήματος και δεν το κάναμε. Χώρο βρήκε ο γιατρός και μεγάλο μάλιστα, αλλά και πάλι δεν το κάναμε. Οπότε νομίζω ότι δεν πρέπει να αγχωνόμαστε για την άμνιο, ψυχραιμία.

 

Όχι για το φύλο δεν κοιτάξαμε καν, προσπαθούσαμε να δούμε μπας και ηρεμήσει η κοιλιά. Και βέβαια τώρα που έχω φάει μια ψιλοφρίκη με τις συσπάσεις δεν το σκέφτομαι κιόλας να σου πω, ας τα καταφέρει το καϋμένο με μένα που έμπλεξε και όλα τα άλλα δε με νοιάζουν. Αλλά τί θα πει ρε συ ξεκούραση; Εσύ μπορείς να ξεκουραστείς; Με το μωρό στο σπίτι; Τελικά μήπως ο δικός μου είναι περίπτωση; δεν ξέρω. Χτες ρώτησε η δασκάλα του (πάει σε βρεφονηπιακό) "τα καταφέρνετε με το μωρό στο σπίτι;", ο άντρας μου βιαζόταν και δε ρώτησε λεπτομέρειες, αλλά την έχω δει τη δουλειά... μας λυπούνται οι κοπέλες... Τώρα είμαι ονλάιν και βλέπω την αίθουσά του στον παιδικό και κάποια στιγμή βλέπω να'χει μπει σε μια εσοχή σα ντουλαπίτσα όπου βάζουνε τα παιχνίδια και να τα πετάει όλα έξω. Εμένα αυτό το κάνει συνέχεια στο σπίτι, το θεωρώ φυσιολογικό, δεν είναι; Αλλά πώς να ξεκουραστώ σε τέτοιες συνθήκες;

αμάν, δεν ξέρω... :?

Link to comment
Share on other sites

Οταν λεμε ξεκουραση δεν λεμε αντε καλες ξαπλες,απλα πλεον δεν την κυνηγαω απο πισω να μαζευω παιχνιδια,οταν την βαλω το βραδυ να κοιμηθει τοτε αρχιζω κ μαζευω,πριν ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΤΙΠΟΤΑ.

Δεν αντεχω κι ολας αισθανομαι κομματια,φτανει που δουλευω 10ωρες την ημερα.Για τις συσπασεις δεν πιστευω οτι πρεπει να ανυσηχεις, ειχαν ,2 φιλες μου κ επερναν κ εκεινες πρεπερ,καμια δεν γεννησε προωρα,στην μια κι ολας της ελεγε σταματα την δουλεια γιατι θα γεννησεις,κι οταν σταματησε την δουλεια μετα δεν γενναγε.

Εγω την Πεμπτη θα την κανω την εξεταση,ευχομαι να πανε ολα καλα κ να σου γραψω κ την δικια μου καλη εμπειρια,παντως ενα αγχος το εχω,δεν μπορω να πω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κι εγώ το ίδιο, το βράδυ τα μαζεύω τα παιχνίδια, εξάλλου μέσα στη μέρα δεν είμαι σπίτι, ούτε αυτός. Αλλά και πάλι βρε παιδί μου, να το σηκώσεις, να το αλλάξεις (εμένα πολλές φορές χτυπιέται στην αλλαξιέρα, καταλερωμένος και δεν κάθεται ήρεμος, θέλει να παίξει με το φωτιστικό, να φτάσει τους γάντζους, πολλές φορές τον αλλάζω όρθιο), και το βράδυ; που ξυπνάει καμιά φορά και θέλει αγκαλίτσα; Δεν ξέρω... είναι και οι δουλειές στο σπίτι, που σιγά τις πολλές που κάνω δηλαδή...

Τέλος πάντων, μην αλλάζουμε θέμα τώρα, οκ, θα σου πω τη Δευτέρα ή Τρίτη πώς πήγα, καλή μας τύχη

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Κοριτσια τελικα εκανα αμνιο στις 12/12 κ ευτυχως ολα πηγαν μια χαρα,μπορω να πω οτι εξεταση δεν ηταν τιποτα .Ειναι υποθεση ενος λεπτου κ ισως λιγοτερο,ειχα τρομερο αγχος γιατι ειχα ψιλοφοβηθει λογω του οτι ηταν κ επιλογη μου να την κανω,κ οχι αναγκαστικα.

Χαιρομαι που την εκανα,ευχομαι σε οσα κοριτσια κανουν την συγκεκριμενη εξεταση ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ Κ ΤΕΛΙΚΑΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΤΡΟΜΕΡΗ ΕΞΕΤΑΣΗ

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...