Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πολύ Χαμηλός πλακούντας - αυχενική


Recommended Posts

Γεια σας είμαι η Χριστίνα και μόλις έγινα μέλος έχω κάτι απορίες και θα ήθελα να μου απαντήσετε αν ξέρει καμία σας!!

εκανα τον υπερήχω ούτε 1 τριμήνου (αυχενική διαφάνεια ) και με πήραν σήμερα τηλ για τα αποτελέσματα και μου ειπα ότι ο πλακούντας (τραχηλος )είναι πολύ χαμηλά !!!

Κ επειδή αυριο θα πάω στο γιατρό αλλα με έχει φάει το άγχος μπορείτε να μου πείτε αν υπάρχει κίνδυνος αποβολής!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Οχι. Αν ο πλακούντας είναι τόσο χαμηλά που φτάνει στον τράχηλο, μπορεί να έχεις αιμορραγίες, περιορισμούς στην εγκυμοσύνη και γέννα με καισαρική. Αλλά θα στο είχαν ήδη πει λογικά. Αν σου ειπαν απλά χαμηλά, συνήθως ανεβαίνει.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Είχα και εγώ χαμηλό πλακούντα και διατηρήθηκε μέχρι και τον τοκετό. Η καισαρική είχε κανονιστεί 2 εβδομάδες πριν την ΠΗΤ και όλα πήγαν καλά. Τους τελευταίους μήνες της εγκυμοσύνης θυμάμαι έπρεπε να προσέχω πολύ και να μην απομακρύνομαι πολλά χιλιόμετρα μακριά από το νοσοκομείο που θα γεννούσα γιατί σε περίπτωση αιμορραγίας έπρεπε να είμαι εκεί στο μισάωρο για καισαρική.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...