Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

οπισθιος επιπωματικος πλακουντας


Recommended Posts

καλήμερα κορίτσια, θα ήθελα να μου δώσετε τα "φώτα" σας, όποια απο εσάς γνωρίζει. Βρίσκομαι στην 16 εβδομάδα και στον υπέρηχο που έκανα εχθές μου είπε η γυναικολόγος μου πως έχω οπίσθιο επιπωματικό πλακούντα. μήπως γνωρίζετε τι σημαινει αυτό; έχει συμβει σε καμιά σας; έχω ανησυχήσει λίγο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κι εμένα ο πλακούντας αυτή τη φορά είναι οπίσθιος και χαμηλός. Επιπτωματικός από ό,τι ξέρω σημαίνει ότι προς το παρόν και το τονίζω αυτό, ο πλακούντας είναι πάνω στον τράχηλο. Η γιατρός σου δε σου είπε τίποτα γι αυτό?Μάλλον δε θα ανησυχεί γιατί είναι νωρίς ακόμα και όπως είπε και ο δικός μου γιατρός στις περισσότερες περιπτώσεις καθώς μεγαλώνει η μήτρα ο πλακούντας ανεβαίνει προς τα πάνω οπότε δεν υπάρχει πρόβλημα. Εϊχες καθόλου αίμα μέχρι στιγμής? Νομίζω ότι απλά προς το παρόν πρέπει να προσέχεις περισσότερο. Η γιατρός σου δε σου έδωσε καθόλου συμβουλές?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, και εμένα η γιατρός μου τα ίδια μου είπε, και μου συνέστησε ξεκούραση, καθολού βάρος και καμία σεξουαλική επαφή.

Αυτό που με ανησυχησε όμως ειναι πως δεν είχα κανέναν πόνο και καθόλου αίμα. Εσύ σε ποια εβδομάδα είσαι;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 9 χρόνια μετά...

Κοριτσια καλησπέρα!διανυω την 23η εβδομαδα της δεύτερης εγκυμοσύνης μου.στην β επιπέδου διαγνώστηκε οπίσθιος επιπωματικος πλακουντας.το πρώτο παιδάκι το γεννησα φυσιολογικά.τωρα εννοειτε παμε για καισαρική και ευχομαι να φτάσω μεχρι τον μήνα μου χωρις αιμορραγιες.καποια κοπέλα που να ειχε αντίστοιχο θέμα;

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας

θα βρείτε επίσης πάρα πολλές πληροφορίες σε αρκετά θέματα 

δείτε εδώ

 

https://parents.org.gr/forum/tags/επιπωματικός/

 

αλλά και εδώ  όπου υπάρχουν πολλαπλά θέματα:

 

https://parents.org.gr/forum/search/?q=επιπωματικός πλακούντας&search_and_or=and

 

 

 

Βοηθήστε στη διατήρηση της λειτουργικότητας του forum κάνοντας χρήση της αναζήτησης & αναφοράς.  Αν παρατηρήσετε κάποια δημοσίευση που θεωρείτε περίεργη επιθετική ή ενάντια στους κανόνες κάντε αναφορά δημοσίευσης  Οδηγίες για το πως γίνεται η αναφορά δείτε εδώ   Ευχαριστούμε

Ακολουθήστε μας και στο Instagram:

follow_insta.png.f136a60ab3d6a108659752cf6fcc0a5a.pngfollow_cafe.jpg.0bc77dbbb8cab70c6c8919c95cac08b8.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...