Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Σπερματοδιάγραμμα - Σπερμοδιάγραμμα φυσιολογικές τιμές !!


Recommended Posts

να ρωτησω κατι?πωσ ενασ αντρασ εξεταζει το σπερμε του?δηλαδη δινει σπερμε και το παει στον μικροβιολογο η υπαρχει κατι διαφορετικο?συγνωμη που ρωταω αλλα ειμαι ασχετη απο αυτο και θελω να μαθω για να προτεινω στον συζυγο μου!!

Η εξεταση αυτη πρεπει να γινει σε ενα εργαστηριο σπερματολογιας.

ΜΑ ΟΛΑ ΣΕ ΕΜΕΝΑ....?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 528
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπερα και απο μενα, ειμαι ο Γιωργος 31 ετων.Με την συζηγο μου προσπαθουμε 15 μηνες για το θαυμα αλλα μεχρι και σημερα τιποτα ! Η συζηγος μου ειναι 29 χρονων. Πριν λιγες μερες μπηκαμε στην διαδικασια να κανουμε και οι 2 καποιες πρωτες εξετασεις για να δουμε αν υπαρχει καποιο προβλημα. Απο την πλευρα της γυναικας μου οι εξετασεις ηταν πολυ καλες και φυσιολογικες !! Απο την μερια μου εκανα ενα σπερμοδιαγραμμα και καλλιεργεια σπερματος. Τα αποτελεσματα για την καλλιεργεια εδειξαν πως δεν υπαρχει καποιο προβλημα. Η ΚΑΛΙΕΡΓΕΙΑ ΣΠΕΡΜΑΤΟΣ ΑΠΕΒΗ ΣΤΕΙΡΑ ΜΙΚΡΟΒΙΩΝ ΚΑΙ ΜΥΚΗΤΩΝ. Οσο για το σπερμοδιαγραμμα οι τιμες ηταν ......Σε ογκο 2.7ml αριθμος σπερμ. 64.500.000- ΣΥΝΟΛΙΚΟΣ ΑΡΙΘΜΟΣ ΣΠΕΡΜΑΤ. 174.500.000 εκσπερματωση. ΚΙΝΗΤΗΚΟΤΗΤΑ σε 60.min 75 τις εκατο ΣΕ 180 MIN 70 τις εκατο. ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ ΣΠΕΡΜΑΤΟΣ ΣΕ ΜΑΚΡΟΒΙΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΕΠΙΒΙΩΣΗ ηταν σε 60 min 47 τις εκατο ενω σε 180 min ηταν 40 τις εκατο.ενω η βιωσιμοτητα του σπερματοζωαριου ειναι ικανοποιητικη εως 13 ωρες. Τελος η αξιολογηση μορφολογιας σπερματος ηταν φυσιολογικα μονο 5 τις εκατο την στιγμη που η βαση ειναι 14 !!! το υπολοιπο 95 τις εκατο ειναι μη φυσιολογικα.Ετσι η μορφολογια ειναι πολυ κατω του φυσιολογικου ! οι ανωμαλιες εντοπιζονται κυριως στην κεφαλη. Θα σας παρακαλουσα και ζητω την γνωμη σας, αν πιστευεται οτι ειναι σοβαρο προβλημα για το θαυμα, αν υπαρχει θεραπεια φαρμακευτικη , καθως επισης αν πρεπει να προβουμε σε εξωσοματικη με την πρωτη...! θα με βοηθουσε πολυ να μου απαντησεται.

user_online.gifreport.gif progress.gif

Eχω μια απορια. Οταν ο αριθμος σπερματοζωαριων ειναι 64.500.000/ml και υπαρχει πολυ ικανοποιητικη κινητηκοτητα απο αυτα , αλλα μονο το 5 τις εκατο απο αυτα ειναι η μορφολογια τους φυσιολογικη και το αλλο 95 τις εκατο ειναι μη φυσιολογικα ειναι πολυ δυσκολο να γινει το ''θαυμα'' χωρις εξωσοματικες κτλπ..? το 5 τις εκατο στα 64.500.000 σπερματζ. ειναι 3.225.000 σωστα μορφολογικα σπερματοζ. Δεν αρκουν...? τη με συμβουλευεται..?

ΜΑ ΟΛΑ ΣΕ ΕΜΕΝΑ....?

Link to comment
Share on other sites

man οπωσδήποτε συμβουλεύσου ουρολόγο-ανδρολόγο! Ο αριθμός και η κινητικότητα είναι πολύ καλά, αν υπάρχει τρόπος να βελτιώσεις και τη μορφολογία με αντιοξειδωτικά, βιταμίνη ε κλπ, θα είσαι τυχερός. Αυτό όμως θα στο πει ένας εξειδικευμένος γιατρός. (Ο δικός μου είχε 25% φυσιολογική μορφολογία, αλλά κινητικότητα χάλια, οπότε κάναμε εξωσωματική κ μάλιστα μικρογονιμοποίηση. Ευτυχώς πέτυχε με την πρώτη!) Καλή επιτυχία με όσο το δυνατόν λιγότερη ταλαιπωρία..;)

age.png

Link to comment
Share on other sites

δυσκολο ναι ακατορθωτο ομως οχι. εξαλου απο ολα αυτα τα εκατομυρια σπερματοζωαρια ενα ειναι αυτο που θα γονιμοποιησει οποτε εχεις πιθανοτητες ,αυτο που θελω να σε ρωτησω ειναι ο μικροβιολογος δεν σε παρεπεμψε σε ουρολογο? κ αν ναι ποια ειναι η δικη του εκτιμηση ο συζηγος μου ειχε οριακη ασθενοσπερμια η οποια καταπολεμιθηκε με βιταμινες οι δικες μου εξετασεις ηταν πολυ καλες κ παρολα αυτα καναμε 2 χρονια να μεινω εγκυος ,μια εγκυμοσυνη που δυστηχως δεν ευδοκιμησε. μια καλη λυση για εσενα κ την συζηγο σου ειναι η σπερματεγχυση ετσι θα εχουν την ευκαιρια να πανε περισσοτερα σπερματοζωαρια στις σαλπιγγες οπου θα γινει κ η γονιμοποιηση.κ κανενα απο αυτα δεν θα εχει ανωμαλιες στην μορφολογια του διοτι γινεται καθαρισμος κ εμπλουτισμος ,επισης ειναι κ η πιο οικονομικη λυση αφου στοιχιζει απο 200Ε μεχρι 400 αναλογα το εργαστηριο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

man οπωσδήποτε συμβουλεύσου ουρολόγο-ανδρολόγο! Ο αριθμός και η κινητικότητα είναι πολύ καλά, αν υπάρχει τρόπος να βελτιώσεις και τη μορφολογία με αντιοξειδωτικά, βιταμίνη ε κλπ, θα είσαι τυχερός. Αυτό όμως θα στο πει ένας εξειδικευμένος γιατρός. (Ο δικός μου είχε 25% φυσιολογική μορφολογία, αλλά κινητικότητα χάλια, οπότε κάναμε εξωσωματική κ μάλιστα μικρογονιμοποίηση. Ευτυχώς πέτυχε με την πρώτη!) Καλή επιτυχία με όσο το δυνατόν λιγότερη ταλαιπωρία..;)

Σε ευχαριστω πολυ που απαντησες. Αυτο εχω σκοπο να κανω,,, να κλεισω ραντεβου σε εναν γνωστη ανδρολογο.Ποτε δεν ειχα κανει τετοιου ειδους εξετασεις, και δεν γνωριζω απο αυτα. Για αυτο ρωταω συνεχεια. Σε ευχαριστω για τις ευχες σου και ανταποδιδω τις δικες μου στο να χαρεις και ενα 2ο μωρακι.

ΜΑ ΟΛΑ ΣΕ ΕΜΕΝΑ....?

Link to comment
Share on other sites

δυσκολο ναι ακατορθωτο ομως οχι. εξαλου απο ολα αυτα τα εκατομυρια σπερματοζωαρια ενα ειναι αυτο που θα γονιμοποιησει οποτε εχεις πιθανοτητες ,αυτο που θελω να σε ρωτησω ειναι ο μικροβιολογος δεν σε παρεπεμψε σε ουρολογο? κ αν ναι ποια ειναι η δικη του εκτιμηση ο συζηγος μου ειχε οριακη ασθενοσπερμια η οποια καταπολεμιθηκε με βιταμινες οι δικες μου εξετασεις ηταν πολυ καλες κ παρολα αυτα καναμε 2 χρονια να μεινω εγκυος ,μια εγκυμοσυνη που δυστηχως δεν ευδοκιμησε. μια καλη λυση για εσενα κ την συζηγο σου ειναι η σπερματεγχυση ετσι θα εχουν την ευκαιρια να πανε περισσοτερα σπερματοζωαρια στις σαλπιγγες οπου θα γινει κ η γονιμοποιηση.κ κανενα απο αυτα δεν θα εχει ανωμαλιες στην μορφολογια του διοτι γινεται καθαρισμος κ εμπλουτισμος ,επισης ειναι κ η πιο οικονομικη λυση αφου στοιχιζει απο 200Ε μεχρι 400 αναλογα το εργαστηριο

καταρχην, λυπαμαι πολυ για το ατυχες σου γεγονος. Ειναι πολυ αδικια. τωρα οσο αφορα εμενα οπως αναφερω και ποιο πανω ποτε δεν ειχα ασχοληθει με τετοιου ειδους εξετασεις. οποτε δεν εχω παει ποτε σε ανδρολογο.Τις εξετασεις μου τις ειδε ο γυναικολογος της γυναικας μου,γιατι εκανε και αυτη καποιες απαραιτητες εξετασεις,. Για την γυναικα μου ειναι παρα πολυ καλες και την αιτιολογια ο γυναικολογος την αποδιδει σε εμενα. Ναι μεν πολλα ενεργητικα σπερματζ. αλλα πολυ λιγα σωστα μορφολογικα. Για αυτο και ρωταω εδω μεσα εσας, για αυτο και θελω να ρωτησω αν υπαρχει καποια φαρμακευτικη αγωγη για την βελτιωση της μορφολογιας.Ο γυναικολογος μας λεει για 1-2 σπερματεγχισεις πρωτα. Απλα απο χθες με εχει παρει πολυ απο κατω, και θα'θελα να παω σε εναν ανδρολογο-ουρολογο. Οπως εχω γραψει και ποιο πανω θα με βοηθουσε παρα πολυ το να μου προτεινατε με p.m καποιον ουρολογο. Πιστευω πως ειναι προτειμοτερο απ'το να ψαχνω σε μηχανες αναζητησης στο ιντερνετ. Ευχαριστω. το ονομα μου ειναι Γιωργος.

ΜΑ ΟΛΑ ΣΕ ΕΜΕΝΑ....?

Link to comment
Share on other sites

πρωτον θα ηθελα να σου πω οτι με το να στεναχωριεσε δεν βγαινει τιποτα τα ιδια ειχα κ γω με τον συζηγο μου μετα το πρωτο σπερμοδιαγραμμα ο γυναικολογος μου μιλαγε για ανεξηγητη υπογονιμοτητα εχω κανει ηδη 2 σπερματεγχυσεις αλλα δεν ετυχε κατι τοτε .υπαρχουν επισης κ αλλοι λογοι που μπορει να μην οφειλονται σε σενα αλλα στη συζηγο σου οπως η ενδομητριωση που μετην εξεταση δεν την βρισκεις παντα .τωρα οσον αφορα το θεμα του ανδρολογου ουρολογου δεν ξερω σε ποια πολη βρισκεσε διοτι εγω μενω πατρα για να σου προτεινα καποιον δικο μου

Link to comment
Share on other sites

ξεχασα να σου γραψω οτι ο γυναικολογος μου που ασχολειται μονο σε θεματα υπογονιμοτητας μας εδωσε βιταμινες για να βελτιωσουμε την κινητικοτητα καρνιτινη βιταμινη Ε κ νευρομπιον

Link to comment
Share on other sites

πρωτον θα ηθελα να σου πω οτι με το να στεναχωριεσε δεν βγαινει τιποτα τα ιδια ειχα κ γω με τον συζηγο μου μετα το πρωτο σπερμοδιαγραμμα ο γυναικολογος μου μιλαγε για ανεξηγητη υπογονιμοτητα εχω κανει ηδη 2 σπερματεγχυσεις αλλα δεν ετυχε κατι τοτε .υπαρχουν επισης κ αλλοι λογοι που μπορει να μην οφειλονται σε σενα αλλα στη συζηγο σου οπως η ενδομητριωση που μετην εξεταση δεν την βρισκεις παντα .τωρα οσον αφορα το θεμα του ανδρολογου ουρολογου δεν ξερω σε ποια πολη βρισκεσε διοτι εγω μενω πατρα για να σου προτεινα καποιον δικο μου

Σε ευχαριστω πολυ για το χρονο σου, η γυναικα μου εχει κανει πριν 2 χρονια λαμπαροσκοπηση και ο γυναικολογος δινει παρα πολυ λιγες πιθανοτητες για ενδομητριωση, αφου δεν ειχε παρατηρηθει κατι τετοιο. δυστηχως μενουμε Αθηνα. Σιγουρα δεν πρεπει να στεναχωριομαστε αλλα δεν μπορουμε κιολας να μην μας ''ριχνει''. Το θεμα ειναι οτι υπαρχει αδικια γενικα στο θεμα αυτο.....

ΜΑ ΟΛΑ ΣΕ ΕΜΕΝΑ....?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ξεχασα να σου γραψω οτι ο γυναικολογος μου που ασχολειται μονο σε θεματα υπογονιμοτητας μας εδωσε βιταμινες για να βελτιωσουμε την κινητικοτητα καρνιτινη βιταμινη Ε κ νευρομπιον

βιταμινη Ε εχω σκοπο να παω σε λιγο να παρω απο καποιο φαρμακειο. Σιγουρα κακο δεν προκειτε να μου κανουν απεναντιας, θα'λεγα. τωρα για το νευρομπιον δεν το γνωριζω και θα ρωτησω πρωτα καποιον γιατρο στον οποιο θα επιδιωξω συντομα να κλεισω ραντεβου.

ΜΑ ΟΛΑ ΣΕ ΕΜΕΝΑ....?

Link to comment
Share on other sites

ενω μπορω να πω οτι εχω πειρα..στα σπερμοδιαγραμματα γιατι εκανε ο νατρας μου 12!!!!

αλλα αυτο με τις φυσιολογικες δεν ξερω πως διορθωνεται....

κατα τα αλλα ειναι πολυ αψογα τα ποσοστα!!

η συμβουλη μου ειναι να κανετε σπερματεγχυση...εισαι μικρος κ εσυ μια χαρα.

καντε 4- 5 προσπαθειες κ μετα πας για εξωσωματικη...αν και νομιζω οτι δεν θα φτασετε εεκι γιατι με τη σπερματεγχυση θα τελειωσει το θεμα!!

ευχομαι οτι καλυτερο !!! περιμενουμε νεα σου. σε ουρολογο πηγατε???

ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΠΑΣ ΜΠΡΟΣΤΑ, ΠΑΝΕ ΠΙΣΩ Κ ΠΑΡΕ ΦΟΡΑ!!!!

Link to comment
Share on other sites

βιταμινη Ε εχω σκοπο να παω σε λιγο να παρω απο καποιο φαρμακειο. Σιγουρα κακο δεν προκειτε να μου κανουν απεναντιας, θα'λεγα. τωρα για το νευρομπιον δεν το γνωριζω και θα ρωτησω πρωτα καποιον γιατρο στον οποιο θα επιδιωξω συντομα να κλεισω ραντεβου.

 

man καλησπερα και καλοσηρθες στο φορουμ το οποιο ειναι γεματο απο γυναικιες θεωρειες και αποριες αλλα παντα ενας αντρας ειναι καλοδεχουμενος.

εχω δυο μερες που τελειωσα την 2η προσπαθεια μου και ειμαι κρεβατωμενη περιμενωντας οπως ειπες και εσυ το θαυμα στην μιζερη ζωη μας. καταρχην να σου πω οτι το σπερμα σου ακουγετε πολυ καλο απο τους αριθμους που εγραψες βλεπεις εκτος απο του αντρα μου τα σπερμοδιαγραμματα εχω δει καμποσες εκατονταδες αφου δουλευα σε νοσοκομειο και ειμουνα μεσα στους γιατρους, ο μονος τροπος να αναδειξης την μορφολογια του γιατι και ο δικος μου ειχε το ιδιο προβλημα στην μορφολογια, περιτο να σου πω οτι εκανε χειρουργιο κιρσοκηλης και δεν ειδαμε καμια διαφορα και με καρνιτινη 5 ολοκληρους μηνες οπως ειπε και καποια αλλη κοπελα πριν, η μονη θεραπεια που μας βοηθησε και ειδαμε διαφορα μεσα σε 4 βδομαδες και η οποια ειναι και ακινδυνη ειναι η βιταμινη c καθε πρωι νηστικος 500mg η οποια βοηθαει στην αιματωση και η βιταμινη Ε 400mg καθε μερα μετα το φαγητο για την αναπλαση κυτταρων ειναι εξακριβωμενο και χωρις παρενεργειες καντο και θα με θυμηθης εμεις καταφεραμε να το κανουμε απο 15% να φτασουμε στα 27% την μορφολογια χωρις κοπο και ειχαμε 2 πολυ καλα εμβρυακια 4 ημερων για να ξεκινησουμε.

οσο για την εξωσωματικη που λες καλο ειναι να μιλισετε σε εναν γιατρο να σας συμβουλεψει ειναι ο πιο αρμοδιος σε αυτο το θεμα και να σας πει αν οντως την χρειαζεστε.

παντως θα σου ελεγα οτι ανασταλτικος παραγοντας ειναι το αγχος και να προσπαθησετε να το αποβαλετε θα σας βοηθησει παρα πολυ.

τελειωνοντας να σας ευχηθω καθε επιτυχια και πολυ κουραγιο το οποιο θα σας χρειαστει.

Link to comment
Share on other sites

ενω μπορω να πω οτι εχω πειρα..στα σπερμοδιαγραμματα γιατι εκανε ο νατρας μου 12!!!!

αλλα αυτο με τις φυσιολογικες δεν ξερω πως διορθωνεται....

κατα τα αλλα ειναι πολυ αψογα τα ποσοστα!!

η συμβουλη μου ειναι να κανετε σπερματεγχυση...εισαι μικρος κ εσυ μια χαρα.

καντε 4- 5 προσπαθειες κ μετα πας για εξωσωματικη...αν και νομιζω οτι δεν θα φτασετε εεκι γιατι με τη σπερματεγχυση θα τελειωσει το θεμα!!

ευχομαι οτι καλυτερο !!! περιμενουμε νεα σου. σε ουρολογο πηγατε???

Σε ευχαριστω πολυ για την αποψη σου. Ειναι πολυ ελπιδοφορα !!! Σε ουρολογο εχω ραντεβου αυριο απογευμα.

ΜΑ ΟΛΑ ΣΕ ΕΜΕΝΑ....?

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι μπορεις να δοκιμασετε πρωτα με σπερματεγχυση αφου ισως πρωτα ακολουθησεις καποια αγωγη,δεν ειμαι βεβαια και γιατρος αλλα ετσι νομιζω,συζησε το με τον ουρολογο σου

ΜΑΡΚΕΛΛΑ

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

man καλησπερα και καλοσηρθες στο φορουμ το οποιο ειναι γεματο απο γυναικιες θεωρειες και αποριες αλλα παντα ενας αντρας ειναι καλοδεχουμενος.

εχω δυο μερες που τελειωσα την 2η προσπαθεια μου και ειμαι κρεβατωμενη περιμενωντας οπως ειπες και εσυ το θαυμα στην μιζερη ζωη μας. καταρχην να σου πω οτι το σπερμα σου ακουγετε πολυ καλο απο τους αριθμους που εγραψες βλεπεις εκτος απο του αντρα μου τα σπερμοδιαγραμματα εχω δει καμποσες εκατονταδες αφου δουλευα σε νοσοκομειο και ειμουνα μεσα στους γιατρους, ο μονος τροπος να αναδειξης την μορφολογια του γιατι και ο δικος μου ειχε το ιδιο προβλημα στην μορφολογια, περιτο να σου πω οτι εκανε χειρουργιο κιρσοκηλης και δεν ειδαμε καμια διαφορα και με καρνιτινη 5 ολοκληρους μηνες οπως ειπε και καποια αλλη κοπελα πριν, η μονη θεραπεια που μας βοηθησε και ειδαμε διαφορα μεσα σε 4 βδομαδες και η οποια ειναι και ακινδυνη ειναι η βιταμινη c καθε πρωι νηστικος 500mg η οποια βοηθαει στην αιματωση και η βιταμινη Ε 400mg καθε μερα μετα το φαγητο για την αναπλαση κυτταρων ειναι εξακριβωμενο και χωρις παρενεργειες καντο και θα με θυμηθης εμεις καταφεραμε να το κανουμε απο 15% να φτασουμε στα 27% την μορφολογια χωρις κοπο και ειχαμε 2 πολυ καλα εμβρυακια 4 ημερων για να ξεκινησουμε.

οσο για την εξωσωματικη που λες καλο ειναι να μιλισετε σε εναν γιατρο να σας συμβουλεψει ειναι ο πιο αρμοδιος σε αυτο το θεμα και να σας πει αν οντως την χρειαζεστε.

παντως θα σου ελεγα οτι ανασταλτικος παραγοντας ειναι το αγχος και να προσπαθησετε να το αποβαλετε θα σας βοηθησει παρα πολυ.

τελειωνοντας να σας ευχηθω καθε επιτυχια και πολυ κουραγιο το οποιο θα σας χρειαστει.

Ευχαριστω πολυ που ασχολειθηκες και εσυ με το θεμα μου.Προκειμενου να παρω γνωμες και συμβουλες δεν εχω καθολου ταμπου στο να ''γραφτω'' σε γυναικεια φορουμ. Αν εβλεπα καποιον φιλο μου υπο αλλες συνθηκες θα γελαγα μαζι του και θα του ελεγα με τη ασχολεισε..!!! Αυτη τη στιγμη το ''ονειρο'' μας για ενα παιδι δεν μου αφηνει περιθωρια για ντροπες κτλπ. Αλωστε απο οτι ακουω και βλεπω πλεον με τις συνθηκες ζωης μας ολων και τους ρυθμους της ειναι πολυ δυσκολο μια φυσιολογικοτατη γεννηση χωρις εξωτερικους παραγοντες. Τωρα για το θεμα μου ειναι πως αυτα που μου εγραψες για τις βιτανινες τις ακουω πολυ θετικες και θα το ακολουθησω το συγκεκριμενο ''προγραμμα''. Αποφασισαμε με την γυναικα μου να κανουμε αλλες 2 φορες μονοι μας προσπαθεια και επειτα να παμε για σπερματεγχυση.Αλωστε αυριο θα παω και σε καποιον ουρολογο ο οποιος θα μου λυσει πολλες αποριες μας.

ΜΑ ΟΛΑ ΣΕ ΕΜΕΝΑ....?

Link to comment
Share on other sites

αγαπητε μαν. βγαλε αυτο που εγραψες το "ολα σε εμενα?"

γιατι υπαρχουν πολυ χειροτερα πραγματα!!! θεματα υγειας σοβαρα, ανθρωποι που εχουν αρρωστιες αγιατρευτες!!! να λεμε δοξα τω θεο που εχουμε την υγεια μας κ μπορουμε κ προσπαθουμε για τα θελω μας!!!

οποτε αισιοδοξια κ ολα θα γινουν!! εμεις 2,5 χρονια προσπαθουμε.

αλλα υπαρχουν πολυ χειροτερα ...

ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΠΑΣ ΜΠΡΟΣΤΑ, ΠΑΝΕ ΠΙΣΩ Κ ΠΑΡΕ ΦΟΡΑ!!!!

Link to comment
Share on other sites

να συμπαραστεκεσαι στη γυναικουλα σου κ να της φερεσε πιο γλυκα απο παλια ....

σε τετοιες περιπτωσεις μητροτητας θελουμε να νιωθουμε πρωτα εμεις παιδια!!!

ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΠΑΣ ΜΠΡΟΣΤΑ, ΠΑΝΕ ΠΙΣΩ Κ ΠΑΡΕ ΦΟΡΑ!!!!

Link to comment
Share on other sites

αγαπητε μαν. βγαλε αυτο που εγραψες το "ολα σε εμενα?"

γιατι υπαρχουν πολυ χειροτερα πραγματα!!! θεματα υγειας σοβαρα, ανθρωποι που εχουν αρρωστιες αγιατρευτες!!! να λεμε δοξα τω θεο που εχουμε την υγεια μας κ μπορουμε κ προσπαθουμε για τα θελω μας!!!

οποτε αισιοδοξια κ ολα θα γινουν!! εμεις 2,5 χρονια προσπαθουμε.

αλλα υπαρχουν πολυ χειροτερα ...

ΕΝΝΟΕΙΤΕ πως υπαρχουν χειροτερες καταστασεις απο την δικια μου και ολων μας, αλλα ο καθενας μας το βλεπει διαφορετικα σε τη μεγεθος αντιλαμβανεται το προβλημα του..! Δεν λεω βλεπω ζευγαρια που ακομα προσπαθουν για το ''θαυμα'' και δεν τα εχουν καταφερει ακομα. Μπορω να πω ομως οτι υπαρχουν και ευχαριστες καταστασεις. Κραταω αυτο που εγραψες πως την υγεια μας να'χουμε κ ολα θα γινουν.για να γινουν και ολα αυτα που προσπαθουμε.

ΜΑ ΟΛΑ ΣΕ ΕΜΕΝΑ....?

Link to comment
Share on other sites

να συμπαραστεκεσαι στη γυναικουλα σου κ να της φερεσε πιο γλυκα απο παλια ....

σε τετοιες περιπτωσεις μητροτητας θελουμε να νιωθουμε πρωτα εμεις παιδια!!!

Δεν το συζητω καν αυτο. Το θελουμε πολυ κ οι 2μας και θα γινει !!! πρεπει να ειμαστε ενωμενοι σε αυτο και στ'αληθεια αν κατι εχουμε κερδισει απο αυτην την διαδικασια με τις εξετασεις ειναι οτι ειμαστε δεμενοι ακομα πιο πολυ !

ΜΑ ΟΛΑ ΣΕ ΕΜΕΝΑ....?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου φιλε μου man επειδη μου εκανε εντυπωση ποσο ζεστα εχες παρει το θεμα ρωτησα τον αντρα μου που ειναι ουρολογος και μου ειπε πως πρεπει να κανεις και μια καλλιεργεια τα αποτελεσματα σου δεν ικανοποιητικα ομως με θεραπευτικη αγωγη θα εχεις βελτιωση

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου φιλε μου man επειδη μου εκανε εντυπωση ποσο ζεστα εχες παρει το θεμα ρωτησα τον αντρα μου που ειναι ουρολογος και μου ειπε πως πρεπει να κανεις και μια καλλιεργεια τα αποτελεσματα σου δεν ικανοποιητικα ομως με θεραπευτικη αγωγη θα εχεις βελτιωση

Ευχαριστω, και καλιεργεια σπερματος εχει γινει η οποια εδειξε φυσιολογικοτατη.Σε ποιο πανω post μου αναγραφονται ολες οι τιμες απο τις συγκεκριμενες εξετασεις..

ΜΑ ΟΛΑ ΣΕ ΕΜΕΝΑ....?

Link to comment
Share on other sites

χωρίς να είμαι γιατρός, νομίζω ότι το μόνο πρόβλημα βρίσκεται στη μορφολογία,κατά τα άλλα είναι πολύ καλό το αποτέλεσμα. Έχω ακούσει ότι τα προβλήματα μορφολογίας μπορεί να σχετίζονται με κάπνισμα και αλκοόλ. Αν είναι αυτός ο λόγος θα πρέπει να αποχαιρετήσεις και τα δύο. Αν όμως δεν είναι αυτός κάτι άλλο συμβαίνει.Πάντως πήγαινε το συντομότερο σε ουρολόγο γιατί μετά από οποιαδήποτε θεραπεία τα θετικά αποτελέσματα φαίνονται μετά από τρεις μήνες.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

kalimera , kaname kai emis spermodiagrama ti prepei na kitaxo gia na doume oti ola ine entaxi? kinitikotita 60% ogkos 1.2ml arithmos 25000000ml auta? einai kai kati allo? distixos eixame kai mia ... atixis kiisi, kai tora ime agxomeni, kaname kai spermatexisi.. alla tipota...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...