Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

χοριακη που δεν διπλασιαζεται


Recommended Posts

Γεια σας  και απο μενα  η καρδια εχει τρελλαθει και το μυαλο  ειναι  αστα  να πανε   με λενε Ειρηνη  και ειμαι 40  χρονων  ειμαι παντρεμενη  4 χρονια  και εδω και 5 χρονια  προσπαθουμε  και εμεις  για ενα παιδακι   ποτε τιποτα   και ετσι  ξεκινησαμε την πρωτη μας  εξωσωματικη. Δυστυχως  δεν  πετυχε  αφου περασε καιρος  και μαζεψαμε τα κομματια μας  ξανα παλι  αγωνας  να μαζεψουμε τα χρηματα  για την επομενη  και  εκανα υστεροσκοπηση και θα ξεκιναγα  τωρα  τον ιουνιο   ελα ομως  που  η περιοδος του απριλιου  δεν ηρθε ποτε  και εγω δεν εδωσα βαση  ελεγα μπαααα αφου εγω δεν πιανω   και  μετα απο 6 μερες καθυστερησης  βρισκομαι  με 2 τεστ  θετικα   και μια χοριακη 879  τρελλαθηκαμε  η επομενη 1963   πεταγαμε  και καπου εκει πεσαμε γιατι η επομενη  ηταν  1836  ειχε πεσει  ξανακανω  2287  ξανακανω 3035  ολες  με 2 μερες διαφορα   με βλεπει  ο γιατρος  και  μου εδωσε να καταλαβω  οτι  δεν θα προχωρησει  ειδε μονο σακο   ξανακανα  κ ο γιατρος ηθελε τουλαχιστον  5500  να ειναι  κ εγω  ειχα  μονο  3884   και  μετα  απο  5 μερες  σημερα  6336   θα με δει τη δευτερα   ξερω οτι δεν ειναι  κατι καλο   αλλα  τωρα  θα μπω στην 7 εβδομαδα   αν ειναι  κατι  για καλο  δεν θα φανει?    εχει τυχει  σε καμια  να μη διπλασιαζεται  ομως η εγκυμοσυνη της να προχωρησει?  Σας  ευχαριστω  πολυ 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Δεν εχω αναλογη εμπειρια καθως εκανα μονο μια χοριακη και δεν ξαναεκανα μετα, απλα θελω να σου πω να παραμεινεις ψυχραιμη.

Ειπες οτι πηγες στον γιατρο και ειδε μονο σακο, εμβρυικα στοιχεια δεν ειδε;

Link to comment
Share on other sites

 σε ευχαριστω  πολυ  που μου απαντησες   πηγα σε εναν πρωτα στην γειτονια μου  γιατι ο δικος μου ηθελε να με δει  σε 3 μερες μετα    ο πρωτος  μου ειπε οτι βλεπει  κατι πολυ  μικρο  μεσα   αλλα  ο γιατρος μου 3 μερες  μετα  μου ειπε οτι ειδε μονο  σακο σημερα που τον πηρα  τηλ μου ειπε  οτι  και στην παλλινδρομη  ετσι ανεβαινει  η χοριακη  δεν διπλασιαζεται   την δευτερα  θα  ξερω  φοβαμαι  αλλα ξερω εγω  ηταν  δωρο Θεου τουλαχιστον  ξερω οτι μπορω να συλλαβω 

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , ΜΑΓΝΗΣΑΛΗ ΕΙΡΗΝΗ είπε:

 σε ευχαριστω  πολυ  που μου απαντησες   πηγα σε εναν πρωτα στην γειτονια μου  γιατι ο δικος μου ηθελε να με δει  σε 3 μερες μετα    ο πρωτος  μου ειπε οτι βλεπει  κατι πολυ  μικρο  μεσα   αλλα  ο γιατρος μου 3 μερες  μετα  μου ειπε οτι ειδε μονο  σακο σημερα που τον πηρα  τηλ μου ειπε  οτι  και στην παλλινδρομη  ετσι ανεβαινει  η χοριακη  δεν διπλασιαζεται   την δευτερα  θα  ξερω  φοβαμαι  αλλα ξερω εγω  ηταν  δωρο Θεου τουλαχιστον  ξερω οτι μπορω να συλλαβω 

 

Πίστη και υπομονή!!! Τίποτα άλλο.. Καλά αποτελέσματα να έχεις!! :-)

Link to comment
Share on other sites

Δεν θελω να σου δωσω ελπιδες χωρις λογο αλλα και εγω προσπαθουσα 1,5 χρονο. Εκανα χοριακη 3 μερες πριν την περιοδο και ηταν 327. μετα απο δυο μερες ηταν 136. Ο γιατρος ειχε πει πως δεν τα καταφερα τελικα και να πειμενω αιμα. δεν ηρθε ποτε το αιμα. με δεκα μερες καθυστερηση ξαναεκανα χοριακη καιο ηταν 5985. Τωρα ειμαι στον 8ο μηνα και περιμενω το αντρακι μου. σου ευχομαι να πανε ολα τελεια μεχρι το τελος!!!!!!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

basoliakou   με το καλο να παρεις  αγκαλια   το μωρακι σου   συγνωμη  που δεν απαντησα  αλλα  ειχα κοσμο   σε ευχαριστω  ναι κουραγιο  μου δινεις   αλλα  ειμαι και  συγκρατημενη  ευχομαι  και προσευχομαι  να πανε ολα  καλα  και παλι ευχαριστω  

 

4 ώρες πρίν, basoliakou είπε:

Δεν θελω να σου δωσω ελπιδες χωρις λογο αλλα και εγω προσπαθουσα 1,5 χρονο. Εκανα χοριακη 3 μερες πριν την περιοδο και ηταν 327. μετα απο δυο μερες ηταν 136. Ο γιατρος ειχε πει πως δεν τα καταφερα τελικα και να πειμενω αιμα. δεν ηρθε ποτε το αιμα. με δεκα μερες καθυστερηση ξαναεκανα χοριακη καιο ηταν 5985. Τωρα ειμαι στον 8ο μηνα και περιμενω το αντρακι μου. σου ευχομαι να πανε ολα τελεια μεχρι το τελος!!!!!!!! 

basoliakou   με το καλο να παρεις  αγκαλια   το μωρακι σου   συγνωμη  που δεν απαντησα  αλλα  ειχα κοσμο   σε ευχαριστω  ναι κουραγιο  μου δινεις   αλλα  ειμαι και  συγκρατημενη  ευχομαι  και προσευχομαι  να πανε ολα  καλα  και παλι ευχαριστω  

 

6 ώρες πρίν, b.hope είπε:

Δεν εχω αναλογη εμπειρια καθως εκανα μονο μια χοριακη και δεν ξαναεκανα μετα, απλα θελω να σου πω να παραμεινεις ψυχραιμη.

Ειπες οτι πηγες στον γιατρο και ειδε μονο σακο, εμβρυικα στοιχεια δεν ειδε;

 σε ευχαριστω  πολυ  που μου απαντησες   πηγα σε εναν πρωτα στην γειτονια μου  γιατι ο δικος μου ηθελε να με δει  σε 3 μερες μετα    ο πρωτος  μου ειπε οτι βλεπει  κατι πολυ  μικρο  μεσα   αλλα  ο γιατρος μου 3 μερες  μετα  μου ειπε οτι ειδε μονο  σακο σημερα που τον πηρα  τηλ μου ειπε  οτι  και στην παλλινδρομη  ετσι ανεβαινει  η χοριακη  δεν διπλασιαζεται   την δευτερα  θα  ξερω  φοβαμαι  αλλα ξερω εγω  ηταν  δωρο Θεου τουλαχιστον  ξερω οτι μπορω να συλλαβω 

 

σε ευχαριστω  πολυ  μια μερα καλα  και  2 κλαμα  ειμαι  προς το παρον  αλλα  οκ  να εισαι  καλα  που μου απαντησες  ευχομαι  τα νεα να ειναι  πιο καλα  την Δευτερα  

4 ώρες πρίν, ΧρύσαΜ είπε:

Πίστη και υπομονή!!! Τίποτα άλλο.. Καλά αποτελέσματα να έχεις!! :-)

σε ευχαριστω  πολυ  μια μερα καλα  και  2 κλαμα  ειμαι  προς το παρον  αλλα  οκ  να εισαι  καλα  που μου απαντησες  ευχομαι  τα νεα να ειναι  πιο καλα  την Δευτερα  

σορυ για τα ανακατα μνμ  αλλα  πρωτη φορα  γραφω  

 

Link to comment
Share on other sites

μπραβο σου.σου ευχομαι το καλύτερο!αλλά κ να μην ειναι θετικο το αποτελεσμα, ειναι ενθαρρυντικό για μας που είμαστε σε αυτην την ηλικία οτι καταφερες κ εμεινες τελικά μόνη σου εγκυος!είθε όλα να πάνε καλά!ο θεός θα δείξει...

Link to comment
Share on other sites

pmaraki   καλημερα   ναι  μεσα στην αγωνια  μου ειναι  αυτο με κραταει  με την ελπιδα  ζωντανη  οτι  ναι  τα καταφερα   και  δεν θα το βαλω κατω μεχρι  να το πετυχουμε  

 

Link to comment
Share on other sites

On 20/5/2017 at 4:24 ΜΜ, ΜΑΓΝΗΣΑΛΗ ΕΙΡΗΝΗ είπε:

Γεια σας  και απο μενα  η καρδια εχει τρελλαθει και το μυαλο  ειναι  αστα  να πανε   με λενε Ειρηνη  και ειμαι 40  χρονων  ειμαι παντρεμενη  4 χρονια  και εδω και 5 χρονια  προσπαθουμε  και εμεις  για ενα παιδακι   ποτε τιποτα   και ετσι  ξεκινησαμε την πρωτη μας  εξωσωματικη. Δυστυχως  δεν  πετυχε  αφου περασε καιρος  και μαζεψαμε τα κομματια μας  ξανα παλι  αγωνας  να μαζεψουμε τα χρηματα  για την επομενη  και  εκανα υστεροσκοπηση και θα ξεκιναγα  τωρα  τον ιουνιο   ελα ομως  που  η περιοδος του απριλιου  δεν ηρθε ποτε  και εγω δεν εδωσα βαση  ελεγα μπαααα αφου εγω δεν πιανω   και  μετα απο 6 μερες καθυστερησης  βρισκομαι  με 2 τεστ  θετικα   και μια χοριακη 879  τρελλαθηκαμε  η επομενη 1963   πεταγαμε  και καπου εκει πεσαμε γιατι η επομενη  ηταν  1836  ειχε πεσει  ξανακανω  2287  ξανακανω 3035  ολες  με 2 μερες διαφορα   με βλεπει  ο γιατρος  και  μου εδωσε να καταλαβω  οτι  δεν θα προχωρησει  ειδε μονο σακο   ξανακανα  κ ο γιατρος ηθελε τουλαχιστον  5500  να ειναι  κ εγω  ειχα  μονο  3884   και  μετα  απο  5 μερες  σημερα  6336   θα με δει τη δευτερα   ξερω οτι δεν ειναι  κατι καλο   αλλα  τωρα  θα μπω στην 7 εβδομαδα   αν ειναι  κατι  για καλο  δεν θα φανει?    εχει τυχει  σε καμια  να μη διπλασιαζεται  ομως η εγκυμοσυνη της να προχωρησει?  Σας  ευχαριστω  πολυ 

Kαλησπέρα γλυκιά μου.Από την δικιά μου εμπειρία κατάλαβα ότι η 7 βδομάδα είναι πολύ κομβική.Πιστεύω με τον υπέρηχο θα χεις εικόνα καλύτερη του τι γίνεται.Σου εύχομαι να δείς το σποράκι και να πάνε όλα καλά. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα  πηγα στον γιατρο  την δευτερα  και  μειναμε   ολοι  εδαμε και σακι και εμβρυο  και την καρδια  του  να παλλεται   δεν μας εβαλε να την ακουσουμε  ομως  ειναι ακομα  διστακτικος   ο γιατρος χαρηκε που ειδαμε  βεβαια ολα αυτα   αλλα  ειναι μαζεμενος  και απο εχτες  πεμπτη  εχω καφε σταγονες  τον πηρα  και  μου ειπε ξαπλα  και οτι  συμβαινει αυτο  στις εγκυμοσυνες   κανονικα  θα με δει την  τριτη  η τεταρτη  εκτος  αν νιωσω  κατι   η ανα δω αιμα  και πονο  σε ευχαριστω  πολυ 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, ΜΑΓΝΗΣΑΛΗ ΕΙΡΗΝΗ είπε:

καλημερα  πηγα στον γιατρο  την δευτερα  και  μειναμε   ολοι  εδαμε και σακι και εμβρυο  και την καρδια  του  να παλλεται   δεν μας εβαλε να την ακουσουμε  ομως  ειναι ακομα  διστακτικος   ο γιατρος χαρηκε που ειδαμε  βεβαια ολα αυτα   αλλα  ειναι μαζεμενος  και απο εχτες  πεμπτη  εχω καφε σταγονες  τον πηρα  και  μου ειπε ξαπλα  και οτι  συμβαινει αυτο  στις εγκυμοσυνες   κανονικα  θα με δει την  τριτη  η τεταρτη  εκτος  αν νιωσω  κατι   η ανα δω αιμα  και πονο  σε ευχαριστω  πολυ 

Μπράβο Ειρήνη μου!!!Βλέπουμε τελικά ότι οι χοριακές δεν είναι πάντα ενδεικτικές.Στην δική μου περίπτωση είχε φτάσει η χοριακή μέχρι 18000 κι όμως δεν είδα ποτέ σποράκι.Να είσαι ήρεμη,να ξεκουράζεσαι και όλα θα πάνε καλάαα!!!

Link to comment
Share on other sites

πολυ αγωνια   μετα  απο ολα αυτα  που περναμε  για να καταφερουμε  μια εγκυμοσυνη  απλα  πρεπει  να πηγαινουν ολα  καλα  ετσι  νομιζα τουλαχιστον αλλα ποτε δεν εισαι  σιγουρη τελικα μεχρι την ημερα  της γεννας  arya30  σου  ευχομαι να τα  καταφερεις  αν δεν το εχεις κανει ηδη  παντως  η χοριακη σου ηταν πολυ μεγαλη  μου κανει εντυπωση

 

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ πολύυυυ!!!Είμαστε στις προσπάθεις,πέρασαν 3 μήνες από την απόξεση.Μη συζητάς τρελάθηκε και ο γιατρός και γω μαζί!!!Τα άγχη πάντα υπάρχουν όπως λέει και η μαμά μου με το που μένεις έγκυος και για μια ζωή πάντα άγχη θα υπάρχουν για το παιδί!!Καλή συνέχεια στην εγκυμοσύνη σου και να μπαίνεις να μας λές τα νεάκια σου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

σε ευχαριστω  πολυ  σου ευχομαι συντομα  το σωμα  λενε δεν ξεχναει  και  μετα την αποξεση  λενε οτι ψιλοβοηθαει  τι να πω   ευχομαι  οτι καλυτερο  για ολες  μας  

Link to comment
Share on other sites

basoliakou σε ευχαριστω  να εισαι  καλα  πηρα λιγο θαρρος  ανησυχω ομως  για τα μπεζουλι  προς καφε  σταγονιτσες  αλλα  ο γιατρος λεει  οτι δεν ειναι  τιποτα   θα δουμε  την τεταρτη   ευχομαι  να ειναι  ολα καλα  και να εχει   μεγαλωσει     φιλακια  

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι σιγγουρη πως ολα θα ειναι τελεια και θα ακουσεις το μαγικο τικ τακ του μωρου σου!!!!!!!!!! Οσο για τις χρωματιστες σταγονιτσες σου ισως το μικρακι σου να γραπωνεται γερα πανω σου...

Link to comment
Share on other sites

Ειρήνη, είναι πραγματικά πολύ χαρμόσυνα τα νέα σου.. Θύμησέ μου σε ποια εβδομάδα είσαι; γιατί καφέ είχα και εγώ μόλις μπήκα στην 8η εβδομάδα. Μου είχε πει ο γιατρος ότι, επειδή ήμουν κουρασμένη και επειδή όταν τα είδα ήταν η ημερομηνία που περίμενα κανονικά να αδιαθετήσω, ήταν κάτι σαν "υπενθύμηση" περιόδου. Δεν είναι ανησυχητικό, θέλει ξάπλα για κανα 2 βδομάδες και utrogestan (εγώ έπαιρνα των 200 3 την ημέρα και ήμουν τέζα από την υπνηλία). Στα λέω αυτά γιατί μπορεί και σε εσένα να είναι το ίδιο. Απλά μην πανικοβάλλεσαι.! Όλα καλά.. Περιμένουμε νεάκια :wink::-):-):-)

Link to comment
Share on other sites

ναι στην 8  ειμαι  παρα  1 μερα    τρομοκρατηθηκα  αλλα  απο οτι βλεπω  ειναι  συχνο  τα ιδια  πινω  και εγω 3 των 200  την ημερα  και σικλακουρ  μονο το σαλοσπιρ  μου ειπε να σταματησω  ευχομαι  να εχω καλα  νεα  σας  ευχαριστω ολες  πολυ  κουραγιο πηρα  

 

Link to comment
Share on other sites

Ποσο χαρηκα που ειδα την υπεροχη εξελιξη που εχει η εγκυμοσυνη σου!Ειναι δωρο θεου η εγκυμοσυνη σου και ολα θα σου πανε τελεια κοριτσι μου μην ανησυχεις!Να ξεκουραζεσαι οσο μπορεις!Οσο για την υπνηλια απο τα ουτροτζεσταν εγω τα εβαζα κολπικα και δεν ειχα κανενα προβλημα ασχετα με την ασχημη εξελιξη της εγκυμοσυνης μου!Σου ευχομαι τα καλυτερα....

 

Link to comment
Share on other sites

λυπαμαι  πολυ  ασχημο συναισθημα  να μαθαινεις  τα ευχαριστα  και μετα  ετσι απλα  πολλες φορες χωρις λογο  να τα χανουμε .  Ευχομαι  να σου πανε ολα καλα .  Ναι  ειναι δωρο Θεου  πραγματικα  και  αν τελικα  προχωρησει και εμενα  θα ειναι  θαυμα  μιας  και ο γιατρος  εχει τιςς επιφυλαξεις  του  θα περιμενω  την τεταρτη  και ευχομαι  να ειναι  ολα καλα 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , ΜΑΓΝΗΣΑΛΗ ΕΙΡΗΝΗ είπε:

λυπαμαι  πολυ  ασχημο συναισθημα  να μαθαινεις  τα ευχαριστα  και μετα  ετσι απλα  πολλες φορες χωρις λογο  να τα χανουμε .  Ευχομαι  να σου πανε ολα καλα .  Ναι  ειναι δωρο Θεου  πραγματικα  και  αν τελικα  προχωρησει και εμενα  θα ειναι  θαυμα  μιας  και ο γιατρος  εχει τιςς επιφυλαξεις  του  θα περιμενω  την τεταρτη  και ευχομαι  να ειναι  ολα καλα 

Να μην αγχώνεσαι φίλη, ό,τι είναι να γίνει θα γίνει και πάντα όλα γίνονται για καλό! Μπορεί να μην το βλέπουμε εξαρχής, αλλά τελικά σε αυτό το συμπέρασμα καταλήγουμε.. Ωστόσο στη δική σου περίπτωση δεν πιστεύω ότι πρέπει να ανησυχείς.. Νιώθεις καθόλου έντονους πόνους;; σαν της περιόδου και παραπάνω..

Δε σε ρωτάω για τις κλασσικές κραμπούλες που είναι από το μεγάλωνα της μήτρας, εννοώ πολύ πιο έντονα..

Επεξεργάστηκαν by ΧρύσαΜ
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...