Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Καλημέραααα!! Χαχαχ πρεζάκι :P :P Αυτό το περνάμε όλες δηλαδή;; Εγώ αν θυμαμαι καλα θα ξεκινήσω την ετοιμασία την 21η μερα του κύκλου με Arvekap, Puregon & Ovitrelle (τυχαία σειρά). Σίγουρα η ψυχολογία ειναι το παν και ευτυχώς που με βρήκες και με προετοιμάζεις θετικά πάντα!!! Το εχω ξαναπεί :) :)

Ξεκουράστηκες χθες;;;

 

Καλημέρα!!!! Όχι δεν το κάνουν ολοι!!!! Ουτε εγω το ειχα κανει την πρωτη φορα!!!! Λενε οτι γενικα βοηθαει αρκετα!!!! Εγω ειπαμε....δεν το εχω δει !!!! Χαχαχαχχαχα..... Ρωτα τον γιατρο σου αν θες να δεις την γνωμη του σε σχέση με αυτο!!!!

Ολα θα πανε καλα....και θα δεις που θα λες "αυτο ηταν ολο; Πανευκολουρα!!!!". :wink:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 956
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μαγισσουλα μου τι κανεις;;; Εμεις κάναμε βλακεία αργήσαμε να κανουμε την εξέταση του άντρα μου για τον καρυοτυπο και μας είπανε οτι πρεπει να περιμένουμε 1 μήνα για τα αποτελέσματα!! Απο την αλλη κ απο τη δουλεια δε μπορω ακομα να φύγω κ με εχουν πιάσει τωρα τα νεύρα μου και το άγχος μαζι!!!

Ουφ

Πες μου εσυ τι θα κανεις ποτε θα πας ;;

Link to comment
Share on other sites

Μαγισσουλα μου τι κανεις;;; Εμεις κάναμε βλακεία αργήσαμε να κανουμε την εξέταση του άντρα μου για τον καρυοτυπο και μας είπανε οτι πρεπει να περιμένουμε 1 μήνα για τα αποτελέσματα!! Απο την αλλη κ απο τη δουλεια δε μπορω ακομα να φύγω κ με εχουν πιάσει τωρα τα νεύρα μου και το άγχος μαζι!!!

Ουφ

Πες μου εσυ τι θα κανεις ποτε θα πας ;;

 

katalaveno tin agonia sou ke tin anipomonisia sou.....to na me valis na kathome na perimeno ine apo ta xirotera mou!!!! omos den iparxi ali epilogi!!! na skeftese oti kathe ebodio isos ine gia kalo!!! tha perasi o keros, tha vgoun ta apotelesmata ke tha ta kataferete kiolas poli poli grigora!!! afti tin esthisi exo.....

ego kala....xapakonome ke perimeno na erthi i katalili stigmi !!!!!

Link to comment
Share on other sites

katalaveno tin agonia sou ke tin anipomonisia sou.....to na me valis na kathome na perimeno ine apo ta xirotera mou!!!! omos den iparxi ali epilogi!!! na skeftese oti kathe ebodio isos ine gia kalo!!! tha perasi o keros, tha vgoun ta apotelesmata ke tha ta kataferete kiolas poli poli grigora!!! afti tin esthisi exo.....

ego kala....xapakonome ke perimeno na erthi i katalili stigmi !!!!!

 

Ευχαριστώ γλυκιά μου! Προσπαθώ να τα βλέπω θετικά, με τις μέρες μου βέβαια...

Ευχομαι ολοψυχα να τα καταφέρετε αυτη τη φορά!!! Πιστη υπομονη και ηρεμία!! Περιμένω με ανυπομονησία νεότερα σου!!!

Με το ρευματολογικό πως είσαι;;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ γλυκιά μου! Προσπαθώ να τα βλέπω θετικά, με τις μέρες μου βέβαια...

Ευχομαι ολοψυχα να τα καταφέρετε αυτη τη φορά!!! Πιστη υπομονη και ηρεμία!! Περιμένω με ανυπομονησία νεότερα σου!!!

Με το ρευματολογικό πως είσαι;;

 

Να σου πω την αλήθεια επειδή με εχει ξεχάσει, το εχω ξεχάσει και εγω.... Ουτε καν τις εξετασεις δεν πηγα να κανω....κανω πως δεν υπαρχει!!!!! Σσσσσσσσς.....μην μας ακούσει και ξυπνήσει!!!!!!!!

Ευχαριστω για τις ευχές!!!! Θα δείξει....

Και εγω περιμενω νεα σου!!!!

Φιλια!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να σου πω την αλήθεια επειδή με εχει ξεχάσει, το εχω ξεχάσει και εγω.... Ουτε καν τις εξετασεις δεν πηγα να κανω....κανω πως δεν υπαρχει!!!!! Σσσσσσσσς.....μην μας ακούσει και ξυπνήσει!!!!!!!!

Ευχαριστω για τις ευχές!!!! Θα δείξει....

Και εγω περιμενω νεα σου!!!!

Φιλια!!!!

 

Σσσσς ναι αστο εκει που καθεται! :) Ολα καλα θα μας πανε στο τελος!

Φιλια!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Χαιρετώ τους αγωνιστές της αζωοσπερμιας. Έχουμε πάρει και εμείς μια διαγνωση εδώ και κάποιους μήνες. Τα συναισθήματα πέρασαν από 40 και κύματα. Αισιοδοξία απελπισία υπομονή αποδοχή. Όλα τα εχουμε βιώσει. Τώρα πάμε για καρυοτυπι με χαλιά ορμονικά και γιατρούς να μας λένε πως ούτε με βιοψία πρόκειται να βρούμε τίποτα. Σας έχω λοιπόν δυο ερωτήσεις.1) που είναι καλά να πάμε γιακαρυοτυποο? 2) έχει καταφύγει κανένας εδώ σε εναλλακτικές για παιδάκι?δωρητή σπέρματος η δωρεά εμβρύου? Η τελευταία λύση είναι που μου έχει κολλήσει στο μυαλό καθώς εγώ είμαι αυτή που δυσκολεύεται να αποδεχθεί την ιδέα του παιδιού με ξένο σπέρμα. Θα μου πείτε βέβαια αν το γεννήσουμε και το πονεσουμε ποιος θα θυμάται DNA και βλακείες. Και τέλος ο σύζυγος έχει πάθει πανικό ότι η υγεία του κινδυνεύει. Οι παλιοί της αζωοσπερμιας που παλεύουν χρόνια με αυτό έχουν ποτέ συναντήσει κάποιο ιατρικό πρόβλημα άσχετος αναπαραγωγικού π.χ.καρκινο (φτου φτου μακριά μας) εξαιτίας της αζωοσπερμιας?

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ τους αγωνιστές της αζωοσπερμιας. Έχουμε πάρει και εμείς μια διαγνωση εδώ και κάποιους μήνες. Τα συναισθήματα πέρασαν από 40 και κύματα. Αισιοδοξία απελπισία υπομονή αποδοχή. Όλα τα εχουμε βιώσει. Τώρα πάμε για καρυοτυπι με χαλιά ορμονικά και γιατρούς να μας λένε πως ούτε με βιοψία πρόκειται να βρούμε τίποτα. Σας έχω λοιπόν δυο ερωτήσεις.1) που είναι καλά να πάμε γιακαρυοτυποο? 2) έχει καταφύγει κανένας εδώ σε εναλλακτικές για παιδάκι?δωρητή σπέρματος η δωρεά εμβρύου? Η τελευταία λύση είναι που μου έχει κολλήσει στο μυαλό καθώς εγώ είμαι αυτή που δυσκολεύεται να αποδεχθεί την ιδέα του παιδιού με ξένο σπέρμα. Θα μου πείτε βέβαια αν το γεννήσουμε και το πονεσουμε ποιος θα θυμάται DNA και βλακείες. Και τέλος ο σύζυγος έχει πάθει πανικό ότι η υγεία του κινδυνεύει. Οι παλιοί της αζωοσπερμιας που παλεύουν χρόνια με αυτό έχουν ποτέ συναντήσει κάποιο ιατρικό πρόβλημα άσχετος αναπαραγωγικού π.χ.καρκινο (φτου φτου μακριά μας) εξαιτίας της αζωοσπερμιας?

 

kalos irthes stin parea mas....an ke oksimoro to kalosorisma!!!!!!

ipomoni ......epimoni .....psixremia ke ola tha ginoun.........vima vima!!!!!! afto ine to kolpo gia na tin palepsis!!!! na to pas vima vima!!!!!!!

lipon.......kariotipo emis kaname sto xoremio (sto pedon)!!!!! mazi me ton kariotipo kaname ke mikroelipsis Y xromosomatos kathos ke inokistiki noso! ke ta 3 afta iparxi mia mikri pithanotita na sindeode me azoospermia!!!!!!

oso gia ton doti.......emis exoume pada to senario anixto ke imaste thetiki!!!!! ala.....oposdipote na kanete viopsia!!!! alios den bori kanenas na ine sigouros pos den iparxoun mesa spermatozoaria!!!!! ke emas mas ixan pi na min kanoume kan viopsia giati den ixame elpides na vroume!!!!! omos kaname.....vrikame (exoume katapsiksi iliko)....ke oxi mono......meta apo 12-13 xronia azoospermias (logo ximiotherapion) to telefteo 6mino exoume spermatozoaria mexri ke sto digma!!!!! exoume ftasi na exoume mexri ke 800.000 spermatozoaria se digma,me to opio gonimopiithikan 6 emvria!!!! akoma den exoume kataferi silipsi ala.....pou tha mas pai???? tha to tsakosoume to spori!!!!!!

oso gia to an bori na prokalesi i azoospermia provlimata igias....... oxi!!!! den bori!!!! bori omos na ine apotelesma kapiou provlimatos igias giafto theli poli kalo psaksimo se ourologo-andrologo idikevmeno stin anaparagogi!!!!!!!

min apelpizese!!!!!

edo imaste.......

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ τους αγωνιστές της αζωοσπερμιας. Έχουμε πάρει και εμείς μια διαγνωση εδώ και κάποιους μήνες. Τα συναισθήματα πέρασαν από 40 και κύματα. Αισιοδοξία απελπισία υπομονή αποδοχή. Όλα τα εχουμε βιώσει. Τώρα πάμε για καρυοτυπι με χαλιά ορμονικά και γιατρούς να μας λένε πως ούτε με βιοψία πρόκειται να βρούμε τίποτα. Σας έχω λοιπόν δυο ερωτήσεις.1) που είναι καλά να πάμε γιακαρυοτυποο? 2) έχει καταφύγει κανένας εδώ σε εναλλακτικές για παιδάκι?δωρητή σπέρματος η δωρεά εμβρύου? Η τελευταία λύση είναι που μου έχει κολλήσει στο μυαλό καθώς εγώ είμαι αυτή που δυσκολεύεται να αποδεχθεί την ιδέα του παιδιού με ξένο σπέρμα. Θα μου πείτε βέβαια αν το γεννήσουμε και το πονεσουμε ποιος θα θυμάται DNA και βλακείες. Και τέλος ο σύζυγος έχει πάθει πανικό ότι η υγεία του κινδυνεύει. Οι παλιοί της αζωοσπερμιας που παλεύουν χρόνια με αυτό έχουν ποτέ συναντήσει κάποιο ιατρικό πρόβλημα άσχετος αναπαραγωγικού π.χ.καρκινο (φτου φτου μακριά μας) εξαιτίας της αζωοσπερμιας?

 

Καλησπέρα και απο εμενα!! Πιο τρανταχτό παράδειγμα απο της "μάγισσας" δε θα μπορούσες να βρεις... Κι εγω συμφωνώ οτι καλο θα ηταν να κανει βιοψία ο άντρας σου γιατι μόνο ετσι θα δείτε αν 100% υπάρχουν σπερματοζωάρια ή οχι!

Εκτος απο αυτες τις εξετάσεις έχετε κανει κ άλλες στο παρελθόν; Εμας παλι μας ειπε οτι ΜΑΛΛΟΝ ειναι αποφρακτική. Περιμένουμε ομως τα αποτελέσματα του καρυοτυπου και της κιστικης ινωσης... Ο άντρας μου πηγε σε εξωτερικό μικροβιολογικό και τα αποτελέσματα θα βγουν τέλος του μήνα (του καρυοτυπου).

Βήμα βήμα και ψυχραιμία μην παίρνετε βιαστικές αποφάσεις. Αυτο! Ούτε εγω εχω ακούσει - διαβάσει για ασθένειες τέτοιες (μακρυα απο εμας) οποτε προσπάθησε να τον καθυσηχασεις όσο μπορείς. Εμεις θα κανουμε βιοψία ομως. Σίγουρα! Οτιδήποτε αλλο θες εδω ειμαστε!!!

Link to comment
Share on other sites

Μάγισσα και Georgina84 σας ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σας. Βέβαια η δική μας περίπτωση μάλλον δεν μπορεί να εχει τόσο αίσιο τέλος όσο της μάγισσας (έρχεται το νινακι έρχεται). Η φύση ειναι ο μεγαλύτερος γιατρός και μετά απο χημειοθεραπεία δεν ειναι ανήκουστο να επανέρχεται η γονιμότητα. Εμεις όμως με τέτοιες εξετάσεις και ατροφικους όρχεις πρέπει να κινηθούμε με προσοχή. Μην παμε για μαλλί και βγούμε κουρεμενοι. Αυτό που θέλω να πω ειναι πως προσωπικά με αυτά τα δεδομένα φοβάμαι τη ββιοψία.Τωρα θα παμε σε ένα πολύ καλό ενδοκρινολόγο για να ρυθμίσουμε ορμόνες και βλέπουμε. Όπως τα λέτε, βήμα βήμα. Πάντως παιδί με τον ένα η τον άλλο τρόπο θα κάνουμε. Το εργοστάσιο να είναι καλα και υλικά βρίσκουμε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μάγισσα και Georgina84 σας ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σας. Βέβαια η δική μας περίπτωση μάλλον δεν μπορεί να εχει τόσο αίσιο τέλος όσο της μάγισσας (έρχεται το νινακι έρχεται). Η φύση ειναι ο μεγαλύτερος γιατρός και μετά απο χημειοθεραπεία δεν ειναι ανήκουστο να επανέρχεται η γονιμότητα. Εμεις όμως με τέτοιες εξετάσεις και ατροφικους όρχεις πρέπει να κινηθούμε με προσοχή. Μην παμε για μαλλί και βγούμε κουρεμενοι. Αυτό που θέλω να πω ειναι πως προσωπικά με αυτά τα δεδομένα φοβάμαι τη ββιοψία.Τωρα θα παμε σε ένα πολύ καλό ενδοκρινολόγο για να ρυθμίσουμε ορμόνες και βλέπουμε. Όπως τα λέτε, βήμα βήμα. Πάντως παιδί με τον ένα η τον άλλο τρόπο θα κάνουμε. Το εργοστάσιο να είναι καλα και υλικά βρίσκουμε.

 

 

Χμ.....

Θα στα πω πιο αναλυτικά για να καταλάβεις!!!!!

4 κύκλους χημειοθεραπείας με τον 4ο οτι πιο δυνατο κυκλοφορεί σε φάρμακο.....

Ακτινοβολίες και χημειοθεραπείες στο μέγιστο επιτρεπόμενο ......

12-13 χρονια αζωοσπερμια και οταν λεμε αζωοσπερμια, δεν ειχαμε ουτε καν σπερματικα κυτταρα!!!!! Ορμονες στο θεο!!!! Ειδικα η fsh.....3πλασια απο το φυσιολογικο!!!!!

3χρονια θεραπεια με βιταμινες καναμε για να μπορέσουμε να κανουμε την βιοψια!!!! Χωρις την θεραπεια κατα 90% ουτε καν στην βιοψια δεν βριςκαμε τιποτα!!!!!

Αν δεν επανέλθει το σπερα τα πρωτα 10 χρονια το πολυ....δεν επανέρχεται λενε οι έρευνες!!!!! Πιστεψε με ειμασταν απο τις πιο δυσκολες περιπτωσεις!!!! Όσες παρόμοιες εχω βρει εχουν παει με δοτη!!! Δεν εχουν βρει τιποτα ουτε καν στην βιοψια.......

Επισης , η ατροφία των ορχεων ειναι αποτέλεσμα της αζωοσπερμιας!!!! Οταν δεν λειτουργούν, ατροφούν!!!!!

Να βρείτε εναν καλο ουρολογο-ανδρολογο αναπαραγωγής !!!!!

Σας εχουν πει οτι δεν γινεται βιοψια;;;;;

Εγω σου λεω ειμαι υπέρ του δοτη αλλα....ψάξτε το πρωτα καλα!!!!!

Εμας σου ξαναλέω μας έλεγαν οτι δεν εχουμε καμια ελπίδα!!!!! Και οχι ενας και δυο γιατροι.......

Link to comment
Share on other sites

Χμ.....

Θα στα πω πιο αναλυτικά για να καταλάβεις!!!!!

4 κύκλους χημειοθεραπείας με τον 4ο οτι πιο δυνατο κυκλοφορεί σε φάρμακο.....

Ακτινοβολίες και χημειοθεραπείες στο μέγιστο επιτρεπόμενο ......

12-13 χρονια αζωοσπερμια και οταν λεμε αζωοσπερμια, δεν ειχαμε ουτε καν σπερματικα κυτταρα!!!!! Ορμονες στο θεο!!!! Ειδικα η fsh.....3πλασια απο το φυσιολογικο!!!!!

3χρονια θεραπεια με βιταμινες καναμε για να μπορέσουμε να κανουμε την βιοψια!!!! Χωρις την θεραπεια κατα 90% ουτε καν στην βιοψια δεν βριςκαμε τιποτα!!!!!

Αν δεν επανέλθει το σπερα τα πρωτα 10 χρονια το πολυ....δεν επανέρχεται λενε οι έρευνες!!!!! Πιστεψε με ειμασταν απο τις πιο δυσκολες περιπτωσεις!!!! Όσες παρόμοιες εχω βρει εχουν παει με δοτη!!! Δεν εχουν βρει τιποτα ουτε καν στην βιοψια.......

Επισης , η ατροφία των ορχεων ειναι αποτέλεσμα της αζωοσπερμιας!!!! Οταν δεν λειτουργούν, ατροφούν!!!!!

Να βρείτε εναν καλο ουρολογο-ανδρολογο αναπαραγωγής !!!!!

Σας εχουν πει οτι δεν γινεται βιοψια;;;;;

Εγω σου λεω ειμαι υπέρ του δοτη αλλα....ψάξτε το πρωτα καλα!!!!!

Εμας σου ξαναλέω μας έλεγαν οτι δεν εχουμε καμια ελπίδα!!!!! Και οχι ενας και δυο

γιατροι.......

 

Απίστευτη ιστορία!

Έχουμε δει μέχρι τώρα 3 ανδρολογους και μάλιστα τον ένα μου τον πρότεινε μια κοπέλα απο το parents ccafé.Καλος ήταν δε λέω αλλά ήθελα και μια δεύτερη γνώμη. Οι άλλοι δυο ήταν άσχετοι του θέματος και φυσικά δεν θα πάμε ξανά εκεί. Πάντως οι δυο απο τους τρεις μας είπαν πρώτα ενδοκρινολόγος για να φτιάξουμε τα ορμονικά και βλέπουμε. Σκέφτομαι να πάμε και στο πολύ γνωστό γιατρό στα Γιάννενα. Εννοείται πως δε θα αφήσουμε κανένα τυχαίο γιατρό να ακουμπήσει με νυστέρι τους σάκους της ευτυχίας :P.

Εσείς σε ποιον πάτε? Μήπως μπορείς να μου στείλεις πμ?

Link to comment
Share on other sites

Απίστευτη ιστορία!

Έχουμε δει μέχρι τώρα 3 ανδρολογους και μάλιστα τον ένα μου τον πρότεινε μια κοπέλα απο το parents ccafé.Καλος ήταν δε λέω αλλά ήθελα και μια δεύτερη γνώμη. Οι άλλοι δυο ήταν άσχετοι του θέματος και φυσικά δεν θα πάμε ξανά εκεί. Πάντως οι δυο απο τους τρεις μας είπαν πρώτα ενδοκρινολόγος για να φτιάξουμε τα ορμονικά και βλέπουμε. Σκέφτομαι να πάμε και στο πολύ γνωστό γιατρό στα Γιάννενα. Εννοείται πως δε θα αφήσουμε κανένα τυχαίο γιατρό να ακουμπήσει με νυστέρι τους σάκους της ευτυχίας :P.

Εσείς σε ποιον πάτε? Μήπως μπορείς να μου στείλεις πμ?

 

Σου στέλνω πμ σε λιγο!

Σου εχω στείλει αλλο ενα....

Link to comment
Share on other sites

Απίστευτη ιστορία!

Έχουμε δει μέχρι τώρα 3 ανδρολογους και μάλιστα τον ένα μου τον πρότεινε μια κοπέλα απο το parents ccafé.Καλος ήταν δε λέω αλλά ήθελα και μια δεύτερη γνώμη. Οι άλλοι δυο ήταν άσχετοι του θέματος και φυσικά δεν θα πάμε ξανά εκεί. Πάντως οι δυο απο τους τρεις μας είπαν πρώτα ενδοκρινολόγος για να φτιάξουμε τα ορμονικά και βλέπουμε. Σκέφτομαι να πάμε και στο πολύ γνωστό γιατρό στα Γιάννενα. Εννοείται πως δε θα αφήσουμε κανένα τυχαίο γιατρό να ακουμπήσει με νυστέρι τους σάκους της ευτυχίας :P.

Εσείς σε ποιον πάτε? Μήπως μπορείς να μου στείλεις πμ?

 

Καλησπέρα και πάλι ! Όταν λες να φτιάξεις το ορμονικο εννοείς για να είναι πιο σίγουρα τα αποτελέσματα στη βιοψία; εύχομαι να πετύχετε σε ότι προσπαθήσετε !!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα και πάλι ! Όταν λες να φτιάξεις το ορμονικο εννοείς για να είναι πιο σίγουρα τα αποτελέσματα στη βιοψία; εύχομαι να πετύχετε σε ότι προσπαθήσετε !!

 

Μας έχουν πει γιατροι και έχω διαβάσει σε πολλά ιατρικά άρθρα από Αμερική πως αν δεν φτιαχτούν οι ορμόνες δεν πρόκειται η τελοσπαντων ειναι σπάνιο να βρεθεί σπέρμα. Άσε που θα αλλάξει και η ποιότητα ζωής του άντρα μου. Αυτή η ανισορροπία προκαλεί κούραση και ελαφρά κατάθλιψη. Όποτε εστιάζουμε σε αυτό και μετά στο αναπαραγωγικό.

Link to comment
Share on other sites

Μας έχουν πει γιατροι και έχω διαβάσει σε πολλά ιατρικά άρθρα από Αμερική πως αν δεν φτιαχτούν οι ορμόνες δεν πρόκειται η τελοσπαντων ειναι σπάνιο να βρεθεί σπέρμα. Άσε που θα αλλάξει και η ποιότητα ζωής του άντρα μου. Αυτή η ανισορροπία προκαλεί κούραση και ελαφρά κατάθλιψη. Όποτε εστιάζουμε σε αυτό και μετά στο αναπαραγωγικό.

 

 

Εμάς πάντως ο ουρολόγος μας μας εχει πει οτι η αυξημενη fsh ειναι αποτέλεσμα της ορχικης δυσλειτουργίας και οχι η ορχικη δυσλειτουργία αποτέλεσμα της αυξημένης fsh! Και η αληθεια ειναι οτι οσο παίρναμε τις βιταμινες που βοηθούσαν την αιμάτωση της περιοχής κλπ και οσο βελτιωνόταν η ορχικη λειτουργία έπεφτε και η fsh......

 

????????????

Link to comment
Share on other sites

Γειααα σας!! Κανένα νέο έχουμε;; Εγω αναμονή.... Μαγισσουλα μου;; (αληθεια γιατι αυτο το ψευδώνυμο;):P

 

Δεν έχω καλά νέα δυστυχώς !!!!! Αρνητικό !!!! Αλλά δεν μασάω!!!!!

Το ψευδονημο έχει διπλο λόγο! 1) γιατι οταν θελω κατι πολυ γινεται και ολοι λενε πως ειμαι μαγισσα και τα καταφερνω και 2) απο το ονομα μου βγαινει υποκοριστικό το ονομα μιας μάγισσας και ηθελε να με φωνάζει ετσι οταν ημουνα μικρη η μαμά μου!!!!

 

Υ.Γ. Αν θεωρήσεις πως εχω χάσει τις μαγικες μου ικανότητες επειδη δεν εχω ακομα θετικη χοριακη , κανεις λαθος!!!!! Τα μαγικά μου καμια φορα αργούν αλλα....ΠΑΝΤΑ πιάνουν!!!!! :wink:

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω καλά νέα δυστυχώς !!!!! Αρνητικό !!!! Αλλά δεν μασάω!!!!!

Το ψευδονημο έχει διπλο λόγο! 1) γιατι οταν θελω κατι πολυ γινεται και ολοι λενε πως ειμαι μαγισσα και τα καταφερνω και 2) απο το ονομα μου βγαινει υποκοριστικό το ονομα μιας μάγισσας και ηθελε να με φωνάζει ετσι οταν ημουνα μικρη η μαμά μου!!!!

 

Υ.Γ. Αν θεωρήσεις πως εχω χάσει τις μαγικες μου ικανότητες επειδη δεν εχω ακομα θετικη χοριακη , κανεις λαθος!!!!! Τα μαγικά μου καμια φορα αργούν αλλα....ΠΑΝΤΑ πιάνουν!!!!! :wink:

 

Αχ βρε κορίτσι μου...Λυπάμαι για το αποτέλεσμα σου... Γιατί όμως!; (το γιατί είναι του διαβόλου έλεγε η γιαγιά μου) Τι δεν πηγε καλά δηλαδή;; Με τέτοια επιμονή σίγουρα θα τα καταφέρεις! Δε μπορεί!!! Το οικονομικό κομμάτι πως το χειρίζεστε; Ή εισαι σε δημόσιο κέντρο; Ελπίζω ναι.... Αν θες απαντάς σε αυτά ή σε πμ. Έχεις αλλάξει ποτέ κέντρο ή πας σε αυτό απο την αρχή;

Μακάρι να μπορούσα να σε βοηθήσω σε κάτι παραπάνω..... :(

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω καλά νέα δυστυχώς !!!!! Αρνητικό !!!! Αλλά δεν μασάω!!!!!

Το ψευδονημο έχει διπλο λόγο! 1) γιατι οταν θελω κατι πολυ γινεται και ολοι λενε πως ειμαι μαγισσα και τα καταφερνω και 2) απο το ονομα μου βγαινει υποκοριστικό το ονομα μιας μάγισσας και ηθελε να με φωνάζει ετσι οταν ημουνα μικρη η μαμά μου!!!!

 

Υ.Γ. Αν θεωρήσεις πως εχω χάσει τις μαγικες μου ικανότητες επειδη δεν εχω ακομα θετικη χοριακη , κανεις λαθος!!!!! Τα μαγικά μου καμια φορα αργούν αλλα....ΠΑΝΤΑ πιάνουν!!!!! :wink:

 

Οπως τα λες. Είναι θέμα στατιστικής. Όσο προσπαθείτε τόσο αυξάνονται οι πιθανότητες. Γνωστή μου έκανε παιδάκια, διδυμακια μετά απο 20 χρόνια πτοσσπαθειων λόγω πρώιμης εμμηνόπαυσης. Δεν έχασε το κουράγιο της και ας πάλευε απο τα 26. Δεύτερο παράδειγμα αντίστοιχο, με πρόβλημα στον άντρα απέκτησαν διδυμακια μετά απο 15 χρόνια προσπαθειών. Και σκέψου αν είχαν την επιστήμη που έχουμε εμείς σήμερα θα τα είχαν καταφέρει νωρίτερα. Ειναι μαραθώνιος όχι σπριντ ο αγώνας μας.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, κορίτσια! θα μπω κι εγώ στο παρεάκι σας, καθώς την Παρασκευή λάβαμε τα αποτελέσματα από το σπερμοδιάγραμμα του συζύγου μου στην Βιοϊατρική και δεν βρέθηκε σπερματοζωάριο ούτε για δείγμα. Στην αρχή νόμιζα πως είχε γίνει κάποιο λάθος και γελούσα. Δεν είναι δυνατόν να συμβαίνει κάτι τέτοιο, έλεγα. Μας ήρθε κερμίδα. Ο άντρας μου εχθές όλη την ημέρα δεν μιλιόταν, σήμερα φαίνεται κάπως καλύτερα.

Μιλήσαμε με την ειδικό στην αναπαραγωγή που με παρακολουθεί και μας είπε, μέσες άκρες, ότι πρέπει να επαναλάβουμε το σπερμοδιάγραμμα σε κάποιο εξειδιεκευμένο κέντρο, να δούμε αν υπάρχει έστω και ένα σπερματοζωάριο, και κατόπιν να κάνει ο άντρας μου μία σειρά από εξετάσεις για να διαπιστωθούν τα αίτια της αζωοσπερμίας.

Δυστυχώς, τον Σεπτέμβριο είχα διαγνωσθεί κι εγώ με τη σειρά μου με μειωμένο ωοθηκικό απόθεμα (DOR), δηλαδή με μειωμένη παραγωγή ωαρίων για την ηλικία μου (30 ετών). Μόλις που είχα αρχίσει να ξεπερνάω το σοκ και να προσπαθώ με διατροφή, συμπληρώματα, βότανα, βελονισμό και ρεφλεξολογία να κάνω το καλύτερο δυνατόν και μπαμ! μας έσκασε το θέμα του συζύγου, το οποίο είναι κατά πολύ χειρότερο του δικού μου.

 

Θα παρακαλούσα, όποια κοπέλα έχει συστάσεις για ανδρολόγο ειδικευμένο στην αναπαραγωγή ας μου στείλει πμ, γιατί είμαστε σε φάση που ψαχνόμαστε. Επίσης. Μαγισσα, ποιες είναι οι βιταμίνες που έπαιρνε ο σύζυγός σου και είδες τέτοια βελτίωση? Αν δεν θες να απαντήσεις εδώ, ευχαρίστως να μου στείλεις πμ.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά για την οποιαδήποτε πληροφορία, γιατί αυτήν την στιγμή είμαστε χαμένοι και μουδιασμένοι. Εύχομαι σε όλες μας να κρατήσουμε σύντομα στα χέρια μας ένα γερό μωράκι :)

Ο μεγαλύτερος κίνδυνος στην ζωή είναι να μην αναλαμβάνεις κανέναν!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, κορίτσια! θα μπω κι εγώ στο παρεάκι σας, καθώς την Παρασκευή λάβαμε τα αποτελέσματα από το σπερμοδιάγραμμα του συζύγου μου στην Βιοϊατρική και δεν βρέθηκε σπερματοζωάριο ούτε για δείγμα. Στην αρχή νόμιζα πως είχε γίνει κάποιο λάθος και γελούσα. Δεν είναι δυνατόν να συμβαίνει κάτι τέτοιο, έλεγα. Μας ήρθε κερμίδα. Ο άντρας μου εχθές όλη την ημέρα δεν μιλιόταν, σήμερα φαίνεται κάπως καλύτερα.

Μιλήσαμε με την ειδικό στην αναπαραγωγή που με παρακολουθεί και μας είπε, μέσες άκρες, ότι πρέπει να επαναλάβουμε το σπερμοδιάγραμμα σε κάποιο εξειδιεκευμένο κέντρο, να δούμε αν υπάρχει έστω και ένα σπερματοζωάριο, και κατόπιν να κάνει ο άντρας μου μία σειρά από εξετάσεις για να διαπιστωθούν τα αίτια της αζωοσπερμίας.

Δυστυχώς, τον Σεπτέμβριο είχα διαγνωσθεί κι εγώ με τη σειρά μου με μειωμένο ωοθηκικό απόθεμα (DOR), δηλαδή με μειωμένη παραγωγή ωαρίων για την ηλικία μου (30 ετών). Μόλις που είχα αρχίσει να ξεπερνάω το σοκ και να προσπαθώ με διατροφή, συμπληρώματα, βότανα, βελονισμό και ρεφλεξολογία να κάνω το καλύτερο δυνατόν και μπαμ! μας έσκασε το θέμα του συζύγου, το οποίο είναι κατά πολύ χειρότερο του δικού μου.

 

Θα παρακαλούσα, όποια κοπέλα έχει συστάσεις για ανδρολόγο ειδικευμένο στην αναπαραγωγή ας μου στείλει πμ, γιατί είμαστε σε φάση που ψαχνόμαστε. Επίσης. Μαγισσα, ποιες είναι οι βιταμίνες που έπαιρνε ο σύζυγός σου και είδες τέτοια βελτίωση? Αν δεν θες να απαντήσεις εδώ, ευχαρίστως να μου στείλεις πμ.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά για την οποιαδήποτε πληροφορία, γιατί αυτήν την στιγμή είμαστε χαμένοι και μουδιασμένοι. Εύχομαι σε όλες μας να κρατήσουμε σύντομα στα χέρια μας ένα γερό μωράκι :)

 

 

Καλησπέρα και καλή δυναμη!!!!!

Εδω στον αγώνα ολοι μαζι..... Η μια κεραμίδα πανω στην αλλη ε;;;;;

Πριν πάθετε πανικό καντε καπου αλλου ενα πιο αξιόπιστο σπερμοδιαγραμμα!!!! Και ακομα και αυτο αν βγει μηδενικο επαναλάβετε σε 3 μηνες γιατι το σπερμα ανανεώνεται καθε 3 μηνες και πολλα γινονται....

Απο εκει και περα το ξανασυζητάμε για τα παρακατω.... Προς το παρον ας φροντίσουμε να επιβεβαιώσουμε η να διαψεύσουμε (προτιμάμε το δευτερο φυσικα) αυτο το σπερμοδιαγραμμα που κάνατε!!!

Σου στέλνω σε π.μ. Τον ουρολογο μας, τις βιταμινες και ενα κεντρο για να κανετε οποιαδηποτε εξεταση αφορα το σπερμα!!! Εξειδικεύεται σε αυτο!!!!

Ψυχραιμιαααααααααααα!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, κορίτσια! θα μπω κι εγώ στο παρεάκι σας, καθώς την Παρασκευή λάβαμε τα αποτελέσματα από το σπερμοδιάγραμμα του συζύγου μου στην Βιοϊατρική και δεν βρέθηκε σπερματοζωάριο ούτε για δείγμα. Στην αρχή νόμιζα πως είχε γίνει κάποιο λάθος και γελούσα. Δεν είναι δυνατόν να συμβαίνει κάτι τέτοιο, έλεγα. Μας ήρθε κερμίδα. Ο άντρας μου εχθές όλη την ημέρα δεν μιλιόταν, σήμερα φαίνεται κάπως καλύτερα.

Μιλήσαμε με την ειδικό στην αναπαραγωγή που με παρακολουθεί και μας είπε, μέσες άκρες, ότι πρέπει να επαναλάβουμε το σπερμοδιάγραμμα σε κάποιο εξειδιεκευμένο κέντρο, να δούμε αν υπάρχει έστω και ένα σπερματοζωάριο, και κατόπιν να κάνει ο άντρας μου μία σειρά από εξετάσεις για να διαπιστωθούν τα αίτια της αζωοσπερμίας.

Δυστυχώς, τον Σεπτέμβριο είχα διαγνωσθεί κι εγώ με τη σειρά μου με μειωμένο ωοθηκικό απόθεμα (DOR), δηλαδή με μειωμένη παραγωγή ωαρίων για την ηλικία μου (30 ετών). Μόλις που είχα αρχίσει να ξεπερνάω το σοκ και να προσπαθώ με διατροφή, συμπληρώματα, βότανα, βελονισμό και ρεφλεξολογία να κάνω το καλύτερο δυνατόν και μπαμ! μας έσκασε το θέμα του συζύγου, το οποίο είναι κατά πολύ χειρότερο του δικού μου.

 

Θα παρακαλούσα, όποια κοπέλα έχει συστάσεις για ανδρολόγο ειδικευμένο στην αναπαραγωγή ας μου στείλει πμ, γιατί είμαστε σε φάση που ψαχνόμαστε. Επίσης. Μαγισσα, ποιες είναι οι βιταμίνες που έπαιρνε ο σύζυγός σου και είδες τέτοια βελτίωση? Αν δεν θες να απαντήσεις εδώ, ευχαρίστως να μου στείλεις πμ.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά για την οποιαδήποτε πληροφορία, γιατί αυτήν την στιγμή είμαστε χαμένοι και μουδιασμένοι. Εύχομαι σε όλες μας να κρατήσουμε σύντομα στα χέρια μας ένα γερό μωράκι :)

 

Καλημέρα και απο εμένα!! Καλώς ήρθες στην παρέα μας (δυστυχώς) αλλα θα σε βοηθησουμε όσο μπορουμε να το ξέρεις!! Κι εγω ετσι ήμουν στην αρχη και τωρα είμαστε στην τελική ευθεία... Εδώ μεσα μου έδωσαν συμβουλές και κουράγιο (μαγισσα) να το αντιμετωπίσω με ψυχραιμία. Εμείς δεν καταφέραμε να βρουμε σπερματοζωάριο έχουμε κανει 3 σπερμοδιαγράμματα και τίποτα!οποτε δεν μπηκαμε στη διαδικασία για βιταμίνες, θα κανουμε βιοψία και πιστεύω οτι θα βρούμε.Ελπίζω να ηταν λάθος το δικό σας!!! Πρώτα καντε όλες τις εξετάσεις που πρέπει και μετά βλέπετε πως θα κινηθείτε... Και εμενα ο αντρας μου ηταν σε μαυρα χάλια αλλά τώρα που ξέρουμε ότι έστω κ έτσι υπαρχει ελπίδα το αντιμετωπίζει καλύτερα... Περιμένουμε νέα σου...

Κουράγιο και Πίστη !!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την συμπαράσταση, βρε κορίτσια. Ο ουρολόγος έκανε ψηλάφιση στον άντρα μου και η διάγνωση δεν είναι καθόλου με το μέρος μας: ατροφικοί όρχεις, άρα κατά πάσα πιθανότητα δεν παράγεται καν σπέρμα. Περιμένουμε τις ορμονολογικές και, αναλόγως το αποτέλεσμα, θα δούμε μήπως προχωρήσει σε βιοψία. Αυτήν την στιγμή είμαστε και οι δύο στα μαύρα μας τα χάλια, αλλά ο σύζυγος ακόμη περισσότερο. Νιώθει ενοχές που δεν είχε εντοπίσει το πρόβλημα νωρίτερα, πριν παντρευτούμε, φοβάται ότι κατά κάποιον τρόπο "παγιδεύτηκα" και με ρώτησε αν σκοπεύω να τον αφήσω!!! :roll: Βλέπει τον αυτό του ως λιγότερο άντρα, άχρηστο και φοβάται μήπως τον βλέπω κι εγώ έτσι. Μου ραγίζει την καρδιά να το περνάει όλο αυτό

Εσείς πώς τα πάτε? Καλή δύναμη σε όλες μας!

Ο μεγαλύτερος κίνδυνος στην ζωή είναι να μην αναλαμβάνεις κανέναν!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...