Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Κοριτσια,αληθεια,τα εχω σωστα στο μυαλο μου? Με φυσιολογικες ορμονες κ ενα σπερματοζωαριο μονο δειχνει αποφρακτικη αζωοσπερμια? Παραγονται δλδ σπερματοζωαρια κανονικα αλλα δε βγαινουν στο σπερματικο υγρο?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 956
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπερα κοριτσια! οντως χαθηκαμε, ευχομαι σε ολες καλη επιτυχια στα επομενα τους βηματα

εγω εκανα το χειρουργειο, ειμαι σε φαση ρυθμισης του θυρεοειδη αλλα και σε φαση αρνησης, δεν εχουμε κανει επαναληπτικα, δε ξερω τι γινεται, φοβαμαι οτι θα τα κανουμε και θα ειναι χειροτερα απο πριν, πρεπει σε καποια φαση να το ξεπερασω αυτο

 

τζιορτζινα μου χαιρομαι που εισαι καλυτερα και αισιοδοξη κοριτσι μου, ετσι να συνεχισεις, το αυτοανοσο το ηξερες ή τωρα το ανακαλυψατε?

κριστινα ασε αυτο που ρωτανε συνεχως για παιδι δεν το αντεχω, ουτε μας ξερει κανεις κατι και ουτε θελουμε να μαθει

 

Winspert και εμεις παρομοια περιπτωση, με αρχικο αριθμο 20εκ και φυσιολογικες ορμονικες, προβλημα μονο στην κινητικοτητα, φτασαμε στο 0 με σπερματιδες, στο 1,5εκ και στο 1-2 σε καθε οπτικο πεδιο, κανενας γιατρος μας δεν ξερει να μας πει τι γινεται, μας δωσανε προφερτιλ και επαναληψη ολων τον εξετασεων μηπως και εγινε καποιο λαθος

μηπως στην περιπτωση σας επηρεασε η αντιβιωση? γιατι η αντιβιωση οπως μας ειπε ο ουρολογος μας μειωνει τον αριθμο, ειχαμε και εμεις ανεβασμενα πυοσφαιρια σε καποια φαση αλλα δεν του εδωσε για να μην επηρεασει κι αλλο την κατασταση αφου οι καλλιεργειες βγαιναν καθαρες

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια! οντως χαθηκαμε, ευχομαι σε ολες καλη επιτυχια στα επομενα τους βηματα

εγω εκανα το χειρουργειο, ειμαι σε φαση ρυθμισης του θυρεοειδη αλλα και σε φαση αρνησης, δεν εχουμε κανει επαναληπτικα, δε ξερω τι γινεται, φοβαμαι οτι θα τα κανουμε και θα ειναι χειροτερα απο πριν, πρεπει σε καποια φαση να το ξεπερασω αυτο

 

τζιορτζινα μου χαιρομαι που εισαι καλυτερα και αισιοδοξη κοριτσι μου, ετσι να συνεχισεις, το αυτοανοσο το ηξερες ή τωρα το ανακαλυψατε?

κριστινα ασε αυτο που ρωτανε συνεχως για παιδι δεν το αντεχω, ουτε μας ξερει κανεις κατι και ουτε θελουμε να μαθει

 

Winspert και εμεις παρομοια περιπτωση, με αρχικο αριθμο 20εκ και φυσιολογικες ορμονικες, προβλημα μονο στην κινητικοτητα, φτασαμε στο 0 με σπερματιδες, στο 1,5εκ και στο 1-2 σε καθε οπτικο πεδιο, κανενας γιατρος μας δεν ξερει να μας πει τι γινεται, μας δωσανε προφερτιλ και επαναληψη ολων τον εξετασεων μηπως και εγινε καποιο λαθος

μηπως στην περιπτωση σας επηρεασε η αντιβιωση? γιατι η αντιβιωση οπως μας ειπε ο ουρολογος μας μειωνει τον αριθμο, ειχαμε και εμεις ανεβασμενα πυοσφαιρια σε καποια φαση αλλα δεν του εδωσε για να μην επηρεασει κι αλλο την κατασταση αφου οι καλλιεργειες βγαιναν καθαρες

Εμεις ακομα δεν εχουμε παρει αποτελεσματα του 2ου σπερμ. Ελπιζω να ειχε γινει λαθος στο πρωτο! Αντιβιωση δεν εχουμε παρει ακομα! Μονο αργινινη κ καρνιτινη επαιρνε αλλα που να ξεραμε οτι υπηρχε αλλο προβλημα! Στην αναμονη λοιπον! Αραγε με ενα σπερματοζωαριο τι γινεται? Δημιουργουνται αλλα δε βγαινουν προς τα εξω? Ή δεν παραγονται καθολου? Αναμονη....

Link to comment
Share on other sites

[/b]Guinevere μου πως πήγε το χειρουργείο; Σε καταλαβαίνω κ εγω τώρα που θα ξανακάνω με έπιασε πανικός ενώ ήμουν καλα τόσο καιρό! Αλλα είπαμε το παλεύω!!! Αυτό να κανεις κ εσυ... Μπες σε πρπγραμμα!!

Οχι το ήξερα το αυτοάνοσο αλλα δεν έδωσα όση σημασία θα έπρεπε... αυτή τη φορά είδα παραπάνω γιατρούς δεν είχα πρόβλημα ας πούμε με το θυρεοειδή αλλα πρέπει η ορμόνη να πέσει κατω απο το 2 όποτε ξεκινάω χαπάκι!! :) καλο κουράγιο και ψυχραιμία!!

 

loullou καλή επιτυχία σου εύχομαι να πανε όλα καλα!! Αφού εχετε στα μπουκαλάκια μια χαρά! Τι πρωτόκολλο κανεις;

 

Μαντόνα θα ήθελα πολυ να ακούσω νέα σου!!! Και απο τη silkie;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

[/b]Guinevere μου πως πήγε το χειρουργείο; Σε καταλαβαίνω κ εγω τώρα που θα ξανακάνω με έπιασε πανικός ενώ ήμουν καλα τόσο καιρό! Αλλα είπαμε το παλεύω!!! Αυτό να κανεις κ εσυ... Μπες σε πρπγραμμα!!

Οχι το ήξερα το αυτοάνοσο αλλα δεν έδωσα όση σημασία θα έπρεπε... αυτή τη φορά είδα παραπάνω γιατρούς δεν είχα πρόβλημα ας πούμε με το θυρεοειδή αλλα πρέπει η ορμόνη να πέσει κατω απο το 2 όποτε ξεκινάω χαπάκι!! :) καλο κουράγιο και ψυχραιμία!!

 

loullou καλή επιτυχία σου εύχομαι να πανε όλα καλα!! Αφού εχετε στα μπουκαλάκια μια χαρά! Τι πρωτόκολλο κανεις;

 

Μαντόνα θα ήθελα πολυ να ακούσω νέα σου!!! Και απο τη silkie;)

 

 

Vraxi protokolo! Tha kana tis puregon, tis gnorizete??? Tin proigoumeni fora eperna gonal Kai piga poli kala... Einai misi timi autes Kai anisixo... Giati tosi diafora stin timi...

Link to comment
Share on other sites

Loullou μου καλή επιτυχία !!!!!!! Με το καλο όλα να σας

Guinevere σιδερένια κορίτσι . Θα σου ερθει η όρεξη στην πορεία ... ζήσε τωρα τη φάση σου !!!

 

Κορίτσια πιστεύω ότι όλα γίνονται , θετική ενέργεια σε όλες !!!

Link to comment
Share on other sites

Hello koritsia kai apo mena ! Avrio ksekino dinamika Gia tin nea man prospathia!!! 3 mines profertil Kai apotelesma 0 . Eftixos exoume at mpoukalakia mas Kai parakalo ton theo na exei kala spermatozoaria Mesa...... Kali sinexia koritsia tha sas kratao enimeres!!!

Σου εύχομαι καλή επιτυχία μέσα από την καρδιά μου!!!💜 περιμένουμε νέα σου...

Link to comment
Share on other sites

[/b]Guinevere μου πως πήγε το χειρουργείο; Σε καταλαβαίνω κ εγω τώρα που θα ξανακάνω με έπιασε πανικός ενώ ήμουν καλα τόσο καιρό! Αλλα είπαμε το παλεύω!!! Αυτό να κανεις κ εσυ... Μπες σε πρπγραμμα!!

Οχι το ήξερα το αυτοάνοσο αλλα δεν έδωσα όση σημασία θα έπρεπε... αυτή τη φορά είδα παραπάνω γιατρούς δεν είχα πρόβλημα ας πούμε με το θυρεοειδή αλλα πρέπει η ορμόνη να πέσει κατω απο το 2 όποτε ξεκινάω χαπάκι!! :) καλο κουράγιο και ψυχραιμία!!

 

loullou καλή επιτυχία σου εύχομαι να πανε όλα καλα!! Αφού εχετε στα μπουκαλάκια μια χαρά! Τι πρωτόκολλο κανεις;

 

Μαντόνα θα ήθελα πολυ να ακούσω νέα σου!!! Και απο τη silkie;)

 

τζιορτζινα μου καλα πηγε το χειρουργειο ευτυχως, απο οτι καταλαβα μου κανεις παρεα στη ρυθμιση της θυροξινης! και μενα ο στοχος ειναι 0,8-1,5 το πολυ μου ειπαν οι γιατροι, προς το παρον τελευταια εξεταση ειχα 8,51!!!ευχομαι να ειναι τυχερη η προσπαθεια σας κοριτσι μου και μονο χαρες να εχεις απο δω και περα

 

λουλου75 καλη επιτυχια ολα να πανε σουπερ και να εχεις θετικα αποτελεσματα! μη βλεπεις τιμες σε φαρμακα και να αγχωνεσαι τζαμπα, ειναι καλες και αυτες και μια χαρα θα τα πας!κλεισαμε και εμεις 6 μηνες προφερτιλ και συνεχιζουμε αλλα δεν εχω ιδεα τι μπορει να εκαναν, παντως στο μηνα χρησης τους δεν ειχαν κανει τπτ, ιδια αποτελεσματα, 1-2 σε καθε οπτικο πεδιο

 

κριστινα μου σε ευχαριστω πολυ, αχ αυτη η θετικη ενεργεια μια μας ερχεται μια μας φευγει, να δουμε τι θα την κανουμε!

 

Winspert καλα αποτελεσματα, ευχομαι να ηταν καποιο λαθος και να βρεθει η ακρη

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια γεια σας κ παλι! Σημερα πηραμε τα αποτελεσματα του 2ου σπερμοδιαγραμματος! Αυτη τη φορα βρεθηκαν μερικες χιλιαδες σπερματοζωαρια! Σαφως καλυτερα απο το 1 που βρεθηκε στο προηγουμενο ομως κ παλι οχι αρκετο για να συλλαβουμε με φυσικο τροπο! Δεν ξερω τι πρεπει να κανω? Να χαρω που υπαρχουν μερικα ή θα ηταν προτιμοτερο να ειχε αζωοσπερμια αποφρακτικου τυπου κ με αντιβιωση να διορθωνοταν το προβλημα κ να εβγαιναν προς τα εξω? Να σημειωσω πως βρεθηκε κ Mycoplasma hominis ! Ξερει καποια να μου πει τι κανει αυτο στο σπερμα? Κ λιγα πυοσφαιρια! Κλεισαμε ραντεβου αμεσως σε ουρολογο ανδρολογο κ αυριο το πρωι θα παμε! Οποτε αυριο θα εχω νεοτερα! Αν αργησω να γραψω θα σημαινει οτι ειμαι πολυ χαλια! :-(:?:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια γεια σας κ παλι! Σημερα πηραμε τα αποτελεσματα του 2ου σπερμοδιαγραμματος! Αυτη τη φορα βρεθηκαν μερικες χιλιαδες σπερματοζωαρια! Σαφως καλυτερα απο το 1 που βρεθηκε στο προηγουμενο ομως κ παλι οχι αρκετο για να συλλαβουμε με φυσικο τροπο! Δεν ξερω τι πρεπει να κανω? Να χαρω που υπαρχουν μερικα ή θα ηταν προτιμοτερο να ειχε αζωοσπερμια αποφρακτικου τυπου κ με αντιβιωση να διορθωνοταν το προβλημα κ να εβγαιναν προς τα εξω? Να σημειωσω πως βρεθηκε κ Mycoplasma hominis ! Ξερει καποια να μου πει τι κανει αυτο στο σπερμα? Κ λιγα πυοσφαιρια! Κλεισαμε ραντεβου αμεσως σε ουρολογο ανδρολογο κ αυριο το πρωι θα παμε! Οποτε αυριο θα εχω νεοτερα! Αν αργησω να γραψω θα σημαινει οτι ειμαι πολυ χαλια! :-(:?:

 

Καλησπέρα! Είναι πολύ καλύτερα να υπάρχουν σπεματοζωάρια παρα αζωοσπερμία γιατι δυστυχώς δεν διορθώνεται με αντιβίωση. Λογικά θα σας το πει και ο ανδρολόγος. Πρόσπαθησε να είσαι αισιόδοξη. Σας εδωσε αντιβίωση για το μυκόπλασμα; τι σας ειπε;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Georgina84! Πηγαμε σημερα στον ουρολογο! Επειδη εχει καλες ορμονολογικες εξετασεις,καλη κλινικη εικονα κ απο την αλλη μυκοπλασμα κ πυοσφαιρια μας ειπε πως ελπιζει να εχει δημιουργηθει καποια φλεγμονη κ να εχει μερικως φραξει καπου! Εδωσε στον αντρα μου 3 μηνες αντιβιωση,διαφορετικη για καθε μηνα κ εμενα αγωγη για 8 μερες! Μετα το τριμηνο καλλιεργεια για να δουμε αν νικησαμε το μυκοπλασμα κ στι 6μηνο σπερμοδιαγραμμα για να δουμε τι καταφεραμε! Υπαρχουν ελπιδες μας ειπε αλλα αν δε γινει κατι συνεχιζουμε στο πλαν Β! Εν τω μεταξυ θα εχουμε κανει τις απαραιτητες θεραπειες,θα κανουμε κ ελεγχο στο dna αν χρειαστει κ θα παμε για εξωσωματικη! Πλεον δε με τρομαζει τοσο η εξωσωματικη οσο το οτι πρεπει να περιμενω τουλαχιστον 6 μηνες να δω αν καταφεραμε το επιθυμητο! Ειμαι 33 χρονων κ αισθανομαι οτι φευγει ο καιρος για πλακα! Κ επισης μου ειπε να μην προσπαθουμε αυτο το διαστημα για μωρο γιατι αν 1 στο εκατομ. συλλαβω θα υπαρχει κινδυνος με το μυκοπλασμα! Προχωραμε,δε γινεται αλλιως! Ευκαιρια να το ριξω στη γυμναστικη τωρα που δεν θα "αγχωνομαι" μηπως ειμαι εγγυος κ συμβει κατι,μηπως χασω κ κανα 4αρι κιλα να ειμαι ετοιμη για την επερχομενη εγγυμοσυνη😉 Σωστα κοριτσια!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Georgina84! Πηγαμε σημερα στον ουρολογο! Επειδη εχει καλες ορμονολογικες εξετασεις,καλη κλινικη εικονα κ απο την αλλη μυκοπλασμα κ πυοσφαιρια μας ειπε πως ελπιζει να εχει δημιουργηθει καποια φλεγμονη κ να εχει μερικως φραξει καπου! Εδωσε στον αντρα μου 3 μηνες αντιβιωση,διαφορετικη για καθε μηνα κ εμενα αγωγη για 8 μερες! Μετα το τριμηνο καλλιεργεια για να δουμε αν νικησαμε το μυκοπλασμα κ στι 6μηνο σπερμοδιαγραμμα για να δουμε τι καταφεραμε! Υπαρχουν ελπιδες μας ειπε αλλα αν δε γινει κατι συνεχιζουμε στο πλαν Β! Εν τω μεταξυ θα εχουμε κανει τις απαραιτητες θεραπειες,θα κανουμε κ ελεγχο στο dna αν χρειαστει κ θα παμε για εξωσωματικη! Πλεον δε με τρομαζει τοσο η εξωσωματικη οσο το οτι πρεπει να περιμενω τουλαχιστον 6 μηνες να δω αν καταφεραμε το επιθυμητο! Ειμαι 33 χρονων κ αισθανομαι οτι φευγει ο καιρος για πλακα! Κ επισης μου ειπε να μην προσπαθουμε αυτο το διαστημα για μωρο γιατι αν 1 στο εκατομ. συλλαβω θα υπαρχει κινδυνος με το μυκοπλασμα! Προχωραμε,δε γινεται αλλιως! Ευκαιρια να το ριξω στη γυμναστικη τωρα που δεν θα "αγχωνομαι" μηπως ειμαι εγγυος κ συμβει κατι,μηπως χασω κ κανα 4αρι κιλα να ειμαι ετοιμη για την επερχομενη εγγυμοσυνη😉 Σωστα κοριτσια!!!

 

Ωραια τωρα εχεις ενα προγραμμα ολα καλα θα πανε μην αγχωνεσαι!! Περναει ο καιρος γρηγορα θα δεις... κι εγω 32 ειμαι!! Δεν τιποτα η εξωσωματικη οσο η αναμονή που εχες κατα διαστήματα. Καλη τυχη σου ευχομαι!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Georgina84! Πηγαμε σημερα στον ουρολογο! Επειδη εχει καλες ορμονολογικες εξετασεις,καλη κλινικη εικονα κ απο την αλλη μυκοπλασμα κ πυοσφαιρια μας ειπε πως ελπιζει να εχει δημιουργηθει καποια φλεγμονη κ να εχει μερικως φραξει καπου! Εδωσε στον αντρα μου 3 μηνες αντιβιωση,διαφορετικη για καθε μηνα κ εμενα αγωγη για 8 μερες! Μετα το τριμηνο καλλιεργεια για να δουμε αν νικησαμε το μυκοπλασμα κ στι 6μηνο σπερμοδιαγραμμα για να δουμε τι καταφεραμε! Υπαρχουν ελπιδες μας ειπε αλλα αν δε γινει κατι συνεχιζουμε στο πλαν Β! Εν τω μεταξυ θα εχουμε κανει τις απαραιτητες θεραπειες,θα κανουμε κ ελεγχο στο dna αν χρειαστει κ θα παμε για εξωσωματικη! Πλεον δε με τρομαζει τοσο η εξωσωματικη οσο το οτι πρεπει να περιμενω τουλαχιστον 6 μηνες να δω αν καταφεραμε το επιθυμητο! Ειμαι 33 χρονων κ αισθανομαι οτι φευγει ο καιρος για πλακα! Κ επισης μου ειπε να μην προσπαθουμε αυτο το διαστημα για μωρο γιατι αν 1 στο εκατομ. συλλαβω θα υπαρχει κινδυνος με το μυκοπλασμα! Προχωραμε,δε γινεται αλλιως! Ευκαιρια να το ριξω στη γυμναστικη τωρα που δεν θα "αγχωνομαι" μηπως ειμαι εγγυος κ συμβει κατι,μηπως χασω κ κανα 4αρι κιλα να ειμαι ετοιμη για την επερχομενη εγγυμοσυνη😉 Σωστα κοριτσια!!!

 

τα νεα σας ειναι θετικα Winspert, ευτυχως που βρεθηκε αριθμος γιατι η αζωοσπερμια ειναι πιο δυσκολο μονοπατι, ευχομαι να πανε ολα καλα με τη θεραπεια και να δειτε βελτιωση, παντως τα μικροβια επηρεαζουν τον αριθμο, εσυ εχεις κανει καλλιεργεια;

Link to comment
Share on other sites

τα νεα σας ειναι θετικα Winspert, ευτυχως που βρεθηκε αριθμος γιατι η αζωοσπερμια ειναι πιο δυσκολο μονοπατι, ευχομαι να πανε ολα καλα με τη θεραπεια και να δειτε βελτιωση, παντως τα μικροβια επηρεαζουν τον αριθμο, εσυ εχεις κανει καλλιεργεια;

Δεν εχω κανει εγω κατι! Αυτο φαινεται στη γυναικα με εξεταση ουρων ή στο κλασικο τεστ παπ? Ουρων ειχα κανει πριν κανα μηνα για να δω αν ειχα ουρολοιμωξη κ μου ειπαν οτι ειχε βγει καθαρη! Παρ ολα αυτα παιρνω κ εγω βιμπραμισιν για 8 μερες! Ετσι μας ειπε ο ουρολογος!Μακαρι παναγια μου να δουμε βελτιωση! Ξερει καποια κοπελα καποια περιπτωση οπου μετα απο θεραπεια να αυξηθηκε ο αριθμος των σπερματοζωαριων?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια winspert αφού υπάρχουν σπερματοζωάρια μην μιλάς καθόλου . Είστε τυχεροί πολυ . Τωρα για τον χρόνο που περνάει άστο ... όλες αυτο σκεφτόμαστε . Εγώ μετανιώνω απίστευτα γιατι είμαι αρκετά χρονια παντρεμένη και στην αρχή το είχαμε πάρει πολυ χαλαρά ενώ στο βάθος ξέραμε ότι με έναν ορχή ίσως κάτι να μην παει καλα . Κ όμως περίμενα 2χρονι; για να ψαχτούμε και τωρα είμαστε στον δεύτερο χρόνο που περιμένουμε . Δηλαδη 4 χρονια χαμένα . Κ γω 32 και μερικές φορές όταν το σκέφτομαι με πιάνουν κρίσεις πανικού .... ειδικά όταν μαθαίνω για νέες εγκυμοσύνες , Δεν ξέρω . Το παθαίνετε κ σεις;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια winspert αφού υπάρχουν σπερματοζωάρια μην μιλάς καθόλου . Είστε τυχεροί πολυ . Τωρα για τον χρόνο που περνάει άστο ... όλες αυτο σκεφτόμαστε . Εγώ μετανιώνω απίστευτα γιατι είμαι αρκετά χρονια παντρεμένη και στην αρχή το είχαμε πάρει πολυ χαλαρά ενώ στο βάθος ξέραμε ότι με έναν ορχή ίσως κάτι να μην παει καλα . Κ όμως περίμενα 2χρονι; για να ψαχτούμε και τωρα είμαστε στον δεύτερο χρόνο που περιμένουμε . Δηλαδη 4 χρονια χαμένα . Κ γω 32 και μερικές φορές όταν το σκέφτομαι με πιάνουν κρίσεις πανικού .... ειδικά όταν μαθαίνω για νέες εγκυμοσύνες , Δεν ξέρω . Το παθαίνετε κ σεις;

 

Αχ βρε κριστινακι αν το παθαίνουμε;;;!! Συνεχεια γύρω μου λες και γίνεται επίτηδες. Και το χειρότερο ειναι όταν ακούω ότι "ήρθε καταλαθος" "δεν θέλαμε τώρα" και για καταστάσεις τραγικές σε σπίτια άντρας να χτυπάει τη γυναίκα του η ίδια μετά να χτυπάει το παιδί της και να περιμένει τώρα το δεύτερο. Και λίγα λέω... λογικά φίλες σου κι εσένα με παιδιά να μιλάνε ασταμάτητα για εκείνα και καλα κάνουν βέβαια. Πολλά!! Περνάνε τα χρόνια σίγουρα αλλα δεν είμαστε και μεγάλες ρε παιδί μου, άλλες κάνουν στα 40 παιδιά!! Είμαστε στην κατάλληλη ηλικία ετσι να σκέφτεσαι!! Ώριμες και οχι παιδάκια να μη ξέρουμε τι μας γίνεται...

Όλα καλα θα μας πανε στο τέλος!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια winspert αφού υπάρχουν σπερματοζωάρια μην μιλάς καθόλου . Είστε τυχεροί πολυ . Τωρα για τον χρόνο που περνάει άστο ... όλες αυτο σκεφτόμαστε . Εγώ μετανιώνω απίστευτα γιατι είμαι αρκετά χρονια παντρεμένη και στην αρχή το είχαμε πάρει πολυ χαλαρά ενώ στο βάθος ξέραμε ότι με έναν ορχή ίσως κάτι να μην παει καλα . Κ όμως περίμενα 2χρονι; για να ψαχτούμε και τωρα είμαστε στον δεύτερο χρόνο που περιμένουμε . Δηλαδη 4 χρονια χαμένα . Κ γω 32 και μερικές φορές όταν το σκέφτομαι με πιάνουν κρίσεις πανικού .... ειδικά όταν μαθαίνω για νέες εγκυμοσύνες , Δεν ξέρω . Το παθαίνετε κ σεις;

Κ εγω αισθανομουν οτι επρεπε να εχουμε ψαχτει νωριτερα αλλα παντα ολοι φωναζουν! Οχι ακομα,ειναι νωρις,να περασει ενας χρονος.......αν περιμενα να περασει χρονος θα ειχα χασει αλλους 3 με 4 μηνες! Φυσικα κ με πιανουν κρισεις πανικου κ φυσικα φρικαρω που μαθαινω συνεχεια για εγκυμοσυνες! Κ φυσικα χαιρομαι αλλα παιζει πολυ αυτο το" Δεν το ειχαμε σχεδιασει,ετυχε"! Κ ακουσα κ το κορυφαιο απο φιλη που της ετυχαν πραγματικα κ οι δυο εγκυμοσυνες γιατι δεν ξερουν να προσεχουν κ να μην πινουν μεχρι αηδιας: να σου πω τη συνταγη!!!! Την ξερω βρε κοπελια,εσυ ξερεις τη συνταγη να μη μενεις εγκυος οποτε να ναι αλλα οποτε θες???? Ελεος πια! Δεν πειραζει.....καλα να ειμαστε ολοι! Απλα δεν ξερω τι να απαντησω την επομενη φορα που θα μου πουν αδιακριτως,αντε τι καθεστε δε θα κανετε κανα παιδακι???😢 Με καταλαβαινετε,ετσι?

Link to comment
Share on other sites

Αχ ... αυτο τουλάχιστον εδώ το θετικό ειναι ότι καταλαβαινόμαστε απόλυτα .....

Όπως σας είπα είμαστε παντρεμένοι τωρα αρκετά χρονια . Φέτος πήγα σε 4 γάμους το καλοκαίρι ... όλες τωρα εγκυμονούν .ενταξει ... δεν ειναι ότι βγάζω κακιά οχι προς θεού απλά δεν μπορώ να εξηγήσω ρε κορίτσια τι με πιάνει ... μια απογοήτευση , άγχος . Σήμερα πάλι είχα κλειστεί στο γραφείο κ έκλαιγα . Σκεφτόμουν πάλι διαφορα .

Πάντα έλεγα ότι δεν ήθελα να κανω παιδι αμέσως μετα τον γάμο , αλλα τωρα βλέπω ότι δεν ήταν επιλογή μου ούτως η άλλως .

Link to comment
Share on other sites

Απλα δεν ξερω τι να απαντησω την επομενη φορα που θα μου πουν αδιακριτως,αντε τι καθεστε δε θα κανετε κανα παιδακι???😢 Με καταλαβαινετε,ετσι?

 

Η υπογονιμότητα είναι ένα δύσκολο μονοπάτι που θέλει πολύ υπομονή - επιμονή και αντοχή, μην κάθεσαι να αναλλώνεσαι με τον κάθε ένα που σου λέει το κοντό και το μακρύ του, κάνε focus στον στόχο σου, (όλες βασικά αυτό να κάνετε) και μην δίνεις σημασία. Αν πρέπει κάτι να απαντήσεις οπωσδήποτε σε αυτές τις ερωτήσεις πες απλά πως δεν θελετε παιδί ακόμα, χαμογέλασε και φύγε..δεν χρειάζεται να ξέρουν. (χειρότερα είναι όταν ξέρουν).

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!πως ειστε? ευχομαι να ειστε στη φαση θετικη σκεψη!

 

εγκυμοσυνες γυρω μας πολλες, οπως ειπε και η τζορτζινα λες και ειναι επιτηδες αχαχααχαχααχ, παλια και μενα με επιανε το παραπονο, το κλαμα κτλ, πλεον παει το κλαμα, δεν υπαρχει λογος κοριτσια, αυτο που ειπε η κοτσιφικος, να επικεντρωθουμε οσο μπορουμε στους δικους μας στοχους που ειναι και δυσκολοι, ενα παραπονο υπαρχει δε λεω, ειδικα οταν βλεπω γονεις που δεν πρεπει καν να λεγονται γονεις, αλλα δυστυχως και η αδικια ειναι μεσα στη ζωη, τωρα για τις εξυπνες φιλες μας ή συγγενεις μας που ολο ρωτανε και λενε, τι να πω, αχαρακτηριστοι, λεπτοτητα καμια, η νεα μου ατακα προς αυτους ειναι: θα το παραγγειλω, πως το θελουμε? προς το παρον επιασε, εχει κανα τριμηνο δε μας ζαλησε κανεις τους

 

κριστινακ προσπαθησε κοριτσι μου να μη σκεφτεσαι τα παλια και τα αν, μονο κακο σου κανουν, εισαι στο τωρα, τωρα παλευεται, και θα νικησετε, ετσι να σκεφτεσαι, οτι εγινε εγινε δν αλλαζει

 

α και τι παθατε με τις ηλικιες??? μια χαρα ειστε ολες, νεοτατες!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω κανει εγω κατι! Αυτο φαινεται στη γυναικα με εξεταση ουρων ή στο κλασικο τεστ παπ? Ουρων ειχα κανει πριν κανα μηνα για να δω αν ειχα ουρολοιμωξη κ μου ειπαν οτι ειχε βγει καθαρη! Παρ ολα αυτα παιρνω κ εγω βιμπραμισιν για 8 μερες! Ετσι μας ειπε ο ουρολογος!Μακαρι παναγια μου να δουμε βελτιωση! Ξερει καποια κοπελα καποια περιπτωση οπου μετα απο θεραπεια να αυξηθηκε ο αριθμος των σπερματοζωαριων?

 

Winspert με καλλιεργεια κολπικου υγρου φαινονται τα μικροβια, θελει προσοχη μην κολλαει ο ενας τον αλλον και γινει κυκλος η υποθεση, τα περασαμε και εμεις με το ουρεοπλασμα

Link to comment
Share on other sites

Winspert με καλλιεργεια κολπικου υγρου φαινονται τα μικροβια, θελει προσοχη μην κολλαει ο ενας τον αλλον και γινει κυκλος η υποθεση, τα περασαμε και εμεις με το ουρεοπλασμα

Ελπίζω οτι με την αγωγη που μου εδωσε κ εμενα θα ειμαι ενταξει! 8 μερες βιμπραμισιν! Ρωτησα κ τον γυναικολογο μου κ μου ειπε οτι ειναι ενταξει! Τωρα βεβαια δε χανω κατι καποια στιγμη να το κοιταξω! Σκεφτομαι να κανω κ ο,τι αλλη εξεταση μπορω για να μην αφηνουμε το χρονο ανεκμεταλλευτο! Ορμονες κ ό,τι αλλο μου πει ο γιατρος μου,ωστε οπως κ να εχει να ειμαι ετοιμη για ο,τι χρειαστει!

 

Οσο για την ηλικια guinevere,ξερω οτι δεν ειμαι πολυ μεγαλη αλλα οταν θελεις ηδη απο χρονια παιδια κ ελεγες παντα οτι θα ηθελες μεχρι τα 30 να εχεις ολοκληρωσει την οικογενεια σου κ εχεις φτασει 32 κ δεν εχεις ξεκινησει,τρομαζεις λιγο! Απλα τα πραγματα δεν ερχονται παντα οπως τα θες! Με τον αντρα μου ειμαστε μαζι 17 χρονια κ μολις ενα χρονο παντρεμενοι! Δεν ηταν ευκολο να παντρευτουμε νωριτερα! Δεν πειραζει ομως! Σημασια εχει να ειμαστε ολοι καλα κ να προσπαθουμε πολυ για αυτα που θελουμε πραγματικα! Κ εμεις εδω θελουμε ολες πολυ παιδακια! Ευχομαι ολες συντομα μανουλες!!!

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω οτι με την αγωγη που μου εδωσε κ εμενα θα ειμαι ενταξει! 8 μερες βιμπραμισιν! Ρωτησα κ τον γυναικολογο μου κ μου ειπε οτι ειναι ενταξει! Τωρα βεβαια δε χανω κατι καποια στιγμη να το κοιταξω! Σκεφτομαι να κανω κ ο,τι αλλη εξεταση μπορω για να μην αφηνουμε το χρονο ανεκμεταλλευτο! Ορμονες κ ό,τι αλλο μου πει ο γιατρος μου,ωστε οπως κ να εχει να ειμαι ετοιμη για ο,τι χρειαστει!

 

Οσο για την ηλικια guinevere,ξερω οτι δεν ειμαι πολυ μεγαλη αλλα οταν θελεις ηδη απο χρονια παιδια κ ελεγες παντα οτι θα ηθελες μεχρι τα 30 να εχεις ολοκληρωσει την οικογενεια σου κ εχεις φτασει 32 κ δεν εχεις ξεκινησει,τρομαζεις λιγο! Απλα τα πραγματα δεν ερχονται παντα οπως τα θες! Με τον αντρα μου ειμαστε μαζι 17 χρονια κ μολις ενα χρονο παντρεμενοι! Δεν ηταν ευκολο να παντρευτουμε νωριτερα! Δεν πειραζει ομως! Σημασια εχει να ειμαστε ολοι καλα κ να προσπαθουμε πολυ για αυτα που θελουμε πραγματικα! Κ εμεις εδω θελουμε ολες πολυ παιδακια! Ευχομαι ολες συντομα μανουλες!!!

Ωραια ειμαι εγω! Μου κοβω κ χρονια! 33 ειμαι,που μου ρθε το 32? Παλια.....

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω οτι με την αγωγη που μου εδωσε κ εμενα θα ειμαι ενταξει! 8 μερες βιμπραμισιν! Ρωτησα κ τον γυναικολογο μου κ μου ειπε οτι ειναι ενταξει! Τωρα βεβαια δε χανω κατι καποια στιγμη να το κοιταξω! Σκεφτομαι να κανω κ ο,τι αλλη εξεταση μπορω για να μην αφηνουμε το χρονο ανεκμεταλλευτο! Ορμονες κ ό,τι αλλο μου πει ο γιατρος μου,ωστε οπως κ να εχει να ειμαι ετοιμη για ο,τι χρειαστει!

 

Οσο για την ηλικια guinevere,ξερω οτι δεν ειμαι πολυ μεγαλη αλλα οταν θελεις ηδη απο χρονια παιδια κ ελεγες παντα οτι θα ηθελες μεχρι τα 30 να εχεις ολοκληρωσει την οικογενεια σου κ εχεις φτασει 32 κ δεν εχεις ξεκινησει,τρομαζεις λιγο! Απλα τα πραγματα δεν ερχονται παντα οπως τα θες! Με τον αντρα μου ειμαστε μαζι 17 χρονια κ μολις ενα χρονο παντρεμενοι! Δεν ηταν ευκολο να παντρευτουμε νωριτερα! Δεν πειραζει ομως! Σημασια εχει να ειμαστε ολοι καλα κ να προσπαθουμε πολυ για αυτα που θελουμε πραγματικα! Κ εμεις εδω θελουμε ολες πολυ παιδακια! Ευχομαι ολες συντομα μανουλες!!!

 

δεν εχεις ακουσει που λενε: ο ανθρωπος κανει σχεδια και ο Θεος γελα; κατι ξεραν οι παλιοι, και εγω ετσι ελεγα μεχρι τα 25-27 να κανω κανα παιδακι, εχει 3 χρονια και ακομα στο τιποτα, στις εξετασεις και στους γιατρους, αποφασισα με το να το σκεφτομαι μονο κακο μου κανει, ας σκεφτομαι καλυτερα το μελλον

να σου ευχηθω καλα αποτελεσματα σε οποια εξεταση και αν κανεις και ολα να πανε καλα!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...