Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Κορίτσια λίγο άσχετο αλλά ένα θέμα που με ενδιαφέρει και δεν έτυχε να δω αντίστοιχο στο φόρουμ!!

Υπάρχει καμιά κοπέλα η οποία να έκανε προσθετική στήθους (ένθεμα σιλικόνης) και μετά να έμεινε έγκυος?Αν ναι,θήλασε κανονικά?Και το..καινούριο στήθος υπέστη καμιά αλλαγή με την εγκυμοσύνη??

Είναι κάτι που σκέφτομαι πολλά χρόνια και θα ήθελα να το κάνω,αλλά αν περιμένω μέχρι να τελειώσω με τις εγκυμοσύνες ζήσε Μάη μου να φας τριφύλλι!'Αστε που τότε δεν θα μπορώ κι όλας,θα κυνηγώ παιδιά!!

Καμιά εμπειρία??

y5yep3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ίσα-ίσα που μετά τις εγκυμοσύνες το στήθος θα έχει μεγαλώσει και το πολύ-πολύ να χρειάζεσαι μια ανόρθωση! :D όσο για την σιλικόνη, ξέρω πως ευθύνεται για προβλήματα πέψης στη μητέρα και κυρίως στο παιδί.

 

δεν έχω κάνει προσθετική, έχω κάνει αφαίρεση ιναδενώματος (απλή επέμβαση χωρίς παρατράγουδα) πριν 2 χρόνια και μου πήρε 1,5 χρόνο για να συνέλθω. δεν ξέρω πόσο θα πάρει να συνέλθεις από προσθετική, ζήσε Μάη μου μάλλον.

το αγγελούδι μου, η ζωή μου όλη.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια λίγο άσχετο αλλά ένα θέμα που με ενδιαφέρει και δεν έτυχε να δω αντίστοιχο στο φόρουμ!!

Υπάρχει καμιά κοπέλα η οποία να έκανε προσθετική στήθους (ένθεμα σιλικόνης) και μετά να έμεινε έγκυος?Αν ναι,θήλασε κανονικά?Και το..καινούριο στήθος υπέστη καμιά αλλαγή με την εγκυμοσύνη??

Είναι κάτι που σκέφτομαι πολλά χρόνια και θα ήθελα να το κάνω,αλλά αν περιμένω μέχρι να τελειώσω με τις εγκυμοσύνες ζήσε Μάη μου να φας τριφύλλι!'Αστε που τότε δεν θα μπορώ κι όλας,θα κυνηγώ παιδιά!!

Καμιά εμπειρία??

 

Συγνώμη αν κατάλαβα καλά σε λίγο γεννάς, ποτε λές να την κάνεις? τωρα ή μετά τη γέννα? :confused:

 

Γιατί τωρα να κάνεις χειρουργείο είναι ΔΥΣΚΟΛΟ! δεν νομίζω να σε αναλάβει ΚΑΝΕΙΣ!:!:

 

Μετά τη γέννα πάλι αν έχεις προσωπικό στο σπίτι για τς δουλειές και νταντά για το μωρό τότε ναι θα μπορείς φαντάζομαι να την κάνεις, αλλά αν πρέπει εσυ να φροντίζεις το μωρο (θηλασμός, αλλαγές, κλπ) ακόμα και τις δουλειές του σπιτιού να μην έχεις το βρίσκω ΑΔΥΝΑΤΟ τουλάχιστον για το πρωτο διάστημα, μόνο το μωρό που θα πρέπει να σηκώνεις.................

 

όμως αν εσυ το θεωρείς προτεραιότητα ......... τι να πω..................

db0ip3.png

Link to comment
Share on other sites

Η κοπελα προφανως μιλαει για μετα την εγκυμοσυνη της και αν θα εχει θεμα στο μελλον με δευτερη,τριτη,τεταρτη εγκυμοσυνη κτλ.. ευκολονοητο..

 

myfavouritelullaby ειχα μια γνωστη μου που εκανε την επεμβαση 1 χρονο μετα αφου ειχε γεννησει και ταλαιπωρηθηκε κανα 4μηνο μετα. Βεβαια εχει κανει και δευτερο παιδακι αλλα εχουμε χαθει και δε ξερω τι εγινε στην δευτερη εγκυμοσυνη της με το στηθος..

Αν μπορεις ρωτα τον γιατρο σου καλυτερα που θα σου λυσει και διαφορες αποριες. Εκτος και αν υπαρχει καμια κοπελα απο δω να μας πει κι εμας να ξερουμε:P

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα βασιζόμουν απλά στο διαδίκτυο σαφώς, να ρωτήσεις και το γιατρό σου -ή και έναν πλαστικό, αλλά βρήκα αυτό το site που μπορεί να σου δώσει μια γενική εικόνα.

 

Μια προσωπική συμβουλή, αν και δεν έχω κάνει κάποια πλαστική επέμβαση (έχει κάνει φίλη μου και το έχω ζήσει από κοντά) είναι να ξεμπερδεύεις πρώτα με τις εγκυμοσύνες σου και τους θηλασμούς όσο μακριά και να σου ακούγεται για να έχει "καταλήξει" το στήθος σου σε κάποιο σχήμα και μέγεθος πριν επέμβει γιατρός. Για να γλιτώσεις περαιτέρω τυχόν διορθώσεις, το λέω και γιατί για κάποιες μερούλες μετά την πρώτη επέμβαση θα είσαι με σωληνάκι σε κάθε μαστό για να αποβάλλονται τα υγρά και θα χρειάζεσαι αυστηρή ξεκούραση.

Και φυσικά ότι τα επιθέματα χρειάζονται αλλαγή κάθε δεκαετία περίπου και ότι το τελικό σχήμα του στήθους το βλέπεις περίπου 5 με 6 μήνες μετά την πρώτη επέμβαση. Στην αρχή θα είναι λες και τα επιθέματα είναι στο θώρακά σου, μην τρομάξεις (η φίλη μου είχε φρικάρει εντελώς αν και ο γιατρός την είχε προετοιμάσει πολύ καλά). Είναι απλά μέχρι να μαλακώσει ο μυς και να "κατέβει" το επίθεμα.

8OgYp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εννοείται οτι αναφέρομαι στο μέλλον ρε κορίτσια,όπως είπε η carlita!Και μιλάμε σε κανένα χρόνο απο τώρα.Ρώτησα απο περιέργεια,μιας κ ήταν κάτι που ήθελα πάντα για τον εαυτό μου :oops: και αναρωτιόμουν πότε μπορώ..αλλά υποθέτω πως θα περιμένω!

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις!

y5yep3.png
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται οτι αναφέρομαι στο μέλλον ρε κορίτσια,όπως είπε η carlita!Και μιλάμε σε κανένα χρόνο απο τώρα.Ρώτησα απο περιέργεια,μιας κ ήταν κάτι που ήθελα πάντα για τον εαυτό μου :oops: και αναρωτιόμουν πότε μπορώ..αλλά υποθέτω πως θα περιμένω!

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις!

Καλημέρα και με το καλό το μωράκι σου να το δεχτείς στην αγκαλιά σου :)

Συγνώμη για την παρανόηση μ εμπερδεψε το θέμα "εγκυμοσύνη και προσθετική στήθους".

Πάντως , επειδη κι εγω το ειχα σκεφτεί κάποτε, θα σου πώ τη γνώμη μου, απόλαυσε και ζήσε αυτο που πρόκειται να σου συμβεί (η νέα ζωή με το μωράκι σου) , πίστεψέ με θα είναι τόσο συγκλονιστικό που το μυαλό σου θα είναι μόνο εκεί για ένα μεγάλο διάστημα, και μετά όταν θα μπορείς να αποσυμφορηθείς λίγο απο τις απαιτιτικές καταστάσεις του πρώτου καιρού (όσον αφορά κούραση, βάρη, ξενύχτια κλπ) , πας σε έναν ή και δυο καλούς πλαστικούς και ρωτάς και διασταυρώνεις απόψεις για να είσαι σίγουρη, οποτε με τη συμβουλή τους επιλέγεις και το καταλληλότερο χρονικό διάστημα για εσένα.

Υ.Γ. Εγω που είχα ρωτήσει θεωρητικά δεν εχεις πρόβλημα, όσον αφορα θηλασμούς κλπ, απλά είναι ταλαιπωρία που όταν έχεις οικογένεια να στηρίξεις είναι λίγο ζόρι.

Καλή επιτυχία εύχομαι για τη γέννηση του μωρού σου, με έναν πόνο και πάνω απόλα με ένα υγιές μωρό!

Ό,τι καλύτερο!!!

db0ip3.png

Link to comment
Share on other sites

Και φυσικά ότι τα επιθέματα χρειάζονται αλλαγή κάθε δεκαετία περίπου

Όχι, αυτό δεν είναι αλήθεια. Με τα νέα ενθέματα μπορεί να μη χρειαστεί ποτέ αντικατάσταση. Το έχει επιβεβαιώσει πλαστικός χειρουργός σε φίλη μου αλλά μπορείς να το δεις κι εδώ:

http://www.realself.com/question/breast-implants-replacement

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...