Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 455
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

geia sas koritsia eimai kainoyrgia sto forum, tha ithela na geniso sto attiko exete akoysta ton kirio grapsa; pos einai sa giatros;

 

Γεια σου!Εγώ έχω τον κ.Γράψα και είμαι ικανοποιημένη ως τώρα!Δεν έχω γεννήσει ακόμα οπότε δεν μπορώ να πω κάτι παραπάνω,θα ξέρω μετά τον Φεβρουάριο!Αν ψάξεις όμως στα θέματα,θα δεις πολλές αναφορές στον συγκεκριμένο γιατρό.Κι εγώ τον επέλεξα μέσα από το φόρουμ.

n0tup2.png και θηλάζουμε!!!:D

 

06.02.2011 Ήρθες καρδιά μου...

Link to comment
Share on other sites

Αυτα σκεφτομαι κ εγω κ η συζηγος παντως θα ακολουθησω την συμβουλη σου κ απο εβδομαδα που θα παμε στο γιατρο μας θα τον ρωτησω μηπως ειναι και αλλου.....

 

με το καλο να γεννησει η γυναικα:P σου αλλα βρε παιδια αυτα τα σκεφτονται απο την αρχη! ετσι πηγε κ ενας ξαδερφος του αντρα μου(που δεν ειναι κ στην καλυτερη οικονομικη κατασταση)χωρις να ρωτησει απολυτως τιποτα για αμοιβες. κ οταν ρωτησε (αφου ειχε γεννησει) την αμοιβη του γιατρου αντι να εχουν χαρα για το μωρο τους εκλαιγαν για τον λογαριασμο! 5χιλ ευρουλακια ζηταγε ο γιατρος:shock::shock::shock: συν ιδιωτικο μαιευτηριο :?:-?:?ενω εκεινοι νομιζαν οτι θα τους ξεγεννησει στο Αλεξανδρας :shock::shock::shock::shock::shock:

τα ρωτανε αυτα τα πραγματα απο πριν καλε!!!!!!!!!!!!!

age.png

το παιδι σου δεν ειναι η συνεχεια της ζωης σου,

ειναι η αφετηρια της δικης του ζωης!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

κοριτσια την βοηθεια σας

εμαθα οτι ειμαι εγκυος και θελω να κλεισω ραντεβου απογευμα στο Αττικο έπειδη δεν εχω ιδεα πως παει εκει στα απογευματινα ραντεβου εχει χρεωση?με ραντεβου πας μονο απογευμα?

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια καλησπερα!Μολις εμαθα κι εγω οτι ειμαι εγκυος (περιπου στον πρωτο) και η χαρα μου δεν περιγραφεται! Ομως ειμαι πολυ προβληματισμενη για το σε ποιον γιατρο να παω. Μενουμε μονο 5 μηνες Αθηνα και δεν γνωριζουμε πολλα ακομη. Εχω ακουσει πολυ καλα λογια για το ΑΤΤΙΚΟ και συγκεκριμενα για τον Γραψα και Χρελια. Τι προτεινεται? Εχουν δικο τους ιατρειο εξω? Πως θα κλεισω ραντεβου με καποιον απο τους 2? Σας ευχαριστω μεσα απο την καρδια μου για οποια πληροφορια μπορειτε να μου δωσετε. Να εχουμε ολες τελειομηνες εγκυμοσυνες. :)

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια καλησπερα!Μολις εμαθα κι εγω οτι ειμαι εγκυος (περιπου στον πρωτο) και η χαρα μου δεν περιγραφεται! Ομως ειμαι πολυ προβληματισμενη για το σε ποιον γιατρο να παω. Μενουμε μονο 5 μηνες Αθηνα και δεν γνωριζουμε πολλα ακομη. Εχω ακουσει πολυ καλα λογια για το ΑΤΤΙΚΟ και συγκεκριμενα για τον Γραψα και Χρελια. Τι προτεινεται? Εχουν δικο τους ιατρειο εξω? Πως θα κλεισω ραντεβου με καποιον απο τους 2? Σας ευχαριστω μεσα απο την καρδια μου για οποια πληροφορια μπορειτε να μου δωσετε. Να εχουμε ολες τελειομηνες εγκυμοσυνες. :)

 

Καλησπέρα!!!Με το καλό το μωράκι σου!!Εγώ όπου να'ναι θα γεννήσω στο Αττικό με τον κ.Γράψα!Το νοσοκομείο κατά τη γνώμη μου προσφέρει άψογο περιβάλλον (μένω 5 λεπτά από κει και έχω πάει να το δω πολλές φορές).Το καλό είναι ότι έχεις το μωράκι σου δίπλα σου και όταν πας σπίτι,έχεις μάθει να το φροντίζεις και δεν πελαγώνεις!Επίσης υποστηρίζουν πολύ τον θηλασμό!Όσο αφορά τους γιατρούς,έχω ακούσει πολύ καλά λόγια και για τους δύο.Προς το παρόν δεν έχω κάποιο παράπονο από τον Γράψα,περιμένω να δω πως θα τα πάει και στον τοκετό!Ο Γράψας με παρακολουθεί στο ιδιωτικό του ιατρείο ως τώρα αλλά μόλις κλείσω την 38η εβδομάδα,θα αρχίσει να με βλέπει στο Αττικό.Ό,τι άλλη πληροφορία χρειάζεσαι,εδώ είμαι!;) Καλή εγκυμοσύνη να έχεις!!

n0tup2.png και θηλάζουμε!!!:D

 

06.02.2011 Ήρθες καρδιά μου...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!!Με το καλό το μωράκι σου!!Εγώ όπου να'ναι θα γεννήσω στο Αττικό με τον κ.Γράψα!Το νοσοκομείο κατά τη γνώμη μου προσφέρει άψογο περιβάλλον (μένω 5 λεπτά από κει και έχω πάει να το δω πολλές φορές).Το καλό είναι ότι έχεις το μωράκι σου δίπλα σου και όταν πας σπίτι,έχεις μάθει να το φροντίζεις και δεν πελαγώνεις!Επίσης υποστηρίζουν πολύ τον θηλασμό!Όσο αφορά τους γιατρούς,έχω ακούσει πολύ καλά λόγια και για τους δύο.Προς το παρόν δεν έχω κάποιο παράπονο από τον Γράψα,περιμένω να δω πως θα τα πάει και στον τοκετό!Ο Γράψας με παρακολουθεί στο ιδιωτικό του ιατρείο ως τώρα αλλά μόλις κλείσω την 38η εβδομάδα,θα αρχίσει να με βλέπει στο Αττικό.Ό,τι άλλη πληροφορία χρειάζεσαι,εδώ είμαι!;) Καλή εγκυμοσύνη να έχεις!!

 

Aννούλα μου σε ευχαριστω παρα πολυ που μου απαντησες.Σου ευχομαι ολοψυχα να καλοδεχτεις με το καλο το μωρακι σου. Εγω ακομη δεν εχω παει στον γιατρο. Θελω να παω κι εγω στον Γραψα. Ξερεις τι ωρες λειτουργει το ιατρειο του? Στη Μιχαλακοπουλου σωστα? Να τον παρω αυριο στο τηλ του ιατρειου? Οτι μπορεις να μου πεις σχετικα με τον γραψα θα σου ειμαι υποχρεη! Εχω αγχωθει πολυ γιατι ειμαι μονη μου εδω, η μαμα μου ειναι μακρια και αστα... Σε ευχαριστω παρα πολυ για ολα!(ασχετο, ειναι μεγαλος σε ηλικια?)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Aννούλα μου σε ευχαριστω παρα πολυ που μου απαντησες.Σου ευχομαι ολοψυχα να καλοδεχτεις με το καλο το μωρακι σου. Εγω ακομη δεν εχω παει στον γιατρο. Θελω να παω κι εγω στον Γραψα. Ξερεις τι ωρες λειτουργει το ιατρειο του? Στη Μιχαλακοπουλου σωστα? Να τον παρω αυριο στο τηλ του ιατρειου? Οτι μπορεις να μου πεις σχετικα με τον γραψα θα σου ειμαι υποχρεη! Εχω αγχωθει πολυ γιατι ειμαι μονη μου εδω, η μαμα μου ειναι μακρια και αστα... Σε ευχαριστω παρα πολυ για ολα!(ασχετο, ειναι μεγαλος σε ηλικια?)

 

Δικιά μου κι εσύ!!!Και οι δικοί μου είναι Χαλκιδική ενώ εγώ Αθήνα (500+ χμ μακριά.... :cry: ) Ξέρω πως αισθάνεσαι...Λοιπόν,το ιατρείο του είναι στην Μιχαλακοπούλου 189,θα τον πάρεις απογευματάκι μετά τις 5 στο ιατρείο κι αν δεν τον βρεις,μπορείς να καλέσεις στο κινητό του (αν και συνήθως έχει εκτροπή και τον βρίσκεις πάντα).Τώρα όσο αφορά την ηλικία του,είναι 50 αλλά δεν του φαίνεται (είχαμε κάνει μια συζήτηση σχετικά την προηγούμενη φορά και το έμαθα χιχι).Είναι συζητήσιμος και χαλαρός!Δηλαδή δεν σε αγχώνει με διάφορες εξετάσεις,κάνει τα απαραίτητα.Απαντάει σε κάθε σου ερώτηση και έχει αρκετό χιούμορ!!Για αυχενική διαφάνεια,PAPP-A,Β επιπέδου και doppler σε στέλνει στο κέντρο ΠΡΟΓΕΝΕΣΙΣ το οποίο βρίσκεται στην Κερασούντος 4 αλλά και στον Πειραιά,Γρ.Λαμπράκη 128.Και από εκεί είμαι πολύ ευχαριστημένη καθώς σου δίνουν φωτογραφίες 3D και DVD!!Αυτά,αν έχεις κάποια άλλη απορία,μη διστάζεις!

n0tup2.png και θηλάζουμε!!!:D

 

06.02.2011 Ήρθες καρδιά μου...

Link to comment
Share on other sites

Δικιά μου κι εσύ!!!Και οι δικοί μου είναι Χαλκιδική ενώ εγώ Αθήνα (500+ χμ μακριά.... :cry: ) Ξέρω πως αισθάνεσαι...Λοιπόν,το ιατρείο του είναι στην Μιχαλακοπούλου 189,θα τον πάρεις απογευματάκι μετά τις 5 στο ιατρείο κι αν δεν τον βρεις,μπορείς να καλέσεις στο κινητό του (αν και συνήθως έχει εκτροπή και τον βρίσκεις πάντα).Τώρα όσο αφορά την ηλικία του,είναι 50 αλλά δεν του φαίνεται (είχαμε κάνει μια συζήτηση σχετικά την προηγούμενη φορά και το έμαθα χιχι).Είναι συζητήσιμος και χαλαρός!Δηλαδή δεν σε αγχώνει με διάφορες εξετάσεις,κάνει τα απαραίτητα.Απαντάει σε κάθε σου ερώτηση και έχει αρκετό χιούμορ!!Για αυχενική διαφάνεια,PAPP-A,Β επιπέδου και doppler σε στέλνει στο κέντρο ΠΡΟΓΕΝΕΣΙΣ το οποίο βρίσκεται στην Κερασούντος 4 αλλά και στον Πειραιά,Γρ.Λαμπράκη 128.Και από εκεί είμαι πολύ ευχαριστημένη καθώς σου δίνουν φωτογραφίες 3D και DVD!!Αυτά,αν έχεις κάποια άλλη απορία,μη διστάζεις!

Σε ευχαριστω παρα πολυ! Εμενα ειναι ολοι στα Ιωαννινα. Νιωθω πολυ καλυτερα που μου ειπες καλα λογια.! Θα τον παρω αυριο κιολας να κλεισω ραντεβου συντομα γιατι εχω και κατι πονακια στην κοιλια και τρομαζω! Ευχομαι να τα ξαναπουμε συντομα!! Να εισαι καλα κι εσυ και το μωρακι σου γλυκια μου!

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω παρα πολυ! Εμενα ειναι ολοι στα Ιωαννινα. Νιωθω πολυ καλυτερα που μου ειπες καλα λογια.! Θα τον παρω αυριο κιολας να κλεισω ραντεβου συντομα γιατι εχω και κατι πονακια στην κοιλια και τρομαζω! Ευχομαι να τα ξαναπουμε συντομα!! Να εισαι καλα κι εσυ και το μωρακι σου γλυκια μου!

 

Θα περιμένω νέα σου λοιπόν!!!Μην αγχώνεσαι για τα πονάκια,είναι φυσιολογικά! Ελπίζω να σου "κάνει" ο κ.Γράψας!!;)

n0tup2.png και θηλάζουμε!!!:D

 

06.02.2011 Ήρθες καρδιά μου...

Link to comment
Share on other sites

Για αυχενική διαφάνεια,PAPP-A,Β επιπέδου και doppler σε στέλνει στο κέντρο ΠΡΟΓΕΝΕΣΙΣ το οποίο βρίσκεται στην Κερασούντος 4 αλλά και στον Πειραιά,Γρ.Λαμπράκη 128.Και από εκεί είμαι πολύ ευχαριστημένη καθώς σου δίνουν φωτογραφίες 3D και DVD!!Αυτά,αν έχεις κάποια άλλη απορία,μη διστάζεις!

 

Βρε Αννούλα να σε ρωτήσω κάτι ?γιατί σε στέλνει έξω και δε σου τις κάνει στο Αττικό ? βέβαια δε σου δίνουν DVD αλλά γλυτώνεις αρκετά χρήματα

Link to comment
Share on other sites

Βρε Αννούλα να σε ρωτήσω κάτι ?γιατί σε στέλνει έξω και δε σου τις κάνει στο Αττικό ? βέβαια δε σου δίνουν DVD αλλά γλυτώνεις αρκετά χρήματα

 

Ε ξέρεις τώρα "τις συνεργασίες" που κάνουν μεταξύ τους!!Αν του πεις ότι έχεις οικονομικό πρόβλημα,δεν νομίζω να έχει αντίρρηση να τα κάνεις στο Αττικό.Τότε εμείς δεν είχαμε πρόβλημα,και ο άντρας μου προτιμούσε να γίνουν εκεί εξετάσεις μιας και είναι πιο εξειδικευμένο κέντρο και οι εξετάσεις αυτές είναι πολύ σημαντικές.

n0tup2.png και θηλάζουμε!!!:D

 

06.02.2011 Ήρθες καρδιά μου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ούτε και εμείς είχαμε οικονομικό πρόβλημα αλλά ο γιατρός μου , από μόνος του μου είπε να τις κάνω στο Αττικό

Όπως και να έχει … με το καλό να γεννήσεις και να είσαι σίγουρη ότι όλα θα πάνε καλά !

Link to comment
Share on other sites

Ούτε και εμείς είχαμε οικονομικό πρόβλημα αλλά ο γιατρός μου , από μόνος του μου είπε να τις κάνω στο Αττικό

Όπως και να έχει … με το καλό να γεννήσεις και να είσαι σίγουρη ότι όλα θα πάνε καλά !

 

Τι να πώ...Εξαρτάται από τον κάθε γιατρό και τις "συνεργασίες" που κάνει με κέντρα και άλλους γιατρούς.Μακάρι να πάνε όπως τα λες!!Να'σαι καλά!

n0tup2.png και θηλάζουμε!!!:D

 

06.02.2011 Ήρθες καρδιά μου...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ!ΠΟΣΑ ΠΑΙΡΝΕΙ Ο ΓΡΑΨΑΣ ΣΤΟ ΙΑΤΡΕΙΟ ΤΟΥ?ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΔΗΜΟΣΙΟΥ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΤΗΝ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΣΤΟ ΙΑΤΡΕΙΟ ΤΟΥ?

 

Σου έχω στείλει π.μ!;)

n0tup2.png και θηλάζουμε!!!:D

 

06.02.2011 Ήρθες καρδιά μου...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλησπέρα συγχαρητήρια στις νέες μαμάδες και γρήγορα να βρεθώ στη θέση σας!!!!!Ψάχνω εδω και πολλές μέρες μέσα στο forum για γιατρό στο ΑΤΤΙΚΟ αλλά πολύ συγκεκριμένες απαντήσεις δεν πήρα ίσα-ίσα πολύ συγκεχυμένες θα έλεγα!!:confused::confused:Η συννυφάδα μου έχει εκεί τον κύριο Τρακάκη...δυστυχώς είχε μια ατυχία που δεν ξέρουμε (προς το παρόν) αν είναι θέμα γιατρού ή τυχαίο γεγονος...έχασε το μωράκι 10 μέρες πριν κλείσει τον 8ο....δεν κατηγορώ τον άνθρωπο αλλά επειδή το συγκεκριμένο νοσοκομείο είναι πολύ κοντα στο σπίτι σκέφτομαι να πάω αλλά δεν ξέρω σε ποιον γιατρο....συχνότερα έπεσα πάνω στους Γράψα,Χρέλια,Σαλλούμ,Μπουρνά.Για τον κ.Χρέλια διάβασα οτι δέχεται μόνο δύσκολες περιπτώσεις αι συνήθως ΟΧΙ επίτοκους.Απ'τα ΄καλύτερα λόγια για τους κ. Γράψα και Μπουρνά...υπάρχει κάποια άλλη πιο πρόσφατη γνώμη;Κάποιος άλλος γιαρός;Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!;)

io6Qp3.png

g3BCp2.png

Link to comment
Share on other sites

MEINATE EYXAΡIΣTHMENEΣ AΠO TON K.ΓΡAΨA?

ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΟΥΣΕ ΣΤΗΝ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΜΕ ΥΠΕΡΗΧΟΥΣ ΣΤΟ ΑΤΤΙΚΟ Η ΣΕ ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΙΑΤΡΕΙΟ ΤΟΥ?

ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΙΜΕΣ ΠΟΥ ΚΥΜΑΙΝΟΜΑΣΤΕ?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

κορίτσια μήπως ξέρει και καμία να μου πεί πάνω - κάτω τις τιμές για τους γιατρούς του ΑΤΤΙΚΟ, γιατί ψάχνω να βρώ γιατρό και θα με βόλευε το νοσοκομείο αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Ηθελα να ρωτησω τα κοριτσια που γέννησαν στο Αττικο, τις μηνιαιες εξετάσεις (αίμα-ουρα) τις έκαναν μεσα στο νοσοκομειο ή εκτος?

 

Επισης,ρωταω και εδω γιατι στο θέμα που ανοιξα δεν υπηρξε ανταποκριση, γεννησε καμια κοπελα με τον Χαϊδόγιαννο ή τον Παπά? Μου συστησαν αυτους τους δυο και θελω γνωμες!

η κούκλα μου...18/8/2009

το αγορακι μου... 6/11/2012

Link to comment
Share on other sites

εγώ γέννησα εκεί αλλά τις μηνιαίες εξετ΄σεις τις έκανα στη βιοιατρική. τους μεγάλους υπερήχους τους έκανα στο αττικό με την κα Σούκα. τους γιατρούς που αναφέρεις δεν τους ξέρω για να σου πω

vyLxp3.pngG7Azp3.png

Link to comment
Share on other sites

Νελλίτσα ευχαριστω για την απαντηση.

Μαλλον κανεις δε τους ξέρει..καλό ειναι αυτο τωρα????

Θα κλεισω ραντεβου με τον Χαιδογιαννο για αρχή και βλέπουμε.

Ποιον γιατρο ειχες εσυ?

 

Το 1ο μου παιδάκι το γέννησα επαρχία,σε δημοσιο νοσοκομείο,όλες τις εξετάσεις αιματος+ουρων ,τις εκανα στο νοσοκομειο (κοστος μηδεν) για αυτο ρωταω για το Αττικο αν συμβαινει το ίδιο.Μάλλον οχι ομως.Δε βαριέσαι!

η κούκλα μου...18/8/2009

το αγορακι μου... 6/11/2012

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...