Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

"Πόσα κιλά έχεις πάρει ως τώρα;" ΓΚΡΡΡ....


Recommended Posts

Πρέπει μάλλον να υπενθυμίζουμε στις νέες κοπέλες πριν μείνουν έγκυες ότι εγκυμοσύνη και κιλά πάνε μαζί.....ανορεξική και έγκυος ΔΕΝ ΠΑΕΙ! Τα ανορεξικά μοντελα σελεμπριτιες που μένουν έγκυος και είναι σκελετοί με κοιλιά ΔΕΝ είναι υγιείς.

Φυσικά και υπάρχουν κοπέλες που τρώνε φυσιολογικά και δεν παίρνουν, αλλά αφού τρώνε δεν έχουν κανένα πρόβλημα. Το πρόβλημα ξεκινάει όταν αρχίζεις και κόβεις, κόβεις και χάνεις τον έλεγχο. Ούτε διαγωνισμός υπάρχει για την πιο αδύνατη έγκυο. Είναι μια χαρούμενη περίοδος για τη ζωή της γυναίκας, γιατί να την περνάει μέσα στην ανασφάλεια και τα νέυρα λόγω φαγητού και μόνο??? Μόνες μας καμιά φορά παιδευόμαστε χωρίς λόγο.

 

Κουνελιτσα,συμφωνω τοσο πολυ μαζι σου!

Και σκεψου οτι εγω ημουν μια εγκυος που εχασε τα απιστευτα κιλα..λογω εμετων μεχρι τελευταιας στιγμης!!

Νομιζει καμια κοπελα οτι χαιρομουν που ημουν σαν αυτα τα σκελετωμενα μοντελα με κοιλια που λες??

60 κιλα βγηκα απο το μαιευτηριο με υψος 1.74 και ενιωθα τοσο ασχημη και τοσο κουρασμενη!Κι ομως υπαρχουν εγκυμονουσες που αντι να χαιρονται την υγιη εγκυμοσυνη τους και το οτι παρολο που παιρνουν κιλακια την χαιρονται μεχρι τον τελευταιο μηνα...ζηλευουν τις εγκυους σαν εμενα που εχαναν κιλα λογω εμετων...αν ειναι δυνατον!!!κι ομως το εχω ακουσει και το εχω δει κι αυτο...!

Μην σκατε τα κιλα φευγουν οπως και μπαινουν...

Δεν γινεται κανενας διαγωνισμος οπως πολυ καλα λες!

Κοριτσια,μην σκατε αρκει να μην χαλασετε την υγεια σας με τα παραπανισια κιλα,απολαυστε μεχρι το επακρον τους ωραιοτερους μηνες της προσμονης και μετα θα ξαναγινετε κορμαρες!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 559
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εγω κανω διατροφη με διατροφολογο και εχασα σε μια εβδομαδα μισο κιλο. Ειμαι κοντουλα και εχω βαρος 70.300 κιλα. Πηγα στον διατροφολογο για να χασω κιλα αν γινεται, σκεφτηκα οτι αν χανουν κιλα κοπελες που υποφερουν απο εμετους και παλι κανουν υγιη παιδια, γιατι εγω να μην χασω με υγιεινη διατροφη και υπο την παρακολουθηση ειδικου! Βεβαια ολοι λενε οτι δεν γινεται, αλλα εγω βλεπω οτι εχασα και ελπιζω να κατεβαινει κι αλλο η ζυγαρια στη συνεχεια. Αν πριν ετρωγα 4000 θερμιδες την ημερα και τωρα τρωω 2000 δεν θα χασω; Ουτως η αλλως ειχα παρει μονο ενα κιλο ως την 11η εβδομ. που ξεκινησα τη διαιτα, ειχα τα κιλα απο πριν. Τα ειχα παρει λογω στενοχωριας που δεν καταφερνα να μεινω εγκυος, τωρα νιωθω ξαλαφρωμενη απο αγχος και δεν υπαρχει λογος να σαβουριαζω!Να κανω και κατι καλο για το μωρακι μου, μην το φορτωνω σκουπιδοφαγητο!

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια γεια χαρά μας! Ήθελα να ρωτήσω αν το βάρος παίζει ρόλο στην κοιλιά. ¨εχω πάθει το εξης παράδοξο που δεν ξέρω αν σημαίνει κατι. Εξακολουθώ να μην έχω πάρει κανενα κιλό (19 σχεδον βδ), αλλά η κοιλιά μου που ψιλοφάνηκε μόλις μπήκα στον τρίτο, έκανε άλλο ένα ξέσπασμα πριν τρεις μέρες κ μου φαίνεται πελώρια!!!! Την Πέμπτη πάω γιατρο να δω τι θα μου πει. Δεν είναι παράξενο χωρίς κιλά τοοοοοση κοιλιά;;;

I M NEVER WRONG.. ONCE I THOUGHT I WAS..

BUT I WAS WRONG..!

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια γεια χαρά μας! Ήθελα να ρωτήσω αν το βάρος παίζει ρόλο στην κοιλιά. ¨εχω πάθει το εξης παράδοξο που δεν ξέρω αν σημαίνει κατι. Εξακολουθώ να μην έχω πάρει κανενα κιλό (19 σχεδον βδ), αλλά η κοιλιά μου που ψιλοφάνηκε μόλις μπήκα στον τρίτο, έκανε άλλο ένα ξέσπασμα πριν τρεις μέρες κ μου φαίνεται πελώρια!!!! Την Πέμπτη πάω γιατρο να δω τι θα μου πει. Δεν είναι παράξενο χωρίς κιλά τοοοοοση κοιλιά;;;

Κιλα μπορει να μην περνεις αλλα το μωρακι μεγαλωνει και κανει την εμφανιση του , να 3ερεις οτι γενικα μπορει να εχεις μεγαλα φουσκωματα και πρηξιματα που καμια σχεση δεν εχουνε με το σωματικο σου βαρος .

QRyOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια γεια σας κι απο μένα!!

Καταρχάς να πω οτι όποιος ρωτάει τα κιλά μιας εγκύου και γενικά ασχολείται με την αυξομείωση του βάρους της είναι μεγάλος μαλ...ας και ειδικά δε,αν είναι γυναίκα και έχει γεννήσει! Το θεωρώ απαράδεκτο και δείχνει έλλειψη ευαισθησίας αν μη τι άλλο.

Εγώ είμαι πλέον στο μήνα μου (απίστευτο!!:P) στο πρώτο μου παιδάκι.Απο την αρχή πρήστηκα και 2 μηνών ήδη φαινόμουν πρησμένη.Είχε ανοίξει η όρεξή μου απίστευτα κι έβαλα κατευθείαν 5 κιλά μέχρι να κλείσω τον τρίτο. Τότε λοιπόν,μερικοί επιτήδειοι και ξερόλες (συμπεριλαμβανομένου των πεθερικών) άρχισαν να το παίζουν νοστράδαμοι και να μαντεύουν πόσα κιλά θα βάλω στο σύνολο,κι οτι θα βάλω πολλά κ θα αλλάξει η όψη μου κλπ κλπ κλπ Με ρωτούσαν ΟΛΟΙ πόσα κιλά έβαλα,ήταν η ερώτηση που άκουγα κάθε μήνα,πριν καν ρωτήσουν πώς είναι το μωρό.Κουράστηκα!

Απο το άγχος (ναι,ναι δεν είναι δικαιολογία) κ απο το πες πες τελικά δέχτηκα οτι θα γίνω μια χοντρή έγκυος κ ξεσκίστηκα να τρώω (απο αντίδραση) κι έβαλα 26 κιλά (μέχρι τώρα κι έχω ακόμα 2-3 εβδομάδες) οπότε μπορεί και να τριανταρίσουμε!!

Για να μην σας κουράσω άλλο,το καταευχαριστήθηκα παρόλη την μελαγχολία για την όψη μου (αν κ τώρα στον 9ο πρήστηκα πολύ, μια χαρά ήμουν,δηλαδή δεν με έλεγες και χάλια) και τώρα έβαλα στόχο μόλις γεννήσω να γίνω καλύτερη απο πριν για να το τρίψω στη μούρη μερικών.

Δεν λέω οτι έπραξα σωστά,αλλά αγνοείστε κάθε κακοπροαίρετο σχόλιο! Φιλιά!:-D

y5yep3.png
Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησα στα 60kgr και τώρα στην 18η εβδ. είμαι 65,5kgr..;)

Τρώω οτι θέλω,όταν θέλω ακριβώς όπως έκανα και πριν!Όπως είπε και η myfavouritelullabay φάνηκα απο την αρχή..ήμουν 6 εβδ. όταν πέθανε ο μπαμπάς μου,οτι το είχαμε μάθει,κι όλοι στην κηδεία (δε μου φτανε το χάλι μου) μου λέγαν να μου ζήσει-τόσο πολύ φαινόταν!Κι αυτό απο το πρήξιμο στην κοιλιά..Στο πρόσωπο δεν έχω πρηστεί,ούτε στα χερια και τα πόδια μόνο η κοιλιά σταθερά στρίβει πριν απο μένα!!8-):cool:

Έχω κι εγω μερικούς "καλοθελητές"..ή μάλλον "καλοθελήτριες" πού η πρώτη κι ίσως κι η μόνη τους κουβέντα είναι σχετική με το βάρος...έλεος!!!Κι αν μεγάλωσε ο κ..ος μου στον άντρα μου αρέσει,εσένα τί σε νοιάζει;;Πως θα τα χάσεις μετά,λένε όλες...ε,δεν ξέρω κάτσε να γεννήσω με το καλό και θα ασχοληθώ μετά με την επαναφορά μου στο προηγούμενο βάρος!!!Ούτως ή άλλως-κι ας επιβεβαιώσουν οι παλιές μαμάδες- ο σωματότυπος μετά την κύηση και τον τοκετό αλλάζει..Δε θα σκάσω κιόλας απο πάνω!!

io6Qp3.png

g3BCp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ρηνιώ μαζί είμαστε!! Εγώ δεν παίρνω κιλάκια αλλά απο οτι μου είπε χθες η μάνα μου κι αυτή το πολύ 8 κιλά πήρε κ στις 4 εκγυμοσύνες οπότε μπορεί να ναι κ κληρονομικό. Σε ότι με αφορά κι επειδή είχα πολύ άγχος οτι είμαι τελείως άχρηστη κ ούτε κιλά δε μπορώ να βάλω να μεγαλώνει το παιδάκι μου, κατέληξα οτι σημασία έχει μόνο να είναι καλά το παιδί κ να αναπτύσεται κ να νιώθουμε κι εμείς οκ στην υγεία μας. Τα κιλά χάνονται. Πότε έχεις ΠΗΤ;

I M NEVER WRONG.. ONCE I THOUGHT I WAS..

BUT I WAS WRONG..!

Link to comment
Share on other sites

Ρηνιώ μαζί είμαστε!! Εγώ δεν παίρνω κιλάκια αλλά απο οτι μου είπε χθες η μάνα μου κι αυτή το πολύ 8 κιλά πήρε κ στις 4 εκγυμοσύνες οπότε μπορεί να ναι κ κληρονομικό. Σε ότι με αφορά κι επειδή είχα πολύ άγχος οτι είμαι τελείως άχρηστη κ ούτε κιλά δε μπορώ να βάλω να μεγαλώνει το παιδάκι μου, κατέληξα οτι σημασία έχει μόνο να είναι καλά το παιδί κ να αναπτύσεται κ να νιώθουμε κι εμείς οκ στην υγεία μας. Τα κιλά χάνονται. Πότε έχεις ΠΗΤ;

 

 

15/10!!

όσα βάλω έβαλα...ε μα δε θα σκάσω με τόσα που πέρασα για τα κιλά!!!ας αγχώνεται ο ντόκτορ!!!!!:lol::lol::lol::lol::lol:

io6Qp3.png

g3BCp2.png

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ Κ ΕΓΩ ΥΠΕΡ ΤΟΥ ΝΑ ΣΑΒΟΥΡΙΑΖΕΙΣ Ο,ΤΙ ΒΡΕΙΣ....ΑΛΛΑ ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΑΝΟΙΞΕΙ Η ΟΡΕΞΗ!!!Ω ΝΑΙ!!! ΜΕΧΡΙ ΤΟΝ 5οΜΗΝΑ ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ ΕΝΑ ΚΙΛΟ!!!ΣΤΟΝ 5ο ΠΑΩ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ Κ ΖΥΓΙΖΟΜΑΙ Κ ΤΙ ΝΑ ΔΩ????ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ 5 ΚΙΛΑ ΜΕΣΑ ΣΕ ΕΝΑΜΙΣΗ ΜΗΝΑ, ΑΛΛΑ ΕΙΔΑ ΟΤΙ ΤΟΤΕ ΕΙΧΕ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΕΙ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ Κ Ο ΠΛΑΚΟΥΝΤΑΣ....ΤΩΡΑ ΜΠΗΚΑ ΣΤΟΝ 7ο ΜΗΝΑ Κ ΕΙΜΑΙ ΣΥΝ 10 ΚΙΛΑ!!!( ΕΝΝΟΩ 10 ΚΙΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ!!)...Κ ΠΕΡΙΜΕΝΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΦΩΝΑΞΕΙ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΕΙΣΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ, ΓΙΑΤΙ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΜΟΥ ΦΩΝΑΖΕ....ΞΕΚΙΝΗΣΑ 54 ΚΙΛΑ....Κ Η ΚΑΜΠΥΛΗ ΣΑΚΧΑΡΟΥ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ 2 ΦΟΡΕΣ--ΜΙΑ ΣΤΟΝ ΤΡΙΤΟ ΜΗΝΑ Κ ΜΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΒΔΟΜΑΔΑ ΒΓΗΚΑΝ ΚΑΛΕΣ!!!ΑΛΛΑ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΤΑ ΚΙΛΑ ΣΥΣΣΩΡΕΥΟΝΤΑΙ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ Κ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ---ΑΝΕΒΗΚΑ 2 ΝΟΥΜΕΡΑ ΣΤΟ ΣΟΥΤΙΕΝ!!!ΟΚ, ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΙΝΩ ΦΑΛΑΙΝΙΤΣΑ,ΑΛΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΛΕΝΕ "ΠΩΠΩ, ΑΝΟΙΞΕ Η ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΣΟΥ!!!"--ΤΙ ΝΑΠΕΙΣ??? ΚΟΠΕΛΙΑ, ΑΝΟΙΓΕΙ Η ΛΕΚΑΝΗ ΣΤΗΝ ΚΥΗΣΗ ΞΕΡΕΙΣ Ε??????ΗΔΗ Η ΜΠΕΜΠΑ ΜΟΥ ΗΤΑΝ 1ΚΙΛΟ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΒΔΟΜΑΔΑ!!!ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΚΡΑΤΗΣΩ ΥΓΙΗ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΜΟΥ---ΟΠΩΣ Κ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΜΑΜΑΔΕΣ...ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΟΤΙ Κ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΜΕ ΕΚΡΑΖΕ ΠΕΡΥΣΙ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΠΑΧΥΝΕΙ ΛΟΓΩ ΓΛΥΚΩΝ--ΤΩΡΑ ΟΤΑΝ ΤΗΣ ΠΑΡΑΠΟΝΙΕΜΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ "ΣΤΑΜΑΤΑ ΕΙΣΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ!!ΜΗ ΤΟ ΓΡΟΥΣΟΥΖΕΥΕΙΣ ΠΙΑ!!"....ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΜΠΑΙΝΕΙ Κ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ...ΑΧ, ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΠΑΓΟΡΕΥΤΟΥΝ ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΥ ΤΑ ΠΑΓΩΤΑ!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ρηνιώ μαζί γεννάμε!!! Στελλί τι είναι αυτά που λες;;; να απαγορευθούν τα παγωτα;;;;; Κάλλιο το χω να φαρμακωθω!!! Εγω λεω να αποφύγουμε τις υπερβολές κι όλα καλά θα πάνε!! Στελλί μου εσύ τον έφαγες το γάιδαρο εμείς έχουμε μέεεεεεεελλον!!

I M NEVER WRONG.. ONCE I THOUGHT I WAS..

BUT I WAS WRONG..!

Link to comment
Share on other sites

ΕΛΕΝ@¨: Οντως, τον εφαγα τον γαιδαρο---ολοκληρο!!!!!χιχιχιχιχι!!!εχω κ γω ακομα καιρο....με βλεπω κανα 5κιλο ακομα να παιρνω....οσο για τα παγωτα...πεθαινω!!!!αλλα προσπαθω να μην παιρνω στο σπιτι γιατι μπορω να φαω ενα κουτι σε μια μερα!!!! κ ο συζυγος μου αναρωτιεται που πηγε το παγωτο κ του λεω οτι εκεινος το εφαγε ολο!!!!!!χιχιχιχιχι!!!!!μαχη γινεται!!!!με το καλο τα μωρακια σε ολες!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ΕΛΕΝ@¨: Οντως, τον εφαγα τον γαιδαρο---ολοκληρο!!!!!χιχιχιχιχι!!!εχω κ γω ακομα καιρο....με βλεπω κανα 5κιλο ακομα να παιρνω....οσο για τα παγωτα...πεθαινω!!!!αλλα προσπαθω να μην παιρνω στο σπιτι γιατι μπορω να φαω ενα κουτι σε μια μερα!!!! κ ο συζυγος μου αναρωτιεται που πηγε το παγωτο κ του λεω οτι εκεινος το εφαγε ολο!!!!!!χιχιχιχιχι!!!!!μαχη γινεται!!!!με το καλο τα μωρακια σε ολες!!!!!

 

 

εγω εχω ρημαξει τα 0% παγωτα:lol:

 

μια χαρα ειναι και αυτα

Όλα είναι μια ιδέα...

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με αυτό που είπε πιό πάνω η Ματίλντα νομίζω. Ότι εμείς οι παχουλούλες δεν παίρνουμε πολλά κιλά στην εγκυμοσύνη. Εγώ τρώω όπως έτρωγα, δεν κάνω διατροφή, θα φάω και φαγητό και γλυκό και είμαι μέχρι στιγμής στα + 3 κιλά. Τώρα αν κάνω κανένα μπραφ και πάρω καμιά 20αρα μαζεμένη τώρα στο τέλος, τί να πώ!!!

2sCXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αχ κοριτσια να σας πω κι εγω τον πονο μου!!Στις πρωτες κιολας εβδομαδες κ χωρις να εχω αλλαξει κατι στη διατροφη μου εβαλα χωρις να το καταλαβω 3,5 κιλα!Ετσι με το γεια σας!!!ΜΕτα προσεχα πολυ περισσοτερο (τοσα μαρουλια δεν εχω φαει σε ολη μου τη ζωη!!), μη σας πω οτι η διατροφη μου ειναι πολυ καλυτερη απο πριν, αλλα παρολα αυτα τσουκου τσουκου μπαινουν τα βρωμοκιλα.Ειμαι σχεδον στον 4ο κ τελευταια γορα που ζυγιστικα (πριν 10 μερες) ημουν +6 :mad: Εχω κ τρομερο θεμα με τη δυσκοιλιοτητα οποτε χαλια μαυρα!Μεχρι πριν λιγες μερες το μονο πραγμα που με απασχολουσε ηταν τα κιλα μου. Ενιωθα κ νιωθω σαν αγελαδα!!Κ το χειροτερο ειναι οτι δεν τρωω:evil: Αφου ετσι μου'ρχεται να αρχισω να σαβουριαζω οτι βρω μπροστα μου!Τουλαχιστον ετσι θα υπαρχει λογος που βαζω!Ευτυχως αρχισα λιγο να νιωθω καλυτερα!Βοηθησε κ ο αντρουλης μου στην ψυχολογια μου, λιγο κ οι τρελλιτσες, λιγο κ η μπεμπουλα!Αντε να δουμε μεχρι που θα φτασουμε!!!Μετα εχουμε χρονο για να τα χασουμε!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Συγνώμη βρε κορίτσια αλλά πραγματικά θα τρελλαθώ....πως γίνετε να είστε πχ στην 18-19 εβδομάδα και να έχετε πάρει 1 κιλό; πως γίνετε να έχετε πάρει 3 κιλά;;; Δηλαδή έχω αισθανθεί τουλάχιστον φάλαινα που έχω πάρει 5 κιλά (18η εβδομάδα). Και ούτε τρώω υπερβολικά διότι έχω αλλεργία και δεν έχω γεύση και κάνω και εμετούς.

Αισθάνομαι σαν να διαβάζω τα περιοδικά με τα μοντέλα που είναι σαν κόκκαλα και γράφουν....τρώω τα πάντα αλλά είμαι απο το σκαρί μου αδύνατη (εννοούν δεν τρώω τίποτα, ψοφάω στην πείνα και στο τσακίρ κέφι τρώω ένα φύλο μαρουλιού). Δηλαδή αν δεν κάνει κάποιος δίαιτα γιατί έχει κάποιο πρόβλημα (διαβήτη, πάρα πολλά κιλά) αλήθεια δεν καταλαβαίνω πως γίνετε να πάρεις 1 κιλό. Δεν αμφισβητώ καμιά κοπέλα απλά πραγματικά έχω απορήσει.....

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη βρε κορίτσια αλλά πραγματικά θα τρελλαθώ....πως γίνετε να είστε πχ στην 18-19 εβδομάδα και να έχετε πάρει 1 κιλό; πως γίνετε να έχετε πάρει 3 κιλά;;; Δηλαδή έχω αισθανθεί τουλάχιστον φάλαινα που έχω πάρει 5 κιλά (18η εβδομάδα). Και ούτε τρώω υπερβολικά διότι έχω αλλεργία και δεν έχω γεύση και κάνω και εμετούς.

Αισθάνομαι σαν να διαβάζω τα περιοδικά με τα μοντέλα που είναι σαν κόκκαλα και γράφουν....τρώω τα πάντα αλλά είμαι απο το σκαρί μου αδύνατη (εννοούν δεν τρώω τίποτα, ψοφάω στην πείνα και στο τσακίρ κέφι τρώω ένα φύλο μαρουλιού). Δηλαδή αν δεν κάνει κάποιος δίαιτα γιατί έχει κάποιο πρόβλημα (διαβήτη, πάρα πολλά κιλά) αλήθεια δεν καταλαβαίνω πως γίνετε να πάρεις 1 κιλό. Δεν αμφισβητώ καμιά κοπέλα απλά πραγματικά έχω απορήσει.....

 

 

Καλλιόπη καλημέρα! Επειδη είμαι στην περίπτωση που αναφέρεις θα σου πω.. είμαι στη 19 βδ κ σήμερα που ζυγίστηκα είμαι 700 γρ πιο πάνω.. ούτε καν κιλό.. επειδη ένιωθα περίεργα που δε βάζω κιλά το συζήτησα με το γιατρό μου. Μου είπε λοιπόν πως κάθε γυναίκα είναι διαφορετική και φυσικά αυτό φαίνεται κ εκτος εγκυμοσύνης. Άλλες τρωνε κ δεν παχαίνουν αλλές τρων μια πάστα κ βάζουν μισό κιλό!! Το βασικό είναι η ανάπτυξη του παιδιού κ η καλή υγεία της εγκύου.. Αυτό που λες να νιώθεις φάλαινα το θεωρώ τραγικό.. Εκτός του οτι η φάλαινα είναι πολύ συμπαθητικό θηλαστικό (!), νομίζω πως καμία γυναίκα δεν πρέπει να μιλάει έτσι για τον εαυτό της, ούτε κ για άλλη γυναίκα.. Η αλληλεγγύη πάντα βοηθάει.. Τώρα για τα μοντέλα δε θα σχολιάσω.. Στο κάτω κατω η δουλειά τους είναι απο αυτό ζούν.. Φαντάζεσαι να ήταν παχουλές; Θα ήταν σαν να είσαι δικηγόρος κ να μη μπορείς να μιλήσεις..

I M NEVER WRONG.. ONCE I THOUGHT I WAS..

BUT I WAS WRONG..!

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη βρε κορίτσια αλλά πραγματικά θα τρελλαθώ....πως γίνετε να είστε πχ στην 18-19 εβδομάδα και να έχετε πάρει 1 κιλό; πως γίνετε να έχετε πάρει 3 κιλά;;; Δηλαδή έχω αισθανθεί τουλάχιστον φάλαινα που έχω πάρει 5 κιλά (18η εβδομάδα). Και ούτε τρώω υπερβολικά διότι έχω αλλεργία και δεν έχω γεύση και κάνω και εμετούς.

Αισθάνομαι σαν να διαβάζω τα περιοδικά με τα μοντέλα που είναι σαν κόκκαλα και γράφουν....τρώω τα πάντα αλλά είμαι απο το σκαρί μου αδύνατη (εννοούν δεν τρώω τίποτα, ψοφάω στην πείνα και στο τσακίρ κέφι τρώω ένα φύλο μαρουλιού). Δηλαδή αν δεν κάνει κάποιος δίαιτα γιατί έχει κάποιο πρόβλημα (διαβήτη, πάρα πολλά κιλά) αλήθεια δεν καταλαβαίνω πως γίνετε να πάρεις 1 κιλό. Δεν αμφισβητώ καμιά κοπέλα απλά πραγματικά έχω απορήσει.....

Καλλιοπη μου δεν ειναι αναγκη να ειναι βαρος καθαρο αυτο που εχεις παρει , ειναι και η κατακρατηση υγρων πολλες φορες που δεν ειναι αληθινα κιλα .

Ασε τα μοντελα κοπελα μου , για μενα ειναι για λυπηση , δες τωρα τη Βικτωρια Μπεκαμ , γεννησε και αμεσως αρχησε να τρωει ελαχιστα για να χασει τα ελαχιστα κιλα που ειχε παρει , εγω αυτο το θεωρω δυστηχια .

QRyOp2.png

Link to comment
Share on other sites

γειά σας μανούλες.

στη πρώτη εγκυμοσύνη είχα πάρει 13κιλά τα οποία τα έχασα αμέσως.

τώρα είμαι στην 17 εβδομάδα και έχω πάρει 2 κιλά, βέβαια τρώω οτι μου έρθει.

να έχετε όλες μια καλή εγκυμοσύνη και γέννα.:P

YXlxp3.png

 

 

 

Xwy7p2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια! εγω ειμαι στην 20 εβδ.κ εχω παρει 2,5. πριν απο 2,5 χρονια που γεννησα την κορη μου ειχα παρει 20 κιλα κ τα 10 στον τελευταιο μηνα.τωρα δεν προσεχω οσο πριν κ εχω παρει μεχρι τωρα 2,5.παντως συμφωνω με την βικυ,καθε γυναικα ειναι διαφορετικη,κ σιγουρα κ καθε εγκυμοσυνη.εγω γενικα δεν ειμαι κ πολυ αδυνατη κ σκεφτομαι κ πως θα φυγουν κ μετα.γιατι στην κορη μου μου ειχαν μεινει 10 κιλα..

pX0wp2.png

 

97l0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ Καλλιοπη Μ σε καταλαβαινω απολυτα!!!!Εγω η καημενη τι να πω που αυριο μπαινω στη 18η βδομαδα κ μετραω ηδη +7:mad:!!!Κ ΠΡΟΣΕΧΩ το τονιζω.Αφου κι ο καημενος ο αντρας μου οπου σταθει κ οπου βρεθει αυτο λεει "η κακομοιρα δεν τρωει"!!Μη σου πω οτι τρωω λιγοτερο απ'οτι πριν, η αν οχι λιγοτερο πολυ καλυτερα, δηλ πιο υγιεινα. Οσο για το φαλαινα, επισης σε καταλαβαινω!Μοσχαρα να το πω, αγελαδα, βοδι??Ο κωλος μου, τα ψωμακια μου (που δεν ειχα ΠΟΤΕ!!!), τα βυζια μου, ολα ξεχυλιζουν!!!Που θα παει αυτη η κατασταση???Κ τι θα γινει αν φαω??Με μπουλντοζα θα με μεταφερουν???

Link to comment
Share on other sites

Speedy, μαζί είμαστε...εγώ σήμερα μπήκα στην 18η εβδομάδα. Καλά τώρα που είπες στήθος...εμένα το στήθος μου είναι για διαφήμηση (μόνο το στήθος όμως...αν κάνεις και κοιτάξεις πιο χαμηλά την πάτησες). Εγώ όχι μόνο δεν τρώω πολύ αλλά κάνω ακόμη και τώρα εμετούς.

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη βρε κορίτσια αλλά πραγματικά θα τρελλαθώ....πως γίνετε να είστε πχ στην 18-19 εβδομάδα και να έχετε πάρει 1 κιλό; πως γίνετε να έχετε πάρει 3 κιλά;;; Δηλαδή έχω αισθανθεί τουλάχιστον φάλαινα που έχω πάρει 5 κιλά (18η εβδομάδα). Και ούτε τρώω υπερβολικά διότι έχω αλλεργία και δεν έχω γεύση και κάνω και εμετούς.

Αισθάνομαι σαν να διαβάζω τα περιοδικά με τα μοντέλα που είναι σαν κόκκαλα και γράφουν....τρώω τα πάντα αλλά είμαι απο το σκαρί μου αδύνατη (εννοούν δεν τρώω τίποτα, ψοφάω στην πείνα και στο τσακίρ κέφι τρώω ένα φύλο μαρουλιού). Δηλαδή αν δεν κάνει κάποιος δίαιτα γιατί έχει κάποιο πρόβλημα (διαβήτη, πάρα πολλά κιλά) αλήθεια δεν καταλαβαίνω πως γίνετε να πάρεις 1 κιλό. Δεν αμφισβητώ καμιά κοπέλα απλά πραγματικά έχω απορήσει.....

κ ναι ειμαι στην 26 εβδομαδα κ ειμαι ακομα στο 1 κιλο.απορω κ εγω με τον εαυτο μου.βεβαια τωρα ανακαλυψα ζαχαρο κ κανω διατροφη.μπορει να φταιει οτι ξεκινησα την εγκυμοσυνη 96:oops::oops: κιλα.δεν εχω στερηθει ομως τπτ

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια μην τρελαίνεστε εγώ είχα πάρει τον πρώτο μήνα 5 κιλά και τελείωσα με +32.Ξεκίνησα 55 κιλά και τώρα είμαι 48.Αυτό έγινε 3 φορές και στις τρεις εγκυμοσύνες .Ωραία???????/?

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...