Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πως πείθουμε τον σύζυγο για ένα ακόμη παιδάκι??


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Με το καλο κ το 4ο αγορακι σου Παρτο αλλιως σκεψου οταν θα ναι μεγαλα παλικαρια θα καμαρωνεις κ θα φουσκωνεις σαν γαλοπουλα για τους αντρες που μεγαλωσες!!Τελεια εικονα!:-D

 

Ή θα σκέφτομαι τις 4 νύφες και θα κλαίω με μαύρο δάκρυ!!Πολύ αισιόδοξη είμαι ε??

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

λοιπον μαρουσκακι εισαι πλεον το ινδαλμα μου.ακου:μπορεις να πρωταγωνιστησεις στο '4' του παπακαλιατη,-σειρα που λατρευω-!!!!!σου εδωσα φανταζομαι το καλυτερο επιχειρημα ε;;;;το εννοω παντως!!!! ζακουλα ειμαστε ΑΚΡΙΒΩΣ στην ιδια φαση,θεωρω οτι με λιγο υπνο θα παρω δυναμεις και θα επανελθω δριμυτερη.freedom για σενα δεν το συζητω, εισαι το ετερον μου ημισυ σε αυτο το τοπικ.ετσι με κοιτανε, ετσι νομιζουν για μενα, ολοι οι κομπλεξικοι ευθυνοφοβοι που νομιζουν οτι τα παιδια τα καναμε κατα λαθος και μας εκατσαν και αγορια οποτε ειμαστε για να μας κλαινε οι ρεγγες...ελεος τι να πω.οι ιδιοι ειναι που δε θα νιωσουν ποτε την ικανοποιηση τη δικη μας.οχι οτι την ειχαν αναγκη βεβαια γι αυτο και εχουν λιγοτερα-συνηθως- παιδια...τι να πω, ας τους δινει φωτιση ο Θεος και να μην κρινουν-κατακρινουν...

wCzlp2.png
Link to comment
Share on other sites

Kαλέ κορίτσια γιατί σας κοιτάνε με οίκτο??

 

εγώ όταν είχα τα 2 πρώτα που ήταν κορίτσια μου λέγανε συνέχεια..δεν πειράζει ..κλπ...

η πεθερούλα δε είχε πεταξει τον καλό τον λόγο...

''πως δεν είναι όλες άξιες να κάνουν γιους'' :mad:

 

..μετά βέβαια ήρθαν 2 και σταμάτησε....

α.....και το καλύτερο:

 

η κόρη της που μας κοκορευόταν πως είναι αγορομάνα(πριν κανει παιδια)

τελικά έχει μόνο κόρες...--θεια δίκη μάλλον..χιχιχ

 

οπότε τώρα το ''γυρισε'' και ''με λυπάται'' που έχω αγόρια..

μακαρι μου λεει να έχει κάποιος 10 κορες...

αλλα αντί άλλων δηλαδή...

 

Μην ακούτε κανέναν βρε!!

 

Ζηλεύουν!!

 

και τα παληκάρια σας..και που έχετε παιδιά γενικότερα..

πάνω από το κλασσικό ..1 ή 2 παιδια εννοώ!!

 

Μαρουσκακι...αν εσευ είσαι νορμαλ ...έστι θα είναι και οι νύφες πιστευω..

 

 

αντε φιλια!!

 

 

υ.γ. εμενα με έχει φαει η αγωνια τι θα είναι!!

 

ο αντρας μου νομιζει κοριτσι.,,

εγώ δεν έχω κανένα προαίσθημα η μάνα :oops:

ούτε ξέρω τι θα ήθελα περισσότερο..

την μια μερα το ένα ..την άλλη το άλλο!! ουφ

Link to comment
Share on other sites

Ok, πάω πάσο, αυτό είναι δυνατό επιχείρημα!:lol:

Εκτός αν από το λέγε λέγε εδώ μέσα σ επηρεάσουμε και σένα..;)

 

:lol::lol: Εγω παντως συμμετεχω εδω γιατι μου δινει αισιοδοξια να βλεπω μαμαδες που νιωθουν την αναγκη να κανουν περισσοτερα παιδια...ελπιζω βεβαια να μη με "κολλησετε" τιποτε !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

:lol::lol: Εγω παντως συμμετεχω εδω γιατι μου δινει αισιοδοξια να βλεπω μαμαδες που νιωθουν την αναγκη να κανουν περισσοτερα παιδια...ελπιζω βεβαια να μη με "κολλησετε" τιποτε !

 

 

 

Αμα σου δίνει αισιοδοξία...έχεις προϋποθέσεις να κολλήσεις!!

 

είσαι επιρρεπής..χιχι

 

 

Αλλά μην αγχώνεσαι από τώρα!..όταν κολλήσεις θα σου αρέσει κιόλας...;)χαχα

Link to comment
Share on other sites

Τώρα αν σου πω ότι εμένα ο τρίτος είναι κλεισμένα 4 και ξυπνάει ακόμη σε πείθω για τέταρτο???Επίσης, ευχαριστώ για τα συγχαρητήρια αλλά έχουμε μια μικρούυυυυυλα διαφορά, έχω ήδη τρεις τέτοιους κι ήθελα κορίτσι χαχα!!!:mrgreen::mrgreen::mrgreen: Μάλλον όμως κάποιες είμαστε γεννημένες για αγορομάνες, δεν εξηγείται αλλιώς!Freedom ακούς??Καλά, εσένα σε κοιτάνε με οίκτο με τους τρεις, φαντάσου εμένα πώς θα με κοιτάνε σε λίγο καιρό...Και...πολύ άδικο δε θα έχουν να σου πω την αλήθεια....Μόνο εκείνο το κατούρημα ρε παιδιά και το χαμό που κάνουν μου φτάνει να απελπιστώ....Οιμέ οιμέ οιμέ once again!

Marouskaki πες τα να ξεθυμάνεις! Κι εμένα με είχε πιάσει παρόμοιο παραλήρημα στο τρίτο, μέχρι να το πάρω απόφαση και να το απολαύσω.. Μέχρι και τ ότι τ αγόρια θέλουν κούρεμα κάθε τρεις και λίγο με πείραζε!:lol: Θα δεις σε λίγο καιρό τι καμάρι θα τους έχεις τους παίδαρούς σου!;)

Link to comment
Share on other sites

 

υ.γ. εμενα με έχει φαει η αγωνια τι θα είναι!!

 

ο αντρας μου νομιζει κοριτσι.,,

εγώ δεν έχω κανένα προαίσθημα η μάνα :oops:

ούτε ξέρω τι θα ήθελα περισσότερο..

την μια μερα το ένα ..την άλλη το άλλο!! ουφ

Σας το φυλάει έκπληξη εσάς το μικρούλι σας! Αχ γερό να είναι το ζουζουνάκι..

Link to comment
Share on other sites

Marouskaki πες τα να ξεθυμάνεις! Κι εμένα με είχε πιάσει παρόμοιο παραλήρημα στο τρίτο, μέχρι να το πάρω απόφαση και να το απολαύσω.. Μέχρι και τ ότι τ αγόρια θέλουν κούρεμα κάθε τρεις και λίγο με πείραζε!:lol: Θα δεις σε λίγο καιρό τι καμάρι θα τους έχεις τους παίδαρούς σου!;)

 

Mα έτσι ακριβώς, freedomaki ...κάνω και ψυχοθεραπεία όταν γράφω εδώ...Όσο για τον οίκτο...σήμερα που πήγαμε στο χωριό μου για κούλουμα μου είπε ένα παιδί που παίζαμε μαζί μικρά ''με το καλό κι ο τέταρτος''κι όταν ρώτησα πού το έμαθε μου είπε, έχεις γίνει φίρμα!!Ε λίγο με ανέβασε ομολογώ!!;););)

Όσο για τη μαμα-άγκα θα κάνει κορίτσι λέω εγώ γι΄αυτό κρύβεται τόσο καιρό, τα αγόρια κάνουν μπαμ (δεν κρύβεται εύκολα το εργαλείο το άτιμο!!) και την κουνιάδα σου δεν τη σχολιάζω, εμένα η δικιά μου ακόμη δεν πήρε να ευχηθεί, μην την ψάχνεις, ας είναι γερά τα παιδιά μας κι ας λέει όποιος θέλει ό,τι θέλει!!

Ιωάννα, σε περιμένω σε λίγο καιρό να ανοίξουμε θέμα μαμάδες 4 αγοριών, όπως είχες ανοίξει τριών αγοριών!!:lol::lol::lol:

Love4 διάβαζε διάβαζε, αρματώσου αρματώσου κι εμείς εδώ είμαστε ό,τι κι αν αποφασίσεις και σε θέλουμε!!

Λενάκια μου πώς περάσατε σήμερα??

Καλή Σαρακοστή σε όλες!!!

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλη εβδομαδα κ καλη σαρακοστη! Χθες κοιμηθηκα κοριτσια μου και αναθαρρησα λιγο.. Αλλα συνηθως ειμαι αυπνη, σερνομαι κ λεω στον εαυτο μου 'τι το θες το τεταρτο, δεν κοιτας τα χαλια σου'.. Αχ αυτος ο διχασμος θα με τρελανει.. Επισης πολλες φορες που δεν εχω τη δυναμη να ασχοληθω με τα παιδια, αισθανομαι πολυ ασχημα κ σκεφτομαι οτι με ενα ακομα δεν θα τα βλεπω καθολου που λεει ο λογος.. Πειτε μου πως κρατατε τις ισορροπιες?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλη εβδομαδα κ καλη σαρακοστη! Χθες κοιμηθηκα κοριτσια μου και αναθαρρησα λιγο.. Αλλα συνηθως ειμαι αυπνη, σερνομαι κ λεω στον εαυτο μου 'τι το θες το τεταρτο, δεν κοιτας τα χαλια σου'.. Αχ αυτος ο διχασμος θα με τρελανει.. Επισης πολλες φορες που δεν εχω τη δυναμη να ασχοληθω με τα παιδια, αισθανομαι πολυ ασχημα κ σκεφτομαι οτι με ενα ακομα δεν θα τα βλεπω καθολου που λεει ο λογος.. Πειτε μου πως κρατατε τις ισορροπιες?

Αυτο φανταζομαι ειναι κατι που απασχολει ολες τις μανουλες ειτε με ενα ειτε με πεντε παιδια...πώς να κρατηθουν οι ισορροπιες....το καλο με τα πολλα παιδια ειναι οτι τον φιλο στο παιχνιδι τον εχουν παντα ετοιμο οποτε αυτο βοηθα λιγο στη διατηρηση ισορροπιας...πχ θελει ο μαθητης βοηθεια στα μαθηματα τα αλλα παιζουν και δεν τα εχεις ολα μαζι να ζουζουνιζουν....καλα, δεν πιανει παντα,αλλα πιανει.ή θελεις να ταισεις το μωρακι πχ βαζεις τα αλλα να ζωγραφισουν, να δουνε κατι κλπ....ξαναλεω οτι δεν ειναι ευκολο παντα ας μας πουνε κ τα κοριτσια με τα 4, εγω ειμαι στα ιδια με σενα...α....βασικοτατο η συμμετοχη του μπαμπα ή καποιου αλλου μεγαλου....πχ εμενα τωρα παιζει ο μεγαλος μονοπολι με το μπαμπα τα δυο βλεπουν παιδικα οπως καθε απογευμα πριν το βραδυνο κι εγω....σας γραφω πριν φτιαξω βραδυνο!ή το πρωι εφαγα δυο ωρες με τα κενα στα αγγλικα του μεγαλου κι ο ανηρ ειχε τα παιδια να παιζουν μπαλα-μες στο σπιτι μη ρωτατε-.... Βασικα εμενα ειναι σουπερ συμμετοχος ο μπαμπας παραπονο δεν εχω....με τα μαθηματα τι κανετε;τα αφηνετε μονα τα μεγαλα σας;;εμενα ειναι πανεξυπνος αλλα σβαρνιαρης....ετσι τον εχω απο κοντα...ευτυχως ο μεσαιος ειναι πιο συνεπης -πρωτακι.

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Και μενα βοηθαει ο μπαμπας, παραπονο δεν εχω.. Πολλες φορες παιζουν ολες μαζι, απασχολουνται.. Αλλες, η μικρη με παιρνει στο κατοπι κ δεν με αφηνει σε ησυχια, ειναι κ μαμακιας, βαριεται λιγο κ τις μεγαλες.. Κι εμενα πρωτακια ειναι οι διδυμες, πολυ επιμελεις προς το παρον, αλλα και γω βασιστηκα σε αυτο κ τις αφηνω μονες τους, εκτος κι αν μου ζητησουν βοηθεια.. Μετα βλεπω τι κανανε κ τελος!

Link to comment
Share on other sites

Καλη σαρακοστη σε ολα τα κοριτσια!

 

Εννοειται πως ο μπαμπας σε μας κανει πολλες πολλες πολλες δουλειες...το χω ξαναπει μαλλον πως αλλιως θα ημαστε με 2 το πολυ παιδια...σε μας συνηθως ο μπαμπας εξεταζει τον μεγαλο και εγω τη μικρη...μονοι τους διαβαζουν, εμεις μονο ελεγχουμε

 

Παντως περα απο τους τσακωμους, που ειναι ενα δυσκολο κομματι, οντως απασχολουνται συνεχεια μεταξυ τους τα δικα μας...αισθανομαι οτι εχουν δεσει πολυ καλα ως παρεα και οτι περνουν καλα ;)

 

Σχετικα με τον υπνο, επειδη εγω δε λειτουργω καθολου καλα οταν ειμαι αυπνη προτιμω τα 2 μικρα να τα εχω στο κρεβατι και να κοιμομαστε παρα να τρεχω μες στη νυχτα στα δωματια τους και να τα παρηγορω κλπ...μολις η μικρη κανει το πρωτο κλαμα μεσα στη νυχτα, τη φερνω στο κρεβατι μας και συνεχιζουμε τον υπνο μας...απλα λιγο περισσοτερο στριμωγμενοι:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Oi ισορροπίες βρίσκονται και χάνονται διαρκώς..

 

Κάποιες φορές λες...αχ τι ωραία που τα καταφερα σήμερα....και την άλλη ..ωχ Παναγία μου τι αχρηστη μάνα είμαι εγώ...

 

Μαλλον είναι φυσιολογικό!!

 

Τωρα για τον υπνο είναι θέμα!!

Εγω δεν βρηκα ποτέ λύση..νυσταζω σχεδόν πάντα, αλλά ηρέμησα από τον

καιρό που ρο πήρα απόφαση ότι έτσι είναι..και τέρμα!

 

Υπαρχουν παντα και οι καλοθελητες (βλ.κουνιαδα.χιχι) που σου λενε πως τα δικα τους κοιμουνται 10ωρα απο 40 ημερων ..και για παντα..

 

Εμενα κανενα μωρο δεν κοιμοταν συνεχόμενα..ποτε!!

βεβαια φταιω και ργω που δεν τα αφηνω να κλαψουν..μολισ ακουσω κατι πεταγομαι!..ακομη και τώρα..τουαλετα να παει η μεγαλη την ακουω.

..βιονικο αυτί..;)

 

Αλλά θυμαμαι αυτα τα στιχακια που κυκλοφορουν στο διαδυκτιο..

ότι κάποτε οι φωνές και οι γκρίνιες ..και τα ξυπνηματα θα τελιώσουν..

θα κοιμασαι ηρεμη όλη νυχτα ..και θα τα νοσταλγεις!

Αυτο με ηρεμεί!!

(τρελό επιχείρημα όπως λέει και ο ανηρ...χαχα- δεν πιστευει ότι θα νοσταλγήσει να τον ξυπνάνε..)

 

 

 

 

αυτα κορίτσια!!!!!!!!!!!

 

 

Να κλαφτώ και λίγο????(δεν ξέρω που αλλού να το κάνω:()

 

Σήμερα σε κουβεντα με μαμα που υποτίθεται ότι καταλαβαίνει...με 3 παιδάκια η ιδια..θετικη εκ πρώτης..μιλάμε...και ξαφνικά μου πετάει το εξής ::

 

Ε τωρα που σου έτυχε και αυτό καλοκαιριάτικα...(εννοώντας το μωρό)..

θα χασετε και διακοπές..και όλα...αντε..δεν πειράζει..

 

Κορίτσια ..σιγουρα παίζουν ρόλο και οι ορμόνες..αλλά με εριξε τόσο πολύ..

απογοήτευση....το σκέφτομαι ακόμη και είμαι τσαντισμένη αφάνταστα!!

γκρρρρρρρρρρρρ

Link to comment
Share on other sites

Kαλή σαρακοστή στο παρεάκι!;)

 

Αχ αυτές οι πολυπόθητες ισορροπίες! Άλλες φορές τις βρίσκω, ή έτσι νομίζω, και άλλες όχι. Εμένα αυτό που με δυσκολεύει είναι ότι ο σύζυγος δουλεύει πολλές ώρες και δεν έχω κάποιο άλλο είδος βοήθειας(γιαγιάδες, κοπέλα για δουλειές κτλ). Οπότε προσπαθώ να βρίσκω πρακτικές λύσεις, να τα κρατάω απασχολημένα, να κάνουν πράγματα και μόνα τους, να βάζω προτεραιότητες...

 

Το καλό είναι ότι ο μεγάλος μου έχει μεγάλη διαφορά ηλικίας απ το δεύτερο κι αυτό βοηθάει την κατάσταση. Το άλλο καλό είναι ότι ακόμη και το μωρούλι κοιμάται όλο το βράδυ, αλλιώς θα είχα σοβαρό πρόβλημα! Κατα τ άλλα προσπαθώ να παίζω με το τρίχρονο, να συζητάω με τον μεγάλο και να μην του στερώ δραστηριότητες, διαβάζει μόνος του κι εγώ ελέγχω και για το σπίτι τα βασικά. Κυρίως φαγητό και ρούχα και τα υπόλοιπα το σ/κ.

 

Συνήθως νιώθω δυνατή ότι τα καταφέρνω μια χαρά, αλλά υπάρχουν και μέρες δύσκολες που είμαι πτώμα και λέω θα την παλέψω; Κάνω το καλύτερο δυνατό για τα παιδιά; Ε, τότε έρχεται το σ/κ, πάμε καμιά βόλτα και γεμίζω τις μπαταρίες για να συνεχίσω..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

 

 

Να κλαφτώ και λίγο????(δεν ξέρω που αλλού να το κάνω:()

 

Σήμερα σε κουβεντα με μαμα που υποτίθεται ότι καταλαβαίνει...με 3 παιδάκια η ιδια..θετικη εκ πρώτης..μιλάμε...και ξαφνικά μου πετάει το εξής ::

 

Ε τωρα που σου έτυχε και αυτό καλοκαιριάτικα...(εννοώντας το μωρό)..

θα χασετε και διακοπές..και όλα...αντε..δεν πειράζει..

 

Κορίτσια ..σιγουρα παίζουν ρόλο και οι ορμόνες..αλλά με εριξε τόσο πολύ..

απογοήτευση....το σκέφτομαι ακόμη και είμαι τσαντισμένη αφάνταστα!!

γκρρρρρρρρρρρρ

Το καλοκαίρι που μας πέρασε, ήμουν έγκυος στο τρίτο κι επειδή είχα πρόωρες συσπάσεις, πέρασα τρεις μήνες ξαπλωμένη. Χωρίς υπερβολή, πήγαινα μόνο μέχρι το μπάνιο. Ήταν το πιο δύσκολο πράγμα που έκανα ποτέ μου,μια που δεν είμαι και ο πιο ήσυχος άνθρωπος του κόσμου.. Λοιπόν, τώρα βλέπω το μικράκι μου και δε θυμάμαι τίποτα, λέω χαλάλι του! Κι αν χάσεις τις διακοπές σου, ένα καλοκαίρι είναι, γεροί να είσαστε να πάτε όλα τα επόμενα. Τι θα κρατάς όμως στην αγκαλιά σου;;)

 

Συγχώρησέ την τη μανούλα, δεν είχε κακό σκοπό, κουβέντα έκανε, το πιο πιθανό είναι να μη θυμάται καν ότι είπε κάτι τέτοιο!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Kαλή σαρακοστή στο παρεάκι!;)

 

ι. Εμένα αυτό που με δυσκολεύει είναι ότι ο σύζυγος δουλεύει πολλές ώρες και δεν έχω κάποιο άλλο είδος βοήθειας(γιαγιάδες, κοπέλα για δουλειές κτλ). Οπότε προσπαθώ να βρίσκω πρακτικές λύσεις, να τα κρατάω απασχολημένα, να κάνουν πράγματα και μόνα τους, να βάζω προτεραιότητες...

 

Ε, τότε έρχεται το σ/κ, πάμε καμιά βόλτα και γεμίζω τις μπαταρίες για να συνεχίσω..

 

 

αχ πόσο σε νοιώθω!!!

Link to comment
Share on other sites

Το καλοκαίρι που μας πέρασε, ήμουν έγκυος στο τρίτο κι επειδή είχα πρόωρες συσπάσεις, πέρασα τρεις μήνες ξαπλωμένη. Χωρίς υπερβολή, πήγαινα μόνο μέχρι το μπάνιο. Ήταν το πιο δύσκολο πράγμα που έκανα ποτέ μου,μια που δεν είμαι και ο πιο ήσυχος άνθρωπος του κόσμου.. Λοιπόν, τώρα βλέπω το μικράκι μου και δε θυμάμαι τίποτα, λέω χαλάλι του! Κι αν χάσεις τις διακοπές σου, ένα καλοκαίρι είναι, γεροί να είσαστε να πάτε όλα τα επόμενα. Τι θα κρατάς όμως στην αγκαλιά σου;;)

 

Συγχώρησέ την τη μανούλα, δεν είχε κακό σκοπό, κουβέντα έκανε, το πιο πιθανό είναι να μη θυμάται καν ότι είπε κάτι τέτοιο!:lol:

 

free dom μου..συμφωνώ απόλυτα μαζί σου!!

καθόλου δεν με νοιάζει για το καλοκαίρι...έχω περάσει και αυτό που λες ..

ξάπλα με συσπάσεις..όντως δύσκολο!!

 

απλά δεν περίμενα να το ακούσω από τον συγκεκριμένο ανθρωπο..

 

είναι σαν να λιγοστεύουν οι άνθρωποι γύρω σου...σε κάθε νέα εγκυμοσύνη...

και αν και γενικά δεν με νοιάζει...ένας καλός λόγος δεν βλάπτει!!

τον χρειάζεσαι πότε πότε...

βαρέθηκα να μιλάνε με δεδομένο ότι μου έτυχε..και τι να κανω η καημένη..

 

ωραία ας το σκέφτονται!!

ας το πιστεύουν αφού νοιώθουν καλύτερα έτσι..

 

αλλά μην το λες βρε παιδάκι μου!!

σεβασου την έγγυο ..χαχα

 

τέλοσπάντων!!

 

θα αναθαρρήσω πάλι ..σε λίγο

Link to comment
Share on other sites

Ε τωρα που σου έτυχε και αυτό καλοκαιριάτικα...(εννοώντας το μωρό)..

θα χασετε και διακοπές..και όλα...αντε..δεν πειράζει..

 

Κορίτσια ..σιγουρα παίζουν ρόλο και οι ορμόνες..αλλά με εριξε τόσο πολύ..

απογοήτευση....το σκέφτομαι ακόμη και είμαι τσαντισμένη αφάνταστα!!

γκρρρρ

 

Εμενα ο αντρας μου σε σχετικο παραπονο που του εκανα (οτι δεν εχουμε παει διακοπες τα τελευταια χρονια γιατι καθε καλοκαιρι η ημουν με την κοιλια τουρλα η γεννουσα) μου ειπε το αμιμητο: "αγαπη μου 4 μερες διακοπες στι Ιασω σου φτανουν?" (εχει χιουμορ το μωρακι μου, ε?)

Link to comment
Share on other sites

free dom μου..συμφωνώ απόλυτα μαζί σου!!

καθόλου δεν με νοιάζει για το καλοκαίρι...έχω περάσει και αυτό που λες ..

ξάπλα με συσπάσεις..όντως δύσκολο!!

 

απλά δεν περίμενα να το ακούσω από τον συγκεκριμένο ανθρωπο..

 

είναι σαν να λιγοστεύουν οι άνθρωποι γύρω σου...σε κάθε νέα εγκυμοσύνη...

και αν και γενικά δεν με νοιάζει...ένας καλός λόγος δεν βλάπτει!!

τον χρειάζεσαι πότε πότε...

βαρέθηκα να μιλάνε με δεδομένο ότι μου έτυχε..και τι να κανω η καημένη..

 

ωραία ας το σκέφτονται!!

ας το πιστεύουν αφού νοιώθουν καλύτερα έτσι..

 

αλλά μην το λες βρε παιδάκι μου!!

σεβασου την έγγυο ..χαχα

 

τέλοσπάντων!!

 

θα αναθαρρήσω πάλι ..σε λίγο

 

Kοιτα εγω πιστευω οτι οντως ειναι πολλοι αυτοι που μας λυπουνται...:mrgreen:

 

Ουτε οτι ζηλευουν , οσα δε φτανει η αλεπου κλπ κλπ...ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ ΜΑΣ ΛΥΠΟΥΝΤΑΙ ΓΙΑΤΙ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΣΕ ΑΛΛΟ ΜΗΚΟΣ ΚΥΜΑΤΟΣ....παρολα αυτα το μοοοοονο που ιιιιισως μπορει να με κανει να νιωσω κατι τετοιο ειναι να μου τη δωσει λιγο, ομως προς Θεου οχι και να με "ριξει"!

 

MAMA AGA συνεχισε τον αγωνα που εισαι μπροσταρισα...εισαι η πρωτη που πηγε για 5ο σε ολο το φορουμ, και μονο γι αυτο εισαι ΜΟΝΑΔΙΚΗ;) (Ας ΜΕ συγχωρεσει αν υπαρχει καποια μαμα με περισσοτερα την υπαρξη της οποιας δεν εχω αντιληφθει!)

Link to comment
Share on other sites

free dom μου..συμφωνώ απόλυτα μαζί σου!!

καθόλου δεν με νοιάζει για το καλοκαίρι...έχω περάσει και αυτό που λες ..

ξάπλα με συσπάσεις..όντως δύσκολο!!

 

απλά δεν περίμενα να το ακούσω από τον συγκεκριμένο ανθρωπο..

 

είναι σαν να λιγοστεύουν οι άνθρωποι γύρω σου...σε κάθε νέα εγκυμοσύνη...

και αν και γενικά δεν με νοιάζει...ένας καλός λόγος δεν βλάπτει!!

τον χρειάζεσαι πότε πότε...

βαρέθηκα να μιλάνε με δεδομένο ότι μου έτυχε..και τι να κανω η καημένη..

 

ωραία ας το σκέφτονται!!

ας το πιστεύουν αφού νοιώθουν καλύτερα έτσι..

 

αλλά μην το λες βρε παιδάκι μου!!

σεβασου την έγγυο ..χαχα

 

τέλοσπάντων!!

 

θα αναθαρρήσω πάλι ..σε λίγο

 

τι λες βρε αγαπη μου....θα εχουμε αγκαλιτσα το θησαυρακι μας το καλοκαιρι και θα σκεφτομαστε τις χαμενες διακοπες;;;κι εσυ στεναχωριεσαι που στο ειπαν αυτο;;;εμ κι εσυ δεν απαντησες οτι θα κανεις τις ωραιοτερες διακοπες με την επταμελη οικογενεια σου να την απιστομωσεις...τεσπα οπως λεει κι η φριντομ η συγκεκριμενη ετσι μπορει να το ειπε....αχ ατιμες ορμονες τη μια πετας την αλλη κλαις με μαυρο δακρυ!

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Kοιτα εγω πιστευω οτι οντως ειναι πολλοι αυτοι που μας λυπουνται...:mrgreen:

 

Ουτε οτι ζηλευουν , οσα δε φτανει η αλεπου κλπ κλπ...ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ ΜΑΣ ΛΥΠΟΥΝΤΑΙ ΓΙΑΤΙ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΣΕ ΑΛΛΟ ΜΗΚΟΣ ΚΥΜΑΤΟΣ....παρολα αυτα το μοοοοονο που ιιιιισως μπορει να με κανει να νιωσω κατι τετοιο ειναι να μου τη δωσει λιγο, ομως προς Θεου οχι και να με "ριξει"!

 

MAMA AGA συνεχισε τον αγωνα που εισαι μπροσταρισα...εισαι η πρωτη που πηγε για 5ο σε ολο το φορουμ, και μονο γι αυτο εισαι ΜΟΝΑΔΙΚΗ;) (Ας ΜΕ συγχωρεσει αν υπαρχει καποια μαμα με περισσοτερα την υπαρξη της οποιας δεν εχω αντιληφθει!)

καλα στα λεει κι η συναδελφος σου πολυτεκνη εδω!!!μονο περηφανεια πρεπει να νιωθεις που θα εχεις πεντε...πεντε το γραφω κ νιωθω δεος παιδακια!!!!:wink:

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Ε τωρα που σου έτυχε και αυτό καλοκαιριάτικα...(εννοώντας το μωρό)..

θα χασετε και διακοπές..και όλα...αντε..δεν πειράζει..

 

Κορίτσια ..σιγουρα παίζουν ρόλο και οι ορμόνες..αλλά με εριξε τόσο πολύ..

απογοήτευση....το σκέφτομαι ακόμη και είμαι τσαντισμένη αφάνταστα!!

γκρρρρ

 

Εμενα ο αντρας μου σε σχετικο παραπονο που του εκανα (οτι δεν εχουμε παει διακοπες τα τελευταια χρονια γιατι καθε καλοκαιρι η ημουν με την κοιλια τουρλα η γεννουσα) μου ειπε το αμιμητο: "αγαπη μου 4 μερες διακοπες στι Ιασω σου φτανουν?" (εχει χιουμορ το μωρακι μου, ε?)

 

αχαχα....απαιχτος ο αντρας σου!!!!

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

καλα ακουστε τι μου ρθε τωρα....ακουσα τη βρυση κατω κι εκανα συνειρμο....καλοκαιρακι....11 το βραδυ....ανοιχτα παραθυρα-με σιτες!!!-, δροσουλα....ο γκιωνης να ακουγεται καπου μακρια κι ενα νεογεννητο στην αγκαλια....ποιημα....δεν ξερω αμα τον ακουτε το γκιωνη στις μεγαλες πολεις,για μενα σημαινει καλοκαιρι!!!!μαμα-αγκα σε εφτιαξα λιγο;;;;:D

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Kοιτα εγω πιστευω οτι οντως ειναι πολλοι αυτοι που μας λυπουνται...:mrgreen:

 

Ουτε οτι ζηλευουν , οσα δε φτανει η αλεπου κλπ κλπ...ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ ΜΑΣ ΛΥΠΟΥΝΤΑΙ ΓΙΑΤΙ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΣΕ ΑΛΛΟ ΜΗΚΟΣ ΚΥΜΑΤΟΣ....

Αυτό είναι μεγάλη αλήθεια τελικά και πρώτη φορά το λέει κάποιος τόσο ξεκάθαρα!:lol:

 

Mama aga σε καταλαβαίνω. Όσα παιδάκια και να κάνουμε για εμάς είναι πάντα το ίδιο συναίσθημα της χαράς και της προσμονής, και θέλουμε τουλάχιστον οι δικοί μας άνθρωποι να συμμερίζονται τη χαρά αυτή..

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...