Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Χαμηλή σωματομεδίνη c SOS


Recommended Posts

Λοιπόν οι μετρήσεις μας:

γέννηση 50 - 2750

1 χρ 76 - 8340

2 χρ 87 - 8950

3 χρ 95 - 12400

3.5χρ 100 - 13300

4 χρ 100 - 14200

5 χρ 104 - 15400

 

και η μικρή:

γέννηση 49 - 2750

1 χρ 74 - 8090

2 χρ 83 - 10200

3 χρ 89 - 11400

WGVKp2.png<a COGYp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μάλιστα...θα ρωτήσω από περιέργεια σε κάποια ιδιωτικά. Ρε γαμώτο στο πάιδων αργούν και ταλαιπωρούνται περισσότερο με αναμονές και μερικές φορές και με ειδικευόμενες άσχετες...

Link to comment
Share on other sites

Γατούλα εχεις δικιο...αλλα η οστικη ουσιαστικα μια ακτινογραφια ειναι η διαγνωση λες να ειναι τσουχτερη? Ποσο να κανει πια μια ακτινογραφια... ρώτα πάντως στη Βιοιατρικη G.stone...

 

Βαγκ, μην αγχωνεσαι προκαταβολικα, ψαξτο και για τη μεγάλη και βλεπεις σου ευχομαι τα καλυτερα!

eNeap2.pngNziDp2.png
Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται boulou το μπόι που τους λείπει το χουν σε μυαλό;). Χαμηλά είστε και 'σεις, ε; Τι να γίνει; υπομονή και βλέπουμε...

Γατούλα και εμείς γύρω στη 10% είμαστε. Αδύνατη ήταν από πάντα κι έτσι το χω συνηθήσει.

Εκλεισα ραντεβού για αίματος στο ΙΚΑ. 27-12-2010 !!!!!! Δεν έχουν το θεό τους. Θα κοιτάξω μήπως μπορώ να κάνω νωρίτερα τη σωματομεδίνη στο Νοσοκομείο.

G.STONE δεν ξέρω τιμές για εξωτερικά αλλά γενικώς οι ορμόνες είναι κάπως ακριβές...

Δεν ξέρω αν το γνωρίζετε αλλά στο ΑΓΛΑΙΑ ΚΥΡΙΑΚΟΥ δεν χρειάζεται ραντεβού για την αιμοληψία φτάνει να μην είναι μέρα εφημερίας, η αιμοληψία γίνεται με σειρά προτεραιότητας και πρέπει το παραπεμπτικό να είναι από νοσοκομειακό γιατρό. Και το καλύτερο είναι οτι για αυτές τις εξετάσεις που θα πληρώσεις στο νοσοκομείο μετά με την απόδειξη και το παραπεμπτικό που έχεις στα χέρια σου από το ικα παίρνεις επιστροφή σχεδόν το σύνολο του ποσού.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον κορίτσια.

Πήρα σήμερα τηλ στο Νοσοκομείο (Βενιζέλειο - Κρήτη) για να ρωτήσω τη διαδικασία για τις εξετάσεις μας.

Για όσες δεν γίνονται στο ΙΚΑ θα πρέπει να πάρω παραπεμπτικό θεωρημένο και τις κάνω στο Νοσοκομείο χώρις να πληρώσω.

Οσες όμως γίνονται στο ΙΚΑ ή τις κάνω στο ΙΚΑ ή τις πληρώνω στο Νοσοκομείο (περίπου 300). Η κοπέλα στο τηλέφωνο μου είπε καλύτερα να γίνουν στο Νοσοκομείο για διάφορους λόγους... Μήπως ξέρει καμιά σας αν υπάρχει τρόπος να τις κάνουμε εκεί χωρίς όμως να πληρώσουμε τόσα λεφτά;;;

WGVKp2.png<a COGYp2.png
Link to comment
Share on other sites

βρε Βαγκ μου δε ξερω με το σκατοΙΚΑ, απο του χρονου θα μαθω αναγκαστικα

αλλα πχ την IGF1 το ΤΕΒΕ δε την εγκρινει, απλα μου την ειχε γραψει και αυτη ο παιδιατρος και τελικα πληρωσα μονο κρατικη τιμη και ελαχιστα

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

vag..

νομιζω οτι πρεπει να πας να κλεισεις ενα ραντεβου στην παιδιατρικη με την γιατρο που ασχολειται με την αναπτυξη(δεν θυμαμαι το ονοματης )κ δεν την ξερω κ καθολου, δεν ξερω τι μερος του λογου ειναι..

αν ειναι συγκαταβατικη κ δεν ειναι του στυλ δεν εχει τιποτα το παιδακι σας καντε υπομονη θα σου γραψει εξετασεις κ με το παραπεμπτικο της θα σου παρουν αιμα απο το μικροβιολογικο..τωρα βεβαια δεν ξερω αν χρειαστει αλλο ραντεβου..

Link to comment
Share on other sites

πάντως και το ΤΑΠΟΤΕ την IGF1 δεν τη γράφει

όσο για την οστική ηλικία εμείς την κάνμε βιοιατρική με κόστος 30?

και κορίτσια έχω αρχίσει και αγχώνομαι ξανά, σε λίγες μέρες κλίνουμε τα 4 και το άγχος μου έχει αρχίσει να κορυφώνεται επειδή θα πάμε στο καθιερωμένο μας πια ραντεβού - παιδοενδοκρινολόγο

έχω βγάλει μία άρνηση να τον μετ΄ρησω στο ύψος διότι φοβάμαι μην απογοητευτώ θα το αφήσω για τη γιατρό

όσο για το βάρος έχω πια απελπιστεί ούτε τα 13κιλά δεν έχουμε φτάσει ακόμα

έχω απελπιστεί και κολλάμε και συνέχεια ιώσεις παρόλο που είναι δεύτερος χρόνος στον παιδικό

κορίτσια δεν είμαι καλά, μέχρι ώρας προσπαθούσα να το κοντρολάρω αλλά τώρα σκέφτομαι ότι δεν είναι δύνάτον ολά σε αυτό το αγγελούδι μέχρι και στις ιώσεις καμία βετλίωση με πέρυσι δε βλέπω ούτε στις ιώσεις όπως συνήθως γίνεται και είμαι χάλια

wWPdp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τρείς εβδομάδες είναι αρκετά μεγάλο διάστημα... Προσπάθησε να μην το πολυσκέφτεσαι ως τότε αν και ξέρω είναι πάααααρα πολύ δύσκολο.

Και εμείς πάμε για το γνωστό σετάκι εξετάσεων την Πέμπτη. Δεν ξέρω και πόσο καιρό θα κάνουν να βγουν τα αποτελέσματα...

WGVKp2.png<a COGYp2.png
Link to comment
Share on other sites

vag σου εύχομαι όλα να πάνε καλά

έχεις δίκιο που μου λες ότι είναι νωρίς ακόμα για άγχος αλλά βλέπωντας ότι για τρίτο χρόνο φοράμε τις ίδιες μπιζάμες έχω απογοητευτεί

wWPdp2.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια ποσο σας καταλαβαινω!!!!ειναι πολυ καλο που μπορουμε να συζηταμε το θεμα που μας απασχολει με καποιον που μας καταλαβαινει!!

mammy - g ευχομαι το καλυτερο.να μας πεισ αποτελεσματα!!

και εμενα απο25 ιουλιου δεν εχει παρει ποντο. εχω σταματησει να την μετραω απο τον οκτωβρη.εβαλα πεισμα τελοσ δεκεμβρη η επομενη μετρηση!!!!!!!!!!! τελος!!!!!!!!!!!!!! βεβαια με τρωει λιγο θελω να την μετρησω αλλα οχι πεισμα τελοσ δεκεμβρη!!!!!!!!! φοβαμαι λιγο και το αποτελεσμα!! δεν βλεπω και δια γυμνου οφθαλμου κανα τρομερο ξεαπασμα υψους!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

vag σου εύχομαι όλα να πάνε καλά

έχεις δίκιο που μου λες ότι είναι νωρίς ακόμα για άγχος αλλά βλέπωντας ότι για τρίτο χρόνο φοράμε τις ίδιες μπιζάμες έχω απογοητευτεί

 

Εγώ χάρηκα ότι της μίκρυναν τα ρούχα ... αλλά τελικά μάλλον μπήκαν στο πλύσιμο!

azHYp2.png

 

vwuep3.png

Link to comment
Share on other sites

ελα βρε!!!! θα ψηλωσουν!

κοιλιοκακη εμεις καθαρες! με υψηλη ALP, την πηγα παιδιατρο μου λεει μη σκας ειναι απο σωματικη αυξηση (μακαρι...πουντηνα)

κατα τα αλλα σιδηρο και φλεβαρη επαναληπτικες για ελεγψο και πιθανου στιγματος

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

ΒΕΡΑ ΩΡΑΙΟ ΤΟ ΣΧΟΛΙΟ ΣΟΥ!!!!!!!!! ΟΤΙ ΜΠΗΚΑΝ ΤΑ ΡΟΥΧΑ ΣΤΟ ΠΛΥΣΙΜΟ!!!!

ΚΑΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΡΑΠΟΝΟ!!!!!!!ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΑ ΡΟΥΧΑ ΜΑΣ 3& 6 ΜΗΝΩΝ .......ΟΛΑ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΝΕ ΚΑΙ ΣΕ 2 ΜΗΝΕΣ ΚΛΕΙΝΟΥΜΕ ΤΑ 2 ΕΤΗ!!!!!!!

ΠΑΝΤΩΣ VAG ....ΑΥΤΗ Η ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΩΝ ΜΑΣ( ΧΩΡΙΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΤΕΛΙΚΑ!!!) ΘΑ ΜΕ ΤΡΕΛΑΝΕΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ!!!!!!!!!!

 

 

ΑΣ ΕΛΠΙΣΟΥΜΕ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΝΑ ΕΠΙΒΕΒΑΙΘΟΥΝΕ ΟΙ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΙ ΜΑς ΚΑΙ ΟΧΙ..........ΟΙ ΦΟΒΟΙ ΜΑΣ!!!

Link to comment
Share on other sites

πολλές φορές είχα και εγώ την ψευδαίσθηση ότι μαγαλώσαμε αλλά όντως τα ρούχα μπήκαν καθότι εάν έχεις ρούχα τρία χρόνια και τα πλένεις κάθε εδομάδα τι να σου κάνουν τα έρμα.......

το γέλιο είναι όταν του φέρνουν ρούχα για δώρο που του είναι όλα τεράστια γιατί του πέρνουν για 4 χρονών (λογικά βέβαια πράτουν οι άνθρωποι αλλά που να ήξεραν...)

wWPdp2.png
Link to comment
Share on other sites

πάντως και το ΤΑΠΟΤΕ την IGF1 δεν τη γράφει

όσο για την οστική ηλικία εμείς την κάνμε βιοιατρική με κόστος 30?

και κορίτσια έχω αρχίσει και αγχώνομαι ξανά, σε λίγες μέρες κλίνουμε τα 4 και το άγχος μου έχει αρχίσει να κορυφώνεται επειδή θα πάμε στο καθιερωμένο μας πια ραντεβού - παιδοενδοκρινολόγο

έχω βγάλει μία άρνηση να τον μετ΄ρησω στο ύψος διότι φοβάμαι μην απογοητευτώ θα το αφήσω για τη γιατρό

όσο για το βάρος έχω πια απελπιστεί ούτε τα 13κιλά δεν έχουμε φτάσει ακόμα

έχω απελπιστεί και κολλάμε και συνέχεια ιώσεις παρόλο που είναι δεύτερος χρόνος στον παιδικό

κορίτσια δεν είμαι καλά, μέχρι ώρας προσπαθούσα να το κοντρολάρω αλλά τώρα σκέφτομαι ότι δεν είναι δύνάτον ολά σε αυτό το αγγελούδι μέχρι και στις ιώσεις καμία βετλίωση με πέρυσι δε βλέπω ούτε στις ιώσεις όπως συνήθως γίνεται και είμαι χάλια

 

Για τις ιωσεις, για ενισχυση χωρις φαρμακα, δοκιμασε

 

http://www.goodlifeshop.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=39&category_id=21&option=com_virtuemart&Itemid=1

 

to link είναι τυχαίο, απλώς για τνα δείτε το προιόν

 

και

 

http://www.himalayadirect.com/shopexd.asp?id=6&source2=SE001

 

Eπίσης παιδικές τμπλέτες εχινάκειας, στο πολύ πικ των ιώσεων, να βρεις καποιες χωρςι αλκοολ

Θα το βοηθησουν πολυ

 

vag σου εύχομαι όλα να πάνε καλά

έχεις δίκιο που μου λες ότι είναι νωρίς ακόμα για άγχος αλλά βλέπωντας ότι για τρίτο χρόνο φοράμε τις ίδιες μπιζάμες έχω απογοητευτεί

 

Ελα βρε κι εμεις το ιδιο, αντι να χαιρεσαι που κανουμε οικονομια στεναχωριεσαι?:-D:grin:

 

Κι εγω στεναχωριεμαι πολυ, αλλα σκεφτομαι μονο να ειναι γερα τιποτα αλλο... χθες στην παιδικη χαρα ηταν ιδιο υψος με ολα τα 2χρονα...

eNeap2.pngNziDp2.png
Link to comment
Share on other sites

Πήραμε igf-1 και igfbp-3.

Η Μαργ (5χρ) έχει igf-1 116 ng/ml (φτ 50-286)και igfbp-3 3,75 (φτ 1,1-5,2).

Η Χριστ (3χρ) έχει igf-1 84,4 ng/ml (φτ 49-289)και igfbp-3 2,99 (φτ 0,9-4,3).

Οι υπόλοιπες εξετάσεις μας αύριο και μερικές σε 15 μέρες. Θα περιμένουμε να τις πάμε όλες μαζί στη γιατρό.

Τι λέτε βρε κορίτσια; καλές δε φαίνονται;

WGVKp2.png<a COGYp2.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...