Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

elepet

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 946
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Πραγματικα δεν ξερω τι να γραψω.

Παρακολουθω αυτο το θεμα και απαντω σε καποιες αποριες, αν γνωριζω...

Να παραθεσω μια προσευχη, ειναι και οι μερες τετοιες?

Ειναι η Προσευχη της Γαληνης...

Πριν απο 1,5 χρονο που λυγισα μετα την 2η αποβολη, εγραφα διαφορα εδω με θυμο, με πονο, με μεγαλη ενταση... Μια κοπελα, εγραψε την προσευχη, μολις την διαβασα, αμεσως ηρεμησα, παρολο που δεν ειμαι της θρησκειας

 

Θεέ μου, δώσε μου την γαλήνη να δέχομαι αυτά που δεν μπορώ να αλλάξω,

το κουράγιο να αλλάζω αυτά που μπορώ

και την σοφία να γνωρίζω την διαφορά...

Μετά από την Μεγ. Παρασκευή και τον ανείπωτο πόνο, έρχεται η Ανάσταση...

Θα έρθει και για εσάς κορίτσια... Κρατάτε γερά, υπάρχει κάπου ένα μωρό που αξίζει να έχει μανούλα μία από εσάς ξεχωριστά...

GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα δεν ξερω τι να γραψω.

Παρακολουθω αυτο το θεμα και απαντω σε καποιες αποριες, αν γνωριζω...

Να παραθεσω μια προσευχη, ειναι και οι μερες τετοιες?

Ειναι η Προσευχη της Γαληνης...

Πριν απο 1,5 χρονο που λυγισα μετα την 2η αποβολη, εγραφα διαφορα εδω με θυμο, με πονο, με μεγαλη ενταση... Μια κοπελα, εγραψε την προσευχη, μολις την διαβασα, αμεσως ηρεμησα, παρολο που δεν ειμαι της θρησκειας

 

Θεέ μου, δώσε μου την γαλήνη να δέχομαι αυτά που δεν μπορώ να αλλάξω,

το κουράγιο να αλλάζω αυτά που μπορώ

και την σοφία να γνωρίζω την διαφορά...

 

Μετά από την Μεγ. Παρασκευή και τον ανείπωτο πόνο, έρχεται η Ανάσταση...

 

Θα έρθει και για εσάς κορίτσια... Κρατάτε γερά, υπάρχει κάπου ένα μωρό που αξίζει να έχει μανούλα μία από εσάς ξεχωριστά...

 

 

Clelia, να σαι καλά για την προσευχή που έγραψες.... πολύ μεγάλο το νόημά της.... αυτό που όντως χρειάζεται η ψυχή μας είναι γαλήνη...

 

Καλή ανάσταση σε όλες και ευχομαι του χρόνου με υγεία πάνω απ' όλα να μας βρει με τα μωρά μας...

 

Φιλιά σε όλες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

οσο σκληρο κι αν ακουστει, ποσες γυναικες παλευουν για ενα παιδι, και το ζητουν με ολη τη δυναμη της ψυχης τους και ποσες τοσο ευκολα δινουν ενα τελος. δεν θα το εκανα ποτε, οτι κι αν συνεβαινε. κανεις δε χανεται. κι εμενα ο αντρας μου ηταν ακομη φοιτητης και ανεργος οταν εμεινα εγκυος στο πρωτο, αμεσως εφυγε για στρατο, ουτε λεπτο δεν σκεφτηκα να δωσω τελος...ολα πηγαν κατευχην...ωρες ωρες απορω με το πως σκεφτονται καποιες γυναικες.

526437xvildghyb3.gif

ΜΑΡΚΕΛΛΑ 2/10/2007, ΙΩΑΝΝΗΣ 3/6/2010, ΝΙΝΙ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ!!!

EBX2p3.png

Link to comment
Share on other sites

FDP καλη μου διαβαζα και ξαναδιαβαζα το μηνυμα σου ελπιζοντας πως κατι καταλαβα λαθος...δεν εχω λογια...σου κανω μια μεγαλη αγκαλια και ευχομαι απο δω και στο εξης η ζωη να φανει πιο γενναιοδωρη μαζι σου και ο χρονος να απαλυνει λιγο τον πονο σου...

tt1108c2.aspx

Link to comment
Share on other sites

FDP, δεν εχω λογια....θα σου πω ομως κατι που ισως να σου δωσει δυναμη. η μητερα μου μεχρι να κανει εμενα και τον αδερφο μου εχασε 8 παιδια!!!η μια κυηση ηταν διδυμη και 5,5 μηνων της τα πηρε ο γιατρος ζωντανα απο λαθος...ηταν δυο αγορακια. για να κανει εμενα και τον αδερφο μου εκατσε 9 μηνες κρεβατι, χωρις να πηγαινει ουτε τουαλετα. τελικα καταφερε και μας κρατησε...πριν απο δυο χρονια δυστυχως, και σε ηλικια μολις 24 χρονων, ο αδερφος μου σκοτωθηκε σε τροχαιο...ποτε της δεν ξεπερασε μια εκτρωση που εκανε αφοτου γεννησε και τον αδρφο μου, γιατι πιστευε πως δε θα τα καταφερνε αλλους 9 μηνες σε ακινησια με εμενα και τον αδερφο μου μωρα...ακομη μετανιωνει που δεν εχει αλλο ενα στηριγμα μεσα στον πονο της, κι ακομη μετανιωνει που μου στερησε αλλον εναν αδερφο ή αδερφη....ηταν το στηριγμα μου ο αδερφος μου, ο κολλητος μου, στην αγκαλια του ετρεχα κι εκλαιγα οποτε ειχα προβλημα, και δυστυχως η μητερα μου πιστευε πως θα ημασταν για παντα ετσι...η μοιρα ειχε αλλα σχεδια....

αυτο το λεω σε ολες της μητερες....μη στερειτε τη ζωη απο τα παιδια σας...ειναι πολυ ευκολο να τα μεγαλωσετε....

526437xvildghyb3.gif

ΜΑΡΚΕΛΛΑ 2/10/2007, ΙΩΑΝΝΗΣ 3/6/2010, ΝΙΝΙ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ!!!

EBX2p3.png

Link to comment
Share on other sites

οσο σκληρο κι αν ακουστει, ποσες γυναικες παλευουν για ενα παιδι, και το ζητουν με ολη τη δυναμη της ψυχης τους και ποσες τοσο ευκολα δινουν ενα τελος. δεν θα το εκανα ποτε, οτι κι αν συνεβαινε. ωρες ωρες απορω με το πως σκεφτονται καποιες γυναικες.

 

Το σκεφτηκα για να απαντησω. Και επειδη στο συγκεκριμενο θεμα εχω πει νομιζω αρκετες φορες την γνωμη μου. ειλικρινα με καθε φιλικη διαθεση θα σου ζητησω, αν θες, να μην εισαι τοσο απολυτη για κατι που αφορα προσωπικη επιλογη του αλλου.

εγω δεν εχω κανενα προβλημα με την εκτρωση που εκανα πριν 2 χρονια γιατι απλα δεν ηθελα 3ο παιδι και δεν ενιωθα οτι αντεχα κατι τετοιο. οποτε η κριτικη τετοιου τυπου δεν με ταραζει. ειμαι πολυ βεβαιη οτι εκανα το σωστο.

αλλα επειδη εδω μεσα μπαινουν και γυναικες που δεν ειναι ουτε σιγουρες οτι εκαναν το σωστο και εχουν και τις τυψεις τους και παλευουν με τον εαυτο τους. νομιζω οτι ατακες τετοιου τυπου "απορω πως σκεφτονται καποιες γυναικες" μαλλον δεν τις βοηθαει πουθενα.

 

φιλικα και χωρις παρεξηγηση

Οι παππουδες μας προσφυγες, οι γονεις μας μεταναστες και εμεις......ρατσιστες!!!

 

Link to comment
Share on other sites

Απλά θα σου πω beloved πως πάντα υπάρχει το περιθώριο να σκεφτείς έτσι.. Και εγώ έτσι έλεγα "δεν υπάρχει περίπτωση ποτέ να κάνω κάτι τέτοιο"..

Ματθίλδη 17/08/2007

Λουκάς-Ανδρέας 17/01/2010

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ισως εσεις κοριτσια, εγω δε θα το εκανα.να σκοτωσω το ιδιο μου το παιδι?για κανεναν λογο.και ναι ειμαι απολυτη σε αυτο το θεμα.

526437xvildghyb3.gif

ΜΑΡΚΕΛΛΑ 2/10/2007, ΙΩΑΝΝΗΣ 3/6/2010, ΝΙΝΙ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ!!!

EBX2p3.png

Link to comment
Share on other sites

οποιος δε θελει αλλο παιδι απλα προσεχει να μη κανει.οκ δε μιλαω για ηλικιες 16 17 χρονων που το μυαλο συνηθως ειναι πανω απο το κεφαλι.αλλα μια μανα με 1 η 2 η 3 παιδια πως μπορει να μη προσεχει?και να μενει εγκυος και μετα να παει να το ριξει(χωρις να υπαρχει προβλημα) επειδη δε θελει αλλο παιδι?αν δε θελει αλλο παιδι να προσεχει να μη μεινει εγκυος.δωξα το θεο υπαρχουν ενα σωρο τροποι αντισυλληψης,προφυλακτικο,χαπια,σπιραλ κλπ.αν ειναι δυνατον να μη παρει 1 απο αυτα τα μετρα για να μη κανει 2ο 3ο 4ο παιδι.μιλαμε για συνειδητοποιημενο ατομο(μητερα!)

εχασα 3 παιδια μεχρι να κανω τον γιο μου.το πρωτο στην 10η εβδ το 2η στην 8η και το τριτο στην 14η. και μετα εμεινα εγκυος στον γιο μου.

μακαρι να μου ερθε και 2ο και 3ο παιδι.δεν ειμαστε πλουσιοι αλλα κανεις δε χανετε αν πραγματικα υπαρχει θεληση.αν δε θελησω αλλο παιδι θα λαβω ενα απο τα δεκαδες μετρα αντισυλληψης και δε θα παιξω στη ρουλετα μια αθωα ψυχη.(παντα αναφερομαι σε περιπτωση μη ιατρικου προβληματος)

Link to comment
Share on other sites

ισως εσεις κοριτσια, εγω δε θα το εκανα.να σκοτωσω το ιδιο μου το παιδι?για κανεναν λογο.και ναι ειμαι απολυτη σε αυτο το θεμα.

 

Δεν με καταλαβες τι σου ειπα. δεν σου ειπα ουτε να αλλαξεις γνωμη στο θεμα. ουτε να μην εισαι απολυτη. ειναι προσωπικα σου θεματα αυτα. δεν με αφορουν καθολου.

σου ειπα οτι εδω μπαινουν γυναικες που για επισης προσωπικα τους θεματα το εκαναν. Με το να χρησιμοποιεις λεξεις τυπου "σκοτωνω το παιδι μου " απλα τις κανεις να νιωθουν χειροτερα. δεν τους προσφερεις τιποτα.

 

Εμενα απλα με βρησκεις αντιθετη. εγω εχω κανει εκτρωση και νιωθω πολυ καλα με αυτο. αλλα μια γυναικα με τυψεις απλα τις προσφερεις κιαλλες . το θεωρω περιττο.......

Οι παππουδες μας προσφυγες, οι γονεις μας μεταναστες και εμεις......ρατσιστες!!!

 

Link to comment
Share on other sites

και εχουμε φτασει στο σημειο να μας πειραζουν οι λεξεις και οχι οι πραξεις.

 

ωραια. λοιπον στην επομενη κοπελα που θα μπει και θα γραψει για το ποσο ασχημα νιωθει που δεν ειχε αλλη λυση απο την εκτρωση. μπορειτε να απαντησετε. Οτι καλα να παθει , να μην σκοτωνε το παιδι της , ειναι φονιας και ας προσεχε....επισης οτι εσεις δεν θα κανατε ποτε κατι τετοιοι και αν πειραχτει απο αυτα να της απαντησετε "να μην την πειραζουν οι λεξεις , αλλα οι πραξεις!"

καλο ε?

μπραβο να χαρω εγω!

Οι παππουδες μας προσφυγες, οι γονεις μας μεταναστες και εμεις......ρατσιστες!!!

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

και εγω εγω χασει το μωρακι μου και τωρα ξαναπρσπαθουμε με λαχταρα κ αγωνια να πιασουμε το σπορακι αυτο ομως δεν με κανει σκληρη κ απολυτη απεναντι σε οσες κανουν εκτρωση...επιλογη τους ειναι και ειναι σεβαστη κ η επιλογη μου του να μην συμφωνω,ομως το να μιλας σκληρα αυτο ειναι ασχημο κ αδικο...δεν ειμασταν μπροστα,δεν ξερουμε πως κ τι κ στην τελικη δεν ειμαστε θεοι....

χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα

το αγορακι μου ειναι η ζωη μου ολη!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

οποιος δε θελει αλλο παιδι απλα προσεχει να μη κανει.οκ δε μιλαω για ηλικιες 16 17 χρονων που το μυαλο συνηθως ειναι πανω απο το κεφαλι.αλλα μια μανα με 1 η 2 η 3 παιδια πως μπορει να μη προσεχει?και να μενει εγκυος και μετα να παει να το ριξει(χωρις να υπαρχει προβλημα) επειδη δε θελει αλλο παιδι?αν δε θελει αλλο παιδι να προσεχει να μη μεινει εγκυος.δωξα το θεο υπαρχουν ενα σωρο τροποι αντισυλληψης,προφυλακτικο,χαπια,σπιραλ κλπ.αν ειναι δυνατον να μη παρει 1 απο αυτα τα μετρα για να μη κανει 2ο 3ο 4ο παιδι.μιλαμε για συνειδητοποιημενο ατομο(μητερα!)

εχασα 3 παιδια μεχρι να κανω τον γιο μου.το πρωτο στην 10η εβδ το 2η στην 8η και το τριτο στην 14η. και μετα εμεινα εγκυος στον γιο μου.

μακαρι να μου ερθε και 2ο και 3ο παιδι.δεν ειμαστε πλουσιοι αλλα κανεις δε χανετε αν πραγματικα υπαρχει θεληση.αν δε θελησω αλλο παιδι θα λαβω ενα απο τα δεκαδες μετρα αντισυλληψης και δε θα παιξω στη ρουλετα μια αθωα ψυχη.(παντα αναφερομαι σε περιπτωση μη ιατρικου προβληματος)

 

 

Θα το ξαναπω,

ειμαι μανα με 2 παιδια εμεινα εγκυος οταν η μικρη μου ηταν πολυ μικρη και ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ, ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΛΛΟ ΠΑΙΔΙ.

το εριξα και εβαλα σπιραλ και νιωθω τωρα 2 χρονια μετα. απολυτα ενταξει με αυτο. Εγω παλι εχω γνωρισει πολλους ενηλικες που εχουν "χαθει" ακριβως επειδη η μανα τους δεν ηταν σε φαση να κανει παιδι.

 

Μπορω να φανταστω το πονο της καθε γυναικας που δυσκολευτικε να κανει παιδι. αλλα με το να κραταγα εγω ενα παιδι που δεν ενιωθα ετοιμη δεν θα προσφερα κατι στις γυναικες αυτες.

 

Σημασια για μενα εχει να ειμαι ΚΑΛΗ ΜΑΝΑ και οχι απλα ΜΑΝΑ. Και με τρια παιδια θα ημουν μια υστερικη μανα, κακη συζυγος και ανυσοροπος ανθρωπος. Προτιμο 2 παιδια και ολα υπο ελεγχο!

Οι παππουδες μας προσφυγες, οι γονεις μας μεταναστες και εμεις......ρατσιστες!!!

 

Link to comment
Share on other sites

Παρακολουθώ εδω και κάποιες μέρες το θέμα αλλά δεν είχα την διάθεση να πάρω μέρος γιατί οι περισσότερες κριτικές σε οσες κάνουν απόξεση είναι κατηγορηματικές.

Αισθανόμουν πολύ τυχερή που δεν είχα μπει ποτέ σε αυτό το δίλλημα και μέχρι να παντρευτώ σκεφτόμουν πως αμα μου τύχαινε κάτι τέτοιο θα το κρατούσα. Ποτέ δεν είχε περάσει απο το μυαλό μου πως όντας παντρεμένη θα βρισκόμουν σε μια τέτοια κατάσταση.

Λίγο μετά την γέννηση του 2ου παιδιού μας έμεινα πάλι εγκυος...

Δεν είμασταν σε θέση να κάνουμε τρίτο παιδί ούτε ψυχολογικά ούτε και οικονομικά. Δεν θα μπω σε λεπτομέριες το μόνο που θα πω είναι πως αν αποφάσιζα να το κρατήσω τα προβλήματα θα ξεκινούσαν απο εκείνη την στιγμή. Ετσι χωρίς να χω την παραμικρή αμφιβολία μετά απο πολύ σκεψη αποφάσισα να διακόψω. Οταν ξύπνησα απο την νάρκωση και για τα πρώτα δεκα λεπτά που ήμουν μόνη μου ενιωθα πως είχα κάνει το σωστό για ολη την οικογένεια μου. Οταν ηρθε ο γιατρός μου, μου είπε πως η εγκυμοσύνη μου θα εξελισσόταν σε παλλίνδρομη και πως ήταν θέμα δυο τριών ημερών. Σίγουρα ενιωσα ανακούφιση οταν με ενημέρωσε γι αυτό.

Πιστεύω πως ο καθένας πράττει ανάλογα με τις αντοχές του και την ψυχολογία του και δεν θα πρέπει να κατακρίνετε γι αυτό. Οταν μπήκα στο τοπικ πρίν την διακοπή και διάβαζα όσα είχαν γραφτεί, με έκαναν να νιώθω εγωίστρια, παράλογη κοκ. Ευτυχώς που υπήρχε και η εμπειρία της vouraikos που ήταν ακριβώς σαν την περίπτωση μου και ενιωσα πως τελικά δεν είμαι αναίσθητη....

Και πάλι θα την ευχαριστήσω που είχε το θάρρος να γράψει την εμπειρία της γιατι πραγματικά ενιωσα πως δεν ήμουν μόνη...

eNortjKzUjI0tLQ0NVOyBlwwFasC3A,,85.pngeNortjKzUjI0tLQ0NVWyBlwwFagC2w,,34.png
Link to comment
Share on other sites

το ερωτημα μου ομως δεν απαντηθηκε ακομα!!

γιατι μια συνειδητοποιημενη γυναικα με 1 η 2 παιδια η και περισσοτερα και αρα υπευθυνο ατομο ,για ποιο λογο αφου δε θελει αλλο παιδι δεν προσεχει?γιατι αυτο ειναι ανευθυνοτητα.και?για να ευχαρηστηθει λιγη ωρα,λεει <<ελα μωρε σιγα μη μεινω εγκυος τωρα>> και δε παιρνει προφυλαξη και μετα μενει εγκυος και παει και το ριχνει και λεει <<καλα εκανα γιατι δε θα τα βγαζαμε οικονομικα/δε θα ειχα ελευθερο χρονο/θα ημουν κακια μανα κλπ.συγνωμη αλλα αυτο δεν ειναι υπευθυνοτητα ενος ατομου που εχει ηδη οικογενια κα ξερει τι εστι μωρο και τι αναγκες εχει και γιαυτο θα επρεπε να μεριμνισει ωστε να μη μεινει εγκυος

Link to comment
Share on other sites

προσωπικα δεν με νοιαζει να σου απαντησω στο ερωτημα σου. Νιωθω πολυ υπευθυνη και οριμη για να κατσω να παιζω με ψευτοδιλληματα.

Εγω νιωθω πολυ χαρουμε ειλικρινα με το γεγονος οτι μια γυναικα ενιωσε καλυτερα , διαβαζοντας την δικια μου εμπειρια. (να σαι καλα Αϊριν). και αυτος ειναι ο λογος που θα συνεχισω να την καταθετω. Αυτο με ενδιαφερει και αυτο θα κανω. . τωρα αν καποιες θελουν να με λενε δολοφονο....κανενα προβλημα. μπορεις να με πεις και ελεφαντας. δεν θα κατσω να αποδειξω οτι δεν ειμαι.

Οι παππουδες μας προσφυγες, οι γονεις μας μεταναστες και εμεις......ρατσιστες!!!

 

Link to comment
Share on other sites

το ερωτημα μου ομως δεν απαντηθηκε ακομα!!

γιατι μια συνειδητοποιημενη γυναικα με 1 η 2 παιδια η και περισσοτερα και αρα υπευθυνο ατομο ,για ποιο λογο αφου δε θελει αλλο παιδι δεν προσεχει?γιατι αυτο ειναι ανευθυνοτητα.και?για να ευχαρηστηθει λιγη ωρα,λεει <<ελα μωρε σιγα μη μεινω εγκυος τωρα>> και δε παιρνει προφυλαξη και μετα μενει εγκυος και παει και το ριχνει και λεει <<καλα εκανα γιατι δε θα τα βγαζαμε οικονομικα/δε θα ειχα ελευθερο χρονο/θα ημουν κακια μανα κλπ.συγνωμη αλλα αυτο δεν ειναι υπευθυνοτητα ενος ατομου που εχει ηδη οικογενια κα ξερει τι εστι μωρο και τι αναγκες εχει και γιαυτο θα επρεπε να μεριμνισει ωστε να μη μεινει εγκυος

 

Δυστυχώς ο μόνος σίγουρος τρόπος για να μην μείνεις εγκυος είναι να αφαιρέσεις την μήτρα σου... Ολες οι άλλες μέθοδοι έχουν τους κινδύνους τους... Ελπίζω να απαντήθηκε το ερώτημά σου...

eNortjKzUjI0tLQ0NVOyBlwwFasC3A,,85.pngeNortjKzUjI0tLQ0NVWyBlwwFagC2w,,34.png
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη πιστευεις οτι αν μια γυναικα παιρνει εμτρα αντισυλληψης εχει τις ιδιες πιθανοτητες να μεινει εγκυος με μια που κανει ελευθερο σεξ?δηλαδη ακυρωνεις ολες τις μεθοδους αντισυλληψης επειδη ολες εχουν ενα ελαχστο ποσοστο αποτυχιας?οποτε και δε πρεπει να τις χρησημοποιουμε?

αν αυτη ειναι απαντηση στο ερωτημα μου <<γιατι μια γυναικα που ηδη ειναι μανα και δε θελει αλλο παιδι δε παιρνει προφυλαξεις>> τοτε λυπαμαι.

λυπαμαι που γινονται εκτρωσεις επειδη <<ετσι κιαλλιως εχεις και πιθανοτητα 1% να μεινεις εγκυος με τα χαπια,0.5% με το σπιραλ και 15% με το προφυλακτικο γιατι μπορε να σπασει αρα τι να παρουμε προφυλαξεις μωρε?>>

Link to comment
Share on other sites

προσωπικα δεν με νοιαζει να σου απαντησω στο ερωτημα σου. Νιωθω πολυ υπευθυνη και οριμη για να κατσω να παιζω με ψευτοδιλληματα.

Εγω νιωθω πολυ χαρουμε ειλικρινα με το γεγονος οτι μια γυναικα ενιωσε καλυτερα , διαβαζοντας την δικια μου εμπειρια. (να σαι καλα Αϊριν). και αυτος ειναι ο λογος που θα συνεχισω να την καταθετω. Αυτο με ενδιαφερει και αυτο θα κανω. . τωρα αν καποιες θελουν να με λενε δολοφονο....κανενα προβλημα. μπορεις να με πεις και ελεφαντας. δεν θα κατσω να αποδειξω οτι δεν ειμαι.

 

κριμα που ενα ατομο υπερμαχο των ανθρωπινων δικαιωματων οπως εσυ,αφαιρει το ανρθωπινο δικαιωμα απο εναν αλλον ανθρωπο για να ζησει

Link to comment
Share on other sites

Απλά απάντησα στο ερώτημά σου, δεν ακύρωσα καμμία μέθοδο, ομως αυτά τα ποσοστά που αναφέρεις είναι υπαρκτά και αναλογίσου λίγο πως το 1 στις 100 σε πληθυσμό 3.000.000 που μπορεί να είναι οι γυναίκες στην Ελλάδα που έχουν ολοκληρωμένη σχέση (και λιγες λεω) ο αριθμός είναι 30.000. Πιστεύεις πως είναι μικρός?

eNortjKzUjI0tLQ0NVOyBlwwFasC3A,,85.pngeNortjKzUjI0tLQ0NVWyBlwwFagC2w,,34.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...