Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ειμαι εγκυος και θηλαζω ακομα το 18 μηνων αγορι μου


Recommended Posts

Κοριτσάρα μου μπορείς να θηλάζεις και έγκυος!!!

Είμαι και εγώ μια θηλάζουσα έγκυος χοντρούλα;);););)!!!

Ο γιός μου είναι 22 μηνών και είμαι 13 εβδομάδων....

Μαμά λευτεράκη είσαι το ίνδαλμα μου!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 78
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Συγνώμη είπατε στους γυναικολόγους σας ότι είστε σε εγκυμοσύνη κ σας είπαν ότι δεν υπάρχει πρόβλημα να συνεχίσετε το θηλασμό;αυτό τότε σημαίνει ότι κάθε γιατρός λέει ότι του κατέβει κ σε αυτό το θέμα!εμένα πάντως μου το απαγόρευσε κατηγορηματικά!άρα κακώς συμβουλεύω την κοπέλα.ας θηλαζουμε τοτε μέχρι να πάνε σχολείο αφού αυτό είναι το θέμα..

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη κοριτσια αλλα ξερω οτι αν εισαι εγκυος και θυλαζεις θα αρρωστηση το μωρο που θυλαζει απαγορευεται ........ο γιατρος σου τι σου ειπε ?....νομιζω οτι πρεπει να το κοψεις αμεσως..............

 

καμία σχέση -εντελώς αβάσιμο και άκυρο αυτό που λες.

Το Ήλεκτράκι μου και ο Οδυσσέας μου, οι ηλιαχτίδες μου!

..................................................................................

Ο Θεός πέθανε...

Ο Μαρξ πέθανε...

κι Εγώ τώρα τελευταία δε νοιώθω πολυ καλά...

Link to comment
Share on other sites

γιατί να πιάσει μπουκάλι ένα μωρό 18 μηνών;

υπάρχει λόγος;

 

νομίζω ότι είναι στη φύση του μωρου να πιάσει μπουκάλι. Εμείς τα βυζιά τα έχουμε για το ντεκολτέ.:cool:

Το Ήλεκτράκι μου και ο Οδυσσέας μου, οι ηλιαχτίδες μου!

..................................................................................

Ο Θεός πέθανε...

Ο Μαρξ πέθανε...

κι Εγώ τώρα τελευταία δε νοιώθω πολυ καλά...

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια,

ειχα σκοπο καποια στθγμη να το σταματησω, αλλα μου ηρθε αποτομα η εγκυμοσυνη.......

 

ο μικρουλης μου πινει νερο απο ποτηρι, μπιμπερο δεν θελει ποτε, ουτε πιπιλα!!!!

μπορω και τα δυο μαζι , να ειμαι εγκυος και να θηλασω?????οι ιατροι τι σας εχουν πει???

 

ευχαριστω για τη σελιδα θα τη δω.....

χιλια ευχαριστω κοριτσια!!!

 

φιλια πολλα

 

Ο γιατρός μου μου είχε πει να θηλάσω άφοβα απλά με προειδοποίησε ότι το γάλα κάποια στιγμή θα μειωθεί και δεν θα επαρκεί. Αν δεν έχεις ιστορικο αποβολών μπορείς να θηλάσεις άφοβα και για όσο θέλεις.

 

Δοκίμασε να δώσεις γάλα είτε όπως πίνει νερό-με ποτήρι είτε όπως τρώει-με κουτάλι.

Το Ήλεκτράκι μου και ο Οδυσσέας μου, οι ηλιαχτίδες μου!

..................................................................................

Ο Θεός πέθανε...

Ο Μαρξ πέθανε...

κι Εγώ τώρα τελευταία δε νοιώθω πολυ καλά...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα κοριτσια ,

αποφασισα να σταματισω να θηλαζω επειδη ειμαι εγκυος!!!

παρολο που μερικες μου ειπατε μπορω να κανω τα δυο , ρωτησα το ιατρο και μου ειπε προκαλει συσπασει μητρας!!!

 

τωρα ερωτησει......

σηνυθως το βραδυ το θηλαζα το μικρουλη μου και τωρα ομωε που αποφασια να σταματισω ....το βραδυ αν ξυπνησει και θελει γαλα, και ΔΕΝ ΠΙΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ ΑΠΟ ΣΤΗΘΟ΅ΤΗ ΘΑ ΚΑΝΩ ΜΣ ΣΤΟ ΒΡΑΔΥ!!!!

δεν θελει αλλο γαλα με τιποτα!!!

εχω δοκιμασει απο καλοκαιρι διαφορα, αλλα αυτος μονο ΘΗΛΑΖΜΟ ΘΕΛΕΙ!!!

αλλα τωρα πρεπει να το σταματησω......τι θα κανω!!!

τη μερα οκ......τον ξεγελαω....το βραδυ!!!

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη είπατε στους γυναικολόγους σας ότι είστε σε εγκυμοσύνη κ σας είπαν ότι δεν υπάρχει πρόβλημα να συνεχίσετε το θηλασμό;αυτό τότε σημαίνει ότι κάθε γιατρός λέει ότι του κατέβει κ σε αυτό το θέμα!εμένα πάντως μου το απαγόρευσε κατηγορηματικά!άρα κακώς συμβουλεύω την κοπέλα.ας θηλαζουμε τοτε μέχρι να πάνε σχολείο αφού αυτό είναι το θέμα..

 

 

πες μας τοτε λοιπον ποια ειναι η καλυτερη ηλικια αποθηλασμου για να ξερουμε. Η φυσικη ειναι αναμεσα στα 5 με 7 χρονια. Οποτε ναι, αν θελεις να κανεις αυτο τοτε θα θηλαζεις και οταν πηγαινει σχολειο -εμενα μαλλον θα μου συμβει οπως το βλεπω να πηγαινει το θεμα. Αλλα εφ'οσον διαφωνεις πρεπει να εχεις καποιες αλλες εγκυρες πληροφοριες που θα μ'ενδιεφερε πολυ να μαθω.

 

Δεν υπαρχει ιατρικος λογος να σταματησει το θηλασμο μια μανουλα επειδη ειναι εγκυος, εκτος και αν η εγκυμοσυνη δεν εξελισσεται ομαλα.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας!!!!

αν και δεν ειμαι πολυ σχετικη με το θεμα,καπου ειχα διαβασει πριν καιρο οτι απο καποιο διαστημα και μετα το μητρικο γαλα δεν εχει τπτ να προσφερει στο παιδι...

τωρα δεν βαζω και το χερι μου στην φωτια αλλα ψαξ'το αμα θες....

επισης και κατι αλλο που διαβασα προσφατα για το γαλα του εμποριου,που ειναι παστεριωμενο, ειναι οτι δεν αποροφαται το ασβεστιο απο τον οργανισμο..μονο στο φερσκο γαλα που δεν ειναι παστεριωμενο ειναι καλο και μενει το ασβεστιο στον οργανισμο....απλα καλο ειναι να ψαχνεις καποια θεματα γιατι ο καθενας λεει το μακρυ του και το κοντο του...ακομα και μερικοι γιατροι δεν ξερουν τι τουσ γινεται...οποτε καλο ειναι να διασταυρωνεις αποψεις!!! ;)

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι τα κορίτσια που θηλάζουν ενώ είναι έγκυος και μετά και τα δύο παιδάκια?Έχω διαβάσει ότι το γάλα προσαρμόζεται στην ηλικία του παιδιού και τις ανάγκες που έχει δηλ.άλλη σύσταση και ποσότητα 0-6 μηνών,άλλη 6-12 κτλ.Όταν γεννιέται το δεύτερο παιδάκι και έχει ανάγκη από πρωτόγαλα και πολύ πολύ θρεπτικό γάλα ενώ η μαμά παράγει άλλης ποιότητας γάλα,τι γίνεται???Είμαι πολύ υπέρ του θηλασμού αλλά με είχε απασχολήσει πολύ αυτό το θέμα όταν νόμιζα ότι έμεινα έγκυος ενώ θηλάζω ακόμα τον γιο μου...:rolleyes:

n0tup2.png και θηλάζουμε!!!:D

 

06.02.2011 Ήρθες καρδιά μου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να ρωτήσω κάτι τα κορίτσια που θηλάζουν ενώ είναι έγκυος και μετά και τα δύο παιδάκια?Έχω διαβάσει ότι το γάλα προσαρμόζεται στην ηλικία του παιδιού και τις ανάγκες που έχει δηλ.άλλη σύσταση και ποσότητα 0-6 μηνών,άλλη 6-12 κτλ.Όταν γεννιέται το δεύτερο παιδάκι και έχει ανάγκη από πρωτόγαλα και πολύ πολύ θρεπτικό γάλα ενώ η μαμά παράγει άλλης ποιότητας γάλα,τι γίνεται???Είμαι πολύ υπέρ του θηλασμού αλλά με είχε απασχολήσει πολύ αυτό το θέμα όταν νόμιζα ότι έμεινα έγκυος ενώ θηλάζω ακόμα τον γιο μου...:rolleyes:

 

το γαλα προσαρμοζεται στις αναγκες του μικροτερου παιδιου, δεδομενου οτι οταν γεννηθει το μικρο το μεγαλο θα ειναι τουλαχιστον 10 μηνων (αν ας πουμε μεινεις αμεσως εγκυος) και δεν εξαρταται η επιβιωση του απο το γαλα της μαμας.

Link to comment
Share on other sites

Athanasia, οι συσπάσεις στις οποίες αναφέρθηκε ο γιατρός σου δεν είναι κατ' ανάγκη μοιραίες για την εγκυμοσύνη. Αν ο γιατρός σου αναφέρθηκε σ' αυτές αβίαστα και χωρίς κάποια αξιολόγηση της κατάστασής σου, τότε μάλλον πως θα πρέπει να ζητήσεις και μια δεύτερη γνώμη από άλλον γιατρό.

 

Αν παρόλα αυτά θες να αποθηλάσεις, τότε υπάρχει ειδική ενότητα για συμβουλές αποθηλασμού.

Link to comment
Share on other sites

πες μας τοτε λοιπον ποια ειναι η καλυτερη ηλικια αποθηλασμου για να ξερουμε. Η φυσικη ειναι αναμεσα στα 5 με 7 χρονια. Οποτε ναι, αν θελεις να κανεις αυτο τοτε θα θηλαζεις και οταν πηγαινει σχολειο -εμενα μαλλον θα μου συμβει οπως το βλεπω να πηγαινει το θεμα. Αλλα εφ'οσον διαφωνεις πρεπει να εχεις καποιες αλλες εγκυρες πληροφοριες που θα μ'ενδιεφερε πολυ να μαθω.

 

Δεν υπαρχει ιατρικος λογος να σταματησει το θηλασμο μια μανουλα επειδη ειναι εγκυος, εκτος και αν η εγκυμοσυνη δεν εξελισσεται ομαλα.[/

 

καταρχην ποιος λεει οτι η φυσικη ηλικια αποθηλασμου ειναι 5-7 χρονια??

οι γυναικολογοι και οι παιδιατροι που εχω ρωτησει μου εχουν πει 1-2 χρονια,που και αυτο ακομα μετρημενες στα δαχτυλα ειναι αυτες που το κανουν και μπραβο τους!αλλα αυτο που καταλαβα εγω απο τισ παραπανω κουβεντες ειναι οτι μεσα απο το θηλασμο προσπαθειτε να επιβεβαιωνεστε και δεν εχω καταλαβει το γιατι ακομα!εξηγησε μου κ εσυ ομως ποιο ειναι το νοημα να θηλασεις ενα παιδι 5 χρονια!δηλαδη για 5 χρονια προσεχεις την διατροφη σου(με ολα αυτα που πρεπει να κανουμε ωγια να εχουμε γαλα και μαλιστα καλο γαλα)?δεν πηγαινεις σε μερη που καπνιζουν?κτλ ...Και ολα αυτα τα λεω γιατι υποτιθεται πως το καθε παιδακι ειναι προτεραιοτητα στην ζωη μας,αν λοιπον θηλαζουμε για 5-7 χρονια ή και λιγοτερο κανοντας αυτη τη ζωη δεν νομιζω οτι κανουμε καλο!Αντιθετως το θεωρω καταντια παντως!εχω δει παιδακια 5 χρονων να θηλαζουν κ τις μαμαδες σε εξαλλη κατασταση γιατι ακριβως ποτε δεν προσπαθησαν να τουσ δωσουν αλλο γαλα και αυτο τους ακολουθει σε ολη τους τη ζωη!ολα τα πραγματα θελουν μετρο!

Link to comment
Share on other sites

καταρχην ποιος λεει οτι η φυσικη ηλικια αποθηλασμου ειναι 5-7 χρονια??

οι γυναικολογοι και οι παιδιατροι που εχω ρωτησει μου εχουν πει 1-2 χρονια,που και αυτο ακομα μετρημενες στα δαχτυλα ειναι αυτες που το κανουν και μπραβο τους!αλλα αυτο που καταλαβα εγω απο τισ παραπανω κουβεντες ειναι οτι μεσα απο το θηλασμο προσπαθειτε να επιβεβαιωνεστε και δεν εχω καταλαβει το γιατι ακομα!εξηγησε μου κ εσυ ομως ποιο ειναι το νοημα να θηλασεις ενα παιδι 5 χρονια!δηλαδη για 5 χρονια προσεχεις την διατροφη σου(με ολα αυτα που πρεπει να κανουμε ωγια να εχουμε γαλα και μαλιστα καλο γαλα)?δεν πηγαινεις σε μερη που καπνιζουν?κτλ ...Και ολα αυτα τα λεω γιατι υποτιθεται πως το καθε παιδακι ειναι προτεραιοτητα στην ζωη μας,αν λοιπον θηλαζουμε για 5-7 χρονια ή και λιγοτερο κανοντας αυτη τη ζωη δεν νομιζω οτι κανουμε καλο!Αντιθετως το θεωρω καταντια παντως!εχω δει παιδακια 5 χρονων να θηλαζουν κ τις μαμαδες σε εξαλλη κατασταση γιατι ακριβως ποτε δεν προσπαθησαν να τουσ δωσουν αλλο γαλα και αυτο τους ακολουθει σε ολη τους τη ζωη!ολα τα πραγματα θελουν μετρο!

 

O ΠΟΥ (Παγκόσμιος Οργανισμός Υγείας) από τον οποίο οφείλουν να παίρνουν γραμμή όλοι οι γιατροί, αναφέρει χαρακτηριστικά ότι τα παιδιά πρέπει να θηλάζουν τουλάχιστον 2 χρόνια, κι από κει και πέρα μέχρι να θελήσει ένας από τους 2 ( η μαμά ή το παιδί δλδ) να αποθηλάσει. Το γιατί οι γιατροί επιλέγουν να τον αγνοούν επιδεικτικά...είναι μια άλλη μεγάλη κουβέντα....

 

Χαρακτηρισμοί τύπου κατάντια κτλ απλά ρίχνουν το επίπεδο.

 

Ειλικρινά, πιστεύεις ότι το φρέσκο αγελαδινό γάλα που γίνεται από τις αγελαδίτσες για τα παιδάκια τους κατά κύριο λόγο ( και μετά για τα δικά μου :lol: ) είναι καταλληλότερο για ένα παιδάκι από το γάλα της μανούλας του που είναι φτιαγμένο γι αυτό? Ακόμη κι αν η μητέρα καπνίζει πχ...γιατί...δε θέλω να σε τρομάξω...αλλά δεν είναι:mrgreen:

 

Βεβαίως, σαφώς κι έχω παρατηρήσει φαινόμενα θηλαζουσων μαμάδων να αναγάγουν το θηλασμό ως το απόλυτο αγαθό της μητρότητας, πράγμα το οποίο πρωτίστως κάνει κακό σε αυτές και τα παιδιά τους, κι έπειτα στην πληροφόρηση για το θηλασμό.

 

Αντίστοιχα όμως κάνουν κακό και τέτοιες τοποθετήσεις σαν τη δική σου στις μητέρες που, είτε από παραπληροφόρηση, ή από καθαρή επιλογή, ή ακόμη και από άρνηση λόγω των ''ναζί'' του θηλασμού δε θήλασαν.

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites

ας μη χαλασουμε το θεμα της κοπελας, οποιος θελει ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ να ενημερωθει σωστα για το θηλασμο μπορει να το κανει και εδω στο φορουμ και απο τον ΠΟΥ και απο τη UNICEF.

 

Η κοπελα ρωτησε αν μπορει να θηλαζει κατα τη διαρκεια της εγκυμοσυνης και η απαντηση ειναι ναι, εκτος και αν υπαρχουν προβληματα με την εγκυμοσυνη (πχ αποκολληση πλακουντα)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αυτό που έχω να πω εγώ είναι ότι θεωρώ ΑΔΙΑΝΟΗΤΟ και ίσως επικύνδηνο να δίνουμε συμβουλή, ΑΦΗΣΕ ΤΟ ΝΑ ΠΕΙΝΑΣΕΙ...

Με εξοργίζει...

Συνεχίστε

υ.γ. υπάρχει θέμα στο φόρουμ tandem nursing

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites

καληπσερα κοριτσια,

θηλαζω το ζουζουνακι μου και ειναι 18μηνων!!!!

και περναμε ΤΕΛΕΙΑ!!!

αλλα εμαθα οτι ειμαι εγκυος 6 εβδο, και μου ειπε και γυναικολογος και παιδιατρος πρεπει να σταματησω!!!

αυτο μια λεξη ειναι!!!

ΗΕLPPPPPPPPPPPPPPPP!!!!

ο μικρουλης μου περα απο το στηθος δεν πιενι αλλο γαλα, δεν το θελει καν!!!

οθτε σε μπουκαλι ουτε ποτηρι!!! ΤΙΠΟΤΑ!!! δεν θελει τιποτα εκτος το δικο μου!!!

τι να κνω!!!

πως θα σταματησω αμεσα!!!

ΠΩ ΠΩΣ ΠΩΣΣΣ!!

δεν κοιμαται χωρις αυτο, πως θα τον κοιμιζω τωρα!!!

 

και ΤΑ ΒΡΑΔΙΑ ΑΝ ΞΥΠΝΗΣΕΙ ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ ΣΤΗΘΟΣ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ!!!

ΤΙ ΘΑ ΤΟΥ ΔΟΣΩ!!!!

 

ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΕΚΤΟΣ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ!!!

 

το νερακι μονο σε ποτηρι πινει και στηθος τιποτα αλλο, και εχω δοκιμασει πολλα !!!

ΗΕΛΠ ΚΟΡΙΤΣΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑαααα

Link to comment
Share on other sites

ego den eironeutika oste na moy peis oti rixno to epipedo!

kai oso gia to xaraktirismo ton "nazi" min to les se mena,gt den me gnorizeis!egw to thilasa to paidi mou epeidi to ithela kai tha thilasw kai to epomeno!kai epeidi dimokratia exoume graftika sto forum gia na lew ti gnomi mou kai tin empeiria mou!den eimai egw loipon o nazi!

arage oi gunaikologoi pou epitrepoun to thilasmo exoun upopsin tous oti vazoun th nea egkumosunh se endexomeno kinduno apovolis???

aytos einai o prwtos kai o kurios logos kai exei sumvei opws me enimerwse o giatros mou!

Link to comment
Share on other sites

ego den eironeutika oste na moy peis oti rixno to epipedo!

kai oso gia to xaraktirismo ton "nazi" min to les se mena,gt den me gnorizeis!egw to thilasa to paidi mou epeidi to ithela kai tha thilasw kai to epomeno!kai epeidi dimokratia exoume graftika sto forum gia na lew ti gnomi mou kai tin empeiria mou!den eimai egw loipon o nazi!

arage oi gunaikologoi pou epitrepoun to thilasmo exoun upopsin tous oti vazoun th nea egkumosunh se endexomeno kinduno apovolis???

aytos einai o prwtos kai o kurios logos kai exei sumvei opws me enimerwse o giatros mou!

Συμφωνώ απόλυτα νμαζί σου. Αλλωστε και ο γιατρός της κοπέλας που άνοιξε το θέμα της είπε να σταματήσει το θηλασμό και η ίδια έχει ανοίξει άλλο θέμα που ρωτάει τρόπους για να απόθηλάσει.Δεν είμαι κατα του θηλασμού σε καμία περίπτωση και εγώ θηλάζω αποκλειστικά το παιδί μου αλλα δεν χρειάζεται να φτάνουμε στο άλλο ακρο και όταν μια κοπέλα ρωτάει πως να αποθηλάσει να " πέφτουμε " να την φάμε και να την θεωρούμε " κακή" μαμα

Link to comment
Share on other sites

Διευκρινίζω απλά ότι ο όρος ναζί δεν πήγαινε σε εσένα, δεν πήγαινε σε καμμία συγκεκριμένα.

 

Τον όρο ναζί τον εχω κλέψει από ένα άρθρο (Παλλλλλλλλλλλλλλλλλ σε εσένα το είχα παραθέσει, αν το βρεις δωστο μου πλιζζζζζζζζζζζ) και αναφέρεται στις θηλάζουσες μανούλες που με ευκολία αφορίζουν της μη.

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλη μου εχεις ανοιξει το ιδιο θεμα τρεις φοες σε διαφορετικες ενοτητες.Ηδη σε ενα απο αυτα αρκετες κοπελες σε εχουν συμβουλεψει.Γιατι ανοιγεις απο την αρχη το ιδιο θεμα ξανα και ξανα?

Link to comment
Share on other sites

Καλη μου εχεις ανοιξει το ιδιο θεμα τρεις φοες σε διαφορετικες ενοτητες.Ηδη σε ενα απο αυτα αρκετες κοπελες σε εχουν συμβουλεψει.Γιατι ανοιγεις απο την αρχη το ιδιο θεμα ξανα και ξανα?

Δυστυχώς εγώ δεν ξέρω να την βοηθήσω την κοπέλα γιατι θηλάζω ακόμη. Φαντάζομαι ότι ανοίγει το θέμα συνέχεια γιατί αντί να της πει κάποιος τρόπους να βοηθηθεί όλοι προσπαθούν να την πείσουν να μην σταματήσει τον θηλασμό.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς εγώ δεν ξέρω να την βοηθήσω την κοπέλα γιατι θηλάζω ακόμη. Φαντάζομαι ότι ανοίγει το θέμα συνέχεια γιατί αντί να της πει κάποιος τρόπους να βοηθηθεί όλοι προσπαθούν να την πείσουν να μην σταματήσει τον θηλασμό.

 

Δεν νομίζω ότι κάποιος προσπαθεί να την πείσει για κάτι. Από τον τρόπο που γράφει φαίνεται ότι ο γιατρός είναι αυτός που θέλει τη διακοπή του θηλασμού και όχι η ίδια.

 

Προσωπικά θεωρώ ότι αν δεν υπάρχει σοβαρός ιατρικός λόγος για τη διακοπή του θηλασμού και ο γιατρός επιμένει αλλά η ίδια δεν θέλει, τότε καλό θα είναι να αλλάξει γυναικολόγο.

Αν είναι δική της επιλογή η διακοπή του θηλασμού, ας εκφράσει διαφορετικά το ερώτημά της και θαπάρει διαφορετικές απαντήσεις.

Ανάλογα με το ερώτημα παίρνεις και την απάντηση.

0A53p3.png

oC8dp2.png

Link to comment
Share on other sites

Και ορίστε τι γράφει

καληπσερα κοριτσια,

θηλαζω το ζουζουνακι μου και ειναι 18μηνων!!!!

και περναμε ΤΕΛΕΙΑ!!!

αλλα εμαθα οτι ειμαι εγκυος 6 εβδο, και μου ειπε και γυναικολογος και παιδιατρος πρεπει να σταματησω!!!

 

Η απάντησή μου είναι ότι αν δεν συντρέχει σοβαρός ιατρικός λόγος για διακοπή θηλασμού να μην σταματήσει.

Η κουμπάρα μου θηλάζει 19 μηνών νήπιο και είναι 4 μηνών έγκυος χωρίς πρόβλημα ιατρικό (πέρα από την εξάντλησή της).

Ποια είναι η δικαιολόγηση του γυναικολόγου και του παιδιάτρου για τη διακοπή του θηλασμού;

0A53p3.png

oC8dp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...