Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μωρό στην αιμοκάθαρση


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 521
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Είλικρινα ανατρίχιασα.......όλες οι θετικές μου σκέψεις και οι προσευχες μου μαζί σας. Το ήξερα από την αρχή, διαβαζω απο την αρχη την ιστορία σου γλυκεια Αbbie και αν και δεν σας ξέρω σας σκεφτομαι καθημερινα και μπαίνω συνεχεια να δω αν μας εχεις γραψει κατι. Μεσα από την ψυχη μου να ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΤΕΛΕΙΑ - ΘΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΤΕΛΕΙΑ - με ενα τελεια συμβατο μόσχευμα που θα κρατησει για ΠΑΝΤΑ.

Περιμένουμε με τεράστια αγωνία νέα σας.

Τα πιο γλυκα φιλιά για όλους σας.

U80ep3?r=1271337460
Link to comment
Share on other sites

Διάβασα σήμερα για πρώτη φορά την ιστορία σας. Καθώς διάβαζα έβλεπα ότι υπήρχαν ακόμη πολλές σελίδες κι έλεγα πως μέχρι να φτασω και στην τελευταία σελίδα θα διαβάσω επιτέλους το χαρμόσυνο μηνυμα που θα λέει πως βρήκατε τον κατάλληλο νεφρό. Με πολύ μεγάλη μου λύπη διαπίστωσα πως ακόμη βρίσκεστε στην αναμονή.

 

Βούρκωσα πολλές φορές καθως διαβαζα για τον Ηθαν σου. Θεωρώ πως δεν υπάρχει πιο οδυνηρό πράγμα απο το να βλέπεις ένα μωράκι να βασανίζεται με τέτοιο τρόπο και για τόσο μεγάλο χρόνικό διάστημα! Για μένα είστε όλοι ήρωες και πολύ περισσότερο το μικρό σου αντράκι που είναι ένας αγωνιστής της ζωής. Ειμαι σίγουρη πως θα τα καταφέρετε και κάποια μέρα όλα αυτά θα αποτελούν έναν κακό εφιάλτη οποίος όμως θα έχει περάσει οριστικά!

 

Να είσαι σίγουρη πως ο Ηθαν έχει μπει πια και στις δικές μου προσευχές. Σ' ευχαριστούμε που μοιράζεσαι μαζί μας τον σταυρό που κουβαλάτε οικογενειακώς γιατί έτσι συνειδητοποιούμε κι εμείς πόσο "ανόητοι" γινόμαστε πολύ συχνά για ασήμαντα πράγματα ενώ θα πρεπε να χαιρόμαστε το κάθε λεπτό που περνά.

 

Ο Θεός να σας δίνει δύναμη και κουράγιο... κι εύχομαι πολύ-πολύ σύντομα να έχουμε ευχάριστα νέα!

Σ' ευχαριστώ Θεέ μου...

 

aUeJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καθώς διάβαζα έβλεπα ότι υπήρχαν ακόμη πολλές σελίδες κι έλεγα πως μέχρι να φτασω και στην τελευταία σελίδα θα διαβάσω επιτέλους το χαρμόσυνο μηνυμα που θα λέει πως βρήκατε τον κατάλληλο νεφρό. Με πολύ μεγάλη μου λύπη διαπίστωσα πως ακόμη βρίσκεστε στην αναμονή.

 

Μαλλον δεν προσεξες τα μηνύματα #484 και 490 της nano, στη σελιδα 10.

Βρεθηκε μόσχευμα, εγινε η μεταμόσχευση και η επεμβαση πήγε καλά.

Αυτά ειναι τα τελευταια νεα και όλη μας η σκεψη ειναι να συνεχίσουμε να εχουμε καλά νεα για τον Ithan.

EXXQp3.pngAIzKp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Όλα πήγαν κατ' ευχήν !!!

 

το μήνυμα της Άμπυ λέει

"Ethan has received a beautiful gift of life, he & his new kidney are doing fantastic and is recovering in icu"

χρειάζεται ακόμα την θετική μας σκέψη και προσευχή για να αναρρώσει τελείως και να γίνει όσο πιο ομαλά γίνεται η προσαρμογή του σώματος του στο μόσχευμα και στην φαρμακευτική αγωγή που θα παίρνει

 

φαντάζομαι ότι σύντομα θα είναι σε θέση η Άμπυ να μας τα πει και πιο αναλυτικά

 

Τώρα διαβασα το μηνυμα αυτο!!!! Δεν ήταν από την Αμπυ κι έτσι το είχα προσπεράσει! ΔΟΞΑ ΤΩ ΘΕΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σ' ευχαριστώ Θεέ μου...

 

aUeJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Όλα πήγαν κατ' ευχήν !!!

 

το μήνυμα της Άμπυ λέει

"Ethan has received a beautiful gift of life, he & his new kidney are doing fantastic and is recovering in icu"

 

χρειάζεται ακόμα την θετική μας σκέψη και προσευχή για να αναρρώσει τελείως και να γίνει όσο πιο ομαλά γίνεται η προσαρμογή του σώματος του στο μόσχευμα και στην φαρμακευτική αγωγή που θα παίρνει

 

φαντάζομαι ότι σύντομα θα είναι σε θέση η Άμπυ να μας τα πει και πιο αναλυτικά

 

 

ΑΧ όταν μάθεις πές μας τα νέα για τον μικρούλη μας......εχουμε τρελη αγωνιάααα !!!!!

Αν και σιγουρα θα ειναι ΟΛΑ καλαααα !!!!!

U80ep3?r=1271337460
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ευχαριστω πολυ για ολες τις ευχες σας. Ο Ηθαν ουτε μωρο ειναι, ουτε στην αιμοκαθαρση ειναι πια. Ολα πηγαν καλα, ελπιζουμε το μοσχευμα να κρατησει πολλα χρονια, ισως και πολλες δεκαετιες!!!

 

Κλεισαμε τα 4 και τωρα εχουμε ελπιδα για το μελλον, για μια σχεδον απολυτα φυσιολογικη ζωη. Αν υπαρχουν γονεις που αντιμετωπιζουν παρομοιες καταστασεις, μπορουν να ξερουν οτι υπαρχουν παιδακια που τα καταφερνουν, και το συγγενες νεφρωσικο συνδρομο ειναι πλεον αντιμετωπισιμο. Η συμβουλη μου ειναι να το ψαχνετε συνεχως γιατι και τα μηχανηματα για αιμοκαθαρση αλλα και τα φαρμακα για τους μεταμοσχευμενους βελτιωνονται συνεχως, η προοδος ειναι ραγδαια τα τελευταια χρονια.

 

Δεν εχω πολυ χρονο να γραφω στο φορουμ - αλλωστε η ιστορια μας στην αιμοκαθαρση τελιωσε τωρα.... αν καποια θελει να μενουμε σε επαφη μπορει να μου στειλει πμ για να τα λεμε στο fb.

 

Και παλι ευχαριστω για την στηριξη και τα μηνυματα σας τα τελευταια χρονια

 

abbie&ethan xxx

Link to comment
Share on other sites

abbie διαβασα την ιστορια σου και ειλικρινα χαιρομαι αφανταστα που βρεθηκε το μοσχευμα και το παιδακι σου ειναι καλα!!!ηρθα πολλες φορες στη θεση σου και ομολογω πως ειναι ο,τι χειροτερο!!!μπραβο σου εισαι δυνατη μανα και αξιζεις να δεις το παιδι σου να χαιρεται τη ζωη του!!ο θεος δεν αφηνει κανεναν !!εχω περασει κι εγω πολλα και καταλαβαινω ποσο ιερο ειναι να κρατας στα χερια σου ενα παιδι και μερα νυχτα να παρακαλας το θεο να στο εχει γερο!!!!για να αποκτησω τα παιδια μου περασα ουκ ολιγα!!σε φιλω και ευχομαι απο τα βαθη της καρδιας μου ο γιοκας σου να μην χρειαστει ποτε να ξαναμπει σε νοσοκομειο και ολα να μεινουν σαν ενα κακο ονειρο!!

Link to comment
Share on other sites

Τόσο καιρό παρακολουθώ το θέμα αυτό με μεγάλη αγωνία.

 

Είμαι πραγματικά συγκινημένη για το αίσιο τέλος αυτής της περιπέτειας.

 

Οι σκέψεις μου όμως πάνε και στην οικογένεια που έχασε ένα δικό της άνθρωπο και παρόλα αυτά κατάφερε και βρήκε το κουράγιο να κάνει ένα τέτοιο δώρο ζωής.

 

Συγκλονιστικό!

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο ABBIE να ειστε καλά ΟΛΟΙ και πολυ πολυ ευτυχισμένοι !!!!!!!!! Δεν έχω λόγια για την ικανοποιηση που νοιωθω....σας είχα απο την πρώτη στιγμή συνέχεια στο μυαλό μου....!!!!

Όταν θα έχεις χρόνο γράψε μας λίγα λόγια....γυρισατε σπίτι σας ??? πως είναι ο μικρός ????

Αχ χαίρομαι αφάνταστα για εσας.

Υ.Γ: Στείλε μου αμα θές με π.μ για να σε βρω στο fb.

Φιλάκιαααααα

U80ep3?r=1271337460
Link to comment
Share on other sites

Τωρα ειδα τα νεα σας και ...ΜΟΥ ΦΤΙΑΞΕΣ ΤΗΝ ΜΕΡΑ!!! :D:D:D:D

 

Να ναι καλα , παντα γερος και να ξεχασει οσα περασε (ευχομαι και εσυ).

 

Ασε το forum πια. Μην γραφεις , μην σε βλεπουμε :lol::lol: (καταλαβαινεις πως το λεω ετσι?)

Παρε το μικρο σου, βγειτε εξω και χαρειτε οσα στερηθηκατε .:D:D

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ευχαριστω πολυ για ολες τις ευχες σας. Ο Ηθαν ουτε μωρο ειναι, ουτε στην αιμοκαθαρση ειναι πια. Ολα πηγαν καλα, ελπιζουμε το μοσχευμα να κρατησει πολλα χρονια, ισως και πολλες δεκαετιες!!!

Να είναι σιδερένιο το παιδί και πάντα χαρές να έχετε!!:D

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Παιδιά προσπαθώ να επικοινωνήσω με την Abbie ή με την Κυριακούλα για το πρόβλημα του γιου μου που λέω εδώ http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=37964

 

αλλά δυστυχώς δεν μπορώ.Αν καμιά από εσάς γνωρίζει αυτές τις κοπέλες ας επικοινωνήσει μαζί μου.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...