Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

θεραπεια με ARVECAP;; - ενδομητρίωση, ινομύωμα


Recommended Posts

Καλή Χρονιά κορίτσια !!! με χαρμόσυνα νέα και μεγάλες χοριακές !!!!

 

Πέρασαν οι γιορτές και επιστρέφουμε στις γνωστές μας συνήθειες, τουτέστιν γόνιμες ημέρες, υπολογισμοί, ανύπαρκτα συμπτώματα.....ατελείωτη αναμονή μέχρι την επόμενη περίοδο ! Τι να κάνουμε ίσως για όλες εμάς που δυσκολευόμαστε να μείνουμε έγκυος, να είναι πιο εύκολο το μετά...να γεννήσουμε εύκολα ή να κάνουμε ησυχα μωράκια. Είδατε πως βρίσκω παρηγοριά;;;;

 

matala τι κάνεις;;;; βαδίζουμε παράλληλα. τον πέθανα τον άντρα μου την προηγούμενη βδομάδα με καθημερινή επαφή ! τωρα περιμένω να αδιαθετήσω κατά τις 15 Ιανουαρίου, μακάρι να μην έρθει ποτέ !

toniagr πως πήγε η εξωσωματική; εγώ δεν έκανα αυτό τον μήνα γιατί οι ημερομηνίες έπεφταν μέσα στις διακοπές των Χριστουγέννων και ο γιατρός απουσίαζε. Μου είπε οτι θα το κάνουμε στον επόμενο κύκλο του Ιανουαρίου.

boo_ είσαι καλά;;;

astage ευχαριστώ για τη θερμή υποστήριξη !!!! σου εύχομαι καλή συνέχεια στη θεραπεία σου

 

Γενικά ακούγεται ότι μετά από αυτές τις ενέσεις όλα βαίνουν ομαλώς ! Το εύχομαι σε οοοοοολα τα κορίτσια που περνάνε αυτή τη δοκιμασία.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 574
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Xαίρομαι που τα ξαναλέμε άντε μακάρι να μην σου έρθει ούτε 15/1 ούτε 15/2 ούτε για 9 μήνες;).

Εγώ μαζεύω τα κομμάτια μου, περιμένω την επόμενη περίοδο για να πάω στον γιατρό και να μου γράψει εξετάσεις θρομβοφιλίας μιας και δεν πιστεύει πολύ στο τυχαίο γεγονός.Σας ζηλεύω που προσπαθείτε, εμένα μου είπε μετά από 2 περιόδους και πάλι ελεύθερα μέχρι τότε:evil:

Link to comment
Share on other sites

ωχχχχ εγω σε είχα αφήσει.... έγκυο !!!...κατευθείαν μετά τις ενέσεις....

δεν πήγε καλά ε;;;.....συγνώμη δεν το ήξερα !....λυπάμαι ! καταλαβαίνω πως νιώθεις !!!! κρίμα !!!

μην στεναχωριέσαι, οπως βλέπεις όλες είμαστε στα ίδια !....θα δεις το 2012 οι arvecap ομαδα θα κάνει το θαυμα της !!!!

Link to comment
Share on other sites

Νόμιζα το ήξερες δεν πειράζει.Παλλινδρόμησε την 8η εβδομάδα και 16/12 έκανα απόξεση.Για αυτό μου είπε ο γιατρός μάλλον από τέλη Φεβρουαρίου θα ξαναξεκινήσουμε.Μόνο που πρέπει να κάνω και άλλες εξετάσεις να δούμε τι το προκάλεσε.Ατελείωτες είναι οι εξετάσεις τελικά.

Τελοσπάντων εσείς να μην τα σκέφτεστε αυτά μόνο να προσπαθείτε και να ελπίζετε:P.¨Αλλαξε και η χρονιά όλα καλά θα πάνε.Οπότε μείνε εσύ έγκυος τώρα και εγώ τον Μάρτιο:P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλη χρονια σε ολες κοριτσια!

ευχομαι μωρακια σε ολες!εγω περιμενω να αδιαθετησω 18 νοεμβριου εκανα την τελευταια 3μηνη αρβεκαπ!εντωμεταξυ εχω ξηροτητα απο κατω και ποναω κατα την επαφη!το φουσκωμα συνεχιζει!κατα τελη ιανουαριου θα ειμαι στις γονιμες ,τοτε λεω να το κανω καθε μερα!

ρε κοριτσια με πιανει μια αυτο-λυπηση ωρες-ωρες γιατι να τυχει αυτη η δυσκολια σε μενα!εχει και ο συζυγος προβλημα με το σπερμα χαπακωνεται με βιταμινες ,θεραπειεσ!

ποσο να αντεξουμε ρε κοριτσια?

Link to comment
Share on other sites

καλη χρονια σε ολες κοριτσια!

ευχομαι μωρακια σε ολες!εγω περιμενω να αδιαθετησω 18 νοεμβριου εκανα την τελευταια 3μηνη αρβεκαπ!εντωμεταξυ εχω ξηροτητα απο κατω και ποναω κατα την επαφη!το φουσκωμα συνεχιζει!κατα τελη ιανουαριου θα ειμαι στις γονιμες ,τοτε λεω να το κανω καθε μερα!

ρε κοριτσια με πιανει μια αυτο-λυπηση ωρες-ωρες γιατι να τυχει αυτη η δυσκολια σε μενα!εχει και ο συζυγος προβλημα με το σπερμα χαπακωνεται με βιταμινες ,θεραπειεσ!

ποσο να αντεξουμε ρε κοριτσια?

Το πόσο να αντέξουμε και εγώ το σκέφτομαι πολλές φορές.Φαίνεται κάποιος εκεί πάνω μας δίνει δύναμη, τώρα γιατί μας στέλνει και τόσες δυσκολίες αυτό ακόμη δεν μπόρεσα να το απαντήσω

Link to comment
Share on other sites

Τελικά είμαι έγκυος...Παρ όλα όσα έλεγαν οι γιατροί τα καταφέραμε.Για αυτό κορίτσια μου μην αγχώνεσται και όλα θα πάνε καλά.Είμαι Στην 5η εβδομάδα!!!!

 

να εχεις πολυ καλη εγκυμοσυνη και ολα να σου πανε πολυ καλα!!!!!με το καλο........

και με το καλο για ολες μας!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Boo ευχαριστώ σου ευχομαι συντομα να έχεις τα ευχαριστα.

Ο Θεό μας στέλνει πάντα μόνο όσα μπορούμε να αντέξουμε να το ξέρετε και εγω είμαι ένας άνθρωπος δεν είμαι και πολυ της θρησκείας αλλά αυτό το πιστευω!

Ότι δεν σε σκοτώνει σε κανει πιο δυνατό!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

να εχεις πολυ καλη εγκυμοσυνη και ολα να σου πανε πολυ καλα!!!!!με το καλο........

και με το καλο για ολες μας!!!!!

 

Σε ευχαριστώ πάρα πολυ...και συντομα να ακουσουμε τα δικά σας!!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια και απο μενα.Boo λυπαμαι πολυ γί'αυτο που σου ετυχε αλλα υπομονη και ολα θα ξεπεραστουν ο χρονος ειναι ο καλυτερος

γιατρος κι ας μην το πιστευεις τωρα στο λεω γιατι κι εγω εχασα ενα σπορακι πριν τον γιο μου οποτε ολα γινονται και ολα διορθωνωνται...Ο Θεος παντα μας δινει πισω αυτο που μας παιρνει κι ας μας δοκιμαζει.Η δυναμη που εχουμε ειναι απιστευτη πραγματικα....

Καλη αρχη και στα υπολοιπα κοριτσια που τους ηρθε περιοδος και τωρα θα αρχισουν τα ωραια!!!!

Εμενα μου μενουν ακομα 2 μηνες 16 Δεκεμβριου εκανα την τελευταια 3μηνη.Αυτο που μου κανει εντυπωση ειναι πως δεν εχω ξηροτητα ισα ισα το αντιθετο σαν να υπαρχει λιγη υγρασια εκει κατω την προηγουμενη φορα με την θεραπεια ειχα τρελο προβλημα και αυτοςηταν ο φοβοςμου και γι αυτη την φορα και οχι τοσο οι εξαψεις!!!επισης αισθανομαι τοφαλα ενω κιλα δεν εβαλα εχω μια κοιλια τουμπανο!!!Αυτα τα ωραια απο μενα αντε να αρχισουμε να ανεβαινουμε σιγα σιγα...φιλακια

mzujp2.png

και ειναι ολη μου η ζωη...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια και καλή χρονιά σε όλες μας! Όπως είπε και η matrix, με μεγάλες χοριακές στις κοπέλες που αναμένουν και καλές εγκυμοσύνες σε όσες έχουν ήδη μάθει τα ευχάριστα!

 

Βοο ειλικρινά λυπάμαι που έχασες το μωράκι σου. Εύχομαι πολύ σύντομα να το ξεπεράσεις και να ξαναμείνεις έγκυος έχοντας μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη! Μη στενοχωριέσαι, όλα καλά θα πάνε!

 

Μatrix μου και γω στην αναμονή. Την άλλη εβδομάδα είναι να αδιαθετήσω. Μετράω τις μέρες και δεν περνάνε οι ριμάδες με τίποτα! Έχω ήδη αρχίσει να έχω συμπτώματα περιόδου, άρα σκέφτομαι μπορεί να έρθει και νωρίτερα. Ο κύκλος άραγε σταθεροποιείται ή αλλάζει με τις averkap? Δεν έχω ιδέα! Άρα υπομονή!

"Τα πιο όμορφα πράγματα τα αποκτά κανείς με την υπομονή"

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια και καλή χρονιά σε όλες μας! Όπως είπε και η matrix, με μεγάλες χοριακές στις κοπέλες που αναμένουν και καλές εγκυμοσύνες σε όσες έχουν ήδη μάθει τα ευχάριστα!

 

Βοο ειλικρινά λυπάμαι που έχασες το μωράκι σου. Εύχομαι πολύ σύντομα να το ξεπεράσεις και να ξαναμείνεις έγκυος έχοντας μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη! Μη στενοχωριέσαι, όλα καλά θα πάνε!

 

Μatrix μου και γω στην αναμονή. Την άλλη εβδομάδα είναι να αδιαθετήσω. Μετράω τις μέρες και δεν περνάνε οι ριμάδες με τίποτα! Έχω ήδη αρχίσει να έχω συμπτώματα περιόδου, άρα σκέφτομαι μπορεί να έρθει και νωρίτερα. Ο κύκλος άραγε σταθεροποιείται ή αλλάζει με τις averkap? Δεν έχω ιδέα! Άρα υπομονή!

 

Υπομονή ! τι άλλο μπορούμε να κάνουμε;;;......μην απογοητευτούμε όμως πάλι και μετά;;;;.....Εγώ πάω για εξωσωματική με κατεψυγμένα που έχω ήδη.... Αστα !

Link to comment
Share on other sites

Κουράγιο κορίτσια !

άλλες περιμένουν να αδιαθετήσουν μετά τις ενέσεις για να ξεκινήσει να λειτουργεί πάλι το σύστημα

και άλλες δεν θέλουν να αντικρύσουν κόκκινο....ούτε στα φανάρια ;);)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Υπομονή ! τι άλλο μπορούμε να κάνουμε;;;......μην απογοητευτούμε όμως πάλι και μετά;;;;.....Εγώ πάω για εξωσωματική με κατεψυγμένα που έχω ήδη.... Αστα !

 

Καλέ τι να την κάνεις την εξωσωματική? Με τόση εξάσκηση την έχεις σίγουρη την εγκυμοσύνη!!!!!! :):):)

Εμένα μου δίνει 3 μήνες ο γιατρός μου και μετά μου πρότεινε σπερματέγχυση. Έχουμε βλέπεις και χαμηλή κινητικότητα ζωηρών σπερματοζωαρίων. Προς το παρόν εύχομαι να μην χρειαστεί τίποτα απ'όλα αυτά. Ακόμη ελπίζω ότι θα καταφέρουμε φυσιολογικά!

Άρα μην ακούω για αρνητικές σκέψεις! Μαζί θα δώσουμε ραντεβού στο μαιευτήριο!!! Το 2012 θα μας κάτσει που θα πάει!!!!

"Τα πιο όμορφα πράγματα τα αποκτά κανείς με την υπομονή"

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κορίτσια !! καλή βδομάδα !! ευχομαι στην κάθε μια χωριστά να έχει ευχάριστα νέα να μας γράψει !....ας ξεκινήσουμε με θετική ενέργεια και σκέψη !!!!!

εγώ matala αν αδιαθετησω αυτή τη βδομάδα θα ξεκινήσω εξωσωματική γιατί δεν έχω και μεγάλα χρονικά περιθώρια...είμαι 38 !....θα δούμε !

κάθομαι σε αναμμένα κάρβουνα......οι μέρες είναι ατελείωτες !!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κορίτσια !! καλή βδομάδα !! ευχομαι στην κάθε μια χωριστά να έχει ευχάριστα νέα να μας γράψει !....ας ξεκινήσουμε με θετική ενέργεια και σκέψη !!!!!

εγώ matala αν αδιαθετησω αυτή τη βδομάδα θα ξεκινήσω εξωσωματική γιατί δεν έχω και μεγάλα χρονικά περιθώρια...είμαι 38 !....θα δούμε !

κάθομαι σε αναμμένα κάρβουνα......οι μέρες είναι ατελείωτες !!!!

 

Καλημέρα καλημέρα!

Οι μέρες είναι πράγματι ατελείωτες! Και γω τα ίδια ζω! Σήμερα είμαι στην 27η ημέρα και ακόμη τίποτα! Έχω όμως πόνους περιόδου στην κοιλιά σχεδόν μια εβδομάδα και πολλά λευκά υγρά! Το κακό είναι ότι μετά τις averkap δεν ξέρω πόσο σταθερός είναι ο κύκλος. Γενικά έχω διακυμάνσεις από 23-34 ημέρες. Άρα πότε να θεωρήσω ότι έχω καθυστέρηση? Μάλλον την 35η ημέρα αλλά ποιος αντέχει άλλη μια εβδομάδα?

Για να δούμε τι θα κάνουμε! Πάντως και εγώ σκέφτομαι ποια θα είναι η επόμενη κίνησή αν δεν μου κάτσει και αυτή τη φορά παρ' όλου που δεν έχω εγκαταλείψει την ελπίδα! Εγώ κλείνω τα 35 την άλλο μήνα άρα ούτε και γω μπορώ να το αφήσω στην τύχη για πολύ ακόμη!

"Τα πιο όμορφα πράγματα τα αποκτά κανείς με την υπομονή"

Link to comment
Share on other sites

έχεις δίκιο σ' αυτό που ρωτάς .

λες μετά τις ενέσεις ο κύκλος να μην σταθεροποιείται απόλυτα;;;

εγώ ήμουν γύρω στις 29-31 μέρες....αλλά τώρα;;; μπορεί ακόμα να υπάρχει μικρή επίδραση από το φάρμακο και να έχουμε καθυστέρηση από αυτό !!!

 

σημερα ειμαι στην 26.....λέω την παρασκευή (30η) να κάνω ένα τεστ, αν φυσικά δεν έχω δει αίμα μέχρι τότε. Ασε τρέμω στην εικόνα που θα αντικρύσω. Ποτε δεν έχω δει θετικό !!!!! πάντα το "δεν" και το "οχι"

 

όσο για την εξωσωματική, έκανα ηδη 2 αποτυχημενες το 2011 και τωρα με πεσμένα φτερά θα προχωρήσω σε 3η.....

 

μακάρι να μη χρειαστεί τιποτα....και την άλλη βδομάδα να γράφουμε για χοριακές !!!!!!

 

ααααα επίσης έχω και γω πολλά λευκά υργά, σε σημείο που να αναρωτιέμαι μήπως είναι τώρα οι γόνιμες μερες μου !!! τι να σημαίνει αυτό;;;; εχει τρελαθεί τελείως ο οργανισμός μας;;;;

Link to comment
Share on other sites

έχεις δίκιο σ' αυτό που ρωτάς .

λες μετά τις ενέσεις ο κύκλος να μην σταθεροποιείται απόλυτα;;;

εγώ ήμουν γύρω στις 29-31 μέρες....αλλά τώρα;;; μπορεί ακόμα να υπάρχει μικρή επίδραση από το φάρμακο και να έχουμε καθυστέρηση από αυτό !!!

 

σημερα ειμαι στην 26.....λέω την παρασκευή (30η) να κάνω ένα τεστ, αν φυσικά δεν έχω δει αίμα μέχρι τότε. Ασε τρέμω στην εικόνα που θα αντικρύσω. Ποτε δεν έχω δει θετικό !!!!! πάντα το "δεν" και το "οχι"

 

όσο για την εξωσωματική, έκανα ηδη 2 αποτυχημενες το 2011 και τωρα με πεσμένα φτερά θα προχωρήσω σε 3η.....

 

μακάρι να μη χρειαστεί τιποτα....και την άλλη βδομάδα να γράφουμε για χοριακές !!!!!!

 

ααααα επίσης έχω και γω πολλά λευκά υργά, σε σημείο που να αναρωτιέμαι μήπως είναι τώρα οι γόνιμες μερες μου !!! τι να σημαίνει αυτό;;;; εχει τρελαθεί τελείως ο οργανισμός μας;;;;

 

Καλημέρα, νέα μέρα!

Πάει και αυτή! Περνάνε μεν αργά και βασανιστικά αλλά περνάνε!

Εγώ τεστ δεν θα κάνω, θα πάω για χοριακή κατευθείαν. Βλέπεις μέχρι τώρα έχω κάνει αρκετά τεστ μετά από 1 ή 2 μέρες καθυστέρησης και πάντα αρνητικά. Λογικό αφού δεν ήμουν και ποτέ έγκυος. Αυτή τη φορά θα περιμένω και θα περιμένω (εύκολα το λες δύσκολα το κάνεις) και αν μέχρι την Παρασκευή δεν δω ούτε σταγονίτσα αίμα, θα πάω για χοριακή. Αλήθεια μήπως ξέρει καμιά κοπέλα πόσο νωρίς μπορεί να δείξει η χοριακή θετικό αποτέλεσμα? Δείχνει και πριν την καθυστέρηση?

"Τα πιο όμορφα πράγματα τα αποκτά κανείς με την υπομονή"

Link to comment
Share on other sites

ναι ναι δείχνει και πριν την καθυστέρηση !....έχω ακούσει ότι δείχνει γύρω στις 12 ημέρες μετά τη σύλληψη !....ουουου έχω κάνει άπειρες φορές πριν την ημερομηνία που είναι να αδιαθετήσω...βέβαια πάντα μηδέν, μη σου πω και μείον..... !!!!!

σε καταλαβαίνω !...πλησιάζουμε !! προσπαθώ να έχω γεμάτη τη μέρα για να περνά γρήγορα !!!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά είμαι έγκυος...Παρ όλα όσα έλεγαν οι γιατροί τα καταφέραμε.Για αυτό κορίτσια μου μην αγχώνεσται και όλα θα πάνε καλά.Είμαι Στην 5η εβδομάδα!!!!

 

μήπως θυμάσαι αν είχες πολλά υγρά λίγο πριν την ημερομηνία που ήταν να αδιαθετησεις ;;; γενικά είχες καποιο συμπτωμα;;;;....σε ρωτάω επειδή εσύ τα κατάφερες !!!..."σου ευχομαι μια τέλεια εγκυμοσύνη"

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες που περιμένουν αυτές τις μέρες να μην έρθει η ακατανόμαστη:P.Εύχομαι μεγάλες χοριακές.Να διαβάσουμε και κάτι ευχάριστο επιτέλους.

Εγώ όταν έμεινα έγκυος (πέρασε και αυτό) εκείνο που μου έκανε εντύπωση ήταν πως κουραζόμουν πολύ γρήγορα.Δηλαδή δεν μπορούσα να ανέβω τις σκάλες χωρίς να λαχανιάσω.Υγρά δεν είχα πολλά και αυτό με έκανε να πιστεύω πως θα μου έρθει περίοδος.Τώρα δεν ξέρω αν ήταν επειδή ήθελε να μου δείξει πως δεν πάνε καλά τα πράγματα ή επειδή είμαι ξεχωριστή περίπτωση:P.Επίσης το στήθος μου δεν πρήστηκε σημαντικά αλλά πονούσε γύρω από την θηλή μόνο.Αλλά μιλάμε ότι πονούσε σαν μελανιασμένο εκεί γύρω μόνο.Ελπίζω να βοήθησα έστω και λίγο και να μου πείτε γρήγορα τα ευχάριστα;)

Link to comment
Share on other sites

boo_ κανενα σύμπτωμα απολυτως ! μια πρωινή ζαλάδα, λίγο πρησμένο στήθος, κάτι να μου μυρισει βρε παιδί μου, τιποτααααα ! δεν μας βλεπω καλά !!!!

 

matala τι κανεις;; εχεις κανενα νεο;;; δεν μπορώ να πω ότι έχω καθυστερηση ...ακόμα δεν είμαι στις μέρες μου...περιμένω...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...