Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

καλημερα κοριτσια!!!τα τελευταια νεα απο τον γυναικολογο μου ειναι τα εξης:

προσπαθειες για νινι απο το Σεπτεμβριο ξανα , και απο το σεπτεμβριο ξεκιναω σαλοσπιρ και οταν μεινω εγκυος ενεσεις ηπαρινης.σημερα εχω ραντεβου και με την αιματολογο για να με δει και αυτη!!!!

εσεις κοριτσια βγαζετε μελανιες στο σωμα σας χωρις να χτυπατε λογω της θρομβοφιλιας?

εγω βγαζω πολυ συχνα!!!

 

εγω δεν βγαζω μελανιες χωρις να εχω χτυπησει, αλλα οταν χτυπαω εστω και λιγο, αμεσως κανω μελανια. τι σημαινει; ειναι θεμα θρομβοφιλιας;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα! Είμαι κι εγώ θρομβοφιλική, είχα 2 αποβολές στο παρελθόν, έκανα αγωγή με salospir όσο προσπαθούσα να μέίνω έγκυος και όταν έμεινα με το καλό παράλληλα με το salospir έκανα και τις clexan. Τώρα έχω 2 υπέροχα παιδάκια, το θέμα μου είναι το εξής: αναρωτιέμαι αν πρέπει να κάνω εφ΄όρου ζωής κάποια αγωγή, τώρα δεν παίρνω τίποτα, έχω ακούσει -όμως- ότι όσοι είναι θρομβοφιλικοί έχουν περισσότερες πιθανότητες για εγκεφαλικό, να κινδυνεύσουν σε κάποια εγχείρηση, ενώ πρέπει να ασκούνται τακτικά, να μην είναι παχύσαρκοι -πράγμα που τους εμποδίζει στο να κινούνται πολύ και να ασκούνται- και να μην καπνίζουν. Επειδή έχω ΄φοβηθεί λίγο, κάνει καμιά κάποια αγωγή εφ όρου ζωής, άσχετα από εγκυμοσύνη?

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπερα να ξερει καποια ας με βοηθησει!!

ειμαι εγκυος σε διδυμακια στην 7η εβδομαδα μετα απο εξωσ. κ δυο προσπαθειες!!

αυτη τη φορα μου εδωσε προληπτικα σαλοσπιρ γιατι βοηθαει την εμφυτευση.στην 5η εβδ. ειχα αιμαι κ μου το εκοψε φυσικα κ δεν ρωτησα ''τωρα τι κανουμε?''

 

εκανα χθες προγ. ελεγχο κ κατι εξετασεις δειξανε κ πειτε αν ξερετα σας παρακαλω!!

 

χρονος μερικης θρομβοπλαστινης= 23.0

 

χρονος προθρομβινης (QUICK)

ΧΡ.μαρτυρος(control)=11.3sec

Χρ.ασθενους(patient)=11.3sec

ποσ.καταναλωσης%=100%

I.N.R=1.0 Φ.Τ=0.9-1.2

 

ΤΙσημαινουν ολα αυτα?

ευχαριστω!!

 

η παναγια κοντα σε ολες μας!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ,

ΜΗΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕΤΑΙ ΠΟΣΟ ΠΕΡΙΠΟΥ ΚΟΣΤΙΖΕΙ ΜΙΑ ΜΟΡΙΑΚΗ ΕΞΕΤΑΣΗ ΘΡΟΜΒΟΦΙΛΙΑΣ? ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΜΑΣ ΕΙΠΑΝ 300 ΕΥΡΩ :shock: ΕΙΝΑΙ ΟΝΤΩΣ ΤΟΣΟ ΑΚΡΙΒΗ???

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ,

ΜΗΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕΤΑΙ ΠΟΣΟ ΠΕΡΙΠΟΥ ΚΟΣΤΙΖΕΙ ΜΙΑ ΜΟΡΙΑΚΗ ΕΞΕΤΑΣΗ ΘΡΟΜΒΟΦΙΛΙΑΣ? ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΜΑΣ ΕΙΠΑΝ 300 ΕΥΡΩ :shock: ΕΙΝΑΙ ΟΝΤΩΣ ΤΟΣΟ ΑΚΡΙΒΗ???

και γω θα θελα να την κανω και αυτην την εξεταση να μου φυγει η ιδεα.σε ενα τοπικ που διαβασα μιας κοπελας της την γραψαν στο αρεταιο, την εκανε δεν ξερω που και το ικα καλυψε το 80%.το θεμα ειναι στην γραφουν ευκολα ή θα πρεπει να εχεις κανει καποιες αποβολες.εγω λεω να ψαχτουμε και με αυτο να μην χανουμε χρονο,χρημα ,αλλα και την ψυχολογια μας.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα κοριτσια!!!τα τελευταια νεα απο τον γυναικολογο μου ειναι τα εξης:

προσπαθειες για νινι απο το Σεπτεμβριο ξανα , και απο το σεπτεμβριο ξεκιναω σαλοσπιρ και οταν μεινω εγκυος ενεσεις ηπαρινης.σημερα εχω ραντεβου και με την αιματολογο για να με δει και αυτη!!!!

εσεις κοριτσια βγαζετε μελανιες στο σωμα σας χωρις να χτυπατε λογω της θρομβοφιλιας?

εγω βγαζω πολυ συχνα!!!

kai ego eimai se diadikasia gia eksetaseis meta apo dyo palidromes tha kano ena katevato apo eksetaseis kai apo septemvrio tha ksekiniso tis prospathies kai ego..den nomizo oi melanies na ofeilontai se afto to exo psaksei poly h thromvofilia den exei kanena symptom pera apo priksimo sta podia se kapoioys..rota omos ton giatro soy gia na hremiseis.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια πού κανατε εξετασεις θρομβοφιλιας? Εκλεισα στο Λοκους για θρομβοφιλια, ΝΚ, pcr ιστου περιοδου, αλλα ακομα δεν ειμαι σιγουρη αν ειναι εκει καλυτερα για θρομβοφιλια ή στο Αρεταιιο! Επισης οσες κανατε εκει, δινουν γνωματευση? Περιμενω τις εμπειριες και αποψεις σας!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια πού κανατε εξετασεις θρομβοφιλιας? Εκλεισα στο Λοκους για θρομβοφιλια, ΝΚ, pcr ιστου περιοδου, αλλα ακομα δεν ειμαι σιγουρη αν ειναι εκει καλυτερα για θρομβοφιλια ή στο Αρεταιιο! Επισης οσες κανατε εκει, δινουν γνωματευση? Περιμενω τις εμπειριες και αποψεις σας!

κι εγώ στο Λόκους έκανα τις πρώτες εξετάσεις (αυτές που λες). όμως μετά και τη 2η παλλίνδρομη ο γιατρός μου είπε να πάω στο ΛΑΙΚΟ για πλήρη έλεγχο θρομβοφιλίας. εννοείται ότι δίνουν γνωμάτευση.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια πού κανατε εξετασεις θρομβοφιλιας? Εκλεισα στο Λοκους για θρομβοφιλια, ΝΚ, pcr ιστου περιοδου, αλλα ακομα δεν ειμαι σιγουρη αν ειναι εκει καλυτερα για θρομβοφιλια ή στο Αρεταιιο! Επισης οσες κανατε εκει, δινουν γνωματευση? Περιμενω τις εμπειριες και αποψεις σας!

Καλησπέρα, εγώ έχω κάνει όλες τις εξετάσεις στο Locous. Σου δίνουν αναλυτικά αποτελέσματα εξετάσεων. Επειδή εγώ έχω θρομβοφιλία μετά με παρακολούθησε αιματολόγος. Όσο αναφορά τα ΝΚ επειδή έχω και από αυτά κάνω το εμβόλιο για να μπορέσω να τα κοιμήσω και να μπορέσω να μείνω έγκυος.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Είμαι κι εγώ θρομβοφιλική, είχα 2 αποβολές στο παρελθόν, έκανα αγωγή με salospir όσο προσπαθούσα να μέίνω έγκυος και όταν έμεινα με το καλό παράλληλα με το salospir έκανα και τις clexan. Τώρα έχω 2 υπέροχα παιδάκια, το θέμα μου είναι το εξής: αναρωτιέμαι αν πρέπει να κάνω εφ΄όρου ζωής κάποια αγωγή, τώρα δεν παίρνω τίποτα, έχω ακούσει -όμως- ότι όσοι είναι θρομβοφιλικοί έχουν περισσότερες πιθανότητες για εγκεφαλικό, να κινδυνεύσουν σε κάποια εγχείρηση, ενώ πρέπει να ασκούνται τακτικά, να μην είναι παχύσαρκοι -πράγμα που τους εμποδίζει στο να κινούνται πολύ και να ασκούνται- και να μην καπνίζουν. Επειδή έχω ΄φοβηθεί λίγο, κάνει καμιά κάποια αγωγή εφ όρου ζωής, άσχετα από εγκυμοσύνη?

Και εγώ έχω θρομβοφιλία και με παρακολουθεί αιματολόγος. Έχω κάνει 2 αποτυχημένες εξωσωματικές και έπερνα και εγώ το clexane. Εμένα ο γιατρός μου είπε ότι το μόνο που πρέπει να προσέχω είναι το βάρος μου να μην καπνίζω όσο μπορώ. Αν μείνω πάνω από 1 εβδομάδα στο κρεβάτι θα πρέπει να κάνω αντιπυκτικές και αν κάνω υπεραντλαντικό ταξίδι θα πρέπει να κάνω αντιπυκτική ένεση. Εγώ την θρομβοφιλία την έχω στα πόδια και ευτυχώς όχι στην καρδιά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα, εγώ έχω κάνει όλες τις εξετάσεις στο Locous. Σου δίνουν αναλυτικά αποτελέσματα εξετάσεων. Επειδή εγώ έχω θρομβοφιλία μετά με παρακολούθησε αιματολόγος. Όσο αναφορά τα ΝΚ επειδή έχω και από αυτά κάνω το εμβόλιο για να μπορέσω να τα κοιμήσω και να μπορέσω να μείνω έγκυος.

Καλησπέρα. Θέλω να σε ρωτήσω για τα ΝΚ τα οποία έχω κ εγώ ανεβασμένα. Δεν έχουμε πει κάτι ακόμα με τον γιατρό μου. Προσπαθώ να φτιάξω άλλα πράγματα, αλλά θα πάρει κ αυτό την σειρά του.

Το εμβόλιο τι έιναι? πόσες φορές το κάνεις? που το έκανες? Πόσο κοστίζει?

Συγνώμη για τις απανωτές ερωτήσεις αλλά θέλω να ειμαι καλά πληροφορημένη.

fA47p3.png?5wdXDgnUjYnWp3.png?T9zisx6U
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Θέλω να σε ρωτήσω για τα ΝΚ τα οποία έχω κ εγώ ανεβασμένα. Δεν έχουμε πει κάτι ακόμα με τον γιατρό μου. Προσπαθώ να φτιάξω άλλα πράγματα, αλλά θα πάρει κ αυτό την σειρά του.

Το εμβόλιο τι έιναι? πόσες φορές το κάνεις? που το έκανες? Πόσο κοστίζει?

Συγνώμη για τις απανωτές ερωτήσεις αλλά θέλω να ειμαι καλά πληροφορημένη.

 

Καλησπέρα Λιλιάνα θα προσπαθήσω να σε διαφωτίσω όσο μπορώ.

α) Παίρνουν αίμα από τον άντρα σου, από αυτό παίρνουν τα λεμφοκύταρρά του (νομίζω) και αυτό είναι το εμβόλιο.

β) Το εμβόλιο έχει ισχύ 3-4 μήνες.

γ) εσύ μπορεί να είσαι τυχερή και με την πρώτη φορά που θα το κάνεις να μείνεις έγκυος (στο εύχομαι). Εγώ στη συγκεκριμένη φάση το έχω κάνει 4 φορές.

δ) Το έκανα στο locus medicus, και κοστίζει περίπου 200 ευρώ.

 

Ο γυναικολόγος σου, σου έκανε την εξέταση για τα ΝΚ?

Link to comment
Share on other sites

κι εγώ στο Λόκους έκανα τις πρώτες εξετάσεις (αυτές που λες). όμως μετά και τη 2η παλλίνδρομη ο γιατρός μου είπε να πάω στο ΛΑΙΚΟ για πλήρη έλεγχο θρομβοφιλίας. εννοείται ότι δίνουν γνωμάτευση.

Ευχαριστω Σοφια για την απαντηση! Αληθεια ο γιατρος σου σε εστειλε στο Λαικο επειδη δεν εμπιστευεται απολυτα το Λοκους ή απλα επειδη ειναι δημοσιο?

Εντωμεταξυ αυτο το πληρες πακετο, διαφερει απο κεντρο σε κεντρο!

 

Καλησπέρα, εγώ έχω κάνει όλες τις εξετάσεις στο Locous. Σου δίνουν αναλυτικά αποτελέσματα εξετάσεων. Επειδή εγώ έχω θρομβοφιλία μετά με παρακολούθησε αιματολόγος. Όσο αναφορά τα ΝΚ επειδή έχω και από αυτά κάνω το εμβόλιο για να μπορέσω να τα κοιμήσω και να μπορέσω να μείνω έγκυος.

 

Ευαγγελια, ο Τσιλιβακος γνωματευει τα αποτελεσματα και σου λεει να επισκευτεις αιματολογο? Αυτο με τα ΝΚ με απασχολει πολυ κι εμενα. Ειμαι αντιθετη στα εμβολια, και ουσιαστικα αν με ρωτησεις γιατι δεν ξερω να σου πω, αλλα διαβασα οτι δινουν και κορτιζονη, ή ρεσβερατρολη σαν εναλλακτικη θεραπεια. Αυτα τα ειχατε προσπαθησει και μετα πηγατε στα εμβολια?

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτηκα να γραψουμε τις εξετασεις που χρειαζονται για τη θρομβοφιλια ωστε να ξερουν οσες κοπελες προκειται να κανουν απο δω και στο εξις :

Λοιπον η γιατρος μου(γυναικολογος) μου ζητησε:

Αντιθρομβινη III

Πρωτεινη S

Πρωτεινη C

Παραγων V-Leiden

Παραγων Vou Willebrand

Χρονος προθρομβινης

APTT

Ινωδογονο

Χρονος πηξης

Και στο Λοκους που ρωτησα μου προτειναν και τις εξις:

Παραγων MTHFR

Προθρομβινη γενετικα

PAI1

Λυκος αντιπηκτικα

Δδιμερη

Μπορειτε να τη συμπηρωσετε με οποιες αλλες εχετε κανει ή ξερετε εσεις!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Λιλιάνα θα προσπαθήσω να σε διαφωτίσω όσο μπορώ.

α) Παίρνουν αίμα από τον άντρα σου, από αυτό παίρνουν τα λεμφοκύταρρά του (νομίζω) και αυτό είναι το εμβόλιο.

β) Το εμβόλιο έχει ισχύ 3-4 μήνες.

γ) εσύ μπορεί να είσαι τυχερή και με την πρώτη φορά που θα το κάνεις να μείνεις έγκυος (στο εύχομαι). Εγώ στη συγκεκριμένη φάση το έχω κάνει 4 φορές.

δ) Το έκανα στο locus medicus, και κοστίζει περίπου 200 ευρώ.

 

Ο γυναικολόγος σου, σου έκανε την εξέταση για τα ΝΚ?

μήπως μπερδεύεις τα ΝΚ (natural killers cells) με τα αντιπατρικά αντισώματα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστω Σοφια για την απαντηση! Αληθεια ο γιατρος σου σε εστειλε στο Λαικο επειδη δεν εμπιστευεται απολυτα το Λοκους ή απλα επειδη ειναι δημοσιο?

Εντωμεταξυ αυτο το πληρες πακετο, διαφερει απο κεντρο σε κεντρο!

 

 

 

Ευαγγελια, ο Τσιλιβακος γνωματευει τα αποτελεσματα και σου λεει να επισκευτεις αιματολογο? Αυτο με τα ΝΚ με απασχολει πολυ κι εμενα. Ειμαι αντιθετη στα εμβολια, και ουσιαστικα αν με ρωτησεις γιατι δεν ξερω να σου πω, αλλα διαβασα οτι δινουν και κορτιζονη, ή ρεσβερατρολη σαν εναλλακτικη θεραπεια. Αυτα τα ειχατε προσπαθησει και μετα πηγατε στα εμβολια?

ο ίδιος γιατρός με έστειλε και στα 2. απλά θεώρησε ότι το ΛΑΙΚΟ έχει το καλύτερο αιματολογικό τμήμα στην Ελλάδα κι εκεί κάνουν το πλήρες πακέτο, πιό πλήρες δεν υπάρχει. ακολουθούν πρωτόκολλο και δεν έχουν πακέτα βάσει τιμών.

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτηκα να γραψουμε τις εξετασεις που χρειαζονται για τη θρομβοφιλια ωστε να ξερουν οσες κοπελες προκειται να κανουν απο δω και στο εξις :

Λοιπον η γιατρος μου(γυναικολογος) μου ζητησε:

Αντιθρομβινη III

Πρωτεινη S

Πρωτεινη C

Παραγων V-Leiden

Παραγων Vou Willebrand

Χρονος προθρομβινης

APTT

Ινωδογονο

Χρονος πηξης

Και στο Λοκους που ρωτησα μου προτειναν και τις εξις:

Παραγων MTHFR

Προθρομβινη γενετικα

PAI1

Λυκος αντιπηκτικα

Δδιμερη

Μπορειτε να τη συμπηρωσετε με οποιες αλλες εχετε κανει ή ξερετε εσεις!!!!!

καλό είναι να πας σε αιματολόγο να σου γράψει τις εξετάσεις της θρομβοφιλίας. οι γυναικολόγοι δεν ξέρουν (είμαι παθούσα) ούτε τί να γράψουν ακριβώς ούτε αν πρέπει να ακολουθήσεις θεραπεία και ποιά ακριβώς. οι περισσότεροι δίνουν αντιπηκτική αγωγή ακόμη και προληπτικά.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω Σοφια για την απαντηση! Αληθεια ο γιατρος σου σε εστειλε στο Λαικο επειδη δεν εμπιστευεται απολυτα το Λοκους ή απλα επειδη ειναι δημοσιο?

Εντωμεταξυ αυτο το πληρες πακετο, διαφερει απο κεντρο σε κεντρο!

 

 

 

Ευαγγελια, ο Τσιλιβακος γνωματευει τα αποτελεσματα και σου λεει να επισκευτεις αιματολογο? Αυτο με τα ΝΚ με απασχολει πολυ κι εμενα. Ειμαι αντιθετη στα εμβολια, και ουσιαστικα αν με ρωτησεις γιατι δεν ξερω να σου πω, αλλα διαβασα οτι δινουν και κορτιζονη, ή ρεσβερατρολη σαν εναλλακτικη θεραπεια. Αυτα τα ειχατε προσπαθησει και μετα πηγατε στα εμβολια?

Εγώ δεν έκανα ούτε κορτιζόνη ούτε τίποτε άλλο, έκανα απευθείας το εμβόλιο. Μου βγάλανε τ' αποτελέσματα και απλά μου είπε ο Τσιλιβάκος να με παρακολουθεί αιματολόγος. Ο αιματολόγος μου (στο Αττικο Νοσοκομείο) μου έκανε παραπάνω εξετάσεις να δει κάποια πράγματα και αυτό ήταν όλο. Δεν κάνω κάποια θεραπεία μόνο όταν χρειάζεται θα πρέπει να κάνω αντιπηκτικές ενέσεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Λιλιάνα θα προσπαθήσω να σε διαφωτίσω όσο μπορώ.

α) Παίρνουν αίμα από τον άντρα σου, από αυτό παίρνουν τα λεμφοκύταρρά του (νομίζω) και αυτό είναι το εμβόλιο.

β) Το εμβόλιο έχει ισχύ 3-4 μήνες.

γ) εσύ μπορεί να είσαι τυχερή και με την πρώτη φορά που θα το κάνεις να μείνεις έγκυος (στο εύχομαι). Εγώ στη συγκεκριμένη φάση το έχω κάνει 4 φορές.

δ) Το έκανα στο locus medicus, και κοστίζει περίπου 200 ευρώ.

 

Ο γυναικολόγος σου, σου έκανε την εξέταση για τα ΝΚ?

Καλημέρα! Σ'ευχαριστώ για την απάντησή σου. Είσαι αρκετά κατατοπιστική.

Ναι, ο γυναικολόγος μου μου έγραψε την εξέταση για τα ΝΚ, όπως κ για την θρομβοφιλία.

Τα 200ευρώ ειναι για κάθε ένα εμβόλιο που κάνεις φαντάζομαι?

fA47p3.png?5wdXDgnUjYnWp3.png?T9zisx6U
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Σ'ευχαριστώ για την απάντησή σου. Είσαι αρκετά κατατοπιστική.

Ναι, ο γυναικολόγος μου μου έγραψε την εξέταση για τα ΝΚ, όπως κ για την θρομβοφιλία.

Τα 200ευρώ ειναι για κάθε ένα εμβόλιο που κάνεις φαντάζομαι?

Γι' αυτό είμαστε να εδώ να βοηθάμε η μία την άλλη.

 

Μπράβο στον γυναικολόγο σου που σου είπε να τα κάνεις. Εμένα ο δικός μου, μου είχε πει ότι αυτά τα κάνουν όταν είναι να κάνεις εξωσωματική. Ευτυχώς για μένα με ανέλαβε ο Θείος μου που είναι ανοσιολόγος - ερευνητής υπογονιμότητας και με ξεσκόνισε στις εξετάσεις και εμένα και το σύζυγο. Έτσι έμαθα ότι έχω ΝΚ και θρομβοφιλία.

 

Ναι για κάθε εμβόλιο!

Link to comment
Share on other sites

Γι' αυτό είμαστε να εδώ να βοηθάμε η μία την άλλη.

 

Μπράβο στον γυναικολόγο σου που σου είπε να τα κάνεις. Εμένα ο δικός μου, μου είχε πει ότι αυτά τα κάνουν όταν είναι να κάνεις εξωσωματική. Ευτυχώς για μένα με ανέλαβε ο Θείος μου που είναι ανοσιολόγος - ερευνητής υπογονιμότητας και με ξεσκόνισε στις εξετάσεις και εμένα και το σύζυγο. Έτσι έμαθα ότι έχω ΝΚ και θρομβοφιλία.

 

Ναι για κάθε εμβόλιο!

ti einai to nk? ta natural kilers?? pote prepei na kanoyme thn eksetasi aythn? mipos to exoyn oi gynaikes me arnitiko rezys mono?giati kati tetoio ksero

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα!

Είχα πριν λιγες μερες μια βιοχημικη και μόλις γύρισα απο τον γυναικολογο μου.

Μου είπε πως το πιθανότερο βέβαια ειναι να ειναι τυχαίο γεγονός όμως επειδη δεν θέλει να το ρισκάρει θέλει να κάνω ένα πακετο εξετασεων για θρομβοφιλια.

Δυστυχώς εχω ΟΑΕΕ και δεν ειναι και θεωρημενο το βιβλιάριο.Αν πάω σε δημόσιο νοσοκομείο χωρις βιβλιάριο έχετε ιδέα πόσο μπορει να μου κοστίσει?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

καλησπερα και παλι!

μολις πηρα τις μισες εξετασεις και επειδη θα τις εχω ολες την επομενη εβδομαδα ελεγα να σας γραψω τα αποτελεσματα μιας και με εχει φαει η αγωνια...

v leiden αρνητικο

παραγοντας v αρνητικο

μεταλλαξη προθρομβινης αρνητικο

παραγοντας xiii ετεροζυγο

ινωδογονο β ομοζυγο

αναστολεας ενεργοποιητη πλασμινογονου 4G/5G

GPIIIa la\la

μεταλλαξη ομοκυστεινης C677t ετεροζυγο

ΜΕΤΑΛΛΑΞΗ ΟΜΟΚΥΣΤΕΙΝΗς A1298C ετεροζυγο

μετατρεπτικο ενζυμο αγγειοτενσινης del/ins(θετικο)

απολιποπρωτεινη Β αρνητικο

απολιποπρωτεινη Ε αρνητικο

 

καμμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...