Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

εχω 3 αποβολες και μου ειπε ο γιατρος καλο ειναι για λιγο καιρο να παρω σαλοσπιρ.

δν ξερω εχω μπερδευτει γιατι κ εγω αυτο τον ρωτησα...

κοπέλα μου, ψάξε να βρεις κάποιον γυναικολόγο ειδικό στις καθ'εξιν αποβολές και πήγαινε αμέσως σε αιματολόγο για 2η γνώμη. αν οι εξετάσεις της θρομβοφιλίας είναι καθαρές, το πρόβλημά σου μπορεί να είναι ανοσολογικό κι όχι αιματολογικό. κι εγώ είχα μια παλλίνδρομη κι ο γιατρός μου έδωσε salospir πριν μείνω έγκυος και μετά clexane και παρ'όλα αυτά είχα και 2η παλλίνδρομη. και φαντάσου ότι κάτι έδειξαν οι εξετάσεις για θρομβοφιλία που είχα κάνει, όχι σαν εσένα που είναι καθαρές. τελικά βέβαια τό πρόβλημά μου ήταν τα αντιπατρικά.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σ'ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου το πιο πιθανο ειναι οτι εχεις απολυτο δικιο.εχθες το βραδυ επισκεφθηκα ενα αλλο γιατρο για 2η γνωμη και μου ειπε να σταματησω αμεσως τα σαλοσπιρ και να επισκεφθω αιματολογο γιατι δν τιθεται θεμα θρομβωσης.ισως να χρειαστει και ανοσολογο.θα ενημερωσω για καθε νεοτερο.

qOUNp2.png.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια καλησπέρα. Εγραψα κ σε άλλο thread αλλά δεν νομίζω οτι θα απαντηθεί.

Θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποια κοπέλα επισκεφθηκε αιματολόγο πρόσφατα κ να πει άποψη. Ψάχνω αιματολόγο για αξιολόγηση αποτελεσμάτων θρομβοφιλίας. Έχω διαβάσει άλλες συζητήσεις στο forum αλλά δεν βρήκα κάποια άκρη.

fA47p3.png?5wdXDgnUjYnWp3.png?T9zisx6U
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα. Εγραψα κ σε άλλο thread αλλά δεν νομίζω οτι θα απαντηθεί.

Θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποια κοπέλα επισκεφθηκε αιματολόγο πρόσφατα κ να πει άποψη. Ψάχνω αιματολόγο για αξιολόγηση αποτελεσμάτων θρομβοφιλίας. Έχω διαβάσει άλλες συζητήσεις στο forum αλλά δεν βρήκα κάποια άκρη.

 

Μια απο τα ιδια! Μαλλον χειροτερα.

Εχω πελαγωσει, σε οποιον παω μου κανει εξεταση αιματος, πληρωνω μια περιουσια, και μετα δεν βγαζει διαγνωση!!! Απο περισυ που εκανα τις γονιδιακες εχω παει

στο Αλεξανδρα

στο Λαικο (σε δυο αιματολογους)

στο Ντυναν

στο Αρεταιειο

στη Φοιφα

σε αλλους δυο που δεν θυμαμαι, ιδιωτες.

ΚΑΝΕΝΑΣ δεν μου λεει αν ειμαι θρομβοφιλικη ή αν δεν ειμαι-καθε φορα, τα ιδια. Μου λενε οτι λειπει μια εξεταση απο τον προηγουμενο, κανω μια σειρα εξετασεις, πληρωνω τεραστια ποσα και τελικα δεν βγαζουν συμπερασμα.

Αν εχετε καποιον/α αλλη να συστησετε, σας παρακαλω να μου στειλετε με πμ γιατι ειμαι πολυ κουρασμενη με αυτο το θεμα....:(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μια απο τα ιδια! Μαλλον χειροτερα.

Εχω πελαγωσει, σε οποιον παω μου κανει εξεταση αιματος, πληρωνω μια περιουσια, και μετα δεν βγαζει διαγνωση!!! Απο περισυ που εκανα τις γονιδιακες εχω παει

στο Αλεξανδρα

στο Λαικο (σε δυο αιματολογους)

στο Ντυναν

στο Αρεταιειο

στη Φοιφα

σε αλλους δυο που δεν θυμαμαι, ιδιωτες.

ΚΑΝΕΝΑΣ δεν μου λεει αν ειμαι θρομβοφιλικη ή αν δεν ειμαι-καθε φορα, τα ιδια. Μου λενε οτι λειπει μια εξεταση απο τον προηγουμενο, κανω μια σειρα εξετασεις, πληρωνω τεραστια ποσα και τελικα δεν βγαζουν συμπερασμα.

Αν εχετε καποιον/α αλλη να συστησετε, σας παρακαλω να μου στειλετε με πμ γιατι ειμαι πολυ κουρασμενη με αυτο το θεμα....:(

Έχω μείνει με το στόμα ανοιχτό! Καμία διάγνωση??? γιατι??? Τι συμβαίνει? Ο γυναικολόγος σου τι λέει?

Εμένα μου είπε οτι σε περίπτωση εγκυμοσύνης πρέπει να παίρνω φολικό πρωι-βράδυ, ενέσεις clexane κ prezonlon (αν διαβάζω καλά) διότι ειμαι ομόζυγη στο Α1298c mthfr. Για αυτό ήθελα μια γνώμη αιματολόγου, να διασταυρώσω απόψεις.

Μπορείς να μου πεις σε ποιους πήγες στο Λαικό? Στον Αναγνώστου πήγες?

fA47p3.png?5wdXDgnUjYnWp3.png?T9zisx6U
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια κλειστε κ στο αττικο ενα ραντεβου.εγω εκει πηγαινω κ ειμαι ευχαριστημενη

Καλημέρα! Σ'ευχαριστώ για την απάντησή σου. Πας σε συγκεκριμένο γιατρό στο Αττικό? Κλείνεις ραντεβού στο 1535 κ λες αιματολόγος στο Αττικό?

fA47p3.png?5wdXDgnUjYnWp3.png?T9zisx6U
Link to comment
Share on other sites

Έχω μείνει με το στόμα ανοιχτό! Καμία διάγνωση??? γιατι??? Τι συμβαίνει? Ο γυναικολόγος σου τι λέει?

Εμένα μου είπε οτι σε περίπτωση εγκυμοσύνης πρέπει να παίρνω φολικό πρωι-βράδυ, ενέσεις clexane κ prezonlon (αν διαβάζω καλά) διότι ειμαι ομόζυγη στο Α1298c mthfr. Για αυτό ήθελα μια γνώμη αιματολόγου, να διασταυρώσω απόψεις.

Μπορείς να μου πεις σε ποιους πήγες στο Λαικό? Στον Αναγνώστου πήγες?

 

Εγω ειμαι ετεροζυγη σε αυτα που λες. Ομοζυγη ειμαι σε αλλα που δεν τα θυμαμαι.

Ο γυναικολογος μου με παρεπεμψε στην Φοιφα η οποια εκανε τη σπουδαια στην αρχη και μετα δεν ειχε να μου προτεινει τιποτα παρα να παιρνω ηπαρινη "προληπτικα και δεν παθαινω τιποτα"...:evil:

Στο λαικο εχω παει στη Βαριαμη και στην Κωτση. Και οι δυο μου ειπαν οτι οι εξετασες μου ειναι σαν να ειναι δυο διαφορετικων ατομων, δεν ξερω τι σημαινει αυτο. Δεν εγινε διαγνωση.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, ξεκιναω εξωσωματικη και ο γιατρος μου ειπαι οτι θα πρεπει να βαζω ενεσεις ηπαρινης, για πιο λογο αφου ειμαι αρνητικη στη θρομβοφιλια.

 

σας εχει τυχη να σας το εχει προτεινη ο γιατρος σας; ενω δεν ειστε.

8HiKp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα κοριτσια ομοιπαθουσες!!!

σε εμενα συμβαινει το εξης κουλο:οταν δν ειμαι εγκυος ολες οι εξετασεις περι θρομβοφιλιας ειναι φυσιολογικες με το που γινεται η συλληψη αρχιζει και πεφτει το ινωδογονο μου και γινεται αυτοματη αποβολη στη 5η με 6η εβδομαδα.εχει καμια παρομοια εμπειρια??

ΛΙΝ χωρις να ειμαι σιγουρη απολυτα νομιζω οτι στην εξωσωματικη σου κανουν ενεσεις ηπαρινης ή χαπια σαλοσπιρ για να αποφυγουν την αυτομοτη αποβολη.μια φιλη μου που εκανε εξωσωματικη πριν επαιρνε σαλοσπιρ και μετα της εκαναν ενεσεις.καθε οργανισμος ειναι διαφορετικος ομως τις τα εδωσε ο γιατρος που τη παρακολουθουσε....ελπιζω να σε βοηθησα.

qOUNp2.png.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια ομοιπαθουσες!!!

σε εμενα συμβαινει το εξης κουλο:οταν δν ειμαι εγκυος ολες οι εξετασεις περι θρομβοφιλιας ειναι φυσιολογικες με το που γινεται η συλληψη αρχιζει και πεφτει το ινωδογονο μου και γινεται αυτοματη αποβολη στη 5η με 6η εβδομαδα.εχει καμια παρομοια εμπειρια??

 

εμεις το ανακαλυψαμε (περι θρομβοφιλιας) οταν ημουν ηδη εγκυος κ ευτυχως ημουν τυχερη κ δεν ειχαμε δυσαρεστες εξελιξεις μεχρι να βγουν τα αποτελεσματα κ να αρχισω τις ενεσεις.

αφου γεννησα μου ειπε η αιματολογος να κανω ξανα καποιες εξετασεις για να δουμε τι συμβαινει οταν ο οργανισμος ειναι στα φυσιολογικα του, οχι σε περιοδο εγκυμοσυνης, κ αν θα επρεπε να παιρνω κατι. ηταν ολα φυσιολογικα κ απλα μου ειπε οταν ξεκινησουμε προσπαθειες για δευτερο να παρω salospir κ αφου μεινω εγκυος παλι ενεσεις.

γιατι αποβαλλεις? ενεσεις κανεις?

FU2np2.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια ομοιπαθουσες!!!

σε εμενα συμβαινει το εξης κουλο:οταν δν ειμαι εγκυος ολες οι εξετασεις περι θρομβοφιλιας ειναι φυσιολογικες με το που γινεται η συλληψη αρχιζει και πεφτει το ινωδογονο μου και γινεται αυτοματη αποβολη στη 5η με 6η εβδομαδα.εχει καμια παρομοια εμπειρια??

ΛΙΝ χωρις να ειμαι σιγουρη απολυτα νομιζω οτι στην εξωσωματικη σου κανουν ενεσεις ηπαρινης ή χαπια σαλοσπιρ για να αποφυγουν την αυτομοτη αποβολη.μια φιλη μου που εκανε εξωσωματικη πριν επαιρνε σαλοσπιρ και μετα της εκαναν ενεσεις.καθε οργανισμος ειναι διαφορετικος ομως τις τα εδωσε ο γιατρος που τη παρακολουθουσε....ελπιζω να σε βοηθησα.

Κ

Κ γω απέβαλλα στην 6η εβδομάδα (ανεμβρυική κύηση) κ στις εξετάσεις φάνηκε το πρόβλημα της θρομβοφιλίας. Δυστυχώς δεν έγινε καρυότυπο εμβρύου κ έτσι έχουμε μόνο την μία όψη του νομίσματος.

Σου είπε ο γιατρός σου ότι πρέπει να κάνεις ενέσεις? Σε αυτό δλδ οφείλεται η αποβολή?

fA47p3.png?5wdXDgnUjYnWp3.png?T9zisx6U
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, ξεκιναω εξωσωματικη και ο γιατρος μου ειπαι οτι θα πρεπει να βαζω ενεσεις ηπαρινης, για πιο λογο αφου ειμαι αρνητικη στη θρομβοφιλια.

 

σας εχει τυχη να σας το εχει προτεινη ο γιατρος σας; ενω δεν ειστε.

 

Οι ενέσεις είναι απαραίτητες ανεξάρτητα από το άν έχεις θρομβοφιλία ή όχι. Είναι μέρος του πρωτοκόλου της εξωσωματικής.

Link to comment
Share on other sites

εμεις το ανακαλυψαμε (περι θρομβοφιλιας) οταν ημουν ηδη εγκυος κ ευτυχως ημουν τυχερη κ δεν ειχαμε δυσαρεστες εξελιξεις μεχρι να βγουν τα αποτελεσματα κ να αρχισω τις ενεσεις.

αφου γεννησα μου ειπε η αιματολογος να κανω ξανα καποιες εξετασεις για να δουμε τι συμβαινει οταν ο οργανισμος ειναι στα φυσιολογικα του, οχι σε περιοδο εγκυμοσυνης, κ αν θα επρεπε να παιρνω κατι. ηταν ολα φυσιολογικα κ απλα μου ειπε οταν ξεκινησουμε προσπαθειες για δευτερο να παρω salospir κ αφου μεινω εγκυος παλι ενεσεις.

γιατι αποβαλλεις? ενεσεις κανεις?

 

να σου πω δν εχουν βγαλει ακρη ακομα γιατι γινονται οι αποβολλες.στη τελευταια πριν γινει η αποβολλη μολις εκανα το τεστ επαιρνα σαλοσπιρ αλλα το ινωδογονο μου συνεχιζε να πεφτει οποτε παλλινδρομησε και το εμβρυο.αυριο θα επισκεφθω την αιματολογο μου και σημερα τον γυναικολογο μου για να μου πουν τι πρεπει να κανω.

qOUNp2.png.
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μετά από 3 εξωσωματικές μπορώ να βεβαιώσω ότι οι ηπαρίνες (αν αυτές εννοείς) ΔΕΝ είναι μέσα στο πρωτόκολο της εξωσωματικής.

Εμένα μου έδωσε στην 3η αφού ανακάλυψε υψηλή ομοκυστείνη (μαζί με filicine).

Μου το έδωσε όμως αργά, σε σχέση με αυτά που μου λέει ο τωρινός (με την εμβρυομεταφορά, ενώ τώρα θα αρχίσω την ίδια μέρα που θα αρχίσω τις Gonal.

Το θέμα είναι αφού τόσες γυναίκες έχουμε θρομβοφιλία, γιατί δεν την ζητάνε από την αρχή;;;;;;;;;

Όσο για τη Φοίφα και μένα εκεί με έστειλε & σε άλλο φόρουμ διάβασα ότι είναι από τις καλύτερες στο είδος της.

Τώρα, τι να ειπεί κανείς.......... Όταν πέρνουμε την κουλούρα στη χοριακή θεωρούμε τους γιατρούς μας άχρηστους.

Εμένα μου εξήγησε τα ομόζυγα & τα ετερόζυγα & δε θεωρώ ότι με ξεπέταξε.

(Ομόζυγο = το πήραμε και από τους 2 γονείς, Ετερόζυγο = το πήραμε από τον 1) & γενικά συζητήσαμε.

Εσένα δε σε βοήθησε η αγωγή που σου έδωσε;;;;;

Οι τρόποι για να αραιώσει το αίμα είναι Αντιπηκτικά χάπια, Ενέσεις ηπαρίνης, Φυλικό όξυ & Salospir ή ασπιρίνη.

Επίσης το Filicine μου το έκανε 2 την ημέρα όχι ταυτόχρονα, για να κατεβάσει γρήγορα την ομοκυστείνη.

Link to comment
Share on other sites

annat 29 Ένας από τους λόγους που γίνονται οι αποβολές είναι το ότι όταν έχεις θρομβοφιλία δεν αιματώνεται καλά η μήτρα, με αποτέλεσμα να μην δημιουργείται πλακούντας. Το αποτέλεσμα είναι ότι ή δεν πιάνουν μέσα σου (όπως σε μένα) ή στο 1ο τρίμηνο γίνεται αποβολή.

Καλή επιτυχία, Ήλιος

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Σ'ευχαριστώ για την απάντησή σου. Πας σε συγκεκριμένο γιατρό στο Αττικό? Κλείνεις ραντεβού στο 1535 κ λες αιματολόγος στο Αττικό?

συγνωμη για την καθυστερηση.ναι ειχα κλεισει με την κυρια τρανου στο 1535.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!!!τα τελευταια νεα απο τον γυναικολογο μου ειναι τα εξης:

προσπαθειες για νινι απο το Σεπτεμβριο ξανα , και απο το σεπτεμβριο ξεκιναω σαλοσπιρ και οταν μεινω εγκυος ενεσεις ηπαρινης.σημερα εχω ραντεβου και με την αιματολογο για να με δει και αυτη!!!!

εσεις κοριτσια βγαζετε μελανιες στο σωμα σας χωρις να χτυπατε λογω της θρομβοφιλιας?

εγω βγαζω πολυ συχνα!!!

qOUNp2.png.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σαε κι απο μενα ειμαι καινουρια στο Pareds αλλα σας διαβαζω εδω και πολυ καιρο.Μου δινουν πολυ κουραγιο οι δικες σας ιστοριες και ηταν ο λογος που με οδηγησν να ψαχτω λιγο παραπανω σε θεμα εξετασεων!!!Ακολουθει η δικια μου ιστορια...Εχω ενα αγγελακι 3,5 ετων και δοξαζω το Θεο που μου το χαρισε.Με τον αντρουλη μου προσπαθουμε για δευτερο εδω και 1 χρονο.Μεσα σ ενα εξαμηνο ειχα δυο αποβολες η πρωτη στην 7 εβδομαδα και η δευτερη την 10η.Εκανε εξετασεις και το μονο που εδειξαν ηταν πως ειμαι Θετικη ετεροζυγη MHTFR.Aπλη προδιαθαση παρ ολα αυτα ο καινουριος μου γιατρος μου συστησε να κανω ενεσεις ηπαρινης προληπτικαΟ προηγουμενος ηταν της φιλοσοφιας "τυχαιο γεγονος".Δεν ξερω αν οφειλονται σ αυτο οι αποβολες ο γιατρος μου μου ειπε πως υπαρχει μια πιθανοτητα να οφειλετε σ αυτο.Υπαρχει καμμια κοπελα που να εχει βιωσει κατι παρομοιο κι αν ναιτι εκανε και αν μπορεσε τελικα να αποκτησει μωρακι;Σας ευχαριστω εκ των προτερων συγνωμη αν σας κουρασα απλα ειχα την αναγκη να τα πω καπου που σιγουρα θα καταλαβουν τον πονο και την αγωνια μου

cu35p3.png
Link to comment
Share on other sites

Όσο για τη Φοίφα και μένα εκεί με έστειλε & σε άλλο φόρουμ διάβασα ότι είναι από τις καλύτερες στο είδος της.

Τώρα, τι να ειπεί κανείς.......... Όταν πέρνουμε την κουλούρα στη χοριακή θεωρούμε τους γιατρούς μας άχρηστους.

Εμένα μου εξήγησε τα ομόζυγα & τα ετερόζυγα & δε θεωρώ ότι με ξεπέταξε.

.

 

Οσον αφορα στη Φοιφα, εννοειται οτι θα ξερει τα βασικα της ειδικοτητας της ετεροζυγα κλπ-εδω τα μαθαμε εμεις τοσο καιρο. Δεν ειπα οτι δεν σπουδασε την ειδικοτητα της, οτι δεν την θεωρω κορυφη ειπα-ουτε καν καλη. Εχοντας επισκεφθει 9 γιατρους για το θεμα εχω το δικαιωμα να ασκησω μια κριτικη. Ενας καλος γιατρος κοιταει τις εξετασεις και σου λεει "εχεις αυτο, παρε το ταδε φαρμακο" ή "δεν εχεις τιποτα".

Η γυναικα δεν ηξερε τι εχω, κοιταξε τις εξετασεις και κατι ψελισσε και μετα μου προτεινε να παρω ηπαρινη "προληπτικα". (σημ αλλοι γιατροι, μου ελεγαν οτι ειναι επικινδυνο να παρω λογω μιας εξετασης που ειχα κανει).

Αν πλασσαρει σε ολες ηπαρινη/σαλοσπιρη και απλα αλλαζει δοσεις, πεφτει μεσα και προφανως αυτη την τακτικη εχει και της κυλαει καλα.

Τελος να σημειωσω οτι δεν πηγα για να μεινω εγκυος, πηγα για αλλο λογο οποτε το σχολιο με τη χοριακη δεν ισχυει ουτε με χαρακτηριζει.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σαε κι απο μενα ειμαι καινουρια στο Pareds αλλα σας διαβαζω εδω και πολυ καιρο.Μου δινουν πολυ κουραγιο οι δικες σας ιστοριες και ηταν ο λογος που με οδηγησν να ψαχτω λιγο παραπανω σε θεμα εξετασεων!!!Ακολουθει η δικια μου ιστορια...Εχω ενα αγγελακι 3,5 ετων και δοξαζω το Θεο που μου το χαρισε.Με τον αντρουλη μου προσπαθουμε για δευτερο εδω και 1 χρονο.Μεσα σ ενα εξαμηνο ειχα δυο αποβολες η πρωτη στην 7 εβδομαδα και η δευτερη την 10η.Εκανε εξετασεις και το μονο που εδειξαν ηταν πως ειμαι Θετικη ετεροζυγη MHTFR.Aπλη προδιαθαση παρ ολα αυτα ο καινουριος μου γιατρος μου συστησε να κανω ενεσεις ηπαρινης προληπτικαΟ προηγουμενος ηταν της φιλοσοφιας "τυχαιο γεγονος".Δεν ξερω αν οφειλονται σ αυτο οι αποβολες ο γιατρος μου μου ειπε πως υπαρχει μια πιθανοτητα να οφειλετε σ αυτο.Υπαρχει καμμια κοπελα που να εχει βιωσει κατι παρομοιο κι αν ναιτι εκανε και αν μπορεσε τελικα να αποκτησει μωρακι;Σας ευχαριστω εκ των προτερων συγνωμη αν σας κουρασα απλα ειχα την αναγκη να τα πω καπου που σιγουρα θα καταλαβουν τον πονο και την αγωνια μου

είχα κι εγώ ένα παιδάκι 11 μηνών και μετά 2 παλλίνδρομες κυήσεις στη 10η και στην 8η εβδομάδα. ήμουν κι εγώ ετερόζυγη σε κάποια γονίδια που αφορούν στη θρομβοφιλία και έκανα θεραπεία. αλλά τζίφος. πήγαινε σε αιματολόγο να δει τις εξετάσεις σου. συχνά, οι γυναικολόγοι δεν ξέρουν. τελικά εμένα ήταν αλλού το πρόβλημα. θα σου έλεγα να πας και σε γιατρό ειδικό σε καθ'έξιν αποβολές. αυτοί είναι αρμόδιοι.

Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορα στη Φοιφα, εννοειται οτι θα ξερει τα βασικα της ειδικοτητας της ετεροζυγα κλπ-εδω τα μαθαμε εμεις τοσο καιρο. Δεν ειπα οτι δεν σπουδασε την ειδικοτητα της, οτι δεν την θεωρω κορυφη ειπα-ουτε καν καλη. Εχοντας επισκεφθει 9 γιατρους για το θεμα εχω το δικαιωμα να ασκησω μια κριτικη. Ενας καλος γιατρος κοιταει τις εξετασεις και σου λεει "εχεις αυτο, παρε το ταδε φαρμακο" ή "δεν εχεις τιποτα".

Η γυναικα δεν ηξερε τι εχω, κοιταξε τις εξετασεις και κατι ψελισσε και μετα μου προτεινε να παρω ηπαρινη "προληπτικα". (σημ αλλοι γιατροι, μου ελεγαν οτι ειναι επικινδυνο να παρω λογω μιας εξετασης που ειχα κανει).

Αν πλασσαρει σε ολες ηπαρινη/σαλοσπιρη και απλα αλλαζει δοσεις, πεφτει μεσα και προφανως αυτη την τακτικη εχει και της κυλαει καλα.

Τελος να σημειωσω οτι δεν πηγα για να μεινω εγκυος, πηγα για αλλο λογο οποτε το σχολιο με τη χοριακη δεν ισχυει ουτε με χαρακτηριζει.

απλά, θα συμφωνήσω. σε μένα έκανε διάγνωση (λάθος) εκ του μακρώθεν.

Link to comment
Share on other sites

Με διαβεβαιωσε πως δεν ειναι απαραιτητο να επισκευτω αιματολογο γιατι οι εξετασεις κατα τ αλλα ειναι πολυ καλες.Προκειται για απλη προδιαθεση δεν ειναι κατι τοσο σοβαρο.Παρ ολα αυτα η αγωνια μου ειναι πολυ μεγαλη γιατι εχουμε ξεκινησει τις προσπαθειες...σ ευχαριστω πολυ sofi@p

cu35p3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...