Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Θεσσαλονίκη τελικά κάνουν στο Ιπποκράτειο και στο Παπαγεωργίου. Το παπαγεωργίου έχει και ηλεκτρονικό κλεισιμο ραντεβού στο αιματολογικό, πολύ εύκολο, απλά πρέπει να πάρεις και ενα τηλέφωνο σε ένα νούμερο που σου δίνει το site να ρωτήσεις τι δικαιολογητικά πρέπει να έχεις μαζί σου για να γίνει η εξέταση.

Τελικά.....Τα πιο ωραία πράγματα έρχονται εκεί που δεν τα περιμένεις και γίνονται τα θαύματα όταν πάψεις να επιμένεις ?????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μου είπαν απο το Παπαγεωργίου που πήρα να ρωτήσω τα δικαιολογητικά ότι τις πληρώνουμε όλοκληρες.....:confused::confused::confused::confused::confused:

Τελικά.....Τα πιο ωραία πράγματα έρχονται εκεί που δεν τα περιμένεις και γίνονται τα θαύματα όταν πάψεις να επιμένεις ?????

Link to comment
Share on other sites

Koρίτσια εγώ τις έκανα όλες στο Ιπποκράτειο έχει ηλεκτρονικό κλείσιμο ραντεβού πρωι τις έκανα τις πλήρωσα και μετά απο το ΙΚΑ πήρα πίσω λεφτά όχι όλο το ποσό γιατί όπως μου είπαν υπήρχαν διαφορές στις τιμές.Απλά για να μου τις κάνουν θέλαν παραπεμπτικό απο την διευθύντρια του τμήματος ανοσολογίας εκεί, έτσι έκλεισα ραντεβου με την εν λόγω γιατρό μου τις έγραψε όλες και την επόμενη πήγα και έδωσα αίμα και μετά πήγα στην δική μου αιματολόγο.Μόνο που τα ραντεβού είναι μακρινά.Τώρα δεν ξέρω αν άλλαξε κάτι με τον ΕΟΠΠΥ γιατί έχω 2 χρόνια που τις έκανα.

Link to comment
Share on other sites

Evil ποια ειναι η γιατρος στο Ιπποκρατειο που εκλεισες ραντευου για να σου γραψει τις εξετασεις;

Ευχαριστω πολυ!

Παραπανήσιου λέγεται, πάρε στο τετραψήφιο και κλείσε ραντεβού με τοτμήμα ανοσολογίας αυτομάτων αποβολών της Παραπανήσιου.Το τετραψήφιο δεν το θυμάμαι απο 15.. ξεκινάει είναι ο ίδιος σε όλη την Ελλάδα.Παρακαλώ να 'σαι καλά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα κοριτσια!!!

 

θελω να ρωτησω εχω μια γνωστη στο 424 στρατιωτικο νοσοκομειο θεσσαλονικης κ θα τη ρωτησω αν μπορει να μου κανει εξετασεις θρομβοφιλιας κ καμπυλη ζαχαρου. το θεμα ειναι να πω πρωτα την εξωσωματικο μου η να παω μια ωραια μερα κ να τις κανω κ να παω πω τη γιατρο ''γεια σας αυτες ειναι οι εξετασεις!''

δεν ξερω κιολας αν γινεται χωρις να εχω παραπεμπτικο απτην γιατρο μου να παω ετσι!

αυτα κ ευχαριστω πολυ!!!

Link to comment
Share on other sites

Ποσο τις πληρωσατε στο Ιπποκρατειο ή στο Παπαγεωργιου?

στο 1535 παιρνουμε για να κλεισουμε ραντεβου στο παπαγεωργιου?

στο ΑΧΕΠΑ τηλεφωνησα κ δν τις κανουν ολες.

επισης ειναι σιγουρο οτι πλεον μεσω ΕΟΠΠΥ δινουν ενα ποσο πισω απο τις εξετασεις?

εκανα προσφατα υστεροσαλπιγγογραφια κ ενω παλιοτερα σου εδιναν καποιο ποσο πλεον δν το παρεχουν!!!!

το στρατιωτικο νοσοκομειο δεχεται μεσω ΕΟΠΠΥ?

Επρεπε να τις κανω τις εξετασεις απο τον φεβρουαριο και ακομα το ψαχνω!!!!

qOUNp2.png.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ τελικά δεν βρήκα άκρη με το Παπαγεωργίου...μου είπαν ότι τα πληρώνω κανονικά..και πήγα σε ανοσολογο και θα κάνω το πλήρες πακέτο εκεί. Κοντά στα 500 ευρώ μου είπαν...:(

Τελικά.....Τα πιο ωραία πράγματα έρχονται εκεί που δεν τα περιμένεις και γίνονται τα θαύματα όταν πάψεις να επιμένεις ?????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ποσο τις πληρωσατε στο Ιπποκρατειο ή στο Παπαγεωργιου?

στο 1535 παιρνουμε για να κλεισουμε ραντεβου στο παπαγεωργιου?

στο ΑΧΕΠΑ τηλεφωνησα κ δν τις κανουν ολες.

επισης ειναι σιγουρο οτι πλεον μεσω ΕΟΠΠΥ δινουν ενα ποσο πισω απο τις εξετασεις?

εκανα προσφατα υστεροσαλπιγγογραφια κ ενω παλιοτερα σου εδιναν καποιο ποσο πλεον δν το παρεχουν!!!!

το στρατιωτικο νοσοκομειο δεχεται μεσω ΕΟΠΠΥ?

Επρεπε να τις κανω τις εξετασεις απο τον φεβρουαριο και ακομα το ψαχνω!!!!

Το 1535 είναι για τα νοσοκομεία όλης της Ελλάδας, σου λέει να επιλέξεις πιο θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλο απογευμα!

να ρωτησω πως γινεται ?

θαενημερωσω την εξωσωματικο μου οτι θελω να κανω καποιες εξετασεις κ θα παρω να ρωτησω στα νοσοκομεια?στα νοσοκομεια κανουν θομβοφιλια?καμπυλη ζαχαρου?καρυοτοπο?κ τι πληρωνεις?περνεις κατι πισω απο το ικα τωρα οχι καποτε?γιατι οπως εχουν γινει τα πραγματα τωρα............?

Link to comment
Share on other sites

θα εισπραξεις κατι μετα μεσω ταμειου ή οχι?

ανοσολογος σε νοσοκομειο ή ιδιωτη?

 

Μπα..δε νομίζω να εισπράξω...σε ιδιώτη ανοσολογο πήγα.

Τελικά.....Τα πιο ωραία πράγματα έρχονται εκεί που δεν τα περιμένεις και γίνονται τα θαύματα όταν πάψεις να επιμένεις ?????

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλο απογευμα!

να ρωτησω πως γινεται ?

θαενημερωσω την εξωσωματικο μου οτι θελω να κανω καποιες εξετασεις κ θα παρω να ρωτησω στα νοσοκομεια?στα νοσοκομεια κανουν θομβοφιλια?καμπυλη ζαχαρου?καρυοτοπο?κ τι πληρωνεις?περνεις κατι πισω απο το ικα τωρα οχι καποτε?γιατι οπως εχουν γινει τα πραγματα τωρα............?

 

Εγώ πήρα τηλ σε 2 νοσοκομεια που κανουν θρομβοφιλία αλλά μου είπαν τα πληρωνεις κανονικα...τώρα δεν ξέρω αν μπορέσεις να πάρεις παραμπεπτικό από τον αιματολόγο του νοσοκομείου ίσως το ΙΚΑ σου δώσει κάποια πίσω...Πάρε τηλ καλύτερα να δεις...

Τελικά.....Τα πιο ωραία πράγματα έρχονται εκεί που δεν τα περιμένεις και γίνονται τα θαύματα όταν πάψεις να επιμένεις ?????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν το πιστεύω,έγραψα ολόκληρη έκθεση,γιατί σήμερα πήγα κι έκανα τις εξετάσεις θρομβοφιλίας και δεν την εμφανίζει...Έκανα εγώ καμιά χαζομάρα ή αργεί να εμφανιστεί η απάντηση?

Link to comment
Share on other sites

Δεν το πιστεύω,έγραψα ολόκληρη έκθεση,γιατί σήμερα πήγα κι έκανα τις εξετάσεις θρομβοφιλίας και δεν την εμφανίζει...Έκανα εγώ καμιά χαζομάρα ή αργεί να εμφανιστεί η απάντηση?

 

 

Δεν την εμφάνισε...στείλε μου σε παρακαλώ πμ...που τις έκανες?

Τελικά.....Τα πιο ωραία πράγματα έρχονται εκεί που δεν τα περιμένεις και γίνονται τα θαύματα όταν πάψεις να επιμένεις ?????

Link to comment
Share on other sites

Σου ήρθε?

 

Ναι ;)! Σε ευχαριστώ!

Τελικά.....Τα πιο ωραία πράγματα έρχονται εκεί που δεν τα περιμένεις και γίνονται τα θαύματα όταν πάψεις να επιμένεις ?????

Link to comment
Share on other sites

Τον καρυότυπο τον έκανα δωρεάν με ραντεβού στο ΑΧΕΠΑ(τηλ.993523) και την θρομβοφιλία ένα πακέτο εννιά εξετάσεων 250Ε σε μικροβιολογικό του κέντρου,που συνεργάζεται με το k@@ryon!

Link to comment
Share on other sites

Exω τα νευρα μου κορίτσια με τους γιατρούς. Τόσους γυναικολόγους έχω επισκεφτεί και 2 αιματολόγους και δεν μου είχαν γραψει τις σωστές εξετασεις θρομβοφιλίας. Οι δε γυναικολόγοι ούτε μία.

Πήρα σήμερα τα αποτελεσματα από δημοσιο νοσοκομειο που μου τις σύστησαν:

ΜΤΗFR 1298 κ 677 ετερωζυγωτής

PAI-1 4G/5G 4G/4G

ApoB ομοζυγωτης

Παραγοντας ΧΙΙΙ ετεροζυγωτής.

 

Απ΄ ότι καταλαβαινω έχω θεματα θρομβοφιλίας και γι΄ αυτό μαλλον απέβαλλα. Αν δεν το έψαχνα μονη, δε θα μου το έλενε κανενας γιατρος. Ξερετε τί δοσεις συνηθως παιρνουμε με αυτά τα αποτελεσματα;

Link to comment
Share on other sites

Exω τα νευρα μου κορίτσια με τους γιατρούς. Τόσους γυναικολόγους έχω επισκεφτεί και 2 αιματολόγους και δεν μου είχαν γραψει τις σωστές εξετασεις θρομβοφιλίας. Οι δε γυναικολόγοι ούτε μία.

Πήρα σήμερα τα αποτελεσματα από δημοσιο νοσοκομειο που μου τις σύστησαν:

ΜΤΗFR 1298 κ 677 ετερωζυγωτής

PAI-1 4G/5G 4G/4G

ApoB ομοζυγωτης

Παραγοντας ΧΙΙΙ ετεροζυγωτής.

 

Απ΄ ότι καταλαβαινω έχω θεματα θρομβοφιλίας και γι΄ αυτό μαλλον απέβαλλα. Αν δεν το έψαχνα μονη, δε θα μου το έλενε κανενας γιατρος. Ξερετε τί δοσεις συνηθως παιρνουμε με αυτά τα αποτελεσματα;

τα φάρμακα και τη δόση τους θα σου τα πει αιματολόγος. εξαρτάται και από τα κιλά σου.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα τηλ σε 2 νοσοκομεια που κανουν θρομβοφιλία αλλά μου είπαν τα πληρωνεις κανονικα...τώρα δεν ξέρω αν μπορέσεις να πάρεις παραμπεπτικό από τον αιματολόγο του νοσοκομείου ίσως το ΙΚΑ σου δώσει κάποια πίσω...Πάρε τηλ καλύτερα να δεις...

Πήγα και σε αιματολόγο στο Ιπποκράτειο,ούτε τις εξετάσεις γράφουν και σε παραπέμπουν σε ιδιωτικά με''καλύτερες'' τιμές...Ακόμα και για τα παραπεμπτικά σε ιδιώτη γιατρό πας,γιατι εγώ που είχα κλέισει μέσω ΙΚΑ,δεν έχουν υπολογιστή να σου τις γράψουν ηλεκτρονικά.Το ΑΧΕΠΑ όμως τις θέλει ηλεκτρονικά για να μην πληρώσεις τίποτα!

Link to comment
Share on other sites

Πήγα και σε αιματολόγο στο Ιπποκράτειο,ούτε τις εξετάσεις γράφουν και σε παραπέμπουν σε ιδιωτικά με''καλύτερες'' τιμές...Ακόμα και για τα παραπεμπτικά σε ιδιώτη γιατρό πας,γιατι εγώ που είχα κλέισει μέσω ΙΚΑ,δεν έχουν υπολογιστή να σου τις γράψουν ηλεκτρονικά.Το ΑΧΕΠΑ όμως τις θέλει ηλεκτρονικά για να μην πληρώσεις τίποτα!

 

συγνωμη αλλα επιδη δεν καταλαβα καλα τι εννοεις ηλεκτονικα?με ενδιαφερει γιαυτο ρωταω.

ποιος σου λεει ποιες εξετασεις θρομβοφιλιας να κανεις?ο εξωσωματικος?γινεται καποια μερα του κυκλου συγκεκριμενη?κ ποσο στοιχηζει?τιποτα?να τηλ στο αχεπα στο γυναικολογικο?αιμα σου παιρνουν?

Link to comment
Share on other sites

Πήγα και σε αιματολόγο στο Ιπποκράτειο,ούτε τις εξετάσεις γράφουν και σε παραπέμπουν σε ιδιωτικά με''καλύτερες'' τιμές...Ακόμα και για τα παραπεμπτικά σε ιδιώτη γιατρό πας,γιατι εγώ που είχα κλέισει μέσω ΙΚΑ,δεν έχουν υπολογιστή να σου τις γράψουν ηλεκτρονικά.Το ΑΧΕΠΑ όμως τις θέλει ηλεκτρονικά για να μην πληρώσεις τίποτα!

 

Δηλαδή αν στις γραψει κάποιος γιατρός τις εξετάσεις ηλεκτρονικά πας στο ΑΧΕΠΑ τις κάνεις και δεν πληρωνεις τίποτα? Σίγουρα????

Τελικά.....Τα πιο ωραία πράγματα έρχονται εκεί που δεν τα περιμένεις και γίνονται τα θαύματα όταν πάψεις να επιμένεις ?????

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...