Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μία σάλπιγγα.Εμπόδιο για φυσιολογική σύλληψη?


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Margi μου!!!Είσαι καλύτερα???Εγώ είμαι καλά!!!Ζω την αγωνία των εξετάσεων της μπέμπας!!Πάντως κορίτσια θα δείτε ότι ακόμα κι όταν μείνετε έγκυες το άγχος δεν σταματά ποτέ πια!!Γράψτε μου τα νέα σας!!!

Link to comment
Share on other sites

Εβη μου, σίγουρα το άγχος δεν σταματάει ποτέ για τα παιδιά! Είναι κρίμα όμως πολλά κορίτσια να έχουν τόσο άγχος και πριν ακόμα έρθουν αυτά!!! Κοριτσάκι είναι το μωράκι σου; Τι ωραία. Κανένα ευχάριστο Εβη μου ακόμα. Πέρασαν και οι 6 μήνες. Μόλις αδιαθετήσω θα πάω να κάνω σαλπιγγογραφία κι ο σύζυγος σπερμοδιάγραμμα. Οσον αφορά το άλλο πρόβλημα που συζητούσαμε στ πμ δεν συνέρχομαι με τίποτα. Και τα sporanox πήρα τον προηγούμενο μήνα και τη rephrese που μου πρότεινες έβαλα, αλλά στη μέση του κύκλου τσουρουφλίστηκα πάλι. Και δεν θέλω πλέον να πηγαίνω σε γιατρούς. Ο,το να'ναι λένε κι αυτοί. Τελικά οι μήκυτες είναι .....άστα. Τώρα που θα αδιαθετήσω( γιατί δεν τη γλιτώνω πάλι! ) θα βάλω τη lactal. Να δούμε...Η διαθεσή μου είναι χάλια....

Αστεράκι μου, ήρθες και μας φωτισες :P Σε λατρεύω!

Link to comment
Share on other sites

Margi μου,δε θέλω να μου απογητεύεσαι!!!Όλα γίνονται!!!Να κάνετε και τις εξετάσεις για να μην τις έχετε έννοια!!!Όσον αφορά τους μύκητες,τι να πω!!!Στεναχωριέμαι που παιδεύεσαι έτσι!!Ίσως επειδή έχεις και άγχος έχει πέσει η άμυνα του οργανισμού σου!!!Μη χάνεις τις ελπίδες σου όλα θα πάνε καλά!!!Περιμένω νέα σου!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, καλημέρα. Τι νέα; εγώ έκλεισα ραντεβού για σαλπιγγογραφία. Θα την κάνω την Παρασκυή το πρωι. Μακάρι να είναι σε καλή κατάσταση η σαλπιγγούλα μου καια μπορέσω σύντομα να μείνω έγκυος. Αν δεν είναι, τότε μάλλον, Ευάκι μου, θα σε χρειαστώ. Ελπίζω να πάνε όλα καλά.

Αστεράκι μου, ήρθες και μας φωτισες :P Σε λατρεύω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Margi μου,σου εύχομαι όλα να πάνε καλά και να έχεις τα καλύτερα αποτελέσματα!!!!!!!Καλό θα ήταν να μη βάλεις τίποτα στον κόλπο σου αυτή την εβδομάδα γιατί θα περάσει το υγρό της σαλπιγγογραφίας προς την σάλπιγγα!!Περιμένουμε τα νέα σου με αγωνία!!

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι Μάρτζι μου να είναι τα αποτελέσματά σου τα καλύτερα! Όσον αφορά τους μύκητες εγώ είχα πάρει την κρέμα Dalacin - C και είχα δει τρομερή διαφορά..

κι εγω μ αυτη σωθηκα,κ κατα τη διαρκεια της εγκυμοσυνης μου (σε ολες).

καλα αποτελεσματα κ θετικη σκεψη απο μενα...

ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 2.11.06 ΒΕΝΕΤΙΑ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ 18.12.07 ΕΦΡΑΙΜ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 11.04.09

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 3.09.10 Κ ΘΗΛΑΖΕΙ......

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστώ κοριτσάκια!! δεν θα βάλω τίποτα εβη μου. Μόνο τα sporanox μού είπε να πάρω αύριο και μεθαύριο για να μην έχω μήκυτες. Αυτά. Αχ, μακάρι να ακούσω ότι η σαλπιγγούλα μου είναι καλά.

Αστεράκι μου, ήρθες και μας φωτισες :P Σε λατρεύω!

Link to comment
Share on other sites

Μη μου αγχώνεσαι!!!!!!!!Όλα καλά θα πάνε!!!!!!!Θα δεις που μετά τα αποτελέσματα θα χαλαρώσεις και θα έρθει το νινί!!!Καλή επιτυχία και περιμένουμε νέα σου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια γεια σας...Πριν λίγες μερες διάβασα όλα τα μηνύματα του θέματος αυτού αφού είναι κάτι που πέρασα κι εγώ...

Περιληπτικά θα σας πω την ιστορία μου:

Είμαι 37 χρονών, το καλοκαίρι έμεινα έγκυος και ήταν εξωμήτριο το οποίο, μαζί με τη σάλπιγγα, αφαιρέθηκαν με λαπαροσκόπηση...

Μου κόστισε πάρα πολύ αυτή η κατάσταση, ήμουνα πολύ αρνητική εσωτερικά, παρόλο που δεν το συζητούσα και δεν έδειχνα...

Και ξαφνικά, αρχές Φεβρουαρίου έμεινα έγκυος, χωρίς να μετράμε μέρες, χωρίς να προσπαθούμε, χωρίς τίποτα...πριν μια βδομάδα, έκανα τον υπέρηχο, είδαμε το σάκο μέσα στη μήτρα...σε 10 μέρες θα ξανακάνω όπου θα ακούσουμε την καρδούλα του μωρού πλέον...

Ελπίζω όλα να πάνε καλά με την εγκυμοσύνη μου...εύχομαι τα καλύτερα σε όλες σας και σε σένα ιδιαιτέρως Μάργκι...Ήθελα να δείτε ότι υπάρχει ελπίδα από κει που δεν το περιμένεις....Ας προσπαθήσουμε να μην αγχωνόμαστε...φιλιά

There is no way to be a perfect mother but a million ways to be a good one!

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια κοπέλα μου! Εύχομαι να πάνε όλα καλά. Εγώ δυστυχώς δεν τα κατάφερα να μείνω έγκυος, οπότε θα πάω για σαλπιγγογραφία. Μακάρι να ανακοινώσω κι εγώ κάποια στιγμή ότι είμαι έγκυος με μωρό στη μήτρα! Να προσέχεις, να μην αγχώνεσαι κι όλα θα πάνε μια χαρά. Εσυ είχες κάνει σαλπιγγογραφία μετά την επέμβαση;

Αστεράκι μου, ήρθες και μας φωτισες :P Σε λατρεύω!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γεια σας...Πριν λίγες μερες διάβασα όλα τα μηνύματα του θέματος αυτού αφού είναι κάτι που πέρασα κι εγώ...

Περιληπτικά θα σας πω την ιστορία μου:

Είμαι 37 χρονών, το καλοκαίρι έμεινα έγκυος και ήταν εξωμήτριο το οποίο, μαζί με τη σάλπιγγα, αφαιρέθηκαν με λαπαροσκόπηση...

Μου κόστισε πάρα πολύ αυτή η κατάσταση, ήμουνα πολύ αρνητική εσωτερικά, παρόλο που δεν το συζητούσα και δεν έδειχνα...

Και ξαφνικά, αρχές Φεβρουαρίου έμεινα έγκυος, χωρίς να μετράμε μέρες, χωρίς να προσπαθούμε, χωρίς τίποτα...πριν μια βδομάδα, έκανα τον υπέρηχο, είδαμε το σάκο μέσα στη μήτρα...σε 10 μέρες θα ξανακάνω όπου θα ακούσουμε την καρδούλα του μωρού πλέον...

Ελπίζω όλα να πάνε καλά με την εγκυμοσύνη μου...εύχομαι τα καλύτερα σε όλες σας και σε σένα ιδιαιτέρως Μάργκι...Ήθελα να δείτε ότι υπάρχει ελπίδα από κει που δεν το περιμένεις....Ας προσπαθήσουμε να μην αγχωνόμαστε...φιλιά

 

μπραβο κοπελα μου...ευχομαι συντομα να κρατας ενα γερο μωρο στην αγκαλια σου...

ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 2.11.06 ΒΕΝΕΤΙΑ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ 18.12.07 ΕΦΡΑΙΜ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 11.04.09

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 3.09.10 Κ ΘΗΛΑΖΕΙ......

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια κοπέλα μου! Εύχομαι να πάνε όλα καλά. Εγώ δυστυχώς δεν τα κατάφερα να μείνω έγκυος, οπότε θα πάω για σαλπιγγογραφία. Μακάρι να ανακοινώσω κι εγώ κάποια στιγμή ότι είμαι έγκυος με μωρό στη μήτρα! Να προσέχεις, να μην αγχώνεσαι κι όλα θα πάνε μια χαρά. Εσυ είχες κάνει σαλπιγγογραφία μετά την επέμβαση;

 

 

Σου εύχομαι καταρχάς πολύ σύντομα να μας πεις ότι είσαι έγκυος...

Όχι δεν έκανα σαλπιγγογραφία και γενικά δεν έκανα τίποτα γιατί με είχε πιάσει μια άρνηση...Εν τω μεταξύ, δεσμευμένη είμαι, δεν ήμουνα παντρεμένη να το έχουμε σαν στόχο...όταν όμως έγινε, χαρήκαμε πολύ και μετά απότομα στη στενοχώρια...

Η γιατρός μου δεν μου πρότεινε να κάνω σαλπιγγογραφία, απλά μου είπε θα μείνεις έγκυος από την άλλη, τι στο καλό; τόση γκαντεμιά;;; εγώ γενικότερα δεν ασχολήθηκα με το θέμα και μέσα σε λίγους μήνες συνέβη...

αύριο πας εσύ για την εξέταση ε; καλά αποτελέσματα...

There is no way to be a perfect mother but a million ways to be a good one!

Link to comment
Share on other sites

Babycakes, κι εμένα η γιατρός μού είχε πει να μην κάνω τίποτα αν δεν περάσουν πρώτα 6 μήνες. Να σου πω την αλήθεια, είχα μία κρυφή ελπίδα, όταν ξεκίνησαμε πάλι προσπάθειες, πως θα τα καταφέρναμε και δεν θα χρειαζόταν να τρέχω για άλλες εξετάσεις. Τελικά όλα στη ζωή είναι τυχερα. Δεν πειράζει....Αυριο το πρωί έχω ραντεβού. Σας ευχαριστώ πολύ για την συμπαράσταση. Εχουμε περάσει την ίδια φρίκη και είστε οι μόνες που με καταλαβαίνετε απόλυτα. babycakes μακάρι να σας πάνε όλα καλά από εδώ και πέρα. Καλό βράδυ. Θα τα ξαναπούμε αύριο με ευχάριστα νέα (ελπίζω)!!!

Αστεράκι μου, ήρθες και μας φωτισες :P Σε λατρεύω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια, πήγαν όλα μια χαρά! Η σάλπιγγα είναι ευτυχώς σε πολύ κατάσταση. Ο ακτινολόγος είπε να ηρεμήσω και όλα θα πάνε καλά. Από το στόμα του και στου Θεού τ΄αυτί !!!

Αστεράκι μου, ήρθες και μας φωτισες :P Σε λατρεύω!

Link to comment
Share on other sites

χαρηκα πολυ που ολα πηγαν καλα...σταματα να το σκεφτεσαι κ το νινι θα ερθει σε χρονο dt....κ μετα αν παρεις φορα.............

θα περιμενω ν ακουσω τα ευχαριστα...

ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 2.11.06 ΒΕΝΕΤΙΑ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ 18.12.07 ΕΦΡΑΙΜ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 11.04.09

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 3.09.10 Κ ΘΗΛΑΖΕΙ......

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσαρες μουυυυυυ!!! Εδω ειμαι κ εγω..μη νομιζετε οτι εφυγα, δεν πηγα πουθενα....

Τα νεα μου τωρα..δουλεια δουλεια κ παλι δουλεια..τον επομενο μηνα ξεκιναω κ εγω παλι τις προσπαθειες γιουπιιιιιιιιιι....κ απο κει κ περα...οτι θελει ο Θεος....Φοβαμαι πολυ, αλλα παραλληλα ειναι κατι που θελω κ πολυ....για να δουμε....

margi μου διαβασα τα νεα σου! Μπραβο γλυκεια μου, ειδες που τελικα αγχωνοσουν? Μια χαρα ειναι η απομενουσα σαλπιγγουλα σου...οποτε μαλλον το αγχος θα πρεπει να αποβαλλεις...το ξερω ειναι δυσκολο....Εγω ειμαι παντως σιγουρη οτι θ' ακουσουμε γρηγορα τα ευχαριστα :wink:

Evi26 φιλεναδααααα ειναι μπεμπαααααα τελεια!!! αντε να κανω κ εγω το γιο να συμπεθεριασουμε! Δε σε πειραζει που θα ειναι λιγο μεγαλυτερη η κορακλα σου ε?????

Babycakes κ τα δικα μου συγχαρητηρια κ ευχομαι να εχεις μια υπεροχη εγκυμοσυνη! Διαβαζουμε τετοια μηνυματα κ παιρνουμε κουραγιο κ εμεις....σ' ευχαριστουμε...

Link to comment
Share on other sites

κονστανς, κοπέλα μου, πού χάθηκες!!! Χαίρομαι που σε ακούω τόσο αισιόδοξη! Μακάρι τον άλλο μήνα να μείνεις έγκυος με την πρώτη και να μην χρειαστεί να αγχωθείς καθόλου. Θέλω να πιστεύω πως όλα θα μας πάνε καλά. Μπαίνει η Ανοιξη σιγά σιγά, θα φτιάξει ο καιρός και η διάθεση μας και θα τα πετύχουμε τα μωράκια μας.

Αστεράκι μου, ήρθες και μας φωτισες :P Σε λατρεύω!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάρες μου,όλα θα πάνε καλά!!!!!!Σας τα λέω εγώ δε με ακούτε!!!!!Margi μου,όλα στο μυαλό μας είναι!!!!!!!!Χαλάρωσε και όλα θα πάνε καλά!!!!Άντε γιατί η κόρη μου ψάχνει για γαμπρούς και φιλενάδες!!!!!Σας φιλώ όλες!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια!!!!

εμφανιστηκα κι εγω..... margi μου, πολυ χαρηκα που ολα ειναι καλα με την σαλπιγγα σου και να δεις που ολα θα γινουν οπως επιθυμεις!!

Να μην αγχωνεσαι και γρηγορα θα ερθει το νινακι.

Και για σενα εβη χαρηκα πολυ για την μπεμπουλα σου...!!

Εγω κοριτσια εχω ξεκινησει τις εξετασεις που χρειαζεται και βλεπουμε.....

 

 

φιλια σε ολες και να προσεχετε!!

Link to comment
Share on other sites

emi, κοριτσάκι μου, πού ήσουν εσύ και σε είχα έγνοια;;Μακάρι να πάνε καλά για όλες μας. Εγώ πήγα σήμερα στο γιατρό και μού είπε πως βλέπει μία σκια στο ενδομήτριο και ότι μπορεί να είναι πολύποδας. Είπα κι εγώ;;; Τι, με εγκατέλειψε η ατυχία μου;;Αμ δε!!! Τέλος πάντων. Δεν πειράζει. Θα το ξαναδούμε τον Μάιο. Αν τελικά είναι πολύποδας θα τον αφαιρέσουμε. Εντάξει, συνήθισα τώρα. Δεν παραπονιέμαι όμως κορίτσια. Αφού λειτουργεί η σάλπιγγα, όλα τα άλλα, με τη βοήθεια του θεού, θα τα αντιμετωπίσω.

Αστεράκι μου, ήρθες και μας φωτισες :P Σε λατρεύω!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...