Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μία σάλπιγγα.Εμπόδιο για φυσιολογική σύλληψη?


Recommended Posts

Κοριτσια καλησπερα και απο μενα ,καλη χρονια και χρονια πολλα γεματα υγεια!!Εγω στο πρωτο εξωμητριο αφαιρεσα την σαλπιγγα και το κυημα λαπαροσκοπικα και εκανα σαλπιγγογραφια μετα απο τρεις μηνες μετα απο οδηγια του γιατρου μου.Τελικα αποδειχτηκε πως ηταν νωρις για την σαλπιγγογραφια γιατι ανοιξε τρυπουλα στο κομματι της σαλπιγγας που ειχε μεινει και τον επομενο μηνα εμεινα εγγυος απο την μερια που μου ελειπε η σαλπιγγα με αποτελεσμα ρηξη της εξωμητριας κυησης και επειγον χειρουργειο με μεγαλη τομη καισαρικης.Τωρα εκλεισα και εγω τους 6 μηνες που ειπε ο γιατρος οτι πρεπει να περασουν και αρχιζουμε τις προσπαθειες.Καλη τυχη(γιατι αυτη μας χρειαζεται κυριως )σε ολες μας!!!!Πολλα φιλια!!

Ελπιδα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μα τι λαχειο ειναι αυτο που σου ετυχε βρε Ελπιδα...Αν ειναι δυνατον!!!!!!!!!Χαιρομαι ομως που απτα λεγομενα σου, καταλαβαινω οτι εισαι ευδιαθετη!!! μπραβο κοριτσαρα μου κ εμεις μαζι σου!!! Με το καλο ενα γερο μωρακι!!!

Κ εγω ειμαι στην 6 μηνη αναμονη, δηλαδη λιγοτερο πλεον....μετα το πασχα εγω......

Εδω θα ειμαστε κ θα ανταλλασουμε τα νεα μας.....φιλια :wink:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια!! καλωσηρθαν τα νεα κοριτσια,και οτι καλυτερο για την καθε μια.Πιστη και προσευχη και ολα θα γινουν,αρκει να το πιστεψουμε.

margi μου δεν εχω ξεκινησει ακομη διαδικασια,κατα τον μαρτιο μου ειπε ο γιατρος....

Ως τοτε προαπαθω να μην το σκεφτομαι,παρολο που ειναι πραγματικα δυσκολο.Καθε μερα σκεφτομαι πως θα ηταν τα πραγματα αν ολα πηγαιναν καλα και αυτο ειναι που σκοτωνει!

Η ψυχολογια και η διαθεση μου εχει συνεχεια σκαμπανευασματα και ειναι στιγμες που νοιωθω τοσο απογοητευμενη....για μενα για τον αντρουλη μου...Γιατι πρεπει να τα περναμε ολα αυτα...και διαφορα τετοια....

Τελοσπαντων μην σας ψυχοπλακωνω...ολα θα πανε καλα για ολες!

φιλια πολλα σε ολες!!

Link to comment
Share on other sites

Emi μου σε καταλαβαίνω απόλυτα. Ετσι είμαι κι εγώ και πέρασαςν 6 μήνες από το χειρουργείο. Αλλες φορές καλά, άλλες χάλια. Ας ελπίσουμε να μας λυπηθεί ο Θεός και να μας χαρίσει ένα παιδάκι. Είναι πολύ αυτό που ζητάμε;;; Γιατί να είναι τόσο δύσκολο;;

Αστεράκι μου, ήρθες και μας φωτισες :P Σε λατρεύω!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλημερα!!!ακουστε τωρα την ιστορια της μητερας μου.......λοιπον ξεκιναω!πριν πολλαααα χρονια οταν πρωτοπαντρευτηκαν οι γονεις μου φυσικο και επακολουθο να θελουν να κανουν ενα παιδακι!ο θεουλης πηγε να τους το δωσει και τελικα ηταν εξωμητριο!αφαιρεθηκε η μια σαλπιγγα και ο πατερας μου νομιζε οτι δεν θα γινουν γονεις!οποτε μετα απο καποιο χρονικο διαστημα εκαναν εμενα! γεννηθηκα με φυσιολογικο τοκετο.....περασε καποιο διαστημα και ξαναμενει εγκυος!!!αλλα επειδη τα χρονια τοτε ηταν δυσκολα δυστυχως εκανε την εκτρωση.....μετα απο τρια χρονια κανουν την αδερφη μου παλι φυσιολογικα!!!!!!!!!περασε περασε ο καιρος εγω ημουν εφτα οχτω χρονων και τι λετε???????????!!!!!!!!!!ξαναμενει εγκυος!!!αλλα και παλι ηταν δυσκολα τα πραγματα και εκανε παλι την εκτρωση!τι θελω να πω με αυτο ??????οτι ο θεουλης χαριζει αυτο που του ζηταμε αλλα καποιες φορες αργει να γινει αλλα ΓΙΝΕΤΑΙ τελικα!!!!!!!!!!!!συγνωμη αν σας κουρασα αλλα ειναι ενα μηνυμα ελπιδας!γιατι οπως λενε (Η ΕΛΠΙΔΑ ΠΕΘΑΙΝΕΙ ΠΑΝΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ)!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

6GgEp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Emi μαζι θα ξεκινησουμε, περιπου...λεω να κλεψω κανα μηνα χι χι χι !!!!:-P

Κ εγω σκεφτομαι τα πραγματα πως θα ηταν αν...λεω ...τωρα θα ημουν 15 εβδομαδων κτλ.....κ τι βγαζω με αυτο...?? Τιποτα....:-(το παρελθον δε μπορουμε δυστυχως να το αλλαξουμε...θα μου πεις...κ τι θα εκανες διαφορετικο??? Θα πηγαινες να βγαλεις τη σαλπιγγα για να μην εχεις το εξωμητριο...????:?

Υπαρχουν πολλα ερωτηματα...κ απαντηση καμια...μονο υποθεσεις....

 

Στο παρον ομως, μπορουμε να επεμβουμε .....Δεν πρεπει να αφηνουμε καμια σκεψη να μας καταβαλλει κοριτσια....Ειμαστε εδω, υγιεις, με την οικογενεια μας...εχουμε κ προβληματα, δεν αντιλεγω....το κεφαλι μας ομως ειναι ψηλα!!!!

Σκεφτομαστε θετικα κ αισιοδοξα,....παλευοντας να κατακτησουμε αυτα τα οποια θελουμε!!! κ ας τρωμε χαστουκια.....εμεις εκει...ακαθεκτες....

 

Αισιοδοξια φιλεναδες μου...κ να δειτε που πολυ συντομα......το μικρο μας club των μονοσαλπιγγων θα γεμισει τικερακια με ομορφες φατσουλες.....

Εγω ειμαι σιγουρη....εσεις,....????:-P

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,κοριτσάρες μου!!!!Δε θέλω απαισιοδοξία!!!!!Όλα θα πάνε τέλεια!!!!Πιστέψτε με ο καιρός περνάει σαν νεράκι!Εγώ λόγω των αντιβιώσεων που πήρα πέρασε 1,5 χρόνος!!!!Για σκεφτείτε με!!!!!Κι όμως πέρασε και τώρα έχω το μωράκι μου στην κοιλίτσα μου μετά από τόση ταλαιπωρία!!!Η περίπτωση που μας περιέγραψε η φιλενάδα μας με το δεύτερο εξωμήτριο είναι ο λόγος που όλοι οι γιατροί πια αφαιρούν ολόκληρη τη σάλπιγγα και όχι κομμάτια της,για να μη γίνονται πάλι εξωμήτριο από την ίδια σάλπιγγα!!Μην κάνετε το λάθος να μετράτε πόσο θα ήσασταν αν δεν είχε συμβεί!!!!!Είναι λάθος!!!Προσευχή και πίστη και το θαύμα θα το ζήσετε και θα νομίζετε ότι είναι ένα όνειρο!!Την Παρασκευή κάναμε την αυχενική και είδα ένα ολοκληρωμένο ανθρωπάκι κι έλεγα από τη δική μου κοιλιά φαίνεται αυτό το αγγελούδι????Ακόμα δεν το πιστεύω!!!!Θα έρθει η ώρα και θα μου το γράψετε όπως το γράφω κι εγώ και δε θα το πιστεύετε!!!!!Όλα θα πάνε τέλεια αρκεί να μην αγχωθείτε!!!!

Και θα σας πω και κάτι τελευταίο,εγώ μπορεί να έκανα εξωσωματική,γιατί υπήρχε πρόβλημα με το μικρόβιο,αλλά επειδή δεν έκανα κανονική με πρόκληση,αλλά μόνο με το ωάριό μου,ο γυναικολόγος μας είχε πει ότι έχουμε μόνο 15% πιθανότητα επιτυχίας,σχεδόν σαν φυσική σύλληψη και επιπλέον αν και η άλλη σάλπιγγα είχε χαλάσει μπορεί ούτως ή άλλως να έκανα κι άλλο εξωμήτριο.Όμως το πίστεψα!!!!!!!Όταν είδα το εμβρυάκι στη φωτογραφία,είπα αυτό ήρθε για να γεννηθεί,ήρθε για να μείνει,έμεινα μια φορά έγκυος,θα ξαναμείνω!!!!!Κι έτσι έγινε!!!!!Με 15% πιθανότητα!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο βρε Εvi! Σου εύχομαι με το καλό να γεννήσεις ένα γερό μωράκι και σύντομα να γίνει το θαύμα και σε εμάς! Έχεις δίκιο το άγχος δεν οδηγεί πουθενά, αλλά πίστεψε με όσο αργείς να μείνεις έγγυος και έχεις και γυναικ. προβλήματα, αγχώνεσαι χωρίς να το καταλάβεις.

event.png
Link to comment
Share on other sites

Evi συγκινήθηκα τόσο με την περιγραφή σου! Δεν σου κρύβω ότι σκέφτηκα " άραγε θα το ζήσω εγώ αυτό το θαύμα;;" Προσπαθώ να είμαι αισιόδοξη, αλήθεια λέω, αλλά είναι κάτι στιγμές, που όπως λέει η mkp, χωρίς να το καταλάβω με ξαναπιάνει άγχος. Ειδικά όταν μού έρχεται η περίοδος, εκεί στενοχωριέμαι πάρα πολύ. Ετυχαν που έτυχαν τόσα κακά, αργεί και η εγκυμοσύνη και δεν μπορείς να ηρεμήσεις ακόμα κι αν το θέλεις πολύ. Μακάρι να γίνει αυτό που λέει η Κονστανς: να γεμίσει επιτέλους τικεράκια το θεματάκι αυτό.

Αστεράκι μου, ήρθες και μας φωτισες :P Σε λατρεύω!

Link to comment
Share on other sites

Σας καταλαβαίνω απολύτα!!!!Είχα ρίξει κλάμα 1,5 χρόνο...Μακάρι να καταφέρω να σας κάνω να το πιστέψετε ότι το εξωμήτριο θα το θυμάστε ως μια περιπέτεια που σας έκανε πιο δυνατές και πιο συνειδητοποιημένες όταν θα έρθει το μωράκι σας!!!Και θα έρθει!!!!Θυμηθείτε το αυτό που σας λέω!!Μία- μία θα γράφετε τις εγκυμοσύνες σας εκεί που δε θα το περιμένετε!!!Υπομονή και πίστη!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Evaki εγώ ειμαι χίλια τα εκατό σιγουρη ότι θα έρθει αυτή η στιγμή πολυυυ σύντομα!!!!!Άντε να περάσει ο καιρος να μου πει ο γιατρός το οκ κ θα δείτε κορίτσια!!!!σας το έχω πει ότι θάναι αγόρι;;;;

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, καλησπέρα! είμαι νέα στο club, αν και το πρόβλημα με τη μια σάλπιγγα το έχω χρόνια ...:(

Ήθελα να σας κάνω μια ερώτηση, μιας και σκοπεύω να ξεκινήσω τις προσπάθειες για νινάκι ...πως καταλαβαίνετε από ποια ωοθήκη γίνεται η ωορηξία κάθε μήνα, ώστε να εντατικοποιήσετε την προσπάθεια???

Ευχαριστώ ... κυρίως για την καλή παρέα που μου κρατάτε!

Link to comment
Share on other sites

Ράνια μου,καλή αρχή και με αισιοδοξία παρακαλώ!!!!!Αν δεν ανήκεις στις γυναίκες που έχουν πονάκια ωορρηξίας από την πλευρά που γίνεται κάθε μήνα η ωορρηξία, ο μόνος τρόπος για να καταλάβεις από ποια πλευρά πέφτει το ωάριο είναι το υπερηχογράφημα στον γιατρό σου!!Καλή επιτυχία!!!!

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΑΣ ΕΥΧΟΜΑΙ

 

ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΤΟ FORUM ΑΠΟ ΠΡΙΝ ΚΑΛΑ ΚΑΛΑ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΜΕ ΑΦΟΡΑ ΑΜΕΣΑ.ΕΙΜΑΙ 33 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΗ 7 ΜΗΝΕΣ.ΟΙ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΓΙΑ ΜΠΕ-ΜΠΕ ΑΡΧΙΣΑΝ ΤΟΝ ΑΥΓΟΥΣΤΟ ΧΩΡΙΣ ΕΠΙΤΥΧΙΑ.

ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΩΣ ΕΠΗΡΕΑΖΕΙ ΤΙΣ ΖΩΕΣ ΜΑΣ ΑΥΤΗ Η ΑΝΑΜΟΝΗ ΚΑΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΡΟΜΕΡΑ ΑΔΙΚΟ ΑΥΤΟ.

ΕΠΙΣΗΣ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΩ ΠΩΣ ΑΝΑΚΑΛΥΨΑ ΤΟ ΠΟΣΟ ΕΥΚΟΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΞΕΧΝΑΣ ΤΗΝ ΑΓΩΝΙΑ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΗΝ ΡΟΖ ΓΡΑΜΜΟΥΛΑ ,ΩΣΤΕ ΟΤΑΝ ΕΡΘΕΙ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΑΥΤΗ Η ΣΤΙΓΜΗ , ΝΑ ΑΠΟΚΤΑΣ ΜΙΑ ΑΙΣΘΗΣΗ ΑΝΩΤΕΡΟΤΗΤΑΣ ΚΑΙ "ΑΝΕΣΗΣ" ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΤΙΣ ΥΠΟΨΗΦΙΕΣ ΜΗΤΕΡΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΗΡΘΕ ΑΚΟΜΑ ΑΥΤΗ Η ΣΤΙΓΜΗ ΓΙΑ ΑΥΤΕΣ.

ΔΕΝ ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΘΛΟΣ ΠΛΕΟΝ Η΄ΚΑΠΟΙΟ ΘΑΥΜΑ ΠΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΣΤΑ 100 ΧΡΟΝΙΑ!ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΑΔΙΚΟ ΜΑ ΤΟΣΟ ΑΔΙΚΟ ΟΛΗ Η ΖΩΗ ΜΑΣ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ Η ΓΥΝΑΙΚΕΙΑ ΜΑΣ ΦΥΣΗ ΚΑΙ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΝΑ ΠΕΡΝΑΕΙ ΤΕΤΟΙΟ ΠΛΗΓΜΑ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΤΟ ΠΟΛΥΠΟΘΗΤΟ.ΑΠΛΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΟΤΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΜΠΗΚΑ ΣΤΟ CLUB ΤΩΝ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΩΝ ΑΝΗΣΥΧΩ!ΑΝΗΣΥΧΩ ΠΟΛΥ ΜΗΠΩΣ ΟΙ ΡΟΛΟΙ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΠΡΟΔΙΑΓΕΓΡΑΜΜΕΝΟΙ ΠΟΥ ΚΑΘΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΠΟΡΕΙΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΑΥΤΟΥΣ ΜΑΣ ΚΑΤΑΔΙΚΑΣΤΙΚΗ!

ΖΗΤΩ ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ EMAIL ΚΑΙ ΧΑΡΗΚΑ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΜΠΗΚΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ.

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΕ ΔΕΧΘΕΙΤΕ!

Link to comment
Share on other sites

Καλωσορίζω τη Ζετα στην παρέα και θέλω απλά να πω ότι η αγωνία και το άγχος κάθε κοπέλας για παιδί είναι ευνόητο να υπάρχουν όταν για προσωπικούς λόγους θέλει πολύ ένα παιδί (για να μεγαλώσει την οικογένεια της, να ολοκληρωθεί ως γυναίκα κλπ) και ανόητο να υπάρχουν μόνο και μόνο εξαιτίας μια συμβατικότητας σχετικής με τον κοινωνικό περίγυρο (τι θα πει ο κόσμος που μετά από τόσα χρόνια γάμου ακόμη δεν κάναμε παιδί, ποσο στεναχωρήθηκαν οι γονείς μας, όλες οι φίλες μου κάνανε παιδιά και μόνο εγώ δεν έκανα...και άλλες τέτοιες βλακείες :evil:).

Δεν μπορώ δηλαδή να δεχτώ πως αγχώνεται μια κοπέλα μόνο 25 ή 30 ή και 35 χρονών που δεν έκανε ακόμη παιδί?!

Έχει όλο τον καιρό μπροστά της ...το γεγονός ότι δεν τα κατάφερε ακόμη, σημαίνει απλώς μεγαλύτερη χαρά όταν θα τα καταφέρει!

Και μια ερωτησούλα για τις εμπειρότερες ... η ωορηξία γίνεται κάθε μήνα από διαφορετική ωοθήκη εναλλάξ ή αυτό δεν είναι και πολύ standard?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κοριτσάκια, τι κάνετε;; Evi, emi, Konstans σας έχω χάσει! Πείτε μας τα νέα σας. Εγώ τίποτα ευχάριστο ακόμα. Τον προηγούμενο μάλιστα μήνα είχα πολύ λίγη περίοδο. 2 μέρες και λίγο μού κράτησε. Η γυναικολόγος είπε ότι δεν χρειάζεται να κάνω καμία εξέταση. Εγώ θορυβήθηκα λίγο, για να είμαι ειλικρινής. Θα περιμένω την επόμενη περίοδο ( μακάρι βεβαια να μην μου κάνει την τιμή να εμφανιστεί) και αν δω ξανά τα ίδια χάλια, θα απαιτήσω να μού γράψει εξετάσεις. Αυτά. Φιλια σε όλες.

Αστεράκι μου, ήρθες και μας φωτισες :P Σε λατρεύω!

Link to comment
Share on other sites

Margi μου,σας είχα κι εγώ στο νου...Λέω τι να κάνουν τα κορίτσια μου!!!!!Εγώ όλα καλά δόξα τω Θεώ οδεύω προς την 16η εβδομάδα!!Δε θέλω να μου αγχώνεστε!!!

Margi μου,μειωμένη περίοδος μπορεί να μη σημαίνει και τίποτα μπορεί και να σημαίνει.Μπορεί να οφείλεται σε ορμονική διαταραχή.Εύχομαι να μη σου έρθει τον επόμενο μήνα,αλλά αν επαναληφθεί καλό θα ήταν να κάνεις μία σαλπιγγογραφία!Πάντως νομίζω ότι δεν ήταν τίποτα!!!!Είναι μέχρι να ισορροπήσει ο οργανισμός!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εδω ειμαι κ εγω!!! καλημερα σε ολες!!!!

Δεν εχω νεα φιλεναδες, δουλεια δουλεια κ παλι δουλεια! Κ εγω περιμενω να αδιαθετησω σημερα - αυριο κ μετα μεσα Φλεβαρη στο γιατρο για επανεξεταση. Ουφ αντε να περασει κ ο καιρος!!!!!

Ευακι μου, πολυ χαιρομαι για σενα, αληθεια, εχεις μαθει φυλλο? Μηπως το ειπες κ δε το ειδα???

Margi μου, περιεργο αυτο να εχεις μονο 2 μερες...οντως, οπως ειπε κ η ευη μηπως οφειλεται σε ορμονικη διαταραχη, μηπως ομως κ σε εγκυμοσυνη?? Καποιες κοπελες εχουν αναφερει λιγες μερες "περιοδου" στην αρχη της εγκυμοσυνης....Καλα αυτη η γιατρος σου δε σου ειπε τιποτα????

Link to comment
Share on other sites

Επειδή θορυβήθηκα μην τυχόν και είναι εγκυμοσύνη πήγα κι έκανα χοριακή. Πρίν τη χοριακή είχα κάνει και 2 τεστ εγκυμοσύνης. Ολα αρνητικά. Και η χοριακή το ίδιο, οπότε ηρέμησα. Οχι, δεν είπε τίποτα για εξετάσεις. Θα δούμε τώρα αυτόν τον κύκλο πώς θα πάει. Ισως να επηρεάστηκε ο κύκλος από τα sporanox που έπαιρνα, τι να πω...Θα δούμε τώρα που την περιμένω σε 10 μέρες τι θα γίνει. Εγώ πάντως θα το ψάξω.

Αστεράκι μου, ήρθες και μας φωτισες :P Σε λατρεύω!

Link to comment
Share on other sites

sporanox είναι παλιοφάρμακο αλλά αποκλείεται να σου πείραξε τον κύκλο.Εύχομαι να είναι ορμονική διαταραχή-που αυτό πιστεύω-γιατί αν σου ξανασυμβεί,ίσως έχει δημιουργηθεί καμιά συμφυσούλα από το χειρουργειο η οποία λύνεται πολύ εύκολα με υστεροσκόπηση.Γι αυτό μην ανησυχείς καθόλου!!!!

Το φύλο δεν το ξέρουμε ακόμα.Μπορεί να το μάθουμε την άλλη Παρασκευή.Γερό να ναι και ό,τι να ναι που λένε!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι άλλο,κορίτσια μου!!!Θα το λέω και θα το φωνάζω:σε όσες ο γιατρός της στη σάλπιγγα όπου έγινε το εξωμήτριο βρήκε και συμφύσεις,οπωσδήποτε να ψαχτείτε για χλαμύδια!!!!!!!!!!!!!!Εξέταση και με καλλιέργεια τραχήλου και dna ιστό περιόδου!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εβη μου, τώρα τελευταία έκανα εξέταση κολπικού υγρού, γιατί είχα μύκητες και είπα να δουν για χλαμύδια. Μου είπαν ότι είναι αρνητικό. Ρώτησα την μικροβιολόγο για ιστό περιόδου και μου είπε ότι δεν υπάρχει τέτοια εξέταση. Γράψε μου, σε παρακαλώ, πώς ακριβώς λέγεται η εξέταση αυτή, αν και να σου πω την αλήθεια δεν θέλω να κάνω άλλες εξετάσεις, γιατί φοβάμαι τι μπορεί να μού βρουν . Θέλω να έχω μία ελπίδα , τις φοβάμαι τόσο όλες αυτές τις εξετάσεις! Σαλπιγγογραφία θα κάνω σ' έναν μήνα , αν δεν καταφέρω να μείνω έγκυος. Α, για τα sporanox. Επειδή παθαίνω πολύ συχνά μυκητιάσεις, η γιατρός είπε να κάνω 6μηνη θεραπεία. Κάθε μήνα την 4η και 5η μέρα του κύκλου να παίρνω από 2 χάπια ( σύνολο 4) για κάθε μήνα. Φοβάμαι λίγο. Είπε ότι δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα σε περίπτωση εγκυμοσύνης, γιατί ουτως ή άλλως οι προσπάθειες ξεκινούν από τη 10η μέρα και μετά, οπότε είμαστε καλυμμένοι. Τι λες;

Αστεράκι μου, ήρθες και μας φωτισες :P Σε λατρεύω!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...