Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΣΟΣ! Αναζήτηση καλού γυναικολόγου στην Κύπρο


ellain

Recommended Posts

  • 4 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 157
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα :). Και γω γραφω για πρωτη φορα. Απογοητευμενη αφου γυρισα αρκετους γιατρους (Λεμεσο και Παφο) και οι περισσοτεροι μου παν οτι εχω κλειστες σαλπιγγες και θα πρεπει να τις αφαιρεσω και να κανω εξωσωματικη. Το προβλημα μου εκτος το οικονομικο ειναι οτι δεν βρεθηκε ενας γιατρος να με κανει να νιωσω ανθρωπος παρα μονο χαρτονομισμα των ?500. Δεν αντιλεω και βεβαια θα πληρωθουν οι ανθρωποι γιαυτο και δουλευουν αλλα ιδιως οι γιατροι δεν πρεπει να λειτουργουν εστω και διπλωματικα πιο ανθρωπινα? Στον τελευταιο που πηγα και ετρεχα σαν τρελη να κανω οσα μου πε καταληξα να τον πιανω αδιαβαστο και στην τελικη να μην θυμαται τι μου πε. Ετσι και εγω μετα απο αρκετο κλαμα και απογοητευση πηρα την αποφαση οτι μαλλον δεν ειμαι ικανη να γινω μανα, τα παραταω εδω και ο Θεος βοηθως.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα :). Και γω γραφω για πρωτη φορα. Απογοητευμενη αφου γυρισα αρκετους γιατρους (Λεμεσο και Παφο) και οι περισσοτεροι μου παν οτι εχω κλειστες σαλπιγγες και θα πρεπει να τις αφαιρεσω και να κανω εξωσωματικη. Το προβλημα μου εκτος το οικονομικο ειναι οτι δεν βρεθηκε ενας γιατρος να με κανει να νιωσω ανθρωπος παρα μονο χαρτονομισμα των ?500. Δεν αντιλεω και βεβαια θα πληρωθουν οι ανθρωποι γιαυτο και δουλευουν αλλα ιδιως οι γιατροι δεν πρεπει να λειτουργουν εστω και διπλωματικα πιο ανθρωπινα? Στον τελευταιο που πηγα και ετρεχα σαν τρελη να κανω οσα μου πε καταληξα να τον πιανω αδιαβαστο και στην τελικη να μην θυμαται τι μου πε. Ετσι και εγω μετα απο αρκετο κλαμα και απογοητευση πηρα την αποφαση οτι μαλλον δεν ειμαι ικανη να γινω μανα. Ειμαι 35 ετων. Τα παραταω εδω και ο Θεος βοηθως.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν πας Λευκωσία σε κάποιο γνωστό εξωσωματικο η` να πας Αθήνα ? Πολλές γυναίκες με κλειστές σάλπιγγες εμειναν έγκυες με εξωσωματική!! Όλες μας είμαστε ικανές να γίνουμε μανες!! Μην λες τέτοιες κουβέντες!

----------------------------------------------------------

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σε καταλαβαίνω αλλά μην τα παρατας! Καποιες απο εμας δυσκολεύονται περισσότερο να γίνουν μανές αλλά θα γίνουν!

----------------------------------------------------------

Link to comment
Share on other sites

Ευχομαι ολοψυχα σε ολες τις γυναικες να νιωσουν αυτη τη χαρα. Απλα φοβηθηκα τους γιατρους. Σκεφτομαι να δω τον Φασουλιωτη. Διαβασα εδω καλα σχολια. Σημειωση οτι μου παν οι σαλπιγγες μου θεωρητικα ειναι κλειστες. Δεν εκανα καμια συγγεκριμενη εξεταση για το θεμα αυτο. Μονο καποιες αναλυσεις και αναλυση σπερματος του αντρα μου. Ο τελευταιος με εστειλε να κανω ultra sound και στην τελικη μου παν οτι μονο σε εγκυους γινεται αυτο. Του το λεω και μου απαντα "ατε ρε, φαινεται ειχαν πολλη δουλεια" !!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Κοπέλες γεία σας, εχω κανει 2 προσπάθειες εξωσωματικής στη Κύπρο, σε κλινική στη Λευκωσία, η πρωτη ήταν ανεπιτυχης, η δευτερη πετυχε μεν, αλλά απέβαλα μεσα στο πρωτο δίμηνο. Αποφάσισα να δοκιμάσω και με άλλο γιατρο, σε άλλη κλινικη. Ψάχνω για εναν γιατρό, ο οποίος να έχει επιτυχίες στην εξωσωματική στο ιστορικό του, αλλά απαραίτητα να ειναι και αρκετά προσιτός ως ανθρωπος, και να με κάνει να νοιωθω ανετα μαζί του, να μήν νοιωθω άβολα να τον πάρω τηλέφωνο, όταν έχω καποια απορία, ή χρειάζομαι την βοήθεια του.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...