Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΣΟΣ! Αναζήτηση καλού γυναικολόγου στην Κύπρο


ellain

Recommended Posts

Καλημέρα! Είμαι καινούρια στο forum και στην Κύπρο. Είμαι 6,5 μηνών έγκυος και έχω μετακομίσει από Θεσσαλονίκη στη Λεμεσό λόγω της δουλειάς του συζύγου μου. Ψάχνω για γυναικολόγο στη Λεμεσό απεγνωσμένα, κατά προτίμηση γυναίκα. Θα μπορούσατε να μου προτείνεται κάποιον?

Επεξεργάστηκαν by riakou
προσθήκη παρακολούθησης μέσω e-mail
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 157
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα! Είμαι καινούρια στο forum και στην Κύπρο. Είμαι 6,5 μηνών έγκυος και έχω μετακομίσει από Θεσσαλονίκη στη Λεμεσό λόγω της δουλειάς του συζύγου μου. Ψάχνω για γυναικολόγο στη Λεμεσό απεγνωσμένα, κατά προτίμηση γυναίκα. Θα μπορούσατε να μου προτείνεται κάποιον?

 

:confused:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα κορίτσια,

είμαι από Λεμεσό και έχω δύο αποβολές(κενούς σάκους ) στο ενεργητικό μου :( Ψάχνω για έναν γιατρό που να ειδικεύεται στις αποβολές αφού δεν θέλω να ξαναπεράσω τα ίδια... Δεν έχω πρόβλημα για το σε ποιά πόλη θα είναι. Άκουσα πολύ καλά λόγια για τον Φασουλιώτη και τον Τροκκούδη στην Λευκωσία. Υπάρχει καμιά κοπέλα με παρόμοιο πρόβλημα που πήγε σε έναν απ τους δύο ή και σε κάποιον άλλο και βρήκε το πρόβλημα της και κατάφερε να κάνει παιδάκι;

V5vWp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Απλά θέλω να ποσό δύσκολο είναι να βρεις ένα σωστό γιατρό και η μονή σου λύση να έναι αυτό το side . Γιατί???????? Ποσό δύσκολο είναι αν έχεις σωστές πληροφορίες για κάποια ιατρική ιδιότητα που χρειάζεσαι.

Για σας κοπέλες. Έψαχνα γυναικολόγο σήμερα και ήθελα έναν καλό και επείγον γιατί το πρόβλημα εμφανίστηκε από την Παρασκευή αλλά δεν το κατάλαβα βλέπετε δεν ήταν και πολύ ξεκάθαρο. Επειδή έχω μετακομίσει σε άλλη πόλη έπρεπε να βρω έναν στη Λευκωσία. Λοιπόν … πιστεύω ότι το δικό μου θέμα δεν είναι τόσο σοβαρό όπως τον περισσότερων σας αλλά όπως και να έχει απλά θέλω να πω την εμπειρία μου. Διαβάζοντας αυτά που λέτε έψαξα και με γνωστούς και το αποτέλεσμα ο ένας έλεγε 2 καλά για έναν γιατρό ο άλλος 1 κακό για τον ίδιο γιατρό!!!

Όπως και να έχει θέλω να πω για την Ντοντου που ρωτούσε η lucky? Περιμένω από τις 9:00 το πρωί να με πάρει τηλέφωνο γιατί μου έδωσαν ραντεβού για 7/2/12 και είπα στην κοπέλα του τηλεφωνικού ʽεάν είναι επείγων το περιστατικό πως το χειρίζεστε?ʼ και μου είπα ʽεντάξει θα σας πάρει η γιατρός μόλις έρθει. Εγώ είπα να δώσω ακόμα μια ευκαιρία και τηλεφώνησα στης 10:00 αλλά η ίδια κοπέλα με τον ίδιο τρόπο μου είπε ʽεντάξει ήρθε η γιατρός αλλά θα σας πάρει μόλις μπορέσειʼ το χειρότερο ήταν ο τρόπος της κοπέλας καμία συμπαράσταση . Όπως και να έχει τώρα είναι 21:00 και τίποτε ακόμα. Τη να πω όσο καλό όνομα και έχεις σαν γιατρός και εγώ είμαι ασθενής και θα σε πληρώσω για να κάνεις την δουλεία σου ,χωρίς να ξέρεις δεν με ʽγραφείςʼ έτσι απλά ʽ. Για να μην είμαι άδικη μπορεί να μην φταίει η γιατρός αλλά ούτε εγώ φταίω. Θα έπρεπε η υπάλληλος της να έχει τρόπους και να την ενημερώνει σωστά , αν ήταν κάτι επικίνδυνο για μένα τη θα γινόταν θα μου έλεγε συμβαίνουν αυτά δεν είναι τίποτε οπός είπε και στην Lucky? Και όλα αυτά για τη με κοπιών τρόπο έβγαλε καλό όνομα όπως λέμε στη Κύπρο. Τέλος πάντων σε έναν άλλο γιατρό που μου είπαν και ελπίζω να πάνε όλα καλά παρεμπίπτοντος αν τον ξέρετε την άποψη σας παρακαλώ Δρ. Πιερής Πιερή λέγετε στην Ευρωπαϊκή Κλινική . συγγνώμη για το τεράστιο μήνυμα αλλά είμαι πολύ προβληματισμένη.

 

 

Τι να πω , ειχα και εγω το ιδιο προβλημα.Ειχα ραντεβου και περιμενα 2 μιση ωρες.Και ενω ειχα εξηγησει πως εχω μωρο και δεν μπορω να περιμενω εκει ολο το απογευμα..τιποτα.Η κυρια περνουσε απο μπροστα μου , ξαναπερνουσε μιλωντας στο τηλεφωνο,ξαναπερνουσε και εγω περιμενα.Οταν καταλαβα πως περιμενουν αλλες 2 εγκυμονουσες πριν απο μενα ρωτησα τη κοπελα.Συγνωμη της λεω , ποτε θα μας δει η Γιατρος?Και μου λεει δεν ξερω, ισως και να μην προλαβει να δει καμια.Πολυ υποτιμητικο ολο αυτο το βρισκω

Ετσι και εφυγα

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια , θα ηθελα αν ξερει καποιος να μου πει γνωμη για τον Κυριο ''Κυμιση Χαριλαο'' στο απολλωνειο Λευκωσιας.Σκευτομαι να παω σε εκεινον , καθοτι ετοιμαζομαστε για δευτερο μωρακι.

Δεν γνωριζω τιποτα απο γιατρους και ειμαι λιγο χαμενη.Το απολλωνειο ειναι πολυ κοντα στο σπιτι , και ετσι ειναι μια βολικη επιλογη!

Ευχαριστω πολυ πολυυ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κοριτσια , θα ηθελα αν ξερει καποιος να μου πει γνωμη για τον Κυριο ''Κυμιση Χαριλαο'' στο απολλωνειο Λευκωσιας.Σκευτομαι να παω σε εκεινον , καθοτι ετοιμαζομαστε για δευτερο μωρακι.

Δεν γνωριζω τιποτα απο γιατρους και ειμαι λιγο χαμενη.Το απολλωνειο ειναι πολυ κοντα στο σπιτι , και ετσι ειναι μια βολικη επιλογη!

Ευχαριστω πολυ πολυυ

 

Στο απολλωνιο είναι και ο Αντωνιαδης Κωνσταντίνος θα σου τον προτινα. Για τον Κυμιση δεν ξέρω απλά σου προτινω τον γιατρο που εχω τώρα 10 χρονια και είμαι πολυ ευχαριστημένη. Εχω να σου πω οτι πέρασα παρα πολλα δεν ειμαι εύκολη περίπτωση.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 3 months later...

Γεια σας κοπελλες,

Σας παρακαλω παααααρα πολυ εαν καποια γνωριζει γυναικολογουσ στην Κυπρο που αναλαμβανει vbac???? Τον χρειαζομαι επειγον!!!!

Ευχαριστω παααρα πολυ

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοπελλες,

Σας παρακαλω παααααρα πολυ εαν καποια γνωριζει γυναικολογουσ στην Κυπρο που αναλαμβανει vbac???? Τον χρειαζομαι επειγον!!!!

Ευχαριστω παααρα πολυ

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοπελλες,

Σας παρακαλω παααααρα πολυ εαν καποια γνωριζει γυναικολογουσ στην Κυπρο που αναλαμβανει vbac???? Τον χρειαζομαι επειγον!!!!

Ευχαριστω παααρα πολυ

 

 

 

Ti einai to vbac mipos kai mporo na se voithiso?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ti einai to vbac mipos kai mporo na se voithiso?

Ναι!! Ειναι ο φυσιολογικος τοκετος μετα απο καισσαρικη.Η αν γνωριζετε καποιο γιατρο που θα μπορουσα να συζητησς μαζι του αυτο το θεμα...Εννοω που να δινει σημασια και να με στηριζει!

Link to comment
Share on other sites

Ναι!! Ειναι ο φυσιολογικος τοκετος μετα απο καισσαρικη.Η αν γνωριζετε καποιο γιατρο που θα μπορουσα να συζητησς μαζι του αυτο το θεμα...Εννοω που να δινει σημασια και να με στηριζει!

 

o Liasides sti lemeso einai enantia stis kesarikes, kai mono se periptosis pou xriazete dexete na proxorisei, giafto kai polles kopeles fevgoun apo konta tou giati theloun kesariki. aftos pistevo tha sou pei

Link to comment
Share on other sites

o Liasides sti lemeso einai enantia stis kesarikes, kai mono se periptosis pou xriazete dexete na proxorisei, giafto kai polles kopeles fevgoun apo konta tou giati theloun kesariki. aftos pistevo tha sou pei
Ευχαριστω παρα πολυ για την αμεση απαντηση!! Αν και αλλες κοπελλες ξερουν κατι η καποιο γιατρο Λευκωσια ας μου πουν!!!

χχχχ

Link to comment
Share on other sites

o Liasides sti lemeso einai enantia stis kesarikes, kai mono se periptosis pou xriazete dexete na proxorisei, giafto kai polles kopeles fevgoun apo konta tou giati theloun kesariki. aftos pistevo tha sou pei

 

kai opoios sou leei den ginete, den exei idea. trantaxto paradigma i mitera mou pou to proto tis pedi itan me kesariki kai ta epomena 4 me fisiko toketo

Link to comment
Share on other sites

kai opoios sou leei den ginete, den exei idea. trantaxto paradigma i mitera mou pou to proto tis pedi itan me kesariki kai ta epomena 4 me fisiko toketo

Nai xerw oti ginete!!! apla den to analamvanoun oi perissoteroi kai giayto psaxnw giatro poy to exei xanakanei!Mpravo sthn mamma soy!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

To prwto mou to gennisa 28/12/11 den eimai egyos kopelles apla epidi skopeuw na prospathisw thelw na psaxw na xerw an exw kamua elpida sthn

Kipro.

 

Να σου ζήσει το παιδάκι σου!! Εγω όπως είδες και ποιο κάτω ειμαι στον Αντωνιαδη. Το πρώτο μου παιδακι το γέννησα με καισαρικη. Στο δεύτερο ο γιατρός μου επέμενε για vbac ομως εγω αποφάσισα να γεννησω με καισαρικη. Αν θες πληροφορίες στείλε προσωπικό μυνημα.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...
To prwto mou to gennisa 28/12/11 den eimai egyos kopelles apla epidi skopeuw na prospathisw thelw na psaxw na xerw an exw kamua elpida sthn

Kipro.

Γεια σου Νεα μανουλλα.Εγω γεννησα την πρωτη μου κορη 14/5/11 και τωρα ειμαι 5 μηνων εγκυος στην δευτερη μου κορη.Γεννησα στο μακαρειο την πρωτη φορα.Τωρα πηγαινω στον Σωκρατους και αυτος ειναι πολυ υπερ του φυσιολογικου τοκετου.Τον ρωτησα αν μετα την πρωτη μου καισαρικη μπορω να παω για φυσιολογικο τοκετο και ειπε ασφαλεστατα,εφοσον δεν συντρεχει καποιος λογος για δευτερη καισαρικη.

yxUep3.png

 

 

Y8Nsp3.png

Link to comment
Share on other sites

Sofaki mou!!! Na s zisei to koritsaki s k kali eleftheria k sto epomeno!apoti katalava exeis genisei kessariki k twra thes fisiologika!makari ola na pane kala k na mporeseis na m peis leptomeries k gia ton giatro k gia ton fisiologiko! Pote gennas me to kalo?o swkratous einai sthn lidra?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κοπέλες γεια σας!

Γράφω κι εγώ ξανά μετά από αρκετό καιρό.

Εγώ κατέληξα με τον Μαυρίδη.

Δε θέλω να πω άποψη για άλλους γιατρούς αν και πήγα στους περισσότερους από όσους λένε οι κοπέλες εδώ.

Δυστυχώς έχω καταλάβει ότι κάποιοι είναι μόνο λόγια, έχω συναντήσει γιατρό πολύ φιλικό αλλά μέχρι εκεί. Απλά ένα παράδειγμα θα δώσω. Μετά από κάποιες αποτυχίες (που στην τελική δεν ήταν κάτι σοβαρό) και μετά από χιλιάδες εξετάσεις πήγα επιτέλους σε γιατρό που έλεγε τα πράγματα με το όνομα τους. Κορίτσι μου δεν έχεις πρόβλημα και θα κάνεις παιδί με φυσικό τρόπο και θα πάνε όλα καλά. Τώρα αν κάποιοι θέλουν να παίρνουν χρήματα μόνο και μόνο για να σου λένε αερολογίες τότε ας το κάνουν. Αν όμως υπάρχει πρόβλημα να το λύνουν με επαγγελματικό τρόπο. Αυτό έχω να πω και ελπίζω όλες να είστε καλά και με τα μωράκια σας αγκαλιά.

Link to comment
Share on other sites

Sofaki mou!!! Na s zisei to koritsaki s k kali eleftheria k sto epomeno!apoti katalava exeis genisei kessariki k twra thes fisiologika!makari ola na pane kala k na mporeseis na m peis leptomeries k gia ton giatro k gia ton fisiologiko! Pote gennas me to kalo?o swkratous einai sthn lidra?

Νεα μανουλλα,

συγνωμη για την καθυστερηση στο να απαντησω.Ναι ο Σωκρατους συνεργαζεται με την Ληδρα και την πολυκλινικη Λευκωσιας που ειναι λιγο πιο φτηνά.Εξεταζει σε δικο του ιατρειο ομως.

Η αληθεια ειναι φοβαμαι λιγο τον φυσιολογικο τοκετο αλλα και η καισαρικη δεν ειναι και οτι καλυτερο.Δεν ειναι παντα και στο χερι μας βεβεαια.Εκανα καισαρικη λογω διαβήτη κύησης και ελπιζω να μην εχω παλι τα ίδια.Τελευταια ημερομηνια μου ειναι 4/8,αλλα αν παμε καισαρικη πεφτουμε 2 εβδομαδες...

yxUep3.png

 

 

Y8Nsp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοπέλες γεια σας!

Γράφω κι εγώ ξανά μετά από αρκετό καιρό.

Εγώ κατέληξα με τον Μαυρίδη.

Δε θέλω να πω άποψη για άλλους γιατρούς αν και πήγα στους περισσότερους από όσους λένε οι κοπέλες εδώ.

Δυστυχώς έχω καταλάβει ότι κάποιοι είναι μόνο λόγια, έχω συναντήσει γιατρό πολύ φιλικό αλλά μέχρι εκεί. Απλά ένα παράδειγμα θα δώσω. Μετά από κάποιες αποτυχίες (που στην τελική δεν ήταν κάτι σοβαρό) και μετά από χιλιάδες εξετάσεις πήγα επιτέλους σε γιατρό που έλεγε τα πράγματα με το όνομα τους. Κορίτσι μου δεν έχεις πρόβλημα και θα κάνεις παιδί με φυσικό τρόπο και θα πάνε όλα καλά. Τώρα αν κάποιοι θέλουν να παίρνουν χρήματα μόνο και μόνο για να σου λένε αερολογίες τότε ας το κάνουν. Αν όμως υπάρχει πρόβλημα να το λύνουν με επαγγελματικό τρόπο. Αυτό έχω να πω και ελπίζω όλες να είστε καλά και με τα μωράκια σας αγκαλιά.

Lucky? σου ευχομαι οτι καλυτερο και για την δικη σου νεα 'αφιξη.Είδα σε αλλο μηνυμα οτι εισαι στην 28 εβδομαδα και αγχωνεσαι αρκετα....Ολα θα πανε καλα...

Οταν δουμε οτι εχουμε καποιο προβλημα,πρεπει να το ψαχνουμε και ναι ειναι αναποφευκτο να ταλαιπωρηθουμε σε καποιους γιατρους μεχρι να βρουμε τον καλυτερο που θα μας βοηθησει.Ελπιζω παντως ολες οι κοπελλες να εχουν οτι επιθυμουν..

yxUep3.png

 

 

Y8Nsp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...