Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΣΟΣ! Αναζήτηση καλού γυναικολόγου στην Κύπρο


ellain

Recommended Posts

Καλησπέρα σας. Επειδή δεν αντέχω άλλο να είμαι στο ψάξιμο και επειδή αντιμετωπίζω σοβαρό πρόβλημα να βρω έναν καλό γυναικολόγο που να μπορώ να του δείξω εμπιστοσύνη, θα ήθελα παρακαλώ αν υπάρχουν στο forum κι άλλες κοπελες από Κύπρο να μου πουν τη γνώμη τους.

Σας ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 157
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Που μένεις? Αν είσαι από Λευκωσία δοκίμασε την κλινική ΙΣΙΣ. Είναι 3 γυναικολόγοι εκεί και οι τρεις πολύ καλοί. Τηλέφωνο κλινικής: 22-255000

 

Γιατροί: Μαυρίδης, Αναστασίου και Ευριπίδου.

 

www.isisclinic.com

Link to comment
Share on other sites

SKEK σ'ευχαριστώ πολύ. Μένω Λάρνακα αλλά δε θα με πείραζε να πηγαίνω Λευκωσία σε γυναικολόγο. Άλλωστε δυστυχώς, στη Λάρνακα τα πράγματα είναι πολύ δύσκολα. Ο μόνος νεαρός και καλός γιατρός που έχουμε έχει τόση πολλή δουλειά που καταντάει εκνευριστική μόνο και μόνο η προσπάθεια του να κλείσεις ραντεβού. Άλλο μαρτύριο η αναμονή με τις ώρες έξω από το ιατρείο του μέχρι να αποφασίσει να σε δει. Οι υπόλοιποι γιατροί είναι αρκετά μεγάλοι σε ηλικία, κοντεύουν να αφυπηρετήσουν και ανησυχώ μήπως οι μεθόδοι τους είναι κάπως ξεπερασμένες πια.

Που ακριβώς είναι η κλινική αυτή; Και, αν επιτρέπεται, εσύ ποιόν από τους τρεις επισκέπτεσαι;

Link to comment
Share on other sites

Είναι πάροδος της Λεωφ. Μακαρίου, όπως έρχεσαι από Λάρνακα στα δεξιά σου μετα το Tiffany's. Οδός Ιωάννη Κληρίδη. Εγώ στον Αναστασίου, έχει πολλή δουλειά και αυτός αλλά όχι ιδιαίτερη καθυστέρηση με τα ραντεβού. Είναι ο μεγαλύτερος σε ηλικία αλλά απ'ότι έχω ακούσει και οι άλλοι 2 είναι καταπληκτικοί γιατροί. Η κολλητή μου στο Μαυρίδη και έκανε παιδάκι με μία σάλπιγγα και αφαιρεμένο κομμάτι από τον τράχηλο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σ'ευχαριστώ πολύ. Κοίταξα την ιστοσελίδα και όλα φαίνονται τέλεια. Δεν είχα ιδέα ότι υπήρχε κάτι τέτοιο στην Κύπρο. Αλλά όλη αυτή η υπερπροβολή με τρομοκρατεί λίγο. Από χρήματα τί λέει; Είναι πολύ πιο πάνω από τον μέσο όρο που ζητάνε οι υπόλοιποι;

Link to comment
Share on other sites

Είναι συνήθως 50 Ευρώ ανά επίσκεψη με υπέρηχο εκτός αν υπάρχει εξειδικευμένη εξέταση ή αναλύσεις αίματος στη μέση. Πχ Αρχικές αναλύσεις εγκυμοσύνης στον πρώτο μήνα στοίχησαν μαζί με την επίσκεψη γύρω στα 300. Μετά ανά επίσκεψη όσα σου είπα. Διαμονή κτλ είναι περίπου όσο και οι άλλες κλινικές. Γέννα δεν ξέρω όμως να σου πω γιατί γέννησα πριν συνεργαστούν οι 3 γιατροί και ο δικός μου ήταν αλλού τότε.

Link to comment
Share on other sites

KAΛΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ...

ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΥΠΡΟ ΜΕΝΩ ΣΤΗΝ ΛΕΥΚΩΣΙΑ...... ΟΝΤΩΣ ΣΤΗΝ ΛΕΥΚΩΣΙΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΑΡΑ ΠΟΛΟΙ ΚΑΛΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ. ΣΤΟΣ ΙΣΣΙΣ ΟΠΩΣ ΑΝΑΦΕΡΕ ΚΑΙ Η SKEK ΚΑΙ ΟΙ 3 ΤΡΕΙΣ ΓΙΑΤΡΟΙ ΕΙΝΑΙ ΚΟΡΥΦΑΙΟΙ....

 

ΕΜΕΝΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΑΝΤΩΝΙΑΔΗΣ ΣΤΗΝ ΠΟΛΥΚΛΙΝΙΚΗ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ. ΣΠΟΥΔΑΙΟΣ ΓΙΑΤΡΟΣ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΘΡΩΠΟΣ!!...

ΕΧΩ ΓΥΡΙΣΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ ΚΛΙΝΙΚΕΣ ΣΕ ΑΡΚΕΤΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ....

Ο ΚΟΣ ΑΝΤΩΝΙΑΔΗΣ, ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΠΕΞΗΓΗΜΑΤΙΚΟΣ ΓΙΑΤΡΟΣ, ΣΕ ΟΤΙ ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΕΙΣ ΘΑ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ, ΔΕΝ ΒΙΑΖΕΤΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ, ΣΟΥ ΔΙΝΕΙ ΠΟΛΥ ΧΡΟΝΟ, ΜΙΛΑΣ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΤΑ ΠΑΝΤΑ.... ΒΑΣΙΚΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΟΝΟΣ ΠΟΥ ΕΜΠΙΣΤΕΥΤΙΚΑ, ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΛΛΕΣ ΕΠΙΣΚΕΨΕΙΣ ΜΟΥ ΣΕ ΔΙΑΦΟΡΟΥΣ....

ΟΤΙ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΩ....

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ ΙΣΙΣ με τον Φασουλιώτη δαγκωτό!!!! Υπεροχος 'ανθρωπος, πολύ καλός γιατρός!! Με βοήθησε και τώρα έχω τα διδυμακια μου με μία σάλπιγγα κλειστή και προβληματικο σπέρμα 60%. Μια σπερματένχυνση μόνο!από λεφτά τα ίδια πάνω κάτω με τους άλλους. Η γέννα μας πήγε 3.500 περίπου πριν 2 χρόνια αλλά έκανα καισαρική και είχα 2 γιατρούς μέσα, 2 παιδιάτρους.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Eυχαριστώ πολύ κορίτσια. DOLINI έχω ακούσει πολύ καλά λόγια για τον Αντωνιάδη, αλλά με τρομοκράτησαν με το οικονομικό. Φυσικά μπορεί να είναι και φήμες, ξέρεις πως μεγαλοποιούν τα πράγματα στην Κύπρο.

Link to comment
Share on other sites

c-mellish, τι εννοεις σε τρομοκρατησαν στο οικονομικο? οτι ειναι ακριβως? δεν νομιζω η αληθεια ειναι οτι οι τιμες του ειναι οι ιδιες που εχουν και οι αλλες ιδιωτικες κλινικες.....

σαν μια πρωτη επισκεψη νομιζω ειναι 50 ευρω. δεν νομιζω να πας πουθενα και να σου πουν κατω απο αυτο το ποσο....

αποψη μου φυσικα.... αν θελεις πηγαινε για μια πρωτη επισκεψη και εκει θα κρινεις και εσυ αν θα συνεχισεις η οχι....

να μας κρατας ενημερες.......

καλη επιτυχια!!!!

Link to comment
Share on other sites

DOLINI ευχαριστώ πολύ. Ετοιμάζομαι τώρα να κάνω εξετάσεις για προλακτίνη γιατί έπαιρνα κάποια φάρμακα. Μόλις βγουν τα αποτελέσματα θα πάω κοντά του, γιατί έχω ακούσει τόσα πολλά θετικά σχόλια. Αλλά αυτό που είπες, ότι θα μου δώσει την απαραίτητη προσοχή κι ότι πάνω απ'όλα είναι άνθρωπος, αυτό ακριβώς είναι που χρειάζομαι. Κι αν είναι να το βρω, δεν πειράζει να πληρώσω και κάτι περισσότερο. Εννα σπάσει το πλασμαν; :P

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια και εγω απο Κυπρο και μετα απο πολλους γιατρους που πηγα κατεληξα πριν 3 χρονια στον δικο μου Κυριακος Κακκουλης το ονομα του ο ανθρωπος ειναι απιστευτα καλος και σας ανθρωπος και σας επιστηνομας . Ειμαι παρα παρα πολυ ευχριστημενη μετα απο 3 χρονια προσπαθιων σε αλλους μολις πηγα κοντα του εντοπισε το προβλημα το λυσαμε αμεσα (χρειαζομουν επεμβαση ) και 3 μηνες μετα εμεινα εγκυος μονοι μας.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεία σας! Και γώ με τη σειρά μου θα συστήσω τον Αντωνιάδη στην Κλινική Λευκωσίας! Εξαιρετικός γιατρός καταπληκτικός άνθρωπος! Καθόλου ακριβός εμένα το τελευταίο διάστημα δε μου παίρνει λεφτά όταν πάω για υπέρηχο γιατί παω περίπου 2 φορές την εβδομάδα για παρακολούθηση πρίν απο σπερματέγχυση! Γέννησα ένα υγιέστατο αγοράκι κοντά του δύο χρόνια πρίν και ήταν πάντα εκεί νυχτα μέρα πρόθυμος να σε κάνει να νιώσεις καλύτερα! Καλή τύχη!

Link to comment
Share on other sites

Γεία σας! Και γώ με τη σειρά μου θα συστήσω τον Αντωνιάδη στην Κλινική Λευκωσίας! Εξαιρετικός γιατρός καταπληκτικός άνθρωπος! Καθόλου ακριβός εμένα το τελευταίο διάστημα δε μου παίρνει λεφτά όταν πάω για υπέρηχο γιατί παω περίπου 2 φορές την εβδομάδα για παρακολούθηση πρίν απο σπερματέγχυση! Γέννησα ένα υγιέστατο αγοράκι κοντά του δύο χρόνια πρίν και ήταν πάντα εκεί νυχτα μέρα πρόθυμος να σε κάνει να νιώσεις καλύτερα! Καλή τύχη!

 

ΜΑΡΙΑ ΜΟΥ, ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΤΗΝ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ ΣΟΥ.....

ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΠΕΣ, ΓΙΑΤΙ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΣΕ ΜΕΝΑ ΠΕΡΝΕΙ ΛΕΥΤΑ, ΕΓΩ ΚΑΝΩ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗΣ ΚΟΝΤΑ ΤΟΥ, ΚΑΙ ΠΗΓΑΙΝΩ ΣΥΧΝΑ ΓΙΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΗ.....

ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΣΤΟΝ ΣΥΣΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΓΙΑΤΡΟ, ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΟΠΟΤΕ ΤΟΝ ΠΑΙΡΝΩ ΤΗΛΕΦΩΝΟ, ΠΑΝΤΑ ΜΑ ΠΑΝΤΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΑΕΙ......

 

ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΤΟ ΑΓΟΡΑΚΙ ΣΟΥ,, ΚΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΜΕ ΑΛΛΟ ΕΝΑ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΣΟΥ...

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλημερα σας , εχω να σας προτεινω τον dr ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΠΑΡΠΑΣ ΣΤΗΝ ΠΑΦΟ ΣΤΗΝ ΚΛΙΝΙΚΗ ΙΑΣΙΣ , ΕΧΩ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΓΙ `ΑΥΤΟΝ ΓΙΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΕΠΙΚΟΙΝ.ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΠΑΙΔΙΑ!¨:)

 

ΠΑΙΔΙΑ ΠΕΡΑΣΑΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΑΠΟ ΠΟΛΛΑ ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΓΙΑΤΡΟΥ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑΜΕ ΚΑΙ ΕΧΟΥΜΕ ΤΩΡΑ ΤΟ ΓΛΥΚΟ ΜΑΣ ΑΓΟΡΑΚΙ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΜΑΣ!!!!

Ζωή μου..Ψυχή μου..Καρδιά μου..Πνοή μου...!!!Όλος μου ο κόσμος εισαι ...ΕΣΥ !!!

 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, όταν πηγαίνετε σε ένα γυναικολόγο ο οποίος σας αφήνει να περιμένετε 2 ώρες, σας εξετάζει για 3 λεπτά στα πεταχτά και κατά τη διάρκεια της επίσκεψης σας καπνίζει μέσα στο γραφείο του, θα ξαναπηγαίνατε κοντά του; Όσο καλός γιατρός κι αν είναι, και όση πείρα κι αν έχει τελοσπάντων...

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, όταν πηγαίνετε σε ένα γυναικολόγο ο οποίος σας αφήνει να περιμένετε 2 ώρες, σας εξετάζει για 3 λεπτά στα πεταχτά και κατά τη διάρκεια της επίσκεψης σας καπνίζει μέσα στο γραφείο του, θα ξαναπηγαίνατε κοντά του; Όσο καλός γιατρός κι αν είναι, και όση πείρα κι αν έχει τελοσπάντων...

 

poios einai aftos o giatros??????????

Link to comment
Share on other sites

Για πολλα χρονια εμενα Παφο κ ο γυναικολογος μου ητανε ο εξαιρετος γιατρος κ.Κοντος στο Ιασις!!το οικονομικο απολυτα ικανοποιητικο κ στα δυο μωρα ειμουνα μονη στο δωματιο κ στο διπλανο κρεβατι ηταν ο αντρας μου ¨:)... Ειδικα στη πρωτη γεννα ειχα τοσες δυσκολιες που πραγματικα απο εκεινη τη μερα τον νιωθω της οικογενειας!!!Βεβαια ειναι πολυ μακρια απο εκει που μενεις!!

 

Το σημαντικοτερο απολα ηταν οτι με προετρεπαν οι νοσοκομες να θηλασω κ ας ποναγα απο την καισαρικη κ αν ηταν να δωσουν γαλα σκονη με ρωταγαν πρωτα!!!

 

Ομως εδω κ 2 μηνες μετακομισα Λεμεσο κ εδω δυστυχως δεν γνωριζω κανεναν!!!

 

Ανεμο78 σε θυμαμαι απο αλλο σαιτ τα ιδια ακριβως ειχες παραθεσει!!!Αλλα τοτε ηταν στο νοσ.Αγ.Γεωργιος ο γυναικολογος σου!!Αλλαξε τωρα κ πηγε στο ιασις??/φοβερη κλινικη ειναι εκει!

Ν χαιρεσαι το αγορακι σου!!!!!

 

 

Και στην ερωτηση σου Ρομπ με τιποτα δεν θα ξαναπηγαινα σε αυτον οχι επειδη θα περιμενα 2 ωρες

γιατι σε ενα ιατρειο παντα τα ραντεβου με κανα 2 εκτακτα μπορει να πεσουν εξω Αλλα μονο που

θα καπνιζε θα ηταν κ η τελευταια!!Ακου εκει να προσεχω εγω το τσιγαρο ειδικα στην εγκυμοσυνη

κ ο γυναικολογος μου να το εχει κανει τεκε...ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...