Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Λίστα μελών & προσπαθειών για υποβοηθούμενη αναπαραγωγή


Recommended Posts

omiopathis

 

εγώ μπορώ να πω ότι πέρασα την πρώτη μου προσπάθεια εντελώς μόνη, κυριολεκτικά μόνη, δεν είχα την συμπαράσταση ούτε καν του συζύγου μου.... Ενώ το παν στο διάστημα αυτό είναι η στήριξη η συναισθηματική για να μην σε πάρει η κατρακύλα με τις αρνητικές σκέψεις. Πράγμα που είναι πολύ εύκολο να γίνει... Έτσι έγινε στην περίπτωσή μου με αποτέλεσμα 6 μέρες μετά την εμβρυομεταφορά να είμαι σίγουρη ότι το αποτέλεσμα θα είναι αρνητικό .... Ως εκ τούτου σε νιώθω πάρα μα πάρα πολύ καλά... Χαίρομαι που σε βοηθάει η επικοινωνία που έχουμε, πολύ δε περισσότερο θα χαρώ μόλις μάθω τα καλά σου νέα... Φιλάκια... Μπορείς αν θες και το νιώθεις να μου στέλνεις και π.μ.

 

nice

 

Σ' ευχαριστώ και πάλι.

Πολύτιμες οι καλές προθέσεις!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 650
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

omiopathis

 

εγώ μπορώ να πω ότι πέρασα την πρώτη μου προσπάθεια εντελώς μόνη, κυριολεκτικά μόνη, δεν είχα την συμπαράσταση ούτε καν του συζύγου μου.... Ενώ το παν στο διάστημα αυτό είναι η στήριξη η συναισθηματική για να μην σε πάρει η κατρακύλα με τις αρνητικές σκέψεις. Πράγμα που είναι πολύ εύκολο να γίνει... Έτσι έγινε στην περίπτωσή μου με αποτέλεσμα 6 μέρες μετά την εμβρυομεταφορά να είμαι σίγουρη ότι το αποτέλεσμα θα είναι αρνητικό .... Ως εκ τούτου σε νιώθω πάρα μα πάρα πολύ καλά... Χαίρομαι που σε βοηθάει η επικοινωνία που έχουμε, πολύ δε περισσότερο θα χαρώ μόλις μάθω τα καλά σου νέα... Φιλάκια... Μπορείς αν θες και το νιώθεις να μου στέλνεις και π.μ.

 

nice

Καλησπέρα,

δεν ξέρω πότε θα το δείς, αλλά τα νεα μου δεν είναι καλά.

Την δέκατη μέρα απο την εμβρυομεταφορά έκανα την χοριακή και έδειξε θετικό μεν, 6,6 δε.

Ε δεν χάρηκα. Υποψιάζομαι, μη σου πω οτι είμαι βέβαιη, οτι πρόκειται περί βιοχημικής κύησης.

Απο διάφορα που διάβασα εδω μέσα, κατάλαβα οτι πρόκειται ΜΟΝΟΝ περί αυτού.

Θα το επιβεβαιώσω την δευτέρα.

Μακάρι να υπήρχε τρόπος να σε καλέσω να το ανοίξεις για να πάρεις το μήνυμά μου....

Βοήθειά μου...πολλά φιλιά!!!!

Link to comment
Share on other sites

omiopathis

 

Καλησπέρα :( Ελπίζω τα νέα να μην είναι όπως τα φαντάζεσαι... Να σου πω την αλήθεια ιδέα δεν έχω για την χοριακή πέρα από το 0 κόμμα κάτι που πάντα έχω εγώ :( Ανυπομονώ να μάθω νέα σου... Παρεμπιπτόντως έχει π.μ.

Link to comment
Share on other sites

omiopathis

 

Καλησπέρα :( Ελπίζω τα νέα να μην είναι όπως τα φαντάζεσαι... Να σου πω την αλήθεια ιδέα δεν έχω για την χοριακή πέρα από το 0 κόμμα κάτι που πάντα έχω εγώ :( Ανυπομονώ να μάθω νέα σου... Παρεμπιπτόντως έχει π.μ.

nice,τι κάνεις???Χάθηκες???Σε τι φάση βρίσκεσαι?ανάκτησες δυνάμεις?

Link to comment
Share on other sites

nice,τι κάνεις???Χάθηκες???Σε τι φάση βρίσκεσαι?ανάκτησες δυνάμεις?

 

Είμαι σε αναμονή περιόδου που έχει καθυστερήσει 1 μέρα, που δεν το κάνει σχεδόν ποτέ.... Από ψυχολογία καλύτερα μπορώ να σου πω... αλλά με κυριεύει η ανασφάλεια γενικά.... Θεωρώ ότι πρέπει να κάνω πριν προχωρήσω στην δεύτερη προσπάθεια κάποιες εξετάσεις, δεδομένου ότι παρόλα τα τόσα χρόνια που προσπαθώ δεν έχω δει ποτέ χορική πάνω από 0 και δεν ξέρω ποιες είναι αυτές οι εξετάσεις και το σημαντικότερο πόσο θα κοστίσουν.... Αυτά από εμένα... Εσύ πες μου, τι κάνουν τα μπιζελάκια σου... Πότε θα μάθουμε με το καλό το φύλο ???? Φιλάκια πολλά...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Είμαι σε αναμονή περιόδου που έχει καθυστερήσει 1 μέρα, που δεν το κάνει σχεδόν ποτέ.... Από ψυχολογία καλύτερα μπορώ να σου πω... αλλά με κυριεύει η ανασφάλεια γενικά.... Θεωρώ ότι πρέπει να κάνω πριν προχωρήσω στην δεύτερη προσπάθεια κάποιες εξετάσεις, δεδομένου ότι παρόλα τα τόσα χρόνια που προσπαθώ δεν έχω δει ποτέ χορική πάνω από 0 και δεν ξέρω ποιες είναι αυτές οι εξετάσεις και το σημαντικότερο πόσο θα κοστίσουν.... Αυτά από εμένα... Εσύ πες μου, τι κάνουν τα μπιζελάκια σου... Πότε θα μάθουμε με το καλό το φύλο ???? Φιλάκια πολλά...

Η καλή ψυχολογία είναι το πρώτο βήμα της επιτυχίας.Κλέισε ραντεβου στο κέντρο κάνε μια συμβουλευτική συνεδρία με τον αντρούλη σου,μίλησε μαζί τους για το τι θεωρούν οτι δεν πήγε καλά,θα σου πουν τις εξετάσεις που πρέπει να κάνεις και....όταν πραγματικά είσαι έτοιμη θα ξεκινήσεις την προσπάθεια σου.Εγώ,είμαι πολύ καλά,ακόμη δεν πιστέυω οτι τα καταφέραμε,έχουμε αυχενικη στις 2/12 και το φύλο θα αργήσει να το δούμε!!!!Μην χάνεσαι σε παρακαλώ,θέλω να μαθαίνω τα νέα σου.Δεν θυμάμαι είσαι στο ίδιο κέντρο με έμενα ή σε άλλό,γιατί τότε ανταλλάσαμε απόψεις???

Link to comment
Share on other sites

nice,τι κάνεις???Χάθηκες???Σε τι φάση βρίσκεσαι?ανάκτησες δυνάμεις?

 

nice

καλησπέρα,

Χαθήκαμε! Είσαι καλά?

Βοήθα λίγο το αφηρημένο μου μυαλό..

Εκανες εξωσωματική και έχεις την καθυστέρηση? Δεν κοίταξα ιστορικά στοιχεία απο άλλες σου κουβέντες...

Πάντως εχω να σου πω αυτό.. Αυτές τις δυο εβδομάδες που περιμένω να δω τι έγινε μετα την 4η προσπάθειά μου, και διαβάζοντας συνεχώς εδω μέσα εμπειρίες γυναικών, βλέπω οτι έχουν συμβεί τα πάντα σε ολες. Δεν υπάρχει στάνταρ σύμπτωμα που να προμηνύει κάτι, ή κάτι άλλο.

Αν θέλει να μας παιδέψει, ετσι θα γίνει.

Αρα χαλαρά, και κουράγιο φίλη μου.

Σήμερα ξαναέκανα χοριακή και στις 6,30 θα εχω την απάντηση.

Δουλεύω στο μυαλό μου το αρνητικό αποτέλεσμα πάντως.

Link to comment
Share on other sites

omiopathis

 

Καλησπέρα :( Ελπίζω τα νέα να μην είναι όπως τα φαντάζεσαι... Να σου πω την αλήθεια ιδέα δεν έχω για την χοριακή πέρα από το 0 κόμμα κάτι που πάντα έχω εγώ :( Ανυπομονώ να μάθω νέα σου... Παρεμπιπτόντως έχει π.μ.

 

nice

 

Πότε θα συντονιστούμε να συνομιλήσουμε live? Οποτε μπαινει η μια, λείπει η άλλη.

Κοίτα και πιο πάνω. Σου εχω στείλει κι αλλο μήνυμα.

Να μην στεναχωριέσαι για τίποτα.

Εζησα απο κοντά τις προσπάθειες φίλης μου που μετά απο 8 χρόνια και μην έχοντας τίποτα δεν μπορούσε να μείνει έγγυος. Τελικά?

Εμεινε έγγυος με φυσικό κύκλο στα 38. Εχει σημασία η ηλικία. Για να μπορούμε στατιστικά να δούμε τι γίνεται. Τις δυσκολίες της κάθε ηλικίας εννοώ.

Εσυ πόσο είσαι? Εγω σου είπα οτι είμαι 39.

Φιλάκια πολλά πολλά και μην σκέφτεσαι πολύ.

Εχει παρατηρηθεί οτι οταν δεν περιμένουμε τίποτα, συμβαίνουν σπουδαία πράγματα.

Η στεναχώρια τρώει την ψυχή μας και μας αφαιρεί στιγμές υγείας.

Link to comment
Share on other sites

demy79

Κάναμε αυτό το ραντεβού που λες, στον σύζυγο έδωσε εξετάσεις, σε εμένα τίποτα αν και τον ρώτησα.... Μάλλον επειδή του είπα για 2014 μήπως περιμένει να πλησιάσει ο καιρός για να κάνω κ τις εξετάσεις, αφού λόγω ενδομητρίωσης αναγκαστικά θα προηγηθούν κάποιοι μήνες με αντισυλληπτικά.... Δεν είμαι στο Ι.... που πας εσύ αλλά στο Ε... με τον Χρ.. Τα είχαμε συζητήσει αν θυμάσαι... Φιλάκια πολλά... κ καλά αποτελέσματα στην αυχενική...

 

omoiopathis

 

Είμαι 32, έχω ενδομητρίωση, έκανα την πρώτη αποτυχημένη μου εξωσωματική το Ιούνιο φέτος... Τώρα είμαι στην περίοδο που προσπαθώ να ανακτήσω τις δυνάμεις μου για την δεύτερη προσπάθεια... Αυτά εν ολίγοις... Περιμένω νέα σου μετά τις 6.30...

Link to comment
Share on other sites

demy79

Κάναμε αυτό το ραντεβού που λες, στον σύζυγο έδωσε εξετάσεις, σε εμένα τίποτα αν και τον ρώτησα.... Μάλλον επειδή του είπα για 2014 μήπως περιμένει να πλησιάσει ο καιρός για να κάνω κ τις εξετάσεις, αφού λόγω ενδομητρίωσης αναγκαστικά θα προηγηθούν κάποιοι μήνες με αντισυλληπτικά.... Δεν είμαι στο Ι.... που πας εσύ αλλά στο Ε... με τον Χρ.. Τα είχαμε συζητήσει αν θυμάσαι... Φιλάκια πολλά... κ καλά αποτελέσματα στην αυχενική...

 

omoiopathis

 

Είμαι 32, έχω ενδομητρίωση, έκανα την πρώτη αποτυχημένη μου εξωσωματική το Ιούνιο φέτος... Τώρα είμαι στην περίοδο που προσπαθώ να ανακτήσω τις δυνάμεις μου για την δεύτερη προσπάθεια... Αυτά εν ολίγοις... Περιμένω νέα σου μετά τις 6.30...

 

nice

 

Καλησπέρα,

Κατ'αρχήν είσαι πολύυυυυ μικρή για να στεναχωριέσαι!

Δεύτερον, που είναι το εμπόδιο με την ενδομητρίωση? Θα σου στείλω πμ για να καταλάβεις οτι ξέρω που στο λέω!

Τρίτον οτι δεν γίνεται, καλώς κάνει και το αποτρέπει ο οργανισμός.

Εγω εκανα την χοριακή και έδειξε ενα τοοοοσο δα 48,87.

Ε..δεν πεταξε απο την χαρά του ο γυναικολόγος μου.

Με ξαναστέλνει αύριο στο ιασω που εμπιστεύεται το εργαστήριό του να την επαναλάβω.

Ξέρεις...φοβάται βιοχημική εξέλιξη!!

Αυτά. Εμένα δεν θα με ακούσεις ποτέ ούτε τρελά χαρούμενη, ούτε και να πέφτω στα πατώματα. Είναι άμυνα του οργανισμού μου..

Αρα θα σε ξαναενημερώσω. Σε ευχαριστώ που μου απαντάς! Είναι φοβερά αγχολυτικό!!

Φιλιά, καλό βράδυ!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 months later...
nice

 

Καλησπέρα,

Κατ'αρχήν είσαι πολύυυυυ μικρή για να στεναχωριέσαι!

Δεύτερον, που είναι το εμπόδιο με την ενδομητρίωση? Θα σου στείλω πμ για να καταλάβεις οτι ξέρω που στο λέω!

Τρίτον οτι δεν γίνεται, καλώς κάνει και το αποτρέπει ο οργανισμός.

Εγω εκανα την χοριακή και έδειξε ενα τοοοοσο δα 48,87.

Ε..δεν πεταξε απο την χαρά του ο γυναικολόγος μου.

Με ξαναστέλνει αύριο στο ιασω που εμπιστεύεται το εργαστήριό του να την επαναλάβω.

Ξέρεις...φοβάται βιοχημική εξέλιξη!!

Αυτά. Εμένα δεν θα με ακούσεις ποτέ ούτε τρελά χαρούμενη, ούτε και να πέφτω στα πατώματα. Είναι άμυνα του οργανισμού μου..

Αρα θα σε ξαναενημερώσω. Σε ευχαριστώ που μου απαντάς! Είναι φοβερά αγχολυτικό!!

Φιλιά, καλό βράδυ!!

 

 

Κορίτσια καλησπέρα. Δεν έχω ιδέα πως γίνεται να συνομιλήσουμε και να βλεπω τις απαντήσεις σας, ούτε αν είστε ακόμη στο ίδιο θέμα! Μόλις γράφτηκα εδω και ειναι η πρωτη φορά.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

κορίτσια καλησπέρα. Είμαι φρέσκια στο forum...ούτε ξέρω τι γράφω και πού...αλλά τον καημό μου θα τον πω. Είμαι πριν την έναρξη της 1ης μου εξωσωματικής. Καταστολή ωοθηκών σε αυτό τον κύκλο και τέλη Μαρτίου ξεκινάω τις ενέσεις...(τραγικό μου ακούγεται):( Προσπαθούμε εδώ και 7 χρόνια για παιδί αλλά δεν....περάσαμε από όλα τα στάδια εξετάσεις, αλλαγή γυναικολόγων, λαπαρασκόπηση , κλομιφαίνη, σπερματέγχυση και τελικά καταλήξαμε πριν λίγους μήνες στο θέμα που ήταν ωοθηκική ανεπάρκεια. Έκανα την κατάλληλη αγωγή dhea και τώρα να που ήρθε η ώρα της εξωσωματικής. Ειμαι πολύ αγχωμένη και για την όλη διαδικασία αλλά και για το αποτέλεσμα. Από τη μια σκέφτομαι αν πάνε όλα καλά ότι θα βρεθώ έγκυος και δεν θα ξέρω τι μου γίνεται...απτην άλλη αν δεν πάνε θα με πάρει από κάτω που μια φορά ακόμα δεν έγινε το θαύμα. Θέλω να μου πείτε λίγα πράγματα για την διαδικασία και την εμπειρία σας.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα,ειμαι κ εγω καινουρια στην παρεα κ φυσικα οπως πολλες παλια στο θεμα παιδι...ειμαι 3 χρονια παντρεμενη κ τα 2,5 προσπαθουμε για παιδι αλλα τπτ..χωρις κανενα προβλημα οπως ειπαν πολλοι γιατροι εδω στη γερμανια οπου κ βρισκομαι..εχω ομως ερωτηση για τις πιο εμπιρεςγιατι ειμαι λιγο ασχετη..περιμενω περιοδο 1/4 αλλα εχω ενοχλησεις εδω κ μια εβδομαδααν οχι παραπανω χαμηλα στην κοιλιακ καποιες κραμπες που κρατανεδευτερολεπτα..τι ειναι αυτο?? Επαφες ειχαμε μονο 2 αυτον τν μηνα τις γονιμες μερες σιγουρα(εμαθα πολυ καλα πλεον να τις μετραω) λογω εγχειρισης που εκανα(βαρθολινιο αδενα) ειναι νωριςνα κανω τεστ το ξερω αλλα εχω πολυ αγχος!!! συμβουλεψτε με παρακαλω!!! Κ συγνωμη για τ κατεβατο!!!

Link to comment
Share on other sites

Katrin κι εγώ κάνω την πρώτη μου προσπάθεια με εξωσωματική κι έχω αγωνία. Όσον αφορά την καταστολή, εγώ έκανα ενέσεις κι όλα πήγαν καλά! Τώρα είμαι στη φάση της διεγερσης και συνεχίζουμε!:D

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας... Είμαι καινούργια στο forum και ειλικρινά θα ήθελα να μου πείτε αν υπάρχουν περιπτώσεις σαν και τη δική μου, δεν είναι κάτι που το εύχομαι βέβαια μιας και είναι πολύ δυσάρεστη αλλά θα αποτελούσε για ΄μένα μια παρηγοριά. Με τον άντρα μου έχουμε πρόβλημα υπογονιμότητας, το παθολογικό αίτιο εντοπίζεται σε εκείνον μιας και δεν αντιμετωπίστηκε έγκαιρα η περιπτωση της κρυψορχίας. Οπότε: αζωοσπερμία! Κάναμε χαρτογράφηση όρχεων (δηλαδή βιοψία όρχεων) στα Γιάννενα και ανευρέθησαν ανώριμα σπερματοζωάρια. Για να μην μακρυγορώ και γίνομαι κουραστική θα ήθελα να μου πείτε αν έχετε υπόψη σας καμια παρόμοια περίπτωση! Θα προχωρήσουμε σε διαδικασία εξωσωματικής. Τι ελπίδες μπορώ να έχω οτι όλα θα πάνε καλά με ανώριμα σπερματοζωάρια; Σας Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!:-(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας... Είμαι καινούργια στο forum και ειλικρινά θα ήθελα να μου πείτε αν υπάρχουν περιπτώσεις σαν και τη δική μου, δεν είναι κάτι που το εύχομαι βέβαια μιας και είναι πολύ δυσάρεστη αλλά θα αποτελούσε για ΄μένα μια παρηγοριά. Με τον άντρα μου έχουμε πρόβλημα υπογονιμότητας, το παθολογικό αίτιο εντοπίζεται σε εκείνον μιας και δεν αντιμετωπίστηκε έγκαιρα η περιπτωση της κρυψορχίας. Οπότε: αζωοσπερμία! Κάναμε χαρτογράφηση όρχεων (δηλαδή βιοψία όρχεων) στα Γιάννενα και ανευρέθησαν ανώριμα σπερματοζωάρια. Για να μην μακρυγορώ και γίνομαι κουραστική θα ήθελα να μου πείτε αν έχετε υπόψη σας καμια παρόμοια περίπτωση! Θα προχωρήσουμε σε διαδικασία εξωσωματικής. Τι ελπίδες μπορώ να έχω οτι όλα θα πάνε καλά με ανώριμα σπερματοζωάρια; Σας Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!:-(

 

Καλημέρα, δεν γνωρίζω κάποια παρόμοια περίπτωση αλλά θέλω να πιστεύω πως σας έχει καθοδηγήσει σωστά ο γιατρός σας.

Εύχομαι καλή δύναμη και καλή επιτυχία!!:)

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα,ειμαι κ εγω καινουρια στην παρεα κ φυσικα οπως πολλες παλια στο θεμα παιδι...ειμαι 3 χρονια παντρεμενη κ τα 2,5 προσπαθουμε για παιδι αλλα τπτ..χωρις κανενα προβλημα οπως ειπαν πολλοι γιατροι εδω στη γερμανια οπου κ βρισκομαι..εχω ομως ερωτηση για τις πιο εμπιρεςγιατι ειμαι λιγο ασχετη..περιμενω περιοδο 1/4 αλλα εχω ενοχλησεις εδω κ μια εβδομαδααν οχι παραπανω χαμηλα στην κοιλιακ καποιες κραμπες που κρατανεδευτερολεπτα..τι ειναι αυτο?? Επαφες ειχαμε μονο 2 αυτον τν μηνα τις γονιμες μερες σιγουρα(εμαθα πολυ καλα πλεον να τις μετραω) λογω εγχειρισης που εκανα(βαρθολινιο αδενα) ειναι νωριςνα κανω τεστ το ξερω αλλα εχω πολυ αγχος!!! συμβουλεψτε με παρακαλω!!! Κ συγνωμη για τ κατεβατο!!!

 

Νίνα27, επειδή πολλά ακούγονται για συμπτώματα ή μη, το καλύτερο θα είναι να κάνεις λίγο υπομονή...εξάλλου τίποτα δεν αποκλείεται!!!

Εύχομαι τα καλύτερα!!;)

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα !μετά από μια αποτυχημένη προσπαθεια τον Νοεμβριο, και κοντα στα 45 το ξανασκέφτομαι να κάνω μια ακόμη απόπειρα

μάλιστα πρεπει και σύντομα...

δεν είχα κανενα πρόβλημα με τον γιατρό μου, αλλά σκέφτομαι να παρω ακόμη μια γνώμη....

ξερετε κάτι για τον Παναγιωτη Καλαντζή ή τον Ροδολάκη (στο αλεξανδρας νομίζω)...θα ήθελα μια προσωπική γνώμη, αν υπάρχει καποια κοπέλα που να ξέρει καποιον από προσωπική εμπειρία...

 

ευχαριστώ πολύ

skyfall

Link to comment
Share on other sites

Καλή επιτυχία σου εύχομαι!!!! Εγώ διέγερση ξεκινάω από βδομάδα...

 

Katrin μου καλημέρα!

Κάναμε την Εμβρυομεταφορά την Τριτη 1/4 και τωρα είμαι στο σπίτι.

Βάλαμε τρία "ωραία" έμβρυα όπως είπε ο γιατρός...

Σημερα έμαθα οτι τα αλλα δυο που είχαν γονιμοποιηθεί, δεν τα κατάφεραν😕

Καλή αρχή σου εύχομαι κι ελπίζω να τα λέμε για παρεούλα!

Link to comment
Share on other sites

Happy end!!!,

Εχω περάσει από παρόμοια φάση! Φυσικά και έκανα εξωσωματική στα38 μου χρόνια και έχουμε ένα υγιέστατο κοριτσάκι 4 ετών .

Το σπερμα μας ήταν ανύπαρκτο και τα ωάρια μου χάλια,

Ο γιατρός όμως τα κατάφερε και για αυτό και μόνο του είμαστε ευγνώμων!

 

Με πίστη και μπόλικη αισιοδοξία θα τα καταφέρετε!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια, καλό κουράγιο και καλά αποτελέσματα σε όλες μας.... Μια ερώτηση... Ετοιμάζομαι για 2η εξωσωματική... Έχω κάνει 4 αποτυχημένες σπερματεγχύσεις και μια αποτυχημένη εξωσωματική. Στον υπόλοιπο καιρό, εδώ και 4 χρόνια, προσπάθεια είτε με άγχος είτε χαλαρά αλλά χοριακή πάντα κάτω από μηδέν... Κορίτσια με αντίστοιχη εμπειρία παρακαλώ τα φώτα σας.... Ποιες εξετάσεις προτείνετε να κάνω,... Είπαμε είμαι γκαντέμο, αλλά όσο να ναι τόσα χρόνια μια φορά θα μας καθόταν... Ευχαριστώ... Περιμένω με αγωνία τις απαντήσεις σας..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια, καλό κουράγιο και καλά αποτελέσματα σε όλες μας.... Μια ερώτηση... Ετοιμάζομαι για 2η εξωσωματική... Έχω κάνει 4 αποτυχημένες σπερματεγχύσεις και μια αποτυχημένη εξωσωματική. Στον υπόλοιπο καιρό, εδώ και 4 χρόνια, προσπάθεια είτε με άγχος είτε χαλαρά αλλά χοριακή πάντα κάτω από μηδέν... Κορίτσια με αντίστοιχη εμπειρία παρακαλώ τα φώτα σας.... Ποιες εξετάσεις προτείνετε να κάνω,... Είπαμε είμαι γκαντέμο, αλλά όσο να ναι τόσα χρόνια μια φορά θα μας καθόταν... Ευχαριστώ... Περιμένω με αγωνία τις απαντήσεις σας..

 

 

γεια χαρά nice! δες και σε αυτό το τοπικ http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=47129

εγώ περιμένω αποτελέσματα από εξετάσεις ανοσολογικές - είχα κάνει πριν την 1η εξωσωματική με άλλο γιατρό - αλλά τώρα πήγα στη Λευκού (αιματολόγος) και μου έδωσε πιο πολλές ψάχνοντας και για άλλα.

Καλή επιτυχία σου εύχομαι!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...