Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Λίστα μελών & προσπαθειών για υποβοηθούμενη αναπαραγωγή


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 650
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εγω κορίτσια θέλω να σας πω να μην απογοητευεστε και ότι σε όλες σας κάτι καλο θα έρθει!

Εγω πριν απο δυόμιση περίπου χρόνια έκανα 2 σπερματεγχυσεις και έπιασα τον γιο μου με την δεύτερη προσπαθεια.

Το Ιούλιο αποφασίσαμε να κάνουμε δεύτερο παιδάκι και επισκεφτήκαμε σαφώς τον ίδιο γιατρό ( εχω άλλο γιατρό για σπερματεγχυση και άλλο για γέννα κτλ) . Ακολουθήσαμε την ιδιΑ δοκιμασμένη πλέον "θεραπεία" με την ίδια ποσότητα στις ενέσεις κτλ και πιάσαμε με τη πρώτη τριδυμα. Δυστυχώς λόγω επικινδυνότητας της συγκεκριμένης εγκυμοσύνης αναγκάστηκα να κάνω μείωση, και τώρα είμαι 30 εβδομάδων σε διδυμακια!

Καλο κουράγιο σε όλες!

 

τι ενεσεις εκανες για την σπερματεγχυση?εγω εκανα gonal και pregnyl. τωρα ειμαι στην αναμονη αλλα δεν νομιζω να πετυχμα κατι γιατι δεν εχω κανενα απολυτως συμπτωμα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και μένα... Είμαι 32 και μετά απο μια εγκυμοσύνη που δεν προχώρησε, πριν 2 χρόνια,τώρα ξεκινήσαμε τις διαδικασίες για εξωσωματική... Το δικό μας πρόβλημα (όπως όλα δείχνουν) είναι το άγχος... Πριν 3 χρόνια η σαλπιγγογραφία έδειξε αριστερή σάλπιγγα αδιάβατη αλλά η εγκυμοσύνη επιτεύχθηκε αριστερα (έχω σάλπιγγες που παίρνουν πρωτοβουλίες)... Κατά τα υπόλοιπα είμαστε μια χαρά.... Ευχομαι σε όλες μας να κρατήσουμε σύντομα ένα και δύο και τρία (που λέει και το τραγούδι) παιδιά..

1gEup3.png

 

pjM3p3.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σου ourania_ με το καλο να ξεκινησετε τη διαδικασια και πραγματικα ευχομαι να πανε ολα καλα!

απο το στομα σου και στου θεου τ'αφτι να γινουμε μανουλες συντομα ολες!:)

Link to comment
Share on other sites

gia82 καλημερα και καλως ηρθες στη παρεα μας. ευχομαι να πανε ολα καλα και συντομα να μας ανακοινωνεις τα ευχαριστα..ποτε με το καλο ξεκινας?

 

Καλημέρα Carousel.

Δεν έχω ξεκινήσει ακόμη. Επισκέφθηκα ένα κέντρο της Θεσσαλονίκης και έκλεισα ραντεβού κ στο Πανεπιστημιακό της Λάρισας.

Στη Θεσ/νίκη με απογοήτευσαν γιατί βρέθηκε AMH στα πατώματα και μου δίνουν πολύ λίγα ποσοστά επιτυχίας.

Προς το παρόν είμαι στο ψάξιμο...

Ευχαριστώ για τη στήριξη και εύχομαι σύντομα να αποκτήσω κ εγώ ένα μωράκι που τόσο το θέλω.

XhMVp2.png

 

KSWbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια!ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ!είμαι 36 και ξεκινάω και εγώ εξωσωμάτικη μόλις αδιαθετήσω...το άγχος είναι απερίγραπτο όπως σε όλες μας!έχω ταλαιπωρηθεί πολύ με τα γυναικολογικά τα τελευτεία 4 χρόνια.Το 2008 έκανα το πρώτο χειρουργειο λόγω βαριάς μορφής ενδομητριωσης.Μέσα σε 8 μήνες είχα καινούριες κύστες ενδομητριωσης.Το 2010 κατάφεραμε να μείω φυσιλογικά έγκυος πάρα πολύ εύκολα αλλά δυστυχως σταμάτησε η καρδούλα του στις 10 εβδομάδες.Το μεγάλο σοκ ήταν οτι το ανακάλυψα μόνη μου γιατι λόγω δουλειάς ξέρω και κάνω υπερηχο.Το 2012 τον Φεβρουαριο έκανα 2ο χειρουργείο για να αφαιρέσουν πάλι τις κύστες της ενδομητριωσης.Το Σεπτέμβρη του 2012 έιχα πάλι κύστες ενδομητριωσης.Η σαλπιγγογραφία τον Οκτώμβρη έδειξε οτι οι σάλπιγγες είναι μη διαβατές.Θα κάνω ΄τωρα την εξωσωματικη...αν πιάσει με το καλο σκεφτομαι σοβαρα να αφαιρεσω τις ωοθηκες..αν όχι κινδυνευω να φάω 3ο χειρουργείο.Συγνώμη αν σας κόυρασα...ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου SIA. Με το καλό θετικά αποτελέσματα... Να σε ρωτήσω... Σε ιδιωτικό ή σε δημόσιο θα την κάνεις? Με φάρμακα τι παίζει? Στα εγραψαν ευκολα? πλήρωσες?? και γενικά τι παίζει με διαδικασίες.... Μιας κ μπήκαμε στο χορό ας μας πει κάποια τα βήματα να είμαστε προετοιμασμένες...Εγώ ελπίζω τον Απρίλιο να ξεκινησουμε (σκέφτετε και ελπίζει το φτωχό ξανθό μυαλό μου)...

 

Γιατί δεν μου φτάνει το άγχος τις διαδικασίας αυτής, είμαι ένα βήμα πριν το (δεύτερο) πτυχίο και μου ζητήσαν να φτίαξω και ένα site (όταν είχα χρόνο δεν είχα τι να κάνω, τώρα που δεν προλαβαίνω να φτύσω έσκασε κ η δουλειά). Τελικά καλά λένε πως όταν εμείς κάνουμε σχέδια ο Θεός γελάει...:lol: :lol: :lol:

1gEup3.png

 

pjM3p3.png

Link to comment
Share on other sites

sia, καλως μας ηρθες! ευχομαι πραγματικα να πανε ολα καλα με τη προσπαθεια σας και ολη η ταλαιπωρια και στεναχωρια να ειναι παρελθον!

ειναι λογικο να υπαρχει αγχος και αγωνια! και μενα ειναι η πρωτη μου φορα αυτη και τρεμω ολοκληρη!:|

μακαρι να γινουμε μανουλες συντομα

φιλια πολλα

Link to comment
Share on other sites

Sia, καλώς σε δεχτήκαμε!!! Carousel, τα ίδια κι εγώ! Καθώς φτάνουν οι μέρες για την 1η εξωσωματική μου, έχω μέχρι και ανακατωσούρες από το άγχος. Προσπαθώ να ηρεμήσω αλλά τίποτα. Μέχρι που ξυπνάω στον ύπνο μου αρκετές φορές, γιατί βλέπω εφιάλτες ότι κάνω ενέσεις στην κοιλιά... Και μετά συνειδητοποιώ ότι το "όνειρο" θα το ζήσω και στην πραγματικότητα...:-(:-(:-(

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια Καλησπέρα. Εύχομαι σε όλες σας καλη επιτυχία. Έχω βρεθεί στη θέση σας πριν απο ακριβώς ένα χρόνο και τώρα έχω στην αγκαλιά μου δύο υπέροχα μωρακια. Να μην αγχωνεστε για τίποτα και να σκέφτεστε θετικά και όλα θα γίνουν. Εγώ πέρασα πολλά και κατα τη διάρκεια της εγκυμοσύνης αλλα τώρα τα έχω ξεχάσει. Να είστε καλα και να κάνετε θετικές σκέψεις.

Τα αγγελουδια μου 24/10/12

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπέρα κορίτσια είμαι καινούρια στο φόρουμ και απογοητευμένη

έχω κάνει

3 ωοληψιεσ

6 εμβρυομεταφορεσ και πολλά άλλα όπως τα ξέρετε και εσείς

αποτέλεσμα: ΤΙΠΟΤΑ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι!εγώ αύριο θα πάω να μου ΄γράψουν τα φάρμακα στο Αλεξάνδρας και να μου δώσουν οδηγίες και απο εκεί καπάκι θα πάω στο φαρμακειο του ΕΟΠΥΥ στην Ν.Ιωνια να τα παρω.Μέχρι τις 13 του μήνα θα έχω αδιαθετήσει και θα ξεκινησω την διέγερση.

Ουρανία η διαδικασία είναι απλή.

Καταρχήν πρέπει να περάσεις επιτροπή.Αν δεν έχεις περάσει θα σου πω ποια ειναι η διαδικασία .Εφοσον παρεις την εγκριση της επιτροπης πας εκει που τελικα εχεις καταλήξει να κάνεις την εξωσωματικη να σου γραψουν τα φάρμακα που θα πάρεις.Μετα πας στο φαρμακειο του εοπυυ(οπως ειπαμε αν ανηκεις στον εοπυυ) με το χαρτι απο την εγκριση της επιτροπης και την συνταγη και παιρνεις τα φαρμακα.Μου είπαν οτι ο εοπυυ καλύπτει πληρως όλα τα ακριβά φάρμακα.Αν όμως πας και τα παρεις με τα χαρτια που σου ειπα απο ένα απλό φαρμακείο θα πληρωσεις περιπου 25% συμμετοχή(που θα έιναι όμως αρκετα τα χρηματα κι ας αντιστοιχεί μονο στο 25%).Απο το ταμείο αφού ολοκληρώσεις και την εμβρυομεταφορα πας κάποιο χαρτί που βεβαιώνει οτι έκανες την εμβρυομεταφορά και παίρνεις 360 περιπου ευρώ.Βασικά θέλουν ενα λογαριασμο τραπεζας και θα στα καταθέσουν εκει μετα απο κάποιο διάστημα.Αν κανεις ωοληψια αλλά δεν φτάσεις μεχρι την εμβρυομεταφορα τοτε παιρνεις νομιζω τα μισα λεφτά απο το ταμείο.Εγω θα την κάνω στο Αλεξάνδρας και μου είπαν οτι δεν θα πληρώσω κάτι εκτος απο μια ειδικη εξέταση που εκανα εκει μεσα και δεν καλύπτεται απο ταμεία .Οπότε δεν ξέρω αν δικαιούμαι να πάρω τα χρήματα αυτά.

Αυτά περι διαδικασιών.Αν μπορώ να βοηθήσω σε οτιδήποτε πείτε μου.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κορίτσια είμαι καινούρια στο φόρουμ και απογοητευμένη

έχω κάνει

3 ωοληψιεσ

6 εμβρυομεταφορεσ και πολλά άλλα όπως τα ξέρετε και εσείς

αποτέλεσμα: ΤΙΠΟΤΑ

΄

 

που τις έχεις κάνει τις προσπάθειες σου?θελω να πω..τις έκανες όλες σε ενα κεντρο?

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια Καλησπέρα. Εύχομαι σε όλες σας καλη επιτυχία. Έχω βρεθεί στη θέση σας πριν απο ακριβώς ένα χρόνο και τώρα έχω στην αγκαλιά μου δύο υπέροχα μωρακια. Να μην αγχωνεστε για τίποτα και να σκέφτεστε θετικά και όλα θα γίνουν. Εγώ πέρασα πολλά και κατα τη διάρκεια της εγκυμοσύνης αλλα τώρα τα έχω ξεχάσει. Να είστε καλα και να κάνετε θετικές σκέψεις.

 

Κοριτσάκι ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΟΥΝ!!!

Θες να μας πεις πόσες φορές προσπάθησες και που?

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκι ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΟΥΝ!!!

Θες να μας πεις πόσες φορές προσπάθησες και που?

Σ' ευχαριστώ πολύ να είσαι καλά. Εύχομαι κι με το καλό να ξεκινήσεις την προσπάθεια και να πετύχει αμέσως. Έχει κάμποσες ενέσεις αλλά για καλό είναι... Εγω πέτυχα με τη πρώτη προσπάθεια. Με σύστησε η γιατρός μου σε ένα ιδιωτικό κέντρο (δε ξέρω αν κάνει να πω το όνομα) κοντά στο ξενοδοχείο President. Εγώ έμεινα πολύ ευχαριστημένη με την εξυπηρέτηση τους γιατί είχα πολύ μεγάλο πρόβλημα με τον ΕΟΠΥΥ που δε μου έδινε την δεύτερη δόση φαρμάκων (Νέα Ιωνία) και ήταν Καθαρή Δευτέρα και θα πήγαιναν 10 ημέρες ενέσεων τσάμπα. Αιώνιο δημόσιο!!

Τα αγγελουδια μου 24/10/12

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Sia, καλώς σε δεχτήκαμε!!! Carousel, τα ίδια κι εγώ! Καθώς φτάνουν οι μέρες για την 1η εξωσωματική μου, έχω μέχρι και ανακατωσούρες από το άγχος. Προσπαθώ να ηρεμήσω αλλά τίποτα. Μέχρι που ξυπνάω στον ύπνο μου αρκετές φορές, γιατί βλέπω εφιάλτες ότι κάνω ενέσεις στην κοιλιά... Και μετά συνειδητοποιώ ότι το "όνειρο" θα το ζήσω και στην πραγματικότητα...:-(:-(:-(

 

χαχα μονο ονειρα?? ολοκληρα σειριαλ καθε βραδυ! ο φωσκολος δε πιανει μια! χαχα

το χερι στην πρωτη ενεση ετρεμε, λεω παει αυτο ηταν θα μεινει μεσα η βελονα απαπαπα συνηθεια ειναι ομως εεε κοριτσια εσεις που τα χετε περασει??;)

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κορίτσια είμαι καινούρια στο φόρουμ και απογοητευμένη

έχω κάνει

3 ωοληψιεσ

6 εμβρυομεταφορεσ και πολλά άλλα όπως τα ξέρετε και εσείς

αποτέλεσμα: ΤΙΠΟΤΑ

 

Butterfly , γεια σου και απο μενα! οτι και να σου πω ειναι λιγο. μπορω να φανταστω την απογοητευση και τη στεναχωρια σου ομως μηπως να ΜΗΝ τα παρατησεις! να προσπαθησεις ξανα και ευχομαι να γινεις μανουλα πολυ γρηγορα!οντως ολες τις προσπαθειες τις εκανες σε ενα κεντρο?

Link to comment
Share on other sites

χαχα μονο ονειρα?? ολοκληρα σειριαλ καθε βραδυ! ο φωσκολος δε πιανει μια! χαχα

το χερι στην πρωτη ενεση ετρεμε, λεω παει αυτο ηταν θα μεινει μεσα η βελονα απαπαπα συνηθεια ειναι ομως εεε κοριτσια εσεις που τα χετε περασει??;)

Όντως είναι μία συνήθεια. Να σου πω την αλήθεια εγω έβαζα τον άντρα μου να μου τις κάνει ο οποίος έτρεμε πιο πολύ από μένα. Αλλα εγώ έβαζα τη βελόνα 2 χιλιοστά πριν το δέρμα και μετρουσα μέχρι το 3 και μετά μέχρι το 5 και μετά μέχρι το 10 κλπ κλπ κλπ. Γι' αυτό έβαζα τον άντρα μου και τσακ μπαμ. Μετά βέβαια στον 5ο μήνα που έμεινα σε πληρη ακινησία για 3 μήνες και έπρεπε να κάνω κάθε μέρα απο μία το πήρα απόφαση και τις έκανα μόνη μου (τις αντιπηκτικες)

Τα αγγελουδια μου 24/10/12

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ πολύ να είσαι καλά. Εύχομαι κι με το καλό να ξεκινήσεις την προσπάθεια και να πετύχει αμέσως. Έχει κάμποσες ενέσεις αλλά για καλό είναι... Εγω πέτυχα με τη πρώτη προσπάθεια. Με σύστησε η γιατρός μου σε ένα ιδιωτικό κέντρο (δε ξέρω αν κάνει να πω το όνομα) κοντά στο ξενοδοχείο President. Εγώ έμεινα πολύ ευχαριστημένη με την εξυπηρέτηση τους γιατί είχα πολύ μεγάλο πρόβλημα με τον ΕΟΠΥΥ που δε μου έδινε την δεύτερη δόση φαρμάκων (Νέα Ιωνία) και ήταν Καθαρή Δευτέρα και θα πήγαιναν 10 ημέρες ενέσεων τσάμπα. Αιώνιο δημόσιο!!

 

Αχ μακάρι κοριτσακι να νοιώσω το θαυμα σύντομα..εγω και όλες οι κοπελες που προσπαθουν. Τελικα Μπανανία εντελώς είμαστε..εγω είμαι και λίγο οξυθυμη και με βλεπω να τα σπαω ολα εκει μεσα αν μου κανουν καμια βλακεια.Απ'οτι έχω δει γράφουν ονόματα εδω μέσα..αν θες αντι για α βαλε @ ή γραψε τα 3-4 πρωτα γραμματα του κεντρου..αν και ξαναλεω εχω δει πολλα ονοματα εδω μεσα

Link to comment
Share on other sites

Αχ μακάρι κοριτσακι να νοιώσω το θαυμα σύντομα..εγω και όλες οι κοπελες που προσπαθουν. Τελικα Μπανανία εντελώς είμαστε..εγω είμαι και λίγο οξυθυμη και με βλεπω να τα σπαω ολα εκει μεσα αν μου κανουν καμια βλακεια.Απ'οτι έχω δει γράφουν ονόματα εδω μέσα..αν θες αντι για α βαλε @ ή γραψε τα 3-4 πρωτα γραμματα του κεντρου..αν και ξαναλεω εχω δει πολλα ονοματα εδω μεσα

Κοριτσάκι μου φυσικά και θα το νοιώσεις. Θετική σκέψη, πίστη και υπομονή...αυτά χρειάζονται μόνο. Σου έχω στείλει πμ

Τα αγγελουδια μου 24/10/12

Link to comment
Share on other sites

Α ναι, εγω στον ΕΟΠΥΥ λοιπόν είχα πάει με ηλεκτρονική συνταγογράφιση και δε μου έδιναν τα φάρμακα γιατί δεν είχαν υπολογιστές :twisted::twisted::twisted: για να δουν ότι είχα πάρει και αλλα φάρμακα πριν (ήταν τα συμπληρωματικά). Και μου ζητούσαν να τα γράψω και στο βιβλιάριο μου. Η πλάκα είναι ότι απαγορευονταν να έχω διπλή συνταγή. Ελπίζω φέτος να έχουν αγοράσει υπολογιστές

Τα αγγελουδια μου 24/10/12

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάλι δεν την παλεύω καθόλου με τις ενέσεις..παρ'οτι δουλευα και σε χειρουργεια ενα φεγγαρι και ειδα τα χιλια οσα ποτε δεν εξοικειώθηκα με δαυτες..αλλα προκειμενου να παρω αγκλιτσα το δικο μου μπεμπε θα κανω τα πάντα όλα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια... Στην διαδικασία της επιτροπής δεν θα μπω γιατί δεν θα πάρω το οκ... Ουσιαστικά δεν έχουμε κάτι τρομερό (εκτός από άγχος)... Είπαμε να τα πληρώσουμε εμείς απευθείας από το να μας βγάλουν το λάδι και τελικά πάλι να τα πληρώσουμε. Το όλο εγχείρημα θα το κάνουμε σε δημόσιο νοσοκομείο (ο γιατρός έχει πολύ καλό όνομα και ομάδα) και (λογικά) είναι πιο οικονομικό.

 

Όσον αφορά αυτές τις ρημάδες τις ενέσεις κ εγώ τις σκέφτομαι (ευτυχώς ακόμα δεν έχω εφιάλτες) αλλά ελπίζω στην βοήθεια μιας φίλης μαίας που μένει σχεδόν δίπλα μου... Και συχαίνομαι να με τρυπάνεεεεεεεε.... Φανταστήτε ότι τα εμβόλια τα σταμάτησα στα 10 μου που επιτέλους μπορούσα να πω ΟΧΙ και να τσινίσω όσο δεν πάει :-D (από μικρό είμουνα καλό παιδάκι)...

1gEup3.png

 

pjM3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Εξωσωματική Γονιμοποίηση

α) Σε περίπτωση εξωσωματικής γονιμοποίησης η ανώτερη δοσολογία γοναδοτροπινών που χορηγούνται ανά προσπάθεια είναι 5.000 IU και έως 4 κυτία GnRH αναλόγων ή έως 3 mg ανταγωνιστών γοναδοτροπινών (σύμφωνα με τις ενδείξεις και τη δοσολογία κάθε σκευάσματος). Εφ' όσον χρησιμοποιηθούν ανασυνδυασμένες ή μη φολλιτροπίνες δικαιολογείται η χορήγηση 2.500 IU για την περίπτωση της σπερματέγχυσης.

Κατ' εξαίρεση και σε ειδικές περιπτώσεις χορηγούνται επιπλέον ποσότητες μετά από έγκριση Επιτροπής κατ' εφαρμογή των διατάξεων του παρόντος κανονισμού.

Σε ειδικές περιπτώσεις και μετά από έγκριση της κατά τα άνω Επιτροπής, όπου χρησιμοποιηθούν ανασυνδυασμένες γοναδοτροπίνες να χορηγείται και ωχρινοτρόπος ορμόνη (LH) έως 2.000 IU.

β) Σε περίπτωση πρόκλησης ωοθυλακιορρηξίας η ανώτερη δοσολογία είναι 2.500 IU ανασυνδυασμένης ωοθυλακιοτρόπου ορμόνης (FSH) ή 3.000 IU ουροφολλιτροπίνης, εκτός εάν αιτιολογείται από τον ιατρό η ανάγκη αυξημένης δοσολογίας, οπότε οι μονάδες αυξάνονται κατά 500 IU ανά περίπτωση. Μπορούν να συνταγογραφούνται παράλληλα έως 3 κυτία GnRH αγωνιστών, αλλά όχι ανταγωνιστών γοναδοτροπινών.

 

 

 

 

Μέχρι 5.000 μονάδες είναι δωρεάν και από εκεί και πάνω θέλει επιτροπή. Βρε κορίτσια πως το καταλαβένετε εσείς??? Γιατί αρχίζω να πιστεύω πως είμαι χαζή...

1gEup3.png

 

pjM3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια... Στην διαδικασία της επιτροπής δεν θα μπω γιατί δεν θα πάρω το οκ... Ουσιαστικά δεν έχουμε κάτι τρομερό (εκτός από άγχος)... Είπαμε να τα πληρώσουμε εμείς απευθείας από το να μας βγάλουν το λάδι και τελικά πάλι να τα πληρώσουμε. Το όλο εγχείρημα θα το κάνουμε σε δημόσιο νοσοκομείο (ο γιατρός έχει πολύ καλό όνομα και ομάδα) και (λογικά) είναι πιο οικονομικό.

 

Όσον αφορά αυτές τις ρημάδες τις ενέσεις κ εγώ τις σκέφτομαι (ευτυχώς ακόμα δεν έχω εφιάλτες) αλλά ελπίζω στην βοήθεια μιας φίλης μαίας που μένει σχεδόν δίπλα μου... Και συχαίνομαι να με τρυπάνεεεεεεεε.... Φανταστήτε ότι τα εμβόλια τα σταμάτησα στα 10 μου που επιτέλους μπορούσα να πω ΟΧΙ και να τσινίσω όσο δεν πάει :-D (από μικρό είμουνα καλό παιδάκι)...

 

Καλημερα!Ευχομαι συντομα να γινει το ονειρο σου πραγματικοτητα!!!!Αυτες οι ενεσεις δεν ειναι σε κανονικη συριγγα βρε ειναι σαν στυλο με πολυ μικρη βελονα...σφιγγεις κ λιγο το δερμα κ δεν καταλαβαινεις τπτ!!!Ασε που θα σε βοηθησουν να κανεις παιδακι...:-DΥπομονη και μην αγχωνεσαι!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...