Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Δεν τρώει τίποτα , δεν αντέχω άλλο .....


Recommended Posts

η κορη μου ειναι 5 κ ειναι 110 εκ και 19 κιλα.εκοψε τα αλεσμενα απο 11.5 μηνων και εκτοτε δε της ξανααλεσα.ετρωγε τα παντα κανονικα.περασε μια φαση που δε της αρεσε τιποτα πριν κανενα χρονο αλλα οκ το ξεπερασε.τρωει κανονικη ποσοτητα ,ουτε λιγο ουτε πολυ δηλαδη...ειμαι ικανοποιημεν απο την ποσοτητα.θα πιει γαλα το πρωι κ στον παιδικο θα φαει το πρωινο που θα της εχω μαζι.το μεσημερι θα φαει στο σχολειο οτιδηποτε κ αν εχουν κ παντα το τρωει ολο κ ζηταει κ λιγο συμπληρωμα:rolleyes: το απογευμα κατα τις 5 θα της δωσω οτι ειχα το μεσημερι για εμας και στις 8 θα πιει γαλα και υπνο.

ο γιος μου θα γινει 3 σε ενα μηνα .ειναι 99 εκ και 12.5 κιλα.δε εχει ωραρια που τρωει γιατι τρωει σχεδον ολη την ωρα.τωρα που το βαζει δε ξερω...:rolleyes: αλλα στον ποπο του δεν καθεται...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ο γιός μου είναι 5ετών κ τρώει με τα 1000 ζόρια από τότε που γεννήθηκε. Ποτέ δεν ολοκληρώνει τη μερίδα του, ποτέ δεν πεινάει κ δεν τρώει βράδυ. Είναι 18 κιλά.

Πέρασα πολλές φορές από αυτή τη φάση. Τρελαινόμουν, έκλαιγα και το μόνο που σκεφτόμουν είναι μη μου πάθει τίποτα. Εδώ κ 2μέρες τον έχω με γααστρεντερίτιδα και ξερνάει το σύμπαν.

Είχαμε κάνει εξετάσεις αίματος πριν καιρό κ βγήκε πεσμένη η φεριτίνη, του δώσαμε σίδηρο.

Η κόρη μου, απ την άλλη, τρώει ασταμάτητα, 18μηνών 13 κιλά. Κάποιες φορές, αν δεν το αντιληφθώ ανοίγει τον κάδο απορριμάτων κ τρώει από εκεί. Δράααααμαααα... Κι έχω κ τον Παν. που την ανεβοκατεβάζει ΧΟΝΤΡΗ!

Τελικά κατάΛαβα ότι όσο κ να τα πιέσεις δε γίνεται τίποτα. Και να σας πω κ κάτι... καλύτερα! Τα αδύνατα παιδιά κάποια στιγμή θα φάνε τα χοντρά δεν μπορείς ποτέ να τα σταματήσεις.

 

ΑΚΡΙΒΩΣ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΙΔΙΑ ..ΑΚΡΙΒΩς ΣΟΥ ΛΕΩ...

Ο γιος μου 4,5 χρονων 18 κιλα και ελλειψη φεριτινης ενω ο μικρος 7 μηνων 10 κιλα και κατεβαζει τα παντα!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

και εγω παντα αυτη την απορια ειχα...το πολυ γαλα δημιουργει ελλειψη σιδηρου.αλλα κ παλι ...αν δε τους δωσεις γαλα κ μεινουν νηστικα...τι στο καλο...δε θα φανε???

Link to comment
Share on other sites

και εγω παντα αυτη την απορια ειχα...το πολυ γαλα δημιουργει ελλειψη σιδηρου.αλλα κ παλι ...αν δε τους δωσεις γαλα κ μεινουν νηστικα...τι στο καλο...δε θα φανε???

 

λιγο λιγο μου ειπε εμενα και με υπομονη ..δηλ σημερα ειχαμε ψαρια και αυτος εφαγε αφου τον κυνηγουσε η μητερα μου λιγο τυρακι με ντοματα και ψωμι...

εστω μπουκιτσε να του ανοιξει λιγο η ορεξη..

με τομ μικρο τι γινετε που ειχε ορεξη απο την μερα που γεννηθηκε..

αφου τον ταισαν στο χειρουργειο απο το κλαμα του γιατι πεινουσε...

και η μαια μου ειπε αχ κοριτσι μου δεν βλεπω να τον θηλαζεις...ετοιμαστε κανενα κοντοσουβλι...

και ειχε δικιο...δεν χορταινει το στρουμπουρλι μου!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 εβδομάδες μετά...

Ουτε η δικια μου τρωει απο τοτε που χρονισε, και εκοψε μονη της τα αλεσμενα.

Περασαμε διαστημα που ετρωγε μονο αυγο και σταφυλια. Τωρα τρωει μονο οταν βλεπει αλλους να τρωνε, ζηταει μαμ μαμ, καθεται μαζι μας στο τραπεζι, αλλα δεν μπορω να πω οτι τρωει, πιο πολυ τσιμπολογαει και παιζει. Επισης καμια φορα παει ανοιγει το ψυγειο και μου λεει μαμ μαμ, της δινω λιγο φρουτακι, λιγο τυρακι, αλλα τρωει ελαχιστο.

ΟΜΩΣ δεν ανησυχω, δεν την πιεζω, τα κιλα της ειναι μια χαρα, τα μαγουλακια της ροδοκοκκινα, και θηλαζει οποτε θελει.

Απλα πιστευω πως δεν πρεπει υπαρχουν κανονες στην διατροφη: "ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΦΑΕΙ ΤΟΣΟ"

Ας φαει οσο θελει και οσο πραγματικα χρειαζεται, αν πεινασει θα το δειξει και θα φαει.

Τελικα μαλλον δεν χρειαζονται και πολυ φαγητο σε αυτην την ηλικια.

 

Μηπως ειμαι αναισθητη μανα?

MF88p3.png

 

Hf3jp3.png

Link to comment
Share on other sites

ΑΚΡΙΒΩΣ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΙΔΙΑ ..ΑΚΡΙΒΩς ΣΟΥ ΛΕΩ...

Ο γιος μου 4,5 χρονων 18 κιλα και ελλειψη φεριτινης ενω ο μικρος 7 μηνων 10 κιλα και κατεβαζει τα παντα!!!!!!!!!!!

 

Τι κάνουμε? ούτε το γάλα του αρέσει. Χθες συγκεκριμένα όλη μέρα ήταν με 1φ. ψωμί με βούτυρο και 1 κρουασάν που του 'δωσε η μάνα μου:twisted:

Ήρθε το απόγευμα, είχα μαγειρέψει μακαρόνια με κιμά. Εν τω μεταξύ, τελευταία δεν θέλει να τρώει οτιδήποτε έχει κιμά (μπιφτέκια, γιουβαρλάκια, παστίτσιο κλπ). Ανένδοτος... κλάματα, υστερίες...έχει κλείσει το στομάχι του και φοβάμαι ότι τείνει προς την ανορεξία. Τελικά, του έφτιαξα τορτελίνια κι έφαγε τα μισά, τα υπόλοιπα τα έφαγε η αδελφή του που στεκόταν από κάτω σαν το σκυλάκι που περιμένει το φαγητό του.

Link to comment
Share on other sites

Αχχχ, τι θέμα πονεμένο πιάσατε;

Μέχρι 1,5 χρονών έτρωγε ότι της έδινα και όσο της έδινα...

Τώρα δεν τρώει τίποτα και της δίνω πολυβιταμίνες μπας κι ανοίξει η όρεξή της!:confused:

Να φανταστείτε χθες όλη μέρα έφαγε 1 φέτούλα τσουρέκι και ήπιε 1 χυμό...

Κορίτσια δεν αντέχω άλλο μ'αυτό το πράγμα....

Κάθομαι και μαγειρέυω 2 και 3 φαγητά μπας και κάποιο της κάνει κλικ και τίποτα...

Τι άλλο να κάνω πια; Ελεοςςςς!!!!!

AtKRp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ουτε η δικια μου τρωει απο τοτε που χρονισε, και εκοψε μονη της τα αλεσμενα.

Περασαμε διαστημα που ετρωγε μονο αυγο και σταφυλια. Τωρα τρωει μονο οταν βλεπει αλλους να τρωνε, ζηταει μαμ μαμ, καθεται μαζι μας στο τραπεζι, αλλα δεν μπορω να πω οτι τρωει, πιο πολυ τσιμπολογαει και παιζει. Επισης καμια φορα παει ανοιγει το ψυγειο και μου λεει μαμ μαμ, της δινω λιγο φρουτακι, λιγο τυρακι, αλλα τρωει ελαχιστο.

ΟΜΩΣ δεν ανησυχω, δεν την πιεζω, τα κιλα της ειναι μια χαρα, τα μαγουλακια της ροδοκοκκινα, και θηλαζει οποτε θελει.

Απλα πιστευω πως δεν πρεπει υπαρχουν κανονες στην διατροφη: "ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΦΑΕΙ ΤΟΣΟ"

Ας φαει οσο θελει και οσο πραγματικα χρειαζεται, αν πεινασει θα το δειξει και θα φαει.

Τελικα μαλλον δεν χρειαζονται και πολυ φαγητο σε αυτην την ηλικια.

 

Μηπως ειμαι αναισθητη μανα?

 

Κι εγώ αυτής της άποψης είμαι. Η μεγάλη μου εδώ και περίπου ένα χρόνο ξεκίνησε να τρέφεται σχετικά ισορροπημένα εκτός από το γάλα, όσο για τη μικρή μου ... να ΄ναι καλά ο θηλασμός :)

Συνιστώ ανεπιφύλακτα το βιβλίο Carlos Gonzalez, My Child Won't Eat! How to Prevent & Solve the Problem (La Leche League International).

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ αυτής της άποψης είμαι. Η μεγάλη μου εδώ και περίπου ένα χρόνο ξεκίνησε να τρέφεται σχετικά ισορροπημένα εκτός από το γάλα, όσο για τη μικρή μου ... να ΄ναι καλά ο θηλασμός :)

Συνιστώ ανεπιφύλακτα το βιβλίο Carlos Gonzalez, My Child Won't Eat! How to Prevent & Solve the Problem (La Leche League International).

 

Υπάρχει και μεταφρασμένο?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Υπάρχει και μεταφρασμένο?

 

Στα ελληνικά δυστυχώς όχι. Το πρωτότυπο είναι στα ισπανικά, και έχει μεταφραστεί στα αγγλικά και στα γερμανικά.

Η βασική ιδέα είναι ότι ένας υγιής άνθρωπος κάθε ηλικίας ξέρει από ένστικτο πόσο και τι χρειάζεται να φάει, αρκεί βέβαια να μην μπερδέψεις το ένστικτό του με πολλά γλυκά ή αλμυρά φαγητά.

Link to comment
Share on other sites

telika oles me to idio provlima, o gios mou einai 23 minwn exei 96 pontous ipsos kai einai 14 kila twra pws exei auta ta kila einai aporis axio..!!!

me polu upomoni kai epimoni (eftysa aima)trwei apo ola alla elaxisto kai oxi polles fores thn hmera,otan arneitai na faei kathomastai sto pc(xerw oti einai kako alla ti na kanw?)vlepei kapoio paidiko kai etsi katafernw na tou valw 2 boukies sto stoma.to provlima mou omws einai oti apo ekei pou etrwge to fagito xwris na einai alesmeno twra diapistwsa oti variete na masaei kai tha faei polu perisotero an einai kapoia soupa h kati pou einai polu polu omws malako na mhn xreiastei dld na to masisei katholou.ti bwrw na kanw giauto??help

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια..ειμαι πολυ παλιο μελος και λογω διαφορων,εχω χασει δυστυχως την επαφη..

εχω ενα γιο 2ετων και 3 μηνων που δεν τρωει τιποτα..και αν φαει με παρα πολλα καραγκιοζιλικια και αλλα..

δουλευω,τον κοιταζει η πεθερα μου η οποια του κανει τα παντα προκειμενου να φαει και που και που τρωει..εγω ομως δεν αντεχω..δεν μπορω να του κανω οτι κανει..και με μενα δεν τρωει τιποτα..μονο γαλα...γαλα..

ακομα και τα κακα του τευεταια ειναι αρεα λογω του γαλακτος και της αφαγιας..

 

τι να κανω?να τον πιεζω?να αδιαφορησω?θα πεινασει ποτε αυτο το παιδι..?

αν με ρωτησετε τι του αρεσει να τρωει θα σας πω δεν ξερω...

 

ειμαι απελπισμενη...βοηθεια...

 

ήρθες στη ζωή μου και νιώθω να ζώ ξανά...

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια..ειμαι πολυ παλιο μελος και λογω διαφορων,εχω χασει δυστυχως την επαφη..

εχω ενα γιο 2ετων και 3 μηνων που δεν τρωει τιποτα..και αν φαει με παρα πολλα καραγκιοζιλικια και αλλα..

δουλευω,τον κοιταζει η πεθερα μου η οποια του κανει τα παντα προκειμενου να φαει και που και που τρωει..εγω ομως δεν αντεχω..δεν μπορω να του κανω οτι κανει..και με μενα δεν τρωει τιποτα..μονο γαλα...γαλα..

ακομα και τα κακα του τευεταια ειναι αρεα λογω του γαλακτος και της αφαγιας..

 

τι να κανω?να τον πιεζω?να αδιαφορησω?θα πεινασει ποτε αυτο το παιδι..?

αν με ρωτησετε τι του αρεσει να τρωει θα σας πω δεν ξερω...

 

ειμαι απελπισμενη...βοηθεια...

 

Κι εμένα στο ίδιο μοτίβο είναι και της έδωσα βιταμίνες!

Απ'ότι βλέπω έχει ανόιξει η όρεξή της τις τελευταίες μέρες και το τι το χαίρομαι, αλλο πράγμα!!!

Δοκίμασες κάτι τέτοιο;

AtKRp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα στο ίδιο μοτίβο είναι και της έδωσα βιταμίνες!

Απ'ότι βλέπω έχει ανόιξει η όρεξή της τις τελευταίες μέρες και το τι το χαίρομαι, αλλο πράγμα!!!

Δοκίμασες κάτι τέτοιο;

 

σευχαριστω που μου απαντησες..οχι ακομα δεν εχω δοκιμασει κατι τετοιο..αλλαξαμε και γιατρο και εχω ραντεβου στις 25/1 θελω να παω να το πω και σε αυτη να δω τι θα μουπει...μακαρι να μου δωσει κατι γιατι δεν αντεχω αλλο...

 

δηλαδη και σενα δεν τρωει τιποτα..?πινει γαλα?

 

ήρθες στη ζωή μου και νιώθω να ζώ ξανά...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμένα και το γάλα μια το κόβει μια το ξεκινάει, οπότε καταλαβαίνεις πως δεν μπορώ να την αφήσω έτσι σε καμιά περίπτωση.

Κι εγώ άλλαξα παιδιατρο και όταν το συζήτησα μαζί της μου είπε πως αν το παιδί παίρνει τα στοιχειώδη τότε δεν χρειάζεται βιταμίνες.

Αν όμως δεν παίρνει τα απαραίτητα στοιχεία για τον οργανισμό τότε και βιταμίνες θα δώσουμε, ακόμη και μουρουνέλαιο!

Τώρα μόλις μίλησα με τον άντρα μου και μου λέει πως έχει τσακίσει το κασέρι και ζητάει να φάει και σούπα!

Ποιο; Το παιδί μου!!! Δεν το πιστεύω!!!

Τυχαίο; Δεν νομίζω!!!

AtKRp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

φερ

12 κιλά μια χαρα παιδί μου φαίνεται. Η δικιά μου είναι 12.5 κιλά και είναι 28 μηνών, και το μόνο που τρώει είναι μακαρόνια, μπιφτεκάκια ή σουτζουκάκια, πατάτες στο φούρνο με ψάρι, τόστ, κουλουράκια, μπισκοτάκια, φρούτα λιωμένα, αυτά. Ε το Σεπτέμβρη θα πάει σταθμό, και ελπίζω ότι θα βάλει μια μπουκιά άλλο φαγητό στο στόμα της...

 

Υπομονή.

 

 

Φερτην να κάνει παρέα με τη δική μου... ειναι 21 μηνων και 10 κιλά......δεν τρωει τιποτα.....μονο γαλα και ψωμί

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω καιρό να γράψω και βρήκα την ευκαιρία να πω και εγώ αυτό που με απασχολεί....

Η κόρη μου έφτασε αισίως 2 χρονών.. Τώρα τελευταία άρχισα να της δίνω τα κυρίως γεύματα δηλ. μεσημεριανό και βραδυνό στερεά μορφή. Πριν έτρωγε αλεσμένο γιατί δεν ήθελε και γιατί έτσι ήμουν και εγώ σίγουρη ότι θα φάει.

Τώρα πια όμως θέλω να της κάνω τη μετάβαση αλλά δεν τρώει τίποτα!!!! Είναι 12 κιλά με το ζόρι ..

Να μόλις το μεσημέρι πριν , έφαγε ενάμιση κεφτεδάκι και ένα κομματάκι (1χ1 εκατοστό) τυρί φέτα.

Γάλα της δίνω πια με το ζόρι γιατί αρνείται να το πιεί ..... Κάνουμε μια ώρα το πρωί και μια ώρα το βράδυ με απειλές για να πιεί ένα ποτήρι γάλα....

Της δίνω αχλάδι , θα φάει 3 μπουκίτσες, της δίνω τυρί θα φάει μια μπουκίτσα, της δίνω φαρίν λακτέ με μπανάνα και γάλα θα φάει κλαίγοντας 10 μπουκιές !!!!!

Δεν γίνεται!!! έχω τρελαθεί , μίλησα με την παιδίατρο και μου λέει πως δεν ανησυχούμε!!!!

Πότε να ανησυχήσω ??????

Αφήστε που δεν μπορώ πια να κρατήσω την υπομονή μου και της φωνάζω!!! της λέω πως θα έρθει ο κάποιος και θα την πάρει όπως κάνουν στα παιδάκια που δεν τρώνε κλπ κλπ.

Δεν ξέρω τί να κάνω , αν έχετε κάποια ιδέα ευχαρίστως ....

Ξέρω πως πρέπει να κάνω υπομονή και να μην εκνευρίζομαι αλλά μέχρι πότε??????

 

Ευχαριστώ

 

 

αχ εμενα ειναι 21 μηνων και 9,800....ουτε εμενα τρωει τιποτα..

Link to comment
Share on other sites

παιδια αστε το εμενα δεν τρωει τιποτα μα τιποτα μονο γαλα 30 μηνων 10 κιλα

και εκει που λεγαμε οτι χασαμε ηρθανε τα θαυματακια μας

η αννα μαρια μας γεννηθηκε στις 16/2/2009

και ο μπεμπης στις 17/7/2010

Link to comment
Share on other sites

α εμας ο γιατρος μας ειπε για ενα σιροπι που ανοιγει την ορεξη εαν το βρω που το ειχα γραψει θα σου στειλω μηνυμα

εμενα ο σιδηρος που επαιρνε δεν της ανοιξε καθολου την ορεξη

και εκει που λεγαμε οτι χασαμε ηρθανε τα θαυματακια μας

η αννα μαρια μας γεννηθηκε στις 16/2/2009

και ο μπεμπης στις 17/7/2010

Link to comment
Share on other sites

Κι εμεις μια απο τα ιδια.......

26 μηνων.....10.900

 

Ολη μερα τρεχω πισω του...με μια μπουκια στο χερι!!!!!!

 

 

Αυτο το σιροπακι....το θελω κι εγω....πλιζζζζζζζ

Ο θησαυρος μας ειναι ολη μας η ζωη!!!!:p11/06/2009:p

 

Θεούλη μου....βοήθησε μας........

Link to comment
Share on other sites

Και εμείς δεν είμαστε και πολύ καλά αλλά ευτυχώς διάβασα τα χειρότερα για να εκτιμήσω τα ολίγα που τρώμε. Η παιδίατρος μου είχε πει να την αφήσω να πεινάσει. Αλλά ρε κορίτσια το ένστικτο μου έλεγε άφησε την να πιει γάλα εφόσον το ζητάει. Και να φανταστείτε είχαμε περάσει φάση που δεν πίναμε γάλα. Τέλος πάντων πολλές γιαγιάδες και μαμάδες μου είπαν ότι ειδικά το καλοκαίρι πολλά παιδάκια δεν ζητάνε να φάνε και πως τους μειώνεται η όρεξη πολύ και τέλος πάντων να είμαι και ευχαριστημένη που μου ζητάει γάλα. Επίσης παρατήρησα ότι έσκασε μύτη και ένα δόντι πίσω πίσω που γενικά η οδοντοφυΐα περιορίζει την όρεξη. Και εμένα δεν μου ζητάει να φάει, πολύ σπάνια, μπορεί να λέει πεινάω αλλά για πλάκα και μόνο. Προσωπικά της δίνω το βράδυ κατά τις 8 φαγητό χωρίς να μου το ζητήσει αλλά το τρώει. Δίνω ρύζι και φαίνεται πως της αρέσει, αυτό τώρα το ξεκίνησα. Πρωί γάλα, Δεκατιανό γάλα ή σπανίως έλαχιστο φρούτο, Μεσημεριανό από 2-3 κουταλιές έως και μεριδούλα ή πάλι γάλα, στις 3 το μεσημέρι γάλα ξανά, το απόγευμα ξανά γάλα ή μισό γιαούρτι, το βράδυ 8-μμ κάποια σουπίτσα ή ρύζι, πριν τον ύπνο πάλι γάλα.

 

Βασικά αισθάνομαι ότι τα βαριούνται πάρα πολύ εύκολα. Ενώ εάν δίνεις συνέχεια το ίδιο πχ. αυγό για πρωινό μετά από κάποιο διάστημα δεν το θέλουν καθόλου.

 

Απλά στεναχωρίεμαι και θυμώνω μήπως μου μείνει στούμπος λόγο διατροφής.

Link to comment
Share on other sites

να μπω κι εγω στο κλαμπ?

ο μικρος μου ειναι 2 ετων, μεχρι τωρα ετρωγε τα παντα!!! ειμαστε 96cm και 18 κιλα!!!

απ την αρχη του καλοκαιριου το πηραμε στραβα- ξαφνικα δεν τρωει ΚΑΝΕΝΑ ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΟ!!!!!!!

 

300ml γαλα το πρωι

δεκατιανο αυγο η πιτα (2-3 κομματακια)

μεσημερι ΜΟΝΟ ΤΥΡΙ (μα οτι και να του δωσω το φτυνει)

απογευμα παλι πιτα, η γιαουρτακι,

και μετα αρχιζουμε

πατατες τηγανιτες, la vache σκετα ενα σωρο, αμα παρουμε τιποτα απ εξω πεφτει με τα μουτρα, και γενικως, πιτσες (σπιτικες), πιτες (σπιτικες) μακαρονια και πατατες!!!!!!!

το βραδυ παλι 300 ml γαλα

λυπαμαι να τον αφησω νηστικο αλλα μαλλον θα χρειαστουμε σιδηρο σταγονιτσες!!!!!!!

το σιροπακι που λετε το ειχα παρει για τον μεγαλο μου αλλα ο παιδιατρος δε με αφησε να το δωσω και οντως απο μονος του αρχισε να τρωει πιο πολυ και τωρα τρωει και δευτερο μεσημεριανο

αλλα ο μικρος..................τυρας μας βγηκε!!!!

Link to comment
Share on other sites

εμενα για 6 μηνες δεν επαιρνε και υψος παραλληλα με την αφαγια και η γιατρος επιμενει να κανω την εξεταση για κυστικη ινωση εχω ψιλοτρομαξει

και εκει που λεγαμε οτι χασαμε ηρθανε τα θαυματακια μας

η αννα μαρια μας γεννηθηκε στις 16/2/2009

και ο μπεμπης στις 17/7/2010

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια αλλη μια απελπισμενη μαμα στο κλαμπ!Λοιπον εμενα ο γιος μου ανα διαστηματα κοβει εντελως το φαγητο και ζει μονο με γαλα και γιαουρτι και αυτα σε μικρες ποσοτητες!κοντευουμε 2 χρονων και ο γιος ειναι 12 κιλα και η κορη 10.400(αυτη η καημενη τρωει λιγακι απο ολα αλλα περασαμε απανωτες ιωσεις που της εκοβαν την ορεξη και εχει κανα τριμηνο να βαλει γραμμαριο!)την προηγουμενη φορα η φαση κρατησε κανα 2μηνο(χωρις φαγητο καθολου) και τωρα ειμαστε στις 2 εβδομαδες αισιως!Τοτε μου ειχε πει ο γιατρος μας να του δωσω σιροπι Minadex το οποιο του ανοιξε την ορεξη και ημασταν μια χαρα! Σημερα πηγα και το ξαναπηρα και μαλιστα ειχε και δωρο αλλο ενα σιροπακι με πορτοκαλι κα μουρουνελαιο το οποιο ειναι καλο για το ανοσοποιητικο και θα το δωσω στην μικρουλα μου που οτι ιωση κυκλοφορει την κολλαει αμεσως. Το πηρα 7 ευρω και ειναι της εταιριας Seven Seas.

* Τα πιο γλυκά χαμόγελα,που υπάρχουν στη ζωή μας,μας δίνουνε απλόχερα,οι άγγελοι οι δικοί μας,Κι αυτοί είναι τα μικρά παιδιά,που ζουν ανάμεσά μας,και μας διδάσκουν πως σωστά...να λειτουργεί ...η καρδιά μας...Κάθε πρωϊ στα μάτια τους,βλέπουμε άλλιως το κόσμο...με άνθη και ροδόσταμο..μέλι ,μέντα και δυόσμο...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...