Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αριθμός Εμβρύων για Μεταφορά (εξωσωματική)


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 179
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσακια μου, καλημερα !

 

Τι κανετε, πως εισαστε σημερα? Σας ευχαριστω για οτι μου ειπατε,μου φταιξατε την διαθεση!Εισαστε πολυ καλη παρεα,και καλη αντροποι! Μην μου χαθειται!!!!

 

Δημητρα πηρες τηλ.τον γιατρο? Εγω τα utrogestan τα επερνα ενδοκολπικα και δεν ειχα καμια ενοχλιση ετσι.

 

Δομνηνα,θα ξανακανεις χοριακη? Βεβαιος και θα σας πω καθε μερα πως παο με της ενεσις και πως μεγαλονουναι τα αυγουλακια μου! Μακαρι να κανω τωσα για να μπορουμε να φυλαξουμαι καποια.....μετα απο την 1η εκανα πολυκιστικες ωοθικες και φοβαμαι λιγακι τα φαρμακα( ο γιατρος λει οτι δεν ειναι τιποτα αλλα εγω.....)

 

Αμμιμαρ,για ποτε περιμενεις να αδιαθετισεις? Και πιο πρωτοκολο θα κανεις?

 

Αυτα.....να εχετε μια ομορφι μερα και να περνατε καλα!

Τα λεμε κοριτσακια,σας φιλο!

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω γύρω στις 30 αλλά λόγω Πάσχα αυτος ο κύκλος αναβάλλεται...Επομένως πάμε στον επόμενο που είναι γύρω στις 25 Απρίλη...Αν και 33 χρονών μου έδωσε το βραχύ πρωτόκολλο γιατί απ'οτι μου είπε δεν είχα πολλά ωοθηλάκια...έχω πάλι ραντεβού στις 15 Απρίλη να δούμε λεπτομέρειες.Πάντως έχω ήδη εφοδιαστεί με όλα τα φάρμακα...Ανυπομονώ!

 

Κορίτσια ισχύει πως απο εξωσωματική γεννάμε μόνο με καισαρική τομή? Γιατί γίνεται αυτο?

"Θάρρος είναι το να προχωράς ενώ φοβάσαι"

Link to comment
Share on other sites

αααχχχχχχ δεν το πιστευω !!! ειχα γραψει ενα κατεβατο για την ρενατουλα και την ammonar και μου σβηστικε !!! τα νευρα μου!!!

κοριτσια θα το ξαναγραψω καποια στιγμη !!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεια σας κοριτσακια μου !!!

εχθες τριτη μερα της εμβρυομεταφορας , το βραδυ με ενοχλουσε απιστευτα το στομαχι μου !!! δεν μπορουσα να κοιμηθω απο τον πονο!!!

ξαφνικα μου ηρθε να κανω εμετο ..και οντως ετσι εγινε !!!

πηγα τουαλετα και τα εβγαλα ολα ( sorry για την εκφραση )

 

που λετε να οφειλετε???

λετε να με πειραζουν τα φαρμακα στο στομαχι που περνω??

λετε να με πειραξε οι 2 πιρουνιες σκορδαλια που εφαγα με κατι μπακαλιαρακια?? (τι να κανω η ατιμη αφου την λιγουρευτηκα )

 

λετε να ειναι συμπτωμα?? αλλα τι συμπτωμα?? ειναι απιστευτα νωρις !!! μονο τρεις ημερες !!! (ουτε καν θα εχει εμφυτευτει το εμβρυο φανταζομαι)

 

δεν μπορω να καταλαβω πως εγινε αυτο ..εμετο κανω πολυ σπανια , μονο 2 φορες οταν ειμουν πιτσιρικα και ειχα μεθυσει !!!

 

μαλλον θα σου κατσανε βαρια τα μπακαλιαρακια.αν συνεχιστει να παρεις τον γιατρο τηλ.:rolleyes::rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω γύρω στις 30 αλλά λόγω Πάσχα αυτος ο κύκλος αναβάλλεται...Επομένως πάμε στον επόμενο που είναι γύρω στις 25 Απρίλη...Αν και 33 χρονών μου έδωσε το βραχύ πρωτόκολλο γιατί απ'οτι μου είπε δεν είχα πολλά ωοθηλάκια...έχω πάλι ραντεβού στις 15 Απρίλη να δούμε λεπτομέρειες.Πάντως έχω ήδη εφοδιαστεί με όλα τα φάρμακα...Ανυπομονώ!

 

Κορίτσια ισχύει πως απο εξωσωματική γεννάμε μόνο με καισαρική τομή? Γιατί γίνεται αυτο?

 

ammimar,δεν ισχυει αυτο,μονο αν εχεις διδυμα ή τριδυμα.απο την στιγμη που πιανεις ειτε με σπερματεγχυση ειτε με εξωσωματικη ειτε φυσιολογικα θεωρεισαι μια κανονικη εγκυος.δεν νομιζω να παιζει ρολο ο τροπος συλληψης.

Link to comment
Share on other sites

Ammimar μου δεν ξέρω να σου απαντήσω στην ερώτησή σου... Το πιθανότερο είναι ότι μπαίνοντας στον ένατο ο γιατρός εκτιμά την κατάσταση του εμβρύου και αποφασίζει σε σχέση και με άλλους παραμέτρους. Στα δίδυμα πάντως νομίζω ότι κάνουν σίγουρα καισαρική..

 

Ρενατούλα, λογικά κάποια στιγμή θα ξανακάνω χοριακή αλλά δεν ξέρω πότε ακριβώς. θα ξαναμιλήσω με το γιατρό αύριο και θα μου πει λεπτομέρειες..

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!

 

Μολις τωρα γυρισα απο την κουμπαρα μου που ειναι να γεννησει αυτες της ημερες!

Εχει μια κοιλια .....τρελλα .....και στα δικα μας παρεα!!!!!!

Αμμιμαρ, η εγκυμοσυνη με εκσωσωματικη ειναι κανονικοτατη κυηση και οταν δεν υπαρχει λογος δεν γενναμε με καισαρικη. Οταν εχεις δυδυμακια,θα ειναι σιγουρη η καισαρικη.

Δημητρα, περιμενω να γραψεις αυτα που σου σβιστικανε.

Δομνηνα,περιμενο τα νεα σου!

Link to comment
Share on other sites

renatoula ~ υπομονη μεχρι της 5/4 !!! θα περασουν γρηγορα ολες οι μερες επειδη πεφτει μ.βδομαδα και πασχα !!! κοιταξε να τα περασεις τελεια!! και οτι απορια εχεις με τις ενεσεις , θα μας ρωτας!!

εγω τον γιατρο μου δεν τον πηρα τηλεφωνο. το αφησα να περασει ετσι το θεμα του εμετου!! αν δω κατι υποπτο ξανα ομως θα τον παρω!!

 

amminar αυτο με την καισαρικη δεν νομιζω να ισχυει !!! συνηθως καποιοι γιατροι το λενε για να αποφυγουν ολα τα αλλα και να ξεμπερδεψουν με μια καισαρικη !!!

amminar υπομονη και για σενα !! τουλαχιστον εχεις τα φαρμακια σπιτι και νιωθεις μια σιγουρια!!!

 

domnina μου περιμενουμε νεοτερα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kοριτσια καλημερα!

Πως εισατε σημερα?

Αχχχχχχ....εχω αγχος....ακομα δεν εχω της ενεσουλες σπιτι (με βοηθαι ο γιατρος μου για να τα παρω.....και ακομα δεν του τα στειλανε!!!! )Ας το ελπιζουμε οτι θα με παρει τηλ.σημερα για να παο αυριο!!! Περασανε η μερες,την αλλι δευτερα αρχιζω. Θα αναψω ενα κερακι παραπανο,μπας και γινει το θαυμα...πριν 3α χρονια μεγαλη παρασκευη βραδυ αναψα για την γιαγια μου,που ητανε στο νοσοκωμειο....περιμεναμε να πεθανει....την αλλη μερα το προι εζβισε....μου πηρε την 2η μαμα μου και τωρα ηθελα να μου δωσει αυτο που περιμενω εδω και 3 χρονια να ερθει. Να γινω μανουλα και η μαμα μου γιαγουλα, και να της εχει το μωρακι μου την ιδια αδυναμια και αγαπη οπως ειχα και εγω στην δικη μου.

Τωρα σας πηγα αλλου και συγγνωμη αλλα ειναι λογο ημερων.

Δημητρα,σου περασε τωρα η κανεις ακομα??? Παρε τηλ. η αν δεν θελεις βαλλε τα ενδοκολπικα.

Για της ενεσης κοριτσια,στην 1η πηρα arvekap, gonal, pregnyl ,utrogestan και δεν ειχα προβληματα . Τωρα στην 2η θα παρω daronda puregon pregnyl utregostan salospir esτopause. Θα δουμε...

Να εχετε μια ομορφι μερα!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλημερα και απο εμενα !!

τελικα μιλησα με το γιατρο εχθες!!!

αχ κοριτσια τελικα το συμπαιρασμα ηταν πως περασα μιας μικρης μορφης γαστρεντεριτιδα η μικρη ιοσουλα!!! ειπα στο γιατρο μου ολα τα συμπτωματα και τελικα ειχε δικιο (εμετος, διαροια, στομαχι )!!!!

 

που να καταλαβω εγω η χαζη?? φανταστικα οτι ηταν απο τα φαρμακα !!!

σημερα ειμαι μια χαρα !!!!

ετοιμαζομαι να παω και την πρωτη μου βολτιτσα !!!!!

 

renatula erxete h seira sou !!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημητρα, παλλι καλα που δεν ητανε απο το φαρμακο.....

Χαιρομαι που εισαι καλα! Να πας και την βολτιτσα σου και να κανεις πραγματα που σε κανουνε χαρουμενη γιατι την καλυ σου ψυχολογια την καταλαβενουνε και τα σπορακια σου!!!! Ποτε θα πας για χοριακη?

φιλια

Link to comment
Share on other sites

Άντε Δημητρούλα, καλό ξετσούμισμα!!

 

Είναι πολύ όμορφες οι μέρες αυτές για να κάθεσαι μέσα στο σπίτι. Απόλαυσέ τες όσο μπορείς περισσότερο.. Στα σποράκια θα κάνει πολύ καλό να είσαι σίγουρη, φτάνει μόνο να μην κουραστείς υπερβολικά.. Με το μαλακό...

 

Ρενατούλα, καλή αρχή και καλό αποτέλεσμα κοπέλα μου!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι απο μένα...Και καλή μεγάλη εβδομάδα.Όλα καλά να πάνε κορίτσια για όλες καλά αποτελέσματα.Δήμητρα πότε θα μας πεις τα καλά νέα? Domnina μας πως πάει η εγκυμοσύνη? Καμμιά αναγούλα? Ρενατούλα είσαι τυχερή γιατί αυτές οι μέρες λόγω γιορτών θα περάσουν γρήγορα! Εγώ τι κάνω που πρέπει να περιμένω ακόμη 1 μήνα?

"Θάρρος είναι το να προχωράς ενώ φοβάσαι"

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ammimar μου,

 

Καλά είμαστε, από συμπτώματα τίποτε ακόμη.. αλλά με όσες κοπέλες το έχω συζητήσει μου λένε ότι είναι νωρίς ακόμη... Μόλις κλείνω τον πρώτο μήνα..

 

Σήμερα θα μιλήσω με το γιατρό να μου πει πότε θα πάω για υπέρηχο... Ανυπομονώ!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια μου χοριακη κανω στις 7/4 σε 10 μερες !!!

 

ααα !! domnina μου δεν πειραζει !! καλυτερα που δεν εχεις συμπτωμα !! τι τα θες τα συμπτωματα?? να σε βασανιζουν αδικα !!! αρκετα περασες !!

Link to comment
Share on other sites

Απλά Δημητρούλα μου αναρωτιέμαι... γιατί ακόμα δεν μπορώ να πιστέψω ότι είμαι έγκυος... έχω μόνο τα αποτελέσματα της χοριακής που το αποδεικνύουν... ενώ αν είχα ένα σύμπτωμα, κάτι τέλος πάντων θα το αισθανόμουν καλύτερα!

Link to comment
Share on other sites

Απλά Δημητρούλα μου αναρωτιέμαι... γιατί ακόμα δεν μπορώ να πιστέψω ότι είμαι έγκυος... έχω μόνο τα αποτελέσματα της χοριακής που το αποδεικνύουν... ενώ αν είχα ένα σύμπτωμα, κάτι τέλος πάντων θα το αισθανόμουν καλύτερα!

 

Κοπέλα μου τι να πω! Διάβασα την ιστορία σου στα γρήγορα και πραγματικά χάρηκα!

Σου εύχομαι ότι καλύτερο με την εγκυμοσύνη σου, να τη χαρείς όσο την πόθησες!

 

Μια μικρή ερώτηση, ή μάλλον 2!

Πόσο χρονών είσαι, και αν έχεις κάνει προηγούμενες προσπάθειες. ( το είπα στην αρχή, διάβασα βιαστικά την ιστορία σου! - είχα αγωνία να δω το post με το αποτέλεσμα της β' χωριακής)

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Δήμητρα αναμένουμε τα αποτελέσματα σου Καλή επιτυχία, ξεκούραση και καλό κουράγιο στην αναμονή.

 

Δομνίνα καλύτερα που δεν έχεις αναγούλες γιατί θα απολαύσεις την εγκυμοσύνη σου ανώδυνα.

Αχ μ'αυτή την ηλικία κάθε ώρα και στιγμή πρέπει να μας τη θυμίζουν? χαχαχα

Είμαι όσο φαίνομαι "τελοσπάντων"!

"Θάρρος είναι το να προχωράς ενώ φοβάσαι"

Link to comment
Share on other sites

Funk κοπέλα μου σ' ευχαριστώ για τις ευχές σου και εύχομαι και σε σένα να αποκτήσεις σύντομα ότι επιθυμείς.

 

Γίνομαι 36 την Τετάρτη και ναι ήταν η πρώτη μου προσπάθεια!!

 

Μίλησα πριν λίγο με το γιατρό μου και την Πέμπτη 10:00 το πρωί έχω ραντεβού για να κάνουμε τον πρώτο υπέρηχο και να μου δώσει οδηγίες!!

 

Απίστευτο μου φαίνεται που έφτασα μέχρι εδώ και ελπίζω αυτό το μαγικό ταξίδι να συνεχιστεί και τους υπόλοιπους 8 μήνες! Λέτε να έχουμε εκπλήξεις και να ναι δύο τα σποράκια;

Link to comment
Share on other sites

domnina Μου !!!! να σε ρωτησω για 3547595 φορα κατι ??? (χα, χα)

τα νυχια σου τα βαφεις?? επιτρεπετε??

δουλειες κανεις, στο σπιτι?? (μιλαμε για ελαφριες)

τα εμβρυα σου σε τι ποιοτητα ηταν?? οταν στα βαλανε?? σου ειπαν?

Link to comment
Share on other sites

Δομνηνα,πηρες το καλυτερο δωρο ηδη για τα γενεθλια σου...αν θα ειναι διπλη η χαρα θα το ξερουμε σε λιγες μερες! Χρονια σου πολλα σου ευχομαι και να εχεις μια παρα πολυ καλη εγκυμοσινη!(ασε τα συμπτοματα,δεν χρειαζονται ΄-))

 

Δημητρουλα,7/4 θα ειμαστε ολι εδω για να ακουσουμε τα ευχαριστα!!!

 

Αμμιμαρ,θα δεις ποσο γριγορα θα ερθει και η σειρα σου! Εμεις εδω θα ειμαστε για σενα!

 

Φυνκ 2υ, καλος ηρθες!θα μας πεις κατι για σενα?

 

Εμενα με πηρε ο γιατρος μου τηλ.και αυριο παο να φερω της ενεσης μου σπιτι!!!

Link to comment
Share on other sites

renatoula οι μερες οπου θα κανεις τις ενεσεις θα δεις οτι θα περνανε πανευκολα!! επειδη δεν χρειαζεται να καθεσε σπιτι, μπορεις να κανεις οτι θελεις !!

απλα θεωρω πως η ποιο δυσκολη περιοδος ειναι αυτες οι 5 μερουλες που πρεπει να εισαι ξαπλα !! τιποτα αλλο !!! κοριτσια εδω περνανε τα χρονια σα νερο δεν θα περασουν οι χοριακες??

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια Καλημέρα σας.

 

Χθες βράδυ οδηγούσα και ακούω ένα κομμάτι παλιό και αγαπημένο και μου ήρθατε στο μυαλό. Φαντάζομαι πως όλες το ξέρετε...Ανεξάρτητα τι μουσική ακούτε θέλω να σας αφιερώσω κάποιους στίχους

 

Lord knows

Dreams are hard to follow

But don't let anyone

Tear them away

 

Hold on

There will be tomorrow

In time, you find the way

 

And then a hero comes along

With the strength to carry on

And you cast your fears aside

And you know you can survive

 

So when you feel like hope is gone

Look inside you and be strong

And you'll finally see the truth

That a HERO lies in you

 

 

Μου έφτιαξε το βράδυ μου!!!

 

Κρατάτε καλά κορίτσια και όλα θα γίνουν.

"Θάρρος είναι το να προχωράς ενώ φοβάσαι"

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...