Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αριθμός Εμβρύων για Μεταφορά (εξωσωματική)


Recommended Posts

Χουανάκι,

 

Εμένα μου είπε 3 μέρες μετά την εμβρυομεταφορά να έχω περιορισμένη δραστηριότητα, δηλ. να μην κάνω σχεδόν τίποτε αλλά δεν θεωρούσε απαραίτητο να είμαι ξαπλωμένη. Μετά μεσολάβησε σβκ όπου προτίμησα να συνεχίσω να μη κάνω τίποτε και όλη την προηγούμενη βδομάδα πήγα στη δουλειά μου κανονικότατα χωρίς υπερβολές και κούραση.

 

Αύριο περιμένω αποτελέσματα και ελπίζω για το καλύτερο..

 

Κοριτσάκια μου σας ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σας και τις ευχές σας!

 

Θα σας ενημερώσω μόλις έχω τα οποιαδήποτε αποτελέσματα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 179
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Domninaki,ola kala tha pane tha to deis!

Huanaki,den xreiazete akinisia,lene oti ama eisai akiniti den kykloforai to aima kala sthn mhtra kai afto den einai kai kalo.Ksekourasi,ligi ksapla oxi skipsimo kai katholou vari.Mexri thn 3n mera exoune piastei ta emvryakia kai siga-siga mporeis na sinexiseis thn zwi sou kanonikotata.

Ax,mia erotisi:emena o giatros ( o proigoumenos)eipe na exoume epafi kanonika me ton antra mou.Twra sta xartia (apo ton kainourio giatro)grafei ,oti apagorevete h epafi mexri na kaneis b'xoriaki.Esas ti sas exoune pei?

Link to comment
Share on other sites

Domnina kali sou epityxia kai mia terastia b xoriaki aurio!Renatoula i epafi apagoreuetai symfwna me ton diko mou giatro, kai auto akougetai logiko an skefteis oti oles oi drastiriotites periorizontai mexri tin eksetasi aimatos stis 12 meres.Otan lene 3 meres metra kai i mera tis metaforas i einai synolo 4 oi meres pou ginetai i emfyteusi ?

Link to comment
Share on other sites

Ρενατούλα, ο δικός μου γιατρός είπε ότι η επαφή επιτρέπεται αρκεί να μην έχεις αίμα ή άλλες ενοχλήσεις.

 

Εμείς βέβαια για σιγουριά το αποφύγαμε τελείως όλες τις μέρες της αναμονής.

 

Χουανάκι μαζί με τη μέρα της μεταφοράς (σύνολο 4) μέρες.

 

Σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας..

 

Μόλις έχω νεότερα θα σας γράψω...

Link to comment
Share on other sites

Koritsia kalimera!

 

Vlepete poso diaforetikes einai n gnomes os kai gia thn epafi? Enas giatros lei apagorevete ,o allos oti den iparxei provlima. Mas mperdevoune ligaki. Kai ego nomizo oti kalytera na mhn exeis katholou gia aftes ths 2 evdomades.

Huanaki,opos lei kai h Domnina,4 meres sinolo gia na emfytevontai ta sporakia.

 

Domninaki se skeftomouna apo thn stigmi pou ksipsina!!!!!!!!

OLA KALA THA PANE !

Perimeno ti egine me poly-poly megalh agonia!!!! se filo

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Koritsia ,kalispera!

 

Domnina,

kai ego stenaxorieme poly me afta pou epatha...den mporo na kano paidaki fisiologika kai kapoios to ekmtaleytike afto...vtropi.An iksere ti pernao twra!

Eytixos o kainourios giatros mou me katalaveni kai me voithai oxi mono san giatros alla kai san kalos filos.Makari afthn thn fora na pane ola kala! Kai esi thn deftera na mas peis :koritsia,to katafera:tha gino mama!!! Sou to efxomai apo oli thn kardia mou!!!

 

Ippokampos,geia sou!

Oxi,den eimai egkyos dystixos...ekana 8 ooaria,gonimopoiithikane ta 4 (1 super kai 3 kala)kai mou vallane kai ta 4.Oli lene oti den eprepe kai htane lathos.Twra to ksero kai ego...ala otan sou to lei o giatros ,les :kati kseri aftos parapano!???oute ego ksero giati mou evalle kai ta 4-ok mallon katalava,opos kai esis oli.....

Kaly epitixeia na exeis kai esi me ta emvrykia sou. Exeis klisei rantevou h akoma? Mia fili mou einai gia katepsigmena ton allo mhna.Tha thn rotiso kai th sou po.

 

Lame,

kai ego gia 3 emvryakia iksera... mallon o giatros mou eixa amnisia otan mou evalle kai ta 4?!

Sas filo!

 

 

καλημερα

εγω δεν μπορω να καταλαβω γιατι θυμωσες,πιστευω οτι δεν τα εβαλε τυχαια και τα 4.εισαι πανω απο 40? τελικα εμεινες εγκυος και τα απεβαλες ή δεν επιασες καθολου? και σε τι επηρεαζει το γεγονος οτι τα μωρα ηταν 4 αντι για 3.σε ρωταω γιατι δεν μπορω να καταλαβω τι σου συνεβει:confused::confused:

Link to comment
Share on other sites

Χουανάκι,

 

Εμένα μου είπε 3 μέρες μετά την εμβρυομεταφορά να έχω περιορισμένη δραστηριότητα, δηλ. να μην κάνω σχεδόν τίποτε αλλά δεν θεωρούσε απαραίτητο να είμαι ξαπλωμένη. Μετά μεσολάβησε σβκ όπου προτίμησα να συνεχίσω να μη κάνω τίποτε και όλη την προηγούμενη βδομάδα πήγα στη δουλειά μου κανονικότατα χωρίς υπερβολές και κούραση.

 

Αύριο περιμένω αποτελέσματα και ελπίζω για το καλύτερο..

 

Κοριτσάκια μου σας ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σας και τις ευχές σας!

 

Θα σας ενημερώσω μόλις έχω τα οποιαδήποτε αποτελέσματα!

 

συμφωνω και εμενα αυτα μου ειπε και εγω τα ιδια εκανα,οδηγουσα κιολας.και σε γαμο πηγα ,απλα οχι βαρος,στρες.χαλαρα!!!icon12.gificon12.gif

Link to comment
Share on other sites

huanaki, με το καλο να εχεις μια τεραστια χοριακη.εμενα απο το κεντρο μου ειχαν πει 4-5 μερες ξεκουραση.και μεχρι την χοριακη πολυ χαλαρα.δικαιουσαι και 10 μερες αδεια απο την δουλεια,ειδικα αν ειναι κουραστικη.εγω προσεχα παρα πολυ και ακομα και τωρα που ειμαι στην 10 εβδομαδα δεν παω στην δουλεια και μαλλον μεχρι να κλεισω το τριτο.επεισης μου ειπαν οτι απαγορευονται οι επαφες,και το ιδιο και η γιατρος μου μεχρι και το τριτο μηνα.κυριως στην αρχη εννοειται οτι δεν κανει γιατι μπορει να κανει συσπασεις η μητρα κια να χαθουν τα εβρυα.καισ την τελικη ρε κοριτσια εγω πιστευω οτι αξιζει οτι κι αν στερηθουμε(εγω προσεχω και πολυ την διατροφη μου)για να αποκτησουμε ενα υγειες μωρακι.γιατι απο την στιγμη που φτανουμε στην εξωσωματικη συμαινει οτι εχουμε περασει πολλα.οποτε οσο μπορειτε ξεκουραση και χαλαρα.καλη επιτυχια σε ολλες κι ενα μωρακι συντομα.δομνινα,περιμενω τα νεα σου και στο αλλο parents.

Nrulp3.png?mUxDOJnd
Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΔΩΣΤΕ ΜΟΥ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ ΣΗΜΕΡΑ ΕΚΑΝΑ Β ΧΟΡΙΑΚΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ...ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ....ΠΟΣΕΣ ΜΟΝΑΔΕΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΩ?ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟ ΔΙΚΗ ΤΗΣ ΕΜΠΕΙΡΙΑ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΔΩΣΤΕ ΜΟΥ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ ΣΗΜΕΡΑ ΕΚΑΝΑ Β ΧΟΡΙΑΚΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ...ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ....ΠΟΣΕΣ ΜΟΝΑΔΕΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΩ?ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟ ΔΙΚΗ ΤΗΣ ΕΜΠΕΙΡΙΑ?

στα χαρτια μου απο το μικροβιολογικο γραφει οτι ξεκιναει απο 9 μοναδες.οποτε οτι πανω απο αυτον τον αριθμο δεις ειναι θετικο και επικοινωνεις με τον γιατρο σου.καλη επιτυχια!!!!!!!!!!!

Nrulp3.png?mUxDOJnd
Link to comment
Share on other sites

εγω ξερω απο 5 και πανω,εγω ειχα 145 στην πρωτη και 2133 στην δευτερη.και αν εχεις διδυμα μπορει να ειναι και πιο αυξημενο.καλη επιτυχια,περιμενουμε νεα.

Link to comment
Share on other sites

ευχομαι στα κοριτσακι που περιμενουν να δουν χοριακη σημερα καλη επιτυχια!!! να ρωτησω κατι βρε κοριτσια???κανει να βαζουν μεσα ενα αριστο εμβρυακι και καποια μετρια???κι αν τα μετρια επηρεαζουν το καλο???λεω εγω τωρα δεν ξερω....

D1Uip3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΕΧΩ ΗΔΗ ΤΣΙΜΠΗΜΑΤΑ ΧΑΜΗΛΑ ΓΙ ΑΥΤΟ ΡΩΤΑΩ.......ΚΑΙ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΕΝΤΟΝΟ ΠΟΝΟ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ.....ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΚΑΦΕ ΥΓΡΑ (ΑΧΝΑ ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΙ ΜΕΙΩΝΟΝΤΑΙ)...ΑΥΤΗ Η ΑΝΑΜΟΝΗ ΜΕ ΣΚΟΤΩΝΕΙ.....ΚΑΤΑ ΤΗΣ 2 ΘΑ ΕΧΩ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω να παιζει ρολο,οποιο ειναι να κρατηθει θα κρατηθει,τα ''κακης ποιοτητας'' εμβρυα μαλλον τα αποσυρουν.οταν εννοουν καλα,μετρια,και κακα σημαινει οτι η διαιρεση τους γινεται σωστα,ή αργα.προηγουνται τα καλα.

Link to comment
Share on other sites

ΕΧΩ ΗΔΗ ΤΣΙΜΠΗΜΑΤΑ ΧΑΜΗΛΑ ΓΙ ΑΥΤΟ ΡΩΤΑΩ.......ΚΑΙ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΕΝΤΟΝΟ ΠΟΝΟ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ.....ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΚΑΦΕ ΥΓΡΑ (ΑΧΝΑ ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΙ ΜΕΙΩΝΟΝΤΑΙ)...ΑΥΤΗ Η ΑΝΑΜΟΝΗ ΜΕ ΣΚΟΤΩΝΕΙ.....ΚΑΤΑ ΤΗΣ 2 ΘΑ ΕΧΩ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

εγω μεχρι την χοριακη ειχα και πονακια και καφε υγρα.ηταν και μερες που δνε ειχα τιποτα ομως.μετα την χοριακη απλα συνεχιστηκαν τα πονακια που ανοιγει η μητρα τα οποια τα εχω μεχρι και τωρα που ειμαι στην 10 εβδομαδα.

Nrulp3.png?mUxDOJnd
Link to comment
Share on other sites

ΕΧΩ ΗΔΗ ΤΣΙΜΠΗΜΑΤΑ ΧΑΜΗΛΑ ΓΙ ΑΥΤΟ ΡΩΤΑΩ.......ΚΑΙ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΕΝΤΟΝΟ ΠΟΝΟ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ.....ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΚΑΦΕ ΥΓΡΑ (ΑΧΝΑ ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΙ ΜΕΙΩΝΟΝΤΑΙ)...ΑΥΤΗ Η ΑΝΑΜΟΝΗ ΜΕ ΣΚΟΤΩΝΕΙ.....ΚΑΤΑ ΤΗΣ 2 ΘΑ ΕΧΩ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

 

 

μπραβο!!!αυτο ειναι καλο,σημαινει οτι η μητρα δουλευει,και για να δουλευει κατι υπαρχει :wink:;-):wink:;-):wink:.βεβαια,θα περιμενεις την χοριακη σου.καλη επιτυχια.εξωσωματικη ή κατεψυγμενα?

Link to comment
Share on other sites

εξωσωματικη με ξενα ωαρια....ακου τρελλα...εκαναν 2 πριν ενα χρονο με δικα μου ωαρια ενω λοιπον περναμε 12 αυγα τη φορα γονιμοποιοταν μονο το 1......τα ωαρια μου μολις βαζανε τα σπερματοζωαρια του αντρα μου τα αποβαλανε αμεσως....και να φανταστεις πως ειχα και 7 συλληψεις φυσιολογικες....

Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω να παιζει ρολο,οποιο ειναι να κρατηθει θα κρατηθει,τα ''κακης ποιοτητας'' εμβρυα μαλλον τα αποσυρουν.οταν εννοουν καλα,μετρια,και κακα σημαινει οτι η διαιρεση τους γινεται σωστα,ή αργα.προηγουνται τα καλα.

ναι ξερω οτι εννοουν τον βαθμο διαιρεσης απλα μου κανει εντυπωση πως μπορει να βαζουν μεσα και καποια που ειναι πολυ αργα ή που σταματουν και ξαναξεκινουν να διαιρουνται<γιατι συνεβει αυτο σε μαι γνωστη μου και δεν επιασε μωρακι τελικα παρολο που της ειχαν βαλει και ενα πολυ καλο...>

 

ευχομαι στις 2 κοριτσακι μου να μας πεις ευχαριστα!!

D1Uip3.png
Link to comment
Share on other sites

εξωσωματικη με ξενα ωαρια....ακου τρελλα...εκαναν 2 πριν ενα χρονο με δικα μου ωαρια ενω λοιπον περναμε 12 αυγα τη φορα γονιμοποιοταν μονο το 1......τα ωαρια μου μολις βαζανε τα σπερματοζωαρια του αντρα μου τα αποβαλανε αμεσως....και να φανταστεις πως ειχα και 7 συλληψεις φυσιολογικες....

 

 

σταυρουλα,δεν υπαρχει θεραπεια γι'αυτο?πρωτη φορα το ακουω,μηπως εχει σχεση με τα dna σας?

Link to comment
Share on other sites

ξερετε ποσες μερες ειναι η αναμονη της χοριακης σε κατεψυγμενα?παλι 14 μερες?

αν δεν κανω λαθος στα κατεψυγμενα ειναι λιγες μερες πιο νωρις.ετσι ειχα διαβσει σε καποιο αλλο θεμα επειδη τα καταψυχουν σε βλαστοκυστες.αλλα κι εγω που τα εβαλα "φρεσκα"βλαστοκυστες ομως την 6 μερα,μετα απο 14 μερες εκανα χοριακη.

Nrulp3.png?mUxDOJnd
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...