Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Καλησπέρα κοιλίτσες!!!

Ένα έχω να πω:Δεν αντέχω άλλο, θα σαλτάρω.Πλησιάζουν οι μέρες ,αυριο κλείνω την 38η εβδομάδα..Ωστόσο ένα περίεργο μίγμα συναισθημάτων δε με αφήνει να το απολάυσω...Θελω να γεννήσω και τώρα αν γίνεται.Κουράστηκα πολύ,δεν κοιμάμαι λόγω κοιλιάς και λόγω γαστροοισοφαγικής παλλινδρόμησης.Έχω καιμια ανυπομονησία να δω τη μικρή μου..Άσε που κάθε λίγο κλαίω...Με το παραμικρό.Να είνια καλά ο αντρούλης μου που είναι πιο τρυφερός από ποτέ..

Α,με έχει πιάσει και μια ακαταπαυστη όρεξη γιαφαγητό...Τι θα κάνω?Πότε θα γεννήσω?Κάθε πρωί την παρακαλάω να βγει,να τη δω...Σας έπρηξα ε?Φιλιά σε όλες!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 184
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια θέλω γνώμες και εμπειρίες γιατί μόλις που έχω μπει στον 7ο και δεν την παλεύω καθόλου:?

Έχω μια κοιλιά ..να!! κι ο μπεμπούλης είναι μεγαλούλης και ζωηρός. Εδώ και καμιά βδομάδα νιώθω τεράστια και άσχημη κι όλο σκέφτομαι ότι δεν βλέπομαι και πόσο δεν μου αρέσω κι ότι δεν αρέσω στον άντρα μου. Οι αστράγαλοί μου πρήζονται για πλάκα και μόνο με σαγιονάρες κυκλοφορώ.

Δεν μπορώ να κάνω δουλειές όπως πριν και να περιποιηθώ τον εαυτό μου, με κουράζει η οδήγηση και με εκνευρίζουν οι πάντες και τα πάντα για ψύλλου πήδημα. Τελευταία ξυπνάω το βράδυ και δεν μπορώ να κοιμηθώ κι όλο βλακείες σκέφτομαι επειδή νιώθω τόσο βαριά και ανήμπορη. Πέφτω για ύπνο και με πιάνουν κλάματα και ξυπνάω και πάλι θέλω να κλαίω.

Link to comment
Share on other sites

-νιώθω τεράστια και άσχημη κι όλο σκέφτομαι ότι δεν βλέπομαι και πόσο δεν μου αρέσω κι ότι δεν αρέσω στον άντρα μου.

-Οι αστράγαλοί μου πρήζονται για πλάκα

-Δεν μπορώ να κάνω δουλειές όπως πριν και να περιποιηθω τον εαυτο μου. -ξυπνάω το βράδυ και δεν μπορώ να κοιμηθώ.

 

Μηπως υπαρχει και προ-λοχειος καταθλιψη????? κι εγω καπως ετσι σκεφτομαι,δεν ειμαι στα καλυτερα μου. Αφου σκεφτομαι να βγαλω την φατσουλα απο την υπογραφη μου...

Γεννησαμε! 28-06-2012 :P

Link to comment
Share on other sites

ααχχχχχχχχ τι θεμα ανοιξες καλη μου!!!

εγω ή θα ειμαι τρομοκρατημενη για τον τοκετο

ή θα σκεφτομαι τι θα με εκνευρισει στο μαιευτηριο

ή θα σκεφτομαι τις μερες μετα που δεν θα μπορω να βγω απο το σπιτι

ή οτι ειμαι τοφαλος και με κοροιδευει οποιος με βλεπει και συνεχιζω να σκεφτομαι οτι δεν φαινομαι εγκυος αλλα χοντρη

αν θα ειναι το μωρο μου υγειες ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ

ποσα κιλα θα παρω ακομα μεχρι το τελος

πως θα τα χασω μετα

θα καταφέρω να θηλάσω?

και χιλια δυο αλλα αγχωτικα και ισως παραλογα πραγματα.

ουφ σας κουρασα το ξερω...

Το κακο ειναι οτι ξερω οτι ειμαι υπερβολικη αλλα δεν μου ιδρωνει το αυτι μου:rolleyes:

Όλα είναι μια ιδέα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

matilda38 καλα ολα αυτα αφορουν το μωρο, αλλα περα απο αυτο σκεφτομαι: -πως εχει γινει ετσι η εμφανιση μου, πως αντεχει ο αντρας μου να με βλεπει.

 

-επισης βαρεθηκα το σωμα μου να υποφερει 8 μηνες τωρα και ειμαι ολο με το 'ωχ' και στην πιο απλη μου κινηση, εχω εντονη δυσφορια απο το βαρος αλλα και γενικοτερα, εννοειται δεν μπορω να κινηθω ανετα ουτε στις πιο απλες κινησεις-το χειροτερο μου να μου πεσει κατι κατω και να πρεπει να σκυψω να το πιασω!!! Δεν μπορω να περπατησω , να τεντωθω, πολυ θα ηθελα να τρεξω για να ξεμουδιασω! Νιωθω αχρηστη!

 

-ειμαι ολο μες το σπιτι, δεν εχω που να παω, αλλα και με τι αντοχες να παω καπου. Ολο κανω δουλειες μες στο σπιτι - παλευω 2εβδ τωρα να μαζεψω τα χειμωνιατικα- τελειωμο δεν εχουν αλλα δεν εχω και τιποτα καλυτερο να κανω (που μυαλο να ασχοληθω με χομπι)

 

-ας μην αναφερω το οικονομικο που κι αυτο με ριχνει. Το σπιτι ειναι μικρο που θα χωρεσω την κουνια; Πως θα προετοιμασω τα πραγματα; Εκανα και τα τελευταια ψωνια για το μωρο, δεν εκανε σημαντικη διαφορα στη ψυχολογια μου.

 

-κι ολο σκεφτομαι ¨να γεννησω να τελειωνω¨και στο καπακι λεω κι αν ειναι χειροτερα μετα;;;; Τι τα ηθελα εγω τα μωρα;;; Πως θα το μεγαλωσω;;; Που θα βρω κουραγιο για τα επομενα ...40χρονια;;; Κι αλλα πολλα...

Γεννησαμε! 28-06-2012 :P

Link to comment
Share on other sites

ααχχχχχχχχ τι θεμα ανοιξες καλη μου!!!

εγω ή θα ειμαι τρομοκρατημενη για τον τοκετο

ή θα σκεφτομαι τι θα με εκνευρισει στο μαιευτηριο

ή θα σκεφτομαι τις μερες μετα που δεν θα μπορω να βγω απο το σπιτι

ή οτι ειμαι τοφαλος και με κοροιδευει οποιος με βλεπει και συνεχιζω να σκεφτομαι οτι δεν φαινομαι εγκυος αλλα χοντρη

αν θα ειναι το μωρο μου υγειες ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ

ποσα κιλα θα παρω ακομα μεχρι το τελος

πως θα τα χασω μετα

θα καταφέρω να θηλάσω?

και χιλια δυο αλλα αγχωτικα και ισως παραλογα πραγματα.

ουφ σας κουρασα το ξερω...

Το κακο ειναι οτι ξερω οτι ειμαι υπερβολικη αλλα δεν μου ιδρωνει το αυτι μου:rolleyes:

 

Μεσα στο μυαλο μου εισαι ειλικρινα.Εκτος απο τα κιλα που ενω πηρα 18 δεν φαινονται γιατι ημουν κατω απο το κανονικο αλλα τα υπολοιπα και πολυ περισσοτερο καθε μερα τα σκεφτομαι και μετα το βραδυ δεν μπορω να ηρεμησω γιατι τα ονειρευομαι κιολας.:|

lo5lp3.pngtumhp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια!χαιρομαι που ανοιξατε αυτο το θεμα!

κι εγω μπαινω στον 7ο σε λιγακι κ ηδη νιωθω χοντρη κ ασχημη κ γενικα η διαθεση μου οσον αφορα την εμφανιση μου δεν ειναι κ η καλυτερη!!!!πριζονται τα ποδια μου,δεν κοιμαμαι καθολου καλα κ τελευταια σκεφτομαι την ωρα του τοκετου την οποια την τρεμω.....πως θα την παλεψω μου λετε??????

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα...

Εγω να δειτε αγχος καθε μερα !!!!

Αν δεν την ακουσω νομιζω οτι κατι επαθε.

Ανυπομονω να βγει να την δω να δω οτι ειναι καλα, εχω ακομα λιγο αγχος μετα το β επιπεδου που εκανα ειδικα (και μου ειπαν για το sandal gap)ελπιζω τελικα να μην ειναι τιποτα αφου και ο γιατρος μου δεν του εδωσε σημασια... και γενικα η ψυχολογια μου δεν ειναι και οτι καλυτερο ασε που δεν θελω πολυ κοσμο και νυσταζω...νυσταζω:-P

kuWSp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια θελω να σας πω κατι σχετικα με τα κιλα.Λοιπον εγω ειμαι 36+2 και νιωθω μια χαρα ψυχολογικα.Σωματικα ενταξει κουραζομαι πολυυυυυυυυυ πιο ευκολα αλλα εχω παρει και 22 κιλα, λογικο ειναι κι ας ξεκινησα αδυνατη!!!!Νιωθω κι εγω χοντρη αλλα δεν με παιρνει απο κατω γιατι ξερω οτι εχω τον μικρουλη μου μεσα μου και δεν με νοιαζει τιποτα αλλο αρκει να ειναι αυτος καλα.Οταν γεννησω με το καλο θα πιεστω πολυ το ξερω αλλα θα τα χασω.Μην φρικαρετε σκεφτειτε οτι σας συμβαινει το ποιο ομορφο πραγμα που θα μπορουσε να σας συμβει.Και επισης σκεφτειτε ποσες γυναικες προσπαθουν να αποκτησουν αυτο που εχουμε εμεις και δυστυχως δεν τα καταφερνουν.Ισως τοτε να σκεφτειτε τα πραγματα διαφορετικα.Στο χερι σας ειναι να επανελθετε μετα σωματικα στην προ εγκυμοσυνη περιοδο της ζωη σας.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσάκια μου γιατί τόσο χάλια διάθεση???

Εγώ (σε καλό να μου βγεί) είμαι καλά. Ναι μεν κουράζομαι πιό εύκολα, άρχισα να μην βολεύομαι στον ύπνο, πονάει η μέση, αλλά σκέφτομαι ότι όλα αυτά είναι φυσιολογικά...κουβαλάμε ένα ανθρωπάκι μέσα μας! Όσο για τον τοκετό ανυπομονώ να έρθει! Είναι και το πρώτο μου μωράκι και θέλω να έρθει η στιγμή που θα ΄ζήσω αυτή την εμπειρία. Το καλύτερο μου? Η στιγμή που θα αντικρύσω για πρώτη φορά τον γιό μου!!!!! Κάνω αμέτρητες σκέψεις, φαντασιώνομαι πώς θα είναι!!!! Μετά που θα έρθουμε στο σπίτι και θα έχουμε ένα καινούργιο πλασματάκι να μας αποσπάει όλη την προσοχή. Θυμάμαι όταν είχα πρωτοπάρει το σκυλί μου...πόσο όμορφες ήταν οι πρώτες μέρες που τον είχα μέσα στο σπίτι, με τι λαχτάρα περίμενα να πάω σπίτι να τον δώ, να παίξω μαζί του...Σκέφτομαι πόσο πιό "μεγάλα" θα είναι αυτά τα συναισθήματα με το μωρό! Το παιδάκι μας! Δεν λέω ότι θα είναι όλα ρόδινα. Θα πέσει κούραση, ξενύχτι, κλεισούρι...αλλά θα είναι γλυκειά κούραση, γλυκό ξενύχτυ! (υποθέτω!!).

Τώρα για την ψυχολογία μου ίσως βοηθάει ότι δεν έχω πάρει κιλά, αλλά ήμουν φαλαινίτσα ούτως η άλλως πριν την εγκυμοσύνη!! Ίσως επίσης βοηθάει ότι εργάζομαι και μάλιστα πολλές ώρες. Ναι μεν τρώω πολύ κούραση, αλλά νιώθω καλά γιατί και περνάνε νεράκι οι μέρες και μπαίνουν λεφτά στο σπίτι.

Δεν θέλω να είστε έτσι! Πρέπει να ανεβάζουμε η μία την άλλη! Σκεφτείται πόσα κορίτσια λαχταράνε τόσο πολύ να είναι στην θέση μας και δυστυχώς δεν μπορούν! Είμαστε ευλογημένες και πρέπει να ευχαριστούμε τον Θεό!

2sCXp3.png
Link to comment
Share on other sites

αχ κοριτσια κ ελεγα να ανοιξω θεμα.ειμαι χαλια ψυχολογικα δεν ξερω τον λογο.μου φταινε ολα,αυτος ο καημενος ο αντρας μου πρεπει αν τα εχει παιξει.καθε μερα τσακωνομαστε για 1002 λογους.φοβαμαι μην παθω αργοτερα καμια επιλοχειο.τοσο πολυ...:(:(

Link to comment
Share on other sites

η ψυχολογία μου είναι χάλια, στεναχωριέμαι συνέχεια για το μωρό κι όλοι οι άλλοι είναι ο καθένας στον κόσμο του. οι μόνες αγορές που έχουμε κάνει με τον άντρα μου όλον αυτόν τον καιρό είναι κάποια βασικά ρούχα του μωρού και κάποια δικά μου για την κλινική. από 'κει και πέρα το χάος. με ρώτούσε χθες αν τελειώσαμε με τα ψώνια και όταν του είπα όχι, μου ζήτησε να κάνω μια λίστα για να πάμε σήμερα να τ' αγοράσουμε. άφου έκανα τη λίστα, θυμήθηκε πως ξέρει έναν φίλο που έχει έναν ξάδερφο που δουλεύει σε μια αποθήκη που μπορεί και να έχει αυτά που θέλουμε σε χαμηλότερη τιμή απ' τα καταστήματα έξω αλλά είναι ανοικτή μόνο τις καθημερινές κι αυτές τις μέρες δεν έχει ακόμη εμπόρευμα. οκ cool (δεν θα τον σφάξω τώρα), στην τελική θα τρέχει αυτός μετά τη γέννα αν δεν είμαστε κατάλληλα προετοιμασμένοι.

το αγγελούδι μου, η ζωή μου όλη.

Link to comment
Share on other sites

Πιστευω οτι εχετε αργησει γιατι μολις μπεις στο μηνα σου θα πρεπει να ειστε στην αναμονη γιατι δεν ξερετε ποτε θα βγει το μωρακι σας.Πιεσε τον!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

AXXX ΕΓΩ ΜΟΛΙΣ ΜΠΗΚΑ ΣΤΗ 39η ΕΒΔΟΜΑΔΑ Η ΜΠΕΜΠΑ ΨΗΛΑ ΕΓΩ ΝΕΥΡΑ !!! ΚΑΙ ΠΗΓΑΙΝΩ ΓΙΑ ΠΕΡΠΑΤΗΜΑ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΑΔΥΝΑΤΗ ΑΛΛΑ Η ΚΟΙΛΙΑ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΜΕ ΚΟΙΤΑΝΕ ΣΑΝ UFO!!!!!!! ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΟΥΝ ΞΑΝΑΔΕΙ ΕΓΚΥΟ....:evil::evil::evil::evil::evil:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Με πονάει η μέση μου, δεν βολεύομαι εύκολα στον ύπνο, κάθε δουλειά πλέον μέσα στο σπίτι διαρκεί παραπάνω ώρα γιατί δε μπορώ να σκύψω, έχω βάλει κάτι λιγότερο από δέκα κιλά αλλά...δεν ξέρω το γιατί όμως με διακρίνει μια γλυκιά ηρεμία τον τελευταίο καιρό.

Δε με πτοεί τίποτα. Νιώθω πιο δυνατή και πιο ζωντανή από ποτέ.:D

Ανυπομονώ να έρθει εκείνη η ώρα που επιτέλους θα αντικρίσω αυτό το πλασματάκι που με κλωτσάει όταν πάω να κοιμηθώ, που κουρνιάζει στο σημείο που ακουμπάω το χέρι μου στην κοιλίτσα, που όταν τρώω παγωτό κάνει σαν τρελό κι εγώ χαμογελάω, που όταν ακούει τη φωνή του άντρα μου πάει από την πλευρά που της μιλάει!

Ναι, φυσικά υπάρχει η λογική ανησυχία να φτάσουμε γερές μέχρι το τέλος, να είναι καλά, αν θα γίνουμε καλοί γονείς μιας και είναι το πρώτο μας αλλά για κάποιο λόγο δε με φοβίζει τόσο πολύ όσο νόμιζα. Για το αργότερα θα ανησυχήσω τότε...προς το παρόν το απολαμβάνω.:-)

8OgYp3.png
Link to comment
Share on other sites

αχ κοριτσια κ ελεγα να ανοιξω θεμα.ειμαι χαλια ψυχολογικα δεν ξερω τον λογο.μου φταινε ολα,αυτος ο καημενος ο αντρας μου πρεπει αν τα εχει παιξει.καθε μερα τσακωνομαστε για 1002 λογους.φοβαμαι μην παθω αργοτερα καμια επιλοχειο.τοσο πολυ...:(:(

θα πάθει ο άντρας σου, εσύ μια χαρά θα είσαι :P

Κουράγιο έχεις περάσει τα μισά!

ένα τόσο δα ανθρωπάκι με κάνει καλύτερο άνθρωπο, σ'αγαπώ!

Link to comment
Share on other sites

Βρε κοριτσάκια μου γιατί τόσο αρνητική σκέψη???Δεν πρέπει....Κι εγώ έχω βάλει 15 κιλά...βλέπω τις περσινές καλοκαιρινές φωτογραφίες με την επίπεδη κοιλίτσα και λέω...μπα δεν είμαι εγώ αλλά από την άλλη λέω οι φετινές θα έχουν τον μπεμπούλη μας και αυτό δεν περιγράφεται....

[

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν νιώθω πολύ καλύτερα γιατί είστε πολλές εκεί έξω που συμμερίζονται τους φόβους και τις ανασφάλειές μου:)..περιμένω με μεγάλη λαχτάρα τον ερχομό του μπέμπη μας αλλά υπάρχουν στιγμές ή και μέρες που σκάνε και φόβοι και ανασφάλειες..ειδικά μετά από μια νύχτα που δεν έχω ξεκουραστεί αρκετά!

Είναι και για μένα το πρώτο μωρό και δεν αλλάζω την λαχτάρα και την χαρά που ήδη παίρνουμε περιμένοντάς το με τίποτα στον κόσμο.

Όμως είμαι πολύ ερωτευμένη με τον άντρα μου και ανησυχώ για την σχέση μας στην διάρκεια της εγκυμοσύνης αλλά και για μετά. Πιστεύω ότι αν δεν ήταν μαζί του, ποτέ δεν θα με ένοιαζε να κάνω οικογένεια και πάντα θα επιμένω ότι ο πυρήνας της είναι το ζευγάρι και μόνο αυτό. Αν δεν είναι καλή η σχέση των δύο ποτέ δεν θα επαρκούν σα γονείς.

Ζούμε πρωτόγνωρα πράγματα και υπάρχει άγχος, ανασφάλεια και ώρες ώρες ένταση εκατέρωθεν..Κι έτσι φτάνω εγώ να φρικάρω με τα πάντα και να κλαίω σα χαζή.

Link to comment
Share on other sites

θα πάθει ο άντρας σου, εσύ μια χαρά θα είσαι :P

Κουράγιο έχεις περάσει τα μισά!

εσυ τυχερουλα μου τελειωσες...ναι οντως εχω περασει τα μισα αλλα ολο το αγχος τωρα ειναι.....

Link to comment
Share on other sites

Πιστευω οτι εχετε αργησει γιατι μολις μπεις στο μηνα σου θα πρεπει να ειστε στην αναμονη γιατι δεν ξερετε ποτε θα βγει το μωρακι σας.Πιεσε τον!!!!!!!!!!!!

 

το ξέρω πως έχουμε αργήσει αλλά έχουμε σχέδια. :lol: :lol: μέσα στην ερχόμενη εβδομάδα θα παραγγείλουμε ντουλάπα η οποία θα κάνει γύρω στον ένα μήνα να έρθει και το επόμενο σουκου θα βάψουμε το σπίτι. κι επειδή θα βάψουμε το σπίτι θα πλυθούν κουρτίνες και θα γίνει γενική καθαριότητα. χθες φτιάξαμε τα ηλεκτρολογικά, κρεμόταν καλώδια δεξιά κι αριστερά, και μου πέταξε κι ένα "εγώ που τραβάω όλο το λούκι" γιατί φυσικά στην 34η εβδομάδα δεν μπορώ να κάνω σχεδόν τίποτα. :lol: πού να ήταν και έγκυος;;

το αγγελούδι μου, η ζωή μου όλη.

Link to comment
Share on other sites

το ξέρω πως έχουμε αργήσει αλλά έχουμε σχέδια. :lol: :lol: μέσα στην ερχόμενη εβδομάδα θα παραγγείλουμε ντουλάπα η οποία θα κάνει γύρω στον ένα μήνα να έρθει και το επόμενο σουκου θα βάψουμε το σπίτι. κι επειδή θα βάψουμε το σπίτι θα πλυθούν κουρτίνες και θα γίνει γενική καθαριότητα. χθες φτιάξαμε τα ηλεκτρολογικά, κρεμόταν καλώδια δεξιά κι αριστερά, και μου πέταξε κι ένα "εγώ που τραβάω όλο το λούκι" γιατί φυσικά στην 34η εβδομάδα δεν μπορώ να κάνω σχεδόν τίποτα. :lol: πού να ήταν και έγκυος;;

 

Χαχαχα μηπως εισαι παντρεμενη με τον αντρα μ????Ακριβως τα ιδια εχουμε...Τ ειπε ενας φιλος για εναν που δουλευει σε μια αποθηκη και θα παμε απο κει να δουμε τι θα παρουμε...κ τις 2 φορες που πηγαμε ηταν κλειστα!!!:-( γιατι και τις 2 φορες κατι του ετυχε του τυπου :mad:..Τωρα να δω ποτε θα παμε γιατι πρεπει να ειναι πρωινη ωρα και πρωι σχεδον ποτε δεν μπορει..Επισης εχουμε κ εμεις σχεδια....Αααα πολλα...Μετα απο 2 χρονια μου βιδωσε μια επιτοιχια κρεμαστρα...!Και που κ που μου πεταει : "ελα μωρε κ συ...τι τραβας..." ή "τι γολγοθας η εγκυμοσυνη..ε??.." :shock: Βεβαια...αυτος δεν γενναει,δεν κανει ραγαδες,δεν παχαινει,δεν εχει ποδια σαν μαφινς απο το πρηξιμο,δεν περπαταει σαν παπακι... Ευτυχως που αυτα τα χει πει μονο κανα 2 φορες γιατι δεν ειμαι και για πολλα πολλα τελευταια...Υπομονη παντως...Πιστευω οτι μολις παρουμε τα μωρακια μας αγκαλια θα ξεχασουμε τα παντα!!!!!!Και η αληθεια ειναι οτι οσο δυσκολα κι αν περναμε πρεπει να ειμαστε δυνατες κ να βλεπουμε τη θετικη πλευρα...Ειναι ευλογια αυτο που μας δοθηκε..Καλη συνεχεια σε ολες τις μελλουσες μανουλες!!!!!!!!!:-)

OiM1p3.png
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα μηπως εισαι παντρεμενη με τον αντρα μ????...Πιστευω οτι μολις παρουμε τα μωρακια μας αγκαλια θα ξεχασουμε τα παντα!!!!!!Και η αληθεια ειναι οτι οσο δυσκολα κι αν περναμε πρεπει να ειμαστε δυνατες κ να βλεπουμε τη θετικη πλευρα...Ειναι ευλογια αυτο που μας δοθηκε..Καλη συνεχεια σε ολες τις μελλουσες μανουλες!!!!!!!!!:-)

 

συντοπίτισσα μάλλον λέμε για την ίδια αποθήκη που κάθε βδομάδα παίρνουμε τηλέφωνο και ρωτάμε κάτι ευγενέστατους ανθρώπους αν έχουν παραλάβει τα εμπορεύματα κι εκείνοι μας απαντάνε ευγενέστατα επίσης πως δεν έχουν παραλάβει ούτε συνδετήρα.

 

τον πρήζω κι εγώ τον καλό μου για μια επιτοίχια κρεμάστρα στο μπάνιο, αλλά μέχρι να την βάλει εγώ θα είμαι που θα σκάσω κι η υπομονή μου εξαντλείται όπως περνούν οι ώρες όχι οι μέρες. το βλέπω να έρχεται πάντως, μου έκανε και μια νύξη η πεθερά μου την Κυριακή, προσφέρεται να πάει μαζί με τον πεθερό να κάνουν εκείνοι τις αγορές που δεν προλαβαίνουμε λες και δεν έχει το μωρό πατέρα και μάνα!! για δουλειές στο σπίτι ούτε κουβέντα φυσικά, για όλα τ' άλλα πρώτοι και καλύτεροι. :lol:

 

με το καλό τα μωρά όλων μας! :)

το αγγελούδι μου, η ζωή μου όλη.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εγω ειμαι πολυ τυχερη γιατι ουτε σε μενα αλλα ουτε και στον αντρα μου μας αρεσει να αφηνουμε τα πραγματα για την τελευταια στιγμη ποσο μαλλον για κατι τοσο σημαντικο.Ενταξει μπορει κι εγω καποιες φορες που θελω να μου φτιαξει κατι και να μην το κανει εκεινη τη στιγμη αλλα δεν κανει και κανα μηνα.Μεσα σε μια εβδομαδα θα το εχει κανει.Εξαρταται ποσο επειγον ειναι.Βιαστειτε ομως γιατι θα σας ερθουν μαζεμενα και θα γινουν χειροτερα τα νευρα σας..Velv ενα μηνα θα κανει η ντουλαπα?:shock::shock:Και ποτε θα την εχεις ετοιμη?:shock::shock:Πρεπει να απολυμανθει και να ξεμυρισει πριν βαλεις τα πραγματα μεσα!!!!!!!Και το σπιτι ειναι καλο να μην ειναι φρεσκοβαμενο γιατι οσο και ν ατο κανεις θα μυριζει!!!!Καλο κουραγιο κοριτσια!!!!!!!:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Velv ενα μηνα θα κανει η ντουλαπα?:shock::shock:Και ποτε θα την εχεις ετοιμη?:shock::shock:Πρεπει να απολυμανθει και να ξεμυρισει πριν βαλεις τα πραγματα μεσα!!!!!!!Και το σπιτι ειναι καλο να μην ειναι φρεσκοβαμενο γιατι οσο και ν ατο κανεις θα μυριζει!!!!Καλο κουραγιο κοριτσια!!!!!!!:lol::lol:

 

καλέ ναι! και να φανταστείς πως δεν την έχουμε παραγγείλει ακόμη!! :lol: α, πρέπει και να απολυμανθεί η ντουλάπα; και πώς γίνεται αυτό βρε σεις;

 

 

θα πέσει πολύ γέλιο!

το αγγελούδι μου, η ζωή μου όλη.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...