Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αναζήτηση παιδικών σταθμών στην Κηφισιά


Recommended Posts

ναι ειναι αρκετά οικονομικό σε σχεση με άλλα σχολεια που δεν έχουν το πλουσιο μενου στο φαγητο....κοριτσια σήμερα στον Βερόπουλο της Κφισιάς εκει ψωνιζω γιτι λιγο πιο κάτω ειναι η δουλειά μου είδα μια κυρια να κατεβαινει απο ένα σχολικό...δεν προλαβα να δω ποιο....αλλά ειχε αυτα τα περιεργα γραμματα σαν καλιγραφικά λαι ζητησε απο τα έτοιμα φαγητα που έχει ο βεροπουλος 25 κεφτεδακια 5 μπουτακια κοτοπουλο και πολλές πατάτες φουρνου....δεν ξέρω πως κρατηθηκα να μην πάω να την φτυσω στην κυριολεξια....έβλεπα τακτικα αυτο το σχολικο αλλά δεν έδινα σημασία....αίσχος......δινουν ετοιμο προψημενο φαγητο στα παιδιά....? κοριτσια προσεξτε μπειτε και μεσα στις κουζινες και δοκιμάστε....

1129643tvsq1yiqpw.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 62
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ναι ειναι αρκετά οικονομικό σε σχεση με άλλα σχολεια που δεν έχουν το πλουσιο μενου στο φαγητο....κοριτσια σήμερα στον Βερόπουλο της Κφισιάς εκει ψωνιζω γιτι λιγο πιο κάτω ειναι η δουλειά μου είδα μια κυρια να κατεβαινει απο ένα σχολικό...δεν προλαβα να δω ποιο....αλλά ειχε αυτα τα περιεργα γραμματα σαν καλιγραφικά λαι ζητησε απο τα έτοιμα φαγητα που έχει ο βεροπουλος 25 κεφτεδακια 5 μπουτακια κοτοπουλο και πολλές πατάτες φουρνου....δεν ξέρω πως κρατηθηκα να μην πάω να την φτυσω στην κυριολεξια....έβλεπα τακτικα αυτο το σχολικο αλλά δεν έδινα σημασία....αίσχος......δινουν ετοιμο προψημενο φαγητο στα παιδιά....? κοριτσια προσεξτε μπειτε και μεσα στις κουζινες και δοκιμάστε....

 

ΕΛΕΟΟΟΣΣΣΣ! ρε γ....το! Για μικρά παιδάκια προορίζονται. Τόσα λεφτά πέρνουν και δεν μπορούν να προσφέρουν φρέσκο φαγητό???:evil:

Link to comment
Share on other sites

fenaki Μήπως μπορείς να μου πεις στο περίπου τιμές για Tender Age, Λαμπετώ? (αν δεν γίνεται να αναφερθούν στείλε πμ). Επίσης έψαξα στο internet και δεν βρήκα site για το Λαμπετώ. Μήπως μπορείς να μου δώσεις τηλ και διεύθυνση?

 

Pola Ο γιος μου τώρα είναι 17μηνών. Τον Σεπτέμβριο θα κλείσει τα 2 αλλά ψάχνομαι από τώρα για παιδικό γιατί βλέπω ότι ήδη έχει βαρεθεί πολύ με την babysitter και δεν θέλω να τον "κλείσω" μέσα για άλλο ένα χειμώνα παρόλο που θα έχω τότε και το δεύτερο μωρό 5μηνών.

Με το καλό και το δικό σου μωράκι!!! Καλή δύναμη!:wink:

 

Anda3 Που ακριβώς είναι το "Τραινάκι"? Δεν το είχα υπ'οψην μου. Πολύ κατατοπιστικές οι πληροφορίες σου. Θα το επισκεφθώ σίγουρα. Αν μπορείς στείλε μου το τηλ, διεύθυνση και τιμές.

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα! Ψάχνω και γω για παιδικό σταθμό στην Κηφισιά και επισκέφθηκα έναν καινούργιο που λέγεται learning steps στην Κάτω Κηφισιά. Μου άφησε καλές εντυπώσεις, έχει μήπως καμία μανούλα πληροφορίες σχετικά;

Link to comment
Share on other sites

fenaki Μήπως μπορείς να μου πεις στο περίπου τιμές για Tender Age, Λαμπετώ? (αν δεν γίνεται να αναφερθούν στείλε πμ). Επίσης έψαξα στο internet και δεν βρήκα site για το Λαμπετώ. Μήπως μπορείς να μου δώσεις τηλ και διεύθυνση?

 

Pola Ο γιος μου τώρα είναι 17μηνών. Τον Σεπτέμβριο θα κλείσει τα 2 αλλά ψάχνομαι από τώρα για παιδικό γιατί βλέπω ότι ήδη έχει βαρεθεί πολύ με την babysitter και δεν θέλω να τον "κλείσω" μέσα για άλλο ένα χειμώνα παρόλο που θα έχω τότε και το δεύτερο μωρό 5μηνών.

Με το καλό και το δικό σου μωράκι!!! Καλή δύναμη!:wink:

 

Anda3 Που ακριβώς είναι το "Τραινάκι"? Δεν το είχα υπ'οψην μου. Πολύ κατατοπιστικές οι πληροφορίες σου. Θα το επισκεφθώ σίγουρα. Αν μπορείς στείλε μου το τηλ, διεύθυνση και τιμές.

 

Το "Τραινακι" των εκπαιδευτηριων καργακου ειναι Μητροπολίτου Ιακώβου 14, Κηφισιά (λιγο πιο πανω απο τον σταθμο του τραινου) και τα τηλεφωνα που εχω κρατησει ειναι:, 210 8015598, το site ισως σε κατατοπισει περισσοτερο. www.kargakou.gr. Παλια ηταν εκει και το νηπιαγωγειο, αλλα τωρα μεταφερθηκαν στην Σταματα. Μονο ο παιδικος εμεινε Κηφισια. Ηταν περιπου 4500 τον χρονο με μισο σχολικο (μονο επιστροφη) αν θυμαμαι καλα, αλλα εχω την καρτελα σπιτι, αν θυμηθω θα μπω να στο επιβεβαιωσω. Επιπλεον για εκδρομες/θεατρα/γιορτες/στολες δεν ειχε.

(μηπως δεν πρεπει να γραψω τιμες εδω στο forum και να τα στειλω προσωπικα?Πειτε μου γιατι δεν ξερω - ειμαι καινουργια)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πραγματικα αυτο που ειπες fenaki πολυ σημαντικο, και πρεπει να μπαινουμε στην κουζινα και να δοκιμαζουμε τα φαγητα. Εμενα μου το ειχαν προτεινει την ημερα της πρωτης συναντησης που ειχε φτιαξει κεικ για πρωινο και σερβιραν στα μικρα. Επισης βρηκα εγω αφορμη και ρωτησα μια φορα πως εκαναν την ψαροσουπα γιατι ο μικρος μου εκει την ετρωγε ενω στο σπιτι οχι και μου ειχαν φερει λιγο να δοκιμασω.

Link to comment
Share on other sites

fenaki Μήπως μπορείς να μου πεις στο περίπου τιμές για Tender Age, Λαμπετώ? (αν δεν γίνεται να αναφερθούν στείλε πμ). Επίσης έψαξα στο internet και δεν βρήκα site για το Λαμπετώ. Μήπως μπορείς να μου δώσεις τηλ και διεύθυνση?

 

Pola Ο γιος μου τώρα είναι 17μηνών. Τον Σεπτέμβριο θα κλείσει τα 2 αλλά ψάχνομαι από τώρα για παιδικό γιατί βλέπω ότι ήδη έχει βαρεθεί πολύ με την babysitter και δεν θέλω να τον "κλείσω" μέσα για άλλο ένα χειμώνα παρόλο που θα έχω τότε και το δεύτερο μωρό 5μηνών.

Με το καλό και το δικό σου μωράκι!!! Καλή δύναμη!:wink:

 

Anda3 Που ακριβώς είναι το "Τραινάκι"? Δεν το είχα υπ'οψην μου. Πολύ κατατοπιστικές οι πληροφορίες σου. Θα το επισκεφθώ σίγουρα. Αν μπορείς στείλε μου το τηλ, διεύθυνση και τιμές.

 

συγνωμη σημερα το ειδα......ακριβως τιμες δεν ξέρω......για το Λαμπετω πέρυσι έδινα 350 μαζι με το σχολικο δηλαδή 300 +50 για πρωι απόγευμα.... φέτος θα ήταν κάτι παραπάνω.....διευθυνση δεν ξερω ακριβώς γιατι μετακομισαν πάρε τηλέφωνο στο 2102840506 μπορεις να στειλεις το παιδι σου και τωρα αν σε καλυπτει......τα παιδιά έρχεται και τα παίρνει η Βαρβαρα....η ιδιοκτητρια.....δεν έχουν οδηγό....οποτε ξενοιαζεις και απο αυτο....

1129643tvsq1yiqpw.gif
Link to comment
Share on other sites

anda3 & fenaki Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τις πληροφορίες. Μένει μόνο να αρχίσω να επισκέπτομαι έναν έναν τους σταθμούς για να δω που θα καταλήξω.

 

carrie Είδα το site του learning steps και αυτό που μου έκανε κάπως αρνητική εντύπωση είναι που έχουν έναν μεγάλο τέλειο κήπο με γκαζόν χωρίς όμως να υπάρχουν πουθενά κούνιες για τα παιδάκια. Δεν ξέρω αν εσύ είδες κάτι διαφορετικό από κοντά:?:

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα! Sweetheart96 πριν λίγες μέρες που πήγα υπήρχαν τσουλίθρα, κούνιες και κουνιστά αλογάκια και σε ένα κομμάτι του κήπου έχουν μποστάνι όπου φυτεύουν λαχανικά όταν ο καιρός το επιτρέπει. Όντως Pola το ωράριο δεν εξυπηρετεί μαμάδες που δουλεύουν full time. Εγώ το σκέφτομαι γιατί δουλεύω part time, αλλιώς δε βγαίνει. Είδα ότι λέτε καλά λόγια και για το τραινάκι μας, μένω κοντά και θα πάω να το δω και αυτό.

Καληνύχτα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

To Tσίλλερ είναι ο παιδικός σταθμός που πηγαίνει ο γιός μου (φέτος είναι ο τρίτος χρόνος).

Είναι η καλυτερη επιλογή που έχω κάνει για το παιδί μου. Πριν 3 χρόνια και αφού ξαφνικά μας άφησε η κυρία που τον πρόσεχε, έπρεπε μέσα σε μια εβδομάδα να βρω σταθμό. Αγώνας δρόμου, το πρωί δούλευα και το απόγευμα έβλεπε 2 με 3 παιδικούς μεταξύ των οποίων όλα αυτά που έχετε προαναφέρει (tender age, μπενάκειο,χαρούμενη πολιτεία, natassa's babyland, πολκα φροέλεν κλπ) Με εξαίρεση το μπενάκειο, όλα τα άλλα δεν μου άρεσαν καθόλου , το καθένα για διαφορετικό λόγο. Στο τσίλλερ γίνεται πραγματικά πολύ καλή δουλειά , τα τμήματα είναι οληγομελή, πέρισυ ήταν 6 και φέτος είναι 9 παιδάκια στο τμήμα μας, δουλεύουν πολύ με το χαρακτήρα του κάθε παιδιού και τις αξίες, είναι πολύ οικογενειακό, μια προέκταση του σπιτικού περιβάλλοντος. Οι παιδαγωγοί δείχουν πραγματικό ενδιαφέρον και φροντίδα, αγάπη και υπεθυνότητα.

Link to comment
Share on other sites

To Tσίλλερ είναι ο παιδικός σταθμός που πηγαίνει ο γιός μου (φέτος είναι ο τρίτος χρόνος).

Είναι η καλυτερη επιλογή που έχω κάνει για το παιδί μου. Πριν 3 χρόνια και αφού ξαφνικά μας άφησε η κυρία που τον πρόσεχε, έπρεπε μέσα σε μια εβδομάδα να βρω σταθμό. Αγώνας δρόμου, το πρωί δούλευα και το απόγευμα έβλεπε 2 με 3 παιδικούς μεταξύ των οποίων όλα αυτά που έχετε προαναφέρει (tender age, μπενάκειο,χαρούμενη πολιτεία, natassa's babyland, πολκα φροέλεν κλπ) Με εξαίρεση το μπενάκειο, όλα τα άλλα δεν μου άρεσαν καθόλου , το καθένα για διαφορετικό λόγο. Στο τσίλλερ γίνεται πραγματικά πολύ καλή δουλειά , τα τμήματα είναι οληγομελή, πέρισυ ήταν 6 και φέτος είναι 9 παιδάκια στο τμήμα μας, δουλεύουν πολύ με το χαρακτήρα του κάθε παιδιού και τις αξίες, είναι πολύ οικογενειακό, μια προέκταση του σπιτικού περιβάλλοντος. Οι παιδαγωγοί δείχουν πραγματικό ενδιαφέρον και φροντίδα, αγάπη και υπεθυνότητα.

 

Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ για τις πληροφορίες σου!! Η αλήθεια είναι ότι δεν έχω ασχοληθεί ακόμη με το θέμα του παιδικού σταθμού γιατί είμαι έγκυος και δεν έχω πολλά κουράγια :oops::oops::oops: Μήπως γνωρίζεις εάν δέχονται παιδάκια που δεν έχουν βγάλει την πάνα??

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ για τις πληροφορίες σου!! Η αλήθεια είναι ότι δεν έχω ασχοληθεί ακόμη με το θέμα του παιδικού σταθμού γιατί είμαι έγκυος και δεν έχω πολλά κουράγια :oops::oops::oops: Μήπως γνωρίζεις εάν δέχονται παιδάκια που δεν έχουν βγάλει την πάνα??

 

Ναι δέχονται ,κι εμείς όταν πήγαμε δεν είχε βγάλει ο Διονυσάκης την πάνα. Το προσπαθούσα από το Μάιο , είχε φτάσει Οκτώβρης και δεν τα είχα καταφέρει. Μέσα σε 4 ημέρες στο σταθμό έμαθε να πηγαίνει στην τουαλέτα

Link to comment
Share on other sites

nspi τελικα γιατι απέκλεισες το μπενακειο?[/quote

 

Γιατί όταν πήγα να πάρω πληροφορίες ήταν ήδη Οκτώβρης (λόγω του ότι έφυγε ξαφνικά η νταντά μας έπρεπε να τον γράψω άμεσα σε παιδικό) και οι θέσεις ήταν ήδη κλεισμένες.

Μου είπαν βέβαια οι άνθρωποι ότι θα προσπαθούσαν , αλλά θα έπρεπε να περιμένω κι εγώ δεν είχα καθόλου χρόνο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λοιπόν, θα ήθελα να πω μια καινούρια πληροφορία για όσες ενδιαφέρονται. Το Τσίλλερ μεταφέρεται από Μάϊο σε ολοκαίνουριο κτίριο στη Λυκόβρυση. Πήγα και το είδα (βέβαια δεν είναι ακόμη έτοιμο) και είναι πάρα πολύ ωραίο εξωτερικά. Το πρόβλημά μου τώρα είναι ότι μου πέφτει λίγο μακρύτερα απ'ότι υπολόγιζα. Θα περιμένω να το δω το Μάϊο και θα αποφασίσω τότε.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...
Λοιπόν, θα ήθελα να πω μια καινούρια πληροφορία για όσες ενδιαφέρονται. Το Τσίλλερ μεταφέρεται από Μάϊο σε ολοκαίνουριο κτίριο στη Λυκόβρυση. Πήγα και το είδα (βέβαια δεν είναι ακόμη έτοιμο) και είναι πάρα πολύ ωραίο εξωτερικά. Το πρόβλημά μου τώρα είναι ότι μου πέφτει λίγο μακρύτερα απ'ότι υπολόγιζα. Θα περιμένω να το δω το Μάϊο και θα αποφασίσω τότε.

 

Και εγώ ήθελα να το γράψω, πέρασα πριν λίγες μέρες και είδα ότι το εγραφαν στην πόρτα τους!! Νομίζω επίσης ότι κάνουν και βρεφικό τμήμα. Και εγώ θα ήθελα να δω το καινουργιο κτήριο, οπότε θα περιμένω μέχρι το Μάιο. Ετσι κι' αλλιώς την παρασκευή γεννάω!!! ;););) Γνωρίζεις αν υπάρχουν ακόμη θέσεις για το σεπτέμβριο???

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
Και εγώ ήθελα να το γράψω, πέρασα πριν λίγες μέρες και είδα ότι το εγραφαν στην πόρτα τους!! Νομίζω επίσης ότι κάνουν και βρεφικό τμήμα. Και εγώ θα ήθελα να δω το καινουργιο κτήριο, οπότε θα περιμένω μέχρι το Μάιο. Ετσι κι' αλλιώς την παρασκευή γεννάω!!! ;););) Γνωρίζεις αν υπάρχουν ακόμη θέσεις για το σεπτέμβριο???

 

Καταρχήν να σου ζήσει το μωρό σου!!! Γεννησα και εγώ την Δευτέρα 4/4/11.

Τωρα όσον αφορά το τσιλλερ, απ'όσο ξέρω θα υπαρξει βρεφικο τμήμα και στο τηλεφωνο δεν μου έδωσαν να καταλάβω οτι υπαρχει θεμα με τις θέσεις.

θα αρχίσω να ξανακοιταω εντατικά το θεμα του σταθμού σε 1-2 μήνες οταν μεγαλώσει λιγάκι η μπεμπουλα μου.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν να σου ζήσει το μωρό σου!!! Γεννησα και εγώ την Δευτέρα 4/4/11.

Τωρα όσον αφορά το τσιλλερ, απ'όσο ξέρω θα υπαρξει βρεφικο τμήμα και στο τηλεφωνο δεν μου έδωσαν να καταλάβω οτι υπαρχει θεμα με τις θέσεις.

θα αρχίσω να ξανακοιταω εντατικά το θεμα του σταθμού σε 1-2 μήνες οταν μεγαλώσει λιγάκι η μπεμπουλα μου.

 

Sweetheart να σου ζήσει η κουκλίτσα σου!!! :):) 3 μέρες διαφορά έχουμε!!! Δε γράφεις στο καφέ Απριλίου, έτσι δεν είναι?? Ναι, και εγώ το ίδιο σκέφτομαι, είναι λίγο δύσκολο τώρα να ψάχνω για παιδικό σταθμό!

Καλό σαράντισμα λοιπόν και καλό κουράγιο!

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σας.

 

έχω ενθουσιαστεί απο τη θεωρία του μοντεσσοριανού συστήματος και σκέφτομαι να γράψω την 2,5 χρονών κόρη μου σε κάποιο παιδικό σταθμό που να εφαρμόζει σωστά το σύστημα αυτό.

 

μήπως έχει κανείς εμπειρία απο τέτοιο σταθμό στην περιοχή μαρούσι, κηφισιά?

 

εχω διαβάσει για το learning steps αλλά δεν έχω ακούσει εντυπώσεις απο κανέναν.

 

θα εκτιμούσα πάρα πολύ οποιαδήποτε βοήθεια καθώς είμαι λίγο στο σκοτάδι.

 

στα μοντεσσοριανά της βαρυμπόμπης που πήγα δε μου φάνηκαν πολύ προετοιμασμένοι για τόσο μικρά παιδάκια.

 

σας ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Ξερω τις ιδιοκτητριες του σταθμου ειχαμε κάνει την ανακαινιση του σταθμου στο παλιο μου γραφειο.....η πρωην αφεντικινα μου εστελνε το γιο της εκει εγω για οικονομικούς λογους δεν το έστειλα εκει....αλλά απο εκεινη άκουσα τα καλυτερα....

στην μπαμπινειρα...εχει πάει καμια σας....ειχα παει γιατι ήταν πολυ κοντα στο παλιο μου γραφειο...εμένα δεν μου άρεσε καθολου....τα παιδιά κοιμουνται σε ένα πολυ μικρο χωρο το ένα πανω στο άλλο και θεοσκοτεινο δωματειο...ο κηπος μικρος γενικά 'ολα τα δωματια μικρα....καθολου καλο μενου....και πολυ ακριβο για αυτά που προσφερει.....

 

Καλημέρα Fenaki!!

Στέλνω το μικρό μου στη Bambineria οπότε εχω μαλλον πιο ολοκληρωμένη αποψη για το σταθμό κ θεωρω οτι εισαι λιγο άδικη.Μιλάμε οντως για ενα μικρό σχολείο αλλα και για εναν προτυπο σταθμο.Κατι το οποίο σημαινει πως τα παιδια που φιλοξενεί ειναι αναλογα με τα τετραγωνικα του (αρα το μικρο ειναι....σχετικο;)) Και γραφω με σιγουρια πως σε καθε ταξη υπαρχουν το πολυ 10 παιδακια (8 για το βρεφικο) τα οποία δεν κοιμουνται ολα στο σχολειο αρα δεν στεκει το "ενα πανω στο αλλο" εκ των πραγματων.Επισης εχω παρει αρκετες φορες το μικρο μου κατευθειαν απο το κρεββατακι του κ ειλικρινα το λιγο φως εμενα δε με ενοχλει γιατι ξερω οτι μονο ετσι ξεκουραζεται το μωρο μου! το μενου κινειται στα φυσιολογικα πλαισια κ σε αυτα που παρεχουν ολοι οι σταθμοι που ειδα κ το ιδιο ισχύει κ για την τιμη.Μπορει να δειχνω υπερβολικα ενθουσιωδης αλλα δεν μπορουσα να αφησω το δευτερο σπιτι του παιδιου μου ανυπερασπιστο!!Με καταλαβαινεις ε?? Τελος παντων πιστευω οτι ο καλυτερος τροπος για να σχηματισεις γνωμη ειναι να ζησεις το σχολειο.Οι ματιες στα site των σταθμων και οι επισκεψεις βοηθουν βεβαια, αλλα μονο στην αρχη...

Link to comment
Share on other sites

Σας παρακαλούμε να μας δώσετε πληροφορίες για τα αδειοδοτημένα ιδιωτικά Νηπιαγωγεία για το σχολικό έτος 2011-2012 και κατάλογο αυτών.

Υπάρχουν κάποια νηπιακά κέντρα που δεν είναι εκπαιδευτικές μονάδες με όλες τις βαθμίδες της εκπαίδευσης αλλά έχουν λάβει άδεια λειτουργίας ως νηπιαγωγεία. Πού θα βρούμε κατάλογο για να πιστοποιήσουμε ότι το ιδ.νηπιαγωγείο που επιλέξαμε έχει άδεια λειτουργίας?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...
έχετε υποψη σας το St. Catherine's αν έχει παιδκό σταθμό και αν είναι καλός ?

 

Ναι έχει παιδικό σταθμό, όπως γράφουν και στο site τους ( www.stcatherines.gr ) δέχονται παιδάκια από 3ετών.

'Εχω ακούσει πολύ καλά λόγια για το σχολείο αυτό, οπότε φαντάζομαι ότι και ο παιδικός σταθμός θα είναι καλός.

Αν ενδιαφέρεσαι όμως πρέπει να κάνεις αρκετά νωρίτερα την αίτηση (νομίζω περίπου ένα χρόνο πριν).

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που ξέρω είναι πίσω από το γηροκομείο στην Κηφισίας (περιοχή Ν.Φιλοθέη Αμπελοκήπων)

 

http://montessoriani.gr/

 

 

 

 

 

καλημέρα σας.

 

έχω ενθουσιαστεί απο τη θεωρία του μοντεσσοριανού συστήματος και σκέφτομαι να γράψω την 2,5 χρονών κόρη μου σε κάποιο παιδικό σταθμό που να εφαρμόζει σωστά το σύστημα αυτό.

 

μήπως έχει κανείς εμπειρία απο τέτοιο σταθμό στην περιοχή μαρούσι, κηφισιά?

 

εχω διαβάσει για το learning steps αλλά δεν έχω ακούσει εντυπώσεις απο κανέναν.

 

θα εκτιμούσα πάρα πολύ οποιαδήποτε βοήθεια καθώς είμαι λίγο στο σκοτάδι.

 

στα μοντεσσοριανά της βαρυμπόμπης που πήγα δε μου φάνηκαν πολύ προετοιμασμένοι για τόσο μικρά παιδάκια.

 

σας ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...