Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Σχετικα με αποτελεσματα αμνιοπαρακεντησης?


Recommended Posts

Θα ηθελα να κανω μια ερωτηση. Η γυναικα μου εκανε αμνιοπαρακεντηση στη 23 εβδομαδα. Μας ανακοινωσαν μετα απο 3 μερες οτι τα πρωτα αποτελεσματα ειναι μια χαρα. Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι υπαρχει περιπτωση οταν βγουν τα τελικα αποτελεσματα να αλλαξει κατι αρνητικα? Επειδη υποτιθεται στα αποτελεσματα που σου δινουν στη αρχη ειναι για περιπτωσεις πιο κυριες και συνηθως οταν βγαινουν τα πρωτα καλα αποτελεσματα ερχονται καλα και τα τελικα. Υπαρχει περιπτωση να βγουν καλα τα πρωτα και αρνητικα και οχι καλα τα τελικα? Η απλα αγχωνομαι?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Δουλευα πολλα χρονια κοντα σε γιατρους και δεν ειχε τυχει να συμβει κατι τετοιο. Αυτο που ειχε συμβει ομως σε 3 περιπτωσεις (ηλικιες 40-45 ετων), ηταν να βγουν ασχημα αποτελεσματα, και τελικα να γεννηθουν υγιή μωρα... (οι μητερες αρνηθηκαν να τερματισουν την εγκυμοσυνη).

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δουλευα πολλα χρονια κοντα σε γιατρους και δεν ειχε τυχει να συμβει κατι τετοιο. Αυτο που ειχε συμβει ομως σε 3 περιπτωσεις (ηλικιες 40-45 ετων), ηταν να βγουν ασχημα αποτελεσματα, και τελικα να γεννηθουν υγιή μωρα... (οι μητερες αρνηθηκαν να τερματισουν την εγκυμοσυνη).

 

Στη περιπτωση μου μιλαμε για την γυναικα μου που ειναι 35,5 χρονων, οχι για 40αρα.

Link to comment
Share on other sites

Καλέ μου έχω κάνει αμνιοπαρακεντηση στο πρώτο μου παιδί αν και ήμουνα μονό 24 χρονών αλλά στο κέντρο που είχα κάνει την εξέταση μου είχαν πει το εξής αν τα πρώτα αποτελέσματα είναι καλά είναι και τα δευτέρα και να μην φοβάμαι , παρά πολύ σπάνια να αλλάξουν . Ακόμα πρέπει να σου έχουν πει και τα ποσοστά αν είναι πολύ μεγάλη η απόκλιση δεν υπάρχει περίπτωση αλλαγής .

Link to comment
Share on other sites

Μην ανησυχείς καθόλου. Δεν το έχω δει ποτέ να συμβαίνει ούτε το έχω ακούσει από κάποια φίλη ή γνωστή. Εγώ έκανα αμνιοπαρακέντηση στα δίδυμά μου (μία για το ένα και μία για το άλλο) σε έναν πάρα πολύ καλό γιατρό και είχα ακριβώς την ίδια ανησυχία με εσένα. Μου απάντησε πως άπαξ και τα πρώτα αποτελέσματα βγουν καλά, οι πιθανότητες τα δεύτερα να δείξουν κάτι διαφορετικό είναι απειροελάχιστες και πως εκείνος στην πολύχρονη πείρα του δεν το είχε συναντήσει ποτέ. Μια χαρά είναι το μωράκι σας και η ώρα η καλή :D

wyaMp2.pngcEVCp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...