Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γέννα στο Παπαγεωργίου Θεσσαλονίκη


demi

Recommended Posts

mlne εν γνωριζω για την περιπτωση σου απλα ειχα στο μυαλο μο να γεννησω στο παπαγεωριου συγχρονα μηχανηματα βεβαια εχω και στο μυαλο μου ιπποκρατειο γνωριζεις κατι για εκει?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 369
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Σ εμενα ειχαν κανει συνδυασμο ραχιαιας και επισκληριδιου.

Αυτο που δεν μου αρεσε ομως ηταν οτι ενω γεννησα με κτ στις 9:45 το πρωι, μου ακουμπησαν για μια μοναδικη στιγμη το μωρακι μου στο προσωπο μου, καθως ειχα ορους και στα δυο χερια και δεν μπορουσα να το αγκαλιασω, με πηγαν στην αιθουσα ανανηψης και μετα στο δωματιο και μου εφεραν το παιδι στις 18:00 δηλαδη 8 ωρες μετα!!!!!!

Μου στοιχισε πολυ αυτο, το μονο που ηθελα ηταν να την δω και να την παρω αγκαλια.

Ουτε ξεκουραστηκα, ουτε κοιμηθηκα σε αυτο το διαστημα απλα κοιταγα τους δεικτες να περασει η ωρα να μου την φερουν κι εκλαιγα σιωπηλα. Κι οταν ηρθε το επισκεπτηριο στις 16.00 δεν ειχα πολυ ορεξη, ηθελα να τελειωνει να δω το μωρο μου.

Τα δυο πρωτα βραδυα δεν μου την αφησαν καθως ειχα δυο ορους το πρωτο βραδυ κι εναν το δευτερο. Περιττο να πω οτι δεν κοιμηθηκα και ξενυχτησα περιμενοντας να ξημερωσει να την δω.

Ενας βασικος λογος που επελεξα το Παπαγεωγιου ηταν για να ειμαι με το μωρο συνεχεια, δεν ξερω πως την πατησα ετσι, κι εκεινες τις ωρες δεν ειχα το κουραγιο να επαναστατησω και να διεκδικησω.

Συνεβη κατι παρομοιο σε καποια απο εσας?

Ειχε καμια αλλη δυο ορους μετα απο κτ? Ηταν αδυνατο να την φροντιζω σε αυτην την κατασταση? Ποση ωρα εκαναν να σας φερουν το μωρο?

Αυτη ειναι η μονη μου επιφυλαξη για να επαναλαβω εκει τοκετο. Βεβαια την επομενη φορα θα ειμαι προετοιμασμενη κι ετοιμοπολεμη.

Συγνωμη που δεν τα ειχα πει αυτα νωριτερα, απλα προσπαθησα να τα απωθησω.

gia ωρες δεν θυμαμε αλλα κι εγω ειχα και τα δυο χερια με ορους τον κρατησε η μαια αρκετη ωρα διπλα μου και τον φιλουσα του μιλουσα και μετα ανανηψη εκει δεν θυμαμε ποση ωρα δεν ξερω ομως ειχα τα δικα μου αλεργικη αντιδραση απο την ραιχαια ξεκινουσαν οι πονοι γτ εφευγε η αναισθησια μετα στο δωματιο δεν επρεπε να σηκωθω αλλα μου τον φερναν οσες φορες τον ζητησα για λιγο μεχρι και στο στηθος τον εβαλα με την βοηθεια μαιας(μετραει που ξερω καμια 10ρια κοπελες απο κει?...μαλλον)και το πρωι σηκωθηκα με τους ορους και τον ουροσυλεκτη καθησα στην καρεκλα και με το που μπαιναν οι γιατροι τους φωναζα βγαλτετα τωρα και γελουσαν.οποτε ομως μου τα βγαλαν με το που τελιωσε το πρωινο επισκεπτηριο και απλα ειχα την 2η μερα μια πεταλουδα για την αντιβιωση-παυσιπονο.ζοριζομουν να περπατησω γτ ηξερα-ενιωθα οτι αυτο θα με κανει καλα.και εκανα βολτες αρκετα συχνα και στα διπλανα δωματια αφου στην ανανηψη ειχα γνωρισει καποιες κοπελες και ηταν απλα τελεια

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γιατι δεν βρισκω για ολο τον μηνα?

 

Έχεις δίκιο, ούτε εγώ το βρίσκω.

 

οι ωρες επισκεπτηριου που ειναι μονο 2 ωρες το απογευμα ισχυει κ για τον συζηγο?

http://www.papageorgiou-hospital.gr/cms/front_content.php?idcat=257

 

Ο σύζυγος μπορεί να κάθεται μια ώρα επιπλέον.

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

οι μαιευτικες ειναι Β'Γ'Δ' Ιπποκρατειο,και Α'παπαγεωργειου.οποτε απο τις 7μερες τις εβδομαδας μετρας,απο τις 8το πρωι σημερα μεχρι τις 8το πρωι αυριο μια κλινικη πχ.η Α',μετα η Β'μετα η Γ'και ετσι ξερεις καθε μερα ποια εχει εφημερια.δειτε τα παντα εδω,τωρα το βρηκα,βρε που ηταν τοσο καιρο?!!!!!

http://www.papageorgiou-hospital.gr/cms/front_content.php?idcat=257

http://www.papageorgiou-hospital.gr/cms/front_content.php?idcat=189

http://www.papageorgiou-hospital.gr/cms/front_content.php?idcat=190

http://www.papageorgiou-hospital.gr/cms/front_content.php?idcat=190

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites

οσοι γιατροι συνεργαζονται με το παπαγεωργιου

Μέλη Διδακτικού Επιστημονικού Προσωπικού (ΔΕΠ) ΑΠΘ

 

Ιωάννης Παπαδήμας, καθηγητής (ενδοκρινολόγος)

Θεόδωρος Αγοραστός, καθηγητής

Τρύφωνας Τσαλίκης, καθηγητής

Παναγιώτης Σταματόπουλος, καθηγητής

Βασίλειος Παπαμελετίου, καθηγητής

Κωνσταντίνος Δραγούμης, αναπληρωτής καθηγητής

Ευστράτιος Ασημακόπουλος, καθηγητής

Διαμαντής Κελλαρτζής, αναπληρωτής καθηγητής

Φίλιππος Τζεβελέκης, αναπληρωτής καθηγητής

Αλέξιος Παπανικολάου, επίκουρος καθηγητής

Δημήτριος Βαβίλης, επίκουρος καθηγητής

Απόστολος Αθανασιάδης, επίκουρος καθηγητής

Γρηγόριος Γκριμπίζης, επίκουρος καθηγητής

Γεώργιος Πάντος, λέκτορας

Ελένη Μπίλη, λέκτορας

Δημήτριος Γ. Γουλής, λέκτορας (ενδοκρινολόγος)

Λεωνίδας Ζεπειρίδης, λέκτορας

Ευστράτιος Κολυμπιανάκης, λέκτορας

Θεόδωρος Θεοδωρίδης, λέκτορας

 

Μέλη Π.Δ. 407/80 και άμισθοι επιστημονικά συνεργαζόμενοι ιατροί

 

Αικατερίνη Καραβιδά, μαιευτήρ-γυναικολόγος (Π.Δ. 407/80)

Καλλιόπη Λουτράδη, βιολόγος (Π.Δ. 407/80)

Φώτιος Πουρναρόπουλος, μαιευτήρ-γυναικολόγος (Π.Δ. 407/80)

Στέργιος Τζιτζιμίκας, μαιευτήρ-γυναικολόγος (Π.Δ. 407/80)

Ευτυχία Αναγνώστου, μαιευτήρ-γυναικολόγος

Αριστοτέλης Αποστολίδης, μαιευτήρ-γυναικολόγος

Θεόδωρος Αργυρίου, μαιευτήρ-γυναικολόγος

Δημήτριος Χ. Γουλής, ειδικευόμενος μαιευτήρ-γυναικολόγος

Μενέλαος Ζαφράκας, μαιευτήρ-γυναικολόγος

Πασχαλία Ηλιάδου, ειδικευόμενη ενδοκρινολόγος

Δήμητρα-Περσεφόνη Κανταρτζή, ειδικευόμενη μικροβιολόγος

Γεώργιος Κλώνος, μαιευτήρ-γυναικολόγος

Θεμιστοκλής Μίκος, μαιευτήρ-γυναικολόγος

Πέτρος Μπιζίμης, μαιευτήρ-γυναικολόγος

Παναγιώτης Μοναστηριώτης, μαιευτήρ-γυναικολόγος

Κωνσταντίνος Πανταζής, μαιευτήρ-γυναικολόγος

Νικόλαος Παπαδόπουλος, μαιευτήρ-γυναικολόγος

Πάρις Πολυχρόνου, μαιευτήρ-γυναικολόγος

Ανδρέας Σόρτσης, μαιευτήρ-γυναικολόγος

Ιωάννης Σταματέλλος, μαιευτήρ-γυναικολόγος

Ελεονόρα Τογκαρίδου, μαιευτήρ-γυναικολόγος

Χρήστος Τσαμέτης, ενδοκρινολόγος

Δαμιανός Τσιτλακίδης, ιατρός

Κωνσταντίνος Χατζηγεωργίου, μαιευτήρ-γυναικολόγος

αναλυτικοτερα

http://www.papageorgiou-hospital.gr/cms/front_content.php?idcat=186

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

xaxaxa...ανακαλυψες την πιο ευκολη σελιδα.... μεχρι κ εγω που εχω τοσες αποριες την σελιδα αυτην την ηξερα!

Link to comment
Share on other sites

Μέσα στο θάλαμο όχι.Μπορεί να έρθει και να κατεβείτε στο καφέ.

πχ πες οτι γεννας με καισαρικη 10 το πρωι... μπορει ο συζηγος να ρθει να σε δει μονο στις 16.00 το απογευμα?:shock::shock::shock:

Link to comment
Share on other sites

πχ πες οτι γεννας με καισαρικη 10 το πρωι... μπορει ο συζηγος να ρθει να σε δει μονο στις 16.00 το απογευμα?:shock::shock::shock:

 

Όταν γεννάς και είσαι στην ανάνηψη τον αφήνουν να έρθει να σε δει.

 

Εμένα ήρθε και μετά στο θάλαμο, αλλά ήταν επειδή ήμουν πολύ χάλια ψυχολογικά και κόντευα να τοπυς δείρω.Είχαν προηγηθεί και μέηλ μου στο υπουργείο υγείας και στηνη υγιειονομική περιφέρεια Μακεδονίας για το ότι δεν κάνουν επισκληρίδιο και είχε διαταχθεί ΕΔΕ εξαιτίας μου οπότε ίσως έπαιξε ρόλο.Δεν ξέρω τι γίνεται γενικώς.

 

Πάντως σας συνιστώ να διεκδικείται τα δικαιώματά σας.

 

Εμένα μου έκανε αρχικά μανούρα το ΙΚΑ και δεν μου πλήρωνε ασθένεια, γιατί είχα 2 εγκυμοσύνες απανωτές(ενώ έχω χρόνια ένσημα).Κι έτσι έστειλα μέηλ και γι αυτό το θέμα και για την κατάσταση στο Ιπποκράτειο και στο Παπαγεωργίου θίγοντας τις γνωστές καταστάσεις.Μπορεί στο τέλος απλά να διετάχθη ΕΔΕ για το από που διέρρευσαν οι πληροφορίες (κάφροι εντελώς!Αντί να τους νοιάζει το τραγικό της κατάστασης) και απλά να με ''πρόσεχαν'', αν όμως αυτό το κάνουμε όλες και όλοι, στο τέλος θα αναγκαστούν να κάνουν καθεστώς τις σωστές συνθήκες νοσηλείας, γιατί δε θα τους συμφέρει η ειδική μεταχείριση σε όλους χωριστά;)

 

Πάντως, έχω να πω και το εξής:στο παπαγεωργίου ήταν πάρα πολύ υποστηρικτικοί στο θηλασμό, σου έφερναν δηλαδή το μωρό όποτε το ζητούσες και σου έδιναν και πληροφορίες (όχι πάντα σωστές, αλλά τουλάχιστον είχαν τη θέληση).

 

Στο Ιποοκράτειο, που γέννησε πρόσφατα η κουμπάρα μου ήταν άσχετες με το θέμα.Και το μωρό το έφερναν όποτε ήθελαν αυτές και πάντα με ένα μπιμπερό με γάλα δίπλα:shock:

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites

xaxaxa...ανακαλυψες την πιο ευκολη σελιδα.... μεχρι κ εγω που εχω τοσες αποριες την σελιδα αυτην την ηξερα!

αμαν σοβαρα?ποτε δεν με εκοψε οτι θα χει σελ.το νοσοκομειο χαχαχαχαα!!!λεει τα παντα ομως.και εχει και τηλ.μεσο σκαϊπ ουυυυυυ!!!

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites

ρε κουφετακι πες κ συ για το επισκεπτηριο τι ισχυει για τον συζηγο κ την μητερα?ιδιως την μερα της καισαρικης που εισαι καλοδιωμενη?

την 1η μερα που γεννας εισαι με τον συζηγο.δεν θα μπεις στο δωματιο και θα τον διωξουν τον ανθρωπο.το 1ο βραδυ εγω δεν ειχα συνοδο,δεν θυμαμε αν ειπαμε να ειναι καποιος μαζι μου πχ.μαμα ας πουμε,αλλα εκτος απο ενα μασαζακι που θα ηθελα γτ ειχα πιαστει και ενταξει πονουσα ηταν συνεχεια τα κοριτσια διπλα μου.ή πατουσα το κουμπακι ή ερχοταν να με δουνε απο μονες τους.πραγματικα δεν ηθελα συνοδο,και ηταν και η ποιο δυσκολη 1η νυχτα μου απο τις αλλες 2γεννες μου.μεχρι και το μωρο μου ειχαν κρατησει για να το βαλω λιγο στο στηθος γτ δεν επρεπε να σηκωσω το κεφαλι μου ψηλοτερα απο το σωμα μου λογο ραχαιας.το ηθελα το ζητησα και με βοηθησαν.κοριτσια απο την στιγμη που εχεις το μωρακι διπλα σου καλυτερα να μην εχει κοσμο οι συζηγοι παντος ερχοταν απλα δεν καθοντουσαν πολυ εκτος φυσικα απο τις ωρες που επιτρεποταν.

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites

melisoula τι ζωδιο εισαι μαναρι μου?ποσο χρονων?αν θες μου απαντας.την 1η μερα θα ειναι εκει γτ πρεπει να φτιαξει τα πραγματα σου να δει διαφορα και να βολευτεις ετσι?μετα αν ερθει ενα πρωινο δεν θα τον αφησουν απο εξω οχι ομως να κανει κατασκηνωση.μπορεις να βγεις ομως εσυ,οι μερες ειναι λιγες και πρεπει να παει και στο ληξιαρχιο για να δηλωσει το μωρο,εμενα δουλευε οποτε ερχοταν τις ωρες επισκεπτηριου την δευτερη μερα που ηθελα να κανω μπανιο και με τον φοβο μην ζαλιστω ηρθε το μεσσημερι και με βοηθησε για το μπανιο μου.να εχει αλλαξει κατι?δεν ξερω!οταν ενα νοσοκομειο ειναι τοσο οργανωμενο δεν εχεις αναγκη για βοηθους.τωρα εμενα σιγουρα με πειραξε το οτι δεν μπορουσα να δω τα παιδια μου μεχρι να καταφερω να βγω εξω γτ τα παιδια με τπτ δεν μπαινουν μεσα.αν δεν ειχα κτ θα ηταν σιγουρα καλυτερα και ποιο ευκολα τα πραγματα.

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...