Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γέννα στο Παπαγεωργίου Θεσσαλονίκη


demi

Recommended Posts

Κορίτσια καλημέρα.

 

Κι εγώ γέννησα το πρώτο στη γενική αλλά τώρα είμαι βουρ για παπαγεωργίου(demi έχουμε τον ίδιο γιατρό, έχω δει ποστ σου σε άλλα θέματα;))

Από το γιατρό μου είμαι υπερευχαριστημένη, και στο παπαγεωργίου ήθελα να γεννήσω και το πρώτο αλλά δε μου έκατσε.Ο κύριος λόγος, η ασφάλεια και το παράδειγμα μιας συναδέλφου που γέννησε το 3ο παιδάκι της, προωράκι στο παπαγεωργίου χωρίς δικό της γιατρό, μιας και ο γιατρός της και οι κλινικές δεν την αναλάμβαναν.Είχε επωματικό πλακούντα.Για να καταλάβετε πόσο δύσκολη περίπτωση ήταν, της έκαναν αφαίρεση μήτρας μαζί με τη γέννα, στα 33 της:|.Η κοπέλα έπαθε ανακοπή ην ώρα του χιερουργείου, γενικά πολύ δύσκολη κατάσταση, και μου λέει όταν πήγα να τη δω, ''αν το ήξερα ποτέ στη ζωή μου δε θα γεννούσα σε κλινική!''Ότι λένε δλδ οι περισσότερες που έχω ακούσει να έχουν εμπειρία και από τα 2.Τώρα βέβαια θέλω και για οικονομικούς λόγους.

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 369
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημερα κοπελα μου και με το καλο !! σου εστειλα πμ....περιμενω νεα σου

 

μπορείς να μου στείλεις κι εμένα πμ? είμαι στην αρχή της εγκυμοσύνης (χθες το επιβεβαιώσαμε στο γιατρό) αλλά ο γιατρός που έχω συνεργάζεται μόνο με τη γενική

Link to comment
Share on other sites

kikileuteris μπορεις να μου πεις πληροφορίες για το γιατρό σου? π.χ. είσαι ευχαριστημενη? ποσο αναλυτικός είναι? σε βλέπει στο παπαγεωργίου ή σε δικό του ιατρείο, πόσο κοστίζει η επίσκεψη στο ιατρείο του (αν πηγαινεις εκει), ποσο θα είναι η αμοιβή του για τη γέννα και αν εχετε συνεννοηθεί για το πως θα γεννησεις στο παπαγεωργιου. συγνωμη αν ρωταω πολλα, ειμαι στην αρχη της εγκυμοσυνης και ψαχνομαι...

Link to comment
Share on other sites

kikileuteris μπορεις να μου πεις πληροφορίες για το γιατρό σου? π.χ. είσαι ευχαριστημενη? ποσο αναλυτικός είναι? σε βλέπει στο παπαγεωργίου ή σε δικό του ιατρείο, πόσο κοστίζει η επίσκεψη στο ιατρείο του (αν πηγαινεις εκει), ποσο θα είναι η αμοιβή του για τη γέννα και αν εχετε συνεννοηθεί για το πως θα γεννησεις στο παπαγεωργιου. συγνωμη αν ρωταω πολλα, ειμαι στην αρχη της εγκυμοσυνης και ψαχνομαι...

 

Καλά κάνεις και ρωτάς!

Είμαι πολύ ευχαριστημένη.Είναι το δεύτερο μου μωράκι σε αυτόν.Είναι πάρα πολύ αναλυτικός, σε κουραστικό σημείο!Ότι και να τον ρωτήσεις θα σου αφιερώσει χρόνο και θα σου απαντήσει, χωρίς να τον νοιάζει αν απέξω περιμένουν άλλες 10.Δεν αισθάνθηκα ποτέ άσχημα που τον έπρηζα στα τηλέφωνα και μάλιστα ότι ώρα ναναι.Δεν μου την είπε ποτέ γι αυτό ή να με κάνει να αισθανθώ άσχημα ότι τον ενοχλώ.Είναι ψείρας, σε βάζει 1 κάρο εξετάσεις.Δε σε κατευθύνει που να πας για αυχενική ή μεγάλο υπέρηχο, σου λέει αυτοί είναι οι καλοί, διάλεξε.(5 ονόματα)

Σημείωση:Να ξέρετε όλες ότι ο Αθανασιάδης κι ο

Ασημακόπουλος που είναι μέσα στις κορυφές για αυχενική και μεγάλο υπέρηχο τον κάνουν στο Παπαγεωργίου, κι η Ψαρρά στο Ιπποκράτειο.Θέλει κουράγιο κι υπομονή απλά για να κλείσετε ραντεβού.

Στα μείον του είναι ότι έχει πολύ κόσμο.Έχει τύχει και 2ωρη αναμονή.Επίσης σε κατευθύνει σε κλινική.Όμως εγώ τον διάλεξα από συναδέλφισσες που γέννησαν μαζί του στο νοσοκομείο και το ίδιο θα κάνω κι εγώ.Θέλω να πω ότι σου λέει τη γνώμη του και μετά διαλέγεις εσύ χωρίς να προσπαθεί να σε πείσει ή να αισθανθείς άσχημα γι αυτό.

Εγώ γέννησα με καισαρική.Ξέρω ότι στα νοσοκομεία στους φυσιολογικούς δεν κάνουν επισκληρίδιο για οικονομία.Και ξέρω ότι είναι δύσκολο να βρεις αναισθησιολόγο και με φακελάκι να σου κάνει δουλειά.Γιατί έχουν κόντρα οι αναισθησιολόγοι με τους γυναικολόγους.Βέβαια αυτά τα ξέρω από φήμες, δε μπορώ να σου πω τίποτα με σιγουριά.

Πηγαίνω στο ιατρείο του, 50? η επίσκεψη.Όποτε πήγα εξτρά δεν πλήρωσα δραχμή!Και για γέννα παίρνει τα ίδια και καισαρική και φυσιολογικό, αν θες θα σου στείλω πμ.

Σε ποιο μήναα είσαι φραουλίτσα?

 

Να πω επίσης ότι την Κυριακή νοσηλεύτηκα στο Παπαγεωργίου λόγω συσπάσεων.Πεντακάθαρο νοσοκομείο, αγενές νοσηλευτικό προσωπικό.Για το Ιπποκράτειο έχω ακούσει τα αντίθετα:βρώμικο, η παλιά κλινική, εξαιρετικό νοσηλευτικό προσωπικό!

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Είμαι στον δεύτερο (χθες πηγαμε και επιβεβαιώσαμε στο γιατρο την εγκυμοσύνη) και γι'αυτο ψάχνομαι, νομιζω ότι θα είναι καλό να βρω νωρίς το γιατρό που θα με παρακολουθεί σε όλη την εγκυμοσύνη.

 

Ο βασικός προβληματισμός μου είναι η εφημερία των νοσοκομείων 1 φορά στις 4 μέρες και άρα ή που θα πας σε ιδιωτική κλινική αν δεν πέσεις σε εφημερια ή που θα προγραμματίσεις πρόκληση?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σ'ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Είμαι στον δεύτερο (χθες πηγαμε και επιβεβαιώσαμε στο γιατρο την εγκυμοσύνη) και γι'αυτο ψάχνομαι, νομιζω ότι θα είναι καλό να βρω νωρίς το γιατρό που θα με παρακολουθεί σε όλη την εγκυμοσύνη.

 

Ο βασικός προβληματισμός μου είναι η εφημερία των νοσοκομείων 1 φορά στις 4 μέρες και άρα ή που θα πας σε ιδιωτική κλινική αν δεν πέσεις σε εφημερια ή που θα προγραμματίσεις πρόκληση?

 

Δυστυχώς έτσι είναι.

Μια φίλη μου είχε 2 γιατρούς, ένα για το παπαγεωργίου, κι έναν για το ιπποκράτειο:wink:

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς έτσι είναι.

Μια φίλη μου είχε 2 γιατρούς, ένα για το παπαγεωργίου, κι έναν για το ιπποκράτειο:wink:

 

ναι αλλα και στο ιπποκράτειο δεν ειναι 3 κλινικές? Άρα μ'αυτό το σκεπτικό κάθε βδομάδα του κάθε μήνα θα έχουμε ένα ραντεβού!:P

 

αν μη τι άλλο θα είναι στην κυριολεξία συνεχής η παρακολούθηση της εγκυμοσύνης :lol:

Link to comment
Share on other sites

κι εγω εχω γιατρο του παπαγεωργιου και μου τονισε οτι αν δεν εφημερευει δε μπορουμε να μπουμε οποτε θα παω σε κλινικη σε αυτη τη περιπτωση

δε θελω προκληση ουτε καισαρικη εννοειται εκτος αν υπαρξει προς το τελος καποιος σοβαρος λογος

προσανατολιζομαι μαλλον για βιοκλινικη που ειναι πολυ οικονομικη και ακουω πολυ καλα λογια

Z57wp3.png dQOzp3.png

25/12/10 πήραμε το καλύτερο δώρο

Link to comment
Share on other sites

κι εγω εχω γιατρο του παπαγεωργιου και μου τονισε οτι αν δεν εφημερευει δε μπορουμε να μπουμε οποτε θα παω σε κλινικη σε αυτη τη περιπτωση

δε θελω προκληση ουτε καισαρικη εννοειται εκτος αν υπαρξει προς το τελος καποιος σοβαρος λογος

προσανατολιζομαι μαλλον για βιοκλινικη που ειναι πολυ οικονομικη και ακουω πολυ καλα λογια

 

μπορείς να διαλέξεις εσύ σε ποια κλινική θα πας? γιατί ο γυναικολόγος στον οποίο πήγα μου είπε ότι συνεργάζεται με τη γενική και δεν έδωσε περιθώρια για κάποια άλλη...ποιος είναι ο γιατρός σου?

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα και στο ιπποκράτειο δεν ειναι 3 κλινικές? Άρα μ'αυτό το σκεπτικό κάθε βδομάδα του κάθε μήνα θα έχουμε ένα ραντεβού!:P

 

αν μη τι άλλο θα είναι στην κυριολεξία συνεχής η παρακολούθηση της εγκυμοσύνης :lol:

 

Δε χρειάζεται!Έχει ένα γιατρό στο ιπποκράτειο, ο οποίος σε εφημερία αυτού του νοσοκομείου θα την ξεγεννήσει...τώρα σε ποια κλινική, δεν έχω ιδέα!

Το ίδιο και του παπαγεωργίου!

 

Κι εγώ έχω ακούσει καλά λόγια για τη βιοκλινική!

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δε χρειάζεται!Έχει ένα γιατρό στο ιπποκράτειο, ο οποίος σε εφημερία αυτού του νοσοκομείου θα την ξεγεννήσει...τώρα σε ποια κλινική, δεν έχω ιδέα!

Το ίδιο και του παπαγεωργίου!

 

Κι εγώ έχω ακούσει καλά λόγια για τη βιοκλινική!

 

Συγνώμη αν ακουστεί χαζό, αλλά για παράδειγμα κάνει επίσκεψη και στους 2 γιατρούς κάθε μήνα? Στο ιατρείο τους?

Link to comment
Share on other sites

αυτο για το ιπποκρατειο δεν το ειχα σκεφτει, δηλ. να εχω κι αλλον γιατρο

στο ιπποκρατειο γεννησα και τα 2 μεγαλυτερα αλλα η α κλινικη μαζι με το γιατρο μου εφυγε στο παπαγεωργιου

βεβαια επειδη τον εμπιστευομαι πολυ μεχρι στιγμης καλυτερα να παραμεινω σ' αυτον

εν τω μεταξυ εχω και γιατρο ιδιωτη που με παρακολουθει στην πολη που μενω και παω και στο νοσοκομειο μας για παρακολουθηση οταν χρειαζεται αδεια

 

εχω ηδη 3 γιατρους!!!

χωρια αυτοι που μεειδαν σε αυχενικη και μεγαλο υπερηχο

μαλλον δε θα πρεπει να μπλεξω και με 4ο

Z57wp3.png dQOzp3.png

25/12/10 πήραμε το καλύτερο δώρο

Link to comment
Share on other sites

Δε χρειάζεται!Έχει ένα γιατρό στο ιπποκράτειο, ο οποίος σε εφημερία αυτού του νοσοκομείου θα την ξεγεννήσει...τώρα σε ποια κλινική, δεν έχω ιδέα!

Το ίδιο και του παπαγεωργίου!

 

Κι εγώ έχω ακούσει καλά λόγια για τη βιοκλινική!

 

Μήπως ξέρεις ποιοι είναι οι γιατροί της φίλης σου? (αυτός του παπαγεωργιου είναι ίδιος με τον δικο σου?) είναι ευχαριστημένη? θα μπορούσες να γράψεις ποιοι είναι?

Link to comment
Share on other sites

αυτο για το ιπποκρατειο δεν το ειχα σκεφτει, δηλ. να εχω κι αλλον γιατρο

στο ιπποκρατειο γεννησα και τα 2 μεγαλυτερα αλλα η α κλινικη μαζι με το γιατρο μου εφυγε στο παπαγεωργιου

βεβαια επειδη τον εμπιστευομαι πολυ μεχρι στιγμης καλυτερα να παραμεινω σ' αυτον

εν τω μεταξυ εχω και γιατρο ιδιωτη που με παρακολουθει στην πολη που μενω και παω και στο νοσοκομειο μας για παρακολουθηση οταν χρειαζεται αδεια

 

εχω ηδη 3 γιατρους!!!

χωρια αυτοι που μεειδαν σε αυχενικη και μεγαλο υπερηχο

μαλλον δε θα πρεπει να μπλεξω και με 4ο

 

στο παπαγεωργίου ποιος σε παρακολουθεί?

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αν ακουστεί χαζό, αλλά για παράδειγμα κάνει επίσκεψη και στους 2 γιατρούς κάθε μήνα? Στο ιατρείο τους?

 

Κοίτα, τον 1 τον είχε από τον 7ο και μετά.

 

Η γενική πάντως να ξέρεις είναι η πιο ακριβή.

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοίτα, τον 1 τον είχε από τον 7ο και μετά.

 

Η γενική πάντως να ξέρεις είναι η πιο ακριβή.

 

έχω ακούσει ότι είναι ακριβή και γενικά με ενοχλεί που δε μου αφήνει περιθώρια επιλογής ο γιατρός...

 

βέβαια έχω την αίσθηση ότι το διαβαλκανικό και το γεννεσις ειναι πιο ακριβά

 

συγνώμη που επαναλαμβάνομαι, θα μπορούσες να μου πεις τα ονόματα των γιατρών?

Link to comment
Share on other sites

έχω ακούσει ότι είναι ακριβή και γενικά με ενοχλεί που δε μου αφήνει περιθώρια επιλογής ο γιατρός...

 

βέβαια έχω την αίσθηση ότι το διαβαλκανικό και το γεννεσις ειναι πιο ακριβά

 

συγνώμη που επαναλαμβάνομαι, θα μπορούσες να μου πεις τα ονόματα των γιατρών?

 

o δικός μου λέγεται Ζεπειρίδης Λεωνίδας.Εκείνη έχει το Θεοδωρίση Θεόδωρο για το παπαγεωργίου, για το ιπποκράτειο δε θυμάμαι, θα τη ρωτήσω.Έχω ακούσει καλά λόγια για το Μαμόπουλο στο ιπποκράτειο.

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Η γενική είναι 400? περίπου πιο ακριβή από τις άλλες.Τσεκαρισμένο.

 

αντε ρε...

 

άρα, η έρευνα αγοράς μου θα πρέπει να περιλαμβάνει γιατρό(ους) στα νοσοκομεία που να συνεργάζονται με κλινική που δε θα μας κάνει αφαίμαξη...

Link to comment
Share on other sites

φραουλιτσα εσυ ποιον εχεις;

 

εγώ έχω τον Σαραβέλο, έκανα εκεί τα ετήσια τσεκ απ μου και πήγα εκεί και για την εγκυμοσύνη. Δεν έχω κανένα παράπονο κι έχω ακούσει ότι είναι καλός. Μόνο το γεγονός ότι δεν έχω εναλλακτική στο που θα γεννήσω με προβληματίζει...

Link to comment
Share on other sites

ασχετο με το θεμα εχω να πω οτι στα 19 ανακαλυψαμε οτι εχω ογκο στον τραχηλο της μητρας ο γυναικολογος που ειχα τοτε μου ειπε οτι θα αφαιρουσαμε και την μητρα ή κομματι της γιατι μπορει να ειχε προχωρησει σε βαθος καταλαβαινεται πως ημουν δεν ειχα κανει ουτε παιδια ουτε τιποτα στην ζωη μολις ειχα αρραβωνιαστει. μου εκλεισε ραντεβου ο αντρας μου στο ιατρειο του παπανικολαου πηγαμε μαζι μου ειπε οτι τα πραγματα δεν ειναι τοσο τραγικα μου αφαιρεσε τρεις ογκους κακοηθης χωρις να πειραξει καθολου την μητρα και 8 χρονια μετα ολο αυτο μου θυμιζει ενα κακο ονειρο και χαρη στον αντρα μου με την αισιοδοξια του, την επιμονη του και την υπομονη του και χαρη στον παπανικολαου που προσεξε την περιπτωση μου σε λιγους μηνες θα κραταω τα διδυμα μου (αν και εχω αλλο γιατρο τωρα γιατι δεν μπορω να πηγαινω στην θεσσαλονικη) και παλι συγνωμη γιατι εγραψα κατι ασχετο με το θεμα σας απλα για μενα ειναι σπουδαιος αυτος ο γιατρος και ηθελα να το αναφερω

Link to comment
Share on other sites

ασχετο με το θεμα εχω να πω οτι στα 19 ανακαλυψαμε οτι εχω ογκο στον τραχηλο της μητρας ο γυναικολογος που ειχα τοτε μου ειπε οτι θα αφαιρουσαμε και την μητρα ή κομματι της γιατι μπορει να ειχε προχωρησει σε βαθος καταλαβαινεται πως ημουν δεν ειχα κανει ουτε παιδια ουτε τιποτα στην ζωη μολις ειχα αρραβωνιαστει. μου εκλεισε ραντεβου ο αντρας μου στο ιατρειο του παπανικολαου πηγαμε μαζι μου ειπε οτι τα πραγματα δεν ειναι τοσο τραγικα μου αφαιρεσε τρεις ογκους κακοηθης χωρις να πειραξει καθολου την μητρα και 8 χρονια μετα ολο αυτο μου θυμιζει ενα κακο ονειρο και χαρη στον αντρα μου με την αισιοδοξια του, την επιμονη του και την υπομονη του και χαρη στον παπανικολαου που προσεξε την περιπτωση μου σε λιγους μηνες θα κραταω τα διδυμα μου (αν και εχω αλλο γιατρο τωρα γιατι δεν μπορω να πηγαινω στην θεσσαλονικη) και παλι συγνωμη γιατι εγραψα κατι ασχετο με το θεμα σας απλα για μενα ειναι σπουδαιος αυτος ο γιατρος και ηθελα να το αναφερω

χαιρομαι πολυ για σενα και συγκινηθηκα γιατι απο μια λαθος κινηση δε θα μπορουσες να εχεις τα παιδακια σου

με το καλο να τα χαρεις στην αγκαλια σου

 

κι εγω τον εμπιστευομαι παρα πολυ γιατι τον ενδιαφερει αυτο που κανει να προκαλεσει τη λιγοτερη η καθολου ζημια

εγω οπως εχω ξαναγραψει γεννησα την κορη μου με καισαρικη 28w και εμεσως μου τονισε οτι να γεννησω το 2ο φυσιολογικα τοτε που κανεις δε μιλουσε για vbac

σορρυ για το οφ τοπικ

Z57wp3.png dQOzp3.png

25/12/10 πήραμε το καλύτερο δώρο

Link to comment
Share on other sites

χαιρομαι πολυ για σενα και συγκινηθηκα γιατι απο μια λαθος κινηση δε θα μπορουσες να εχεις τα παιδακια σου

με το καλο να τα χαρεις στην αγκαλια σου

 

κι εγω τον εμπιστευομαι παρα πολυ γιατι τον ενδιαφερει αυτο που κανει να προκαλεσει τη λιγοτερη η καθολου ζημια

εγω οπως εχω ξαναγραψει γεννησα την κορη μου με καισαρικη 28w και εμεσως μου τονισε οτι να γεννησω το 2ο φυσιολογικα τοτε που κανεις δε μιλουσε για vbac

σορρυ για το οφ τοπικ

 

εγώ δε θα το έλεγα καθόλου οφ τοπικ, η επιλογή του γιατρού από εμάς που ψαχνόμαστε νομίζω ότι θα βασιστεί και στις δύσκολες (αλλά επιτυχείς) δικές σας εμπειρίες. Στα εύκολα όλοι μια χαρά τα πάνε...

 

Απορία, baila τον γιατρό τον βλέπεις στο παπαγεωργίου ή κλείνεις ραντεβού σε εξωτερικό ιατρείο?

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...