Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γέννα στο Παπαγεωργίου Θεσσαλονίκη


demi

Recommended Posts

.αν και πιστευω πως εχετε καποιο προσωπικο οφελος απο την λειτουργεια του ....ιδρυματος αυτου και ο νοων νοειτο...

 

Φυσικά και έχω προσωπικό και οικογενειακό και κοινωνικό όφελος από τη λειτουργία οποιουδήποτε νοσοκομείου!

 

Εκεί έκανα μαγνητική όταν χρειάστηκα, εκεί νοσηλεύτηκε μέλος της οικογένειάς μου για δύο εβδομάδες και νιώθω μεγάλη ασφάλεια και σιγουριά που υπάρχει ένα τέτοιο ίδρυμα σε αυτή την πόλη.

 

Εσύ που είσαι τόσο πλούσια και δεν έχεις ανάγκη τα νοσοκομεία, μπορείς να καταφεύγεις στο ιδιωτικό τομέα (όπου οι μισές εγχειρίσεις γίνονται σε άτομα που δεν χρειάζονται κανενός είδους επέμβαση...)

 

Πάντως ακόμη και οι πολύ πλούσιοι, τα προωράκια τους όταν είναι δύσκολα τα περιστατικά, τα πηγαίνουν στις νεογνολογικές του Ιπποκρατείου και του Παπαγεωργίου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 369
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Τα πράγματα δεν είναι μαύρα ή ασπρα στη ζωη! Ούτε τα δημόσια νοσοκομεία είναι τέλεια αλλά ούτε και οι ιδιωτικές κλινικές άθλιες! Δε χρειάζεται να γενικεύουμε....

Και απόδειξη είμαστε εμείς οι ίδιες. Άλλες κοπέλες έχουν καλές εμπειρίες από δημόσιο και θα ξαναπάνε και άλλες κοπέλες από ιδιωτικές κλινικές και επίσης θα ξαναπάνε...Η κάθε μια κρίνει από τις προσωπικές της εμπειρίες.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τα γραφόμενα της Αγλαίας.

Και θα ήθελα να ρωτήσω την μαία έγκυος αφού γνωρίζει τόσο καλά

το πως λειτουργούν και οι κλινικές και τα δημόσια νοσοκομεία γιατί

σε δύσκολες περιπτώσεις και επιπλοκές οι κλινικές μεταφέρουν νεογνά / μητέρες στα δημόσια νοσοκομεία?Ρητορική είναι η ερώτηση δεν χρειάζομαι απάντηση.

 

γιατι το κοστος της εντατικης νειγνων...300-500 ευρο τηνμερα μεχρι 1/1/20010 δεν το καλυπταν τα ταμεια, απο φετος ομως αυτο αλλαξε, εμεινε το μωρο καποιου πολιτικου 1 μηνα στο διαβαλκανικο περισυ και το ηρθε ο λογαριασμος και αλλαξε τον νομο...

Link to comment
Share on other sites

γιατι το κοστος της εντατικης νειγνων...300-500 ευρο τηνμερα μεχρι 1/1/20010 δεν το καλυπταν τα ταμεια, απο φετος ομως αυτο αλλαξε, εμεινε το μωρο καποιου πολιτικου 1 μηνα στο διαβαλκανικο περισυ και το ηρθε ο λογαριασμος και αλλαξε τον νομο...

 

Γέννησα το 2006 σε ιδιωτική κλινική στο Γέννεσις το μωρό έμεινε 5 μέρες στην θερμοκοιτίδα και πήραμε όλα τα χρήματα μας πίσω με ΙΚΑ.

Φαίνεται εμάς δεν μας έπιανε ο νόμος.

Άσε που έπιασε ο καημός τις κλινικές για τα λεφτά που θα μαζεύανε

και είπανε να αρχίσουν τις μεταφορές στα νοσοκομεία για να γλυτώσει ο κοσμάκης χρήματα.

 

Αγλαία :lol::lol::lol: να είσαι καλά για να πω την αλήθεια αυτό δεν το είχα σκεφτεί!

μα δεν μπορείς να σκεφτείς;

χρηματίζουν τις ιδιωτικές κλινικές να τους στέλνουν μερικά περιστατικά για να έχουν λόγο ύπαρξης!

Το δικαίωμά σας να ομιλείτε,δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά

Link to comment
Share on other sites

νομίζω μετά το 2003 το ΙΚΑ άρχισε να καλύπτει εντατική και θερμοκοιτίδα σε ιδιωτικά νοσοκομεία. Λένε ότι το έκανε γνωστός πολιτικός με δίδυμα, γιατί είδε τη "γλύκα" σε ιδιωτικό μαιευτήριο της Αθήνας

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Maggie δεν έχει σημασία το πότε ψηφίστηκε ο γιατρός μου όταν είχα τον μικρό στην θερμοκοιτίδα γύρισε και μου είπε μην στεναχωριέσαι δεν είναι σοβαρό διαφορετικά θα τον είχαν μεταφέρει απευθείας στο Ιπποκρατειο.

Είναι η γενικότερη τακτική των κλινικών δεν έχουν συνήθως τα μέσα για

να αντιμετωπίσουν όλες τις καταστάσεις και από την άλλη πλευρά δεν θέλουν να χρεωθούν θύματα.

Πριν μερικά χρόνια υπήρχε διαφωνία για το που ανήκε νεογνό που ξεψύχησε

μέσα σε ασθενοφόρο κατά την μεταφορά του από την κλινική στο

νοσοκομείο και δεν δίνανε το νεογνό για ταφή μέχρι να ξεκαθαριστούν τα

όρια των δήμων.

 

Το θράσος τους δεν έχει όρια ειδικά όταν είναι να αποποιηθούν τις ευθύνες τους αλλά το να κατηγορούμε ασύστολα και να παραπληροφορούμε δεν νομίζω ότι εξυπηρετεί το κοινωνικό σύνολο.

Το δικαίωμά σας να ομιλείτε,δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά

Link to comment
Share on other sites

Το μοναδικό μεγάλο πλεονέκτημα των κλινικών έναντι των δημόσιων νοσοκομείων είναι οτι η εγκυος μπορει να επιλέξει μόνης της το γιατρό με τον οποίο αισθάνεται άνετα και ο οποίος παρακολουθεί την εγκυμοσύνη από την αρχή μέχρι το τέλος. Φυσικά υπάρχει και η ανάλογη δυνατότητα στα κρατικά, αλλά δεν θέλω να μπώ στη λογική του δώσε φακελάκι και θα σε φροντίσω εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Για το παπαγεωργιου ισχυει αυτο...ναι και ιδιως τις αμνιοπαρακεντησεις τις κανει ο Ασημακοπουλος που θεωρειτε τοπ.

βεβαια στο πρωτο παιδι παντα την πατας ....στο 2 ενημερωνεσαι...και στο 3 εισαι πανετοιμος να μπεις σε αυτην την διαδικασια(διοτι εχεις ξεπαραδιαστει απο τις προηγουμενες 2 φορες!!!!!!

καλε για μενα μιλας?πως με ξερεις πως με ξερεις....ξυπνατε κοριτσια μην τα σταζετε τα λεφτα σας αδικα demi τα ειπες τοσο μα τοσο καλα θα κανουμε αντιγραφη και θα τα κολαμε σε καθε σελ. να τα διαβαζουν τα κοριτσια μπας και το εμπεδωσουν πια.

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites

καλε για μενα μιλας?πως με ξερεις πως με ξερεις....ξυπνατε κοριτσια μην τα σταζετε τα λεφτα σας αδικα demi τα ειπες τοσο μα τοσο καλα θα κανουμε αντιγραφη και θα τα κολαμε σε καθε σελ. να τα διαβαζουν τα κοριτσια μπας και το εμπεδωσουν πια.

 

αχαχχα δεν σε ξερω αλλα Μα την Παναγια θα ηθελα πολυ να σε γνωρισω.....

Link to comment
Share on other sites

Το μοναδικό μεγάλο πλεονέκτημα των κλινικών έναντι των δημόσιων νοσοκομείων είναι οτι η εγκυος μπορει να επιλέξει μόνης της το γιατρό με τον οποίο αισθάνεται άνετα και ο οποίος παρακολουθεί την εγκυμοσύνη από την αρχή μέχρι το τέλος. Φυσικά υπάρχει και η ανάλογη δυνατότητα στα κρατικά, αλλά δεν θέλω να μπώ στη λογική του δώσε φακελάκι και θα σε φροντίσω εγώ.

 

δεν παει ακριβως ετσι και δεν ειναι ακριβως φακελακι...

απλα σε παρακολουθουν στο νοσοκομειο οσον αφορα τις 607546473848949 εξετασεις που εχεις να κανεις,...απο εκει και περα εχεις τον γιατρο σου που σε παρακολουθει και θα σε ξεγεννησει εκει...το ιδιο πραγμα ειναι ακριβως....θα πληρωθει για την υπηρεσια του ειτε σε δημοσιο ειτε σε ιδιωτικο τομεα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

O γιατρός σου αφού τρέμει το φυλλοκάρδι του ας παραιτηθεί από το νοσοκομείο δεν χρειάζεται να πληρώνεται από δύο μέρη ταυτόχρονα.

Στα νοσοκομεία υπάρχουν οι επιστημονικοί συνεργάτες, εξωτερικοί γιατροί που συνεργάζονται με το νοσοκομείο. Δεν ξέρω αν υπάρχουν έμμισθοι επιστημονικοί συνεργάτες, αυτοί που γνωρίζω είναι όλοι άμισθοι.

 

Στο Παπαγεωργίου δεν μπορούν πλέον οι επιστημονικοί συνεργάτες να πηγαίνουν πελάτισες να γεννήσουν. Από τη διοίκηση του νοσοκομείου και όχι επειδή οι γιατροί το αποφεύγουν.

Link to comment
Share on other sites

παντως βρε κοριτσια πραγματικα σας μιλαω δεν θελω να επηρεασω καμια κοπελα απλα την προσωπικη μου εμπειρια λεω (ουτε την γνωμη μου)

Η SAM με ξερει ...μπορουσα να παω σε οποια κλινικη ηθελα...ο πατερας μου λυσσαξε..η δικια μου η κορη θα παει σε δημοσιο νοσοκομειο και θα γεννησει ΤΟΝ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΕΓΓΟΝΟ???ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ...

Ο αντρας μου και ο γιατρος μου ελεγαν....Εισαι πολυ πριγκιπισα για να γεννησεις εκει..σκεψου το καλα..εισαι καλομαθημενη..εισαι,εισαι εισαι....

κατι με ετρωγε ομως ..ειχα προαισθημα..

Ως την τελευταια στιγμη προσπαθουσαν να με πεισουν...

οταν ομως επαθα ατονια μητρας και το αιμα ετρεχε ποταμι ολοι σταματησαν..Μονο παρακαλουσαν..Τον Θεο ,τους γιατρους..Και οταν τους ειδαν να τρεχουν ολοι πανω απο το κεφαλι μου αιματολογοι,χειρουργοι,διευθυντες τοτε καταλαβαν την αξια του νοσοκομειου..

Δοξαζω τον Θεο που ειμαι καλα,ευχαριστω θερμοτατα τους γιατρους και το νοσηλευτικο προσωπικο στα χειρουργεια ..τελικα ημουν πολυ σκληρη για πριγκιπισα..

Link to comment
Share on other sites

ποια ξερει ν μ απαντηση εμενα μ παρακολουθουν στο ιπποκρατειο αμα εφημερευει τ παπαγεωργιου θα πληρωσω?

 

Όχι βρε κοπέλα μου, με την ασφάλειά σου θα πας. Ηρέμησε, μην ανησυχείς :mrgreen:!

 

Με το καλό και μ' ένα πόνο!

xcYlp2.png?ab2FYc5BKIjjp3.png?Uc4YgY5u
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

παντως βρε κοριτσια πραγματικα σας μιλαω δεν θελω να επηρεασω καμια κοπελα απλα την προσωπικη μου εμπειρια λεω (ουτε την γνωμη μου)

Η SAM με ξερει ...μπορουσα να παω σε οποια κλινικη ηθελα...ο πατερας μου λυσσαξε..η δικια μου η κορη θα παει σε δημοσιο νοσοκομειο και θα γεννησει ΤΟΝ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΕΓΓΟΝΟ???ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ...

Ο αντρας μου και ο γιατρος μου ελεγαν....Εισαι πολυ πριγκιπισα για να γεννησεις εκει..σκεψου το καλα..εισαι καλομαθημενη..εισαι,εισαι εισαι....

κατι με ετρωγε ομως ..ειχα προαισθημα..

Ως την τελευταια στιγμη προσπαθουσαν να με πεισουν...

οταν ομως επαθα ατονια μητρας και το αιμα ετρεχε ποταμι ολοι σταματησαν..Μονο παρακαλουσαν..Τον Θεο ,τους γιατρους..Και οταν τους ειδαν να τρεχουν ολοι πανω απο το κεφαλι μου αιματολογοι,χειρουργοι,διευθυντες τοτε καταλαβαν την αξια του νοσοκομειου..

Δοξαζω τον Θεο που ειμαι καλα,ευχαριστω θερμοτατα τους γιατρους και το νοσηλευτικο προσωπικο στα χειρουργεια ..τελικα ημουν πολυ σκληρη για πριγκιπισα..

γεια σου ρε demi σκληροπυρηνικη princess.κι εγω ημουν μια επικυνδινη περιπτωση και το λεω και το ξαναλεω αν δεν ημουν στο παπαγ.δεν ξερω το αποτελεσμα ποιο θα ταν οχι καλο σιγουρα.θυμαστε ή ειχατε διαβασει που ημουν στην εφημερια του ιπποκρατειου και λογο γνωστης προισταμενης ο γιατρος της εφημεριας με εδιωξε να παω στο παπαγ.?τα ακριβης λογια του ηταν,σε μιση ωρα ξεκιναει η εφημερια του παπαγ.φυγε κατευθειαν εκει δεν θα πας στο σπιτι σου εδω τωρα τελιωνει η εφημερια και δεν θα σε προσεξουμε οσο πρεπει.δεν ξερω κοριτσια παντος σαν το παπαγ.δεν υπαρχει,και ακομη και οι μαιες εκει ηταν εξυπηρετικοτατες αν και εχω ακουσει και οτι καποιες δεν μειναν πολυ ευχαριστημενες.και οπως η demi ετσι απεναντι μου ηταν μια αρχιτεκτονας και δεν ειναι χρηματικο το θεμα αλλα ειναι καθαρα θεμα ασφαλειας τελικα.

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites

Στα νοσοκομεία υπάρχουν οι επιστημονικοί συνεργάτες, εξωτερικοί γιατροί που συνεργάζονται με το νοσοκομείο. Δεν ξέρω αν υπάρχουν έμμισθοι επιστημονικοί συνεργάτες, αυτοί που γνωρίζω είναι όλοι άμισθοι.

Με κάθε επιφύλαξη έχω την εντύπωση πως υπάρχουν και έμμισθοι επιστημονικοί συνεργάτες(συνήθως από χρηματοδοτήσεις προγραμμάτων ή με μορφή επιδόματος)και υπήρχε δεν ξέρω αν τελικά πραγματοποιήθηκε μία πρόταση από το Υπουργείο για αμοιβές και έξοδα τρίτων, εξειδικευμένων επιστημονικών ή άλλων εξωτερικών συνεργατών στο τομέα της υγείας.

Το δικαίωμά σας να ομιλείτε,δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά

Link to comment
Share on other sites

Aν προσέξεις τα προηγούμενα μηνύματα σου θα δεις πως δεν υπάρχει

πουθενά το γεγονός ότι συνεργάζεται και με το Ιπποκράτειο ούτε ότι

μόνοι σας επιλέξατε την βιοκλινική θεωρώ ότι το συμπέρασμα μου το κατευθύνανε εκεί τα γραφόμενα σου και προσωπικά δεν έχω λόγο να μην σε πιστέψω.

 

Τέλος πάντων δεν με ενδιαφέρει καθόλου που θα γεννήσει η καθεμία είτε αυτό είναι το σπίτι της είτε η κλινική είτε το νοσοκομείο.

Λίγο πολύ όλοι γνωρίζουμε το τι συμβαίνει στα δημόσια νοσοκομεία και στις κλινικές

Ο καθένας έχει δικαίωμα να επιλέξει που θα πάει κανένας όμως δεν έχει το

δικαίωμα να τρομοκρατεί εγκυμονούσες οι οποίες ίσως να μην έχουν την

οικονομική δυνατότητα να διαθέσουν 1000 ευρώ για να γεννήσουν ότι αν πάνε σε δημόσιο νοσοκομείο ήρθε και το τέλος.

Ειδικά όταν οι καταγγελίες έρχονται από επαγγελματίες του χώρου στραβώνω ακόμη περισότερο γιατί πχ αν εσένα φιλικά ο γιατρός σου κατηγόρησε το Παπαγεωργίου που κάποτε συνεργαζόταν για μέναείναι συνυπεύθυνος γιατί γνωρίζε και δεν μίλησε ούτε τώρα μιλάει θέτοντας σε κίνδυνο την υγεία ανθρώπων.

Κι αν προσέξεις όλα τα μηνύματα του μέλους μαία έγγυος θα δεις ότι όλα είναι ένα κατηγορώ για όλες τις κλινικές και νοσοκομεία της πόλης εκτός της βιοκλινικής.

Συμφωνώ απόλυτα με τα λεγόμενά σου,καθώς και με το γεγονός ότι δεν είναι πάντα χρηματικό το θέμα της επιλογής του νοσοκομείου ή της κλινικής.Απλά θα πρέπει κάποια στιγμή να μάθουμε σαν λαός να απαιτούμε τα κεκτημένα μας που τα έχουμε με πολύ κόπο (χρηματικό) κατακτήσει και να μην πιστεύουμε ότι μόνο οι φτωχοί κ οι αλλοδαποί γεννάνε στα δημόσια νοσοκομεία ,καθώς εμείς οι νεόπλουτοι(για πολύ λίγο ακόμη) έλληνες ανεβάσαμε την ψείρα τόσο ψηλά στο γιακά!!!

Σαφώς κ υπάρχουν κακώς κείμενα στα δημόσια νοσοκομεία όμως να είστε απόλυτα βέβαιες ότι πολύ χειρότερα γίνονται στα ιδιωτικά μαιευτήρια πίνοντας μάλιστα "εις υγείαν" των κορόιδων ενώ εσύ ακόμα βογγάς!!!!.Ακόμη να σας διαβεβαιώσω όσον αφορά τον ανθρώπινο παράγοντα όσους ανεύθυνους και "γαιδούρια" έχεις πιθανότητα να συναντήσεεις στο δημόσιο , άλλους τόσους θα συναντήσεις και στον ιδιωτικο τομέα,;καθώς άνθρωποι που δεν αγαπούν το λειτούργημά τους υπάρχουν ΠΑΝΤΟΥ.

Επειδή έχω ζήσει για μικρό διάστημα στο εξωτερικό (Σουηδία) όπου ντρέπεσαι να πατήσεις σε δημόσιο νοσοκομείο,πιστεύω ότι αν πρώτα εμείς αλλάξουμε την νοοτροπία κ το ψώνιο μας απέναντι στο δημόσιο,ίσως υπάρξει ελπίδα κάποια στιγμή να αλλάξουν και όλα προς το καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση σχετικά με την καρτέλα που ανοίγεις στο Παπαγεωργίου και σε παρακολουθούν...μια κοπέλα μου είπε ότι πας όταν έχει εφημερία, λες ότι υποψιάζεσαι εγκυμοσύνη ή πας μ' ένα τεστ θετικό και μετά σου ανοίγουν καρτέλα και σε παρακολουθούν και κάνεις όλες τις εξετάσεις εκεί. Ισχύει αυτό?

Μετά όμως στην γέννα για φυσιολογικό τοκετό, αν δεν εφημερεύει, δεν μπορείς να γεννήσεις εκεί.Πρέπει να πας στο εφημερεύων νοσοκομείο. Έτσι είναι τα πράγματα?

Σας παρακαλώ βοηθήστε με γιατί έχω καθυστέρηση 15 ημερών, έκανα χοριακή που είναι θετική και σήμερα έχω ραντεβού στον γιατρό για επιβεβαίωση, αλλά θα ήθελα να γεννήσω σε δημόσιο νοσοκομείο.

Σας ευχαριστώ και εύχομαι σε όλες τα καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση σχετικά με την καρτέλα που ανοίγεις στο Παπαγεωργίου και σε παρακολουθούν...μια κοπέλα μου είπε ότι πας όταν έχει εφημερία, λες ότι υποψιάζεσαι εγκυμοσύνη ή πας μ' ένα τεστ θετικό και μετά σου ανοίγουν καρτέλα και σε παρακολουθούν και κάνεις όλες τις εξετάσεις εκεί. Ισχύει αυτό?

Μετά όμως στην γέννα για φυσιολογικό τοκετό, αν δεν εφημερεύει, δεν μπορείς να γεννήσεις εκεί.Πρέπει να πας στο εφημερεύων νοσοκομείο. Έτσι είναι τα πράγματα?

Σας παρακαλώ βοηθήστε με γιατί έχω καθυστέρηση 15 ημερών, έκανα χοριακή που είναι θετική και σήμερα έχω ραντεβού στον γιατρό για επιβεβαίωση, αλλά θα ήθελα να γεννήσω σε δημόσιο νοσοκομείο.

Σας ευχαριστώ και εύχομαι σε όλες τα καλύτερα.

 

Καλή σου μέρα και συγχαρητήρια!! εύχομαι όλα να σου πάνε καλά και να γεμίσει η αγκαλιά σου και η ζωή σου χαρούμενες φωνούλες!! Στο θέμα μας τώρα. Θα πάρεις ενα τηλέφωνο στο Παπαγωργίου (πρωινές ώρες) και θα πείς οτι είσαι έγκυος (να το τονίσεις γιατί στις εγκυμοσύνες κλείνουν αμέσως ραντεβού!!). Θα ζητήσεις να κλείσεις ραντεβού με εναν γυναικολόγο και όταν με το καλό πας αυτοί θα σου ανοίξουν καρτέλα και θα σου κάνουν όλες τις απαιτούμενες εξετάσεις με την εντολη του γιατρού που θα σε παρακολουθήσει. Η συμβουλή μου είναι να τις κάνεις τις εξετάσεις έξω, αν εχεις κανά βιβλιάριο δημοσίου να τα κολλήσεις. Όχι οτι δε θα εξυπηρετηθείς αλλά μεγάλο νοσοκομείο είναι, χαμός γίνεται! Όταν ερθει η ώρα να γεννήσεις η αλήθεια είναι οτι ΝΑΙ πρέπει να εφημερεύει το νοσοκομείο διαφορετικά πας αλλού. Αν σε παρακολουθεί εκεί μέσα όμως γιατρός θα βρεί αυτός την ακρη και θα σε βάλει οταν πρέπει. Όλα αυτά θα τα συνενοηθείς μαζί του μιλόντας με λίγο περισσότερο θάρρος. Αυτά και μην αγχώνεσαι , είναι πολύ νωρίς ακόμα!!

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση σχετικά με την καρτέλα που ανοίγεις στο Παπαγεωργίου και σε παρακολουθούν...μια κοπέλα μου είπε ότι πας όταν έχει εφημερία, λες ότι υποψιάζεσαι εγκυμοσύνη ή πας μ' ένα τεστ θετικό και μετά σου ανοίγουν καρτέλα και σε παρακολουθούν και κάνεις όλες τις εξετάσεις εκεί. Ισχύει αυτό?

Μετά όμως στην γέννα για φυσιολογικό τοκετό, αν δεν εφημερεύει, δεν μπορείς να γεννήσεις εκεί.Πρέπει να πας στο εφημερεύων νοσοκομείο. Έτσι είναι τα πράγματα?

Σας παρακαλώ βοηθήστε με γιατί έχω καθυστέρηση 15 ημερών, έκανα χοριακή που είναι θετική και σήμερα έχω ραντεβού στον γιατρό για επιβεβαίωση, αλλά θα ήθελα να γεννήσω σε δημόσιο νοσοκομείο.

Σας ευχαριστώ και εύχομαι σε όλες τα καλύτερα.

καλημερα κοπελα μου και με το καλο !! σου εστειλα πμ....περιμενω νεα σου

Link to comment
Share on other sites

Καλή σου μέρα και συγχαρητήρια!! εύχομαι όλα να σου πάνε καλά και να γεμίσει η αγκαλιά σου και η ζωή σου χαρούμενες φωνούλες!! Στο θέμα μας τώρα. Θα πάρεις ενα τηλέφωνο στο Παπαγωργίου (πρωινές ώρες) και θα πείς οτι είσαι έγκυος (να το τονίσεις γιατί στις εγκυμοσύνες κλείνουν αμέσως ραντεβού!!). Θα ζητήσεις να κλείσεις ραντεβού με εναν γυναικολόγο και όταν με το καλό πας αυτοί θα σου ανοίξουν καρτέλα και θα σου κάνουν όλες τις απαιτούμενες εξετάσεις με την εντολη του γιατρού που θα σε παρακολουθήσει. Η συμβουλή μου είναι να τις κάνεις τις εξετάσεις έξω, αν εχεις κανά βιβλιάριο δημοσίου να τα κολλήσεις. Όχι οτι δε θα εξυπηρετηθείς αλλά μεγάλο νοσοκομείο είναι, χαμός γίνεται! Όταν ερθει η ώρα να γεννήσεις η αλήθεια είναι οτι ΝΑΙ πρέπει να εφημερεύει το νοσοκομείο διαφορετικά πας αλλού. Αν σε παρακολουθεί εκεί μέσα όμως γιατρός θα βρεί αυτός την ακρη και θα σε βάλει οταν πρέπει. Όλα αυτά θα τα συνενοηθείς μαζί του μιλόντας με λίγο περισσότερο θάρρος. Αυτά και μην αγχώνεσαι , είναι πολύ νωρίς ακόμα!!

 

Σ΄ευχαριστώ πολύ...θα πάρω τηλέφωνο και θα δω αν μπορώ να κλείσω ραντεβού...τώρα αν δεν μπορώ να κάνω τις εξετάσεις εκει θα δω αν μπορώ να τις γράφω...καλο σκ

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...