Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γέννα στο Παπαγεωργίου Θεσσαλονίκη


demi

Recommended Posts

θεωρώ πως ένας γιατρός για να θέλει να αποφύγει κάτι, θα έχει τους λόγους του και κάτι παραπάνω θα ξέρει. ο δικός μου μάλιστα παρόλο που είναι γνωστός, μου είπε πως άν επιμένω για Παπαγεωργίου...δεν με αναλαμβάνει. Ξέρω οτι σε καμία άλλη περίπτωση δεν θα το έλεγε αυτό. Και φυσικά δεν το έκανε για την μίζα. Πίστεψέ με σε αυτό....

λυπαμε αλλα η απαντηση σου δεν με καλυψε...οκ!!!

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 369
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

O γιατρός σου αφού τρέμει το φυλλοκάρδι του ας παραιτηθεί από το νοσοκομείο δεν χρειάζεται να πληρώνεται από δύο μέρη ταυτόχρονα.

Εκτός και αν δεν τον πειράζει να πληρώνεται για να δυσφημεί και να

κοροιδεύει ουσιαστικά τους εργοδότες του και τους έλληνες φορολογούμενους.

 

Έτσι.

 

Όταν παίρνει το μισθό, φαντάζομαι, δεν τρέμει το φυλλοκάρδι του. :mrgreen:

xcYlp2.png?ab2FYc5BKIjjp3.png?Uc4YgY5u
Link to comment
Share on other sites

Έτσι.

 

Όταν παίρνει το μισθό, φαντάζομαι, δεν τρέμει το φυλλοκάρδι του. :mrgreen:

 

 

Ποιόν μισθό? μάλλον δεν συννενοηθήκαμε σωστά. Είπα οτι ο γιατρός μου, ΔΕΝ αναλαμβάνει γέννα στο Παπαγεωργίου, και οτι άν επιμένω, θα πρέπει να με αναλάβει άλλος, γιατί ο ίδιος δεν πηγαίνει πλέον εκεί.

kc3rp3.pngD0HJp3.png

"Μέχρι τώρα είχαμε ο ένας τον άλλον.. τώρα έχουμε ΤΑ ΠΑΝΤΑ..!"

31.07.2010

Link to comment
Share on other sites

Ποιόν μισθό? μάλλον δεν συννενοηθήκαμε σωστά. Είπα οτι ο γιατρός μου, ΔΕΝ αναλαμβάνει γέννα στο Παπαγεωργίου, και οτι άν επιμένω, θα πρέπει να με αναλάβει άλλος, γιατί ο ίδιος δεν πηγαίνει πλέον εκεί.

μας μπερδεψες λιγο γτ στο 1ο μνμ σου ειπες οτι δεν ηθελε να σε παει εκει παρολο που συνεργαζετε και μετα μας ξεκαθαρισες οτι δεν πηγαινει πλεον εκει...............:?

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μας μπερδεψες λιγο γτ στο 1ο μνμ σου ειπες οτι δεν ηθελε να σε παει εκει παρολο που συνεργαζετε και μετα μας ξεκαθαρισες οτι δεν πηγαινει πλεον εκει...............:?

 

οταν ξεκίνησε η εγκυμοσύνη μου, τον Δεκέμβρη, ο γιατρός μου συνεργαζόταν με το Παπαγεωργίου, αλλά δεν δεχόταν να με αναλάβει να γεν΄νησω εκεί. Τώρα που έχουμε Ιούλιο, ο γιατρός μου δεν είναι πλέον στο Παπαγεωργίου. όπως είπα και πιο πρίν επειδή "έτρεμε το φυλλοκάρδι του σε κάθε γέννα", δεν ήθελε να συνεχίσει να ξεγεννάει στο Παπαγεωργίου.

 

Τώρα ότι άλλο και να πώ εγώ, είμαι απ'έξω.! Απλά θεώρησα οτι μπορώ να γράψω την άποψή μου στο θέμα έτσι όπως μου έτυχε εμένα.

kc3rp3.pngD0HJp3.png

"Μέχρι τώρα είχαμε ο ένας τον άλλον.. τώρα έχουμε ΤΑ ΠΑΝΤΑ..!"

31.07.2010

Link to comment
Share on other sites

σεβαστες ολες οι αποψεις και μπραβο μας που κραταμε τον διαλογο μας σε ωραιο επιπεδο.ημαστε και βαζω και τον εαυτο μου μεσα γτ εχω κανει σε παιδιατρο και γυναικολογο απο μισες βιλες εκαστος....ημαστε που λετε κοριτσια μεγαλα κοροϊδα τεραστια και φταιμε εμεις γι αυτο οχι οι γιατροι που τα περνουν

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ κουφετάκι. ΠΡΕΠΕΙ επιτέλους ν' ανεβάσουμε τα στάνταρ μας, ν' απαιτούμε περισσότερο και να μην αφήνουμε τις κρατήσεις που μας γίνονται - και πηγαίνουν στη δημόσια υγεία - να πηγαίνουν χαμένες!

xcYlp2.png?ab2FYc5BKIjjp3.png?Uc4YgY5u
Link to comment
Share on other sites

μακάρι να ήταν στο χέρι μας αυτό. φαντάζομαι όλες μας θα θέλαμε δωρεάν υγεία, και όχι πονοκέφαλο ακόμη και στο ποιο όμορφο πράγμα στη ζωή μας που είναι η εγκυμοσύνη μας.

kc3rp3.pngD0HJp3.png

"Μέχρι τώρα είχαμε ο ένας τον άλλον.. τώρα έχουμε ΤΑ ΠΑΝΤΑ..!"

31.07.2010

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια

διαβασα ολα αυτα που λετε και πραγματικα εχω να πω το εξης

ειτε εισαι στο δημοσιο ειτε σε κλινικη το ιδιο πραγμα ειναι

μην νομιζετε οτι στην κλινικη ολα ειναι μελι γαλα οπως φαινοντε εξωτερικα τ μονο που διαφερει ειναι το ονομα δηλαδη ΚΡΑΤΙΚΟ Η ΚΛΙΝΙΚΗ

φανταζομαι πως δεν εχουμε ολες την δυνατοτητα να παμε σε κλινικη . εγω προσωπικα και ντ ειχα δεν θ πηγαινα σε κλινικη απο την στιγμη που εχω την ασφαλεια μ

μονο σε περιπτωση εαν δεν ειχα ασφαλεια εκει ειτε παω κρατικο ειτε κλινικη θ πληρωσω το ιδιο πραγμα .

οσο για τους ειδικευομενους τα ιδιο πραγμα γινεται κ στο νοσοκομειο το ιδιο κ στην κλινικη δεν αλαζει τπτ μονο τ ονομα μην νομιζετε οτι ξερουν ολοι τους οι ειδικευομενοι στις κλινικες ν ραβουν η οτιδηποτε αλλο σε μια εγκυμοσυνη

απο την αλλη σκεφτεσαι την υγεια του παιδιου σου δεν ξερεις μεχρι τελευταια στιγμη πως θα πανετ πραγματα ακομα κ το 1 λεπτο που θ περασει εαν κινδυνει το μωρο μ θα φταιω εγω και οχι η κλινικη γιτι πρεπει ν σκεφτουμε την υγεια του . στο νοσοκομειο αποτο 1 δευτερολεπτο θα κανουν οτι ειναι δυνατον ενω αλλιως μεχρι ν μεταφερθει πολλα γινοντε . και τι σε κλινικες δεν γινοντε οσα λενε στα κρατικα νομιζετε?

απλα επειδη ειναι κλινικη πληρωουν για να μην βγουνε καποια πραγματα στην φορα για το ονομα της οποιας δηποτε κλινικης εχω διαβασει πολλα και εχω ακουσει πολλα απο πρωτο χερι και για τις δυο αποψεις .

οποτε προτιμο ν γεννησω ιπποκρατειο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΛΟΙΠΟΝ γεννησα τον απριλιο πριν 3 μηνες δηλ στο παπαγεωργιου..Στην αρχη και ο δικος μου ο γιατρος ελεγε να παμε Γενεσις αλλα του ξεκαθαρισα οτι εγω δεν παω εκει...οκ ου ειπε αλλα να ξερεις...1.μεγαλη αναμονη στην καισαρικη ενω στην ιδιωτικη θα ξερουμε ακριβως την ωρα(δεν με νοιαζει του λεω και εγινε η καισαρικη στις 15.15 μεσημερι.

2.κακη συμπεριφορα απο το νοσηλευτικο προσωπικο στην νοσηλεια οχι στο χειρουργειο...

και ΟΝΤΩς ειχε δικιο και σε αυτο...

Κινεζικα ραματα οντως αλλα μου εβαλε δικα του τελικα..

Εκει που διαφωνω ΤΕΛΕΙΩς ειναι στις αναισθησιολογους που ειναι ΟΛΕς αστερια..εμεινα ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ...

Και οταν επαθα ατονια μητρας και τρεχανε ΟΛΟΙ σαν τρελλοι απο αιματολογους,διευθυντες κλπ Ο ΙΔΙΟς Ο ΓΙΑΤΡΟς μου ειπε..ΕΥΤΥΧΩς ΕΠΕΜΕΝΕΣ για το νοσοκομειο..στην κλινικη σεν θα σε προλαβαιναμε....

 

μικροπρεπειες οσο αφορα τα μωρα που μας ζητησαν δικα μας σαμπουαν και παμπερς και τα ελουζαν με οτι ναναι..και επεναλαμβανω κακη συμπεριφορα οταν μας πηγαν στον θαλαμο...

χαρακτηριστικα μια κοπελα ζητησε το χερι νοσηλευτριας για να την βοηθησει να σηκωθει και ιδου η απαντηση..."τι λες καλε ...εσυ εισαι χοντρη..αν εδινα σε καθε λεχωνα το χερι μου θα ειχα ξεκουλαθει!!!!!!!!!!!!!!!!

και αλλα ωραια που οποια κοπελα θελει μπορω να την ενημερωσω..

βεβαια αν ηταν να επιλεξω παλι στο ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ θα πηγαινα..

και ας ειναι καλα ο γιατρος μου που ηρθε με κατασπρο πουκαμισο και με καθαριζε απο τα αιματα και απο τσισα ...πολυ κακο προσωπικο στους θαλαμους σε ΑΝΤΙΘΕΣΗ με χειρουργεια και αναισθησιολογους που ηταν ολοι καλοι..

Link to comment
Share on other sites

και να συμπληρωσω οτι το 1 μου παιδι γεννηθηκε στο γενεσις σε λουξ δωματιο και αηδιες...

επεσα απο αιμορραγια στις 1 το μεσημερι και με βρηκαν στις 4.30 στο επισκεπτηριο ο αντρας μου στο πατωμα μεσα στα αιματα..χαμπαρι δεν με πηραν ..δεν μπαιναν στα λουξ δωματια ουτε για βολτα μιλαμε...

το χερι του παιδιου σπασμενο και με ενημερωσαν οταν θα φευγαμε απο το γενεσις..

αψογο βεβαια πο δωματιο,τηλεοραση και τετοια...

Link to comment
Share on other sites

Μόνο σε μένα φαίνεται περίεργο ότι η μαία έγκυος και ο γιατρός της patousaki mou πρώην εργαζόμενοι του Παπαγεωργίου κατηγορούν με τον ίδιο τρόπο το νοσηλευτικο ίδρυμα ενώ έχουν φύγει από εκεί και ταυτόχρονα προτείνουν την Βιοκλινική?

 

Y.Σ demi έστω και με καθυστέρηση να σου ζήσει το δεύτερο παλληκαράκι σου!:)

Το δικαίωμά σας να ομιλείτε,δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω SAM οποτε θελεις πες να βρεθουμε ..θ αφυγω 7-22 αυγουστου μονο.

οσο για την παρατηρηση σωστη την βρισκω..αν και σε πολλα ειχε δικιο αλλα αν καποια κοπελα κινδυνεψει οπως εγω το νοσοκομειο ειναι η μονη λυση..

Link to comment
Share on other sites

Μόνο σε μένα φαίνεται περίεργο ότι η μαία έγκυος και ο γιατρός της patousaki mou πρώην εργαζόμενοι του Παπαγεωργίου κατηγορούν με τον ίδιο τρόπο το νοσηλευτικο ίδρυμα ενώ έχουν φύγει από εκεί και ταυτόχρονα προτείνουν την Βιοκλινική?

 

Y.Σ demi έστω και με καθυστέρηση να σου ζήσει το δεύτερο παλληκαράκι σου!:)

 

 

ο γιατρός μου δεν μου πρότεινε την βιοκλινική. εγώ προτίμησα να πάω εκεί λόγω κόστους. ο γιατρός μου δεχόταν να γεννήσω και στο Ιπποκράτειο, αλλά εκεί δεν θέλαμε εμείς για δικούς μας λόγους που θα μου επιτρέψετε να μην τους αναφέρω.δεν έχουν να κάνουν όμως με το νοσοκομείο.

 

εκτός απο αυτό ο γιατρός μου δεν βγήκε να διατυμπανήσει τα αρνητικά του Παπαγεωργίόυ. μην ξεχνάς ότι έγραψα πως είναι γνωστός μου και πάλι δεν μου ανέφερε τί ακριβώς συμβαίνει.

kc3rp3.pngD0HJp3.png

"Μέχρι τώρα είχαμε ο ένας τον άλλον.. τώρα έχουμε ΤΑ ΠΑΝΤΑ..!"

31.07.2010

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Παντως ας κανουμε την λιστα με τα χρηματα που παιρνουν εν αγνοια μας..

αιματολογικες εξετασεις (25% δινει ο μικροβιολογος στον γιατρο)

αυχενικη διαφανεια (40 % δινει το διαγνωστικο κεντρο στον γυναικολογο)

papp a (25 %)

β επιπεδου (40%)

καμπυλη ζαχαρεως (25%)

αμνιοπαρακεντηση 40 εως και 45%

βλαστοκυταρα (600 ευρω παρακαλω!!!!!!!!)

συν αυτα που παιρνει φανερα!!!

και ολα αυτα ενω στο νοσοκομειο γινονται ΔΩΡΕΑΝ ΑΝ απλα ανοιξεις καρτελα!!!!!!!!!

και πως τα ξερω ολα αυτα?δουλευα σαν γραμματεας σε μεγαλο γιατρο της θεσσαλονικης και τα δωρα και τα ταξιδια σε καθημερινη βαση...και η δικη μου τηλεοραση δωρο απο εταιρια βλαστοκυτταρων μια που ο γιατρος ειχε μαζεψει καμια 10αρια απο αυτες!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλε ξεχασα την προμηθεια απο την κλινικη και αν ηταν πολυ τυχερος ο γιατρος και απο την εντατικη των νεογνων και την λαμπα για το ικτερο!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Παντως ας κανουμε την λιστα με τα χρηματα που παιρνουν εν αγνοια μας..

αιματολογικες εξετασεις (25% δινει ο μικροβιολογος στον γιατρο)

αυχενικη διαφανεια (40 % δινει το διαγνωστικο κεντρο στον γυναικολογο)

papp a (25 %)

β επιπεδου (40%)

καμπυλη ζαχαρεως (25%)

αμνιοπαρακεντηση 40 εως και 45%

βλαστοκυταρα (600 ευρω παρακαλω!!!!!!!!)

συν αυτα που παιρνει φανερα!!!

και ολα αυτα ενω στο νοσοκομειο γινονται ΔΩΡΕΑΝ ΑΝ απλα ανοιξεις καρτελα!!!!!!!!!

και πως τα ξερω ολα αυτα?δουλευα σαν γραμματεας σε μεγαλο γιατρο της θεσσαλονικης και τα δωρα και τα ταξιδια σε καθημερινη βαση...και η δικη μου τηλεοραση δωρο απο εταιρια βλαστοκυτταρων μια που ο γιατρος ειχε μαζεψει καμια 10αρια απο αυτες!!!!!!!!

 

Κορίτσι κάνουν αυχενική και β' επιπέδου στο Παπαγεωργίου;;;;

Κι αν έχεις ΙΚΑ; Θα σε στείλουν στο ΙΚΑ; (που δεν έχει τέτοιους υπέρηχους στη Θεσ/νίκη) Κάνεις πάλι στο νοσοκομείο;

xcYlp2.png?ab2FYc5BKIjjp3.png?Uc4YgY5u
Link to comment
Share on other sites

Παντως ας κανουμε την λιστα με τα χρηματα που παιρνουν εν αγνοια μας..

αιματολογικες εξετασεις (25% δινει ο μικροβιολογος στον γιατρο)

αυχενικη διαφανεια (40 % δινει το διαγνωστικο κεντρο στον γυναικολογο)

papp a (25 %)

β επιπεδου (40%)

καμπυλη ζαχαρεως (25%)

αμνιοπαρακεντηση 40 εως και 45%

βλαστοκυταρα (600 ευρω παρακαλω!!!!!!!!)

συν αυτα που παιρνει φανερα!!!

και ολα αυτα ενω στο νοσοκομειο γινονται ΔΩΡΕΑΝ ΑΝ απλα ανοιξεις καρτελα!!!!!!!!!

και πως τα ξερω ολα αυτα?δουλευα σαν γραμματεας σε μεγαλο γιατρο της θεσσαλονικης και τα δωρα και τα ταξιδια σε καθημερινη βαση...και η δικη μου τηλεοραση δωρο απο εταιρια βλαστοκυτταρων μια που ο γιατρος ειχε μαζεψει καμια 10αρια απο αυτες!!!!!!!!

 

 

εγώ όλα αυτά τα έκανα ΔΩΡΕΑΝ -ευτυχώς- λόγω του ταμείου μου.

 

εκτός απο την β΄επιπέδου....

kc3rp3.pngD0HJp3.png

"Μέχρι τώρα είχαμε ο ένας τον άλλον.. τώρα έχουμε ΤΑ ΠΑΝΤΑ..!"

31.07.2010

Link to comment
Share on other sites

Για το παπαγεωργιου ισχυει αυτο...ναι και ιδιως τις αμνιοπαρακεντησεις τις κανει ο Ασημακοπουλος που θεωρειτε τοπ.

βεβαια στο πρωτο παιδι παντα την πατας ....στο 2 ενημερωνεσαι...και στο 3 εισαι πανετοιμος να μπεις σε αυτην την διαδικασια(διοτι εχεις ξεπαραδιαστει απο τις προηγουμενες 2 φορες!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Σαν να ακούω τον γιατρό μου. Η αλήθεια είναι οτι για οικονομικούς λόγους ήθελα να γεννήσω στο Παπαγεωργίου. Ο γιατρός μου όταν του το είπα, ήταν αρνητικός, παρόλο που συνεργάζεται με το Παπαγεωργίου. Θα γεννήσουμε κι εμείς στην βιοκλινική με το προγραμμα των ημερών. Παρεπιπτόντως, επειδή ο καθένας μπορεί να φανταστεί ότι θέλει, ο γιατρός μου, εκτός απο γιατρός μου είναι και γνωστός μου, ξέρω οτι δεν έχει προσωπικό όφελος γι αυτό που μας είπε. Απλά θέλησε να μας προστατέψει.

 

οταν ξεκίνησε η εγκυμοσύνη μου, τον Δεκέμβρη, ο γιατρός μου συνεργαζόταν με το Παπαγεωργίου, αλλά δεν δεχόταν να με αναλάβει να γεν΄νησω εκεί. Τώρα που έχουμε Ιούλιο, ο γιατρός μου δεν είναι πλέον στο Παπαγεωργίου. όπως είπα και πιο πρίν επειδή "έτρεμε το φυλλοκάρδι του σε κάθε γέννα", δεν ήθελε να συνεχίσει να ξεγεννάει στο Παπαγεωργίου.

 

 

ο γιατρός μου δεν μου πρότεινε την βιοκλινική. εγώ προτίμησα να πάω εκεί λόγω κόστους. ο γιατρός μου δεχόταν να γεννήσω και στο Ιπποκράτειο, αλλά εκεί δεν θέλαμε εμείς για δικούς μας λόγους που θα μου επιτρέψετε να μην τους αναφέρω.δεν έχουν να κάνουν όμως με το νοσοκομείο.

 

εκτός απο αυτό ο γιατρός μου δεν βγήκε να διατυμπανήσει τα αρνητικά του Παπαγεωργίόυ. μην ξεχνάς ότι έγραψα πως είναι γνωστός μου και πάλι δεν μου ανέφερε τί ακριβώς συμβαίνει.

 

Aν προσέξεις τα προηγούμενα μηνύματα σου θα δεις πως δεν υπάρχει

πουθενά το γεγονός ότι συνεργάζεται και με το Ιπποκράτειο ούτε ότι

μόνοι σας επιλέξατε την βιοκλινική θεωρώ ότι το συμπέρασμα μου το κατευθύνανε εκεί τα γραφόμενα σου και προσωπικά δεν έχω λόγο να μην σε πιστέψω.

 

Τέλος πάντων δεν με ενδιαφέρει καθόλου που θα γεννήσει η καθεμία είτε αυτό είναι το σπίτι της είτε η κλινική είτε το νοσοκομείο.

Λίγο πολύ όλοι γνωρίζουμε το τι συμβαίνει στα δημόσια νοσοκομεία και στις κλινικές

Ο καθένας έχει δικαίωμα να επιλέξει που θα πάει κανένας όμως δεν έχει το

δικαίωμα να τρομοκρατεί εγκυμονούσες οι οποίες ίσως να μην έχουν την

οικονομική δυνατότητα να διαθέσουν 1000 ευρώ για να γεννήσουν ότι αν πάνε σε δημόσιο νοσοκομείο ήρθε και το τέλος.

Ειδικά όταν οι καταγγελίες έρχονται από επαγγελματίες του χώρου στραβώνω ακόμη περισότερο γιατί πχ αν εσένα φιλικά ο γιατρός σου κατηγόρησε το Παπαγεωργίου που κάποτε συνεργαζόταν για μέναείναι συνυπεύθυνος γιατί γνωρίζε και δεν μίλησε ούτε τώρα μιλάει θέτοντας σε κίνδυνο την υγεία ανθρώπων.

Κι αν προσέξεις όλα τα μηνύματα του μέλους μαία έγγυος θα δεις ότι όλα είναι ένα κατηγορώ για όλες τις κλινικές και νοσοκομεία της πόλης εκτός της βιοκλινικής.

Το δικαίωμά σας να ομιλείτε,δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά

Link to comment
Share on other sites

Aν προσέξεις τα προηγούμενα μηνύματα σου θα δεις πως δεν υπάρχει

πουθενά το γεγονός ότι συνεργάζεται και με το Ιπποκράτειο ούτε ότι

μόνοι σας επιλέξατε την βιοκλινική θεωρώ ότι το συμπέρασμα μου το κατευθύνανε εκεί τα γραφόμενα σου και προσωπικά δεν έχω λόγο να μην σε πιστέψω.

 

Τέλος πάντων δεν με ενδιαφέρει καθόλου που θα γεννήσει η καθεμία είτε αυτό είναι το σπίτι της είτε η κλινική είτε το νοσοκομείο.

Λίγο πολύ όλοι γνωρίζουμε το τι συμβαίνει στα δημόσια νοσοκομεία και στις κλινικές

Ο καθένας έχει δικαίωμα να επιλέξει που θα πάει κανένας όμως δεν έχει το

δικαίωμα να τρομοκρατεί εγκυμονούσες οι οποίες ίσως να μην έχουν την

οικονομική δυνατότητα να διαθέσουν 1000 ευρώ για να γεννήσουν ότι αν πάνε σε δημόσιο νοσοκομείο ήρθε και το τέλος.

Ειδικά όταν οι καταγγελίες έρχονται από επαγγελματίες του χώρου στραβώνω ακόμη περισότερο γιατί πχ αν εσένα φιλικά ο γιατρός σου κατηγόρησε το Παπαγεωργίου που κάποτε συνεργαζόταν για μέναείναι συνυπεύθυνος γιατί γνωρίζε και δεν μίλησε ούτε τώρα μιλάει θέτοντας σε κίνδυνο την υγεία ανθρώπων.

 

 

το ιπποκράτειο δεν το ανέφερα καθόλου, επειδή εμάς δεν μας απασχόλησε καθόλου σε αυτή την εγκυμοσύνη. λάθος μου ίσως,(το ότι δεν το ανέφερα) απλά πολλές φορές γράφοντας διατυπώνεις αλλιώς τη σκέψη σου, απ'ότι αν υπήρχε συζήτηση face to face.

 

Την βιοκλινική την επιλέξαμε εμείς, αφού πρώτα πήγαμε, είδαμε, ρωτήσαμε και πήραμε γνώμες φιλικών ζευγαριών που έχουν ήδη γεννήσει εκεί.

 

όσον αφορά το άλλο θέμα, δεν μπορώ να γνωρίζω τί έχει κάνει ο δικός μου γιατρός με το Παπαγεωργίου, ή οποιοσδήποτε άλλος γιατρός.

 

όταν όμως λές οτι θεωρείς συνυπεύθυνο που δεν μίλησε και δεν μιλάει ούτε τώρα, τί εννοείς? να μιλήσει πού? στα κανάλια? στις εφημερίδες?

 

ίσως να έχεις και δίκιο σε αυτά που λές, όμως δεν νομίζω οτι οι γιατροί (και αναφέρομαι σε όλους) μιλάνε δημόσια για όσα γνωρίζουν.... και γιατί να το κάνουν άλλωστε? ξέρεις για πόσα νοσοκομεία έχουν ακουστεί διάφορα, κι όμως συνεχίζουν κάποιοι και πηγαίνουν ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ.

όταν ένας γιατρός αντί να βγεί και να μιλήσει δημόσια, κάνει κάποιες νομικές κινήσεις, δεν νομίζω οτι είναι λάθος. απο'κει και πέρα καλά κάνουν κάποιοι και φεύγουν αφού δεν βγάζεις άκρη με κανένα υπουργείο..πόσο ΄μάλιστα το υγείας..!

kc3rp3.pngD0HJp3.png

"Μέχρι τώρα είχαμε ο ένας τον άλλον.. τώρα έχουμε ΤΑ ΠΑΝΤΑ..!"

31.07.2010

Link to comment
Share on other sites

Για το παπαγεωργιου ισχυει αυτο...ναι και ιδιως τις αμνιοπαρακεντησεις τις κανει ο Ασημακοπουλος που θεωρειτε τοπ.

βεβαια στο πρωτο παιδι παντα την πατας ....στο 2 ενημερωνεσαι...και στο 3 εισαι πανετοιμος να μπεις σε αυτην την διαδικασια(διοτι εχεις ξεπαραδιαστει απο τις προηγουμενες 2 φορες!!!!!!

 

Ε, στο επόμενο θ' ανοίξω κι εγώ καρτέλα στο Παπαγεωργίου και για ότι δεν με στέλνουν στο ΙΚΑ (αφού ΔΕΝ τα έχει όλα τα μηχανήματα εδώ το ΙΚΑ) και κάνω εκεί, καλό θα είναι.

Μπας και γλυτώσουμε ακόμα περισσότερο φράγκα.

 

Στο πρώτο γλίτωσα ότι μπόρεσα, γιατί έκανα όλες σχεδόν τις αιματολογικές εξετάσεις στο ΙΚΑ. Αλλά πολύυυυυυυυυ ταλαιπωρία. :roll:

xcYlp2.png?ab2FYc5BKIjjp3.png?Uc4YgY5u
Link to comment
Share on other sites

γιατί

σε δύσκολες περιπτώσεις και επιπλοκές οι κλινικές μεταφέρουν νεογνά / μητέρες στα δημόσια νοσοκομεία?Ρητορική είναι η ερώτηση δεν χρειάζομαι απάντηση.

 

:lol::lol::lol:

 

μα δεν μπορείς να σκεφτείς;

χρηματίζουν τις ιδιωτικές κλινικές να τους στέλνουν μερικά περιστατικά για να έχουν λόγο ύπαρξης!

Link to comment
Share on other sites

Μόνο σε μένα φαίνεται περίεργο ότι η μαία έγκυος και ο γιατρός της patousaki mou πρώην εργαζόμενοι του Παπαγεωργίου κατηγορούν με τον ίδιο τρόπο το νοσηλευτικο ίδρυμα ενώ έχουν φύγει από εκεί και ταυτόχρονα προτείνουν την Βιοκλινική?

 

Y.Σ demi έστω και με καθυστέρηση να σου ζήσει το δεύτερο παλληκαράκι σου!:)

αγαπητη μου δεν γνωριζω σε ποιον γιατρο αναφερεσε αλλα εγω συνεχιζω να εργαζομαι σε νοσοκομειο του εσυ και εφυγα απο το παπαγεωργιου λογω κακων εργασιακων συνθηκων και εργασιακων συμβασεων ...ιδιωτικου δικαιου κατι που δεν εχει να κανει με την λειτουργεια της κλινικης, οσο για την βιοκλινικη τηνπροτιμω λογω καλης τιμης, αν μου περισευαν θα πηγαινα διαβαλκανικο η αγιο λουκα

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...