Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γέννα στο Παπαγεωργίου Θεσσαλονίκη


demi

Recommended Posts

καλησπερα κοριτσια!φρεσκια ειμαι κ εγω.. μολις σημερα εκανα τον πρωτο μου υπερηχο (ειμαι στην 7 εβδομαδα) κ ειδαμε τα 2 τελικα σπορακια μας!!! ειναι η πρωτη εγκυμοσυνη μετα απο προσπαθειες 4,5 χρονων. κ εμεις επειδη ανεργοι κ οι 2 σκεφτομαστε το παπαγεωργιου μιας κ ειναι κ διπλα μας. απο γιατρο ακομα δεν εχω καποιον στανταρ κ δεν ξερω κ πολλα πραγματα.πρεπει να παω απο τωρα στο παπαγεωργιου η να ξεκινησω με καποιον αλλο γιατρο εξωτερικο? ειμαι πολυ πελαγωμενη. θελω βοηθεια :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 369
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καταρχην ξεκινα να τηλεφωνεις για να κλεισεις ραντεβου γτ σου κλεινυν για πολυ αργοτερα εκτος αν εισαι τυχερη και εχει ακυρωθει κατι! Αφου το πηρες αποφαση για παπαγεωργιου κλεισε ραντεβου και ξεκινα τις μηνιαιες επισκεψεις και αν θελεις να γεννησεις με δικο σου γιατρο εκει τοτε επικεψου τον στο ιατρειο και ενημερωσε τον οτι εχεις ξεκινησει τα ραντεβου στο νοσοκομειο και οτι ενδιαφερεσαι να γεννησεις εκει. Αν και εχω την εντυπωση οτι γενικα τις διδυμες κυησεις τις παραπεμπουν στο νοσοκομειο ουτως η αλλος... επισης νομιζω οτι διδυμη κυηση παει καισαρικη οποτε αν δεν σε πειραζει μην πας σε γιατρο εξω... να πληρωθει καποιος για να σε ξεγεννησει με καισαρικη προγραμματισμενη ενω θα το κανουν ετσι κι αλλιως στο νοσοομειο; τζαμπα λεφτα εκτος ν θες εσυ να αισθανεσαι σιγουρια... βεβαια διδυμη κηση προφανως και θα ειναι στον τοκετο μεσα ο επικεφαλης γιατρος της εφημεριας και οχι ειδικευομενοι... στην καισαρικη ΠΑΝΤΑ εναι ο επικεφαλης κι αυτος την κανει την καισαρικη αυτο να το θυμασαι! Ουσιαστικα τι κανεις στο παπαγεωργιου...παιρνεις τηλ κλεινεις ραντεβου και κλεινεις σχεδον για όλους τους 9 μηνες τα ραντεβου απο την αρχη αν γινεται..πας καθε μηνα ακουνε το μωρο σε ζυγιζουν κανεις αν θες εκει την αυχενικη και τον β επιπεδου-πληρωνεις καποια εξτρα χρηματα- και αφου εισαι διδυμη κυηση θα σου πουν φανταζομαι εξ αρχης για καισαρικη. Θα σου βγαλουν ΠΗΤ και θα σε προγραμματισουν για την καισαρικη πχ 5/10 -λεω τωρα- αν σου συμβει κατι πριν τις 5/10 κι δεν εφημερευει το παπαγεωργιου πας ιπποκρατειο ασχετα αν εχεις καρτελα στο παπαγεωργιου. Αν σου συμβει κατι πριν τις 5/10 και εφημερευει το παπαγεωργιου πας εκει. Οταν φτασεις 5/10 και ολα οκ περνεις την τσαντα σου πας κανεις εισαγωγη και γεννας! Αυταααααααααααααααααα αν θες κατι αλλο στη διαθεση σου...με το καλο κοριτσι μου:D

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
κορίτσια γέννησα τηνπροηγούμενη εβδομάδα στο Παπαγεωργίου.με καισαρική (προγραμματισμένη δευτερη). Έχω να πώ τα καλύτερα καθώς την πρώτη καισαριική την έκανα σε ιδιωτικό μαιευτήριο και μπορώ να συγκρίνω.Όποια κοπέλα θέλει πληροφορίες πιο λεπτομερής ας μου στείλει π.μ.

Έχω να της προτείνω και αστερι γιατρό....

 

 

αν μπορεις στειλε μου πληροφοριες ευχαριστω!!!

Link to comment
Share on other sites

αν μπορεις στειλε μου πληροφοριες ευχαριστω!!!

 

Εγώ είχα άσχημη εμπειρία.ειναι σε ποιον ειδικευμένο θα τύχης. Εγώ πηγα με συσπάσεις 33 εβδομάδων και εκτός οτι με είπαμε στις 2 το πρωί να πάω Σπιτι να ξαπλωσω και 8 το πρωι να πάω ιπποκράτειο να με ξαναεξετασουν μου εγραψαν να παρω ανταλακ ενω γνωριζαν οτι ειμαι υποτασικη.ευτηχως ο φαρμακοποιος που διανυκτερευαι μου ειπε οτι απαγορευονται σευποτασικους και καθως οι πονοι και οι συσπασεις δεν περνουσαν πηγα σε ιδιωτικη κλινικη πληρωσα και νοσηλευτικα

Ίσως έτυχα σε άσχετο ειδικευομενο ίσως απο τη νυστα του μου έδωσε λάθος χάπια το θέμα είναι οτι δεν θέλω να πετύχει κανας άσχετος παλι οτάν γενναω. Χίλιες φορες ιπποκράτειο

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...
  • 7 months later...

Καλησπέρα σας, είμαι στον 2ο μήνα της εγκυμοσύνης και θέλω να αλλάξω γυναικολόγο επειδή ξεγεννάει μόνο σε κλινική κι εγώ θέλω να γεννήσω στο Παπαγεωργίου. Έχετε κάποιο γυναικολόγο να μου προτείνετε που είναι και ξεγεννάει στο Παπαγεωργίου; Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, είμαι στον 2ο μήνα της εγκυμοσύνης και θέλω να αλλάξω γυναικολόγο επειδή ξεγεννάει μόνο σε κλινική κι εγώ θέλω να γεννήσω στο Παπαγεωργίου. Έχετε κάποιο γυναικολόγο να μου προτείνετε που είναι και ξεγεννάει στο Παπαγεωργίου; Ευχαριστώ πολύ.

 

Καλό μεσημέρι!!

Νομίζω θα ήταν καλύτερο να ρώταγες στην ενότητα κατά την διάρκεια της εγκυμοσύνης,εκεί τα κορίτσια θα ξέρουν να σε κατατοπίσουν.

Με το καλό το μωράκι σου.

rhIYp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Λίγη προσοχή μόνο στην επιλογή του γιατρού γιατί υπάρχουν κάποιοι καθηγητές στο συγκεκριμένο νοσοκομείο που κάνουν μόνο καισαρικές. Άρα όχι επειδή υπάρχει ιατρικός λόγος, απλά και μόνο για τη δική τους ευκολία. Οπότε αν θες φυσιολογικό τοκετό συζήτησέ το από την αρχή.

Καλή εγκυμοσύνη και με το καλό το μωράκι!

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΈΡΑ ΚΟΡΊΤΣΙΑ ΕΊΜΑΙ ΚΑΙΝΟΎΡΓΙΑ ΣΤΟ site ΕΊΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ Θ ΉΘΕΛΑ Ν ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΤΕ

ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΑΝ ΞΕΡΕΤΕ ΓΙΑΤΡΌ ΠΟΥ ΞΕΓΕΝΝΑΕΙ ΣΤΟ ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΣΑΣ ΣΤΟΝ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΣ.....

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ ΠΟΛΎ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...
Καλησπέρα σας, είμαι στον 2ο μήνα της εγκυμοσύνης και θέλω να αλλάξω γυναικολόγο επειδή ξεγεννάει μόνο σε κλινική κι εγώ θέλω να γεννήσω στο Παπαγεωργίου. Έχετε κάποιο γυναικολόγο να μου προτείνετε που είναι και ξεγεννάει στο Παπαγεωργίου; Ευχαριστώ πολύ.

 

Καλησπερα κοπελα μου..

Το παπαγεωργιου εχει πολυ καλους γιατρους(πανεπιστημιακοι ολοι)..

Σου συστηνω το γκριμπιζη.. Καλη συνεχεια σου ευχομαι και μια τελειομηνη εγκυμοσυνη..

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

καλησπερα κοριτσια ειμαι στο μηνα μου κ θα γεννησω σε δημοσιο νοσοκομειο απλα θα ηθελα στο παπαγεωργιου εκτος απο προκληση υπαρχει περιπτωση καποιος γιατρος του παπαγεωργιου να μπορεσει να ξεγεννησει εκει χωρις να υπαρχει εφημερια?

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, aggelika1987 είπε:

καλησπερα κοριτσια ειμαι στο μηνα μου κ θα γεννησω σε δημοσιο νοσοκομειο απλα θα ηθελα στο παπαγεωργιου εκτος απο προκληση υπαρχει περιπτωση καποιος γιατρος του παπαγεωργιου να μπορεσει να ξεγεννησει εκει χωρις να υπαρχει εφημερια?

Όχι καμμια περιπτωση. Μπορει να έρεθει ο γιατρος ακομη κι αν δεν είναι η βαρδια του αν και εφόσον όμως το νοσοκομειο βρίσκεται σε εφημερια.

Επεξεργάστηκαν by iouliana

bGTMp3.png6mSOp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Κορίτσια καλησπέρα 

Επαναφέρω το θέμα καθώς θα ήθελα πρόσφατες πληροφορίες από κοπέλες π γέννησαν στο Παπαγεωργίου. Θα πάω για προγραμματισμένη καισαρική κ ήθελα πληροφορίες σχετικά με το προσωπικό, τα δωμάτια... Οτιδήποτε. Δε με παρακολουθεί κανένας γιατρός αλλά έχω κλείσει πρωινό ραντεβού για κάθε μήνα από εδώ κ πέρα. Έχω ήδη κάνει β επιπέδου κ αμνιοπαρακεντηση εκεί κ με προβληματίζει λιγάκι η συμπεριφορά του προσωπικού. 

Τη κόρη μου τη γέννησα στο Έλενα στην Αθήνα όπου είναι κ ο γιατρός που με παρακολουθεί κ τώρα, απλά σκέφτομαι μήπως κ γλυτώσω το ταξίδι κ την ταλαιπωρία κ καταλήξω στο Παπαγεωργίου. 

Ευχαριστώ. 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια ..εγω που γεννησα στο ιπποκρατειο ειχα τετοια εμπειρια που στην δευτερη εγκυμοσυνη που ειμαι  τωρα θα παω σε κλινικη λογικα στην γενεσις παρο ολο που θα πληρωσω παρρα πολλα .αλλα οταν σκεφτωμαι το δημοσιο δεν με νοιαζουν ...σαν γιατροι ηταν καλοι δεν λεω αλλα ο τροπος που μηλουσαν η βρωμια κατω... οι νοσοκομες μες την ειρωνια μονο κατι  μαιες που ηταν κοριτσακια μικρα ηταν ευγενικα ...εμπαινε οποιος ηθελε ..εμενα μ εκαναν παρατηση για κατι λουλουδια που ειχα στο δωματιο ...και ετυχε που ειχα μια γνωστη που γεννησαμε την ιδια μερα και τελευυτεο βραδυ μας εεβαλαν μαζι στο ιδιο δωματιο ..και μου ειπε οτι τις εκαναν παρατηρηση γτ φορουσε ρουχαλακια δικα τις στο μωρο καινοτι πρεπει να  φοραει τα ρουχα τ νοσοκκμειου και ειχε στο δοματιο τις μια γλαστρα .ενω που του φορεσα τα δικα μας ρουχα δν ειπαν απολυτως τιποτα ..επισης οταν πηγα στο δωματιο λογο οτι ειχα πολυ αιμοραγια λερωσα τα σεντονια γτ μου τα αλλαζανε με τιποτα παρο ολο που τους το ειπα χιλιες φορες μεχρι που εφερα δικα μ ...και μου την ειπαν και απο πανω 'ας προσεχες' .και αλλα πολλα ...δεν θελω να σας τρομαξω ..αλλα μια γνωστη μ που γεννησε εκει ειπε καμια σχεση με το ιπποκρατειο.. οσο για τα δωματια δεν γνωριζω ..στο ιπποκρατριο ηταν τα περισοτερα 3κλινα και ειχε και λιγα 2κλινα που πληρωνες 30 το βραδυ ..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 5 months later...

Καλησπέρα βρίσκομαι στον 9ο μηνα και θα ήθελα να ρωτησω αν υπαρχει καποια κοπελα που γεννησε πρόσφατα με φ.τ να μου πει αν κανουν επισκληριδιο στο Παπαγεωργίου...Ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 19/11/2017 at 4:39 ΜΜ, inakiagapi είπε:

Κορίτσια καλησπέρα 

Επαναφέρω το θέμα καθώς θα ήθελα πρόσφατες πληροφορίες από κοπέλες π γέννησαν στο Παπαγεωργίου. Θα πάω για προγραμματισμένη καισαρική κ ήθελα πληροφορίες σχετικά με το προσωπικό, τα δωμάτια... Οτιδήποτε. Δε με παρακολουθεί κανένας γιατρός αλλά έχω κλείσει πρωινό ραντεβού για κάθε μήνα από εδώ κ πέρα. Έχω ήδη κάνει β επιπέδου κ αμνιοπαρακεντηση εκεί κ με προβληματίζει λιγάκι η συμπεριφορά του προσωπικού. 

Τη κόρη μου τη γέννησα στο Έλενα στην Αθήνα όπου είναι κ ο γιατρός που με παρακολουθεί κ τώρα, απλά σκέφτομαι μήπως κ γλυτώσω το ταξίδι κ την ταλαιπωρία κ καταλήξω στο Παπαγεωργίου. 

Ευχαριστώ. 

 

Καλησπέρα. Θα μπορούσα να μάθω με ποιον γιατρό έκανες την αμνιοπαρακέντηση σε παρακαλώ...?????

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Αστέρι Άντα είπε:

Καλησπέρα. Θα μπορούσα να μάθω με ποιον γιατρό έκανες την αμνιοπαρακέντηση σε παρακαλώ...?????

 

Την έκανα με τον Απόστολο Ζαβλανο. Ο ίδιος μ έκανε κ την β επιπέδου. Συνολικά πλήρωσα 300 ευρώ. Να έχεις παραπεμπτικο για β επιπέδου από τον γιατρό σ. Αν δεν έχεις να πας εκεί στις μαίες να τους πεις να σ δώσουν μην πληρώσεις αλλά 50 ευρώ χωρίς λόγο. Εμένα μ άρεσε πολύ ο ζαβλανος. 

Link to comment
Share on other sites

On 12/6/2018 at 3:37 ΜΜ, inakiagapi είπε:

Την έκανα με τον Απόστολο Ζαβλανο. Ο ίδιος μ έκανε κ την β επιπέδου. Συνολικά πλήρωσα 300 ευρώ. Να έχεις παραπεμπτικο για β επιπέδου από τον γιατρό σ. Αν δεν έχεις να πας εκεί στις μαίες να τους πεις να σ δώσουν μην πληρώσεις αλλά 50 ευρώ χωρίς λόγο. Εμένα μ άρεσε πολύ ο ζαβλανος. 

Έχω παραπεμπτικό και ραντεβού την άλλη εβδομάδα..αλλά φοβάμαι γιατί δεν τόν ξέρω σαν γιατρό και δεν μπορώ να των εμπιστευτώ...για αυτό ρωτάω αν είναι έμπειρος γιατρός???

 

Link to comment
Share on other sites

Να μη φοβάσαι τπτ. Είναι ακαδημαϊκός υπότροφος στο Παπαγεωργίου. Την ώρα π μ έκανε β επιπέδου εξηγούσε κ στους φοιτητές πως γίνεται. Είσαι σε καλά χέρια. Κοίταξε στο ίντερνετ. Έχει καλό βιογραφικό. 

Επεξεργάστηκαν by inakiagapi
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...