Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γέννα στο Παπαγεωργίου Θεσσαλονίκη


demi

Recommended Posts

Κοριτσια ολες οσες θελετε να γεννησετε στο παπαγεωργιου καντε το ανεπιφυλακτα!!!!!!!!!!!!

Πριν 12 μερες γεννησα με καισαρικη το 5ο μου παιδακι και ολα ηταν πολυ καλα τα αλλα μου παιδια τα γεννησα στο ΓΕΝΕΣΙΣ με φυσιολογικο τοκετο και κλαιω τα λεφτα που τους εδωσα γιατι στο θεμα του τοκετου το παπαγεωργιου ηταν σαφως καλυτερο ενω στη νοσηλεια τα πραγματα ηταν λιγο πολυ ιδια(ενταξη δεν ειχα τις μαιες ολη την ωρα να μου λενε γλυκολογα αλλα οποτε τις καλεσα για πραγματικο μου προβλημα π.χ.μια παυσιπονη ενεση ηταν αμεσως κοντα μου).Μονο το φαγητο στο γενεσις ηταν σχετικα καλυτερο αλλα εκει δεν παμε για γκουρμε γευσεις αλλα για να γεννησουμε ετσι και αλλιως μετα απο καισαρικη η σουπα ειναι παντου το ιδιο νεροβραστη!!!!!!!!!!

Οσο για τα λεφτα την ιδια μερα που γεννηθηκε η μπεμπα μου βγηκε και εγκυκλιος απο το υπουργειο εργασιας οτι πλεον ολα τα ταμεια που εντασσονται στον εοππυ(ικα,οπαδ,οαεε κτλ)υποχρεουνται να καταβαλλουν τα μαιυτικα νοσηλεια στα νοσοκομεια που εφαρμοζουν τα ΚΕΝ(κλειστα ενοποιημενα νοσηλεια) ο αντρας μου εκανε αγωνα δρομου εφτασε ως τον διοικητη του νοσοκομειου με την εγκυκλειο στο χερι και ετσι δεν πληρωσαμε τιποτα!!!!!!!!!!!

 

 

 

Να σου ζήσει το μωρό σου! ευχάριστα νέα μας λες ότι δε θα πληρώσουμε... μόνο που στο ελλάντα πια όλα τα περιμένει κανείς...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 369
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

dina-sweet λίγες περισσότερες λεπτομέρειες μπορείς να μας δώσεις; Σε ποιον φορέα είσαι ασφαλισμένη γιατί εγώ ξαναρώτησα και μου είπαν ότι πληρώνουμε. Εϊμαι ασφαλισμένη στο Δημόσιο... Και ποια εγκύκλιο του υπουργείου εργασίας χρησιμοποίησες;

Να σου ζήσει το μωρό σου!

Κλέλια

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια ολες οσες θελετε να γεννησετε στο παπαγεωργιου καντε το ανεπιφυλακτα!!!!!!!!!!!!

Πριν 12 μερες γεννησα με καισαρικη το 5ο μου παιδακι και ολα ηταν πολυ καλα τα αλλα μου παιδια τα γεννησα στο ΓΕΝΕΣΙΣ με φυσιολογικο τοκετο και κλαιω τα λεφτα που τους εδωσα γιατι στο θεμα του τοκετου το παπαγεωργιου ηταν σαφως καλυτερο ενω στη νοσηλεια τα πραγματα ηταν λιγο πολυ ιδια(ενταξη δεν ειχα τις μαιες ολη την ωρα να μου λενε γλυκολογα αλλα οποτε τις καλεσα για πραγματικο μου προβλημα π.χ.μια παυσιπονη ενεση ηταν αμεσως κοντα μου).Μονο το φαγητο στο γενεσις ηταν σχετικα καλυτερο αλλα εκει δεν παμε για γκουρμε γευσεις αλλα για να γεννησουμε ετσι και αλλιως μετα απο καισαρικη η σουπα ειναι παντου το ιδιο νεροβραστη!!!!!!!!!!

Οσο για τα λεφτα την ιδια μερα που γεννηθηκε η μπεμπα μου βγηκε και εγκυκλιος απο το υπουργειο εργασιας οτι πλεον ολα τα ταμεια που εντασσονται στον εοππυ(ικα,οπαδ,οαεε κτλ)υποχρεουνται να καταβαλλουν τα μαιυτικα νοσηλεια στα νοσοκομεια που εφαρμοζουν τα ΚΕΝ(κλειστα ενοποιημενα νοσηλεια) ο αντρας μου εκανε αγωνα δρομου εφτασε ως τον διοικητη του νοσοκομειου με την εγκυκλειο στο χερι και ετσι δεν πληρωσαμε τιποτα!!!!!!!!!!!

 

 

 

μηπως μπορεις να μας πεις τι πρεπει να κανουμε και εμείς για να μην πληρωσουμε ? που μπορουμε να βρουμε την εγκυκλιο ?

1019079kc28jf2qog.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

δηλαδη απο οτι καταλαβαινω εαν γεννησεις σε δημοσιο νοσοκομειο δεν σου δινουν πλεον το βοηθημα τοκετου που ειναι γυρω στα 1000€ στο ικα, ενω παλιοτερα οταν γεννησα εγω μου δωσανε κανονικα το βοηθημα τοκετου κανονικοτατα! οποτε αν το τετρακλινο σε ιδιωτικη κλινικη στοιχιζει γυρω στα 1000 € πιο πολυ σε συμφερει να γεννησει σε κλινικη παρα σε νοσοκομειο!

Link to comment
Share on other sites

σκετη κοροιδια το θεμα.λενε οτι δεν πληρωνεις τπτ αλλα σου κρατανε τα 1000ε το επιδοματος οποτε νομιζουμε οτι δεν πληρωσαμε αλλα στην ουσια τους εχουμε δωσει τα 1000 ευρουλακια μας .αν ειναι ετσι γιατι να μην πας σε μια κλινικη οικονομικη και να εισαι με τις ανεσεις σου που σιγουρα δεν τις εχεις στο δημοσιο?

Link to comment
Share on other sites

και έτσι να είναι πάλι συμφέρει το νοσοκομείο γιατί στην κλινική θα δώσεις άλλα 1000 ευρό τουλάχιστον στον γιατρό σου...[/QUO

γιατι στο νοσοκομειο δεν θα παρει φακελακι ο γιατρος σου?βεβαια θα μου πεις οτι αν θελεις δινεις ,οκ,αλλα αν δεν δωσεις τπτ ποσο θα σε προσεξουν?

Link to comment
Share on other sites

γιατι στο νοσοκομειο δεν θα παρει φακελακι ο γιατρος σου?βεβαια θα μου πεις οτι αν θελεις δινεις ,οκ,αλλα αν δεν δωσεις τπτ ποσο θα σε προσεξουν?

 

Φυσικά και θα πάρει! Και μάλιστα μαύρα! Αν δεν πληρώσεις, γιατί να έρθει; Θα σου πει να γεννήσεις με τον εφημερεύοντα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω γεννησα στο δημοσιο,δεν μου ζητησε ποτε λεφτα ο γιατρος μου ουτε μου ειπε να γεννησω με τον εφημερευοντα.οποτε τον χρειαζομουν τον επαιρνα στο κινητο και στα ραντεβου πηγαινα το απογευμα και για αυτο του εδινα οτι ηθελα.μου ειχε πει οταν ειχα ρωτησει οτι δεν δινω αλλα εγω εδινα επειδη ηθελα.του εδωσα και μετα την γεννα παλι οτι ηθελα απλως επειδη εμεινα ευχαριστημενη.ομως εχω ακουσει για αλλους γιατρους που σου λενε ποσα θα δωσεις πριν γεννησεις.ειναι που θα πεσεις,και εχει δικιο η newbie ειναι μαυρα,δεν φαινονται πουθενα.

φιλακια

sula 3-7-96/ 22-1-99/ 25-6-2009 i love you babies :D

Link to comment
Share on other sites

Στο νοσοκομείο αν φωνάξεις τον γιατρό σου πάλι ζητάει το χιλιάρικο,αλλα σε αυτόν που εφημερεύει δεν δίνεις τίποτα εκτός αν θέλεις εσύ να δώσεις κάτι.Εγώ προσωπικά θα πάω με όποιον εφημερεύει..δεν καίγομαι να έχω τον γιατρό μου.

Link to comment
Share on other sites

Στο νοσοκομείο αν φωνάξεις τον γιατρό σου πάλι ζητάει το χιλιάρικο,αλλα σε αυτόν που εφημερεύει δεν δίνεις τίποτα εκτός αν θέλεις εσύ να δώσεις κάτι.Εγώ προσωπικά θα πάω με όποιον εφημερεύει..δεν καίγομαι να έχω τον γιατρό μου.

 

Να σου κάνω μια ερώτηση???

Εσύ πας σε ιδιώτη και όταν έρθει η ώρα θα πας σε όποιο νοσοκομείο εφημερεύει να γεννήσεις με τον γιατρό που εφημερεύει επίσης???

Γίνεται συχνά αυτό και αν ναι χρειάζεται να κάνεις κάτι από πριν???

JhYEp2.png
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτα πριν απλά να έχεις μαζί σου ότι εξετάσεις έχεις κάνει.Φυσικά και γίνεται δεν είσαι υποχρεωμένη να φωνάξεις τον γιατρό σου.

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτα πριν απλά να έχεις μαζί σου ότι εξετάσεις έχεις κάνει.Φυσικά και γίνεται δεν είσαι υποχρεωμένη να φωνάξεις τον γιατρό σου.

 

Σε ευχαριστώ...:)

JhYEp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

blublu πήρα τηλ πριν 15 μέρες, μου είπαν τίποτε για το μωρό αυτή την περίοδο, κατα περιόδους ζητάμε αλλά τώρα μόνο τα δικά σας προσωπικά αντικείμενα. για επιβεβαίωση μπες στο site του νοσοκομείου, που είναι και οργανωμένο και πάρε τους τηλ όταν θα πλησιάζεις...

 

s-age.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

blublu πήρα τηλ πριν 15 μέρες, μου είπαν τίποτε για το μωρό αυτή την περίοδο, κατα περιόδους ζητάμε αλλά τώρα μόνο τα δικά σας προσωπικά αντικείμενα. για επιβεβαίωση μπες στο site του νοσοκομείου, που είναι και οργανωμένο και πάρε τους τηλ όταν θα πλησιάζεις...

 

 

Ευχαριστω πολυ! Ναι, θα ρωτησω για σιγουρια!

Καλη χρονια!:P

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλες!

Μόλις χθες βγήκα από το Παπαγεωργίου και είμαι εξαιρετικά ευχαριστημένη. Εμένα για το μωρό δεν μου ζήτησαν τίποτα αλλά στην διπλανή μου είχαν ζητήσει 3 μωρομάντηλα και μια συσκευασία με πάνες.

Είμαι πολύ ευχαριστημένη από το νοσοκομείο και το προτείνω ανεπιφύλακτα! Όποια θέλει κάτι να με ρωτήσει, μετα χαράς να απαντήσω

Καλή χρονιά να έχουμε

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλες!

Μόλις χθες βγήκα από το Παπαγεωργίου και είμαι εξαιρετικά ευχαριστημένη. Εμένα για το μωρό δεν μου ζήτησαν τίποτα αλλά στην διπλανή μου είχαν ζητήσει 3 μωρομάντηλα και μια συσκευασία με πάνες.

Είμαι πολύ ευχαριστημένη από το νοσοκομείο και το προτείνω ανεπιφύλακτα! Όποια θέλει κάτι να με ρωτήσει, μετα χαράς να απαντήσω

Καλή χρονιά να έχουμε

 

Να σου ζήσει το μωράκι! Πλήρωσες κάτι;

Link to comment
Share on other sites

Σ΄ευχαριστώ πολύ! Όχι, δεν πλήρωσα απολύτως τίποτα! Και προέκυψε και ένα θεματάκι με το μωρό και το είδαν και έξτρα γιατροί, όλοι άψογοι, εξυπηρετικότατοι και καθυσηχαστικοί. Τελικά δεν ήταν κάτι ανησυχητικό.

Link to comment
Share on other sites

Να σου ζήσει Κλέλια! ήσουν με δικό σου γιατρό ή πήγες στην εφημερία? μιλάμε για φυσιολογικό τοκετό, και αν ναι, με επισκληρίδιο? πες μας λεπτομέρειες αν μπορείς...

 

s-age.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

Πήγα με τον δικό μου γιατρό την ημέρα της εφημερίας. Εγώ γέννησα με προγραμματισμένη καισαρική αλλά την ίδια μέρα γέννησαν τουλάχιστον 3 με φυσιολογικό τοκετό. Δεν ξέρω αν έκαναν επισκληρίδιο, πάντως έσκουζαν αρκετά... Εγώ γέννησα με ραχιαία και η εφημερεύουσα αναισθησιολόγος ήταν εξαιρετική. Σε επόμενη εγκυμοσύνη μου πάντως δεν θα πήγαινα με τον γιατρό μου. Μια χαρά ήταν οι εφημερεύοντες και οι κοπέλες που γέννησαν μαζί τους δεν κατάλαβα να είχαν κάποιο πρόβλημα ή διαφορετική αντιμετώπιση από την δική μου.

Link to comment
Share on other sites

Πήγα με τον δικό μου γιατρό την ημέρα της εφημερίας. Εγώ γέννησα με προγραμματισμένη καισαρική αλλά την ίδια μέρα γέννησαν τουλάχιστον 3 με φυσιολογικό τοκετό. Δεν ξέρω αν έκαναν επισκληρίδιο, πάντως έσκουζαν αρκετά... Εγώ γέννησα με ραχιαία και η εφημερεύουσα αναισθησιολόγος ήταν εξαιρετική. Σε επόμενη εγκυμοσύνη μου πάντως δεν θα πήγαινα με τον γιατρό μου. Μια χαρά ήταν οι εφημερεύοντες και οι κοπέλες που γέννησαν μαζί τους δεν κατάλαβα να είχαν κάποιο πρόβλημα ή διαφορετική αντιμετώπιση από την δική μου.

 

Klelia να σου ζήσει το μωράκι !

 

Να σε ρωτήσω, αν ξέρεις, εαν δεν έχεις το δικό σου γιατρό εκεί σου κλείνουν ραντεβου για γεννα με καισαρική με τον εφημερεύοντα γιατρό ?

 

Και κάτι άλλο , εχω κλείσει ενα ραντεβου εκει το Φεβρουαριο που θα είμαι 4 μηνών (για να ανοιξω καρτέλα). Μηπως ξερετε τι σε κάνουν σε αυτά τα ραντεβου "ρουτίνας" και κατά πόσο καλύπτει το ραντεβου που θα είχες με εναν ιδιώτη γυναικολόγο εξω ??

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτερων

5Fhvp3.pngeVNwp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...