Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Φακελάκι και τοκετός σε δημόσιο μαιευτήριο


Σας ζήτησαν φακελάκι?  

455

  1. 1. Σας ζήτησαν φακελάκι?

    • Ναι, άνω των 1000 ευρώ
      116
    • Ναι, κάτω των 1000 ευρώ
      49
    • Μου είπαν να δώσω ότι μπορώ/όπως επιθυμώ (και ΔΕΝ το εννοούσαν-ειδοποιήθηκα απο άλλους ότι υπήρχε στάνταρ ποσό)
      50
    • Μου είπαν να δώσω ότι μπορώ/όπως επιθυμώ (και το εννοούσαν)
      210
    • Δεν μου ζήτησαν αλλά έδωσα κατιτίς σαν ευχαριστώ
      147
    • Δεν μου ζήτησαν και δεν έδωσα φακελάκι
      0


Recommended Posts

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 314
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

και βεβαια υπαρχουν ιατροι που δεν ζητανε και δεν πρεπει να ζητανε τιποτα- ειναι οι εφημερευοντες ιατροι σε ολα τα δημοσια νοσοκομεια.

πας στο εφημερευων νοσοκομειο οταν σε πιανουν οι πονοι και γεννας με τον ιατρο που εφημερευει-αυτο ειναι το σωστο και αμα θελεις τους παιρνεις και ενα κουτι γλυκα. και εισαι και κυρια.

θα βρεις σιγουρα πολλες γυναικες εδω που το κανανε με το ιδιο τροπο που αναζητας κι εσυ, εμενα προσωπικα με νευριαζει παρα πολυ που μαθετε με αυτον τον τροπο και τους ιατρους και τους εαυτους σας.

 

τα λες πολυ ωραια συμφωνω κι επαυξανω

Link to comment
Share on other sites

να πω μόνο πως όσες καταφέρονται εναντίον της γέννας σε εφημερία σε δημόσιο νοσοκομείο έχουν άδικο, γιατί σε κάθε εφημερία είναι παρών και κάποιος διευθυντής μαζί με κάποιον επιμελητή (πχ το Έλενα έχει 6 κλινικές, ανά πάσα στιγμή εφημερεύει και κάποιος από τους διευθυντές-επιμελητές), οι οποίοι επιβλέπουν τους ειδικευόμενους και είναι on call σε κάθε δύσκολη περίπτωση. Και φυσικά τις καισαρικές τις επιβλέπουν καθηγητές, ποτέ δεν αφήνουν ειδικευόμενο να κάνει μόνος του καισαρική.

Επίσης για προγραμματισμένη καισαρική (στην sun sun πάει αυτό, αλλά και για γενικότερη ενημέρωση) μπορείς να κλείσεις από τώρα ραντεβού και θα σε χειρουργήσει ο καθηγητής μαζί με κάποιον ειδικευόμενο. Οι ειδικευόμενοι μόνο του τελευταίου έτους ειδικότητας μπορούν να εκτελούν καισαρικές, στα προηγούμενα έτη μόνο παρακολουθούν και πάντα με την παρουσία διευθυντή ή επιμελητή.

Άρα δεν είσαι στο έλεος του ειδικευόμενου και δεν κάνουν οι άνθρωποι πειράματα!

Όσο για το δωμάτιο, εξαρτάται αποκλειστικά από την διαθεσιμότητα. Στο Έλενα πρώτα γεμίζουν τα δωμάτια με περισσότερες κλίνες, καθότι δωρεάν και μπορούν κοπέλες ακόμα και ανασφάλιστες, αλλοδαπές, τσιγγάνες κλπ να παραμείνουν χωρίς χρήματα.

Όσο για τα 1κλινα-2κλινα, είναι αρκετά (καμιά σχέση με το Αττικό, που έχει ελάχιστα 1κλινα). Να πω την αμαρτία μου εμείς προσπαθήσαμε να δώσουμε χρήματα στη προϊσταμένη για να μας βάλει σε 1κλινο, αλλά δεν μπόρεσε ο άντρας μου να την ξεμοναχιάσει καθόλου (είχε συνέχεια κόσμο). Παρόλα αυτά μας έδωσε 1κλινο απλό (είχαμε ζητήσει λουξ αλλά δεν είχε) και την επόμενη μέρα μου είπαν ότι άδειασε και λουξ αν ήθελα να μετακομίσω.

Όσο για τις καισαρικές που γίνονται προ διακοπών και αργιών, αυτό δυστυχώς απαντάται και στα δημόσια και στα ιδιωτικά μαιευτήρια, και είναι κάτι πολύ λυπηρό.

Link to comment
Share on other sites

...σε κάθε εφημερία είναι παρών και κάποιος διευθυντής μαζί με κάποιον επιμελητή (πχ το Έλενα έχει 6 κλινικές, ανά πάσα στιγμή εφημερεύει και κάποιος από τους διευθυντές-επιμελητές), οι οποίοι επιβλέπουν τους ειδικευόμενους και είναι on call σε κάθε δύσκολη περίπτωση. Και φυσικά τις καισαρικές τις επιβλέπουν καθηγητές, ποτέ δεν αφήνουν ειδικευόμενο να κάνει μόνος του καισαρική.

Οι ειδικευόμενοι μόνο του τελευταίου έτους ειδικότητας μπορούν να εκτελούν καισαρικές, στα προηγούμενα έτη μόνο παρακολουθούν και πάντα με την παρουσία διευθυντή ή επιμελητή.

Άρα δεν είσαι στο έλεος του ειδικευόμενου και δεν κάνουν οι άνθρωποι πειράματα!

 

Να φανταστώ ότι είσαι του επαγγέλματος και αναφέρεσαι με τόση σιγουριά σε όλα αυτά;

 

Προσωπικά, που ο κύκλος μου είναι μέσα στους γιατρούς, άλλα έχω πληροφορηθεί...

 

...εκτός και αν τα πράγματα είναι ΤΟΣΟ διαφορετικά στην Αθήνα απ' ότι εδώ στη Θεσ/νίκη!!!

Link to comment
Share on other sites

δεν είμαι του επαγγέλματος, απλά εμένα με ανέλαβε οικογενειακή γνωστή μας που ήταν ειδικευόμενη στο Έλενα και μου τα είχε πει όλα αυτά όταν είδε τους ενδοιασμούς μου. Μπορεί και να μου τα είπε απλά για να με καθησυχάσει, όμως όταν χρειάστηκα επείγουσα καισαρική, εμφανίστηκαν ως δια μαγείας και ο αναπλ. διευθυντής της κλινικής όπου έκανε την ειδικότητα και ο επιμελητής. Την καισαρική μου την έκανε η ίδια, οι άλλοι παρακολουθούσαν και αν χρειαζόταν θα επενέβαιναν. Επίσης την είχα ρωτήσει τι θα γινόταν σε περίπτωση που ξεκινούσε τοκετός σε κάποιο διάστημα που εκείνη ήταν σε συνέδριο και μου είχε πει αυτά που ανέφερα. Αν κατά λάθος είναι παραπλανητικά λυπάμαι και ζητώ συγγνώμη, απλά μου φάνηκαν απόλυτα λογικά, ειδικά για το Έλενα που είναι μόνο γυναικολογική κλινική.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

δεν είμαι του επαγγέλματος, απλά εμένα με ανέλαβε οικογενειακή γνωστή μας που ήταν ειδικευόμενη στο Έλενα και μου τα είχε πει όλα αυτά όταν είδε τους ενδοιασμούς μου. Μπορεί και να μου τα είπε απλά για να με καθησυχάσει, όμως όταν χρειάστηκα επείγουσα καισαρική, εμφανίστηκαν ως δια μαγείας και ο αναπλ. διευθυντής της κλινικής όπου έκανε την ειδικότητα και ο επιμελητής. Την καισαρική μου την έκανε η ίδια, οι άλλοι παρακολουθούσαν και αν χρειαζόταν θα επενέβαιναν. Επίσης την είχα ρωτήσει τι θα γινόταν σε περίπτωση που ξεκινούσε τοκετός σε κάποιο διάστημα που εκείνη ήταν σε συνέδριο και μου είχε πει αυτά που ανέφερα. Αν κατά λάθος είναι παραπλανητικά λυπάμαι και ζητώ συγγνώμη, απλά μου φάνηκαν απόλυτα λογικά, ειδικά για το Έλενα που είναι μόνο γυναικολογική κλινική.

 

 

και εγω μεσες ακρες αυτα ξερω απο την αδερφη μου που ειναι του επαγγελματος :wink:

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

δεν ισχυει, το ξερω καλα, αν πας ετσι χωρις κανενα γιατρο εξαρτασαι μετα απο το που θα πεσεις. Μεσα στην αιθουσα τοκετου υπαρχουν ειδικευομενοι γιατροι και σπουδαστριες μαιες και ολοι αυτοι συναγωνιζονται ποιος θα κανει τοκετο. Ειδικα οι μαιες πρεπει να συμπληρωσουν ενα αριθμο τοκετων για να μπορεσουν να παρουν πτυχιο. Αλλα επειδη οι περισσοτερες γυναικες εχουν το γιατρο τους ειναι πολυ δυσκολο να συμπληρωθει αυτος ο αριθμος. Οταν λοιπον βρεθει καμια ξεμπαρκη θα την ξεγεννησει στανταρ μια μαια και αν ειναι περιοδος διακοπων οι μαιες του μαιευτηριου που εργαζονται κανονικα εκει. Αν πεσεις σε μαια του μαιευτηριου θα εχεις τον καλυτερο και πιο φυσικο τοκετο που γινεται. Ειναι τρομερα εμπειρες και παραλληλα με σεβασμο στις φυσικες διαδικασιες. Αν πεσεις σε σπουδαστρια και ειδικευομενο εξαρταται απο τους επιμελητες τους και τους καθηγητες τους που τους επιβλεπουν. Αν ειναι ομως νυχτα τους δεν τους επιβλεπουν καθηγητες αλλα η νυχτερινη μονιμη μαια. Απο τη στιγμη που θα σε αναλαβει ειδικευομενος τα πραγματα παιζονται γιατι οι καθηγητες τους δεν ειναι απικο και πολλες γεννες τις κανουν εντελως μονοι. Φυσικα επιβλεπει η προισταμενη μαια που ξερει πολυ καλυτερα τη γεννα απ τον καθε ειδικευομενο αλλα υπαρχουν περιπτωσεις οπου οι ειδικευομενοι το παιζουν επιμελητες και κανουν του κεφαλιου τους. Οι σπουδαστριες μαιες ειναι πιο ασφαλης επιλογη γιατι παντα εχουν την καθηγητρια τους απο πανω τους η σχεδον παντα. Παντως ειναι δυσκολο να γινει πατατα γιατι συνηθως παρευρισκεται πολυς κοσμος, σπουδαστες, ειδικευομενοι, μονιμοι κτλ οποτε και βλακεια να παει να κανει καποιος θα του την πει ο διπλανος του.

μπορει ομως να τυχει να πεσεις σε περιπτωση οπου εισαι εσυ και ο ειδικευομενος και να μην ελεγχει κανεις επειδη γεννανε ταυτοχρονα πολλες. εχουν γινει χοντρα περιστατικα και ξερω περιπτωση οπου ο ειδικευομενος ενω εβλεπε αιμορραγια ηθελε να ξεγεννησει τη γυναικα και δεν νογαγε πως ειχε γινει αποκολληση πλακουντα παρολο που του το ελεγε η απλη νοσοκομα που κανει το ξυρισμα και το κλυσμα. Αλλα φυσικα δε θα ακουγε την απλη νοσοκομα που ομως μετραγε μερονυχτα εκει μεσα, εκανε του κεφαλιου του και φυσικα το παιδι χαθηκε αδικα.

οι καλυτεροι ειδικευομενοι ειναι αυτοι που ειναι νεοι οταν βλεπεις ειδικευομενο 40 και ανω αντιο!!! δεν τα παιρνουν τα γραμματα. η πλακα ειναι που οι γυναικες λογω της ηλικιας τους ψαρωνουν και νομιζουν οτι εχουν να κανουν με κανονικο γιατρο.

ενας ασφαλης τροπος να εχεις σωστη αντιμετωπιση οταν πας ξεμπαρκη ειναι να μη ντρεπεσαι να πεις αυτο που σκεφτεσαι και να το λες για να ξερουν οτι ναι μεν δεν εισαι κονομημενη αλλα αυτο δε σημαινει οτι εισαι και αμορφωτη και μπορουν να κανουν ο, τι θελουν. να φωναξεις πχ αν θελουν να σε ξυρισουν την ωρα που εχεις πονο και δεν περιμενουν την παυλα. να φωναξεις αν σου δινουν οδηγιες ολοι μαζι και να απαιτησεις να σε αναλαβει ενας. να τσινας αν σου κανουν συνεχεια κολπικες εξετασεις οι κολπικες πρεπει να εχουν αρκετο χρονικο διαστημα μεταξυ τους εκτος αν κοντευεις πια και να μη δεχεσαι να σου κανουν κολπικη εξεταση πανω απο δυο ατομα γιατι μπορει ετσι να περασει ολη η ιατρικη και μαιευτικη σχολη. να ρωτας για τα αποτελεσματα της κολπικης. να δειχνεις οτι δεν ειναι ευγενικο να μιλουν μπροστα σου σα να μην εισαι μπροστα. να ζητας να σου εξηγησουν τι δειχνει ο καρδιοτοκογραφος αν δεις να ανησυχουν. να ρωτας και να ζητας εξηγησεις για καθε τι που σου κανουν. να μην εχεις υφος προβατου. να εισαι διαβασμενη.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Μου φαινεται θα αρχισουμε οι Αθηναιες να πηγαινουν επαρχια σιγα σιγα για τις γεννες τους! Εξακολουθω να μην εχω λαβει πμ για γιατρο που δεν ζητησε φακελακι στο Ελενα...

 

οσο για το αν μπορω να ειμαι σιγουρη οτι με προγραμματισμενη καισαρικη θα με κοψει και θα με ραψει εμπειρος γιατρος αν δεν παω με τη γιατρο μου, δεν εβγαλα ακρη δυστυχως απο αυτα που διαβασα.. Η αληθεια ειναι οτι δεν μου φτανει να ειναι παρων ο πανεπιστημιακος, θελω το χερι του.

g4BDp3.pngyCdLp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Επειδη ειμαστε στην Ελλαδα ολα ειναι δυνατα!!!

Η γελοιοτητα στο μεγαλειο της σ αυτη τη χωρα... Γιατροι συνεργατες νοσοκομειων να πηγαινουν τις πελατισσες τους στα δημοσια νοσοκομεια και να πληρωνονται εως και 1500 ευρω (μπορει και παραπανω). Γιατροι να περνουν φακελακια.... Ελεος... Δηλαδη αν δεν εχεις λεφτα δεν εισαι ανθρωπος? Γιατι πας στο νοσοκομειο τοτε? Γιατι ο δημοσιος γιατρος να πληρωνεται απο το δημοσιο?

Εχω καταλαβει πως αν δεν εχεις λεφτα δεν μπορεις να κανεις τιποτα σ αυτο το κρατος!!! Τι να πω?????????????? Και τωρα θα γινουν ακομα χειροτερα τα πραγματα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

Είμαι γιατρός και για αυτό δε μου ζητήθηκε φακελάκι... αλλά από μόνη μου έδωσα το κατιτίς μου για τις πολύωρες φιλότιμες προσπάθειες του μαιευτήρα μου να γεννήσω φυσιολογικά παρά το ότι αυτό τελικά δεν ήταν δυνατό να συμβει.... Το ότι δε με ξεπέταξε πολύ το εκτιμώ

Uip8p3.png

 

RPtZp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα κοριτσια μου; να ρωτησω κατι γιατι προβληματιζομαι! εχω επιλέξει ενα γιατρο να με παρακολουθήσει στην Αλεξανδρούπολη και σκεφτόμαι την επόμενη φορά που έχω ραντεβού να τον ρωτήσω στα ίσια ποσο θα μου βγεί η γέννα (ενόψει των καινουργιων τιμών στα νοσ'ηλεια κιόλας). Κάποιοι μου λένε να το παίξω πάπια και ότι μου πεί την μέρα της γέννας, άλλοι ότι είναι καλύτερα γιατί ξέρεις απο την αρχή τι έχεις να δίνεις.

Εσείς τι λέτε;΄Οσες γεννήσατε εκεί τι κάνατε;

Link to comment
Share on other sites

γεια σου timon κι εγω γεννησα σε δημοσιο νοσοκομειο στο αττικον πριν ενα χρονο ο γιατρος μου ηταν εκει πηγενα στο εξωτερικο ιατρειο του καθεμηνα μεεπισκεψη 70ε και στο τελοςτον ρωτησα ποσο κανει η γεννα (ενω φιλοι μου ελεγαν να μη ρωτησω) και μου λεει το θεικο 1200ε....δεν ειπα τιποτα και οταν ηρθε η ωρα της γεννας δεν με ξεγεννησε αυτος και απλα οταν ηρθε στο δωματιο τουεδωσα ενα φακελο 300ε που ουτε καν δεν επρεπε να του δωσω.σκεψου πριν κανεις την ερωτηση.....

Link to comment
Share on other sites

Εγω γεννησα στο αττικο και ο γιατρος μου ειναι εκει και μου ειχε πει απο την αρχη 1500.Ξενερωσα αλλα τα εδωσα (τον ξεχρεωσα 3 μηνες μετα , μπροσουσα ανετα να μην τα δωσω) αλλα τι να κανω που μου το ειχε πει απο την αρχη και τον ηθελα πολυ σαν γιατρο.Στο αττικο πηρα μονοκλινο αλλα δεν ειχε να κανει αυτο με το γιατρο.. πληρωσα μονο 217 ευρω γτ εκανα καισαρικη και το ικα καπλυπτει πληρως το τετρακλινο.Επισης εδωσα και 250 στον αναισθισιολογο.Στο επομενο παιδι ομως που θα κανω και λογω οικονομικης κρισης δεν προκειται να δωσω παρα μονο ετσι για το καλο και θα του το ξεκαθαρισω απο την αρχη!

FvxMp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Ακόμα δεν έχω γεννήσει, αλλά ο ιατρός μου, που τον επισκέπτομαι κάθε μήνα στο ιατρείο του στο Γ.Π.Ν. Ιωαννίνων, μέχρι τώρα δεν μου έχει ζητήσει ούτε 1 ευρώ. Και όσες φορές τον ρώτησε ο σύζυγος μου είτε εγώ, ήταν αρνητικός. Τι να πώ , δεν ξέρω.

Ερωτεύτηκα την κόρη μου στις 10/02/2012 12:30 μμ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ακόμα δεν έχω γεννήσει, αλλά ο ιατρός μου, που τον επισκέπτομαι κάθε μήνα στο ιατρείο του στο Γ.Π.Ν. Ιωαννίνων, μέχρι τώρα δεν μου έχει ζητήσει ούτε 1 ευρώ. Και όσες φορές τον ρώτησε ο σύζυγος μου είτε εγώ, ήταν αρνητικός. Τι να πώ , δεν ξέρω.

 

Να πεις ότι είσαι τυχερή που ζεις στην περιφέρεια και όχι Αθήνα ή Θεσσαλονίκη.

3Wwep3.png

k8Q2p3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

μολις ειδα αυτο, και δεν επεσα και απο τα συννεφα εδω που τα λέμε.....

 

http://www.skai.gr/news/greece/article/188582/dieuthudria-dimosias-maieutikis-klinikis-zitise-1300-euro-gia-na-kanei-kaisariki/

και εγω σε δημοσιο νοσοκομειο θα γεννησω, με παρακολουθει συγκεκριμένος γιατρος και δεν μου εχει κανει λογο για χρήματα, ενω ειμαι στις μερες μου. λετε να μου τα ζητησει την ωρα που θα γεννάω????

 

παντως -σοβαρα τωρα- ξερω οτι μεχρι προτινος ειχε στανταρ - διόλου ευκαταφρόνητη- ταριφα και το ελεγε ξεκαθαρα απο πριν.

 

μαλλον εχουν φοβηθεί και εχουν μαζευτει οι ντόκτορες. και ο αναισθησιολόγος που θα με αναλάβει για επισκληρίδιο δεν ζητησε χρήματα, βεβαια ειπε αυτα θα τα βρούμε μετα.....

 

εγω μαλλον παω για καισαρική και θελω να δωσω κατι στον γιατρο μου σαν δωρο. θα με χαλαγε όμως πολύ να με εκβιάσει εξ αρχής με στανταρ ταριφα, και για λεφτα που εν τελει ειναι μαυρα.....

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

με παρακολουθει διευθυντης στο ελενα, δινω καθε μηνα 75 ευρω επισκεψη και τωρα που θα με βλεπει πιο συχνα καθως μπαινω στο μηνα μου υπολογιζω τα 75 καθε εβδομαδα. τον ρωτησα προχθες ποσα θελει για τη γεννα και αρχικα δεν ηθελε να κανει καθολου αυτη τη κουβεντα. εγω επεμενα, μετα μου ειπε κατσε να ερθει εκεινη η ωρα και βλεπουμε, του απαντησα οτι πρεπει απο τωρα να κανω τα κουμαντα μου και τον ρωτησα αν εχει συγκεκριμενη αμοιβη και μου λεει ναι 10.000!!!! του λεω τοσα δε δινω και μου λεει αφου δεν εχεις τοσα κριμα .... αντε δωσε ΑΝ ΕΧΕΙΣ και ΟΣΑ θες και γελαγε... καλα του λεω παντως να ξερετε πως εγω εχω προβλεψει και αλλαξαμε κουβεντα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

καλησπερα κοριτσια και γω τα δυο μου παιδακια στο ελενασ τα γεννησα με τον ιδιο γιατρο, στη πρωτη εδωσα 1400 τοσα ζητισε στη δευτερη γεννησα πριν 20 μερεσ δεν του ειχα κανει κουβεντα για λεφτα και απεξω απεξω ζητισε 1200 και τισ δυο γεννεσ με καισαρικη, που θελω να καταληξω αυτη τη φορα δεν με κοιταξε καλα δεν πηγε καλα οι γεννα εμενα με καταληξε να παθω αιμοραγια τω μωρακι μου το βγαλανε με μελανιεσ χωρισ να μου εξηγησουν τι συνεβη το μωρο το ξυπνισαν με ανανηψη σασ λεω μια φρικη περασαμε και ενοηται δεν πηρε φραγκο σε αυτην τι γενα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥ ΣΤΟ ΕΛΕΝΑ ΤΟ ΓΕΝΝΗΣΑ ,Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΖΗΤΗΣΕ 800 ΕΥΡΩ ΤΟ 2009.ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΠΑΛΙ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΑ ΠΟΣΑ ΘΕΛΕΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕ ΑΚΟΜΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΝ ΜΟΥ ΖΗΤΗΣΕΙ ΠΑΛΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ...!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω κοριτσια θα γεννησω σε δημοσιο νοσοκομειο αλλα δεν εχω ρωτησει το γιατρο ποσα θελει?Αλλα αφου ειναι δημοσιο με ποια λογικη εχουν ταριφα?Και να σας πω και κατι αλλο γιατι να μπω στη διαδικασια να τον ρωτησω?

Link to comment
Share on other sites

Εγω κοριτσια θα γεννησω σε δημοσιο νοσοκομειο αλλα δεν εχω ρωτησει το γιατρο ποσα θελει?Αλλα αφου ειναι δημοσιο με ποια λογικη εχουν ταριφα?Και να σας πω και κατι αλλο γιατι να μπω στη διαδικασια να τον ρωτησω?

 

 

Από τη στιγμή που θες να γεννήσεις με συγκεκριμένο γιατρό και όχι με το γιατρό της εφημερίας τότε είναι λογικό να του δίνεις κάτι έξτρα. Τώρα όσον αφορά στη λογική της ταρίφας κι εγώ είμαι αντίθετη. Δεν μπορούν να "απαιτουν" συγκεκριμένο ποσό, πολλές φορές ιδιαίτερα υψηλό!

Link to comment
Share on other sites

H γνωμη σου ειναι να τον ρωτησω ποσα θελει η απλα να του πω οτι δεν θα τον αφησω ετσι αρκει να ειναι εκει τη στιγμη που θα τον χρειαστω?

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...