Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Φακελάκι και τοκετός σε δημόσιο μαιευτήριο


Σας ζήτησαν φακελάκι?  

455

  1. 1. Σας ζήτησαν φακελάκι?

    • Ναι, άνω των 1000 ευρώ
      116
    • Ναι, κάτω των 1000 ευρώ
      49
    • Μου είπαν να δώσω ότι μπορώ/όπως επιθυμώ (και ΔΕΝ το εννοούσαν-ειδοποιήθηκα απο άλλους ότι υπήρχε στάνταρ ποσό)
      50
    • Μου είπαν να δώσω ότι μπορώ/όπως επιθυμώ (και το εννοούσαν)
      210
    • Δεν μου ζήτησαν αλλά έδωσα κατιτίς σαν ευχαριστώ
      147
    • Δεν μου ζήτησαν και δεν έδωσα φακελάκι
      0


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια!!

Είμαι στην 22η εβδομάδα και είχα σκοπό να γεννήσω στο ΡΕΑ, όπου είναι και η γιατρός μου. Λόγω μίας στραβής που έκατσε με τα ένσημά μου, θα προσπαθήσουμε να αποφύγουμε όσο το δυνατόν περισσότερα έξοδα και είμαι σε αναζήτηση νέου γιατρού. Μου έχουν μιλήσει για το ΕΛΕΝΑ και για το ΑΤΤΙΚΟ, αλλά δεν ξέρω κανέναν γιατρό, δη που να μην τα παίρνει.

 

P.S. Σκέφτηκα τη λύση να με παρακολουθεί η γιατρός μου και στον τοκετό να πάω σε κάποιο εφημερεύον, αλλά λόγω ενός προβλήματος υγείας, η αλήθεια είναι ότι δεν θα ήθελα να το ρισκάρω.....

Καμία προταση??

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 314
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλησπερα.....εγω γεννησα στο αττικο 17/12/2012.....πηγαινα στα εξωτερικα ιατρεια και με παρακολουθουσαν εκει....γεννησα προγραμματισμενα με καισαρικη με τον γιατρο που εφημερευε και δεν πληρωσα απολυτως τιποτα....με προσεξε και ολα πηγαν παρα πολυ καλα...απ'οτι θυμαμαι εκει δεν σε αναλαμβανουν αν εισαι πανω απο 12 εβδομαδων.εγω οταν πηγα ημουν 12 και μου ειχαν πει οτι οριακα με δεχονται....

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γεια σας, ειμαι 36 εβδομάδων και θα γεννησω στο Αλέξανδρας στης 19/8 θα έχω το τελευταίο ραντεβού μου μεχρι στιγμής ο γιατρός μου δεν μου εχει πει ποσα θέλει αν και τον ρωτήσαμε σε ενα απο τα ραντεβου μας και μου εχει πει έχουμε καιρό ακόμη . Τωρα εγω δεν θα τον ξανά ρωτήσω και απλα θα του δώσω όσα μπορω και βλέπουμε εγω θα κανω καισαρικη !

:wdZ6p3.png

 

arhIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κατά τα άλλα, πολύ καλός γιατρός που ΔΕΝ ζητάει φακελάκι είναι ο Αλεξάτος. Έιναι όμως αντίθετος της καισαρικής (μόνο αν υπάρχει λόγος) και πολέμιος της επισκληριδίου. Γέννησα μ'αυτον το Φεβρουάριο. Τον έβλεπα κάθε μήνα απο Ιούλιο έως Φεβρουάριο και δεν μου έκανε ΠΟΤΕ νύξη για χρήματα. Του έδωσα 500 επειδή τον έφερα νύχτα κι επειδή είχα δυστοκία. Αν είχα εύκολο τοκέτο και μέρα, υπολόγιζα να του δώσω 200 ή και 100. Είναι όμως της υπομονής (έχω περιμένει και 3 ώρες) γιατί βλεπει πολλές κοπέλες, ακριβώς μάλλον για τον λόγο οτι δεν πληρώνεις. Μακάρι να υπήρχαν κι άλλοι τέτοιοι γιατροί στο Έλενα.

 

 

Εμένα απ την άλλη ο Αλεξάτος μου ζήτησε 500 ευρώ συν το ότι την ώρα που μου έσπασαν τα νερά ήτανε 9 η ώρα το βράδυ και δεν μπήκε καν στον κόπο να έρθει να με ξεγεννήσει. Έκανα εισαγωγή, όλο το βράδυ πέθανα στους πόνους και ως αποτέλεσμα ήρθε κύριος 7 η ώρα το πρωί με το καφεδάκι του και μου έκανε πρόκληση για να ξεμπερδεύει μια ώρα αρχίτερα.:evil:

Link to comment
Share on other sites

Φίλη μου που είχε δυσκολία στο να μείνει έγκυος και όπου πήγαινε της μιλούσαν για εξωσωματικές (ακόμα και φίλος της γιατρός) πήγε να κάνει μια εξέταση στο Αλεξάνδρα και βρήκε μια γιατρό η οποία της είπε οτι δεν χρειάζεται να κάνει εξωσωματική σε καμία περίπτωση και οτι το μόνο που χρειαζόταν ήταν να ρυθμίσει τις ορμόνες της. Όντως λίγο καιρό μετά έμεινε έγκυος και συνέχισε με αυτή τη γιατρό η οποία δεν δέχτηκε χρήματα ακόμα και μετά τη γέννα. Υποθέτω πως είναι λάθος να πώ το όνομα οπότε δεν το κάνω. Είναι απο τις πολύ σπάνιες περιπτώσεις νομίζω που γιατρός κάνει τόσο καλά τη δουλειά του και τόσο ανιδιοτελώς.

"Το καλοκαιράκι στην ακρογιαλιά μέσα στο νεράκι μαζί με τα μωρά" :D 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γυναικα γυναικολογος στο Αλεξανδρας ζητησε στον αντρα μου μετα τη γεννηση του γιου μας 1300 ευρω.....ελαβε μονο 800 αν και δεν επρεπε να παρει δραχμη...απλα ο αντρας μου ντρεποταν την ενδιαμεση γιατρο που μας συστησε....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Είναι απαράδεκτο να εκμεταλλεύονται τόσο τέτοιες καταστάσεις. Εγώ δεν λεω κάθε μέρα, αλλά μια μονο φορά την βδομάδα να έχουν μια γέννα και να ζητάνε 1000 ? είναι 4.000 ? το μήνα. Γιατί??

Κάποτε λέγανε οτι έχει κάνει σπουδές τόσα χρόνια, και αυτό πληρώνεις.... και τέτοια. Σήμερα όλος ο κόσμος σπουδάζει. Δεν ξέρουν μόνο οι γιατροί να διαβάζουν.

 

Και υποτίθεται οτι έχουν δώσει κι έναν όρκο! Τι να πεις! Σαν τους πολιτικούς μας έχουν καταντήσει και οι γιατροί. Υπέρογκους μισθούς χωρίς να τους αξίζουν!

 

Συγνώμη που βγήκα εκτός αλλά έχω αγανακτήσει τελευταία με όλη αυτή τη συννομοσία κορακιών που περιμένει να μας τα αρπάξει, όταν λες τις μαγικές λεξούλες "γάμος, βάπτιση και εγκυμοσύνη".

sj3dp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κάποτε λέγανε οτι έχει κάνει σπουδές τόσα χρόνια, και αυτό πληρώνεις.... και τέτοια. Σήμερα όλος ο κόσμος σπουδάζει. Δεν ξέρουν μόνο οι γιατροί να διαβάζουν.

Όντως κλασσικη ατακα, αλλά κατ' εμέ μεγάλη μ@λ@κί@ (συγχωρηστε μου τη γλωσσα) και για τοτε και για τωρα. Έρανο κανουμε για τους σπουδασαντες? Δεν ειμαστε καλα! Όσο για τους γιατρους του Δημοσίου, αν θελουν παραπανω λεφτα ας φυγουν από το Δημοσιο να πανε στον ιδιωτικο τομεα. Και μου καβατζωθηκες, και θα σε πληρωνω "μαυρα"?

[τους εχω ζησει και στα καλα (εγκυμοσυνες) και στα ασχημα (εγχειρησεις) και μη μου πειτε "υπαρχουν και καλοι"! χαιρω πολύ! το θεμα ειναι να ειναι βασικα ολοι καλοι και να υπαρχουν και καποιοι κακοι!]

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια τα φωτα σας.Γνωριζει καμια κοπελα τι γινεται με τις αμοιβες γυναικολογων στο Πανεπιστημιακο στη Λαρισα?Απο προσωπικες εστω εμπειριες(η και γνωστων σας),ξερετε ποιοι ειναι αυτοι που ζητανε φακελακι στο τελος της γεννας?Εχω φρικαρει.Λεφτα δεν εχω να δωσω κι ακουω κατι τρελα τωρα τελευταια γι αυτο το νοσοκομειο.Παρακαλω αν καμια συντοπιτισσα ξερει κατι ας μου στειλει προσωπικο μηνυμα αν δεν επιτρεπεται να λεμε ονοματα στο φορουμ.Ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Γυναικα γυναικολογος στο Αλεξανδρας ζητησε στον αντρα μου μετα τη γεννηση του γιου μας 1300 ευρω.....ελαβε μονο 800 αν και δεν επρεπε να παρει δραχμη...απλα ο αντρας μου ντρεποταν την ενδιαμεση γιατρο που μας συστησε....

 

Εφοσον επιλεξατε μια γιατρο και δεν πηγατε απλως να εξυπηρετηθειτε απο οποιον εφημερευε κτλ,ειναι λογικο να σας ζητηθει φακελακι.

Η ενδιαμεση ισως επρεπε να σας ειχε ξεκαθαρισει τα πραγματα εξαρχης αντι να θεωρει οτι τα ευκολως εννοούμενα παραλείπονται.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εφοσον επιλεξατε μια γιατρο και δεν πηγατε απλως να εξυπηρετηθειτε απο οποιον εφημερευε κτλ,ειναι λογικο να σας ζητηθει φακελακι.

 

Το προβλέπει κάποιος νόμος αυτό;

3Wwep3.png

k8Q2p3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
Είναι απαράδεκτο να εκμεταλλεύονται τόσο τέτοιες καταστάσεις. Εγώ δεν λεω κάθε μέρα, αλλά μια μονο φορά την βδομάδα να έχουν μια γέννα και να ζητάνε 1000 ? είναι 4.000 ? το μήνα. Γιατί??

Κάποτε λέγανε οτι έχει κάνει σπουδές τόσα χρόνια, και αυτό πληρώνεις.... και τέτοια. Σήμερα όλος ο κόσμος σπουδάζει. Δεν ξέρουν μόνο οι γιατροί να διαβάζουν.

 

Και υποτίθεται οτι έχουν δώσει κι έναν όρκο! Τι να πεις! Σαν τους πολιτικούς μας έχουν καταντήσει και οι γιατροί. Υπέρογκους μισθούς χωρίς να τους αξίζουν!

 

Συγνώμη που βγήκα εκτός αλλά έχω αγανακτήσει τελευταία με όλη αυτή τη συννομοσία κορακιών που περιμένει να μας τα αρπάξει, όταν λες τις μαγικές λεξούλες "γάμος, βάπτιση και εγκυμοσύνη".

.

 

Αφού δν έχουν φιλότιμο δν πρέπει να έχουμε κι εμείς!!!Το καλυτερο το έκανε η ο γαμπρός μου,του έταξε τα λεφτά σε 2 μέρες ( περίμενε να πληρωθεί ) και δεν του τα έδωσε ποτε!!! Και η Αδερφη μου γέννησε τέλεια με υποσκληριδιο κτλ... Δεν τους λυπάμαι καθόλου!!

Link to comment
Share on other sites

.

 

Αφού δν έχουν φιλότιμο δν πρέπει να έχουμε κι εμείς!!!Το καλυτερο το έκανε η ο γαμπρός μου,του έταξε τα λεφτά σε 2 μέρες ( περίμενε να πληρωθεί ) και δεν του τα έδωσε ποτε!!! Και η Αδερφη μου γέννησε τέλεια με υποσκληριδιο κτλ... Δεν τους λυπάμαι καθόλου!!

Αυτο δε το ειχα σκεφτει.Τι μπορει να σε κανει?Δηλαδη αν ζητησει φακελακι θα του το δωσεις και καλα μετα τη γεννα σωστα?Αν του πεις ''οκ'' και οταν ειναι να φυγεις απο το νοσοκομειο δε του δωσεις τιποτα,μπορει να σου κανει κατι?Επειδη του ειπες ναι και μετα μη τον ειδατε?Λοιπον πολυ καλα ξηγηθηκε ο γαμπρος... αυτο που εγινε αν επιτρεπεται?Μετα δεν τους ενοχλησε ποτε?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αυτο δε το ειχα σκεφτει.Τι μπορει να σε κανει?Δηλαδη αν ζητησει φακελακι θα του το δωσεις και καλα μετα τη γεννα σωστα?Αν του πεις ''οκ'' και οταν ειναι να φυγεις απο το νοσοκομειο δε του δωσεις τιποτα,μπορει να σου κανει κατι?Επειδη του ειπες ναι και μετα μη τον ειδατε?Λοιπον πολυ καλα ξηγηθηκε ο γαμπρος... αυτο που εγινε αν επιτρεπεται?Μετα δεν τους ενοχλησε ποτε?

Στο Αλεξάνδρας έγινε.. Την τριτη μέρα ο Γιατρος πλησίασε την Αδερφη μου ψάχνοντας τον γαμπρό μου κι του είπε ότι θα ερχόταν σε λιγο..( ο Γιατρος ήταν απογευματινος εκείνη τν βδομάδα) .την άλλη μέρα το πρωί πήρε εξιτήριο και ο γαμπρός μου την περίμενε κάτω. Αλλα και να του πεις μετα ότι κάτι πήγε στραβά και δεν ήρθαν τα πράγματα όπως τα περιμένεις,τι μπορεί να σου κάνει;;;ΑΣε που τους δένουν πλέον για τα φακελάκια... Και φαντασου είχε ζητήσει 2000!! Που τα είδαν αυτά τα μεροκάματα ; Οταν ο βασικός ειναι 400 ?!!

Link to comment
Share on other sites

Στο Αλεξάνδρας έγινε.. Την τριτη μέρα ο Γιατρος πλησίασε την Αδερφη μου ψάχνοντας τον γαμπρό μου κι του είπε ότι θα ερχόταν σε λιγο..( ο Γιατρος ήταν απογευματινος εκείνη τν βδομάδα) .την άλλη μέρα το πρωί πήρε εξιτήριο και ο γαμπρός μου την περίμενε κάτω. Αλλα και να του πεις μετα ότι κάτι πήγε στραβά και δεν ήρθαν τα πράγματα όπως τα περιμένεις,τι μπορεί να σου κάνει;;;ΑΣε που τους δένουν πλέον για τα φακελάκια... Και φαντασου είχε ζητήσει 2000!! Που τα είδαν αυτά τα μεροκάματα ; Οταν ο βασικός ειναι 400 ?!!

Πλακα κανεις ετσι?2000 ????:shock::shock::shock:Τι λε ρε φιλε!Δε γινοντε αυτα...Υποτιθεται οτι παμε στο δημοσιο γιατι δεν περισσευουν για ιδιωτικο!Και συγνωμη,αυτοι δεν εχουν μισθο?Κι αλλα θελουν?Ε καλα τους κανουνε!Κι εδω στο Βολο που ειμαι εγω εχουν βγει αυτο το καιρο να ''πιασουν''ειδικα γιατρους στο νοσοκομειο και δε χαριζουν.Απλα το θεμα μου ειναι οτι αν ερθει η ωρα να γεννησεις και πας στο νοσοκομειο την ωρα που δε δουλευει ο γιατρος που σε παρακολουθησε στην εγκυμοσυνη εκει,δε θα τον παρεις τηλεφωνο να ρθει?Δε πρεπει να του δωσεις κατι σε αυτη τη περιπτωση?Γιατι εχω την εντυπωση πως απαγορευεται κιολας πλεον να τον παρεις τηλεφωνο να ρθει κατι τετοιο διαβασα καπου εδω στο φορουμ.Και την επισκληριδιο τη πληρωνεις?

Link to comment
Share on other sites

Πλακα κανεις ετσι?2000 ????:shock::shock::shock:Τι λε ρε φιλε!Δε γινοντε αυτα...Υποτιθεται οτι παμε στο δημοσιο γιατι δεν περισσευουν για ιδιωτικο!Και συγνωμη,αυτοι δεν εχουν μισθο?Κι αλλα θελουν?Ε καλα τους κανουνε!Κι εδω στο Βολο που ειμαι εγω εχουν βγει αυτο το καιρο να ''πιασουν''ειδικα γιατρους στο νοσοκομειο και δε χαριζουν.Απλα το θεμα μου ειναι οτι αν ερθει η ωρα να γεννησεις και πας στο νοσοκομειο την ωρα που δε δουλευει ο γιατρος που σε παρακολουθησε στην εγκυμοσυνη εκει,δε θα τον παρεις τηλεφωνο να ρθει?Δε πρεπει να του δωσεις κατι σε αυτη τη περιπτωση?Γιατι εχω την εντυπωση πως απαγορευεται κιολας πλεον να τον παρεις τηλεφωνο να ρθει κατι τετοιο διαβασα καπου εδω στο φορουμ.Και την επισκληριδιο τη πληρωνεις?

 

Την επισκληριδιο δεν την πληρώνεις κανονικά ειναι απο το ταμείο σου,αλλα πρέπει να το πει ο Γιατρος και αν ξέρει ότι δεν θα πάρει μια θα πει " δεν ενδείκνυται"!!(όπως έγινε σε εμένα που γέννησα χωρίς γιατρό) και ο αναισθησιολογος έχει ταρίφα απ΄οτι ξέρω 150?!οσο για το τηλέφωνο δεν το ξέρω αν απαγορεύεται....ε ας σου κάνει μήνυση!!:lol:

Εμένα πάλι με έσωσε το ότι δεν είχα γιατρό γιατι έμεινα μέσα με σπασμένα νερά 36 ώρες για να γεννησω και κανένας δεν θα με περίμενε τόσο,θα μου είχαν βρει χίλιαδυο " προβλήματα " για να μου κάνουν καισαρικη... Τρεις βάρδιες άλλαξαν και όλοι ήταν μια χαρά ( γέννησα στο Αττικό )

Link to comment
Share on other sites

Την επισκληριδιο δεν την πληρώνεις κανονικά ειναι απο το ταμείο σου,αλλα πρέπει να το πει ο Γιατρος και αν ξέρει ότι δεν θα πάρει μια θα πει " δεν ενδείκνυται"!!(όπως έγινε σε εμένα που γέννησα χωρίς γιατρό) και ο αναισθησιολογος έχει ταρίφα απ΄οτι ξέρω 150?!οσο για το τηλέφωνο δεν το ξέρω αν απαγορεύεται....ε ας σου κάνει μήνυση!!:lol:

Εμένα πάλι με έσωσε το ότι δεν είχα γιατρό γιατι έμεινα μέσα με σπασμένα νερά 36 ώρες για να γεννησω και κανένας δεν θα με περίμενε τόσο,θα μου είχαν βρει χίλιαδυο " προβλήματα " για να μου κάνουν καισαρικη... Τρεις βάρδιες άλλαξαν και όλοι ήταν μια χαρά ( γέννησα στο Αττικό )

Tι εννοεις γεννησες χωρις γιατρο???:shock::shock::shock: Παναγια μου!36 ωρες???Ζητησες επισκληριδιο και σου ειπαν οχι???:shock::mad::mad:Σε ξεγεννησαν οι εφημερευοντες γιατροι τελικα?Και πες μου οτι γεννησες χωρις επισκληριδιο να το παθω το ταρακουλο...:P:lol::oops:Δηλαδη πρεπει να πας ενημερωμενη για να μη σε πιασουν ''κοτσο'' ετσι?Εκει καταντησαμε.Το αττικο ειναι δημοσιο?Συγχωρεσε με φιλη Αλεξια σε καποια θεματα εχω πληρη μεσανυχτα!Οπως στο θεμα που ανοιξαμε!

Link to comment
Share on other sites

Tι εννοεις γεννησες χωρις γιατρο???:shock::shock::shock: Παναγια μου!36 ωρες???Ζητησες επισκληριδιο και σου ειπαν οχι???:shock::mad::mad:Σε ξεγεννησαν οι εφημερευοντες γιατροι τελικα?Και πες μου οτι γεννησες χωρις επισκληριδιο να το παθω το ταρακουλο...:P:lol::oops:Δηλαδη πρεπει να πας ενημερωμενη για να μη σε πιασουν ''κοτσο'' ετσι?Εκει καταντησαμε.Το αττικο ειναι δημοσιο?Συγχωρεσε με φιλη Αλεξια σε καποια θεματα εχω πληρη μεσανυχτα!Οπως στο θεμα που ανοιξαμε!

Το Αττικό ειναι δημόσιο και πήγα εκεί και άνοιξα απλά καρτέλα στα εξωτερικά ιατρεία και πήγενα μια φορά το μήνα να τους δείχνω εξετάσεις.με παρακολουθούσε εξωτερικός γιατρος όλους τους μήνες. εκλεισα 40 εβδ και 4 ημ και έσπασαν απλά τα νερά μου χωρίς καθόλου πόνο!περιμεναμε 24 ώρες και μου έβαλαν τεχνιτους πόνους και έτσι όπως ήμουν στέγνη πλέον πραγματικά πονεσα πολυ:-(....είχα το πείσμα και το κόλλημα να γεννησω φυσιολογικά αν δεν το είχα δεν θα υπεφερα έτσι.. Κάποια στιγμή με πλησίασε ένας εκπαιδευομενος γιατρος και μου μίλησε για τα 150 ε για τον αναισθησιολογο, αλλα προς το τέλος μου έκαναν εστι κι αλλιώς γιατι πέρασαν πολλές ώρες και είχα το ενδεχόμενο της καισαρικης και έπρεπε να είμαι έτοιμη!!συνήθως έρχονται πρώτα οι πόνοι και μετα σπάνε τα νερά.. Ετσι πονας πολυ λιγότερο!!!παντως αν δεν σου περισσεύουν δεν υπάρχει λόγος να πληρώσεις και μην σε τρομοκτατει η ιδέα να πας σε εφημερευον γιατρό γιατι απο την δικιά μου εμπειρία όλοι ήξεραν την δουλειά τους εξίσου καλα!! Αφού το κάνουν κάθε μέρα όλη μέρα και δεν ειναι και επέμβαση ανοιχτής καρδιάς, γέννα ειναι!!!! Το πιο φυσιολογικό πράγμα στον κόσμο!αντε με το καλό το μικρό σου!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Γεια σας!! Εγώ γέννησα σε δημόσιο νοσοκομείο, δεν μου ζήτησαν φακελάκι, διότι δεν ζήτησα να με ξεγεννήσει κανένας μεγάλος γιατρός, με ξεγέννησε ειδικευόμενη γιατρίνα και δεν της έδωσα τίποτα λεφτά, μόνο στην κοπέλα που πήγε το παιδί στον άντρα μου να το δει μόλις γεννήθηκε της έδωσε 10 ή 20 ευρώ για το καλό, δεν μας τρέχουν και από τα μπατζάκια!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Γέννησε ή θα γεννήσει κάποια στο Αλεξάνδρας ; Έχω Π.Η.Τ. τέλος του μήνα. Έμαθα οτι αμα δε θες να "ξεβολέψεις" τον γιατρό σου, πέραν του ωραρίου του, δεν πρέπει να δώσεις φακελάκι.

Τι ισχύει με τις πτέρυγεις και τις αμοιβές τους; Είμαι άνεργη, ασφαλισμένη, δεν παίρνω επίδομα.

8mD6p2.png
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καμια κοπελα που να γνωριζει γυναικολογο στο ριο που να ειναι υπερ του φυσιολογικου τοκετου κ να μην ζηταει κ μια περιουσια για να ειναι παρον τη μερα της γεννασ.ειμαι 5 εβδομαδων στο δευτερο μωρακι μου κ θελω να γεννησω παλι στο ριο.

Link to comment
Share on other sites

nemica an mporousa na genisw sto aleksandras tha dialega ton sindo einai eksairetikos giatros.ton eixe mia fili moy k genise 2 paidakia se auton.den kserw an eides thn ekpomph prwtagonistes thn prohgoumenh vdomada.apo lefta ths phre 300 eyrw th prwth fora me fusiologiko toketo k th deuterh edwse 200 nomizw.

Link to comment
Share on other sites

nemica an mporousa na genisw sto aleksandras tha dialega ton sindo einai eksairetikos giatros.ton eixe mia fili moy k genise 2 paidakia se auton.den kserw an eides thn ekpomph prwtagonistes thn prohgoumenh vdomada.apo lefta ths phre 300 eyrw th prwth fora me fusiologiko toketo k th deuterh edwse 200 nomizw.

 

Δε με ενδιαφέρει ποιο γιατρό θα έχω εκείνη την ώρα δίπλα μου, με νοιάζει να μη ζητήσει φακελακι!

8mD6p2.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...