Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Alexandra77

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 132
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Aλεξάνδρα, σίγουρα κανείς δε μπορεί να καταλάβει αυτό που περνάς, παρά μόνο αν ζει κάτι παρόμοιο. Eίναι εύκολο να μιλάμε "έξω απ'το χορό", αλλά μόνο έσυ ξέρεις τί συμβαίνει μέσα στην ψυχούλα σου.

Θα σου πω μερικά πραγματάκια, επειδή έχω ζήσει και συνεχίζω να ζω καταστάσεις "απείρου κάλους", μέσω ενός πολύ κοντινού μου συγγενικού προσώπου.

Tα πράγματα φαινόντουσαν από την 1η στιγμή και όλοι (μικροί-μεγάλοι) είχαμε καταλάβει από την αρχή το ποιόν του συζύγου της. Eπιδειξιομανής, εγωκεντρικός, μεγαλομανής και απίστευτος μπορόλας-ξερόλας.

H κόλασή της ξεκίνησε όταν γέννησε το 1ο της παιδί. Προσπάθησε να την σταματήσει απ'τη δουλειά της για να έχει τον απόλυτο έλεγχο και μόλις εκείνη επέστρεψε στη δουλειά της, πέραν από τη λεκτική κακοποίηση άρχισαν και οι βίαιες εκδηλώσεις. Ήθελε να την ελέγχει και οικονομικά και η δουλειά φυσικά του χάλαγε τα σχέδια.

Άντεξε την βιαιότητά του για αρκετό καιρό επειδή κάθε φορά γυρνούσε πίσω και την παρακαλούσε για συγχώρεση με απίστευτες συγνώμες και κλάματα. Kάθε φορά ήταν και τελευταία φορά. Aλλά κάθε φορά ήταν και χειρότερα. Όμως πίστευε τα λόγια του και προσπαθούσε να κρατήσει την "οικογένειά" της για χάρη του παιδιού της.

Mένει έγκυος στο 2ο με την ελπίδα ότι θα ηρεμήσουν τα πράγματα. Kαι σταματάει την δουλειά της με την υπόσχεσή του ότι μόλις μεγαλώσει λίγο και το 2ο, μετά θα κάνουν μια δουλειά μαζί. Kούφια λόγια φυσικά. Mένει με 2 παιδιά, χωρίς δουλειά και χωρίς καμία οικονομική ελευθερία, αφού αυτός έλεγχε τα πάντα. Mέτραγε μέχρι και τα ρέστα της απ'το supermarket. Ξύλο και ξανά ξύλο. Kαι τρομερή ψυχολογική κακοποίηση ότι είναι ανίκανη μάνα, ανίκανη σύζυγος, ανίκανη νοικοκυρά και ανίκανη υπάλληλος αφού έψαχνε μόνη της για δουλειά μανιωδώς και κανείς δεν την προσλάμβανε μετά από 2-3 χρόνια εκτός αγοράς.

Tον παράτησε αρκετές φορές, παίρνοντας τα παιδιά και πηγαίνοντας στο πατρικό της. Aλλά κάθε φορά γυρνούσε πίσω για να "τα συζητήσουν" και κάθε φορά την έπειθε ότι δεν θα ξαναγίνει. Mέχρι και ότι θα αυτοκτονήσει της έλεγε γιατί του έλειπε η οικογένειά του! Kαι δυστυχώς, τον πίστευε γιατί την είχε κάνει να πιστεψει ότι όντως είναι ανίκανη να τα καταφέρει μόνη της. Όλη η οικογένειά της είχε πέσει πάνω της για να τον παρατήσει και να πάει να μείνει με τους γονείς της όσο εκείνη θέλει ή τουλάχιστον όσο χρειαστεί για να ορθοποδίσει. Aλλά εκείνη πίστευε τα γλυκά του λόγια... Δεν μπορούσε να δεχτεί ότι άνθρωπος που είχε ερωτευτεί (ο γλυκός, ο τρυφερός, ο πολλά υποσχόμενος) δεν υπήρχε πια. Kαι ίσως ποτέ να μην υπήρχε. Kαι έτσι άφησε δυστυχώς να περνούν τα χρόνια και να χειροτερεύουν τα πράγματα, χωρίς εκείνη να κάνει τίποτα.

Tελικά βρήκε μια καλή δουλειά και μετά από έναν δυνατό τσακωμό που την έστειλε στο νοσοκομείο με ραγισμένα πλευρά, ραγισμένο σαγόνι, ριγμένο τύμπανο και αιμάτωμα στο μάτι, αποφάσισε μετά από πολυυυυυ πίεση της οικογένειάς της να του κάνει μήνυση. Eπιτέλους!

Nα σου πω πιο είναι το αποτέλεσμα τώρα, μετά από 3 χρόνια;

Aυτός φυσικά έχει φύγει απ'το σπίτι και συζεί με άλλη. Aυτή μένει μόνη με τα παιδιά της. Προσπάθησαν να έρθουν σε συμφωνία και να έχουν ένα διαζύγιο "κοινή συνενέση" (δεν ξέρω πώς γράφεται....), αλλά αυτός αθετεί συνέχεια τον λόγο του και δεν πληρώνει καμία διατροφή. Έχουν μαζευτεί στην πλάτη του δεκάδες μηνύσεις και καταγγελίες. Έχει πάει αυτόφορο. Έχει έρθει η αστυνομία να τους χωρίσει γιατί ακόμα πηγαίνει σπίτι της και την απειλεί. Tην περίμενε στον δρόμο και την έσπασε στο ξύλο, ME μάρτυρες. Παίρνει τα παιδιά του κάθε 2ο ΣK και τα φλομώνει στα ψέμματα. Προσπαθεί να τα στρέψει εναντίον της. Έχει απειλήσει ολόκληρη την οικογένειά της. Tην εκβιάζει συνέχεια ότι θα την πετάξει έξω απ'το σπίτι ή ότι μια μέρα θα την σκοτώσει. Kαι πολλά-πολλά άλλα.

Συμπέρασμα;

Δυστυχώς η πολιτεία ΔEN KANEI TIΠOTA! Kαι είμαι απόλυτα κατηγορηματική!

Έχει στραφεί παντού. Σε όλους τους συλλόγους κακοποιημένων γυναικών που υπάρχουν. Σε όλους τους συλλόγους ενδοοικογενειακής βίας που υπάρχουν. Σε όλους τους συλλόγους προστασίας παιδιών που υπάρχουν. Όλοι MA OΛOI της δίνουν συμβουλές τηλεφωνικώς και τίποτα άλλο! Kανείς δεν της λέει τίποτα παραπάνω από αυτά που ήδη έχει κάνει. Mε τον δικηγόρο της του έχει κάνει μηνύσεις οι οποίες παρόλο που έχουν δικαστεί και φυσικά αυτός έχει κριθεί ένοχος, κανείς δεν του κάνει τίποτα!

Έχει οριστεί απ'το δικαστήριο, AΠ'TO NOMO το τονίζω!, συγκεκριμένη διατροφή την οποία δεν πληρώνει και κανείς δεν του κάνει TI-ΠO-TA!

Έχει δικαστεί μήνυση εναντίον του για ασφαλιστικά μέτρα, για να μείνει μακρυά τους επειδή χτυπάει την ίδια KAI τα παιδιά, και παρ'όλα αυτά κανένα δικαστήριο δεν μπορεί να του απαγορεύσει να τα βλέπει αλλά και να τα παίρνει κάθε 2ο ΣK.

 

Oι πιο πρόσφατες εξελίξεις είναι ότι τώρα περιμένει την επίσημη απόφαση του τελικού δικαστηρίου για την διατροφή και επιμέλεια των παιδιών. Ίσως σε 1 μήνα. Ή ίσως και σε ένα χρόνο. Kαι μέχρι τότε; Kαι φυσικά ακόμα και να βγει η απόφαση, κανείς δεν μπορεί να της εγγυηθεί ότι αυτός θα πληρώσει την διατροφή.

Kαι το συμαντικότερο: κανείς δεν μπορεί να της εγγυηθεί ότι θα βρεί την ησυχία της.

 

Όλα αυτά δεν στα είπα για να σε τρομάξω....προς Θεού!

Aπλά θέλω να ξέρεις ότι πρέπει να πατήσεις γερά στα πόδια σου και να πάρεις αποφάσεις γρήγορα. Mην αφήσεις τον καιρό να περάσει, πιστεύοντας και ελπίζοντας σε υποσχέσεις που πιθανόν να μην γίνουν ποτέ.

Tο σίγουρο είναι ένα: ο άνθρωπος δεν αλλάζει!

Aν το έκανε μια φορά, σίγουρα θα το ξανακάνει. Θα βρει μια δικαιολογία, είτε η πίεση στη δουλειά, είτε τα χαμηλά οικονομικά, είτε η γκρίνια του παιδιού και θα το ξανακάνει.

Δεν θες λοιπόν να μείνεις με ένα βίαιο άνθρωπο, γιατί έχεις αξιοπρέπεια. Kαι σίγουρα δεν θες να έχει το παιδί σου τέτοια εικόνα για την οικογένεια.

Ξέρεις τί της έχουν πει τα παιδιά της κοπέλας που προανέφερα όταν καμιά φορά τα πιέζει για φαγητό ή διάβασμα; "Έτσι μου'ρχεται να σου ρίξω μπουνιά!"

Nομίζεις ότι το κατεβάζουν απ'το μυαλό τους ή ότι φταίει η τηλεόραση;

Mήπως φταίει το γεγονός ότι και το έχουν ακούσει αλλά και το έχουν δει μέσα στο σπίτι τους;

 

Δοκιμάστε να πάτε σε κάποιον σύμβουλο ή ψυχολόγο, αλλά να ξέρεις ότι όσο περισσότερο δίνεις στον άλλο ευκαιρίες, τόσο θα βρίσκει το πάτημα να τα ξανακάνει.

Δεν θα αλλάξει. Γι'αυτό προσπάθησε να προστατέψεις τον εαυτό σου αλλά και το μωράκι σου όσο πιο γρήγορα γίνεται.

 

Kαλή σου τύχη γλυκιά μου....

 

(ειλικρινά συγνώμη αν σε κούρασα και κυρίως αν σε τρόμαξα, δεν ήταν αυτός ο σκοπός μου...)

Με τα παιδιά μου, ξαναγεννιέμαι...

bUwEp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

ΕΠΕΙΔΗ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ ΟΧΙ ΣΕ ΓΑΜΟ ΑΛΛΑ ΣΕ ΠΑΛΙΟΤΕΡΗ ΣΧΕΣΗ ΜΟΥ (ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΓΕΡΟ ΞΥΛΟ) ΚΙ ΕΠΕΙΔΗ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΤΑ ΘΥΜΑΜΑΙ ΑΝΑΤΡΙΧΙΑΖΩ, ΑΝ ΘΕΣ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΣΟΥ

ΦΥΓΕ ΜΑΚΡΙΑ

ΑΥΤΟ ΜΟΝΟ ΕΧΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ..

Link to comment
Share on other sites

ΕΠΕΙΔΗ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ ΟΧΙ ΣΕ ΓΑΜΟ ΑΛΛΑ ΣΕ ΠΑΛΙΟΤΕΡΗ ΣΧΕΣΗ ΜΟΥ (ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΓΕΡΟ ΞΥΛΟ) ΚΙ ΕΠΕΙΔΗ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΤΑ ΘΥΜΑΜΑΙ ΑΝΑΤΡΙΧΙΑΖΩ, ΑΝ ΘΕΣ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΣΟΥ

ΦΥΓΕ ΜΑΚΡΙΑ

ΑΥΤΟ ΜΟΝΟ ΕΧΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ..

συμφωνω απολυτααα

9a7bp2.pngIm47p2.png
Link to comment
Share on other sites

Μα ρε παιδια ερωτηση τωρα....

Φταινε αυτοι που τα κανουν οι αυτοι που τα ανέχονται?

Μια φορα ενας γκομενος μου εριξε σφαλιαρα πανω σε γερό καβγα και σας πληροφορώ οτι οτι αυτό που εγίνε μετα μονο σε ταινίες το έχετε δει.. Πέρα οτι του έσπασα επιτόπου όλο το σπίτι και δεν ήξερε που να κρυφτει γιατι τα πράγματα προσγειωνόντουσαν πάνω του σηκωθηκε και εφυγε απο το δικό του το σπίτι γιατι το μάτι μου ειχε γυρισει και φοβήθηκε οτι μπορει να τον σκοτωσω κιόλας...

Έλεος δηλαδη.. για μενα φταίει αυτός που κάθεται και το ανέχεται..

Για μενα δεν υπαρχουν προειδοποιήσεις και τέτοια.. Είναι μπαμ και κάτω.. Γίνεται μια φορα και δεν δείχνεις κανένα έλλεος γι αυτον τον ανθρωπο.. δεν του αξίζει.. Τα διαβαζω και θέλω να σπασω το πισι μιλαμε..

O5Lop2.png

kIP3p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Για μενα δεν υπαρχουν προειδοποιήσεις και τέτοια.. Είναι μπαμ και κάτω.. Γίνεται μια φορα και δεν δείχνεις κανένα έλλεος γι αυτον τον ανθρωπο.. δεν του αξίζει.. Τα διαβαζω και θέλω να σπασω το πισι μιλαμε..

Αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Για μενα δεν υπαρχουν προειδοποιήσεις και τέτοια.. Είναι μπαμ και κάτω.. Γίνεται μια φορα και δεν δείχνεις κανένα έλεος γι αυτον τον ανθρωπο.. δεν του αξίζει..

 

θα συμφωνησω 100% !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

αν εχει σηκωθει μια φορα το χερι, ειναι σιγουρο οτι θα ξανασηκωθει!!!!

και επισης....

''το δις εξ αμαρτειν ουκ ανδρος σοφου''!!!

 

:roll::roll::roll::roll::roll:

Link to comment
Share on other sites

Για μενα δεν υπαρχουν προειδοποιήσεις και τέτοια.. Είναι μπαμ και κάτω.. Γίνεται μια φορα και δεν δείχνεις κανένα έλεος γι αυτον τον ανθρωπο.. δεν του αξίζει..

 

θα συμφωνησω 100% !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

αν εχει σηκωθει μια φορα το χερι, ειναι σιγουρο οτι θα ξανασηκωθει!!!!

και επισης....

''το δις εξ αμαρτειν ουκ ανδρος σοφου''!!!

 

:roll::roll::roll::roll::roll:

 

συμφωνω.

Link to comment
Share on other sites

Για μενα δεν υπαρχουν προειδοποιήσεις και τέτοια.. Είναι μπαμ και κάτω.. Γίνεται μια φορα και δεν δείχνεις κανένα έλεος γι αυτον τον ανθρωπο.. δεν του αξίζει..

 

θα συμφωνησω 100% !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

αν εχει σηκωθει μια φορα το χερι, ειναι σιγουρο οτι θα ξανασηκωθει!!!!

και επισης....

''το δις εξ αμαρτειν ουκ ανδρος σοφου''!!!

 

:roll::roll::roll::roll::roll:

 

συμφωνώ ως προς αυτό αλλά dora μη νομίζεις ότι όλοι οι άνθρωποι είναι ίδιοι... δηλ. και εμένα μου έρχεται να πιάσω τον χ ή ψ που σηκώνει το κουλό του και να του το χώσω @#$#@# (ξέρετε που..) αλλά μιλάω εκ του ασφαλούς και χωρίς να έχω (ευτυχώς) βρεθεί ποτέ μου σε τέτοια κατάσταση Και βέβαια έχοντας οικονομική ανεξαρτησία από τα18 μου και φυσικά έχοντας και 32 χρόνια στην πλάτη μου -δεν είμαι και πιτσιρίκα :wink: μπορώ να καταλάβω τις γυναίκες που ανέχονται αυτές τις φριχτές καταστάσεις...αυτό δεν σημαίνει ότι θεωρώ ότι πράτουν ορθά, απλά επειδή όπως λέω στη ζωή υπάρχουν πάντα 2 οψεις, δεν μπορώ να πω για πχ ότι η τάδε γυναίκα που τα ανέχεται είναι άξια της μοίρας της... υπαρχουν καταστάσεις που για να βγει κάποιος χρειάζεται πολύ δύναμη ψυχής που δυστυχώς ΔΕΝ ΔΙΑΘΕΤΟΥΝ ΟΛΟΙ ΣΕ ΙΔΙΟ ΠΟΣΟΣΤΟ

εκεί χρειάζεται το κράτος και οι λοιποί φορείς, που δυστυχώς είναι απόντες, αλλά και οι φίλοι και συγγενείς που στηρίζουν όποιον περνάει τέτοια

(θυμάμαι φίλη μου να λέει ότι η μητέρα της παντρεύτηκε τον πατέρα της 16 χρονών και όταν παραπονέθηκε στους γονείς της ότι την δέρνει και την κερατώνει, της απάντησαν "αφού τον παντρεύτηκες, λούστον τώρα"

ακόμη μαζί είναι..... χάλια καταστάσεις) :(:(

Link to comment
Share on other sites

ΑΝ ΘΕΣ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΣΟΥ

ΦΥΓΕ ΜΑΚΡΙΑ

ΑΥΤΟ ΜΟΝΟ ΕΧΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ..

 

Ότι καλύτερο μπορείς να κάνεις για εσένα και γι αυτην την ψυχούλα που κουβαλάς μέσα σου.

 oIKlp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Όλα αυτά δεν στα είπα για να σε τρομάξω....προς Θεού!

 

Δεν θα αλλάξει. Γι'αυτό προσπάθησε να προστατέψεις τον εαυτό σου αλλά και το μωράκι σου όσο πιο γρήγορα γίνεται.

 

(ειλικρινά συγνώμη αν σε κούρασα και κυρίως αν σε τρόμαξα, δεν ήταν αυτός ο σκοπός μου...)

 

Ο ΣΚΟΠΟΣ ΜΑΣ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΕ ΤΡΟΜΑΞΟΥΜΕ! ΑΝΟΙΞΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΔΕΣ ΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ..

 

ΣΟΥ ΕΧΩ ΓΡΑΨΕΙ ΟΤΙ ΤΑ ΕΧΩ ΠΕΡΑΣΕΙ ΚΙ ΕΓΩ ΑΥΤΑ (ΟΧΙ ΣΤΟ ΓΑΜΟ, ΣΕ ΠΑΛΙΟΤΕΡΗ ΣΧΕΣΗ). ΔΕΝ ΣΟΥ ΕΓΡΑΨΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΧΡΟΝΟ. ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΔΕΝ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΠΟΛΛΑ. ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ 4-5 ΠΡΑΓΜΑΤΑΚΙΑ ΜΟΝΟ:

* ΜΠΗΚΕ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΚΛΕΨΕΙ ΤΑ ΡΟΥΧΑ (ΟΠΩΣ Ο ΚΟΥΓΙΑΣ ΤΗΣ ΒΑΤΙΔΟΥ!! :D )

* ΜΕ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΟΥΣΕ ΟΠΟΥ ΚΙ ΑΝ ΠΗΓΑΙΝΑ

* ΦΟΒΟΜΟΥΝ ΠΩΣ ΑΝ ΘΑ Μ΄ ΕΒΛΕΠΕ ΜΕ ΑΛΛΟΝ ΘΑ ΤΟΝ ΕΔΕΡΝΕ

* ΑΠΕΙΛΗΣΕ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΟΤΙ ΘΑ ΜΕ ΣΚΟΤΩΣΕΙ

* ΑΠΕΙΛΗΣΕ ΟΤΙ ΘΑ ΣΚΟΤΩΣΕΙ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ, ΓΙΑΤΙ ΛΕΕΙ ΕΚΕΙΝΟΙ ΜΕ ΕΒΑΛΑΝ ΝΑ ΤΟΝ ΧΩΡΙΣΩ

* ΗΡΘΕ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΜΙΛΗΣΟΥΜΕ, ΜΠΗΚΑΜΕ ΣΤΟ ΑΜΑΞΙ ΚΑΙ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΚΑΙ ΜΕ ΠΗΓΕ ΣΤΗ ΔΙΚΗ ΤΟΥ ΠΟΛΗ, ΓΙΑΤΙ ΤΕΛΙΚΑ ΕΙΧΕ ΕΡΘΕΙ ΛΕΕΙ ΝΑ ΜΕ "ΚΛΕΨΕΙ" :D ΚΙ ΟΤΑΝ ΠΗΓΑΜΕ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ, ΕΓΩ ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΠΩΣ ΟΤΙ ΚΙ ΑΝ ΓΙΝΕΙ ΘΑ ΤΟΥ ΦΥΓΩ ΚΙ ΕΤΣΙ ΠΕΙΣΤΗΚΕ ΜΕ ΤΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΜΕ ΓΥΡΙΣΕ ΠΙΣΩ

* ΓΙΑ ΤΟ ΞΥΛΟ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΜΟΝΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΓΙΑΤΙ ΠΗΓΑΙΝΕ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΠΑΙΡΝΕ ΦΑΡΜΑΚΑ ΚΑΙ ΜΕ ΚΟΥΡΑΡΕ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ, ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ ΜΕ ΕΙΔΕ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΦΡΙΚΑΡΕ ΚΙ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ ΤΗΛΕΦΩΝΟ. ΕΧΩ ΦΑΕΙ ΞΥΛΟ ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΗ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΜΕ ΔΕΡΜΑΤΙΝΗ ΖΩΝΗ (ΣΑΝ ΤΑ ΖΩΑ) ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΜΠΟΥΝΙΕΣ ΣΤΑ ΜΟΥΤΡΑ..

ΝΑ ΣΤΟ ΠΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ??

ΦΥΓΕ ΜΑΚΡΙΑ

 

ΟΤΑΝ ΤΕΛΕΙΩΣΟΥΝ ΟΛΑ ΚΙ ΗΡΕΜΗΣΕΙΣ, ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΕΝΑΝ ΥΠΕΡΟΧΟ ΣΥΖΥΓΟ ΣΑΝ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΘΥΜΑΣΑΙ ΟΛΑ ΣΑΝ ΕΝΑ ΜΑΚΡΙΝΟ ΟΝΕΙΡΟ ΜΟΝΑΧΑ!

Link to comment
Share on other sites

LOREEN γλυκια μου..... :cry::cry:

τι εχεις περασει??

ελπιζω να μην κρατησε πολυ αυτη η εμπειρια!!

παναγια μου!!!

 

κατι τετοιοι τυποι , μου βγαζουν τον χειροτερο εαυτο μου!!!!

θελω να τους δειρω!!! :twisted::twisted::twisted::twisted:

Link to comment
Share on other sites

κατι τετοιοι τυποι , μου βγαζουν τον χειροτερο εαυτο μου!!!!

θελω να τους δειρω!!! :twisted::twisted::twisted::twisted:

 

ΕΓΩ ΑΠΛΑ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΠΕΘΑΝΕΙ! ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΣ ΜΟΥ..

ΔΕΝ ΕΧΩ ΕΥΧΗΘΕΙ ΚΑΚΟ ΟΥΤΕ ΣΤΟΝ ΕΧΘΡΟ ΜΟΥ..

ΑΛΛΑ ΕΙΔΙΚΑ ΓΙΑ ΕΚΕΙΝΟΝ, ΟΤΑΝ ΘΑ ΜΑΘΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΗΔΕΙΑ ΤΟΥ, ΘΑ ΣΤΗΣΩ ΠΑΡΤΥ!

ΧΩΡΙΣ ΤΥΨΕΙΣ ΚΑΙ ΕΝΟΧΕΣ.........

Link to comment
Share on other sites

κι οταν ακουω, οτι και ''για αυτους κριμα ειναι!!κατι θα εχουν περασει στο παρελθον!!!!ειναι αρρωστοι........'' ΤΡΕΛΑΙΝΟΜΑΙ!!!

 

ΝΑ ΠΑΝΕ ΣΕ ΕΙΔΙΚΟ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥΣ!!!ΟΧΙ ΝΑ ΔΕΡΝΟΥΝ ΤΗΝ ΚΑΘΕΜΙΑ ΚΟΠΕΛΙΤΣΑ ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΕΘΕΙ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΤΟΥΣ!!ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΣΠΑΝ ΚΙΟΛΑΣ!!

 

τα πηρα τωρα........... :twisted::twisted::twisted::twisted:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

LOREEN όντως φοβερά όσα λες...έχω ειλικρινά ανατριχιάσει με την ιδέα και μόνο του όσα έχεις περάσει :( επίσης σε πληροφορώ ότι και εγώ στη θέση σου θα ήθελα να πεθάνει και μάλιστα με άσχημο τρόπο :evil::evil::evil: και συγγνώμη αν γίνομαι κακιά αλλά έτσι αισθάνομαι ως γυναίκα, μάνα και άνθρωπος...

θέλουν δραστικά μέτρα τέτοιες καταστάσεις ΓΡΗΓΟΡΑ ΜΑΚΡΙΑ ΤΟΥ..... ΠΟΛΥ ΜΑΚΡΙΑ ΤΟΥ ΜΑΛΙΣΤΑ

Link to comment
Share on other sites

κι οταν ακουω, οτι και ''για αυτους κριμα ειναι!!κατι θα εχουν περασει στο παρελθον!!!!ειναι αρρωστοι........'' ΤΡΕΛΑΙΝΟΜΑΙ!!!

 

ΝΑ ΠΑΝΕ ΣΕ ΕΙΔΙΚΟ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥΣ!!!ΟΧΙ ΝΑ ΔΕΡΝΟΥΝ ΤΗΝ ΚΑΘΕΜΙΑ ΚΟΠΕΛΙΤΣΑ ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΕΘΕΙ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΤΟΥΣ!!ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΣΠΑΝ ΚΙΟΛΑΣ!!

 

τα πηρα τωρα........... :twisted::twisted::twisted::twisted:

 

ΔΥΣΤΥΧΩΣ δε νομίζω ότι "πιστεύουν" πως κάνουν κάτι κακό :!: ως επί το πλείστον είναι άνθρωποι που ως παιδιά ήταν κακοποιημένα

φοβερό πράγμα :? ότι έχουν περάσει ως παιδιά να τα προκαλούν σε άλλους ως ενήλικες....

γι'αυτό ΟΛΟΙ ΟΙ ΕΙΔΙΚΟΙ φωνάζουν για τη βία στα παιδιά, ότι είναι ανοιχτή πληγή και ότι τους καταστρέφει τη ζωή ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ... γιατί στο σώμα γιατρεύονται στην ψυχή όμως ΠΟΤΕ :evil:

Link to comment
Share on other sites

Αυτοι οι ανθρωποι δεν πρεπει να πεθανουν.

Πρεπει να συνειδητοποιησουν το λαθος τους και να βραζουν στο ζουμι τους ξεροντας οτι δεν μπορουν να κανουν τιποτα .

πρεπει να υποφερουν.

ο θανατος ειναι λυτρωση για τετοια ατομα.

λυπαμαι που ειμαι τοσο απολυτη αλλα ετσι νιωθω

Link to comment
Share on other sites

Ευχομαι οτι καλυτερο σε σενα ... και αν εσυ το θελησεις και στο παιδακι σου...

εχω σοκαριστει πολυ... και ακομη περισσοτερο εχω στεναχωρηθει...

δεν διαβαζα οτι σου ειπαν οι υπολοιποι, ειδα μονο τις δικες σου απαντησεις...

πραγματικα βρες χρονο να σκεφτεις και να αποφασισεις με ηρεμια, για σενα, για το μωρο, για το γαμο σου...

ομως προσπαθησε να κανεις αυτο που πραγματικα θελεις, μη γεμισεις αργοτερα (με τις οποιες εξελιξεις) ενοχες...

δε θελω μια μερα να κατηγορισεις τον εαυτό σου... για τιποτα...

 

αληθεια, ευχομαι τα καλυτερα....

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω να τα διαβαζει ολα αυτα η Αλεξανδρα που ανοιξε και το θεμα γιατι οπως βλεπω δεν εχει ξαναγραψει εδω και ενα μηνα! :(

Ευχομαι να ειναι καλα!!!!!!!!!!!

και να εχει κανει την σωστη επιλογη!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Eύχομαι να είναι όλα καλά με την Αλεξάνδρα και πραγματικά αναρωτιέμαι πως είναι δυνατόν στη σημερινή εποχή κάποιες γυναίκες να ανέχονται τη βία και να μη φεύγουν μακρυά.

Μόνο από οικονομικό θέμα?????

Δηλαδή δεν υπάρχει μυαλό στο κεφάλι???

Δεν καταλαβαίνεις τον άνθρωπο που έχεις δίπλα σου τί είναι ικανός να κάνει και όταν το κάνει είσαι τόσο δεμένη μαζί του που δεν μπορείς να φύγεις???

Εγώ προσωπικά αν μου το έκανε αυτό ο άντρας μου ο οποίος δεν έχει ούτε καν υψώσει παραπάνω τη φωνή του θα μου είχε κοπεί το νήμα.

Θα ξενέρωνα , δεν θα άντεχα να είμαι μαζί του.

Να με χτυπήσει και μετά να με χαϊδέψει?

Πως να το αντέξεις???

ΜΑΚΡΥΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

Eύχομαι να είναι όλα καλά με την Αλεξάνδρα και πραγματικά αναρωτιέμαι πως είναι δυνατόν στη σημερινή εποχή κάποιες γυναίκες να ανέχονται τη βία και να μη φεύγουν μακρυά.

Μόνο από οικονομικό θέμα?????

Δηλαδή δεν υπάρχει μυαλό στο κεφάλι???

Δεν καταλαβαίνεις τον άνθρωπο που έχεις δίπλα σου τί είναι ικανός να κάνει και όταν το κάνει είσαι τόσο δεμένη μαζί του που δεν μπορείς να φύγεις???

Εγώ προσωπικά αν μου το έκανε αυτό ο άντρας μου ο οποίος δεν έχει ούτε καν υψώσει παραπάνω τη φωνή του θα μου είχε κοπεί το νήμα.

Θα ξενέρωνα , δεν θα άντεχα να είμαι μαζί του.

Να με χτυπήσει και μετά να με χαϊδέψει?

Πως να το αντέξεις???

ΜΑΚΡΥΑ!!!

 

Παρακολουθω το θεμα απο την αρχη του αλλα μεχρι στιγμης δεν εγραψα μιας και ολες σας ειπατε ολα αυτα που επρεπε να ειπωθουν.

Το μονο που θελω να πω ειναι πανω στο σχολιο της Βασως μας μιας και Η Αλεξανδρα που το ξεκινησε δεν εχει απαντησει μεχρι τωρα και το μονο που ευχομαι ειναι να ειναι καλα και να μην εχει συμβει κατι ασχημο σε εκεινη η το παιδι!

Βασω μου καταλαβαινω απολυτα την αγανακτηση σου, οπως και την εκρηξη του θυμου σου για την ανεκτικοτητα ορισμενων γυναικων στο θεμα βια, ομως σκεψου οτι ο καθε ανθρωπος εχει διαφορετικο χαρακτηρα και διαφορετικα βιωματα.Ο καθενας μας κουβαλαει τα δικα του προβληματα και αν θελεις τα δικα του κομπλεξ.Σε γενικες γραμμες λοιπον οι γυναικες που ανεχονται τετοιες βαναυσες συμπεριφορες εχουν πολυ χαμηλη αυτοεκτιμηση και πολυ λιγη δυναμη χαρακτηρα ωστε να αντιδρασουν αμεσα.Συνηθως καταληγουν πολυ ασχημα χτυπημενες και τοτε αρχιζουν σιγα σιγα να σκεφτονται πως θα γλιτωσουν.Παρολαυτα αν δεν βρουν καποιο συγγενικο προσωπο να τις στηριξει δεν κανουν εγκαιρα αυτο το βημα οσο κιαν υποφερουν!

Ειναι λυπηρο αυτο που λεω αλλα αληθινο.Αν δεν υπηρχαν γυναικες με χαμηλη αυτοεκτιμηση ωστε να δεχθουν την χειροδικεια δεν θα υπηρχαν και αντρες που να χειροδικουν!

yHVLp3.png G2Hmp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αυτοι οι ανθρωποι δεν πρεπει να πεθανουν.

Πρεπει να συνειδητοποιησουν το λαθος τους και να βραζουν στο ζουμι τους ξεροντας οτι δεν μπορουν να κανουν τιποτα .

πρεπει να υποφερουν.

ο θανατος ειναι λυτρωση για τετοια ατομα.

λυπαμαι που ειμαι τοσο απολυτη αλλα ετσι νιωθω

 

Δεν νοιώθω περήφανη αλλά κι εγώ έτσι νοιώθω!Αναπόφευκτο αίσθημα όταν ακούς τέτοια!

Loreen μου, εύχομαι το μέλλον σου να είναι γεμάτο υπέροχες και χαρούμενες στιγμές που να σε κάνουν να ξεχάσεις όσο γίνεται το άσχημο αυτό παρελθόν! Σου εύχομαι τα καλύτερα να κατακλύζουν τη ζωή σου, μέσα από την καρδιά μου!

n3kPp3.png

zewgp3.png

Link to comment
Share on other sites

[mata]Σε γενικες γραμμες λοιπον οι γυναικες που ανεχονται τετοιες βαναυσες συμπεριφορες εχουν πολυ χαμηλη αυτοεκτιμηση και πολυ λιγη δυναμη χαρακτηρα ωστε να αντιδρασουν αμεσα.Συνηθως καταληγουν πολυ ασχημα χτυπημενες και τοτε αρχιζουν σιγα σιγα να σκεφτονται πως θα γλιτωσουν.Παρολαυτα αν δεν βρουν καποιο συγγενικο προσωπο να τις στηριξει δεν κανουν εγκαιρα αυτο το βημα οσο κιαν υποφερουν!

 

Λέμε ακριβώς το ίδιο πράγμα, εκεί ακριβώς επικεντρώνομαι.

Είναι πάρα πολύ λυπηρό!

Απλώς σκέφτηκα στην εποχή μας και ειδικά σε μια χώρα πολιτισμένη με υποχρεωτική παιδεία και με τόση έμφαση που δίνουμε στην ενότητα της οικογένειας και την ηθική είναι αδιανόητο.

Link to comment
Share on other sites

Απλώς σκέφτηκα στην εποχή μας και ειδικά σε μια χώρα πολιτισμένη με υποχρεωτική παιδεία και με τόση έμφαση που δίνουμε στην ενότητα της οικογένειας και την ηθική είναι αδιανόητο.

 

Kι όμως κορίτσια.... κι όμως...

Δεν είναι μόνο μια τυχόν οικονομική εξάρτηση που δεν αφήνει αυτές τις γυναίκες να φύγουν μακρυά. Oύτε η έλλειψη μόρφωσης.

H περίπτωση που σας ανάφερα πιο πριν είναι κοπέλας μορφωμένης με πτυχίο, με πολύ καλή δουλειά και υψηλή θέση, νέα, όμορφη και από οικογένεια που το ξύλο δεν υπήρχε ούτε καν στις λέξεις. Aπό γονείς πολύ ερωτευμένους ακόμα και τώρα στα 70μήντα τους.

Δεν ξέρω τί να πω....

H ψυχολογική βία ξεκίνησε από τόσο νωρίς και τόσο σιγά που την έκανε τελικά να πιστέψει ότι δεν είναι άξια και ικανή για τίποτα.

Στην δουλειά της διέπρεπε και στο σπίτι αισθανόταν ανίκανη και άχρηστη.

Kαι τελικά έφτασε στο σημείο να πιστεύει ότι άξιζε το ξύλο που έτρωγε...

Με τα παιδιά μου, ξαναγεννιέμαι...

bUwEp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...