Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΔΙΑΚΟΠΗ ΚΥΗΣΗΣ ΛΟΓΩ ΔΥΣΠΛΑΣΙΑΣ ΑΚΡΩΝ ΕΜΒΡΥΟΥ


Recommended Posts

ειλικρινα λυπαμαι παρα πολυ για ολες τις μανουλες που αναγκαστηκαν να προχωρησουν σε διακοπη .Ντολη ειμαι και γω μια μανουλα χωρις παιδι. περσι το φεβρουαριο εκανα διακοπη στην 22 εβδομαδων υποπλαστικη αριστερη κοιλια. δεν εχω παιδι δεν ξαναεμεινα εγκυος . το σκεφτομαι καθε μερα. δεν το εχω ξεπερασει ακομα. εκεινη την βδομαδα ειχαμε ψωνισει για το κοριτσακι μας ρουχα, καροτσι κρεβατι και πολλα αλλα. βλεπετε ανυπομονουσαμε και ειμασταν πολυ χαρουμενοι που θα γινομασταν γονεις μετα απο πολλες προσπαθειες. τωρα ειναι ολα στο παιδικο δωματιο μεσα σε κουτες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 139
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ο καθε ανθρωπος το αντιμετωπιζει διαφορετικα ευχομαι εσυ ντολη να μπορεσεις οχι να το ξεχασεις αυτο δεν γινεται αλλα να προχωρησεις να το αφησεις πισω σου γιατι εχεις ενα παιδακι που χρειαζεται την μαμα του

Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω οτι τα λογια παρηγοριας που ακουμε κατα καιρους απο τους γυρω μας μπορουν να απαλυνουν τον πονο...το μονο που μπορω να πω ειναι οτι συμμεριζομαι καθε μανουλα που χανει το παιδακι της....δεν μπορω ομως να μην σκεφτομαι θετικα και να προχωραω μπροστα γιατι μια τετοια μανουλα υπηρξα και εγω...παροτι εχω ενα γιο 7 ετων και ειμαι εγκυος σε ενα υγιες μωρακι(ας ελπισω να πανε ως το τελος ολα καλα για μενα και για καθε εγκυμονουσσα..) ο πονος δεν γιατρευεται ευκολα και καθε μια γυναικα η και αντρας...γιατι και εκεινοι δεν πονανε λιγοτερο μην τους περιφρονουμε...να προσπαθουν....για να αποκτησουν το θαυμα...η τεχνολογια εχει προχωρησει τοσο πολυ εξαλλου που σχεδον κανενα προβλημα δεν ειναι αλυτο....ας μην τα ξεχασουμε ποτε...αλλα ας δωσουμε βαση στο μελλον στα παιδακια που θα φερουμε στον κοσμο και θα ειναι γερα.....σας φιλω...και σας λεω ψηλα το κεφαλι....

ο μαριουλης μου ειναι 7 και ο δευτερος αντρουλης μου ειναι στο δρομο!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι να πω πια...δεν μπορώ να αντιληφθώ γιατί να συμβαίνει όλο αυτό...όλοι μου λένε πόσο τυχερή στάθηκα που ανακάλυψα το πρόβλημα από το να γεννιόταν και να υπέφερε....Και προσπαθώ κι εγώ να το δω απ'αυτή τη σκοπιά για να μπορέσω να πάω παρακάτω...τι να πω σε σένα όμως Βούλα μου, που ανοίγεις την πόρτα του δωματίου και βλέπεις τα πραγματάκια της μικρής σου? Και που γεμίζει η ψυχή μας με τις αναμνήσεις που είναι ότι απέμεινε από τα αγγελούδια μας? Έχασα τον πατέρα μου πριν 6 μήνες και τέτοιο πόνο δεν ένιωσα...σας μιλάω ειλικρινά. Γενικά δεν είμαι απαισιόδοξος άνθρωπος και θα συνεχίσω τη ζωή μου, όμως έχοντας πια αυτήν την εμπειρία που θα με ακολουθεί για πάντα..ελπίζω μόνο να βγούμε πιο δυνατές μέσα από όλο αυτό.....σου ανταποδίδω την αγκαλιά γλυκιά μου vasdeli..ένιωσα όλη τη ζεστασιά της

4iqfp2.png?nAtPrUav
Link to comment
Share on other sites

Kοριτσάκια για σας.Καποιες ξέρετε την ιστορία μου και κάποιες αλλες όχι.Το θέμα είναι ότι έχασα κι εγώ ένα παιδάκι.Σε λίγες μέρες κλείνουν 3 μήνες.Τωρα πια μου φαίνεται τόσο μακρινό.Οχι ότι το ξέχασα αλλα γιατί μεσολάβησαν τόσα πολλά συναισθήματα απο τότε.Τωρα είμαι στην φάση που βλέπω την ελπίδα παντού.Σήμερα καναμε την πρώτη βόλτα στην θάλασσα,η ελπίδα ηταν και εκεί μακρια στον ορίζοντα αλλα ερχόταν και μας άγγιζε με κάθε κυμα που έσκαγε στα πόδια μας.Ευχομαι κάποια κυματακια να βρέξουν και τα δικα σας ποδαράκια γιατί αυτή είναι που θα "γεννήσει"την επόμενη ψυχούλα μέσα μας...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ντολη μου λυπαμαι ειλικρινα για ολο αυτο που περασες! :(:(

Σε καταλαβαινω ομως απολυτα γιατι κι εγω τον περασμενο Ιουλιο αναγκαστηκα να κανω διακοπη ενω ημουν 23 εβδομαδων, ενω ειχα ηδη νιωσει το μωρακι μου να κινειται μεσα μου! :confused::confused:

Εχω ευτυχως αλλο ενα παιδακι αλλα ο πονος ειναι μεγαλος, ακομη και τοσους μηνες μετα δεν μπορω να το βγαλω απο το μυαλο μου :(

Οι αλλοι το βλεπουν ευκολο να διαγραψεις κατι τετοιο και να πας παρακτω, φαινομαι σε ολους σαν να το εχω ξεχασει, αλλα μεσα ποναω μου καθημερινα, ουτε στον αντρα μου δεν το αναφερω..

 

Ειμαστε παλι σε προσπαθειες για μια νεα εγκυμοσυνη και ευχομαι να συμβει γρηγορα ωστε να απαλυνει λιγο τον πονο...

 

Οπως βλεπεις δεν εισαι μονη :oops::oops:

oaiqp2.pngm9YLp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ντολη μου λυπαμαι ειλικρινα για ολο αυτο που περασες! :(:(

Σε καταλαβαινω ομως απολυτα γιατι κι εγω τον περασμενο Ιουλιο αναγκαστηκα να κανω διακοπη ενω ημουν 23 εβδομαδων, ενω ειχα ηδη νιωσει το μωρακι μου να κινειται μεσα μου! :confused::confused:

Εχω ευτυχως αλλο ενα παιδακι αλλα ο πονος ειναι μεγαλος, ακομη και τοσους μηνες μετα δεν μπορω να το βγαλω απο το μυαλο μου :(

Οι αλλοι το βλεπουν ευκολο να διαγραψεις κατι τετοιο και να πας παρακτω, φαινομαι σε ολους σαν να το εχω ξεχασει, αλλα μεσα ποναω μου καθημερινα, ουτε στον αντρα μου δεν το αναφερω..

 

Ειμαστε παλι σε προσπαθειες για μια νεα εγκυμοσυνη και ευχομαι να συμβει γρηγορα ωστε να απαλυνει λιγο τον πονο...

 

Οπως βλεπεις δεν εισαι μονη :oops::oops:

Είναι πολύ πρόσφατο Cristie μου γι αυτό πονάει τόσο πολύ...ο πόνος θα μαλακώσει με τον καιρό....Αυτό που αντιλήφθηκα είναι ότι οι μόνοι άνθρωποι που μπορούν να σε καταλάβουν είναι όσοι έχουν βιώσει κάτι παρόμοιο. Σου εύχομαι γρήγορα ένα νέο μωράκι να σε γεμίσει χαμόγελα....άντε να παίρνουμε σειρά μία μία:wink::wink:;-)

4iqfp2.png?nAtPrUav
Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ πρόσφατο Cristie μου γι αυτό πονάει τόσο πολύ...ο πόνος θα μαλακώσει με τον καιρό....Αυτό που αντιλήφθηκα είναι ότι οι μόνοι άνθρωποι που μπορούν να σε καταλάβουν είναι όσοι έχουν βιώσει κάτι παρόμοιο. Σου εύχομαι γρήγορα ένα νέο μωράκι να σε γεμίσει χαμόγελα....άντε να παίρνουμε σειρά μία μία:wink::wink:;-)

 

Σε ευχαριστω πολυ καλη μου! Ευχομαι για ολες μας μια τελειομηνη εγκυμοσυνη χωρις προβληματα να μας φερει παλι το χαμογελο! :D

oaiqp2.pngm9YLp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Ntoli, lypame polu gia avto pou perases kai evxomai na to kseperaseis oso pio grigora ginete!!! Telika emathew ti hxe to paidaki?

δεν έχουν βγει ακόμη τα αποτελέσματα και έχω τρελλαθεί, η υπομονή μου έχει εξαντληθεί (μου μπαίνουν ακομη και ιδέες ότι ήταν γερό και γι αυτό δεν μπορούν να βρουν κάτι και αργούν).Έχω ανάγκη να ξέρω για να ολοκληρώσω αυτό το τόσο επώδυνο κεφάλαιο της ζωής μου......

4iqfp2.png?nAtPrUav
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

δεν έχουν βγει ακόμη τα αποτελέσματα και έχω τρελλαθεί, η υπομονή μου έχει εξαντληθεί (μου μπαίνουν ακομη και ιδέες ότι ήταν γερό και γι αυτό δεν μπορούν να βρουν κάτι και αργούν).Έχω ανάγκη να ξέρω για να ολοκληρώσω αυτό το τόσο επώδυνο κεφάλαιο της ζωής μου......

 

Κάνε υπομονή Ντόλυ...

Μια δοκιμασία είναι και αυτό, θα περάσει και θα ηρεμήσεις....απλά πρέπει να το υποστείς...

Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!!!!

I have been blessed with five angels!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

δεν έχουν βγει ακόμη τα αποτελέσματα και έχω τρελλαθεί, η υπομονή μου έχει εξαντληθεί (μου μπαίνουν ακομη και ιδέες ότι ήταν γερό και γι αυτό δεν μπορούν να βρουν κάτι και αργούν).Έχω ανάγκη να ξέρω για να ολοκληρώσω αυτό το τόσο επώδυνο κεφάλαιο της ζωής μου......

 

Ntoli mou to paidaki den htan gero na eisai siguri. Ekanes to sosto, ego sti thesi sou tha ekana to idio. Ypomonh koritsi mou!!!!

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πω ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όλες σας που μου συμπαραστέκεστε με τόση αγάπη όλη αυτήν τη δύσκολη περίοδο που περνάω....είναι ανεκτίμητο αυτό που έχω εισπράξει..ακόμη και κάτω από αυτές τις συνθηκες..

4iqfp2.png?nAtPrUav
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πω ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όλες σας που μου συμπαραστέκεστε με τόση αγάπη όλη αυτήν τη δύσκολη περίοδο που περνάω....είναι ανεκτίμητο αυτό που έχω εισπράξει..ακόμη και κάτω από αυτές τις συνθηκες..

 

Ntoli mou min evxaristeis gia tipota. O kathenas apo mas mporei na vrethei sthn thesh sou. Ego perimeno apotelesmata ths amnioparakentishs kai evxomai na einai ola kala. Tha sou pw thn istoria ths mamas mou. Meta apo mena gennise thn adelfoula mou me sundoro Daun, i mana mou htan 23 xronwn. To ti travikse i mana mou kai i adelfi mou den perigrafete.. den vgainan apo ta nosokomeia kai telika h adelfoula mou pethane sthn hlikia 9 minon.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Ντολη (και σε ολα τα κοριτσια που εχουν περασει κατι παρομοιο)

δεν εχω λογια...

ευχομαι γρηγορα χαρουμενες στιγμες να γεμισουν την ζωη σας και η Ανασταση να ερθει για ολους μας...μεταφορικα και κυριολεκτικα...

 

κουραγιο και χαμογελο και ολα θα φτιαξουν...:D

pasxalitsa v

το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

kALOp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...