Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

IVF με δωρεά ωαρίων : γνώμες και εντυπώσεις


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 9 λεπτά , χρυσα1981 είπε:

Τι κάνεις Γεωργία μου? Πως είσαι? 

Ε... Καλά...Ένα θέμα της υγείας της μαμάς μου με προβληματίζει. Ελπίζω να ηρεμήσει σύντομα.

Εσύ καλα;

Είμαι στη δουλειά. Θα κλείσω σε λίγο. Αν δεν προλάβω τώρα,  Θα ξαναμπώ το απόγευμα.

opfFp3.png

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Georgia72 είπε:

Ε... Καλά...Ένα θέμα της υγείας της μαμάς μου με προβληματίζει. Ελπίζω να ηρεμήσει σύντομα.

Εσύ καλα;

Είμαι στη δουλειά. Θα κλείσω σε λίγο. Αν δεν προλάβω τώρα,  Θα ξαναμπώ το απόγευμα.

Καλησπέρα Γεωργία μου. Περαστικά για την μαμά σου. Εύχομαι να πάνε όλα καλά. 

Εγώ έχω αγωνία για την παρασκευη. Να δω τι θα μας πουν. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

11 ώρες πρίν, χρυσα1981 είπε:

Καλησπέρα Γεωργία μου. Περαστικά για την μαμά σου. Εύχομαι να πάνε όλα καλά. 

Εγώ έχω αγωνία για την παρασκευη. Να δω τι θα μας πουν. 

Καλημέρα κοπελα μου!

Πιστεύω πως θα σε βάλουν σε λίστα και θα πάρουν τα πράγματα τον δρόμο τους. Μην ανησυχείς.

opfFp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Georgia72 είπε:

Καλημέρα κοπελα μου!

Πιστεύω πως θα σε βάλουν σε λίστα και θα πάρουν τα πράγματα τον δρόμο τους. Μην ανησυχείς.

Καλημέρα Γεωργία μου. 

Σήμερα έγινε το απίστευτο... Μου ήρθε περίοδος.. Κουφό.. Για να δούμε τι θα μας πουν. Λες να έγινε κανένα θαύμα?? 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, χρυσα1981 είπε:

Καλημέρα Γεωργία μου. 

Σήμερα έγινε το απίστευτο... Μου ήρθε περίοδος.. Κουφό.. Για να δούμε τι θα μας πουν. Λες να έγινε κανένα θαύμα?? 

Μπράβο! Μακάρι! Για προσπαθήστε αμέσως μετά την περίοδο μήπως έχετε ευχάριστα!

opfFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια,

Μετά από πολλές προσπάθειες εξωσωματικής πλέον σκέφτομαι και εγώ τη δωρεά ωαρίων. Αν μπορείτε να με ενημερώσετε για τιμές και για κέντρα που έχουν εμπειρία στο θέμα αυτό θα ήμουν ευγνώμων.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , ayreonliv είπε:

Καλησπέρα κορίτσια,

Μετά από πολλές προσπάθειες εξωσωματικής πλέον σκέφτομαι και εγώ τη δωρεά ωαρίων. Αν μπορείτε να με ενημερώσετε για τιμές και για κέντρα που έχουν εμπειρία στο θέμα αυτό θα ήμουν ευγνώμων.

Γεια σου κορίτσι μου. Καλώς ήρθες!

Σου στέλνω πμ.

Μου εγραψε πως δεν μπορείς να παραλάβεις μηνύματα!

Δεν πειράζει, θα στο γράψω εδώ. Στο "Εμβρυογενεσις" θα προσπαθήσω και κοστίζει 4.000 ευρω.

 

Το κέντρο αυτό είναι ένα από τα δύο πρώτα που άνοιξαν στον χώρο της εξωσωματικής στην Ελλάδα.

Επεξεργάστηκαν by Georgia72

opfFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, Georgia72 είπε:

Γεια σου κορίτσι μου. Καλώς ήρθες!

Σου στέλνω πμ.

Μου εγραψε πως δεν μπορείς να παραλάβεις μηνύματα!

Δεν πειράζει, θα στο γράψω εδώ. Στο "Εμβρυογενεσις" θα προσπαθήσω και κοστίζει 4.000 ευρω.

 

Το κέντρο αυτό είναι ένα από τα δύο πρώτα που άνοιξαν στον χώρο της εξωσωματικής στην Ελλάδα.

Καλησπέρα κοπέλα μου και καλώς ήρθες στην παρέα μας!!! Εγώ θα πάω πρώτη φορά στο γέννημα την παρασκευη. Θα σου πω λεπτομέρειες λοιπόν τότε. 

Μακάρι Γεωργία να γίνει το θαύμα. Την Παρασκευή που θα κάνω υπέρηχο θα δούμε σε τι κατάσταση είναι οι ωοθήκες μου. Έχω πιο πολύ αγωνία τώρα!!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , χρυσα1981 είπε:

Καλησπέρα κοπέλα μου και καλώς ήρθες στην παρέα μας!!! Εγώ θα πάω πρώτη φορά στο γέννημα την παρασκευη. Θα σου πω λεπτομέρειες λοιπόν τότε. 

Μακάρι Γεωργία να γίνει το θαύμα. Την Παρασκευή που θα κάνω υπέρηχο θα δούμε σε τι κατάσταση είναι οι ωοθήκες μου. Έχω πιο πολύ αγωνία τώρα!!! 

Όχι μην έχεις. Χαλάρωσε ☺

Όσο μπορείς χαλάρωσε.

opfFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Georgia72 είπε:

Χρύσα μου πως πήγε το ραντεβου;

Γειά σου Γεωργία μου. Μόλις κοιμηθεί η μικρή θα μπω να σας γράψω λεπτομέρειες. Δεν άκουσα τελικά το θαύμα πάντως.. 

Link to comment
Share on other sites

Μου έκανε πολύ καλή εντύπωση. Πρώτα μίλησα με την μαία του γιατρού που μου πήρε το ιστορικό και μετά με τον γιατρο που ήταν πολύ καλός και σε έκανε να νιώθεις άνετα. Μετά μου έκανε υπέρηχο. Η μήτρα μου είναι ακόμα σε καλή κατάσταση. Οι ωοθήκες μου έχουν συρρικνωθεί πολύ και φυσικά ωορηξια δεν υπήρξε. Για την ακρίβεια μου είπε το μέγεθος τους είναι λες και είμαι 50 χρονών!!! Οποτε η μόνη λύση είναι η δωρεά ωαρίων... Το μόνο κακό είναι ότι ζητάνε 5 500 ευρώ.!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , χρυσα1981 είπε:

Μου έκανε πολύ καλή εντύπωση. Πρώτα μίλησα με την μαία του γιατρού που μου πήρε το ιστορικό και μετά με τον γιατρο που ήταν πολύ καλός και σε έκανε να νιώθεις άνετα. Μετά μου έκανε υπέρηχο. Η μήτρα μου είναι ακόμα σε καλή κατάσταση. Οι ωοθήκες μου έχουν συρρικνωθεί πολύ και φυσικά ωορηξια δεν υπήρξε. Για την ακρίβεια μου είπε το μέγεθος τους είναι λες και είμαι 50 χρονών!!! Οποτε η μόνη λύση είναι η δωρεά ωαρίων... Το μόνο κακό είναι ότι ζητάνε 5 500 ευρώ.!!

5.500!!! Θα σε συμβουλευα να επισκεφτεις και το ε Εμβρυογενεσις (Μαστρομηνας) και θα σου πω και εναν ακομη λογο σε πμ.

Ποση αναμονη σου εδωσε απο τη στιγμη που θα μπεις στη λιστα;

opfFp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , Georgia72 είπε:

5.500!!! Θα σε συμβουλευα να επισκεφτεις και το ε Εμβρυογενεσις (Μαστρομηνας) και θα σου πω και εναν ακομη λογο σε πμ.

Ποση αναμονη σου εδωσε απο τη στιγμη που θα μπεις στη λιστα;

Μου είπαν απο 3 έως 6 μήνες. 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...